WYprowadzka na studia :) - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-10, 10:58   #811
izkaaa_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 619
Dot.: WYprowadzka na studia :)

Cytat:
Napisane przez vEnDeA89 Pokaż wiadomość
kurcze.. właśnie źle robią, że tak późno podają listy, kto się dostał do aka.., bo w połowie września już lepsze mieszkania są przebrane i ciężko coś znaleźć..
może akurat Ci się Izka poszczęści. trzymam kciuki!
dokładnie, lista powinna byc wcześniej rzeby wiedzieć na czym sie stoi a nie teraz na ostatnią chwilę szystko załatwiać:/ dzięki za kciuki, przydadzą się

Cytat:
Napisane przez bartnix Pokaż wiadomość
czyzby córka kolejarza tak jak ja?
hehe dokładnie dobra rzecz ta znizka

Cytat:
Napisane przez esolinka Pokaż wiadomość
Coś o tym wiem, z tymi miejscami w akademiku jest straszna niesprawiedliwość!!! Osoby, które mają daleko do miejsca nauki nie dostają akademika z błahych powodów, argumentem jest "brak wolnych miejsc" "zbyt duży dochód" itp. A osoby, które mieszkają bardzo blisko i mają dużo, dużo większy dochód bez problemu dostają miejsce, bo mają znajomości w komisji, która rozdziela miejsca! Strasznie mnie to denerwuje!!!

Z tym odsprzedaniem miejsc (jak tu niektóre Dziewczyny pisały) to radzę nie ryzykować, bo to jest nielegalne. W umowie podpisuje się regulamin, w który jest jasno napisane, że nie można tego robić. Trzeba tylko czekać. Jesli jesteś na początku listy rezerwowej to w sumie nie masz się czym martwić, bo zawsze ktoś zrezygnuje. Mnóstwo osób składa wniosek ot tak, na wszelki wypadek, a tak naprawdę szuka sobie innego lokum. Także musisz być dobrej myśli
Jestem w podobnej sytuacji co Ty, tylko że ja raczej już nie mam szans na akademik, ponieważ byłam prawie na samym końcu listy rezerwowej i u Nas jeszcze zamknęli jeden dom studencki z powodu remontu, także odpadło ok 500 miejsc :/ Dlatego byłam zmuszona znależć stancję.
u mnie z tą listą rezerwową jest nie wiadomo jak, bo jest podana w kolejności alfabetycznej. no i nie wiem tak naprawdę która jestem na tej liście i czy mam jakieś szanse. musze zadzwonić i wypytać jak to jest. Życzę miłych współlokatorek na stancji
__________________
I know I'm not perfect
But at the end of the day
Who is?...
izkaaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 13:28   #812
bartnix
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 673
GG do bartnix
Dot.: WYprowadzka na studia :)

Cytat:
Napisane przez izkaaa_ Pokaż wiadomość

hehe dokładnie dobra rzecz ta znizka

no, pewnie gdyby nie ona to nie puściliby mnie tak daleko
__________________


jak szaleć to szaleć

bartnix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 13:39   #813
izkaaa_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 619
Dot.: WYprowadzka na studia :)

zadzwoniłam do administracji i okazuje się że 1-go pażdziernika ok.9 wywieszaja liste wolnych miejsc dla każdego wydziału i kto pierwszy ten lepszy cos czuje że będzie niezła jazda i w razie czego zarezerwowałam sobie pokój goscinny w kampusie na pierwszy tydzień więc pod mostem nie wyląduję
__________________
I know I'm not perfect
But at the end of the day
Who is?...
izkaaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 13:55   #814
vEnDeA89
Raczkowanie
 
Avatar vEnDeA89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Nibylandia:)
Wiadomości: 122
Dot.: WYprowadzka na studia :)

Cytat:
Napisane przez izkaaa_ Pokaż wiadomość
zadzwoniłam do administracji i okazuje się że 1-go pażdziernika ok.9 wywieszaja liste wolnych miejsc dla każdego wydziału i kto pierwszy ten lepszy cos czuje że będzie niezła jazda i w razie czego zarezerwowałam sobie pokój goscinny w kampusie na pierwszy tydzień więc pod mostem nie wyląduję
no to jest jeszcze duża szansa. heh.. już sobie wyobrażam ten tłum walczący o pokoje.. ale dobrze, że 'w razie co' masz jakieś zabezpieczenie...
__________________
...bo w życiu chodzi o to, żeby być trochę niemożliwym...

Edytowane przez vEnDeA89
Czas edycji: 2009-09-10 o 13:56
vEnDeA89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 14:43   #815
izkaaa_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 619
Dot.: WYprowadzka na studia :)

Cytat:
Napisane przez vEnDeA89 Pokaż wiadomość
no to jest jeszcze duża szansa. heh.. już sobie wyobrażam ten tłum walczący o pokoje.. ale dobrze, że 'w razie co' masz jakieś zabezpieczenie...
z mojego wydziału jest 50 osób na rezerwowej. takze niezła konkurencja musze wziąć ze sobą tż-ta żeby mi pomógł bo z moja posturą to zginę w tym szalonym tłumie
__________________
I know I'm not perfect
But at the end of the day
Who is?...
izkaaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 16:16   #816
bartnix
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 673
GG do bartnix
Dot.: WYprowadzka na studia :)

a na nadal czekam na ostateczną listę osób, co to za sens teraz dopiero o takich rzeczach powiadamiać, jak wszystkie atrakcyjne oferty przebrane
__________________


jak szaleć to szaleć

bartnix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 20:22   #817
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: WYprowadzka na studia :)

co do koszmarow studenckich- w ubieglym roku wynajmowalam mieszkanie na siebie, a pozniej szukalam ludzi do mieszkania. wiadomo, ze wszystkie konsekwencje formalnie ponosilam ja.. pewnego pieknego dnia jedna z dziewczyn wyprowaadzila sie bez slowa i bez zaplaty.. a jeszcze wczensiej rozmawialam z nia o czynszu i powiedziala, ze da w poniedzialek. wyprowadzila sie w piatek. nawet laskawie nie oddala mi klucza ( bylam u Tz dwa pietra nizej), tylko zatrzasnela je w mieszkaniu.. w rozmowie telefonicznej zwyzywala mnie, nawrzeszczala jakbym to ja sie wyprowadzila bez uregulowania rachunkow... znalysmy sie przez 6 lat, wczesniej w szkole bardzo czesto stawalam w jej obronie itp. nie spodziwalam sie, ze moze okazac sie takim potworem i powiedziec mi tak wiele przykrych slow, a o aspekcie materialnym nawet nie wspomne..
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-10, 23:53   #818
ksh
Zakorzenienie
 
Avatar ksh
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 856
Dot.: WYprowadzka na studia :)

Cytat:
Napisane przez lele Pokaż wiadomość
co do koszmarow studenckich- w ubieglym roku wynajmowalam mieszkanie na siebie, a pozniej szukalam ludzi do mieszkania. wiadomo, ze wszystkie konsekwencje formalnie ponosilam ja.. pewnego pieknego dnia jedna z dziewczyn wyprowaadzila sie bez slowa i bez zaplaty.. a jeszcze wczensiej rozmawialam z nia o czynszu i powiedziala, ze da w poniedzialek. wyprowadzila sie w piatek. nawet laskawie nie oddala mi klucza ( bylam u Tz dwa pietra nizej), tylko zatrzasnela je w mieszkaniu.. w rozmowie telefonicznej zwyzywala mnie, nawrzeszczala jakbym to ja sie wyprowadzila bez uregulowania rachunkow... znalysmy sie przez 6 lat, wczesniej w szkole bardzo czesto stawalam w jej obronie itp. nie spodziwalam sie, ze moze okazac sie takim potworem i powiedziec mi tak wiele przykrych slow, a o aspekcie materialnym nawet nie wspomne..

a jakiejś umowy nie miała podpisanej?
__________________
Je ne veux pas travailler
Je ne veux pas déjeuner
J
e veux seulement oublier
Et puis je fume







ksh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 08:09   #819
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: WYprowadzka na studia :)

Cytat:
Napisane przez lele Pokaż wiadomość
co do koszmarow studenckich- w ubieglym roku wynajmowalam mieszkanie na siebie, a pozniej szukalam ludzi do mieszkania. wiadomo, ze wszystkie konsekwencje formalnie ponosilam ja.. pewnego pieknego dnia jedna z dziewczyn wyprowaadzila sie bez slowa i bez zaplaty.. a jeszcze wczensiej rozmawialam z nia o czynszu i powiedziala, ze da w poniedzialek. wyprowadzila sie w piatek. nawet laskawie nie oddala mi klucza ( bylam u Tz dwa pietra nizej), tylko zatrzasnela je w mieszkaniu.. w rozmowie telefonicznej zwyzywala mnie, nawrzeszczala jakbym to ja sie wyprowadzila bez uregulowania rachunkow... znalysmy sie przez 6 lat, wczesniej w szkole bardzo czesto stawalam w jej obronie itp. nie spodziwalam sie, ze moze okazac sie takim potworem i powiedziec mi tak wiele przykrych slow, a o aspekcie materialnym nawet nie wspomne..
A miałaś podpisaną umowę wynajmu z właścicielem ? Trzeba zawsze spisywać dane z dowodu osobistego. W razie problemów można się udać np. na policję.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 12:56   #820
esolinka
Zadomowienie
 
Avatar esolinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Washington DC
Wiadomości: 1 045
Dot.: WYprowadzka na studia :)

Ale nie każdy podpisuje umowę. Niektórzy właściciele tego nie chcą z wiadomych przyczyn - nie będą musieli płacić podatku. Więc wynajmują mieszkania "na czarno". Z jednej strony to dobrze, bo student w każdej chwili może się wyprowadzić jak mu coś nie pasuje, no ale z drugiej strony właściciel może zrobić to samo :/ Tak xle i tak niedobrze...

lele współczuję Ci tego przeżycia z tą "koleżanką" Ja nie rozumiem takich osób, które myślą tylko o sobie! (tym bardziej, ze się znałyście) Wiem, ze coś komuś może nie pasować, ale po to umiemy mówić, aby informować o pewnych sprawach inne osoby. Przecież wiadomo, ze jak mieszkanie było na Ciebie, to całe koszta musiałaś pokryć Ty, a właścieciela pewnie nie obchodziło to, ze koleżanka się wyprowadziła :/
esolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 14:44   #821
devi
Raczkowanie
 
Avatar devi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 150
Dot.: WYprowadzka na studia :)

też teraz zmieniłam mieszkanie to będzie moje trzecie xD na początku mojej kariery studenckiej myślałam że tylko naprawdę jacyś nienormalni ludzie zmieniają mieszkania co semestr xD czyli ja też jestem nienormalna xD

moje pierwsze mieszkanie było naprawdę fajne, 5letni blok, 100m od bulwarów wiślanych (Kraków), spokojna, cicha dzielnica, blisko centrum. Miałam kawalerke zamienioną na dwa pokoje. Mieszkałyśmy w trzy. Ja w 2osobowym pokoju z moją przyjaciółką internetową (to mieszkanie jest jej rodziców). I dopiero po 2 miesiącach wspólnego mieszkania wyszlo jaka ona jest naprawdę :/ Jak jadłam obiad to dosiadała się do mnie, tak że mnie dotykała (a ja tego bardzo nie lubie ), patrzyła się w talerz i przełykałą śline :| albo brała sobie widelec i bez pytania jadła z mojego talerza Oo'. Prania wogóle nie robiła, dorzucała brudne ciuchy do moich Oo' po jakimś czasie się wkurzyłam i nie rozwieszałam jej ciuchów - zostawiałam je mokre w pralce albo w misce xD Tak samo ze sprzątaniem, w ogóle nie sprzątała "bo to moje mieszkanie" Oo'
z płatnościami za mieszkanie byłam umówiona z jej mamą że płace do 15 każdego miesiąca i tą kase mam dawać współlokatorce bo to automatycznie była jej kasa na życie. i Ona mi już 1 zaczynała jęczyć kiedy dam jej czynsz bo ona nie ma za co jedzenia kupić a i tak zjadała tylko moje jedzienie :|
w końcu postanowiłam się wyprowadzić po tym jak miałam grype w czasie sesji i jej poweidziałam że jestem chora i chce odpocząc i spróbować się pouczyć to ona zaprosiła znajomych na całonocne oglądanie filmów, a potem jej kumpela spała ze mną w łóżku nawet nie pytając się czy może! Popostu obudziłam się rano i patrze a tu koleżanka ze mną pod kołdrą xD a pottem miała do mnie pretensje bo jej przyszły-niedoszły-chłopak-do-łóżka jest chory :| oczywiście kurował się u nas na mieszkaniu moimi(!) lekami :|

drugie mieszkanie znalazłam z koleżanka z roku która też mieła problemy u siebie ze współlokatorkami. Znalazłyśmy 2pokojowe 3min spacerkiem od uczelni fakt że mieszkanie stare ale meble nowe, w miare wyremontowane, no ale nowa-stara huta :| mi tam nie przeszkadzało ale dwie współlokatorki chciałyby mieszkać w nowym budownictwie, najlepiej przy Rynku za 100zł za miesiąc xD
Pod koniec maja zrobiłyśy narade czy zostajemy na mieszkaniu czy się wyprowadzamy (umowa podpisana była do 30czerwca) czy zostajemy. Zdecydowałyśy się ze zostajemy. I po tygodniu dowiedziałam się przypadkiem(!) że one jednak rezygnują z tego mieszkania i trzeba szukać czegoś nowego :| no to znalazłam sobie pokój w ciągu 3 dni a one dopiero teraz we wrześniu coś znalazły i były na mnie złe bo jak ja śmiałam znaleźć fajny, tani pokój w fajnym miejscu xD

trzecie mieszkanie to 4 pokojowe i w każdym pokoju mieszka 1 dziewczyna ja mam pokój malutki 3x3m ale mi to wystarczy wkurzająca jest tylko współlokatorka z pokoju obok, bo rano wychodzi do pracy przed 7 i strasznie trzaska drzwiami :| ale przyzyczaje się do tego nie mam wyjścia xD
mimo że pokój mam wynajęty od 1 lipca byłam tam tylko 4 dni we wrześniu i wracam tam 3-4 października
mam już nadzieję że to ostatnie moje mieszkanie
żadnych więcej przeprowadzek! xD
devi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-11, 14:58   #822
Cherry90
Rozeznanie
 
Avatar Cherry90
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 633
Dot.: WYprowadzka na studia :)

cześć, ja także w tym roku wyprowadzam się do mieszkanka i bede mieszkac z 4 dziewczynami, ktorych nie znam, mam nadzieje, ze sie nie pozabijamy i wszystko bedzie w porzadku
Cherry90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 15:04   #823
ksh
Zakorzenienie
 
Avatar ksh
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 856
Dot.: WYprowadzka na studia :)

Cytat:
Napisane przez Cherry90 Pokaż wiadomość
cześć, ja także w tym roku wyprowadzam się do mieszkanka i bede mieszkac z 4 dziewczynami, ktorych nie znam, mam nadzieje, ze sie nie pozabijamy i wszystko bedzie w porzadku
Cherry, wiesz, że w sytuacji podbramkowej zawsze będziesz mogła znaleźć wsparcie na sąsiedniej ulicy u koleżanek z wątku
Ale nie ma bata, żeby nie było dobrze
__________________
Je ne veux pas travailler
Je ne veux pas déjeuner
J
e veux seulement oublier
Et puis je fume







ksh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 15:15   #824
Cherry90
Rozeznanie
 
Avatar Cherry90
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 633
Dot.: WYprowadzka na studia :)

Cytat:
Napisane przez ksh Pokaż wiadomość
Cherry, wiesz, że w sytuacji podbramkowej zawsze będziesz mogła znaleźć wsparcie na sąsiedniej ulicy u koleżanek z wątku
Ale nie ma bata, żeby nie było dobrze
Oj dziekuje, bede pamietac Chociaz i tak mam przeczucie, ze sie dogadam z moimi wspollokatorkami I tak się jakoś poznamy, mam nadzieję ;]

Żeby nie bylo spamu: kiedys mieszkalam z taka jedynaczka, to byla jej kawalerka i siedzialysmy w jednym pokoju. Wszystko bylo w porzadku, dogadywalysmy sie, ale nie moglam zaakceptowac jej niektorych hmm zachowań Np. pisala do mnie kartki, ze nie mam chodzic po podlodze w butach, bo jest umyta (ona siedziala przy komputerze, wiec rownie dobrze mogla mi to powiedziec), wysylala mnie po karte do telefonu (raz poszlam ale pozniej to hmm sorry winnetou), podjadala mi jogurty bez pytania i wyrzucala moje ksiazki z jednego wspolnego regalu, bo ona nie miala miejsca (ja mialam 2 polki ona 3, potem zostawila mi jedna, a na koncu ani jednej ). Dziewczyna ok, naprawde nic do niej nie mam, ale bylo wlasnie za duzo tych "ale"
Cherry90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 16:25   #825
Zuza229
Zakorzenienie
 
Avatar Zuza229
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 178
GG do Zuza229
Dot.: WYprowadzka na studia :)

Esolinka ja bede w tym prywatnym akademiku na Nadbystrzyckiej A co do KULu to sie nie wypowiadam.. Najgorsza glupota to studia tam;/ Ostatnio na ich stronie pojawilo sie info ze przenosza nasz kierunek na Majdanke
__________________
Studentka



Mój Kochany

10 luty 2010 rok "Bo mam Ciebie.."
Zuza229 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 18:22   #826
esolinka
Zadomowienie
 
Avatar esolinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Washington DC
Wiadomości: 1 045
Dot.: WYprowadzka na studia :)

Cytat:
Napisane przez Zuza229 Pokaż wiadomość
Esolinka ja bede w tym prywatnym akademiku na Nadbystrzyckiej A co do KULu to sie nie wypowiadam.. Najgorsza glupota to studia tam;/ Ostatnio na ich stronie pojawilo sie info ze przenosza nasz kierunek na Majdanke
O, słyszałam, że tam są fajne warunki i Politechnika niedaleko he he :P - tylko jak dla mnie za daleko... Przez te 2 lata strasznie zrobiłam się wygodna (bo miałam 3 minuty na wydział) i teraz więcej niż 10 minut marszem to dla mnie katastrofa :P Dlatego szukałam czegoś bliziutko
Co do studiów to nie jest tam aż tak źle, fakt, ze z tego co znajomi opowiadają to czasami są tam niezłe zamieszania i choć jestem wierząca to ja nie mogłabym bawić się w takie świętości (ale to pewnie zależy też od wydziału i od człowieka)
Kurcze to jak przenieśli Was na Majdanek to troszke będziesz musiała dojeżdżać! Ale jak jesteś z 1 roku to się przyzwyczaisz, gorzej by było gdybyś przyzwyczaiła się do wygody, a tu nagle Was przenoszą.

devi faktycznie nie miałaś miłych przeżyć z mieszkaniem. Życzę Ci aby teraz się wszystko powiodło
Co do tego trzaskania drzwiami to wiem jakie to może być denerwujące, bo ostatnio miałam taką współlokatorkę, która po prostu nie umiała ich zamykać. Doprowadzało mnie to do szału. Doszło do tego, ze odpadła klamka, potem próbowała to zgonić na mnie i moją koleżankę (jakieś docinki itp) Argumentowała tym, iż na jednej z imprez to się stało... brrrr! Co było kompletną bzdurą!

Tak się zastanawiam nad tym mieszkaniem i troszkę martwi mnie brak przestrzeni. Mieszkam w dużym domu, w akademiku też raczej miałam sporo miejsca, jak np.potrzebowałam prywatnośći, czy chciałam zadzwonić to zawsze mogłam wyjść do kuchni (w naszym akademiku są 2 pokojowe segmenty) a teraz za bardzo nie będę miała prywatności Kuchnia jest mała - miejsca wystarczy tylko na ugotowanie czegość, nie ma mowy o posiedzeniu :/ Martwi mnie kwestia przyjmowania znajomych. Nie znam Dziewczyny, z którą będę w pokoju i na początku troszke to będzie krępujące... Oj, oby sie wszystko dobrze ułożyło
esolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 18:41   #827
devi
Raczkowanie
 
Avatar devi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 150
Dot.: WYprowadzka na studia :)

Cytat:
Napisane przez esolinka Pokaż wiadomość
Martwi mnie kwestia przyjmowania znajomych. Nie znam Dziewczyny, z którą będę w pokoju i na początku troszke to będzie krępujące... Oj, oby sie wszystko dobrze ułożyło
najlepiek to zawsze uprzedz że do ciebie ktos wpadnie a jak bedzie miala cos przeciwko to zawsze mozesz powiedziec ze jestes u siebie bo to prawda


jeszcze sobie przypomniałam, na drugim mieszkaniu jak szukałam pokoju natknęłam się na ogłoszenie moich współlokatorek i one napisały tam "zawsze płacimy rachunka na czas" a prawda była taka że płaciłyśmy na czas czynsz tylko dlatego że ja zakładałam za nie kase. Byłyśmy umówione z właścicielką na płacenie czynszu do 10 i chciała całość z jednego konta, więc płaciłam z mojego i powiedziałam dziewczynom by wpłacały mi do 8 (wiadomo, że w niektórych bankach przelewy idą nawet 3 dni :/) a one czasami płaciły mi w okolicach 15


teraz te mieszkanie mam zamiar traktować jak kawalerke oczywiscie jak dziewczyny beda chciały się zaprzyjaźnić - super ale żadne uprzejmości na siłe
devi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 18:59   #828
esolinka
Zadomowienie
 
Avatar esolinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Washington DC
Wiadomości: 1 045
Dot.: WYprowadzka na studia :)

Najgorzej jak się mieszka z nieodpowiedzialnymi osobami, ciekawe czy im byłoby na ręke zakładać za kogoś kase?! Rozumiem raz, choć i to za dużo.
Teraz to masz fajnie bo będziesz sama w pokoju Ja tak naprawdę jeszcze nigdy nie mieszkałam z zupełnie obcą osobą w jednym pokoju, w segmencie owszem (wspólna łazienka i kuchnia) ale nie w pokoju, troszke to takie krępujace, ale trzeba się przyzwyczaić
esolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 19:30   #829
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: WYprowadzka na studia :)

Ja już doświadczyłam mieszkania z kimś w pokoju i never more...po 4 latach nareszcie pokój tylko dla siebie na akademiku. Nasz segment składa się z 4 pokoi (dwa dla jednego, dwa dla dwóch) na spółkę dwie łazienki z WC i kuchnia z sienią i jest mega! Chcę z kimś pogadać to wychodzę do kuchni, albo poprostu zostawiam wpółotwarte drzwi do pokoju na znak, że nie potrzebuję prywatności. W pokoju nareszcie multum półek, szafek, szafa, ogromne biurko, własna lodóweczka!...kiedy przypomnę sobie jak na zeszłym akademiku miałam dwie półki, ubrania pod łóżkiem w szufladzie a szafę dzieliłyśmy we dwójkę/trójkę, nie było gdzie mieć torby podróżnej, rolek, butów...
W dodatku za te 4lata ze mnę w pokoju mieszkało w sumie 7 różnych osób (pokój był dla trzech, przy czym w trójkę pryktycznie nie dało się tam nawet obrócić...), miałam dość "wychowywania" każdej jednej i przywykania do jej stylu bycia (pobudki o 3nad ranem w celu nauki, zapalanie światła, bo trzeba drugie śniadanie sobie na wykłady zrobić...)...

Tylko jakoś mnie nie cieszy, że wyprowadzka i zajęcia już popojutrze...chcę wakacji !
__________________
10kg mniej do lata...
62-...-58-57-56...52
enex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-11, 19:46   #830
bartnix
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 673
GG do bartnix
Dot.: WYprowadzka na studia :)

łaa a gdzie studiujesz?
__________________


jak szaleć to szaleć

bartnix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 20:35   #831
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: WYprowadzka na studia :)

Cytat:
Napisane przez bartnix Pokaż wiadomość
łaa a gdzie studiujesz?
W Czechach. Ale fakt, że nie wszędzie tutej są takie "luksusowe" akademiki. Te akurat są nowo budowane i są przeznaczone głównie dla studentów programu Erasmus itp.
__________________
10kg mniej do lata...
62-...-58-57-56...52
enex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 20:42   #832
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: WYprowadzka na studia :)

Cytat:
Napisane przez enex Pokaż wiadomość
W Czechach. Ale fakt, że nie wszędzie tutej są takie "luksusowe" akademiki. Te akurat są nowo budowane i są przeznaczone głównie dla studentów programu Erasmus itp.
jak wygląda nauka studenta objętego Erasmusem? Wykłady są w innym języku ?...
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 21:05   #833
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: WYprowadzka na studia :)

Cytat:
Napisane przez BJean Pokaż wiadomość
jak wygląda nauka studenta objętego Erasmusem? Wykłady są w innym języku ?...

Nie wiem, bo ja nie jestem "Erasmem", studiuję tutej w normalnym trybie.
__________________
10kg mniej do lata...
62-...-58-57-56...52
enex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 21:16   #834
Zuza229
Zakorzenienie
 
Avatar Zuza229
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 178
GG do Zuza229
Dot.: WYprowadzka na studia :)

Cytat:
Napisane przez esolinka Pokaż wiadomość
Kurcze to jak przenieśli Was na Majdanek to troszke będziesz musiała dojeżdżać! Ale jak jesteś z 1 roku to się przyzwyczaisz, gorzej by było gdybyś przyzwyczaiła się do wygody, a tu nagle Was przenoszą.
Czyli co ten Majdanke jest tak tragiczny: mur:
No fakt polibuda blisko
__________________
Studentka



Mój Kochany

10 luty 2010 rok "Bo mam Ciebie.."
Zuza229 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 21:59   #835
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: WYprowadzka na studia :)

Cytat:
Napisane przez ksh Pokaż wiadomość

a jakiejś umowy nie miała podpisanej?
Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
A miałaś podpisaną umowę wynajmu z właścicielem ? Trzeba zawsze spisywać dane z dowodu osobistego. W razie problemów można się udać np. na policję.
tak umowa byla- ze wynajmuje do wlascicielki mieszkanie. i tyle. no i pokwitowania za pieniadze za czynsz itp od dziewczyn. nic nie dalo sie z tym zrobic.

Cytat:
Napisane przez esolinka Pokaż wiadomość

lele współczuję Ci tego przeżycia z tą "koleżanką" Ja nie rozumiem takich osób, które myślą tylko o sobie! (tym bardziej, ze się znałyście) Wiem, ze coś komuś może nie pasować, ale po to umiemy mówić, aby informować o pewnych sprawach inne osoby. Przecież wiadomo, ze jak mieszkanie było na Ciebie, to całe koszta musiałaś pokryć Ty, a właścieciela pewnie nie obchodziło to, ze koleżanka się wyprowadziła :/
dokladnie tak. w ogole toruniacy to jak poznaniacy- dusigrosze..
tak, tej dziewcyznie moglo nie pasowac to, ze ja mam stalego faceta, a ona zadnego i jest bez perspektyw w tej kwestii. ze rodzice drugiej kolezance kupili mieszkanie. ze mna sie jej dobrze mieszkal0- mnie w tamtym miszkaniu nie bylo.. ( Tz dwa pietra nizej.. ale to dluga historia).

Devi widze, ze cudowni ludzie CI sie trafili..


ja w ogole nie wiem jak mozna takim byc. jak mozna klas sie z kims calkiem obcym do lozka bez jego wiedzy, ja mozna olewac kogos innego i postpowac tylko tak, aby nam bylo dobrze. nie lubie egoistow, a kretynow itp to juz w ogole...
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 09:03   #836
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: WYprowadzka na studia :)

Cytat:
lele
dokladnie tak. w ogole toruniacy to jak poznaniacy- dusigrosze..
tak, tej dziewcyznie moglo nie pasowac to, ze ja mam stalego faceta, a ona zadnego i jest bez perspektyw w tej kwestii. ze rodzice drugiej kolezance kupili mieszkanie. ze mna sie jej dobrze mieszkal0- mnie w tamtym miszkaniu nie bylo.. ( Tz dwa pietra nizej.. ale to dluga historia).
Tylko, że to nie jest podstawa żeby się tak zachowywać. Co z tego, że masz stałego partnera lub lepiej Ci się układa w życiu.
Nie można być takim zazdrosnym, bo wtedy nic nie wyjdzie. Nie rozumiem takiego postępowania Głupia dziewczyna z niej...
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 11:24   #837
esolinka
Zadomowienie
 
Avatar esolinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Washington DC
Wiadomości: 1 045
Dot.: WYprowadzka na studia :)

Cytat:
Napisane przez Zuza229 Pokaż wiadomość
Czyli co ten Majdanke jest tak tragiczny: mur:
No fakt polibuda blisko
Nie, nie jest tragiczny, w sumie nawet nie wiem gdzie dokładnie mogli Was przenieść. Chodziło mi tylko o odległość, bo jak wcześniej pisałam dla mnie to daleko :P

enex ale Ci fajnie, ze studiujesz w Czechach, zawsze to jakieś inne doświadczenie życiowe i można poznać perfekcyjnie język. Studiujesz może w Pradze?

A jeśli chodzi o erazmusa to troszke wiem na ten temat, bo moj znajomy właśnie wyjeżdża od października na 1 semestr i mam też paru zagranicznych znajomych z tego programu. Ten mój kolega wyjeżdża do Niemiec, także zajęcia będzie miał w języku niemieckim, ale to jest jakaś uczelnia niemiecko-polska. Dostajesz stupendium wyrównawcze na akademik (już nie pamiętam ile euro) ale wychodzi tak, ze lokum masz za free. Płacisz tylko za wyżywienie itp i podobno wychodzi bardzo dużo - szczególnie na rozrywki :P Tam niby te zajęcia odbywają się normalnie, ale wiadomo, ze nie trzeba się tak uczyć jak u Nas, bo jak wrócisz to i tak musisz pozaliczać niektóre przedmioty, które są na Twojej uczelni, a na tamtej nie było - bo wiadomo, ze program jest różny. Żeby się dostać na erazmusa musisz mieć dobrą średnią i przejść rozmowę kwalifikacyjną z języka obcego. Jeśli chodzi o wybór miejsc, to uczelnia przydziela Cię do danego miejsca (zależy od znajomości języka)
A jak mają ci zagraniczni co przyjeżdżają do Nas? Lajtowo! he he. Niby mają zajęcia z języka polskiego, ale nie każdy chce się uczyć. Przez ten rok spędzony tutaj praktycznie nie potrafią powiedzieć nic. jakieś tam same podstawy podstaw. Ciągle imprezują, bo jak na Polske to mają sporo kasy, jeśli przyjadą z zachodu. Jednym słowem mają fajnie. Polska im sie podoba, poznają "tradycje studentów polskich" co im przypada do gustu :P Ale wiadomo, ze na każdej uczelni może jest inaczej.
esolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 12:17   #838
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: WYprowadzka na studia :)

dokladnie tak.. ale wiesz, sa rozni ludzie. teraz wiem, ze ufac do konca mozna tylko najblizszym z najblizszych.. do reszty trzeba miec ograniczone zaufanie..
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 12:57   #839
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: WYprowadzka na studia :)

Cytat:
Napisane przez esolinka Pokaż wiadomość
Nie, nie jest tragiczny, w sumie nawet nie wiem gdzie dokładnie mogli Was przenieść. Chodziło mi tylko o odległość, bo jak wcześniej pisałam dla mnie to daleko :P

enex ale Ci fajnie, ze studiujesz w Czechach, zawsze to jakieś inne doświadczenie życiowe i można poznać perfekcyjnie język. Studiujesz może w Pradze?

No ja tutej studiuję, bo tutej też i żyję od urodzenia a czeski miałam jako obowiązkowy przedmiot już od 2klasy podstawówki, więc o poznawaniu nie zbyt co mówić, bo już go po prostu dawno znam . A studiuję w Ołomuńcu, Praga to dla mnie obrzydliwe miasto - ogromne, przereklamowane, przepchane turystami a wiele studentów stamtąd to dosłownie kretyni, którzy poza Uniwersytetem Karola świata nie widzą - jakikolwiek inny to dla nich obciach...
Marzył by mi się tak Kraków, albo Łódź, dla mnie te miasta mają świetny klimat, w sobie to coś co powoduje, że człowiek się tam tak jakoś fajnie czuje...
A co do Erasmusa...moi koledzy byli w Turcji i Portugalii i były to dla nich jedne wielkie wczasy, teraz inni jadą do Francji, Finlandii, Niemiec - nie jest tam może jakoś ekstra lajtowo, ale i tak wszędzie jest łatwiej niż u nas...nie mówiąc o tym jak lajtowo się mają Anglicy i ludzie z Azji, którzy studiują u nas.... Dla nich te studia pomimo tego, że medyczne to the best okres w życiu - spotkania, balangi, wszyscy im na rękę wychodzą...
__________________
10kg mniej do lata...
62-...-58-57-56...52
enex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 17:43   #840
black_prinsess
Zakorzenienie
 
Avatar black_prinsess
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Mordor
Wiadomości: 3 340
Dot.: WYprowadzka na studia :)

no enex nie powiedzialabym ze studia w Niemczech lajtowe sa
jak ktos jest z erasmusa to moze ma jakos tam latwiej,
ale normalnie to latwo nie jest

studiowalam rok w Heidelbergu, teraz zmienilam Uniwerek na Frankfurt nad Menem i jestem zadowolona
co prawda zapieprz mam jeszcze wiekszy niz w HD ale naprawde sie oplaca

studiuje Prawo i porownywalam moje materialy z materialami kolezanki ktora studiuje tez prawo tyle ze w Krakowie
i o dziwo po 1 Roku ja przerobilam wiecej niz ona,
w Niemczech zaden nie bedzie sie ze studentem "cackal"
bo po co?


no a mnie ponownie czeka zmiana mieszkania, tym razem uciekam z akademika na wlasne 4 katy we frankfurcie
__________________
http://blacqueem.blogspot.com/ -



Don't ever give up your Dreams!
black_prinsess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-30 13:17:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:12.