Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe 2009 - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-12, 05:48   #4021
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Passion zazdroszce tej wyprawy ja jestem zakupomaniaczką i gdziekolwiek jade to pierwsze co wybywam na zakupy.
co do danonków to faktycznie poczekam zeby małemu cos nie wyskoczyło.
chociaz pamietam ,ze córce dawałam tez jakos od około 7 mies. i było ok.
jednak zastanawia mnie fakt jak to było dawniej kiedy dzieci dostawały mleko krowie od samego prawie poczatku i nic im nie było
nie było tych wszystkich specjalistów którzy za nas decyduja co dobre a co złe.czasami mam wrazewnie ,ze za dużo tych wszystkich informacji ,jedni radza rób tak drudzy co innego,mozna sie pogubic.
wiem,ze swiat idzie do przodu ale wydaje mi sie ,ze niektóre rzeczy sa przesadzone .[wszystko dla pieniedzy -ktos sie na tym bogaci]
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 06:45   #4022
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

krolowaa, tylko że kiedyś krówka pasła się na trawce i świeżym powietrzu, a mleko robiło się zsiadłe. Teraz krowka wcina chemię i mleko robi się kwaśne.

Kuźwa, obudziła mnie babcia tż, że o 10 przyjedzie pobawić się z Jasiem. No ja rozumiem, że starsiluzie nia mają co robić, ale dzownić do kogoś o 7 rano. Zwłaszcza do kogoś, któ ma małe dziecko?
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 08:40   #4023
ariellina
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: opolszczyzna
Wiadomości: 534
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

hej.
Szymus ma swoja poranna drzemke,wiec pisze. nie polezy sam nawet minuty! nawet jak mnie widzi, to wciaz chce byc w centrum i najlepiej to tylko na kolankach i raczkach!..
a byl taaaki grzeczniusi....
mecza go te zeby. spal dzis praiw cala noc, ale ok 23 cos go wyrwalo ze snu. plakal chyba z 15 min, nie moglam go uspokoic....
malenstwo moje kochane.

passionfruit - nie bede podgrzewac juz jogurtow. wytlumacz mi jak to z ta wina jest. jakby byla moja, to wiem, ze pokrywam koszty rozwodu. co oprocz tego?

w ogole porazka z moim "mezem"...
wczoraj powiedzialam mu, jak wiecie,ze to KONIEC.
o godz. 21.30. telefon do mnie - dzwonia trzy jego ciotki, 70 letnie siostry, na dodoatek stare panny - to te, co cale zycie sa dla niego i jego rodzicow omamionymi i wyzyskiwanymi - zywicielkami = sponsorkami = sadem najwyzszej instancji = samym Panem bogiem wrecz, mieszkajacym 50 km od nas.

dzwonily, gdyz ich brat i bratowa -rodzice mojego meza, poinformowali je o rozpadzie naszego zwiazku...i czy to prawda.... chcialyby mnie powstrzymac...a ja im na to - czzy moj maz ma 3 lata, ze biora odpowiedzialnosc za jego malzenstwo i rodzine? powiedzialam co myslalam i do widzenia.

jestem pewna, ze u mojego meza byla rada starszych - rodzicow. bo on na mysl o ostatecznym rozstaniu wpadl pewnie w stan agonalny....
ten czlowiek nie jest w stanie wziac odpowiedzialnosci za siebie, rodzine....

to smieszne i wzbudzajace litosc...
__________________
ariellina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 08:48   #4024
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

arielina, poznij napisze co i jak bo zaraz mam gosci.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 08:58   #4025
Nika.83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 970
GG do Nika.83
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

My meldujemy się z rana moje dziecko od wczoraj mnie zaskakuje. Wczoraj pierwszy raz chwyciła się szczebelków w łóżeczko i stanęła przy nich - szok. Już przy łóżku naszym stawała ale w łóżeczku jeszcze nie. Mówię mała pchła usiąść nie potrafi i za wstawanie się zabiera ale dobrze. Miło jest zobaczyć że dziecko uczy się nowych czynności. A wszystko w swoim czasie przyjdzie.

Poza tym poszła spać wczoraj o 21.00 o 19.00 zjadła kaszkę ( zaczęłam podawać raz na jakiś czas) o 23.00 butla i spała do 6.00 potem butla i wstała przed 9.00 Jak to pięknie się wyspać. Pierwszy raz od......hmm... nie pamiętam.

My na razie nie dajemy danonkow a jedynie naturalne jogurty. Też to z krowiego mleka ale cóż niech się uczy.

Mykam dziś spisywać umowę z babką i do energetyki jadę przepisać rachunki na siebie więc może już dziś wezmę klucze do mieszkania i zaczynam wielkie sprzątanie
Nika.83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 09:14   #4026
zasada nr 001
Raczkowanie
 
Avatar zasada nr 001
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Krak-off
Wiadomości: 135
GG do zasada nr 001
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Dzien doberek mamuski
Meldujemy sie po szczepieniu Julii zniosla to bardzo dzielnie. Przy okazji sie zwazylysmy i zmierzylysmy moja kruszynka ma juz 8 kg i 69 cm wzrostu. Obylo sie bez goraczki i innych poszczepiennych atakcji.

Ariellina mysle ze dziewczyny maja racje - olej go i tyle bo nie da sie tak dlugo zyc w takim chorym ulomnym zwiazku przepelnionym nerwami i ciagla walka o pieniadze. Pokaz mu ze nie zalezy Ci na jego pieniadzach i niech sie nimi udlawi. W ten sposob pokazesz mu ze jestes niezalezna i bedzie to dla niego mocny sygnal ze go niepotrzebujesz i dajesz sobie znakomicie rade bez niego. Wiem ze latwo mam wszystkim mowic zebys nie brala od niego kasy ale musisz tak zrobic, bo inaczej zawsze bedzie mial nad Toba ta psychiczna przewage ze jestes w jakis tam sposob od niego zalezna. I bedzie mial ta satysfakcje ze przy kazdej mozliwej okazji bedzie Ci przypominal ze on łozy na twoje utrzymanie (nawet jak bedzie placil tylko alimenty na dziecko, bo ten typ chyba na tak zakodowane).

Nie wiem jaka jest sytuacja materialana Twoich rodzicow ale mysle ze na pewno Ci cos pomoga nawet na zasadzie pozyczki. Dopytaj sie w opiece spoleczej czy Ci sie cos nie nalezy mysle ze napewno cos dostaniesz. Sa tez domy samotnej matki moze zadzwon do jakiego i zapytaj do jakich instytucji mozesz zwrocic sie o pomoc.
Pisalas ze chcesz pracowac jak maly zacznie chodzic to nie jest wcale taka odlegla przyszlosc napewno uda sie Cie przebytowac do tego momentu jakos. Zawsze mozesz powystawiac niepotrzebne rzeczy na allegro to zawsze jakas zlotowka wpadnie.

DASZ RADE wkoncu jestes matka masz dla kogo zyc!!! I olej tego dupka i cala jego porabana, wypatrzna psychicznie rodzinke. Zobaczysz ze za rok o tej porze wyjdziesz na prosta i bedziesz to wspominala jako bardzo nie mily epizod. I pamietaj szczesliwe dziecko=szczesliwa matka.
zasada nr 001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 09:41   #4027
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Nika gratuluje mieszkania!
a co do mleka krowiego jeszcze do niedawna miałam dojscie do mleka krowiego prosto od krówki i wiecie co ?!to jest mleko ....w butelce przy zamknieciu była śmietanka-pychota,mleko ma inny smak i zapach niz to ze sklepu.
i nadawało sie na zsiadłe i na twaróg -ach szkoda ,ze juz sie ucięło
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-12, 09:41   #4028
Sandrunia Niepoń
Zadomowienie
 
Avatar Sandrunia Niepoń
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 791
GG do Sandrunia Niepoń Send a message via Skype™ to Sandrunia Niepoń
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Cytat:
Napisane przez Kasia_L Pokaż wiadomość
Nie koniecznie, bo u nas pampersy też sprawdzały się. Są podobne w budowie do pampersów, mają elastyczne boczki, ale są sztywniejsze. Wiadomo, jak "ładunek" odpowiednio za duży , to chyba żadna pielucha nie przetrzyma - no nie ma szans. Z tym, że te pieluchy są tanie, więc dlatego spróbowałam.
Kupilam kiedys w Biedronce pieluchy DADA(kolezanka mnie namowilaco za beznadziejstwo i sztywne na maxa)wiec jak mi napisalas ze sa sztywne,to podziekujemy.Pampersy sa takie milutkie i mieciutkie
Cena spoko 50 za paczke,zreszta to mi akurat obojetne.Nie bede oszczedzala na dziecku

Cytat:
Napisane przez jo@n@ Pokaż wiadomość
Znam przypadek kiedy prawie dwuletnie dziecko krzyczy: "mama cyca" i bluzkę zadziera matce.Ale to w końcu sprawa osobista. Ja przestałam karmić jak Młody skończył 3 miesiące i jakoś bezproblemowo oboje to przeżyliśmy.

Tym przypadkiem jestem JA!!!Karmilam pierwszego dwa lata-masakra
Maluszka juz nie karmie,bo do roboty wrocilam.Na poczatku zalowalam,ale teraz spoko.Ja tez bylam karmiona tylko 3miesiace i zyje
__________________
Moje szczęście jest już z Nami FASOLKA

Przyszedł na świat 2009.01.06


Sandrunia Niepoń jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 13:25   #4029
bezsenność
Zadomowienie
 
Avatar bezsenność
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 470
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Witajcie!

nie odzywam sie bo ja raczej bierna czytaczka- na pisanko czasu nie starcza.

dzis rodzice mnie do białej gorączki doprowadzili- az sie poryczałam.
Chyba jestem przewrażliwiona na tle mojego bejbi.
Kupili mu chustawkę ( niby od 6 m-ca - ale czego to producent nie napisze by sprzedać) i mimo iz nie zyczyłam sobie by go juz chuśtali ( Mati dopiero od paru dni sztywno siedzi) to uparciuchy poszli "testowac nowy zakup".
jak przyszlam to własnie wycierali to co sie ulalo, dziecko siedziało nie wiedzac co sie dzieje, zgiete jak paragraf, dziadkowie oczywiscie usmiechy - że niby fajnie. Jaka bulwercha była gdy wpadlam i zabroniłam chustania! Ze niedobra matka jestem! Że bronie, bo co to 5 min... itp.
Bo ja w chodziku bylam puszczana i zyje ( nie ważne że mój kręgosłup to ruina)

ehhhh... szkoda gadać

pokażę Wam coś- zagraniczna akcja unicefu- w.g. mnie- strzał w 10!
http://www.unicef.bg/page.php?key=video&id=31&t_id=26
"cisza dzisiaj- niesie płacz jutro"
__________________
20.01.09 Matuszek 28.05.2011 Tutu
Będę znów żoną
bezsenność jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 13:34   #4030
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

bezsenność, chyba każda z nas musi takie coś przejść. Okropone to jest. Ja przez teściową płakałam już kilka razy.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 14:05   #4031
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Post Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Pytanie do dziewczyn karmiących piesią: czy Wy też macie takie obawy co będzie jak pdstawicie dziecko od piersi? Mój synek tak kocha tego cycusia i widać, że z taką lubością się przysysa, że aż mi skóa cieprnie na myśl co będzie jeśli go odstawie. Kiedyś myślałam, że odstawie jak skończy 6 miesięcy,a teraz to bym go chęnie karmiła do roku, albo i dłużej. Uwielbiam to poczucie bliskości. No i wygodę
No ja też uwielbiam całe to piersiowe karmienie, ale... powrót do pracy, dziecko pod opieką babci i klops. W odciąganie bawić się nie będę. Tak więc zaserwowałam młodej butelkę Bebiko - na oswojenie. Pierwszego dnia porażka, nie umiała pić. Dziś było już ok, wypiła 100 ml. Ale dalej karmię cycolem dzień i noc. Jednak chyba cyc zostanie wyparty powoli butelką... Ale będzie to raczej proces stopniowy i powolny.

Cytat:
Napisane przez jo@n@ Pokaż wiadomość
Znam przypadek kiedy prawie dwuletnie dziecko krzyczy: "mama cyca" i bluzkę zadziera matce.Ale to w końcu sprawa osobista. Ja przestałam karmić jak Młody skończył 3 miesiące i jakoś bezproblemowo oboje to przeżyliśmy.
No właśnie takie widoki dziecka szarpiącego bluzkę skutecznie mnie zniechęcają przed zbyt długim karmieniem.

Cytat:
Napisane przez ariellina Pokaż wiadomość
w ogole porazka z moim "mezem"...
wczoraj powiedzialam mu, jak wiecie,ze to KONIEC.
o godz. 21.30. telefon do mnie - dzwonia trzy jego ciotki, 70 letnie siostry, na dodoatek stare panny - to te, co cale zycie sa dla niego i jego rodzicow omamionymi i wyzyskiwanymi - zywicielkami = sponsorkami = sadem najwyzszej instancji = samym Panem bogiem wrecz, mieszkajacym 50 km od nas.

dzwonily, gdyz ich brat i bratowa -rodzice mojego meza, poinformowali je o rozpadzie naszego zwiazku...i czy to prawda.... chcialyby mnie powstrzymac...a ja im na to - czzy moj maz ma 3 lata, ze biora odpowiedzialnosc za jego malzenstwo i rodzine? powiedzialam co myslalam i do widzenia.

jestem pewna, ze u mojego meza byla rada starszych - rodzicow. bo on na mysl o ostatecznym rozstaniu wpadl pewnie w stan agonalny....
ten czlowiek nie jest w stanie wziac odpowiedzialnosci za siebie, rodzine....

to smieszne i wzbudzajace litosc...
Nie ma to jak włazić z buciorami w czyjeś życie. Ehh...

Cytat:
Napisane przez Sandrunia Niepoń Pokaż wiadomość
Kupilam kiedys w Biedronce pieluchy DADA(kolezanka mnie namowilaco za beznadziejstwo i sztywne na maxa)wiec jak mi napisalas ze sa sztywne,to podziekujemy.Pampersy sa takie milutkie i mieciutkie
Cena spoko 50 za paczke,zreszta to mi akurat obojetne.Nie bede oszczedzala na dziecku
Nie, no każdy ma wybór. Czasy gdy królowała tylko i jedynie Tetra bądź drogie tylko Pampersy na szczęście minęły bezpowrotnie. Dla mnie np. Bella Happy były porażką, były zdecydowanie sztywniejsze od Lidlowych. A w kwestii oszczędzania, nie musisz - nie oszczędzasz. Musisz - oszczędzasz. Życie.

Cytat:
Napisane przez bezsenność Pokaż wiadomość
Witajcie!

nie odzywam sie bo ja raczej bierna czytaczka- na pisanko czasu nie starcza.

dzis rodzice mnie do białej gorączki doprowadzili- az sie poryczałam.
Chyba jestem przewrażliwiona na tle mojego bejbi.
Kupili mu chustawkę ( niby od 6 m-ca - ale czego to producent nie napisze by sprzedać) i mimo iz nie zyczyłam sobie by go juz chuśtali ( Mati dopiero od paru dni sztywno siedzi) to uparciuchy poszli "testowac nowy zakup".
jak przyszlam to własnie wycierali to co sie ulalo, dziecko siedziało nie wiedzac co sie dzieje, zgiete jak paragraf, dziadkowie oczywiscie usmiechy - że niby fajnie. Jaka bulwercha była gdy wpadlam i zabroniłam chustania! Ze niedobra matka jestem! Że bronie, bo co to 5 min... itp.
Bo ja w chodziku bylam puszczana i zyje ( nie ważne że mój kręgosłup to ruina)

ehhhh... szkoda gadać

pokażę Wam coś- zagraniczna akcja unicefu- w.g. mnie- strzał w 10!
http://www.unicef.bg/page.php?key=video&id=31&t_id=26
"cisza dzisiaj- niesie płacz jutro"
Wiesz co, padłabym też gdyby moi coś takiego wywinęli. Ja na każdym kroku mówię o beznadziejności chodzików, niekapków itp. i mam nadzieję, że otoczenie przyjmuje to do wiadomości. Oby.
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-12, 14:23   #4032
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Cytat:
Napisane przez Kasia_L Pokaż wiadomość

Nie, no każdy ma wybór. Czasy gdy królowała tylko i jedynie Tetra bądź drogie tylko Pampersy na szczęście minęły bezpowrotnie. Dla mnie np. Bella Happy były porażką, były zdecydowanie sztywniejsze od Lidlowych. A w kwestii oszczędzania, nie musisz - nie oszczędzasz. Musisz - oszczędzasz. Życie.
Lidlowe pampki są ok według mnie. Nawet bardzo ok. Dobre są też baby dreamsy z Rossmanna.

A co do Belli, to nam super odpowiadały 1 i 2 tej firmy, a większe już niestety nie. Chociaz teraz przypadkiem testuje pieluchy Belli, których jeszcze nie ma na rynku i według mnie są super.

No i mam też zapas pieluch z Francji Labell - fajne.

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Arielina:

Art. 60. KRiO § 1. Małżonek rozwiedziony, który nie został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia i który znajduje się w niedostatku, może żądać od drugiego małżonka rozwiedzionego dostarczania środków utrzymania w zakresie odpowiadającym usprawiedliwionym potrzebom uprawnionego oraz możliwościom zarobkowym i majątkowym zobowiązanego.
§ 2. Jeżeli jeden z małżonków został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia, a rozwód pociąga za sobą istotne pogorszenie sytuacji materialnej małżonka niewinnego, sąd na żądanie małżonka niewinnego może orzec, że małżonek wyłącznie winny obowiązany jest przyczyniać się w odpowiednim zakresie do zaspokajania usprawiedliwionych potrzeb małżonka niewinnego, chociażby ten nie znajdował się w niedostatku.
§ 3. Obowiązek dostarczania środków utrzymania małżonkowi rozwiedzionemu wygasa w razie zawarcia przez tego małżonka nowego małżeństwa. Jednakże gdy zobowiązanym jest małżonek rozwiedziony, który nie został uznany za winnego rozkładu pożycia, obowiązek ten wygasa także z upływem pięciu lat od orzeczenia rozwodu, chyba że ze względu na wyjątkowe okoliczności sąd, na żądanie uprawnionego, przedłuży wymieniony termin pięcioletni.

Bedziesz też musiała zapłacic adwokatowi mężą.

Niestety fakt, że wyprowadziłaś się z wspólnego mieszkania moze mieć duży wpływ na przegraną.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???

Edytowane przez passionfruit
Czas edycji: 2009-08-12 o 14:36
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 15:11   #4033
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Post Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Lidlowe pampki są ok według mnie. Nawet bardzo ok. Dobre są też baby dreamsy z Rossmanna.

A co do Belli, to nam super odpowiadały 1 i 2 tej firmy, a większe już niestety nie. Chociaz teraz przypadkiem testuje pieluchy Belli, których jeszcze nie ma na rynku i według mnie są super.

No i mam też zapas pieluch z Francji Labell - fajne.
No właśnie praktykowałam z Bella Happy w rozmiarze 3. I te nam się nie spodobały.
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 15:32   #4034
bezsenność
Zadomowienie
 
Avatar bezsenność
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 470
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

ja cały czas używałam rossmanowskich- a ponieważ do rossmana mam daleko, to teraz testujemy nowe biedrokowe - i nie narzekamy
Ale mój dzieć z tych, co jeden sik i juz pampers do wymiany bo inaczej w tyłek gryzie

I znów link: http://naturalnegeny.pl/index.php <- petycja o znakowanie zywnosci modyfikowanej gen.
__________________
20.01.09 Matuszek 28.05.2011 Tutu
Będę znów żoną
bezsenność jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 16:13   #4035
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

hej kochane !!!!!!!!!

A ja jednak jestem najbardziej zadowoona z huggiesow

Od tygodnia skonczylam z cycowaniem nocnym a od kilku dni
juz nawet nie odciagam pokarmu.... och jak fajnie jest byc wolnym
ale z drugiej strony tak fajnie sie cycowało.... Małemu cyca chyba nie brakuje bo
my to juz od 2,5 miesiaca odciagalismy i jedlismy z butelki a pozniej tez było mleczko modyfikowane...takze jakos obyło sie bez piskow i krzykow.....
Po prostu stopniowo czeba odstawiac i przezwyczajac do butli i powinno byc ok....

nika... te nasze dzieciaczki chyba maja cos wspolnego..
. Alan tez dał dzisiaj pospac do 6 rano

bezsennosc... no to fest... ja to bym tez niezle ich opieprzyla....
Ja niewiem czego oni tak lubia decydowac o naszych dzieciaczkach jakby to byly ich...

A my dzisiaj mamy gosci na kolacji (znajomy tz-ta z dziewczyna)
Ide szykowac bo nie lubie robic wszystkiego jak sa juz goscie...
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 17:48   #4036
ariellina
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: opolszczyzna
Wiadomości: 534
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

bezsennosc....to jeszcze nic. moja tesciowa to straszna plotkara. gada godzinami przez telefon i chodzi co rano na kawki do ssiadek i tam opowiada o Szymusiu. ze mial 6 m-cy i jeszcze nie siedzi sam...

oczywiscie stare dewoty zaczely porownywac z innymi dziecmi no i - Szymek jest dziwny!( i tak z pieluchami, bo ma inne, mlekiem, no wszystkim).

przyleciala pewnego razu z kawy i sadza malego na sile na fotelu... mnie krew zalewa. mowi - MUSZE GO CWICZYC!! mysle sobie, a jak chce go klasc na brzuszku, to krzyczy, ze kaleke uczynie...

badz tu madrym.

bylismy u ortopedy i poweidzial -nic na sile, zadnych cwiczen, skoro sam sie nie przymierza do siadania, stawania - tzn ,ze jego uklad kostny nie dojrzal jeszcze. zadnych chodzikow ani popychadelek. powtorze jego slowa
- MARCHEWKA NA GNOJU MA ROSNAc.

passionfruit - dziekuje.

moze i stawia mnie to w niekorzystnym swietle...ale ja juz dluzej nie moglam. nie bede tam mieszkac do dnia rozwodu.

a w ogole to moja tesciowa gada po wsi, ze bylo mi tam za dobrze, dlatego ucieklam.... coz za logika

tamta synowa tez ucielka, bo bylo jej za dobrze.... tyle,ze wrocila po 6 latach. a ja nie zamierzam
__________________
ariellina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 18:15   #4037
Nika.83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 970
GG do Nika.83
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Jestem po załatwieniu formalności z przepisaniem rachunków na mnie. Mam klucze do mieszkania i już wysprzątałam pokój dla małej i kuchnię po części jutro z kuchni zostaje mi mycie lodówki, lamp i takie pierdołki potem duży pokój i łazienka. W końcowym etapie zaproszę dziadka ( mojego tatę ) do wyklepania dywanów i umycia ich. Mój mąż pracuje a ja chciałabym jak najszybciej się wprowadzić. Potem przeniesiemy swoje rzeczy, łóżeczko. Na koniec wielkie zakupy aby zapełnić lodówkę. I przywożę Martynkę i mieszkamy w końcu sami.
Niestety bez kompa bo szczerze nie mam miejsca na komputer troszkę mnie to martwi i sądzę że jakąś lukę zapełnię. Myślę też o sprzedaniu komputera i kupieniu laptopa ale to pomału póki co będę musiała się obyć bez wizażu i neta.

A Martyna póki co całe dnie z dziadkiem lub babcią siedzi bo mama czasu nie ma dopiero teraz mam chwilkę na dziecko. Jednak od poniedziałku będziemy już same.

Co do pampersów to bardzo chwalę DADY i nie mam nic przeciwko nim.

Lecę jakiś obiad młodej na jutro zrobić bo od rana idę na mieszkanie sprzątać.
Nika.83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 19:52   #4038
bezsenność
Zadomowienie
 
Avatar bezsenność
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 470
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

pocieszacie mnie że to nie tylko ja mam takich "wspaniałych" doradców.
Nie rozumiem po jakiego groma przyspieszać rozwój?
Żadnej z nas nie zazdroszczę tych doświadczeń.

Nika- powodzonka w działaniach- sama wiem jak ciężko sprawy załatwiać.
jak załatwiałam pozwolenie to geodecie musiałam przed nosem mega brzuchem pomachać by wreszcie załatwił moja sprawę.

A i jeszcze dopiszę - kocham naszą chustę! dzis Matiego męczył brzuszek- przez ząbki ma biegunkę i bóle brzucha. Zamotałam go i po 15 min walnął taka niespodziankę że mam do prania ciuszki i nie obeszło sie bez kompeli- a dziec zadowolony
__________________
20.01.09 Matuszek 28.05.2011 Tutu
Będę znów żoną

Edytowane przez bezsenność
Czas edycji: 2009-08-12 o 19:55
bezsenność jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 20:05   #4039
jukol
Zakorzenienie
 
Avatar jukol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Koniec świata ...
Wiadomości: 3 403
GG do jukol Send a message via Skype™ to jukol
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

To i ja dołącze do osob ktore sa skutecznie uszczesliwiane.Tesciowa usilnie probuje Ola "Ładnie"sadzac w wozku.Dziecko samo sie ulozylo nogi prawie na glowie ma i sam do siebie gada usmiechniete to nieeeee bo mu niewygodnie i tesciowa zaczyna go sadzac a ten sie drze w nieboglosy czy ona nie rozumie ze skoro mu tak wygodnie to niech siedzi??!!
Na doadtek dzis sis Tz powiedziala mi ze wozki juz oglada
Jak dobrze ze wszyscy na week wyjezdzaja
__________________
JAKO MĄŻ I ŻONA


Olinek

Paulinka
jukol jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-12, 20:32   #4040
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Post Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Prawda, że doradztwo osób wszelakich wkurza? I żeby to było coś mądrego, popartego przez konkretnego fachowca z danej dziedziny a nie "bo ten czy tamta, czy ona sama tak robiła" to jestem w stanie to znieść.

Ja najgorzej wspominam chyba kwestie karmienia piersią i "rady" nt. laktacji. Nie dałam się jednak, przekopałam net i swoje wiem. Właściwie to takie moje dziwactwo, ale często gęsto wrzucam w wyszukiwarkę te "rady życzliwych" i czytam, czytam, czytam . Tym sposobem uniknęłam choć kilku błędów.
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 21:06   #4041
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Cytat:
Napisane przez Kasia_L Pokaż wiadomość
.

Ja najgorzej wspominam chyba kwestie karmienia piersią i "rady" nt. laktacji. Nie dałam się jednak, przekopałam net i swoje wiem. Właściwie to takie moje dziwactwo, ale często gęsto wrzucam w wyszukiwarkę te "rady życzliwych" i czytam, czytam, czytam . Tym sposobem uniknęłam choć kilku błędów.
Ja miałam identycznie. A najlepsze, że głownie porady były od osób, które piersią nie karmiły. Opowieści o "słabym mleku" to norma. A jak tłumacze, że nie ma czegoś takiego jak słabe mleko to komentarz, że jest bo "ja nie karmiłam bo miałam słabe mleko i dziecko było ciągle głoden". Tłumacz takim osobom, że dzieci na cycu jedzą częściej bo mleko mamy jest lekkostrawne.

No i wieczne zdziwienie mojej teściowej "jak to możliwe, że dziecko tak się upasło na samym mleku" (Jaś waży 7,5 kg).

No i oczywiście pmijam namawianie na dawanie mu różnych rzeczy "dla smaku". Nie chce mi się tłumaczyć, że na smaki będzie miał czas póxniej, a ja dałabym dużo żeby niektórych smaków nie znać (słodycze).

Eh...stwierdziłam,że nie będe dyskutować bo i tak jak grochem o ściane. Niestety gdyby ktoś nie miał wiedzy nt. karmienia piersią to takie gadanie o słabym mleku mogło by być początkiem końca karmienia i można tak zrobić komuś krzywdę.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 07:20   #4042
jukol
Zakorzenienie
 
Avatar jukol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Koniec świata ...
Wiadomości: 3 403
GG do jukol Send a message via Skype™ to jukol
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Jak to ludzie potafia wkurzac z samego rana wrrrr Olo sobie spiewal ja poszlam do pokoju obok zeby poszukac ubrania a tu hyc tesciowa u nas w sypialni wziela Malego i poszla sobie z nim nosz k...... obiecuje sobie ze nastepnym razem bede gola niech sie glupio poczuje. Jeszcze przylazl tesciu na sniadanie ktory nie myje rak i bierze malego i jak tu sie nie wk mam ??
Poza tym powiem Wam marzy mi sie bzykanie czasmi w dzien a nie pod oslona nocy co z tego jak kazdy sobie wchodzi do naszych pokoi...Nie mowiac ze czasmi goscie tesciowej bo ona chciala pozkazac jak sie urzadzilismy... cuuuudo
Boze daj abym taka nie byla ...
__________________
JAKO MĄŻ I ŻONA


Olinek

Paulinka
jukol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 07:33   #4043
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

jukol, współczucia. Nie możecie mieszkania gdzieś wynająć? Bo takie życie na dłuższą metę jest nie do wytrzymania. Albo niech tż pogada z teściami.
A co do mycia rąk, to ja bym zwróciła uwagę. Jeśli zlekceważy to nie dałabym dziecka.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 08:26   #4044
arleta110
Raczkowanie
 
Avatar arleta110
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 213
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Jukol, Bezsenność i Passion, ja też mam jazdy z moją teściową. Wczoraj też przez nią płakałam. Może powinnam być bardziej wyluzowana, ale nic nie poradzę, że tak reaguję na sprawy związane z Olim. Wczoraj wracam po pracy a ona akurat wychodzi z małym. Ja tak strasznie za nim tęsknie podczas pracy a tu hyc i już ich nie ma. A po drugie, jak ona go ubrała. Było 25 stopni, a Oli w grubych rajtuzkach i welurowych dresach!!! Mówię, ze za gorąco, a ona, że łapki miał chłodne (ma to po mamie) itd. WIęc mówię, że ja go latem jeszcze ani razu tak nie ubrałam i że on po prostu nie jest przyzwyczajony do takiego ubierania (ja nigdy nie chciałam go porzeghrzewać niepotrzebnie), no ale co, miałam go jej zabrać do domu i rozebrać tylko po to by jej coś udowodnić? Bez sensu. No więc zawsze mnie trzaska jak wracam z pracy a ona z nim w wózku jeszcze kocem opatulony. I to mnie właśnie doprowadza do płaczu - chodzi o to, że ona niepotrzebnie zmienia pewne rzeczy, do których ja małego przyzwyczaiłam. No i tak jak Jukol pisała, wystarczy, że małego zostawię na macie bo coś robię koło domu i on jęknie albo zapłacze, to ona już jest u nas na górze i hyc go na ręce. Bo niedobra jestem, że dziecko nie może być zestresowane itd. W sumie jestm jej wdzięczna, że jest z małym podczas mojej nieobecności, no ale wszystko ma swoje granice. A jak wracam do domu to mieszkania nie mogę poznać. Normalnie błoto na podłodze, ubranka porozrzucane (bo się stroją z małym) - wszystko ogarnąć muszę. Bo jak Oli śpi nawet 2 godziny to teściowa nic nie ruszy w domu, żeby go nie obudzić. Ach koniec tego narzekania, ale przynajmniej wiem, że nie jestem sama no i się wygadałam nareszcie
arleta110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 08:26   #4045
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Post Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
No i wieczne zdziwienie mojej teściowej "jak to możliwe, że dziecko tak się upasło na samym mleku" (Jaś waży 7,5 kg).
No, tu oczy wszystkim wyłażą . Na moich "słabym mleku" dziecko z 3350 g na 8 500 g gdy skończyło równo pół roku.

Cytat:
Napisane przez jukol Pokaż wiadomość
Jak to ludzie potafia wkurzac z samego rana wrrrr Olo sobie spiewal ja poszlam do pokoju obok zeby poszukac ubrania a tu hyc tesciowa u nas w sypialni wziela Malego i poszla sobie z nim nosz k...... obiecuje sobie ze nastepnym razem bede gola niech sie glupio poczuje. Jeszcze przylazl tesciu na sniadanie ktory nie myje rak i bierze malego i jak tu sie nie wk mam ??
Poza tym powiem Wam marzy mi sie bzykanie czasmi w dzien a nie pod oslona nocy co z tego jak kazdy sobie wchodzi do naszych pokoi...Nie mowiac ze czasmi goscie tesciowej bo ona chciala pozkazac jak sie urzadzilismy... cuuuudo
Boze daj abym taka nie byla ...
Uroki mieszkania z kimś. Wiem, bo sama mieszkam z teściami póki co. Choć TŻ ustawił ich w pewnych kwestiach na samym początku, gdy urodziła się Jaga. Bo teściowa potrafiła wyrwać mi z rąk płaczącego noworodka, bo "nie może słuchać jak mała płacze". Wyobraź sobie co czułam, gdy ta wzięła mi z rąk moje płaczące dziecko - to jak taki policzek z podtekstem "nie umiesz własnego dziecka uspokoić".
Drugi raz sytuacja się nie powtórzyła, bo TŻ powiedział jej że to my jesteśmy rodzicami i my zajmujemy się dzieckiem, i o ile nie poprosimy o pomoc nie chcemy żeby ktoś się dzieckiem zajmował. No bardzo zaborczy jest o córkę no i nie lubi (zresztą jak i ja) gdy ktoś pomaga gdy się o pomoc nie prosi. Tym bardziej, że teściowa początkowo też jakieś wyssane z palca teorie nt dzieci wygłaszała. Potem ją stopniowo oświecałam i teraz jest bardziej na bieżąco, chyba.

Jak by nie było w najbliższym roku planujemy wyprowadzkę .
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 08:27   #4046
Sandrunia Niepoń
Zadomowienie
 
Avatar Sandrunia Niepoń
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 791
GG do Sandrunia Niepoń Send a message via Skype™ to Sandrunia Niepoń
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Cytat:
Napisane przez jukol Pokaż wiadomość
Jak to ludzie potafia wkurzac z samego rana wrrrr Olo sobie spiewal ja poszlam do pokoju obok zeby poszukac ubrania a tu hyc tesciowa u nas w sypialni wziela Malego i poszla sobie z nim nosz k...... obiecuje sobie ze nastepnym razem bede gola niech sie glupio poczuje. Jeszcze przylazl tesciu na sniadanie ktory nie myje rak i bierze malego i jak tu sie nie wk mam ??
Poza tym powiem Wam marzy mi sie bzykanie czasmi w dzien a nie pod oslona nocy co z tego jak kazdy sobie wchodzi do naszych pokoi...Nie mowiac ze czasmi goscie tesciowej bo ona chciala pozkazac jak sie urzadzilismy... cuuuudo
Boze daj abym taka nie byla ...
Masakraaaaaaaaaaaaaaaa
Szlak trafilby mnie na miejscu!!!
Proponuje wstawic zamek.Innego rozwiazania nie widze.Zwrocic im uwage to sie obraza oczywiscie
Czy mozna wstawic zamek?
__________________
Moje szczęście jest już z Nami FASOLKA

Przyszedł na świat 2009.01.06


Sandrunia Niepoń jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 08:30   #4047
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Cytat:
Napisane przez jukol Pokaż wiadomość
Jak to ludzie potafia wkurzac z samego rana wrrrr Olo sobie spiewal ja poszlam do pokoju obok zeby poszukac ubrania a tu hyc tesciowa u nas w sypialni wziela Malego i poszla sobie z nim nosz k...... obiecuje sobie ze nastepnym razem bede gola niech sie glupio poczuje. Jeszcze przylazl tesciu na sniadanie ktory nie myje rak i bierze malego i jak tu sie nie wk mam ??
Poza tym powiem Wam marzy mi sie bzykanie czasmi w dzien a nie pod oslona nocy co z tego jak kazdy sobie wchodzi do naszych pokoi...Nie mowiac ze czasmi goscie tesciowej bo ona chciala pozkazac jak sie urzadzilismy... cuuuudo
Boze daj abym taka nie byla ...
ojjjj u mnie identyczna sytuacja, tyle że mieszkamy z dziadkiem męża
ale dokładnie jest tak jak opisujesz, tylko wychodzę z pokoju np. zrobić młodemu mleko a dziadek leci na złamanie karku do Filipa
albo wisi u mnie w pokoju i nawija, albo bezczelnie wchodzi, bierze Filipa i idzie z nim do siebie porażka
raz się przebierałam jak wszedł tyle że tyłem byłam i akurat wkładałam bluzkę, ale widać było że się przebieram i co? wszedł bez przepraszam i bierze Filipa
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 08:32   #4048
Sandrunia Niepoń
Zadomowienie
 
Avatar Sandrunia Niepoń
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 791
GG do Sandrunia Niepoń Send a message via Skype™ to Sandrunia Niepoń
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
ojjjj u mnie identyczna sytuacja, tyle że mieszkamy z dziadkiem męża
ale dokładnie jest tak jak opisujesz, tylko wychodzę z pokoju np. zrobić młodemu mleko a dziadek leci na złamanie karku do Filipa
albo wisi u mnie w pokoju i nawija, albo bezczelnie wchodzi, bierze Filipa i idzie z nim do siebie porażka
raz się przebierałam jak wszedł tyle że tyłem byłam i akurat wkładałam bluzkę, ale widać było że się przebieram i co? wszedł bez przepraszam i bierze Filipa
Ci starsi ludzie to sa jacys zdownowani czy co???
__________________
Moje szczęście jest już z Nami FASOLKA

Przyszedł na świat 2009.01.06


Sandrunia Niepoń jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 08:49   #4049
jukol
Zakorzenienie
 
Avatar jukol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Koniec świata ...
Wiadomości: 3 403
GG do jukol Send a message via Skype™ to jukol
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Dopoki nie znajde pracy nici z wyprowadzki.A jak narazie nic nie moge znalesc w piatek ide do UP moze choc jakis staz bedzie szczerze mowiac mam nadzieje ze uda mi sie zalatwic w KRUS-ie trzymajcie kciuki.
No i postanwilam ze moze sie obronie we wrzesniu i na uzupelniajace pojde w konuc w tym kierunku co chce
__________________
JAKO MĄŻ I ŻONA


Olinek

Paulinka
jukol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 09:07   #4050
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

naprawdę współczuje osobom mieszkającym z teściami, rodziami...z kimkolwiek. Jednak rodzice z małym dzieckiem powinni mieszkac na swoim. Niestety wiem, że nie zawsze jest to możliwe.

Ja na szczęście pod tym względem mam spokój. Aktualnie mam burdel w kuchnii (i w łazience też ), Jasio śpi, a ja troche pracuję, a trochę zbijam bąki na wizażu i nik mi sie nie wtrąca. Chociaż przyznam, że czasem jak mam coś pilnego do zrobienia, a Jasio wyje to chciałabym go komuś dać pod opiekę na kilkanaście minut.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:08.