A kto studiuje prawo? - ZBIORCZY - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-12, 21:59   #181
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: A kto studiuje prawo?

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Ja też się często z tym spotykam, szczególnie od absolwentów. Nie wiem, czemu tak piszą, też się nad tym zastanawiałam. Może to chęć wyeliminowania konkurencji?
American Girl jak zaliczanie awansem? udało się?
a jeszcze nie wiem , musze zadzwonic do dziekanatu i się dowiedzieć .
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 07:24   #182
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: A kto studiuje prawo?

Cytat:
Napisane przez AmericanGirl Pokaż wiadomość
Ja odniosłam wrażenie , że Mirabilka jest chyba jedną z tych osób , którym po ukończeniu studiów prawniczych niezbyt się powiodło i niekoniecznie po ich myśli .

Coraz częściej na tym forum spotykam się z negatywnym nastawieniem do osób , które np studiują i mają jakieś skonkretyzowane plany . I wtedy odzywa się grono osób , którym niestety się nie powiodło , że mamy zbyt wyidealizowane spojrzenie , życie jest brutalne i napewno skończymy na zasiłku dla bezrobotnych .
Życie zweryfikuje nasze plany , a studiowanie z przeświadczeniem , że i tak będziemy nikim - napewno nie pomoże w osiąganiu sukcesu zawodowego .
Nie wiem co Mirabilce leży na sercu, więc trudno mi się do tego odnieść.
Natomiast mam takie doświadczenia i spostrzeżenia, że wcale nie ci, którzy byli wybitni na studiach (czytaj mieli średnią 5.0) dają sobie potem radę ale ci, którzy działali w kołach naukowych, zdawali dzielnie egzaminy (nie zawsze na 5), udzielali się ale też mieli w życiu coś więcej niż studiowanie prawa, bez problemów znaleźli patrona/pracę w fajnej kancelarii.
I niekoniecznie "po znajomości", a tylkoi wyłącznie z siły CV i własnych nóg które nie spuchły od roznoszenia go po kancelariach

AmericanGirl dlaczego zaliczasz coś awansem??
(pytam, bo moźe ja teź mogę, a nie wiem)
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 12:07   #183
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: A kto studiuje prawo?

[QUOTE=Mallutka;15250253]Nie wiem co Mirabilce leży na sercu, więc trudno mi się do tego odnieść.
Natomiast mam takie doświadczenia i spostrzeżenia, że wcale nie ci, którzy byli wybitni na studiach (czytaj mieli średnią 5.0) dają sobie potem radę ale ci, którzy działali w kołach naukowych, zdawali dzielnie egzaminy (nie zawsze na 5), udzielali się ale też mieli w życiu coś więcej niż studiowanie prawa, bez problemów znaleźli patrona/pracę w fajnej kancelarii.
I niekoniecznie "po znajomości", a tylkoi wyłącznie z siły CV i własnych nóg które nie spuchły od roznoszenia go po kancelariach

AmericanGirl dlaczego zaliczasz coś awansem??
(pytam, bo moźe ja teź mogę, a nie wiem)[/QUOTE]

zaliczam (a przynajmniej chcę ) , ale na moim drugim kierunku . Chciałam skończyć licencjat w 2 lata , ale nie wiem czy tak się da

Co do reszty wypowiedzi to muszę powiedzieć , że bardzo wysoka średnia na studiach również może pomóc w znalezieniu pracy . Jednym z takich przykładów jest mój kuzyn ( ale inny kierunek : historia ) . I zauwazyli go własnie dzięki temu , że na studiach wyróżniał się bardzo wysoką średnią . Oczywiście aktywność na studiach również jest ważna . Dużo osób , które udzielają się poza zajęciami np piszą jakieś publikacje lub razem z dr i profesorami do książek itp a to wiadomo zawsze jakis plus przy szukaniu pracy . Często jest tak , że studiują niektórzy 5 lat i nic poza tym nie robią ( w sensie , że nie mają doświadczenia zawodowego , ale związanego z kierunkiem ) a później narzekają , że nikt nie chce ich zatrudnić bo nie mają doświadczenia - a przecież takie dobre studia pokończyli .
No i wkurza mnie taka paplanina , że o boze po co ty to studiujesz i tak nie znajdziesz pracy . Już mi czasem ręce opadają . Albo " dobrze , że wziełas sobie drugi kierunek , bo teraz po prawie nie ma pracy - mojej siostry syn skończył prawo i nie ma pracy " Nie jestem siostry synem i to , że on nie może znalezc pracy nie znaczy , że ja jej nie znajdę . Poza tym prawo daje bardzo dużo możliwości i tylko słabo zaradna osoba nie potrafi znalezc dla siebie miejsca. Jeśli ktoś mnie nie chce zatrudnic zawsze można otworzyć coś swojego
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 09:01   #184
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: A kto studiuje prawo?

Ja myślę jedynie o zaliczaniu 4 i 5 roku razem, aby skończyć studia chociaż rok szybciej. Ale narazie muszę skończyć przynajmniej pierwszy rok .

American Girl, właśnie takie teksty dotyczą wszystkich zawodów, każdej branży. Ja też słyszałam, że po zaocznych jestem gorsza i nie znajdę żadnej pracy. Tylko że na IV roku studiów byłam już p.o. dyrektora gdy tymczasem koledzy z liceum nadal beztrosko bawili się na studiach. Oczywiście pewnie wykształcenie było nieco słabsze, szybciej zakończyła mi się tzw. beztroska młodość. Ale coś za coś.
Jak ktoś chce, to może. I tyle.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 16:48   #185
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: A kto studiuje prawo?

nie- ja nie narzekam na to jak mi się wiedzie po studiach bo własnie jestem na aplikacji więc powiodło mi się wydaje mi się dość dobrze. Chodziło mi raczej o to, żeby się nie "podniecać" określeniem, że jak się studiuje prawo to tak jakby się prawo ukończyło i pracowało w zawodzie prawniczym. Takie własnie odniosłam wrażenie po przeczytaniu tego całego wątku - ale w każdym zawodzie tak jest.
Od skończenia studiów do pracy w zawodzie długa droga.
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 23:19   #186
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: A kto studiuje prawo?

To oczywiste . Ja się "podniecam" moimi studiami , bo strasznie mnie interesują . Nie podniecam się tym co będe robić za X lat ( choć mam nadzieję , że to co chcę ) ale tym co robię teraz

---------- Dopisano o 00:19 ---------- Poprzedni post napisano o 00:12 ----------

A mam jeszcze do Ciebie małe pytanko . Jesteś na aplikacji pracując normalnie , czy tylko np 3 dni bez wynagrodzenia ? I czy jest na tyle luźno żeby połączyć aplikację z robieniem czegoś jeszcze ( pytam , bo widziałam , że chcesz startować na doradcę podatkowego ) ?
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 09:54   #187
froggio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 81
Dot.: A kto studiuje prawo?

a co chcecie robic po aplikacji ?
froggio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-15, 11:37   #188
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: A kto studiuje prawo?

pracuję normalnie - ale nie jest to praca przez 8 godzin 5 dni w tygodniu - tylko praca u swojego patrona. Interesuje się doradztwem ale raczej, mozliwościami wpisania się na liste po aplikacji - ale sama nie wiem da się pracować na aplikacji - ale myśle ze nie dotyczy to apl. ogólnej ( przynajmniej na pierwszym roku).
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 13:44   #189
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: A kto studiuje prawo?

Cytat:
Napisane przez froggio Pokaż wiadomość
a co chcecie robic po aplikacji ?
Zależy mi żeby pracować w zawodzie , bo bardzo mnie to interesuje . Nie chce się jednak ograniczać tylko do bycia np radcą prawnym czy notariuszem , bo jest jeszcze kilka rzeczy , które chcę robić w przyszłości . No i przede wszystkim stawiam na samozatrudnienie .
Jak się życie potoczy - zobaczymy

Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość
pracuję normalnie - ale nie jest to praca przez 8 godzin 5 dni w tygodniu - tylko praca u swojego patrona. Interesuje się doradztwem ale raczej, mozliwościami wpisania się na liste po aplikacji - ale sama nie wiem da się pracować na aplikacji - ale myśle ze nie dotyczy to apl. ogólnej ( przynajmniej na pierwszym roku).
Dzięki za odpowiedz
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 16:50   #190
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: A kto studiuje prawo?

Mirabilko, czy za pracę u patrona dostajesz wynagrodzenie? I jeśli to nie tajemnica - jaką robisz aplikację?

froggio Praca po aplikacji zależy chyba przede wszystkim od jej rodzaju. Jeśli zrobi się aplikację sędziowską czy adwokacką to ciężko robić coś innego niż pracować w tym zawodzie. Owszem można pewnie np. wykładać na uczelni itp, ale głównym zajęciem będzie wyuczony zawód. Tak myślę przynajmniej.
Moje marzenie to notariat... marzyć dobra rzecz .
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 17:15   #191
froggio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 81
Dot.: A kto studiuje prawo?

tak wiem doskonale to bylo takie pytanie 2w1 zebyscie przy okazji podzielily sie rodzajami aplikacji

jesli chodzi o aplikacje sedziowska to z gory mowie ,ze szanse na etat sa praktycznie zerowe. I jeszcze te smieszne $$ kiedy w koncu sedziowie beda zarabiac normalne pieniadze !! ;o

Edytowane przez froggio
Czas edycji: 2009-11-15 o 17:17
froggio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-15, 17:20   #192
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: A kto studiuje prawo?

Może to zależy od lokalizacji? Sama ostatnio widziałam ogłoszenia o naborze na sędziów, więc chyba nie jest tak źle.
Co do wynagrodzenia, biorę pod uwagę swoje małe miasto powiatowe, to wynagrodzenie 2xśrednia krajowa nie jest chyba skromnym wynagrodzeniem?
Froggio a Ty studiujesz też prawo?
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 18:02   #193
gosiek678
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 190
Dot.: A kto studiuje prawo?

czy ktos studiuje prawo i filologie obca jednoczesnie? prosilabym o kontakt. ;]]
gosiek678 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 18:41   #194
froggio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 81
Dot.: A kto studiuje prawo?

na szczescie ja nie juz wystarczy prawnikow w rodzinie :P

anciaahk , poczatkujacy sedzia zarabia na reke ~~ 3000zł ( i to raczej kwota zaokraglona ;p ) , sorry ale dla mnie jak na ten zawod , te wszystkie wymagania , laata nauki , poswiecenia to sa malutkie pieniadze.

etaty- teraz nawet sedziowie maja problem z "zalatwieniem " etatu sedziowskiego dzieciom , wciaz trzeba znac odpowiednich ludzi albo byc meeega wybitnym - nie oszukujmy sie -to sa pojedyncze przypadki.

zobaczcie ile ludzi jest przyjmowanych na aplikacje ! raptem pare osob na caly sad ! Wczesniej pod tym wzgledem bylo o wieele lepiej , przyjmowali nawet z 15-20 . Ale to bylo kiedys ? A na etat ile osob moze z tego grona liczyc ? srednio jedna.

latwiej mozna zostac asystentem sedziego , jednak czesto okazuje sie ,ze to juz ostatni krok kariery w zawodzie. A i tak ludzie sa strasznie szczesliwi ,jesli uda im sie dostac taka fuche !! i nie zawsze dostaja taka mozliwosc Ci najlepsi , tylko Ci z polecenia

Edytowane przez froggio
Czas edycji: 2009-11-15 o 18:43
froggio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 18:46   #195
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: A kto studiuje prawo?

Z własnego podwórka wiem, że jest to kwota prawie dwukrotnie większa. Dotyczy młodych ludzi, doświadczenie co najwyżej 3-4 letnie.
Dziwne jest to co piszesz o etatach - nie wiem, czemu służą ogłoszenia o naborze na stronach www sądów -są fikcją?
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 18:49   #196
froggio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 81
Dot.: A kto studiuje prawo?

6000zl na reke dla poczatkuajcego sedziego ? chyba mowimy o innym zawodzie nierealne niestety a wlasnie takie powinny byc zarobki na poczatku .

"są fikcją?" dla mnie oczywiscie ,ze tak wiesz wymog formalny. Ale jesli czujesz sie "mocna" , zakonczylas aplikacje z ocena BDB to spróbuj ! ( jak masz gorsza ocene - to przepadlas ) moze bedziesz ta szczesciara

Edytowane przez froggio
Czas edycji: 2009-11-15 o 18:55
froggio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 18:54   #197
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: A kto studiuje prawo?

Prawie dwukrotnie większa. Dokładnie było niecałe 5. Ze względu na wiek tej osoby, nie mógłby być to większy staż, właśnie owe 3-4 może 5 lat. Ujmijmy to tak - kwotę widziałam na tzw własne oczy - ubiegły rok, a sędzia jest z miasta powiatowego.

Froggio to oczywiście nie zmienia faktu, że przy takim nakładzie pracy, wymaganiach stawianych sędziemu w kwestii choćby zachowania po pracy jest kwotą małą. Zakładam jednak, że możliwa do uzyskania jest większa wraz z upływem czasu pracy. Jak na początek jednak chyba nie jest źle, zwłaszcza biorąc pod uwagę koszty utrzymania w takim mieście.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...

Edytowane przez anciaahk
Czas edycji: 2009-11-15 o 18:56
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 18:57   #198
froggio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 81
Dot.: A kto studiuje prawo?

no ale to juz nie jest taki poczatkujacy sedzia skoro przepracowal 5 lat ja pisalem o takim, ktory dopiero zaczyna . to chyba normalne ,ze z uplywem czasu pensja idzie do gory

Edytowane przez froggio
Czas edycji: 2009-11-15 o 18:59
froggio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 18:59   #199
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: A kto studiuje prawo?

Cały czas piszę, że to czas 3-5 lat.
Z tą pensją w górę to wiesz, różnie bywa
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-15, 19:03   #200
froggio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 81
Dot.: A kto studiuje prawo?

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Cały czas piszę, że to czas 3-5 lat.
Z tą pensją w górę to wiesz, różnie bywa
monitor musial zle mi to wyswietlic hehe tego zawodu nie wybiera sie dla pieniedzy tylko z powolania . a zdac pozniej egzamin na 5 - to jest naprawde ciezka sprawa i udaje sie to tylko nielicznym . chyba dwa razy mozna podchodzic do koncowego egzaminu , juz teraz dokaldnie nie pamietam ; jak sie nie uda zdac = koniec , twoj koniec , cale lata zmarnowane ; >

a zobacz na zarobki sedziow w niemczech .................. hmmmmmm ) bajka ! i tak to powinno wygladac

Edytowane przez froggio
Czas edycji: 2009-11-15 o 19:12
froggio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 19:11   #201
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: A kto studiuje prawo?

Tak właśnie dzisiaj dumałam, czy w ogóle jest jakaś poprawka.
A tym powołaniu coś musi być . Chociaż ja wcale nie chcę być sędzią, zbyt odpowiedzialna, a zbyt mało płatne.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 19:14   #202
froggio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 81
Dot.: A kto studiuje prawo?

"Ja myślę jedynie o zaliczaniu 4 i 5 roku razem, aby skończyć studia chociaż rok szybciej."

watku calego nei czytalem , ale jeszcze jestes mloda i wszyyystkooo przed Toba
froggio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 19:21   #203
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: A kto studiuje prawo?

Ale ja późno zaczęłam , co najmniej o 5 lat za późno.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 00:00   #204
ZAQOCHANA
Rozeznanie
 
Avatar ZAQOCHANA
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań pełen doznań ;)
Wiadomości: 816
GG do ZAQOCHANA
Dot.: A kto studiuje prawo?

Jest moze ktos kto studiuje Prawo zaoczne na UAMie? Jak tam jest? Czy warto sie wybrac?
__________________

"A bad woman is the sort of woman a man never gets tired of "...


"Lubie ta aurę ciemności, która go otacza. Lubie jego twarz, smutne oczy. Jest dziwnie ponury, niczym noc bez gwiazd".
ZAQOCHANA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 08:19   #205
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: A kto studiuje prawo?

A ja na starcie odrzucam aplikację sędziowską i prokuratorską . Na dzień dzisiejszy najbardziej ciągnie mnie ku aplikacji radcowskiej , ale notarialna i adwokacka też ciekawe . Dobrze , że mam jeszcze sporo czasu na bliższe określenie

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:19 ----------

Cytat:
Napisane przez gosiek678 Pokaż wiadomość
czy ktos studiuje prawo i filologie obca jednoczesnie? prosilabym o kontakt. ;]]

Ja miałam taki zamiar , ale wyszło troszkę inaczej .
Moja koleżanka z roku studiuje amerykanistykę .
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 19:59   #206
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: A kto studiuje prawo?

Ja raczej też te obie odrzucam, ale nigdy nic nie wiadomo. No i najpierw muszę skończyć te studia. Za tydzień pierwsze koło .
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 22:15   #207
lenor
Zadomowienie
 
Avatar lenor
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 141
Dot.: A kto studiuje prawo?

pytanie przede wszystkim do absolwentek prawa, sprzydają się certyfikaty z języków obcych - prawniczych?
lenor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 19:56   #208
Arlina
Raczkowanie
 
Avatar Arlina
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 40
Dot.: A kto studiuje prawo?

Cytat:
Napisane przez lenor Pokaż wiadomość
pytanie przede wszystkim do absolwentek prawa, sprzydają się certyfikaty z języków obcych - prawniczych?
Co prawda nie jestem absolwentka prawa bo jeszcze studiuję na UwB ale uważam, że egzamin z Legal English jest na pewno dobra sprawą. Z drugiej strony ja jakoś nigdy nie zastanawiałam sie czy mój przyszły pracodawca uzna to za atut ponieważ dokształcam się głównie dla siebie. Już od roku uczę angielskiego prawniczego i bardzo polecam
Arlina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 12:48   #209
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: A kto studiuje prawo?

Sama oczywiście nie jestem jeszcze absolwentką

Znajomość języka to teraz podstawa . Czasami się dziwie , żę ludzie np kończą prawo , szukają pracy - nie umiejąć nawet komunikatywnie języka a później dziwią się , że nikt ich nie chce przyjąć .. Wiadomo , że jako prawnik musisz znać język specjalistyczny . Tak więc kurs Legal English napewno się przyda . Potwierdzenie znajomości języka na papierze równiez jest raczej + i lepiej taki papier mieć niż nie mieć . Aczkolwiek nie sądze aby był to jakiś mega atut np. decydujący o tym czy zostaniesz przyjęta czy nie .
Jeśli już miałabym wybierać to osobiście zamiast takiego kursu/certyfikatu wybrałabym roczną szkołe angielskiego/amerykańskiego prawa ( o ile znasz angielski) - tam poza tym , że podszkolisz słownictwo prawnicze , poznasz dodatkowo inny system prawa . Pracodawca będzie miał świadomość , że znasz język no i dodatkowo rozwijasz się .
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 12:55   #210
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 549
Dot.: A kto studiuje prawo?

Inna sprawa, że jeśli ktoś chce pracować w Polsce, z polskimi firmami, w polskiej rzeczywistości prawniczej - to znajomość prawa amerykańskiego i legal english przydaje się tylko do rozwiązywania krzyżówek i brylowania w towarzystwie
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-22 18:01:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:31.