ćwiczenia na brzuch przy chorym kręgosłupie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-24, 15:10   #31
me-wa
Przyczajenie
 
Avatar me-wa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 19
Dot.: ćwiczenia na brzuch przy chorym kręgosłupie

Przy schorzeniach kregoslupa trzeba baaaardzo uwazac z cwiczeniamia, zaczynac doslownie od kilku dziennie i stopniowo zwiekszac, przy robieniu brzuszkow sprobujcie podlozyc sobie pod odcinek ledzwiowy kregoslupa zwinięty recznik, wtedy kregoslup zostanie odciązony i unikniecie bolu, Wszystkim cierpiacym i chcącym cos zrobic z tym problemem,polecam ksiazke "Kregoslup w stresie" A.Rakowskiego...
me-wa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 15:35   #32
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: ćwiczenia na brzuch przy chorym kręgosłupie

ja nie umiem tez robic zadnych przewrotow ani nic teraz mam juz od 2 czy 3 lat zwoleninia z w-fu ale zabardzo nie wiem jeszcze jak cwiczyc w domku,chodze obecnie na rehabilitacje ale ostatnie cw na kregolsup mi zaszkodzily tzn pani nie wiedziala co mi dokladnie jest ja dokladnie w sumie etz nie wiem czekam na tomograf wszystkich kregow bo mialam wypadek...w gole to mam dodatkowy krag szyjny ,podejrzenia albo o cos z dyskiem,albo jakis slizg krewgow albo wlasnie co najbardziej pasuje dyskopatie szyjna kochane wizazanki czy mozecie doradzic mi cwiczenia?ponieaz chodizlam po wielu lekarzach i kazdy mnie trul na cos innego i nic mi nie pomagalo a dlatego na tysiac roznych rzeczy poniwaz mam takie objawy jak:ciagle zmeczenia,slabosc,mdlosci ,nerwobole,coraz gorzej widze i slysze ,mam nieusatjace szumy! i mroczki...problemy z koncentracja w nocy bez sennosc w dzien nadmierna sennosc ,czesto ledwo chodze jestem nie dozycia ja juz nie wiem co mam zrobic,zaczelam sie ruszac dluugie spacery z psem,podstawowe cwiczenia kregolsupa w domu i nic nadal boli
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 16:02   #33
Zará
Raczkowanie
 
Avatar Zará
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 343
Dot.: ćwiczenia na brzuch przy chorym kręgosłupie

Ja też mam skoliozę (czy tam asymetryczność, a może to to samo) i jakoś nie mam bólów, poniewąz nie mam dużej wady. Ale oczywiście jest to moja wina, ponieważ nosiłam plecak na jednym ramieniu, a także siedziałam skrzywiona lub z jedną noga pod tyłeczkiem Jedyne co mi przeszkadza to to, jak robimy brzuszki na podłodze Bo jak na materacu to luz, ale na podłodze mam jakiś dyskomfort. I jeszcze jak robimy mostek ze stania na rękach to jakoś mnie tak "niesie" w jedną stronę, ale nie wiem, czy to wina skoliozy :P Od czasu do czasu (ale to bardzo "od czasu do czasu") czuję kłócie w okolicach kręgosłupa i własnie też nie wiem czy to wina tego, czy może zmęczenia, lub przeciązenia :P Od wiosny zapisuję sie na basen, a od teraz biorę się w koncu za te ćwiczenia i jogę

wlaśnie, takie pytanie. Ponieważ ja jestem CHUDA, to czy to, że widać mi trochę kręgosłup to normalna rzecz czy raczej coś nie tak Mam nadzieję, że jakoś nie jest to powiklane z moja wada, ponieważ w w kegosłupie występują 2 kifozy i 2 lordozy, co jest prawidłowym wycięciem w tył i w przód, więc to moze o to chodzi Ale nie jestem pewna, dlatego wolę się zapytac
Zará jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 18:59   #34
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: ćwiczenia na brzuch przy chorym kręgosłupie

Cytat:
Napisane przez Pooh
Maggie_90 bardzo wspóczuje, zwłaszcza tych ćwiczeń na wf-ie. Mam już od baaardzo dawna skolioze i po wszystkich sanatoriach i rechabliltacjach stałam sie niemal ekspertem w ćwiceniach kręgosłupa.
To karygodne,że ćwiczenia, zwłaszta na wf-ie są wogóle niedostosowane do osób z wadami postawy. Jak odmawiasz ćwiczeń to wstawiają ci pałe,albo wychodzi na to,że marudzisz
U mnie ćwiczenia typu brzuszki, koziołki itp, spowodowały pogłębienie sie wady o ponad 10 stopni!
Nigdy nie zaponę tego mojej wrednej babie od wf-u

Ortopeda powiedział, że mogę robić wszystkie ćwiczenia, co mnie bardzo zdziwiło. Kolejny zaproponował całkowite zwolnienie z w-fu. Zaś trzeci stwierdził, że na wf muszę chodzić, muszę się ruszać, ale nie wolno mi wykonywać niektórych ćwiczeń. Ta opcja mi najbardziej odpowiadała.
No i mama interweniowała u wf-isty.
Niestety pomieszało jej się, które ćwiczenia mogę wykonywać, a które nie. A on nie chce mi teraz wierzyć.

W każdym razie przestałam cwiczyć gimnastykę korekcyjną. Ale musiałabym ponownie zacząć.
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 08:48   #35
Pooh
Raczkowanie
 
Avatar Pooh
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 106
Dot.: ćwiczenia na brzuch przy chorym kręgosłupie

Cytat:
Napisane przez Mary_Q
ja juz nie wiem co mam zrobic,zaczelam sie ruszac dluugie spacery z psem,podstawowe cwiczenia kregolsupa w domu i nic nadal boli
Twój przypadek jest naprawdę poważny z tego co czytam...boję sie polecać Ci jakichś ćwiczeń bo przy takich bólach i nawet bez konkretnie postawionej doagnozy jeszcze coś mogło by Ci zaszkodzić.
Jedyne co wiem,że napewno nie zaszkodzi, a tylko może pomóc to basen.
Pamiętam,że w okresie końca szkoły podstawowej kiedy bolały mnie plecy, chodziłam na basen nawet codziennie.
Pooh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 08:58   #36
Pooh
Raczkowanie
 
Avatar Pooh
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 106
Dot.: ćwiczenia na brzuch przy chorym kręgosłupie

Cytat:
Napisane przez Maggie_90
Ortopeda powiedział, że mogę robić wszystkie ćwiczenia, co mnie bardzo zdziwiło. Kolejny zaproponował całkowite zwolnienie z w-fu. Zaś trzeci stwierdził, że na wf muszę chodzić, muszę się ruszać, ale nie wolno mi wykonywać niektórych ćwiczeń. Ta opcja mi najbardziej odpowiadała.
No i mama interweniowała u wf-isty.
Niestety pomieszało jej się, które ćwiczenia mogę wykonywać, a które nie. A on nie chce mi teraz wierzyć.

W każdym razie przestałam cwiczyć gimnastykę korekcyjną. Ale musiałabym ponownie zacząć.
Ech....zastanawiam się dlaczego nauczyciele z góry zakładają, że każdy coś kombinuje i wogóle nie słuchają To strasznie nieodpowiedzialne podejście...
Maggie a jakie ćwiczenia korekcyjne robisz?
Pamiętam,że kiedyś miałam robić ćwiczenia na zasadzie skłonów, brzyszków, przysiadów etc. i nie dość,że nie spełniły swojego zadania to jeszcze pogorszyły sprawę.
Natomiast ćwiczenia w sanatorium w Reptach, takie z wydychaniem powietrza z jednego płuca i wdychaniem do drugiego (bardzo rtudne ,ale dało sie nauczyć )chciaż były w pozycji statycznej i wcale nie wymagały wiele wysiłku były kapitalne i miałam po nich poprawę... No i oczywiście basen.
Tak, że ze szczerego serca proszę, uważaj na te ćwiczewnia korekcyjne, bo w niektórych przypadkach są zupełnie beznadziejnie ułożone, nawet nie wiem przez kogo i czy ktoś je zatrwierdza
Pooh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 09:58   #37
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: ćwiczenia na brzuch przy chorym kręgosłupie

Ja mam dyskoptaie w odcinku ledzwiowym i kifoze piersiowa
Chodze na aerobik i wiem ze musze uawzac na niektore cwiczenia. Na szczescie nie ma za wiele takich ktore obciazaja mi kregoslup, a na dodatek sa takie ktore mialam na rahabilitacji Ale i tak boje sie, ze cos mi sie stanie.

Z reszta wlasnie po cwiczeniach, ukazalo sie moje zwyrodnienie. Nagle zaczal mocno bolec mnie kregoslup. I tak to sie zaczelo. Najsmieszniejsze jest to ze lekarz myslal ze sobie cos ubzduralam Dopiero po drugiej wizycie skierowal na rtg i zobaczyl ze nie udaje, glupek jeden..

Za to moja kifoza przeszkadza mi, bo nie moge niektorych cwiczen zrobic tak dokladnie jakbym chciala, ale na cale szczescie nie mam wiekszych problemow.
Wspolczuje Wam dziewczyny, bo wiem jak to jest gdy chce sie cwiczyc, a nie mozna..
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-25, 10:20   #38
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: ćwiczenia na brzuch przy chorym kręgosłupie

buena ja narzie zrezygnowalam z ukochanego aerobiku ;( bo omal nie zemdlalam ;( tak mnie bolalo przy podskokach ze nie wiem musze jak najszybciej zrobic ten tomograff bo te szumy i mroczki sa niedowytrzymania!a ja ciagle czuje sie jak flak... Dzieki Pooh za odp myslalam o basenie ale sie troszku wstydze...troszku mocno :P ale mam zamiar kupic sobie karnet na marzec zobaczymy jak to sie skonczy...na brzuszek moge wam polecic z mojej rehabilitacji takie cwiczonka gdzie kregolsup bedzie lezal na podlodze a pracowac beda nozki i miesnie brzucha,tylko ja nie mam daru tlumaczenia wiec nie wiem czy jasno napisze :P

1.
Lezymy na plecach na zmiane zginamy nogi w kolanie i przyciagamy ja do siebie
2.
Leymy na placach nogi uginamy w kolanach i unosimy je troche do gory i tak podtrzymujach na lewo,srodek na prawo i tak kilka razy wtedy pracuja miesnie i boczne i te srodkowe
3.
Lezymy na plecach rece rozlozone na boki,nogi zgiete w kolanach oparte o zienie stopami i przenosimy nozki na boki
4.
Lezymy na plecach zginamy nozki w kolanach unosimy je taktroszke nad ziemie napinajac miesnie brzuszka i opuszczamy
5.
Cw 4 + uniesienie nog do gory

Mam nadzieje ze jasno napisalam i ze komus sie to przyda dla mnie najlepsze jest cw 2 i daje wycisk jak dobrze zrobimy napniemy sie i postaramy no i nie boli mnie tak jak brzuszki...

pzdr
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 12:40   #39
me-wa
Przyczajenie
 
Avatar me-wa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 19
Dot.: ćwiczenia na brzuch przy chorym kręgosłupie

Cytat:
Napisane przez Mary_Q
ja nie umiem tez robic zadnych przewrotow ani nic teraz mam juz od 2 czy 3 lat zwoleninia z w-fu ale zabardzo nie wiem jeszcze jak cwiczyc w domku,chodze obecnie na rehabilitacje ale ostatnie cw na kregolsup mi zaszkodzily tzn pani nie wiedziala co mi dokladnie jest ja dokladnie w sumie etz nie wiem czekam na tomograf wszystkich kregow bo mialam wypadek...w gole to mam dodatkowy krag szyjny ,podejrzenia albo o cos z dyskiem,albo jakis slizg krewgow albo wlasnie co najbardziej pasuje dyskopatie szyjna kochane wizazanki czy mozecie doradzic mi cwiczenia?ponieaz chodizlam po wielu lekarzach i kazdy mnie trul na cos innego i nic mi nie pomagalo a dlatego na tysiac roznych rzeczy poniwaz mam takie objawy jak:ciagle zmeczenia,slabosc,mdlosci ,nerwobole,coraz gorzej widze i slysze ,mam nieusatjace szumy! i mroczki...problemy z koncentracja w nocy bez sennosc w dzien nadmierna sennosc ,czesto ledwo chodze jestem nie dozycia ja juz nie wiem co mam zrobic,zaczelam sie ruszac dluugie spacery z psem,podstawowe cwiczenia kregolsupa w domu i nic nadal boli
te dolegliwosci moga byc od kregoslupa /mdlosci,nerwobole,sennesc/,po tym wypadku mozesz miec zablokowane kregi w odcinku szyjnym a z tego powodu cierpiec przez cale lata,na to sa sposoby,jezeli mozesz przeczytaj te ksiazke o ktorej pisalam wyzej - "Kregoslup w stresie" A .Rakowskiego,moge tez dac namiary na kogos, kto ci pomoze pozbyc sie tych dolegliwosci...
me-wa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 12:44   #40
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: ćwiczenia na brzuch przy chorym kręgosłupie

dziekuje Mewko no jak mozesz to podaj prosze ,ksiazke mam zamiar zakupic no i zorbic cos ze soba wreszcie najpierw ten tomograf ehh a ze te dolegliwosci sa od kregolsupa to wiem ;( teraz juz wiem ze napewno od tego...
pzdr
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 14:17   #41
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: ćwiczenia na brzuch przy chorym kręgosłupie

Cytat:
Napisane przez Pooh
Natomiast ćwiczenia w sanatorium w Reptach, takie z wydychaniem powietrza z jednego płuca i wdychaniem do drugiego (bardzo rtudne ,ale dało sie nauczyć )chciaż były w pozycji statycznej i wcale nie wymagały wiele wysiłku były kapitalne i miałam po nich poprawę... No i oczywiście basen.
Tak, że ze szczerego serca proszę, uważaj na te ćwiczewnia korekcyjne, bo w niektórych przypadkach są zupełnie beznadziejnie ułożone, nawet nie wiem przez kogo i czy ktoś je zatrwierdza
Też chodziłam na rehabilitację do Rept. Jednak wiele mi to nie pomogło.
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-16, 09:28   #42
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: ćwiczenia na brzuch przy chorym kręgosłupie

Ja mam także skoliozę, około 30-32 stopni. Jak mi to powiedział lekarz z renomowanej kliniki w Zakopanem Pytałam się, czy mogę ćwiczyć, bo mój ortopeda z miasta powiedział, że stanowczo nie. Natomiast on powiedział, że stanowczo tak! Powinnam biegać, skakać, robić przewroty, grać w siatkówkę, pływać i w ogóle wszystko.

I to mnie bardzo ucieszyło, bo jestem typem sportowca Niedawno skończyłam cały trening 6 weidera i podczas ćwiczeń nic, a nic mnie nie bolało. Może to kwestia tego, że jestem wyćwiczona, bo wcześniej ćwiczyłam w domu wzmacnianie mięśni kręgosłupa.

Teraz zaczęłam callanetics i mam zakwasy, nie tylko w udach, ale w kręgosłupie, co w sumie jest zrozumiałe przy takich wyciąganiu sie Ale to też pomaga korygowac sylwetkę.

Ostatnio byłam u lekarza, pediatry i powiedziała mi, że widzi różnicę pomiędzy tym, jaki miałam kręgosłup przedtem, a teraz. Zmniejszyła się trochę wada. Co prawda, krzywizna już sie nie powinna powiększać, bo już nie rosnę, a i pomniejszać będzie trudno, ale walczyc o to można



Co to chudości i wystawania kręgosłupa. Też jestem chuda i też wystaje mi kręgosłup i to nie jest nic niepokojącego, Po prostu nie mamy tkanki tłuszczowej w okolicach kręgów, która by przykryła kregi
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 08:56   #43
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Ćwiczenia na brzuch nie obciążające kręgosłupa :)

Czesc kochane dziewuszki potrzebuje pomocy.
Chcialabym zaczac wykonywac jakies cwiczenia na brzuch ale mam problemy z kregoslupem i nie wszystko moge robic. Odpadaja wszelkie brzuszki czy nozyce. Moze znacie jakies cwiczenia bezpieczne dla kregosluga? Dodam jeszcze ze od jakis 3 tygodni krece hulahopem i stracilam juz ok 10 cm w brzuszku ale chcialabym dodac do tego jeszcze jakies cwiczenia. Bede baaardzo wdzieczna za pomoc
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 09:00   #44
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Ćwiczenia na brzuch nie obciążające kręgosłupa :)

hulahop chyba najlepsze ..
nic innego i nie przychodzi do glowy
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 09:52   #45
Jeannie_jk
Rozeznanie
 
Avatar Jeannie_jk
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 766
GG do Jeannie_jk
Dot.: Ćwiczenia na brzuch nie obciążające kręgosłupa :)

a jaki masz problem z kregosłupem? bo ja mam krzywy ale wszystkie brzuszki i nozyce moge wykonywac tylko zawsze po tych cwiczeniach robie cwiczenia na kregosłup tak jak mi kiedys polecono i jest lepiej niz było bo wzmacniam jednoczesnie miesnie kregosłupa
Jeannie_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 09:53   #46
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Ćwiczenia na brzuch nie obciążające kręgosłupa :)

owszem,wzmacnia sie mięśnie kręgosłupa,ale jeżeli ktoś ma z nim problemy,to może być to dla niego dodatkowe obciążenie.
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 10:12   #47
Gmyrelka
Wtajemniczenie
 
Avatar Gmyrelka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 2 020
GG do Gmyrelka
Dot.: Ćwiczenia na brzuch nie obciążające kręgosłupa :)

Gorzałko od samego kręcenia hula hopem straciłaś 10cm w brzuszku ?? Jaaaa biegne do sklepuuuuuu
Gmyrelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 10:15   #48
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Ćwiczenia na brzuch nie obciążające kręgosłupa :)

Cytat:
Napisane przez Jeannie_jk
a jaki masz problem z kregosłupem? bo ja mam krzywy ale wszystkie brzuszki i nozyce moge wykonywac tylko zawsze po tych cwiczeniach robie cwiczenia na kregosłup tak jak mi kiedys polecono i jest lepiej niz było bo wzmacniam jednoczesnie miesnie kregosłupa
Przez pare dobrych lat chodziłam do lekarza (problem z kręgosłupem) i cwiczeniami, które musiałam wykonywac były własnie nożyce (pionowe), rowerek (bardzo dokładny i powolny).

Ale jesli chodzi o problem z kręgosłupem to radziłabym zadac to pytanie lekarzowi.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 10:17   #49
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Dot.: Ćwiczenia na brzuch nie obciążające kręgosłupa :)

No moze od samego kreceni to nie ale napewno bardzo mi pomoglo, jestem na diecie i jeszcze dodatkowo cwicze areoby. Ale no stracilam jak nic te 10 cm.
Jestem po oprecaji na kregoslup, przez kilka lat regularnie "wkladali" mi tam jakies druty i implanty. Hhehe ale to brzmi, chodzi o to ze no nie jestem w stanie zrobic brzuszka :P czy innych takich bo nie jestem stanie sie "zgiac" w polowie
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-23, 10:23   #50
Gmyrelka
Wtajemniczenie
 
Avatar Gmyrelka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 2 020
GG do Gmyrelka
Dot.: Ćwiczenia na brzuch nie obciążające kręgosłupa :)

Kurcze ciekawy temat poruszyłaś bo ja sama mam problemy z kręgosłupem ale się zawzięłam i robie a6w - efekty są ale nie powiem mój kręgosłup też troszkę cierpi choć myślałam że będzie gorzej Musiałam nieco zmienić te ćwiczenia tzn nie dam rady jednocześnie podnieść obu nóg i łopatek dlatego najpierw podnosze nogi, później łopatki i powolutku (będąc w górze) opuszczam nogi - mam nadzieję że to też da jakiś efekt Mam też generalnie problem z tym że część lędźwiowa przy brzuszkach musi być na ziemi, a ja mam z tym problem normalnie leżąc, a co dopiero robiąc brzuszki No cóż ale się nie poddam
Gmyrelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 16:19   #51
matine
Raczkowanie
 
Avatar matine
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Newcastle
Wiadomości: 298
Smile Dot.: Ćwiczenia na brzuch nie obciążające kręgosłupa :)

z tego, co wiem to ćwiczenia Pilatesa początkowo stosowane były jako ćwiczenia przy rehabilitacji kręgosłupa. sama co prawda nie mam specjalnych problemów z kręgosłupem (może poza niewielką skoliozą i zrostami tkanki łącznej w odc. lędźwiowym które nieraz były powodem bólu), ale odkąd staram się regularnie wykonywać te ćwiczenia, odczuwam znaczną poprawę, ćwiczenia te są bardzo dobre na rozciągnięcie tkanek okołokręgosłupowych oraz wzmocnienie mięsni grzbietu i brzucha, a szczególnie ich wysmuklenie
matine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 18:17   #52
Gmyrelka
Wtajemniczenie
 
Avatar Gmyrelka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 2 020
GG do Gmyrelka
Dot.: Ćwiczenia na brzuch nie obciążające kręgosłupa :)

matine właśnie już mi ktoś to mówił, ale ja nie wiem skąd ściągnąć te ćwiczenia, bo tutaj w wątku "filmiki ..." jak próbowałam to mi się wyświetliło że filmik został usunięty z sieci .... Bardz chciałam ćwiczenia na pośladki i uda również
Gmyrelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 10:26   #53
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Dot.: Ćwiczenia na brzuch nie obciążające kręgosłupa :)

No dalej nie wiem co zrobic, trudno narazie bede krecic hulahopem tak czy inaczej dzieki za pomoc
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 16:41   #54
matine
Raczkowanie
 
Avatar matine
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Newcastle
Wiadomości: 298
Smile Dot.: Ćwiczenia na brzuch nie obciążające kręgosłupa :)

Cytat:
Napisane przez Gmyrelka
matine właśnie już mi ktoś to mówił, ale ja nie wiem skąd ściągnąć te ćwiczenia, bo tutaj w wątku "filmiki ..." jak próbowałam to mi się wyświetliło że filmik został usunięty z sieci .... Bardz chciałam ćwiczenia na pośladki i uda również
ja kupiłam jakiś czas temu płytkę z ćwiczeniami Pilatesa, która byłą dodatkiem chyba do shape'a, Pilates teraz jest modny więc podejrzewam, że może pojawić sie również jako dodatek do innej , możesz też poszukać w Empiku albo innej księgarni książek z tymi ćwiczeniami, ich ceny to ok 20-30zł. pozdrawiam
matine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 07:57   #55
Gmyrelka
Wtajemniczenie
 
Avatar Gmyrelka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 2 020
GG do Gmyrelka
Dot.: Ćwiczenia na brzuch nie obciążające kręgosłupa :)

Dzieki wielki !
Gmyrelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 14:13   #56
gaga111
Raczkowanie
 
Avatar gaga111
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 74
Wink Dot.: ćwiczenia na brzuch przy chorym kręgosłupie

a ja mam taka małą prośbę:czy moglby ktos napisac link do strony na cwiczenia kręgoslupa albo opisac ćwiczenia?z gory dzieki
gaga111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 15:12   #57
ripos
Raczkowanie
 
Avatar ripos
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 82
Dot.: ćwiczenia na brzuch przy chorym kręgosłupie

dołańczam się do prośby
__________________
Życie jest piękne doputy
dopóki istnieje uśmiech na twarzy dziecka
ripos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 17:29   #58
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: ćwiczenia na brzuch przy chorym kręgosłupie

też bardzo chętnie poznam ćwiczenia na brzuszek które nie obciążają kręgosłupa

a przy okazji ćwiczenia na wzmocnienie plecków

więc jeśli coś macie to proszę tu wpisywać, wklejać linki, proponować ebooki i inne takie
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 17:44   #59
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: ćwiczenia na brzuch przy chorym kręgosłupie

nozyc wogule nie zaleca sie juz nikomu i wykwalifikowany terener nauczyciel wrecz wam zabroni gdyz zwiekszaja lordeoze ledzwiowa
a plecy maja prawo przy tym bolec;(

polecam zwykle brzuszki i modyfikowane
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 18:51   #60
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: ćwiczenia na brzuch przy chorym kręgosłupie

drogie panie spojrzcie na pierwsza stronke pod koniec napisalam w punkcickach pare cwiczen na miesnie brzuszka przy chorym kregoslupie ktore mialam na rehabilitacji jak jakies jeszcepoznam dam wam znac,ale kolejna rehabilitacje zaczynam 5 lipca ale teraz beda napewno jescze inne cwiczonka bo mialam niedawno wypadek..i teraz oprocz gory mam jescze zalatwiony dol,ostatnie trzy kregi poszly :/ dysk wypadl,przepuklina jadra centralnego miazdzystego na dwoch i wypuklina na jednym :/
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:16.