Damsko-Męska Przyjaźń ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-24, 17:49   #31
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

Nie rozumiem, jak ktos moze pisac, ze to jest niemozliwe, bo jej/jemu sie nie udalo, badz w cos takiego nie wierzy
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 18:02   #32
Martusia7
Zadomowienie
 
Avatar Martusia7
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 793
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

Cytat:
Napisane przez Ola taka ja Pokaż wiadomość
Oczywiscie byly chwile gdy zastanawialm sie czy moze czuje cos wiecej,bywalam zazdrosna(w sumie to do dzis jestesmy o siebie "zazdrosni"),tesknilam-tesknie do dzis ale nie za nim jako osoba fizyczna ale za tym ze czasem nie moge z nim pogadac,wyzalic mu sie,poprosic o rade lub najzwyczajnie w swiecie pomarudzic.
Nie ma mowy o zadnej milosci ani z mojej strony ani tym bardziej z jego..choc balam sie bo to facet zdecydowanie w moim typie

Poczatkowo myslalam ze to cos wiecej ale z czasem wiem ze to tylko a wlasciwe az przyjazn
bo to sie zwykle tak zaczyna... skąd ja to znam
Martusia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 18:05   #33
olciaolciaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 61
GG do olciaolciaa
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

A ja mialam na odwrót... najpierw poznalam sie z chlopakiem, bylam bardzo mloda, on 4 lata starszy, zrozumialam ze to wszystko nie ma sensu. Dzis juz minelo 5 lat, a my ciagle mamy ze soba bardzo dobry kontakt, rozmawiamy, dzwonimy do siebie, spotykamy sie jak on jest w kraju. Nie mysle juz o nim jak kiedys, jak o mezczyznie dla mnie, po prostu jest przyjacielem, nie czuje zadnego pociagu fizycznego do niego. Jestem ze swoim Tż'tem juz 3 rok, nie jest o niego zazdrosny. ja wiem o wszystkich dziewczynach przyjaciela i ciesze sie z jego szczescia, doradzam jak trzeba. Według mnie przyjazn damsko meska jest mozliwa moze dlatego ze zaczelismy od tej innej strony i wszystko mamy juz za soba
Pozdrawiam
olciaolciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 18:44   #34
cherry in bloom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 336
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie rozumiem, jak ktos moze pisac, ze to jest niemozliwe, bo jej/jemu sie nie udalo, badz w cos takiego nie wierzy
No fakt, może to dziwnie wyglądać...
Przyczyniają się do tego obserwacje i własne doświadczenia...
i w tym wypadku bardzo chciałabym się mylić
cherry in bloom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 19:47   #35
Inochi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 17
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

Jak to bywało w moim przyadku? Każdego, którego nazwałam moim przyjacielem, a było ich... trzech niestety przestawał nim być, bo się zakochał. Ale przyjaźń damsko-męska jest możliwa. Z ręką na sercu mogę przyznać, że mam prawdziwego przyjaciela (tak, tak - rodzaj męski). Wydaje mi się, że między nami nigdy niczego więcej nie będzie (choć z drugiej strony nigdy nie mów "nigdy"), bo on bardziej traktuje mnie jak "kumpla z długimi włosami", a ja jego jak brata. Tak więc, to możliwe. I też zdarza mi się za nim tęsknić. Ludzie mylą nas z parą tylko dlatego, że czasem wyjdziemy razem na spacer itd. Ale ja mam innego chłopaka.

Edytowane przez Inochi
Czas edycji: 2009-08-24 o 19:50
Inochi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 20:18   #36
Ola taka ja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: woj.mazowieckie
Wiadomości: 226
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

Cytat:
Napisane przez Martusia7 Pokaż wiadomość
bo to sie zwykle tak zaczyna... skąd ja to znam

E tam na 101% wiem ze nic do niego nie czuje

Ztrszta on ma dziewczyne i jest szczesliwy i wiem ze to jest to-sa idealnie dobrani a ja sie ciesze ich szczesciem
Ola taka ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 20:21   #37
Sheril
Zadomowienie
 
Avatar Sheril
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 096
GG do Sheril
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

To indywidualna sprawa.
Moim zdaniem istnieje damsko - męska przyjaźń.
__________________
Starannie obieram ze skórki warianty życia.

WWW.DOGOMANIA.PL - zainteresuj się losem zwierząt!

www.nailsbymagda.pinger.pl Mój blog pazurkowy. Moja pasja. Zapraszam!
Sheril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-24, 23:13   #38
madlen0607
Raczkowanie
 
Avatar madlen0607
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 65
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

Moim zdaniem jest możliwa tylko należy ustalić wszystko na poczatku, ze najwyzje co ebdzie to przyjazn i nic wiecej i tego sie trzymać. A jeszcze najlepiej jak facet i kobieta znajda sobie wyrozumialych partnerow, bo nie ma szans ze ktorach strona sie zakocha Ale nie powiem ciezko jest z tą przyjaźnią, ale jest możliwa
__________________
przepraszam, za literówki jak z kimś piszę robie ich miliony, wszyscy moi znajomi już przyzywczaili się do rozszyfrowywania co ja mam na myśli jak pisze na wizazu staram sie pisać "po polsku" ale jak by się gdzieś trafiła literówka to wybaczcie
madlen0607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 07:12   #39
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

Cytat:
Napisane przez mona2007 Pokaż wiadomość
jeszcze do niedawana bym ci powiedziała ze jest możliwa nawet wielka przyjaźń ale dzisiaj na 100% mówie nie, mam/miałam przyjaciela od 4 lat, rozumielismy sie bez słów , wszystkie problemy, rozterki, pytania - zawsze wiedzieliśmy ze mozemy na siebie liczyć, oboje jestesmy zajęci mamy rodziny, wszyscy sie bardzo dobrze znamy jego żona jest moją przyjacióką, a mój tz zawsze był o niego zazdrosny, do czego zmieżam otóż bardzo byliśmy ze soba zżyci, az pewnego dnia bardzo niedawno temu, mój przyjaciel wieloletni oświadczyl mi ze od dawna mnie kocha i ze niepotrafi bezemnie funkcjonować, wiele z tego tytułu mam teraz problemów , rozpadła sie nasza przyjażń zarówno z nim jak i z jego żoną, ich małżeństwo jest w rozsypcce, iwiele innych rzeczy, poprostu niejest możliwa przyjażń w takim przypadku wcześniej czy później albo w jednej albo w drugiej osobie odezwą sie instykty , uczucia których niepowinno byc.i wtedy są problemy, bardzo załuje ze to tak sie skonczyło. no ale stało sie.
No właśnie. Mój TŻ też ma (miał) przyjaciółkę. Opowiadal jej o mnie, być może o naszych sprawach. W pewnym momencie powiedziałam mu, że ja tego nie wytrzymam i że albo będzie rozluźniał więzy z nią, albo nie będzie ze mną. Wybrał mnie.
Bo w taką przyjaźn nie wierzę, zawsze tu istnieje relacja : kobieta-mężczyzna i to bardzo silna, wszak przyjaźń to rodzaj miłości.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 10:04   #40
Eflinka
Rozeznanie
 
Avatar Eflinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 700
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

Bardzo chciałabym wierzyć, że jest możliwa.

Niestety w moim przypadku dwie, wieloletnie przyjaźnie musiały się zakończyć, bo w jednej ja poczułam zbyt wiele, a w drugiej przyjaciel, dodatkowo oni oboje również się przyjaźnili. Zrobił się z tego trójkąt z którego nikt nie mógłby wyjść bez szkód więc po prostu wszystko się zakończyło. Teraz nie żałuję w żadnych wypadku, nie wyobrażam sobie być w związku z tamtym chłopakiem, ale to pokazało mi że uczucia czasem idą własnym torem i nie da się tego kontrolować ani zatrzymać.

Dodatkowo, żeby nie było, że tylko swój przykład podaję, spośród wszystkich moich znajomych, czy to ze szkół średnich czy teraz ze studiów zawsze, gdy pojawia się męsko-damska przyjaźń w kilka miesięcy potem pojawiają się kłopoty, jedno czuje za wiele podczas, gdy drugie chce tylko przyjaźni i kończy się oczywiście na niczym.
Niestety nie znam ani jednego przypadku, gdyby przyjaźń pozostała przyjaźnią i przetrwała bez żadnych podtekstów, pociągu fizycznego czy rodzenia się uczucia do przyjaciela/przyjaciółki.
Kilka lat moich przyjaźni z mężczyznami i patrzenia na długoletnie przyjaźnie
damsko -męskie znajomych pokazało mi, że żadna z tych przyjaźni nie przetrwała w swoim pierwotnym kształcie.
Eflinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 12:02   #41
Dorothy1987
Raczkowanie
 
Avatar Dorothy1987
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 253
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

[QUOTE=Inochi;13886967] Z ręką na sercu mogę przyznać, że mam prawdziwego przyjaciela (tak, tak - rodzaj męski). Wydaje mi się, że między nami nigdy niczego więcej nie będzie (choć z drugiej strony nigdy nie mów "nigdy"), bo on bardziej traktuje mnie jak "kumpla z długimi włosami", a ja jego jak brata. Tak więc, to możliwe. I też zdarza mi się za nim tęsknić. Ludzie mylą nas z parą tylko dlatego, że czasem wyjdziemy razem na spacer itd. QUOTE]

Ja z moim TŻtem też się tak traktowaliśmy. I też każdy myślał, że jesteśmy parą, bo nawet na imprezy chodziliśmy razem. I on miał dziewczynę i ja chłopaka. Rozstaliśmy się z naszymi eks w podobnym czasie, zwierzaliśmy sie sobie, chodziliśmy razem do kina i też tak jak ty tęskniłam za nim zak go nie było obok mnie.
__________________
Żyj tak, jakby ten dzień był ostatnim w Twoim życiu...
Dorothy1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-27, 08:31   #42
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

Wiem ze swojego przykładu,że taka przyjazn jest nierealna...
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 10:30   #43
weronikka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 151
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

Ze mnie to zawsze taka chłopczyca była. Zawsze miałam wiecej kolegów niż koleżanek, i przede wszystkim najbliźsi przyjaciele zawsze byli płci męskiej. Ja zawsze umiałam to oddzielić, nigdy nie zakochalam się w kumplu. We mnie 2 czy 3 się kiedyś podkochiwało ale pogadaliśmy o tym wyjaśniłam jaka jest sprawa. Moze na początku było niezręcznie ale ani nasza przyjaźń ani zaufanie nie ucierpniało. Z czasem się "odkochali" związali z innymi i jesteśmy dalej przyjaciółmi. Dlatego ja szczerze mówię że taka przyjaźń nie tylko jest możliwa ale jest bardzo trwała.

A co do przyjaciela geja - też tak uważam że takie przyjaźnie są cudowne i najlepsze
weronikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 21:16   #44
marita26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 29
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

Możliwa - mam przyjaciela starszego o 13 lat, żonatego itp. Nigdy nic się nie działo i chyba dziać nie będzie (z mojej strony na pewno). Na początku znajomości podejrzewałam go czasami o "niecne zamiary" raz dostałam od niego drobny prezencik - grzecznie podziękowalam ale trochę to bylo dziwne. Potem spotkaliśmy się przypadkiem na ulicy i zapytał czy mam czas żeby pogadać - z duszą na ramieniu się zgodziłam a on chcial pogadać o pracy jego żony (uważa mnie za specjalistkę w pewnych sprawach-bez podtekstów). Na wszelki wypadek w jakiejś luźnej rozmowie wspomniałam o ty m jak strasznie się czułam gdy pewien chlopak z którym się umówiłam okazał się zajęty i że nigdy nie spotykam się z żonatymi itp a on też przy innej okazji mimochodem wspomniał że jest przeciwnikiem rozwodów.*

Teraz przyjanźimy się i nie ma żadnych problemów.
Myślę że to wynika z tego, że jako partner byłby dla mnie nie do zaakceptowania - np. to że steruje swoją żoną - ona nalezy do tego typu osób które chcą być kierowane - ja przeciwnie. A poza tym kocha ją - to też istotne, a dla mnie jest świadectwem na istnienie porządnych facetów, którzy nie zdradzaja, nie oszukują itp.
.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #f7f7f7; background-image: none; color: #000000; font-family: "Times New Roman"; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 16px; line-height: normal; margin-top: 5px; margin-right: 10px; margin-bottom: 10px; margin-left: 10px; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px } .wysiwyg a:link, .wysiwyg_alink { color: #5e0a5e } .wysiwyg a:hover, .wysiwyg a:active, .wysiwyg_ahover { color: #5e0a5e } p { margin: 0px; } .inlineimg { vertical-align: middle; }
marita26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 21:49   #45
Margot May
Raczkowanie
 
Avatar Margot May
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 180
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

Jest możliwa. Sama mam przyjaciela, on jest gejem. Mam też jednego przyjaciela, faceta mojej przyjaciółki. Pamiętam, że kiedy ona była z innym, ja byłam z kimś innym, ów przyjaciel coś do mnie czuł, ale sprawa się wykrystalizowała i dziś oni są parą moich dobrych przyjaciół Mam też kumpla, na którego zawsze mogę liczyć. Ale żeby nie było tak sielsko anielsko, to sama się kiedyś przejechałam. Miałam przyjaciela, w którym się z czasem zakochałam. Na początku był tylko przyjacielem, ale kiedy zaczęło się chwytanie za rękę, mówienie, ze moje uczucia są dla niego najważniejsze, zazdrość i awantury o moich kolegów, wydzwanianie, żeby sprawdzić, co robię na imprezie, czy mam tam kogoś, poczułam do niego coś więcej, a że nie lubię bawić się w podchody, to mu powiedziałam prawdę. On się ode mnie odsunął. Dziś wiem, że to nie był przyjaciel, osoby z roku obserwowały jego zachowanie i powiedziały mi, że miałam pełne prawo liczyć na coś więcej z jego strony, bo trzymanie za rękę w centrum handlowym, to raczej nie jest przyjacielski gest... Zakochałam się w innym, teraz tamtem chce czegoś więcej i nic do niego nie dociera...
__________________
"W powietrzu czuję:"czegoś" mi brakuje"
Margot May jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 22:15   #46
ewelinka5981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 65
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

nie jest mozliwa
ewelinka5981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 19:28   #47
Inochi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 17
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

Dorothy1987, zabrzmiało groźnie. Chociaż jego rodzeństwo stwierdziło, że i tak rzeczywiście kiedyś zostaniemy parą, a te nasze teraźniejsze związki są tylko przejściowe - tak, żebyśmy się wyszumieli przed naszym ślubem.
Mimo to na serio wierzę, że miedzy nami nie będzie niczego wiecej. Dam znać... za rok albo dwa.
Inochi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 20:03   #48
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

Pewnie, że jest możliwa


Ale w wiekszości przypadków jest tak, że po pewnym czasie jedna osoba chce czegoś więcej, a druga nie, albo razem chcą. A nawet mimo bycia razem, miłość i przyjaźń to już nie to samo.


Ja mam cudownego przyjaciela i nie zamieniłabym go na przyjaciółkę
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 22:49   #49
Dorothy1987
Raczkowanie
 
Avatar Dorothy1987
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 253
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

Cytat:
Napisane przez Inochi Pokaż wiadomość
Dorothy1987, zabrzmiało groźnie. Chociaż jego rodzeństwo stwierdziło, że i tak rzeczywiście kiedyś zostaniemy parą, a te nasze teraźniejsze związki są tylko przejściowe - tak, żebyśmy się wyszumieli przed naszym ślubem.
Mimo to na serio wierzę, że miedzy nami nie będzie niczego wiecej. Dam znać... za rok albo dwa.

Eee tam, a ja sobie myślę, że wasze rodzeństwo ma rację! Ja nie wiedziałam o tym ,ale mojego TŻcika kochałam już od dłuższego czasu, tylko w mojej psychice było, że on uważa mnie za przyjaciółę, że to jest piękna relacja, że nie powinnam nic sobie wyobrażać... A jak on mi wyznał (ot tak, po filmie) miłość to we mnie wszystko pękło... Zrozumiałam, że ja też, że bardzo mocno, że już od bardzo dawna i uwolniłam całe moje skryte uczucie... I jestem najszczęśliwszą osobą na świecie!


I to uczucie ulgi... Zniknęły wszystkie moje smutki w tamtej chwili... Liczył się tylko on, jakby czas stanął w miejscu
__________________
Żyj tak, jakby ten dzień był ostatnim w Twoim życiu...

Edytowane przez Dorothy1987
Czas edycji: 2009-08-30 o 22:53
Dorothy1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-21, 12:35   #50
LadyBe
Raczkowanie
 
Avatar LadyBe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 106
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

Moim zdaniem nie istnieje, przyjaźniłem się z facetem ponad 5 lat...a on...kożystając z tego że byłam zalana w trupa dobrał mi się do majtek, na szczęście uciekłam zanim stał się gwałcicielem;/
LadyBe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 13:50   #51
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

Wedle mojego doświadczenia jest jak najbardziej możliwa.
Mam dwóch facetów - przyjaciół już ładnych parę lat.
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 14:59   #52
jadore
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

jak najbardziej możliwa mojego przyjaciela znam juz hmmmmm od przedszkola a to bedzie jakies 15 lat i sa to jak najczystsze relacje bez zadnych podekstów i niedlugo bede mu swiadkiem na slubie
jadore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 15:38   #53
tiofen
Raczkowanie
 
Avatar tiofen
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: nigdzie
Wiadomości: 147
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

Zawsze uważałam, że nie jest możliwa, ale zmieniłam zdanie.
Od jakiegoś czasu przyjaźnię się z moim byłym i fakt, że byliśmy razem bardzo nam tę przyjaźń ułatwia. Po pierwsze znamy się na wylot i sobie ufamy, a po drugie po naszym związku i rozstaniu oboje jesteśmy pewni, że nie chcemy do tego wracać. Pozostała czysta przyjaźń i świadomość, że jest ktoś na kim mogę polegać.
__________________
.CENTER]
tiofen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 16:26   #54
Amambada
Wtajemniczenie
 
Avatar Amambada
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 342
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

pewnie, ze jest mozliwa...
tylko przetrwa długo dopiero gdy narpierw pojawi się zakochanie, a pozniej nic z tego nie wyjdzie sama tak miałam, że narpierw z K. chodzilismy ze sobą (w gimn.), a pozniej zostalismy przyjaciołmi i mimo, ze teraz nie mamy dla siebie zupełnie czasu to wiemy, ze gdzies tam druga strona jest i pamieta
...a tak zupełnie z drugiej strony to na fundamencie przyjaźni można zbudować bardzo trwały związek
Amambada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 17:01   #55
Honcia
Zakorzenienie
 
Avatar Honcia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 705
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

Ile osób, tyle przypadków.
Ja na stanie mam od wielu lat 3 przyjaciół płci męskiej. Jeden z nich to mój Tż, który najpierw był Tżem a później stał się także przyjacielem. Dwóch pozostałych znam od kiedy byliśmy w stanie bawić się w jednaj piaskownicy. I oni nie potrzebuja słów. Wystarczy im jedno spojrzenie i wiedzą o co chodzi Zawsze łączyła nas bardziej relacja brat- siostra niż kobieta- mężczyzna.
__________________







Honcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 17:26   #56
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

Z tą przyjaźnią jest tak, że po prostu chyba trzeba bardziej uważać. Chodzi o to by chemia się nie rozwijała. Najlepiej by było gdyby przyjaciel był osobą dla nas aseksualną. I nie powinno się słuchać "życzliwych głosów".

Osobiście miałam przyjaciela. Nie zauważyłam kiedy stał się on najbliższym mi człowiekiem. Miałam nawet wątek osobny na ten temat. Popsuliśmy oboje tą relację. Ogólnie skończyło się na zerwaniu nici. Ale z przyjaźnią jest tak, że więź pozostaje zawsze. Powolutku staramy się odbudować tą relację.
Nie ma tej zażyłości co kiedyś, ale potrafimy przynajmniej spojrzeć sobie w oczy i nadal nie potrzeba wiele słów by drugą stronę zrozumieć.
Dlatego myślę, że jest możliwa ale wymaga sporo pracy od każdej ze stron.
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 13:42   #57
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

nie ma przyjaźni damsko - męskiej.
jakkolwiek, musi kiedyś któraś ze stron coś poczuć. coś więcej. nawet tylko przez moment. krótką chwilę.
i potem może wszystko wrócić do normy.
ale coś, kiedyś, gdzieś musi być!
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 15:03   #58
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

A ja tam wierzę, że jest taka przyjaźń
Sama mam kilku męskich przyjaciół, z jednymi bywało łatwiej się przyjaźnić, z innymi trudniej Ale jakoś daliśmy radę.
Aczkolwiek jest coś w tym, że taka przyjaźń najczęściej ma rację bytu, kiedy druga strona nie jest dla nas atrakcyjna seksualnie.
W innych przypadkach często z którejś strony jest coś więcej i później - albo przechodzimy nad tym do porządku dziennego i jest ok, albo przyjaźń się kończy.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 15:11   #59
bullitt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 18
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

Przyjaźń męsko-damska jest możliwa, o ile jedno drugiego nie pociąga, tzn. ona nie jest w jego typie, a on w jej typie.

Nie widzą w sobie nawzajem atrakcyjności seksualnej , nie ma iskry między nimi.
Dotka90 trafiła w 10.

Ale trzeba zasłużyć na taką przyjaźń, krystalizuje się długo.

Edytowane przez bullitt
Czas edycji: 2009-09-23 o 15:14
bullitt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 18:26   #60
Lagunaaa
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tam gdzie diabeł mówi dobranoc ];->
Wiadomości: 2 419
Dot.: Damsko-Męska Przyjaźń ?

Przez jakis czas wierzyłam. Byłam wtedy wolna, przyjaźniłam sie z pewnym chłopakiem, razem studiowaliśmy, imprezowaliśmy. Idealnie sie dogadywaliśmy. Wiem ze fizycznie podobalam mu sie, on mi nie bardzo (nie moj typ), ale zawsze powtarzal ze jestesmy tylko przyjaciolmi. W koncu zaczelam byc z moim TZtem, kontakty sie zmniejszyly, jak byly to rowniez polaczone ze scenami zazdrosci ze strony przyjaciela, kazdy sms i spotkanie zaczynaly sie od pytania jak z TZ. Oni sie znaja i chyba lubia. Szkoda mi troche tej przyjazni bo na prawde byl on dla mnie bardzo wazny. Teraz boje sie nawet spotykac z nim zeby mu nie robic nadziei..
__________________
53,5 kg (8.09.10) 51,0 kg(2.11.10)......50,0 kg

..
Podejdź jeśli chcesz,
pokochaj jeśli potrafisz...
Lagunaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:53.