Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-22, 08:44   #181
gorzkakawa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z Mazur ;))
Wiadomości: 869
GG do gorzkakawa
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Anymouss Pokaż wiadomość
R

I. jeden słony filet ze śledzia + kromka białego chleba, 2 kromki drożdzówki
II. jeden słony filet ze śledzia + 2 kromki żytniego chleba + 2 nektarynki

III. ziemniaki + 2 klopsiki z biedronki + jedno ciastko, mleko czekoladowe w kartoniku

IV. kanapka z żytniego chleba, wędliny sopockiej i papryki, słony filet ze śledzia
moim zdaniem beznadziejnie, biały chleb i drożdżówka to nie na R, w ogóle nie stosujesz się do 10 zasad, ciastka, mleko czekoladowe też nie. rozumiem, że lubisz śledzia, ale kurde, w 3 na 4 posiłki go masz, kawałek jakiegoś warzywa w jednym posiłku. twoja dieta powinna być urozmaicona, z dobrą ilością węglowodanów złożonych ( na 5 posiłków 3 pierwsze powinny mieć węglowodany, w dwóch ostatnich ograniczasz, kolacja czystobiałkowa, do podwieczorku najlepiej orzechy - NIEZBĘDNE NNKT(nienasycone kwasy tłuszczowe: orzechy , oliwa z oliwek, zresztą masz na pierwszej stronie wątku), dzięki którym stan cery jest lepszy, gospodarka hormonalna działa jak należy a przy tym przyspieszają chudnięcie. zastanów się, poczytaj i porównaj np. dobrze ocenione jadłospisy R ze swoim i zobaczysz bardzo dużą różnicę......
__________________


175, 83/62/89
gorzkakawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 09:00   #182
niby nic
Zakorzenienie
 
Avatar niby nic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 403
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Majeczka993xy Pokaż wiadomość
fajny jadlospis tylko to sniadanko jest stanowczo za male .
Dziękuje Śniadanie faktycznie troche małe było, dzisiaj nadrobie A tuńczyk do kolacji był z całej puszki.
niby nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 09:51   #183
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Anymouss Pokaż wiadomość
R

I. jeden słony filet ze śledzia + kromka białego chleba, 2 kromki drożdzówki
II. jeden słony filet ze śledzia + 2 kromki żytniego chleba + 2 nektarynki

III. ziemniaki + 2 klopsiki z biedronki + jedno ciastko, mleko czekoladowe w kartoniku

IV. kanapka z żytniego chleba, wędliny sopockiej i papryki, słony filet ze śledzia
Narobiłaś mi ochoty na śledzia Troszkę "śmieciowe" to jedzonko- jakieś klopsiki z biedronki,mleko czekoladowe,ciasteczka.. Postaw na bardziej wartościowe produkty ) I dorzuć więcej warzywek
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 10:19   #184
upgirl
Zadomowienie
 
Avatar upgirl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 440
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

RRRR

Ś: 50 g owsianki, 50 g Activii, kawa z mlekiem, brzoskwinka

IIŚ: kromka chleba fitness (35 kcal) i 50 łososia wędzonego

O: brązowy ryż z warzywkami i krewetkami ( 300 gram- 300kcal)

P: nerkowce 25 g

K: wieśniak plus dodatki
upgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 11:00   #185
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

RR
Śn; owsianka z 200 ml mleka i 4 lyzek platkow, lyzeczka miodku, 15 borowek amerykanskich, cynamon, oraz kawa z mlekiem

o: 200 gramow kurczaka z rozna, warzywa na patelnie

narazie nie wiem co bedzie dalej bo jade na imieniny
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 11:15   #186
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez agus87 Pokaż wiadomość
RR
Śn; owsianka z 200 ml mleka i 4 lyzek platkow, lyzeczka miodku, 15 borowek amerykanskich, cynamon, oraz kawa z mlekiem

o: 200 gramow kurczaka z rozna, warzywa na patelnie

narazie nie wiem co bedzie dalej bo jade na imieniny
Tu się wstawia pełne jadłospisy, nie fragmenty, a poza tym nie ma drugiego śniadania...
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 12:02   #187
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Mało kiedy tu zaglądam, nigdy nic nie wrzucałam.
Dodaję moje 2 jadłospisy - z ciekawości jak zostaną ocenione.
Jestem na REDUKCJI, od dobrych kilku miesięcy na South Beach.
(no i zupełnie nie chudnę na tej mojej redukcji, więc coś chyba musi być nie tak - za dużo?)

-----------------------------------------------------

ś: owsianka (3 łyżki płatków, łyżka otrąb pszennych, łyżeczka siemienia lnianego) na mleku 0,5% (ok 100ml), z twarogiem (ok 100g), malinami (ok 3/4 szklanki), słonecznikiem (3 łyżki) i łyżką dżemu (słodzony fruktozą)

IIś: sałatka (sałata lodowa+pierś z kurczaka+ogórek+rzodkiewk a+oliwa z oliwek z ziołami)

p: muffinka (home made, z mąki pp) ze słonecznikiem i kawałkami brzoskwini

o: jajko sadzone, fasolka szparagowa z cebulką (obiady jem po pracy ok 18, dlatego staram się nie przesadzać z ilością)

k: serek wiejski ze szczypiorkiem, kawałek papryki

-----------------------------------------

ś: owsianka z twarogiem, śliwkami (3 szt), słonecznikiem i dżemem

IIś: 2 kromki pumpernikla z twarożkiem linessa i ogórkiem

p: 2 jaja na twardo, pomidor, kawałek papryki

o: pierś z kurczaka, mizeria na jogurcie naturalnym

k: tuńczyk wsw z ogórkiem małosolnym i odrobiną majonezu
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-22, 12:08   #188
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
Mało kiedy tu zaglądam, nigdy nic nie wrzucałam.
Dodaję moje 2 jadłospisy - z ciekawości jak zostaną ocenione.
Jestem na REDUKCJI, od dobrych kilku miesięcy na South Beach.
(no i zupełnie nie chudnę na tej mojej redukcji, więc coś chyba musi być nie tak - za dużo?)

-----------------------------------------------------

ś: owsianka (3 łyżki płatków, łyżka otrąb pszennych, łyżeczka siemienia lnianego) na mleku 0,5% (ok 100ml), z twarogiem (ok 100g), malinami (ok 3/4 szklanki), słonecznikiem (3 łyżki) i łyżką dżemu (słodzony fruktozą)

IIś: sałatka (sałata lodowa+pierś z kurczaka+ogórek+rzodkiewk a+oliwa z oliwek z ziołami)

p: muffinka (home made, z mąki pp) ze słonecznikiem i kawałkami brzoskwini

o: jajko sadzone, fasolka szparagowa z cebulką (obiady jem po pracy ok 18, dlatego staram się nie przesadzać z ilością)

k: serek wiejski ze szczypiorkiem, kawałek papryki

-----------------------------------------

ś: owsianka z twarogiem, śliwkami (3 szt), słonecznikiem i dżemem

IIś: 2 kromki pumpernikla z twarożkiem linessa i ogórkiem

p: 2 jaja na twardo, pomidor, kawałek papryki

o: pierś z kurczaka, mizeria na jogurcie naturalnym

k: tuńczyk wsw z ogórkiem małosolnym i odrobiną majonezu
wg mnie - bardzo ładne jadłospisy. ćwiczysz? a jeżeli tak, to jak? aeroby jedynie? cz przeplatasz je z siłowymi i interwałami ? (interwały to w zasadzie także aeroby ) I (zakładając, że ćwiczysz) - które posiłki są okołotreningowe?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 12:48   #189
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
wg mnie - bardzo ładne jadłospisy. ćwiczysz? a jeżeli tak, to jak? aeroby jedynie? cz przeplatasz je z siłowymi i interwałami ? (interwały to w zasadzie także aeroby ) I (zakładając, że ćwiczysz) - które posiłki są okołotreningowe?
Ładne? To się niesamowicie cieszę!

Tak, ćwiczę Czas mam niestety mocno ograniczony z powodu pracy (w domu jestem ok 18) i wtedy od razu zjadam obiad, czyli mój niestety jedyny ciepły posiłek w jadłospisie.
2-3 razy w tygodniu biegam (od 2 miesięcy, realizuję program 10tygodniowy - od marszu do biegu; po bieganiu streching, jakieś ćwiczenia na brzuch), 1-2 razy w tygodniu jestem na basenie (ok 35 minut pływania). Ruch zawsze pomiędzy obiadem a kolacją. W posiłkach okołotreningowych powinny być węgle, tak? Ale u mnie trening przypada na mniej więcej godzinę 20 (potem lekka kolacja i spać; jeśli basen to od 21-22) więc mam jakieś takie opory, boję się że przytyję od tego

Jak myślisz, czy powód nie-chudnięcia leży w diecie?

Wybaczcie prywatny off topicowy wywód

Edytowane przez beoneself
Czas edycji: 2009-08-22 o 12:50
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 12:53   #190
subvom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 71
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Beoneself, może się nie znam, ale według mnie przydałyby się jakieś węgle złożone do tej sałatki w drugim śniadaniu.

EDIT: Z tego, co pamiętam to przed treningiem węgle złożone, po treningu białko i węgle proste, dobrze mówię?

Edytowane przez subvom
Czas edycji: 2009-08-22 o 12:58
subvom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 13:31   #191
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez subvom Pokaż wiadomość
Beoneself, może się nie znam, ale według mnie przydałyby się jakieś węgle złożone do tej sałatki w drugim śniadaniu. Jeśli nie jem razowca ani muffinki, to do sałatki dorzucam pełnoziarnisty makaron/ryż/kaszę

EDIT: Z tego, co pamiętam to przed treningiem węgle złożone, po treningu białko i węgle proste, dobrze mówię?
Owsianka i muffinka to za mało? Staram się nie jeść zbyt wielu węgli (jestem na South Beach) - mniej więcej trzy porcje dziennie. "U nas" jedna porcja to np. pół szklanki makaronu, mała kromeczka pełnoziarnistego chleba, 3-4 łyżki płatków, 1 jabłko, pół szklanki "drobnych" owoców, 4 suszone śliwki... Tak piszę, żeby była jasność

Edytowane przez beoneself
Czas edycji: 2009-08-22 o 13:33
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-22, 14:34   #192
isabella3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 262
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

sobotnio (przy okazji z lepszym podejściem niż wczoraj, mam nadzieje).

Uuu:
Śn:2 duże kanapki z pumpernikla wielo albo pełnoziarnistego firmy carefour każda po 70 gram kromka; jedna z serem zółtym i ogórkiem kiszonym, a druga z białym i łychą dżemu (jakiego? no poziomkowego)
około 1 h rowerka takiego zwykłego na powietrzu, bo taki najbardziej lubię
IIŚn: wypadło na godzinę przed obiadem więc ok 200 gram malin, śliwka duża i pół kubka mleka zmiksowane na koktajl, którego jakoś sporo wyszło i miał ładny kolor
Ob:całe warzywa na patelnie z ziołami i papryką na oliwie z oliwek i potem ze sporą ilością mojego nałogu od małego dziecka, czyli ketchupu
D(godzine po obiedzie):2 jabłka (średnie, chyba po 200 gram, bo na 1 kg weszlo 5) posypane cynamonem
P:właśnie zjadłam to kogel-mogel z 2 żółtek i 2 łyżeczek cukru z odrobiną kakaa - pierwszy raz w życiu
K:będzie kanapka z tego chleba co na śniadanie z masłem, wędliną i warzywami + 200 gram serek wiejski 5 %

coś źle? dzisiaj ?
__________________
"Nie śniło jej się nawet, że życie może nieść tyle bólu, chociaż fizycznie nic człowiekowi nie dolega"

Stephen King
isabella3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 15:47   #193
stoookroootkaaa
Raczkowanie
 
Avatar stoookroootkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wroc. ;)
Wiadomości: 162
GG do stoookroootkaaa
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Witam w nowym wątku, jakoś nie było wcześniej okazji
Moje wczorajsze, chyba wyszło U :

I. Omelt z 2 jaj i mąki (itp, itd ) z borówkami polany jogo nat zmieszanym z cynamonem i cukrem, kobek kakao, jabłko

II. owsianka z 3 łyżek z malinami, borówkami i pestkami słonecznika na mleku 1,5%

III. ryż brązowy, pieczony w ziołach filet z dorsza, surówka z czerwonej kapusty

IV. 2 kromki razowca :
*z masłem, sałatą, sopocką, serem zółtym, pomidorem i koprem
* z masłem orzechowym
100 g wiesniaka ze słonecznikiem
cappuccino waniliowe

V. 2 parówki drobiowe z keczupem, kromka chleleba z masłem i warzywkami, zielona herbata

w międzyczasie na rowerach: kubuś, price polo orzechowe

i jak ?
stoookroootkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 15:54   #194
gosienkaa
Raczkowanie
 
Avatar gosienkaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 184
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez isabella3 Pokaż wiadomość
sobotnio (przy okazji z lepszym podejściem niż wczoraj, mam nadzieje).

Uuu:
Śn:2 duże kanapki z pumpernikla wielo albo pełnoziarnistego firmy carefour każda po 70 gram kromka; jedna z serem zółtym i ogórkiem kiszonym, a druga z białym i łychą dżemu (jakiego? no poziomkowego) z masłem? może dodasz coś jeszcze do tego?
około 1 h rowerka takiego zwykłego na powietrzu, bo taki najbardziej lubię trzeba korzystać z ładnej pogody
IIŚn: wypadło na godzinę przed obiadem więc ok 200 gram malin, śliwka duża i pół kubka mleka zmiksowane na koktajl, którego jakoś sporo wyszło i miał ładny kolor malinki, pycha.
Ob:całe warzywa na patelnie z ziołami i papryką na oliwie z oliwek i potem ze sporą ilością mojego nałogu od małego dziecka, czyli ketchupu a jakieś mięsko? kasza?
D(godzine po obiedzie):2 jabłka (średnie, chyba po 200 gram, bo na 1 kg weszlo 5) posypane cynamonem jabłko+ cynamon- idealne połączenie
P:właśnie zjadłam to kogel-mogel z 2 żółtek i 2 łyżeczek cukru z odrobiną kakaa - pierwszy raz w życiu a tu tak jakoś mało, może podgryź jakieś orzechy?
K:będzie kanapka z tego chleba co na śniadanie z masłem, wędliną i warzywami + 200 gram serek wiejski 5 %

coś źle? dzisiaj ?
jw
__________________
keeps getting better



Edytowane przez gosienkaa
Czas edycji: 2009-08-22 o 15:56
gosienkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 15:57   #195
ysska1991
Raczkowanie
 
Avatar ysska1991
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 361
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Dzisiejsze R/U:
Śniadanie 10.00: 2 parowki drobiowe odtłuszczone, leczo z cukinii, papryki, pomidora i cebulki bez miesa i tluszczu, pomidor
Obiad 15.30: kilka rozyczek brokula, surowka z bialej kapusty, marchewki, pietruszki z przyprawami-pieprz sol cukier ocet jablkowy, z 10 krazkow cukinii w ciescie nalesnikowym smazonych - stanowczo za duzo ale bylo dobre jestem normalnie obchana na szczescie cukinia sama w sobie ma 15kcal/100g gorzej to ciasto
Kolacja planowana na 19.30: cos lzejszego dla wyrownania : Kefir Zott 400g ze zdrowym blonnikiem
__________________
CIASTKO - minuta w ustach, godzina w żołądku,całe życie w biodrach Twój wybór
ysska1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 15:57   #196
gosienkaa
Raczkowanie
 
Avatar gosienkaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 184
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez stoookroootkaaa Pokaż wiadomość
Witam w nowym wątku, jakoś nie było wcześniej okazji
Moje wczorajsze, chyba wyszło U :

I. Omelt z 2 jaj i mąki (itp, itd ) z borówkami polany jogo nat zmieszanym z cynamonem i cukrem, kobek kakao, jabłko

II. owsianka z 3 łyżek z malinami, borówkami i pestkami słonecznika na mleku 1,5%

III. ryż brązowy, pieczony w ziołach filet z dorsza, surówka z czerwonej kapusty

IV. 2 kromki razowca :
*z masłem, sałatą, sopocką, serem zółtym, pomidorem i koprem
* z masłem orzechowym
100 g wiesniaka ze słonecznikiem
cappuccino waniliowe

V. 2 parówki drobiowe z keczupem, kromka chleleba z masłem i warzywkami, zielona herbata

w międzyczasie na rowerach: kubuś, price polo orzechowe

i jak ?
super!
__________________
keeps getting better


gosienkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 16:06   #197
Megha
Raczkowanie
 
Avatar Megha
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 111
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Kochane dziewczyny, pomóżcie, bo po ponad 4 miesiącach odchudzania ciężko mi dalej schudnąć. Może mogę to jakoś podkręcić dietą? Liczę na Waszą pomoc. P.S. Na razie ćwiczenia aerobowe przeniosłam na godziny popołudniowe, bo wcześniej robiłam je między 18-21.
Proszę o ocenę. Z góry dziękuję!

Redukcja
(jestem jaroszką, nie jem mięsa)

9.00 Śn.I - 5 łyżek muesli z mlekiem 2%, jajecznica lub mała makrela wędzona z połówką ciemnej bułki posmarowanej cieńko masłem, warzywa (np. pomidor, ogórek sałata), czerwona herbata
11-11.30 Śn. II - owoce np. banan/jabłko, jak jestem jeszcze głodna, jem z małym jogo naturalnym
12 - ćwiczenia 60min. - rower stacjonarny, orbitrek - własny napój izotoniczny: 0,75l wody średniozmineralizowanej, 2 łyżki miodu, sok z połówki cytryny, magnez
13.30-14 Ob. - ryż brązowy lub kasza jaglana/gryczana, warzywa z mrożonki lub świeże, lub kawałek smażonej lub grillowanej ryby morskiej, zielona herbata
16-17 Podwiecz.- 2 sezamki lub 2 kostki ciemnej gorzkiej czekolady, lub jakiś owoc (ostatnio arbuz)
Do wieczora - herbaty (zielona, czerwona) + spacer lub basen (1 lub 2 x w tygodniu)
Cały dzień piję wodę niegazowaną, do 2-3l. dziennie.
__________________
80kg-79-78-77-76-75-74-73-72-71kg-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
Megha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 16:07   #198
isabella3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 262
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez ysska1991 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze R/U:
Śniadanie 10.00: 2 parowki drobiowe odtłuszczone, leczo z cukinii, papryki, pomidora i cebulki bez miesa i tluszczu, pomidor
Obiad 15.30: kilka rozyczek brokula, surowka z bialej kapusty, marchewki, pietruszki z przyprawami-pieprz sol cukier ocet jablkowy, z 10 krazkow cukinii w ciescie nalesnikowym smazonych - stanowczo za duzo ale bylo dobre jestem normalnie obchana na szczescie cukinia sama w sobie ma 15kcal/100g gorzej to ciasto
Kolacja planowana na 19.30: cos lzejszego dla wyrownania : Kefir Zott 400g ze zdrowym blonnikiem
a wiesz, że takimi przerwami spowalniasz sobie metabolizm?? posiłki powinno się jeść co 2-3h, a wnioskuje, że to co piszesz nie jest na drodze wyjątku tylko normalne dla Ciebie nie ma IIŚn i P nie zjadłaś na obiad nic konkretnego; zero mięsa, ryby, jajek..wygląda jak jak głodzenie się.
__________________
"Nie śniło jej się nawet, że życie może nieść tyle bólu, chociaż fizycznie nic człowiekowi nie dolega"

Stephen King
isabella3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 16:08   #199
subvom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 71
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
Owsianka i muffinka to za mało? Staram się nie jeść zbyt wielu węgli (jestem na South Beach) - mniej więcej trzy porcje dziennie. "U nas" jedna porcja to np. pół szklanki makaronu, mała kromeczka pełnoziarnistego chleba, 3-4 łyżki płatków, 1 jabłko, pół szklanki "drobnych" owoców, 4 suszone śliwki... Tak piszę, żeby była jasność
Jak zwykle dajesz ryż lub kaszę to ładnie.

A propos South Beach. SB wymaga ograniczenia tylko węglowodanów prostych na rzecz złożonych czy ograniczenia spożywania węglowodanów w ogóle? Przepraszam za OT.
subvom jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-22, 16:14   #200
ysska1991
Raczkowanie
 
Avatar ysska1991
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 361
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez isabella3 Pokaż wiadomość
a wiesz, że takimi przerwami spowalniasz sobie metabolizm?? posiłki powinno się jeść co 2-3h, a wnioskuje, że to co piszesz nie jest na drodze wyjątku tylko normalne dla Ciebie nie ma IIŚn i P nie zjadłaś na obiad nic konkretnego; zero mięsa, ryby, jajek..wygląda jak jak głodzenie się.
Nie jedlam 2 bo musialam wyjsc z domu i pozno wrocilam, zanim zrobilam obiad minela godzina dlkatego dzisiaj tak wyjatkowo pozno tak to jem o 14 podwieczorku nie jadam nie mam kiedy, obiad nie byl konkretny? z tym sie nie zgodze:P jestem najedzona niesamowicie a co do miesa itd.. rybe mialam wczoraj a dzisiaj nowa specjalonosc-cukinia w ciescie nalesnikowym ktore mialo w skladzie jajko miesa nie jadam za bardzo-nie przepadam za nim
Pozatym jak bylam na typowym R tak jadlam 4 posilki dziennie rano przed sql sniadanie w sql drugie obiad zazwyczaj po 16 bo tak koncze w szkole lekcje to kiedy mam wmiescic podwieczorek jak kolacja po 19:P nie moge od razu skoczyc na gleboka wode bo bedzie jojo
__________________
CIASTKO - minuta w ustach, godzina w żołądku,całe życie w biodrach Twój wybór

Edytowane przez ysska1991
Czas edycji: 2009-08-22 o 16:16
ysska1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 16:21   #201
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 687
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Moje U ^^ :
I. Cini minisy truskawkowe, fitella bananowa, banan, biała czekolada - zalane pitnym jogo bananowym
II. Grahamka z serkiem topionym z papryką, pomidorem i pieprzem + 2 jabłka
III. Pierogi z wiśniami, polane śmietaną z cukrem nie wiem dokładnie ile ale z 6-7 to na pewno
IV. Chałwa waniliowa (100g) + mieszanka studencka (wyjadałam chipsy bananowe, nerkowce i orzeszki ziemne) + 3 gałki lodów (cappucino, śmietanka i malina) + lu go wielozbożowe!
V. (będzie) Grahamka z tym co na śniadanie, albo camembertem z papryką i mam jeszcze jogurt pitny bananowy z kawłkami bananów

Uśmiecham się o ocenkę
stupify jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 16:21   #202
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez subvom Pokaż wiadomość
Jak zwykle dajesz ryż lub kaszę to ładnie.

A propos South Beach. SB wymaga ograniczenia tylko węglowodanów prostych na rzecz złożonych czy ograniczenia spożywania węglowodanów w ogóle? Przepraszam za OT.
SB wymaga głównie ograniczenia ilości spożywanych węglowodanów złożonych do 3-4 porcji na dzień - i wybieraniu produktów pełnoziarnistych. Czyli max to 3-4 porcje węgli złożonych i do 3 porcji owoców (czyli węgli prostych, tak?). Nie ma żadnego wyłączania węgli z diety, jak to się czasem słyszy. Oprócz tego: "porządna" ilość chudego białka i zdrowe tłuszcze. O South Beach krąży niestety cała masa nieprawdziwych informacji.
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 16:31   #203
Anianiani
Raczkowanie
 
Avatar Anianiani
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 271
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Moje U, proszę o ocenę. Za słodko chyba trochę wyszło...

Śn: Owsianka z czterech łyżek płatków, jogurtu naturalnego, nerkowców, wiśni i borówek.
Parę śliwek, nektarynka.
IIśn: Rożek z serem, kilka biszkoptów, kawa z mlekiem.
Ob: Pierogi ze szpinakiem, pomidory ze śmietaną i szczypiorkiem.
P: Kilka krówek, koktajl z brzoskwini i maślanki.
K: Kromka chleba razowego przypieczona na grillu z masłem czosnkowym, duże porcje sałatek: greckiej i kalafiorowej z majonezem.
Kawałek sernika na zimno z borówkami, kieliszek wina czerwonego.

Postanowiłam, że będę pozwalać sobie na drobne grzeszki, żeby uniknąć tych okropnych kompulsów i rzucania się na jedzenie po kilku dniach niejedzenia słodyczy. Ale chyba przesadziłam trochę...

Edytowane przez Anianiani
Czas edycji: 2009-08-22 o 16:35
Anianiani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 16:41   #204
Amel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 709
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez stupify Pokaż wiadomość
Moje U ^^ :
I. Cini minisy truskawkowe, fitella bananowa, banan, biała czekolada - zalane pitnym jogo bananowym aach, musiało być pyyyszne
II. Grahamka z serkiem topionym z papryką, pomidorem i pieprzem + 2 jabłka
III. Pierogi z wiśniami, polane śmietaną z cukrem nie wiem dokładnie ile ale z 6-7 to na pewno mmm, zazdroszczę obiadku, pierogi z wiśniami, też chcę n!o
IV. Chałwa waniliowa (100g) + mieszanka studencka (wyjadałam chipsy bananowe, nerkowce i orzeszki ziemne) też tak zawsze wyjadam, co najlepsze + 3 gałki lodów (cappucino, śmietanka i malina) + lu go wielozbożowe!
V. (będzie) Grahamka z tym co na śniadanie, albo camembertem z papryką i mam jeszcze jogurt pitny bananowy z kawłkami bananów a skąąąd masz taki?

Uśmiecham się o ocenkę
bardzo, bardzo brzyydko! Nie no, żartuję. Jest zdecydowanie za smacznie na czytanie takich jadłospisów, aż ślina leci. Cud, miód i orzeszki (i pierogi) po prostu
Amel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 16:45   #205
Majeczka993xy
Rozeznanie
 
Avatar Majeczka993xy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: slodka kraina ;D
Wiadomości: 716
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

P ( mialo byc U ale nie wyszlo...)

sniadanie : owsianka ( szklanka mleka 3,2% , szklanka platkow zdrowy blonnik , 6 lyzek owsianych , garsc rodzynek)

2sniadanie : jogolebba z musli 200g

miedzy czasie : 2 duze pomidory , 6 ogorkow kiszonych

obiad : zupa jarzynowa z ok 200g ziemniakow , na udku , do tego kotlet schabowy panierowany z buraczkami i surowka z marchewki , wafel ryzowy

miedzy czasie : ogorki iszone , pomidory ( duuuzo)

podwieczorek : activia trusk., roma chleba rubo posmarowana maslem , 2 wafle ryzowe , masa pomidorow i ogorkow i papryki oczywscie

kolacja ; serek wiejski 200g 5% , 3 duze pomidory , 3 ogorki kiszone , duza paptyka , 3 wafle ryzowe , 100g rodzynek .... ;(

co o tym sadzicie ? co zmnienic zeby U wyszlo ??
__________________
'' Spieszmy się kochać ludzi , tak szybko odchodza...''
bo zycie jest cudem !
w odchlani marzen ;D
lecz umarli nie wracaja....
Majeczka993xy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 16:51   #206
Fankaus5olga
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 139
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Majeczka993xy Pokaż wiadomość
P ( mialo byc U ale nie wyszlo...)

sniadanie : owsianka ( szklanka mleka 3,2% , szklanka platkow zdrowy blonnik , 6 lyzek owsianych , garsc rodzynek)

2sniadanie : jogolebba z musli 200g

miedzy czasie : 2 duze pomidory , 6 ogorkow kiszonych

obiad : zupa jarzynowa z ok 200g ziemniakow , na udku , do tego kotlet schabowy panierowany z buraczkami i surowka z marchewki , wafel ryzowy

miedzy czasie : ogorki iszone , pomidory ( duuuzo)

podwieczorek : activia trusk., roma chleba rubo posmarowana maslem , 2 wafle ryzowe , masa pomidorow i ogorkow i papryki oczywscie

kolacja ; serek wiejski 200g 5% , 3 duze pomidory , 3 ogorki kiszone , duza paptyka , 3 wafle ryzowe , 100g rodzynek .... ;(

co o tym sadzicie ? co zmnienic zeby U wyszlo ??
Moim zdaniem to jest bardzo ładne,zdrowe U, któremu do P dużo brakuje... Tyjesz na tym? Jezeli nie to nie jest to P, poza tym w twoim jadłospisie przeważają owoce i warzywa, które są mało kaloryczne.


Chciałam wstawić swoje wczorajsze P,ale nie pamietam co zjadłam
__________________
Time of my life...
She's like the wind
Man in the mirror

M.J & P.S forever in my heart
Fankaus5olga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 16:52   #207
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 687
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Majeczka, na U nie ma konkretnego rozpisu posiłków (słowo mi uciekło ), nie ma tak, że jemy 1500kcal czy 1800... Na U masz się TY utrzymywać. Jeden utrzymuje się jedząc 1500kcal, a drugi 2500kcal. Sama musisz obserwować swoje ciało Jadłospis według mnie fajny i wydaje mi się, że na P to za mało

Amel, dzięki za ocenę Jogurt pitny jest z jogobelli , a i na pierogi oczywiście zapraszam!

Edytowane przez stupify
Czas edycji: 2009-08-22 o 16:54
stupify jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 16:56   #208
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

R

I 9:00 zarodki pszenne, otręby jabłkowe, kwadraciki cynamonowe, płatki owsiane, nerkowce, migdały, rodzynki zalane całym jogurtem naturalnym + jabłko

II 12:00 sałatka : sałata lodowa, papryka, pomidor, koperek, ser feta + jogurt do polania

III 14: 00 cały papierowy koszyk malin

IV fasolka po bretońsku + kromka chleba żytniego z paprykarzem szczecińskim

V - podwieczorku nie będzie, jestem przejedzona po malinach

VI - twaróg półtłusty z ogórkiem i rzodkiewką, 2 jajka na miękko
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 16:57   #209
Majeczka993xy
Rozeznanie
 
Avatar Majeczka993xy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: slodka kraina ;D
Wiadomości: 716
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

dziekuje za wszelkie odpowiedzi . moze faktycznie przesadzilam z tym P .... jakos tak czuje sie ''pelna'' i to chyba dlatego .... wlasnie wcinam wafle ryzowe ( my love)
__________________
'' Spieszmy się kochać ludzi , tak szybko odchodza...''
bo zycie jest cudem !
w odchlani marzen ;D
lecz umarli nie wracaja....
Majeczka993xy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 17:02   #210
ysska1991
Raczkowanie
 
Avatar ysska1991
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 361
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Majeczka993xy Pokaż wiadomość
dziekuje za wszelkie odpowiedzi . moze faktycznie przesadzilam z tym P .... jakos tak czuje sie ''pelna'' i to chyba dlatego .... wlasnie wcinam wafle ryzowe ( my love)
tez lubie wafle ryzowe
a jaki smak dla ciebie najlepszy?
__________________
CIASTKO - minuta w ustach, godzina w żołądku,całe życie w biodrach Twój wybór
ysska1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:51.