Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-17, 15:37   #2701
kaska22
Raczkowanie
 
Avatar kaska22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 66
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Hej przejrzałam sporo tego wątku w poszukiwaniu sposobu na ogromnie tłustą skórę na nosie (i na policzkach wokół niego) oraz mniej tłustą na czole, jednak nie znalazłam konkretnych wiadomości. Jedni radzą, żeby obficie nawilżyć skórę, ale wtedy jest jeszcze gorzej! Nie wiem co się dzieje, że tylko mój nos ma problemy, a nie cała twarz... Czy ktoś zna jakiś skuteczny sposób na ten okropny łój? Myślałam nad domowymi sposobami, sok z cytryny, cebuli... ale nie wiem, czy efekt nie będzie odwrotny...?
kaska22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 15:47   #2702
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

z domowych sposobów to słyszałam że są dobre maseczka z ziemniaka i tonik z octu jabłkowego , o tym przemywaniu twarzy wodą z cytryną tez słyszałam sporo osób mówiło że dobre jest
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 18:37   #2703
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kaska22 Pokaż wiadomość
Hej przejrzałam sporo tego wątku w poszukiwaniu sposobu na ogromnie tłustą skórę na nosie (i na policzkach wokół niego) oraz mniej tłustą na czole, jednak nie znalazłam konkretnych wiadomości. Jedni radzą, żeby obficie nawilżyć skórę, ale wtedy jest jeszcze gorzej! Nie wiem co się dzieje, że tylko mój nos ma problemy, a nie cała twarz... Czy ktoś zna jakiś skuteczny sposób na ten okropny łój? Myślałam nad domowymi sposobami, sok z cytryny, cebuli... ale nie wiem, czy efekt nie będzie odwrotny...?
Przydałoby sie porzadnie oczyścic pory nosa i skory wokol. Skoro borykasz sie z tlustoscia tylko w okolicach tej czesci twarzy, problem na 100% bierze sie z tego. Najlepiej poszukaj jakiejs sprawdzonej, dobrej kosmetyczki, ktora oczysci nos, a potem dla podtrzymania efektu rób czesty peeling. Na płytsze wagry moga tez podziałas plasterki oczyszczajace nos. Gdy pory beda czyste problem tlustosci nosa napewno znacznie sie zmniejszy
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 19:48   #2704
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja mam zamiar wybrać się do kosmetyczki na oczyszczanie , mam nadzieje że wiecznie świecący się nos przestanie być moim utrapieniem
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 20:13   #2705
kaska22
Raczkowanie
 
Avatar kaska22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 66
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Też chętnie poszłabym do kosmetyczki na oczyszczanie nosa, ale pewnie uzna za konieczne oczyścić mi całą twarz, a po tym niestety zostają mi blizny! Sama sobie ich nie robię, a jak idę do kosmetyczki to zawsze zostaje mi pamiątka!
Shee'naz, dzięki za podpowiedź, jutro wypróbuję plasterki/płatki oczyszczające, nigdy nie wierzyłam w ich działanie, więc sama nie wpadłabym na to, żeby kupić. Ale teraz chcę spróbować, może naprawdę zadziałają
kaska22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 20:17   #2706
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

hmm ... może i ja wypróbowałabym plasterki bo 50zł nie opłaca mi się płacić za oczyszczenie samego nosa , w sumie to na czole też mam pare krost ale zakrywam je grzywką i zwalczam pastą cynkową
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 20:35   #2707
kaska22
Raczkowanie
 
Avatar kaska22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 66
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
hmm ... może i ja wypróbowałabym plasterki bo 50zł nie opłaca mi się płacić za oczyszczenie samego nosa , w sumie to na czole też mam pare krost ale zakrywam je grzywką i zwalczam pastą cynkową
Na Allegro 1szt. kosztuje 1zł, więc to nie majątek, żeby spróbować i może się mile zaskoczyć - takiego jestem zdania. Na czółko i brodę też są jakieś płatki, wyskoczyły mi jak szukałam tych na nos.
kaska22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-17, 20:46   #2708
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
A te olejki gdzie kupujecie? Bo ja nie mam za bardzo możliwości kupowania przez internet. Widziałam w aptekach, zielarskim takie oleje firmy OLEOFARM i tam był. np. lniany, z wiesiołka, z tymże były do picia. Myślicie, że nada się na twarz?

Link: http://www.oleofarm.com.pl/

I wiecie co Mam sposób na zmatowienie skóry... jako, że nie używam kremów matujących, które tylko wysuszają, raz na tydzień lub jakieś wyjścia będe używać do mycia twarzy mąki z wodą. Dzisiaj tym rano przemyłam dokładnie twarz, ok 5 min i potem lekki krem i matowa byłam dość długo
ja wiekszosc olejkow normalnie w drogerii kupuje (jojoba, marchewkowy, rozne olejki dla dzieci, olejki z firm "ekologicznych" lub mieszanki) lub w specjalnych sklepach z eko-zywnoscia i eko-kosmetykami (nawet ostatnio widzialam, ze eko-ciuchy maja, tzn chyba z eko-bawelny czy co... lo matko, czego jeszcze nie wymysla ). niektore powinnas w aptece dostac. sprawdz sobie, gdzie ewentualnie moglabys dostac kapsulki dermogal, firma nazywa sie gal. bardzo fajnie wygladaja, ja oczywiscie nie mam jak sie do tego dostac oleje ze strony, ktora podalas, wygladaja calkiem fajnie. czy z wiesiolka, z oliwek, z lnu czy z pestek winogron - wszystko mozesz sobie na twarz wrzucic mozna jako maseczne wybeltana z roznymi glinkami itp, kapiel dla dloni z dodatkiem soku z cytryny - olejki to swietna sprawa. fajnie z propozycji tej firmy przedstawia sie tez sok z aloesu, olejek pichtowy,... tylko nie wiem, czy jest to czysty olej czy co, bo nie pisze (albo sie nie dopatrzylam).

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
cloche jestem pewna na 100 % że to od żelu bo jak odstawiłam go na pewien czas to krost było mniej
jak narazie szukam jakiś żelów bez SLS na wizażu ... zobaczymy co z tego wyjdzie
podaj sklad zelu, przyjrzymy sie, co moglo ci z niego zaszkodzic bez SLS bardzo fajne, wydajne i tanie sa zele dla dzieci: hipp i babydream.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 21:00   #2709
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kaska22 Pokaż wiadomość
Na Allegro 1szt. kosztuje 1zł, więc to nie majątek, żeby spróbować i może się mile zaskoczyć - takiego jestem zdania. Na czółko i brodę też są jakieś płatki, wyskoczyły mi jak szukałam tych na nos.
ja jak narazie zobaczę czy są jakieś na KWC bo z zamówieniem będzie problem

cloche zaraz spiszę skład

EDIT
proszę

Skład: Aqua, Coco-Betaine, Butylene Glycol, Polyethylene, SLS, Sodium Chloride, Disodium Cocoamphodiacetate, Salicylic Acid, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Xanthan Gum, Zinc Gluconate, Capryloyl Salicylic Acid, Propylene Glycol, Polyquaternium-47, Solum Diatomeae/Diatomaceous Earth, Benzophenone-4, Laminaria Saccharina, Eucalyptus Globum Extract, Tetrasodium Edta, Methylparaben, Imidazolidinyl Urea, Cl 42090, Hydroxycitronellal, Linalool, Camphor.
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka

Edytowane przez kasia9513
Czas edycji: 2009-08-17 o 21:19
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 21:17   #2710
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kaska22 Pokaż wiadomość
Shee'naz, dzięki za podpowiedź, jutro wypróbuję plasterki/płatki oczyszczające, nigdy nie wierzyłam w ich działanie, więc sama nie wpadłabym na to, żeby kupić. Ale teraz chcę spróbować, może naprawdę zadziałają
Mam te z Nivei, własnie z allegro . Sa całkiem niezle, warto przetestowac, bo cena mała i jest to niezla alternatywa dla kosmetyczki. Przed uzyciem obowiazkowo peeling i parowka by otworzyc pory . Wazne tez by poczekac az platerek wyschnie całkowicie, znaim go zerwiemy. U mnie plastry zmniejszyły przetluszczanie nosa, przedtem czesto wyskakiwały mi na nim niespodzianki, teraz mam spokoj
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 21:22   #2711
kaska22
Raczkowanie
 
Avatar kaska22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 66
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Kasiu miałam na myśli te:
https://wizaz.pl/produkty/baza/produ...?produkt=24683 i są do kupienia właśnie na allegro.

Shee'naz, dzięki za radę z tym otwarciem porów przed użyciem plastrów, ja oczywiście bym noska na to nie przygotowała
kaska22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-17, 21:22   #2712
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

a te z Nivea można kupić w drogerii ?
co myślicie o tych ?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 21:35   #2713
kaska22
Raczkowanie
 
Avatar kaska22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 66
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
a te z Nivea można kupić w drogerii ?
co myślicie o tych ?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html
Oj sama nie wiem, ale cena dużo wyższa...
Ja narazie spróbuję Niveę, wybieram się jutro do apteki po suplement z dynią i cynkiem do mojej buźki, więc zapytam też czy mają jakieś plastry/płatki na nos. Zobaczę co mają i za ile, no i się okaże gdzie lepiej kupić - apteka czy allegro, dam znać o moim dochodzeniu
kaska22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 21:47   #2714
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Shee'naz dziękuje Te kapsułki dermogal już mam, ale wydaję mi się, że trochę zapychają jak to olejek, chyba za dużo tego daje... no i podobna wit. E strasznie zapycha ;/ Kupię te olejki Oleofarmu, polecono też na innym wątku
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 22:44   #2715
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Gdzie kupuje się olejki Olefarmu ? ja właśnie siedzę z demogalem na twarzy. Ehh mam nadzieję,że jednak nie zapchają :/
A tak na marginesie- to zbankrutuję przez ten wizaż
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 22:51   #2716
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Narc ja te olejki widziałam w supermarketach typu Tesco, Auchan No i sklepie zielarskim, aptece się pojawiają.

Ja też zbankrutuje Jeszcze sama nie zarabiam i każde pieniądze co dostanę to praktycznie na coś idzie Dziś dostałam znów na imieniny i już planuję co kupię
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 22:59   #2717
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

No ja to samo.. Kiedyś to wszystko szło na ciuchy, a teraz tylko po aptekach latam :P Ale może kiedyś znajdę złoty środek , po tych wszystkich testach i będzie ok Ale mimo wszystko trochę mniej się wydaje niż w drogeriach. Np w Rossmanie wydasz na żel, krem i tonik 50 zł, wcale nie zadziała, a w aptece za 50 zł można kupić kilka małych cudeniek, które działają cudownie
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 08:20   #2718
la dra
Raczkowanie
 
Avatar la dra
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 333
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

cloche, ach szkoda, że panna mieszka w monachium (?), bo się pod koniec września wybieram na wymianę do bonn mogłabym ci podrzucić zapasik dermogala.

Swoją drogą moje wieści z frontu są conajmniej z ł e, skóra zrobiła się taka jakby brudna, tłusta a na policzkach nadal przesuszona i wyskoczyło mi peeełno grudek już w obrębie całej strefy T. Cholercia , czas najwyższy przestać używać tej emulsji Avene, bo gdy jej nie używam nie ma nowej krostki a gdy ją użyję to wrażenie brudnej cery się nasila... No i kolejna krostka gratis.
Poszukiwania innego nawilżacza czas zacząć Kiedy ja znajdę w końcu jakiś dobry dla siebie krem, to zaczyna przypoiminać poszukiwania św. Graala.

Zastanawiam się nad kremem Sephory do tłustej i mieszanej, ale ta gliceryna...
Cytat:
Skład: aqua, cyclohexasiloxane, glycerin, montmorillonite, C12-13 alkyl lactate, DI-C12-13 alkyl malate, stearyl alcohol, cyclopentasiloxane, kaolin, parfum (fragrance), behenyl alcohol, glyceryl stearate, acrylamide/sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, zinc gluconate, palmitic acid, stearic acid, 1,2-hexanediol, caprylyl glycol, C13-14 isoparaffin, lonicera caprifolium (honeysuckle) flower extract, cetyl alcohol, lauryl alcohol, myristyl alcohol, dimethiconol, glyceryl acrylate/acrylic acid copolymer, panthenol, tetrasodium EDTA, tocopherol, laureth-7, propylene glycol, lecithin, citric acid, methylparaben, propylparaben.
i jeszcze jeden, ale ten alkohol... :P

Cytat:
Skład: Water (Aqua), Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil, Alcohol, Tricaprylin, Glycerin, Sodium Lactate, Hydrogenated Palm Glycerides, Squalane, Mangifera Indica (Mango) Seed Butter, Orbignya Oleifera Seed Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Glyceryl Oleate Citrate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Hydrogenated Lecithin, Tocopheryl Acetate, Prunus Persica (Peach) Fruit Extract, Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Calendula Flower Oil, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Lysolecithin, Melissa Officinalis Water, Tocopherol, Xanthan Gum, Lecithin, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Caprylic/Capric Triglyceride, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Fragrance (Parfum), Geraniol, Citronellol, Limonene, Linalool.
Co można jeszcze zrobić z krostami? Olejek pichtowy? Olejek herbaciany? Ale np. w przypadku pichtowego to taki eteryczny czy ten do picia?



Mama zdesperowana moją desperacją zakupiła mi kremik Plante system - emulsję nawilż. matującą, zastnaawiam się czy jej używać. Zrobiłam zdjęcie składu, bo nigdzie nie mogę znaleźć jej w internecie.
AAAch, czemu nie można się obudzić i mieć normalnej cery, przecież się staaram a i tak nic (albo gorzej!).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg yyy.jpg (18,1 KB, 12 załadowań)
__________________
*tu znajduje się mądry cytat podnoszący świat na duchu*







Edytowane przez la dra
Czas edycji: 2009-08-18 o 08:39
la dra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 09:50   #2719
sallie
Rozeznanie
 
Avatar sallie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 666
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cudownie, że znalazłam ten wątek Mój problem był kiedyś zerowy - idealna cera, zero pryszczy. Swój obecny problem winie okresem dojrzewania? (16 l). Więc, tak - ledwo po umyciu skóry ona natychmiastowo się błyszczy - głównie strefa T. Obecnie używam - żel + peeling 3 w 1 garnier, tonik garnier różowy + krem nivea matujący , nawilżający na dzień . Wiem, że nie jest to wymarzony zestaw jednak ciągle poszukuje.. szczególnie jeśli chodzi o krem. Odstawiłam już podkład (giordani gold). Stosuje patent z maką , na co nakładam jedynie puder (diorskin). Myslałam nad kremem - iwostin - co o tym myślicie?
sallie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-18, 09:52   #2720
kaska22
Raczkowanie
 
Avatar kaska22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 66
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Byłam dziś w 2 aptekach i drogerii Natura po te plastry oczyszczające i okazało się nigdzie nic nie mają! Farmaceutka wysłała mnie do drogerii, w drogerii polecili mi aptekę, twierdząc, że u nich od dawna plastrów na nos nie ma... A więc alternatywy nie mam - i tak dobrze, że jest Allegro
kaska22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 10:16   #2721
la dra
Raczkowanie
 
Avatar la dra
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 333
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sallie Pokaż wiadomość
Cudownie, że znalazłam ten wątek Mój problem był kiedyś zerowy - idealna cera, zero pryszczy. Swój obecny problem winie okresem dojrzewania? (16 l). Więc, tak - ledwo po umyciu skóry ona natychmiastowo się błyszczy - głównie strefa T. Obecnie używam - żel + peeling 3 w 1 garnier, tonik garnier różowy + krem nivea matujący , nawilżający na dzień . Wiem, że nie jest to wymarzony zestaw jednak ciągle poszukuje.. szczególnie jeśli chodzi o krem. Odstawiłam już podkład (giordani gold). Stosuje patent z maką , na co nakładam jedynie puder (diorskin). Myslałam nad kremem - iwostin - co o tym myślicie?

Z tego, co wiem to nawilżające Iwostinu nie są szczególnie polecane dla cer trądzikowych, tłustych etc., ze względu na parafinę, glicerynę itd. Kiedyś tez go używałam, ale to było baaardzo dawno temu, w błogosławionych czasach w miarę normalnej cery. Kiedy pojawiły się wypryski itd., iwostin nie nawilżał już dostatecznie (!) a jednocześnie powodował, że moja skóra bardzo się świeciła... Moje poszukiwania nawilżacza trwają po dziś dzień... :P

W poprzednim poście podałam składy trzech kremików, może ktoś wypowie się na ich temat, będę przeogromnie wdzięczna .

Z tego, co wiem to właśnie poszukiwanie odpowiedniego kremu nawilżającego jest kluczem do sukcesu i oczywiście podstawą pielęgnacji tłustej skóry także, która często paradoksalnie bywa tłusta (= wydziela nadmiar sebum) z powodu odwodnienia. Jakby co poprawcie mnie.
__________________
*tu znajduje się mądry cytat podnoszący świat na duchu*






la dra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 11:34   #2722
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dokładnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by cera odwodniona była również tłusta...To czesty problem, z którym trzeba się liczyć. A co do kremów - nie ma niestety jednego, uniwersalnego kosmetyku. Czesto jest tak, że to co jednemu służy, inna osobę podrażnia lub uczula. Dlatego niestety każdy powinien szukać czegoś dla siebie Cóż - terapia tak zwanych "prób i błędów nie działa"
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 11:59   #2723
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

illegale w Tesco ? po ile były te olejki i z czym stały na półce ?

kaska22 a w Rossmanie byłaś ? ehh... to moja przygoda z plasterkami raczej skończona
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 12:13   #2724
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

kasia9513 po 16-25zł mniej więcej. Stały na półce... hmm no taka była półeczka z akimi różnymi olejami, jeszcze jakaś zdrowa żywność, produkty bio, fitness itp...
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 12:20   #2725
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

illegale dziękuje
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 16:13   #2726
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

fakt- dobór kremu sprawa kluczowa - ja obecnie odstawilam wszystkie drogeryjne cudowności - i poszukuje czegos odpowiedniego , po kremie pitywal widze zmniejszenie Łojotoku i gŁadszą cerę - ale wypryski jak są tak byŁy - stosuje tez maści od dermatologa( juz 1,5 tygodnia) i poprawy nie ma żadnej - najdziwniejsze jest to ze na plecach tez mam trądzik i nic nie stosowalam tylko żel hipp do mycia i znaczna poprawa wiadomo czasem cos wyskoczy na plecach ale gŁówny problem to poniżej linii żuchwy i doŁ brody, wydaje mi sie że jak uzyje pudru benefit to jest gorzej (nie uzywam często - teraz może raz w tygodniu na 2 godziny robie makijaż na wyjście) - widocznie mi nie sŁuzy ale szkoda wyrzucić bo drogi
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 18:09   #2727
kaska22
Raczkowanie
 
Avatar kaska22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 66
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
kaska22 a w Rossmanie byłaś ? ehh... to moja przygoda z plasterkami raczej skończona
Nie byłam w Rossmanie, akurat nie mam go w mieście, też jestem ciekawa, czy tam są te plasterki... -Popytaj, może u Ciebie w aptece czy w drogeriach są.
kaska22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 18:35   #2728
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kaska22 Pokaż wiadomość
Nie byłam w Rossmanie, akurat nie mam go w mieście, też jestem ciekawa, czy tam są te plasterki... -Popytaj, może u Ciebie w aptece czy w drogeriach są.
ja może jutro się wybiorę i zobaczę , a co do aptek to mają mało kosmetyków ale zobaczę
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 21:14   #2729
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
ja jak narazie zobaczę czy są jakieś na KWC bo z zamówieniem będzie problem

cloche zaraz spiszę skład

EDIT
proszę

Skład: Aqua, Coco-Betaine, Butylene Glycol, Polyethylene, SLS, Sodium Chloride, Disodium Cocoamphodiacetate, Salicylic Acid, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Xanthan Gum, Zinc Gluconate, Capryloyl Salicylic Acid, Propylene Glycol, Polyquaternium-47, Solum Diatomeae/Diatomaceous Earth, Benzophenone-4, Laminaria Saccharina, Eucalyptus Globum Extract, Tetrasodium Edta, Methylparaben, Imidazolidinyl Urea, Cl 42090, Hydroxycitronellal, Linalool, Camphor.
tak samo jak na SLS mozesz reagowac na sodium chloride. w zelu w miare wysoko kwas salicylowy. nie wiem, po co filtry w zelu do mycia - czasem dodaja, zeby poprawic jakies tam wlasciwosci, ale z tego co wiem, to akurat ten filtr moze podrazniac (benzophenone-4). nie podoba mi sie kombinacja konserwantow: najgorszy paraben i imidazolidinyl urea, ale wiekszosc ludzi znosi to w miare... wrazliwcom nie polecam
w dalszym ciagu polecam jednak babydream i hipp - w razie czego zuzyjesz do ciala, mozesz zaczac od tanszego babydreama moze akurat ci przypasuje, byloby na pewno oszczednie


---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

Cytat:
Napisane przez la dra Pokaż wiadomość
cloche, ach szkoda, że panna mieszka w monachium (?), bo się pod koniec września wybieram na wymianę do bonn mogłabym ci podrzucić zapasik dermogala.

Swoją drogą moje wieści z frontu są conajmniej z ł e, skóra zrobiła się taka jakby brudna, tłusta a na policzkach nadal przesuszona i wyskoczyło mi peeełno grudek już w obrębie całej strefy T. Cholercia , czas najwyższy przestać używać tej emulsji Avene, bo gdy jej nie używam nie ma nowej krostki a gdy ją użyję to wrażenie brudnej cery się nasila... No i kolejna krostka gratis.
Poszukiwania innego nawilżacza czas zacząć Kiedy ja znajdę w końcu jakiś dobry dla siebie krem, to zaczyna przypoiminać poszukiwania św. Graala.

Zastanawiam się nad kremem Sephory do tłustej i mieszanej, ale ta gliceryna...

i jeszcze jeden, ale ten alkohol... :P

Co można jeszcze zrobić z krostami? Olejek pichtowy? Olejek herbaciany? Ale np. w przypadku pichtowego to taki eteryczny czy ten do picia?

Mama zdesperowana moją desperacją zakupiła mi kremik Plante system - emulsję nawilż. matującą, zastnaawiam się czy jej używać. Zrobiłam zdjęcie składu, bo nigdzie nie mogę znaleźć jej w internecie.
AAAch, czemu nie można się obudzić i mieć normalnej cery, przecież się staaram a i tak nic (albo gorzej!).
coz, w monachium mieszkam - nie powiem "niestety", bo kocham to miasto a dermogala pewnie wyprobuje i tak, jak dorwe sie do szopingu na swieta czy kiedy to ja znow zawitam w rodzinnych stronach
zajmijmy sie zatem twoim nawilzaczem! ja jako nawilzacza uzywam juz od ponad roku hydreane legere i jestem bardzo zadowolona, ale opinie sa podzielone. bez probki bym nie ryzykowala. moze najpierw z tych, co podalas, bedziemy szukac graala (a avenke na razie odstaw, masz racje - moze w trakcie zimy sie lepiej spisze?):
1. sephora do tlustej: nie sama gliceryna moze tu stwarzac problemy; miedzy innymi mieszanka silikonow albo ta isoparaffin moga rowniez nie sluzyc tlustym cerom. nie kojarze tak od razu wszystkich skladnikow, ale poza tym nie wyglada zle.
2. kremik wyglada ciekawie, jaki to w ogole? jaka bedzie reakcja skory - trudno powiedziec. tym alkoholem bym sie najmniej przejmowala, jest po wodzie i dwoch olejkach, poza tym sporo innych skladnikow roslinnych, ktore ten alkohol az nadto zrownowaza no wlasnie, jak mieszanka tych olejkow i ekstraktow podziala - nigdy nie wiadomo. jesli cena nie jest wygorowana, mozna sprobowac i jesli bylby zbyt konkretny i odzywczy, mozna uzyc na dekolt
3. a teraz plante systemowi sie przyjrzymy... ciekawie to wyglada, ale na niektorych olejki archaidowe sa zbyt odzywcze i podobno moze zapychac. ALE to jeszcze nic nie znaczy. procz tego isoparaffin, jakies silikony, ale sporo ciekawych skladnikow, moze zmieszali w takich proporcjach, ze bedzie sluzylo skoro i tak go masz, wyprobuj smialo. tylko ostroznie, nie nakladaj zbyt duzo od razu, postaraj sie poza kremem o minimalizm kosmetyczny, zebys mogla ocenic dzialanie kremu i jak to lekarze zawsze mowia: prosze pic duzo wody
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 21:25   #2730
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
tak samo jak na SLS mozesz reagowac na sodium chloride. w zelu w miare wysoko kwas salicylowy. nie wiem, po co filtry w zelu do mycia - czasem dodaja, zeby poprawic jakies tam wlasciwosci, ale z tego co wiem, to akurat ten filtr moze podrazniac (benzophenone-4). nie podoba mi sie kombinacja konserwantow: najgorszy paraben i imidazolidinyl urea, ale wiekszosc ludzi znosi to w miare... wrazliwcom nie polecam
w dalszym ciagu polecam jednak babydream i hipp - w razie czego zuzyjesz do ciala, mozesz zaczac od tanszego babydreama moze akurat ci przypasuje, byloby na pewno oszczednie
możliwe , mam jeszcze trochę peelingu morelowego St. Ives i jestem z niego zadowolona ( zauważyłam że po nim moja skóra wolniej przetłuszcza się ) , babydream mam zamiar kupić na początku września bo jak narazie jestem spłukana

EDIT
czy mydłem dla dzieci można myć twarz ?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka

Edytowane przez kasia9513
Czas edycji: 2009-08-18 o 21:49
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:12.