mój sposób na kryzys - przeczytajcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-01, 13:21   #1
ewa007
Rozeznanie
 
Avatar ewa007
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 556

mój sposób na kryzys - przeczytajcie


Obniża się emerytury bo Państwo musi czymś łatać dziure w budżecie. zmniejsza się pensje. podwyższa podatki a ja mam inny sposób na załatanie tej dziury...

Mieszkam w centrum Warszawy i obserwuję co się dzieje na drogach. Pieszy ma zielone światło na przejściu, ale samochody w najlepsze jeden za drugim, nie raz z piskiem opon na tym świetle przejezdzaja i to w całej Warszawie. Co noc panowie na motorach ścigają sie w najlepsze..łamiąc wszystkie przepisy. Ale czego wymagać od obywatela skoro policja i to nie raz też w najlepsze sobie na zielonym gazuje... No ludzie!!!!!!Zresztą tak jest pewnie nie tylko w Warszawie. Człowiek boi się przejść na zielonym świetle i czuje się jak intruz bo hrabiostwo JUŻ chce przejechać.

więc:

Niech Państwo założy na światłch foto- radary i :

robi zdjęcia kierowcom którzy gazują na zielonym świetle (dla pieszych) i 1000zł mandatu

oraz tym którzy przekraczają prędkości tez 1000zł a nie 100....

to się następnym razem zastanowi zanim nacisnie hamulec.

Dzięki temu i Państwo się wzbogaci i samochody przestaną wjezdzać w przystanki autobusowe....

zajęłabym się też tymi długimi limuzynami co to jezdza po Warszawie i z szyberdachu wystają małolaty, w style ala-Doda i wrzeszczą na ulicach...
ewa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 13:27   #2
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: mój sposób na kryzys - przeczytajcie

Cytat:
Napisane przez ewa007 Pokaż wiadomość
zajęłabym się też tymi długimi limuzynami co to jezdza po Warszawie i z szyberdachu wystają małolaty, w style ala-Doda i wrzeszczą na ulicach...
Albo mam pecha, albo tych limuzyn w warszawie tyle co kot naplakal, bo jak zyje 22 lata w stolicy tak dwie widzialam tylko.

Jeszcze maly Edit: usilowalas kiedys w Warszawie w ciagu roku przekroczyc predkosc na tych cudnych i wspanialych w dodatku wiecznie zatloczonych drogach?
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?


Edytowane przez SzpiegZKrainyDeszczowców
Czas edycji: 2009-09-01 o 13:32
SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 13:29   #3
My life be like
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Niebiańska kraina
Wiadomości: 976
Dot.: mój sposób na kryzys - przeczytajcie

Na necie nic nie zwojujesz. Zwykła codzienność.

A w czym Tobie te małolaty przeszkadzają? Zazdrościsz im, że wożą się w limuzynach? Jak chcą niech sobie jeżdżą i drą- no problem imo.
My life be like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 13:32   #4
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: mój sposób na kryzys - przeczytajcie

Cytat:
Napisane przez ewa007 Pokaż wiadomość
Obniża się emerytury bo Państwo musi czymś łatać dziure w budżecie. zmniejsza się pensje. podwyższa podatki a ja mam inny sposób na załatanie tej dziury...
Kto obniza emerytury i komu? Jakies podatki sie podwyzsza? Co ma ewentualne obnizenie pensji w prywatnym przedsiebiorstwie do dziury budzetowej? Jak dotad to czysta demagogia

Inna sprawa, ze ten rzad to jak rodem z krainy gier i zabaw, w tej sytuacji jak dziecko we mgle.


Cytat:
Napisane przez ewa007 Pokaż wiadomość
Mieszkam w centrum Warszawy i obserwuję co się dzieje na drogach. Pieszy ma zielone światło na przejściu, ale samochody w najlepsze jeden za drugim, nie raz z piskiem opon na tym świetle przejezdzaja i to w całej Warszawie. Co noc panowie na motorach ścigają sie w najlepsze..łamiąc wszystkie przepisy. Ale czego wymagać od obywatela skoro policja i to nie raz też w najlepsze sobie na zielonym gazuje... No ludzie!!!!!!Zresztą tak jest pewnie nie tylko w Warszawie. Człowiek boi się przejść na zielonym świetle i czuje się jak intruz bo hrabiostwo JUŻ chce przejechać.

więc:

Niech Państwo założy na światłch foto- radary i :

robi zdjęcia kierowcom którzy gazują na zielonym świetle (dla pieszych) i 1000zł mandatu

oraz tym którzy przekraczają prędkości tez 1000zł a nie 100....

to się następnym razem zastanowi zanim nacisnie hamulec.

Dzięki temu i Państwo się wzbogaci i samochody przestaną wjezdzać w przystanki autobusowe....

zajęłabym się też tymi długimi limuzynami co to jezdza po Warszawie i z szyberdachu wystają małolaty, w style ala-Doda i wrzeszczą na ulicach...
No wiec - wiesz ile fotoradar kosztuje? Jakim cudem i gdzie niby mialy byc umieszczone? Na Marszalkowskiej co przejscie wielki fotoradar?

Wpadlas na to, ze fotoradar mierzy predkosc, a nie ma fizycznie mozliwosci zbadania na jakim swietle ktos jezdzi ?

Nie wspominajac o tym, ze zwiekszenie kwot manadatow wymagalo by odpowiedniej inicjatywy legistlacyjnej.

Pomysl bez sensu - musianoby setki tysiecy takich mandatow wydawac - ogromne koszty na nowe radary - dodatkowe koszty na gliniarzy; sila rzeczy prywatny podmiot wyda lepiej te 1000zl niz panstwo mialoby je wydac.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 13:35   #5
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: mój sposób na kryzys - przeczytajcie

Cytat:
Napisane przez My life be like Pokaż wiadomość
Na necie nic nie zwojujesz. Zwykła codzienność.

A w czym Tobie te małolaty przeszkadzają? Zazdrościsz im, że wożą się w limuzynach? Jak chcą niech sobie jeżdżą i drą- no problem imo.
ja widziałam kiedyś jakiś jołziomali i to latynosów którzy jechali przez ulice mokotowa (mało reprezentacyjne, nazwijmy rzeczy po imieniu) w otwartej limuzynie i jeden ich nagrywał, a reszta baunsowała w rytmie głośnego hip-hopu, myślałam że się posikam ze śmiechu
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 13:38   #6
My life be like
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Niebiańska kraina
Wiadomości: 976
Dot.: mój sposób na kryzys - przeczytajcie

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
ja widziałam kiedyś jakiś jołziomali i to latynosów którzy jechali przez ulice mokotowa (mało reprezentacyjne, nazwijmy rzeczy po imieniu) w otwartej limuzynie i jeden ich nagrywał, a reszta baunsowała w rytmie głośnego hip-hopu, myślałam że się posikam ze śmiechu
Faktycznie jest z czego sikać.
My life be like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 13:43   #7
ewa007
Rozeznanie
 
Avatar ewa007
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 556
Dot.: mój sposób na kryzys - przeczytajcie

czyli w sumie nikt nie widzi problemu...ja widze jak chce przejsc na zielonym swietle i za pietami przejezdza mi samochód albo taksówka i wcale wtedy nie ma korków....

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Cytat:
Napisane przez My life be like Pokaż wiadomość
Na necie nic nie zwojujesz. Zwykła codzienność.

A w czym Tobie te małolaty przeszkadzają? Zazdrościsz im, że wożą się w limuzynach? Jak chcą niech sobie jeżdżą i drą- no problem imo.
nie nie zazdroszcze bo mam trochę inne marzenia niż jeżdzenie w wynajetej limuzynie powarszawie w staniku i z doczepianami uszami królika....
ewa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-01, 13:50   #8
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: mój sposób na kryzys - przeczytajcie

Bauns to najlepszy sposób na lans
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 14:05   #9
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: mój sposób na kryzys - przeczytajcie

Ale co chcesz osiągnąć zakładając o tym wątek na wizażu? Jakoś ciężko mi uwierzyć, żeby Tusk tu zaglądał, złapał się za głowę i zakrzyknął "co za mądra niewiasta! Wszystkie nasze problemy pójdą niebawem precz!".

A sam pomysł mniej więcej tak genialny, jak dodrukowanie większej ilości pieniędzy "żeby każdy miał"
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 14:06   #10
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: mój sposób na kryzys - przeczytajcie

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość

No wiec - wiesz ile fotoradar kosztuje? Jakim cudem i gdzie niby mialy byc umieszczone? Na Marszalkowskiej co przejscie wielki fotoradar?

Wpadlas na to, ze fotoradar mierzy predkosc, a nie ma fizycznie mozliwosci zbadania na jakim swietle ktos jezdzi ?

Nie wspominajac o tym, ze zwiekszenie kwot manadatow wymagalo by odpowiedniej inicjatywy legistlacyjnej.

Pomysl bez sensu - musianoby setki tysiecy takich mandatow wydawac - ogromne koszty na nowe radary - dodatkowe koszty na gliniarzy; sila rzeczy prywatny podmiot wyda lepiej te 1000zl niz panstwo mialoby je wydac.
No bez przesady - są techniczne możliwości sprawdzenia tego. Wystarczyłoby połączyć światła z radarami. Nie mówię, że to jest tanie ani nawet, że to dobry pomysł, ale jest to fizycznie do zrobienia .

Wyrak, Ty pracujesz w jakimś biurze, które sporządza kosztorysy w każdej branży? Bo często argumentujesz, że to się nie opłaca, bo za duże koszty. A skąd to wiesz?

W Warszawie ludzie są niewychowani, to jeżdżą na czerwonym po pieszych - trzeba zmienić sposób myślenia .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 14:07   #11
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: mój sposób na kryzys - przeczytajcie

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Ale co chcesz osiągnąć zakładając o tym wątek na wizażu? Jakoś ciężko mi uwierzyć, żeby Tusk tu zaglądał, złapał się za głowę i zakrzyknął "co za mądra niewiasta! Wszystkie nasze problemy pójdą niebawem precz!".

A sam pomysł mniej więcej tak genialny, jak dodrukowanie większej ilości pieniędzy "żeby każdy miał"
Exactly
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-01, 14:50   #12
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: mój sposób na kryzys - przeczytajcie

Cytat:
Napisane przez ewa007 Pokaż wiadomość
czyli w sumie nikt nie widzi problemu...ja widze jak chce przejsc na zielonym swietle i za pietami przejezdza mi samochód albo taksówka i wcale wtedy nie ma korków....
Problem mozna widziec, ale to co proponujesz nijak jest jego rozwiazaniem.

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
No bez przesady - są techniczne możliwości sprawdzenia tego. Wystarczyłoby połączyć światła z radarami. Nie mówię, że to jest tanie ani nawet, że to dobry pomysł, ale jest to fizycznie do zrobienia .
Sa? Nie znam sie na tym, nie mowie ze nie ma, ale pierwsze slysze. Nie znam nigdzie przypadku takiego wykorzystania fotoradarow. Nie wydaje mi sie, zebys miala racje, ale jak juz mowilem - nie mam w tym temacie eskpertyzy.

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Wyrak, Ty pracujesz w jakimś biurze, które sporządza kosztorysy w każdej branży? Bo często argumentujesz, że to się nie opłaca, bo za duże koszty. A skąd to wiesz?
Nie, to mozna przeczytac na sieci - w roznych miejscach sa podawane koszty rzedu >50tys zl nawet do 200tys zl za sztuke. Ile takich radarow trzeba by miec? 100? 1000? Ile osob sie bedzie dawalo na to lapac? Przeciez to kawal skrzynki, nie mowimy o niej gdzies ukrytej przy autostradzie, tylko przy kazdym przejsciu. Ja tam widze problem, a nie rozwiazanie innego.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.

Edytowane przez Wyrak
Czas edycji: 2009-09-01 o 14:51
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 17:20   #13
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: mój sposób na kryzys - przeczytajcie

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Sa? Nie znam sie na tym, nie mowie ze nie ma, ale pierwsze slysze. Nie znam nigdzie przypadku takiego wykorzystania fotoradarow. Nie wydaje mi sie, zebys miala racje, ale jak juz mowilem - nie mam w tym temacie eskpertyzy.
A gdzie ja napisałam, że są tak wykorzystywane? Napisałam tylko, że gdyby to było potrzebne, na pewno znajdą się ludzie, którzy to odpowiednio połączą.
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 17:24   #14
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: mój sposób na kryzys - przeczytajcie

Cytat:
Napisane przez ewa007 Pokaż wiadomość
czyli w sumie nikt nie widzi problemu...ja widze jak chce przejsc na zielonym swietle i za pietami przejezdza mi samochód albo taksówka i wcale wtedy nie ma korków....

Ty patrz, ja w centrum Warszawy jestem codziennie, a nikt mi jakoś po nogach nie przejeżdżał nigdy...

nie nie zazdroszcze bo mam trochę inne marzenia niż jeżdzenie w wynajetej limuzynie powarszawie w staniku i z doczepianami uszami królika....
To co Cię to boli?
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 17:30   #15
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: mój sposób na kryzys - przeczytajcie

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
W Warszawie ludzie są niewychowani, to jeżdżą na czerwonym po pieszych - trzeba zmienić sposób myślenia .
To myślisz że w warszawie tylko tak jeżdżą? Nie zmienisz toku myślenia większości polskich kierowców.

Edytowane przez gsk
Czas edycji: 2009-09-01 o 17:33
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 20:40   #16
Curious71
Zadomowienie
 
Avatar Curious71
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Subterra Incognita
Wiadomości: 1 122
Dot.: mój sposób na kryzys - przeczytajcie

Mialam okazje byc nie tak dawno temu w Warszawie (pierwszy raz w zyciu) i faktycznie, na ulicach kompletna anarchia Dodam, ze spedzilam tam jedynie 9h ...

Coby nie byc goloslowna, przytaczam przyklady:

1. Zatloczona czteropasmowka w centrum miasta, dwa pasy w lewo, jeden prosto, jeden w prawo dla busow; na kazdym pasie osobowki chcace skrecac w lewo tamuja ruch, a ty sobie stoj i czekaj ...

2. Na wylotowce na Rawe Maz. jedziemy twardo lewym pasem ( POZA zielona tabliczka z napisem Warszawa ); droge zajezdza nam najnowsza A8 i zwalnia do 50, wleczemy sie za nia 5km.

3. Godz. 15, zepsul sie kobiecie samochod na srodkowym pasie trzypasmowki w centrum. Co robi owa pani? wlacza awaryjne i siedzi w aucie czekajac na jakas pomoc, powodujac przy okazji ogromny korek ( wiadomo, godziny szczytu)

Oprocz takich sytuacji zauwazylam, ze nikt nikogo nie wpuszcza z podporzadkowanych, kazdy musi jechac JUZ i NATYCHMIAST i chyba kompletnie nie zdaje sobie sprawy, ze w duzej mierze wlasnie z tego powodu tworza sie zatory; jakby kazde auto wpuscilo inne od razu bylaby plynnosc w ruchu.

Wiem ze to niezbyt na temat, ale przeczytalam pierwszego posta i tak mi sie nasunelo, poniewaz mowi o zachowaniu kierowcow w Wawie.

No coz, moi mili Warszawiacy, miasto macie naprawde na skale Europejska, jednakze kierowcow Wam nie zazdroszcze. We Wroclawiu jest jednak troche inna kultura jazdy ...
__________________

Edytowane przez Curious71
Czas edycji: 2009-09-01 o 20:41 Powód: Uscislenie :)
Curious71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 21:24   #17
nutka22
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Pół-noc
Wiadomości: 554
Dot.: mój sposób na kryzys - przeczytajcie

A co ta pani miała zrobić? Sama zepchnąć go?
Ja też bym tak zrobiła- zadzwoniłabym po pomoc drogową i też bym siedziała w środku i czekała.
nutka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 21:31   #18
Curious71
Zadomowienie
 
Avatar Curious71
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Subterra Incognita
Wiadomości: 1 122
Dot.: mój sposób na kryzys - przeczytajcie

Cytat:
Napisane przez nutka22 Pokaż wiadomość
A co ta pani miała zrobić? Sama zepchnąć go?
Ja też bym tak zrobiła- zadzwoniłabym po pomoc drogową i też bym siedziała w środku i czekała.
...

Wystarczy poprosic kogos o pomoc w zepchnieciu auta ( dodam, iz bylo to tico, nie hummer czy czolg ... )

A zeby obraz sytuacji byl jasny i klarowny, ona stala jako pierwsza na swiatlach wiec tym bardziej nie byloby problemu z zepchnieciem samochodu na bok. Zreszta nawet przez kobiete, przeciez nie musi tego auta przenosic na plecach na pobocze .
__________________

Edytowane przez Curious71
Czas edycji: 2009-09-01 o 21:36
Curious71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:27.