Kolejny problem z bratem, - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-23, 13:35   #31
Kredzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Kredzia_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 250
Dot.: Kolejny problem z bratem,

Cytat:
Napisane przez CytrynowaPannica Pokaż wiadomość
"Ale piszesz, że nie masz nic do zarzucenia swoim rodzicom w kwestii wychowania - to skąd u Twojego brata takie mało kulturalne teksty?" Nie wiem, dlatego właśnie zwróciłam się do Was. Jestem jednak pewna, że nie jest to wina złego wychowania. Zwłaszcza, że moi surowo reagują na coś takiego. I nie zostawiają tego 'mimo sobie'. Nie będę opowiadać w szczegółach, ale uwierz, że co jak co, ale dyscyplina i wychowanie stoją u moich rodziców na pierwszym miejscu. (Właśnie między innymi dlatego, tak jak zauważyłaś 'coby nie zepsuć rodzinnej atmosfery', zostawiłam to dla siebie bo jemu wystarczająco dużo na ten temat powiedziałam. A jeśli sytuacja się powtórzy nie będę taka miła.)
Rówieśnicy także mają wpływ na dzieci w takim wieku. Jedno chce zaimponować drugiemu, popisują się itd.

"Ja uważam, ze to zawsze wina rodziców, ze małolat włazi na głowę, no ale skoro zlego słowa nie można powiedzieć na mamę to luzik " - Doszukuj się złego u swoich rodziców.
Z racji tego, że swoich bardzo szanuję, nie pozwolę ich obrażać. Tym bardziej, kiedy ktoś głosi opinie, na których temat wie tyle, co nic.

Nigdzie nie napisałam też, że brat wchodzi nam wszystkim na głowę. Po prostu jest nadpobudliwy, ale da się to wszystko wytrzymać. Zwłaszcza, kiedy się do tego przyzwyczai.
'Włażenie na głowę' rozumiem jako bezczelne, chamskie odzywki do rodziców, domaganie się wszystkiego pod wszelkimi warunkami-stawianymi przez dziecko, brak kultury osobistej w sytuacjach nadzwyczajnych, czyli bezpośrednie zwroty do osób wyżej usytuowanych, świadome i celowe mówienie o sytuacjach intymnych i osobistych, etc.
Nie rozumiem co macie do rodzicow. Jak kazdy rodzic chce wychowac swoje dziecko jak najlepiej. Skoro dziewczyna pisze, ze nie ma nic do zarzucenia rodzicom, wiec nie jest to ich wina. Nie osadzajcie tu rodzicow, bo nie znacie sytuacji ani relacji jakie panuja u autorki tematu w domu. Wina moze lezec po stronie szkoly. Ilu jest dzieci w szkole w takim wieku, ktore idac pluja, co 2 slowo to "k***a", sa pyskate. Wystarczy takie jedno dziecko, a drugie juz zalapie o co biega i bedzie tak samo sie zachowywac aby zaimponowac i nie byc gorszym.
Kredzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 13:43   #32
CytrynowaPannica
Zadomowienie
 
Avatar CytrynowaPannica
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 825
Dot.: Kolejny problem z bratem,

Cytat:
Napisane przez Kredzia_ Pokaż wiadomość
Nie rozumiem co macie do rodzicow. Jak kazdy rodzic chce wychowac swoje dziecko jak najlepiej. Skoro dziewczyna pisze, ze nie ma nic do zarzucenia rodzicom, wiec nie jest to ich wina. Nie osadzajcie tu rodzicow, bo nie znacie sytuacji ani relacji jakie panuja u autorki tematu w domu. Wina moze lezec po stronie szkoly. Ilu jest dzieci w szkole w takim wieku, ktore idac pluja, co 2 slowo to "k***a", sa pyskate. Wystarczy takie jedno dziecko, a drugie juz zalapie o co biega i bedzie tak samo sie zachowywac aby zaimponowac i nie byc gorszym.
Dziękuję za poparcie. Oczywiście wyznaję tę samą zasadę co Ty.
CytrynowaPannica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 13:50   #33
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Kolejny problem z bratem,

Cytat:
Napisane przez Kredzia_ Pokaż wiadomość
Okreslila je terapeutka z poradni pedagogiczno-psychologicznej w warszawie
Na podstawie jakiego badania?

Cytat:
Napisane przez CytrynowaPannica Pokaż wiadomość
Nigdzie nie napisałam też, że brat wchodzi nam wszystkim na głowę. Po prostu jest nadpobudliwy, ale da się to wszystko wytrzymać. Zwłaszcza, kiedy się do tego przyzwyczai.
'Włażenie na głowę' rozumiem jako bezczelne, chamskie odzywki do rodziców, domaganie się wszystkiego pod wszelkimi warunkami-stawianymi przez dziecko, brak kultury osobistej w sytuacjach nadzwyczajnych, czyli bezpośrednie zwroty do osób wyżej usytuowanych, świadome i celowe mówienie o sytuacjach intymnych i osobistych, etc.
Oooo widzisz, nadpobudliwy może być, ale to nie jest tożsame adhd Mało tego, gry wybitnie wspomagają nadbpobudliwość. Ograniczyłabym dostęp do komputera

Druga rzecz - co to znaczy "przyzwyczai"? Nie można tolerować pewnych zachowań i tyle. Nadpobudliwego smarka posłałabym na zajęcia ruchowe (nie raz, ale kilka razy w tygodniu), a nie sadzałabym przy komputerze.

Co do wypowiedzi na temat różnych -dys - one, wbrew pozorom, naprawdę istnieją A że niektóre opardnie wydają opinię o nich na wyrost - to inna sprawa
Dziecko czy dorosły z dysleksją, dysgrafią, dyskalkulią itd. nad swoimi niedoskonałościami pracują. Lenie - są zadowolone z posiadania papiórka
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 13:53   #34
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Kolejny problem z bratem,

Cytat:
. Ilu jest dzieci w szkole w takim wieku, ktore idac pluja, co 2 slowo to "k***a", sa pyskate. Wystarczy takie jedno dziecko, a drugie juz zalapie o co biega i bedzie tak samo sie zachowywac aby zaimponowac i nie byc gorszym.
i tu sie klania wychowanie rodzicow
wiaodmo ze wplyw innych ''gnojkow'' ma duze znaczenie na dzieci ale wlasnie od tego sa rodzice by wytluamczyli mu ze takie zachowanie jest zle i zle swiadczy o dziecku

a co jak inne dzieci beda proponowac mu pierw fajki a potem narkotyki ?...
ja pamietam mialam jakies 10 lat jak rodzice z nami rozmawiali na ten temat dlugo ze mamy nigdy nie ulegac wplywom innym zwlaszcza gdy namawiaja do czegos zlego.tlumaczyli ze wlasnioe odmawianie swiadczy o sile i o nieuleglosci innym i ze to sie CENI a nie odwage na sprobowaniu dragow czy innych badziew to samo z przeklinamiem
uczyli nas byc asertywnnymi

takze uwazam ze wychowanie ma duzy wplyw na rozwoj dzieci ale trzeba byc konsekwentynym i wytrwalym
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 14:02   #35
Kredzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Kredzia_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 250
Dot.: Kolejny problem z bratem,

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;16018381]Na podstawie jakiego badania?[/QUOTE]

Nie pamietam, mama jezdzila z nia po alergologach, miala jakies zajecia, bylo tez jakies jedno badanie ale nie pamietam skrotu.
Kredzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 14:04   #36
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Kolejny problem z bratem,

Cytat:
Napisane przez Kredzia_ Pokaż wiadomość
Nie pamietam, mama jezdzila z nia po alergologach, miala jakies zajecia, bylo tez jakies jedno badanie ale nie pamietam skrotu.
To wybacz, bo to śmiech na sali Co ma alergolog do adhd? NIC. A badania w poradni to nie są badania lekarskie, ale pedagogiczno = psychologiczne, ewentualnie, przy poważnych przypadkach, chirurgiczno-neurologiczne.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 14:05   #37
CytrynowaPannica
Zadomowienie
 
Avatar CytrynowaPannica
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 825
Dot.: Kolejny problem z bratem,

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
wiaodmo ze wplyw innych ''gnojkow'' ma duze znaczenie na dzieci ale wlasnie od tego sa rodzice by wytluamczyli mu ze takie zachowanie jest zle i zle swiadczy o dziecku
Nasi rodzice niejednokrotnie tłumaczyli nam, że nie mamy ulegać innym i dlaczego. Wytworzyli nas asertywność. Bardzo często rozmawiali z nami na temat narkotyków, papierosów. Razem z bratem doskonale zdajemy sobie sprawę z konsekwencji, jakie przynoszą używki. Nie o to jednak chodzi.
Rodzice mogą tłumaczyć dziecku wiele razy, że niektóre zachowania rówieśników są złe, ale to nie wykluczy prawdopodobieństwa, że dziecko mimo rozmów będzie próbowało naśladować kolegów.
Czasem nie da się wszystkiego przewidzieć. Mój brat zawsze czuł we mnie oparcie, pewnie rzucając ostatnim tekstem myślał, że nie skarcę go za to, wręcz zacznę się śmiać, z jego jakże 'błyskotliwego' tekstu.
Jestem przekonana, że nie odważyłby się powiedzieć czegoś takiego przy rodzicach. Tym bardziej, że gdy zagroziłam, że im powiem, przyznał, że to, co zrobił było głupie.
CytrynowaPannica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-23, 14:09   #38
Kredzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Kredzia_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 250
Dot.: Kolejny problem z bratem,

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;16018604]To wybacz, bo to śmiech na sali Co ma alergolog do adhd? NIC. A badania w poradni to nie są badania lekarskie, ale pedagogiczno = psychologiczne, ewentualnie, przy poważnych przypadkach, chirurgiczno-neurologiczne.[/QUOTE]

Nie wiem jaki to ma zwiazek ale moze jakis ma. Wiem, ze w tym czasie mama jezdzila po alergologach ;]
Kredzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 14:11   #39
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Kolejny problem z bratem,

Żadnego nie ma Ot, przypadek czysty.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 15:10   #40
3a032fcd5bcbee239629acde3cc1a01c42f8ddce_607622724de4b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 218
Dot.: Kolejny problem z bratem,

moim zdaniem szukasz dziury w całym.
3a032fcd5bcbee239629acde3cc1a01c42f8ddce_607622724de4b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 15:27   #41
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Kolejny problem z bratem,

Ja?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-23, 19:38   #42
CytrynowaPannica
Zadomowienie
 
Avatar CytrynowaPannica
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 825
Dot.: Kolejny problem z bratem,

Ja.
CytrynowaPannica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 21:38   #43
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Kolejny problem z bratem,

Cytat:
Napisane przez CytrynowaPannica Pokaż wiadomość
"Ale piszesz, że nie masz nic do zarzucenia swoim rodzicom w kwestii wychowania - to skąd u Twojego brata takie mało kulturalne teksty?" Nie wiem, dlatego właśnie zwróciłam się do Was. Jestem jednak pewna, że nie jest to wina złego wychowania. Zwłaszcza, że moi surowo reagują na coś takiego. I nie zostawiają tego 'mimo sobie'. Nie będę opowiadać w szczegółach, ale uwierz, że co jak co, ale dyscyplina i wychowanie stoją u moich rodziców na pierwszym miejscu. (Właśnie między innymi dlatego, tak jak zauważyłaś 'coby nie zepsuć rodzinnej atmosfery', zostawiłam to dla siebie bo jemu wystarczająco dużo na ten temat powiedziałam. A jeśli sytuacja się powtórzy nie będę taka miła.)
Rówieśnicy także mają wpływ na dzieci w takim wieku. Jedno chce zaimponować drugiemu, popisują się itd.

"Ja uważam, ze to zawsze wina rodziców, ze małolat włazi na głowę, no ale skoro zlego słowa nie można powiedzieć na mamę to luzik " - Doszukuj się złego u swoich rodziców.
Z racji tego, że swoich bardzo szanuję, nie pozwolę ich obrażać. Tym bardziej, kiedy ktoś głosi opinie, na których temat wie tyle, co nic.

Nigdzie nie napisałam też, że brat wchodzi nam wszystkim na głowę. Po prostu jest nadpobudliwy, ale da się to wszystko wytrzymać. Zwłaszcza, kiedy się do tego przyzwyczai.
'Włażenie na głowę' rozumiem jako bezczelne, chamskie odzywki do rodziców, domaganie się wszystkiego pod wszelkimi warunkami-stawianymi przez dziecko, brak kultury osobistej w sytuacjach nadzwyczajnych, czyli bezpośrednie zwroty do osób wyżej usytuowanych, świadome i celowe mówienie o sytuacjach intymnych i osobistych, etc.
Nikt Ci nie obraża rodziców to po pierwsze
Po drugie - jeżeli opisujesz swoj problem na forum, to licz się z tym, ze mozesz uzyskać inne opinie niż byś chciała
Po trzecie - skoro jest tak wszystko ok, to nie wiem w czym szukasz problem?
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 23:30   #44
CytrynowaPannica
Zadomowienie
 
Avatar CytrynowaPannica
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 825
Dot.: Kolejny problem z bratem,

Cytat:
Napisane przez Sarrai Pokaż wiadomość
Nikt Ci nie obraża rodziców to po pierwsze
Po drugie - jeżeli opisujesz swoj problem na forum, to licz się z tym, ze mozesz uzyskać inne opinie niż byś chciała
Po trzecie - skoro jest tak wszystko ok, to nie wiem w czym szukasz problem?
Po pierwsze, zanim zaczniesz coś pisać, zastanów się, by następnym razem nie wyszło 'masło-maślane'.
Mówisz, że nikt mi nie obraża rodziców. (Nie napisałam o wypowiadających się, tylko konkretnie o Tobie.) Uważasz, że nie było nic obraźliwego w zarzucaniu mojej mamie, że nie potrafiła wychować mojego brata?
Po drugie, opisując swój problem na forum liczyłam się z tym, że otrzymam jakiekolwiek odpowiedzi i wiedziałam, że będą różne. W żaden sposób nie pokazałam, że jest odwrotnie. Jest to spowodowane zwłaszcza tym, że nie miałam obranego schematu odpowiedzi, którego oczekiwałam.
Po trzecie, nie napisałam, że wszystko jest ok lub nie. Spytałam wizażanki o to, co sądzą na wyżej opisany temat.

P.S. Jeśli masz mi coś jeszcze do powiedzenia, a nie jest to związane z wątkiem, to po prostu napisz do mnie na priv i nie zaśmiecaj forum publicznie.
CytrynowaPannica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:03.