Zgubione świadectwa:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-10, 16:14   #1
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821

Zgubione świadectwa:(


Mam problem...

...zgubiłam świadectwa...do niedawna myślałam,że tylko odpis świadectwa maturalnego, ale teraz wiem,że nie tylko, a jeszcze świadectwo ukończenia szkoły średniej z ocenami.

No własnie miałyście podobną sytaucję?Jak z tego wyjść cało. Wiem że jakieś tam odpisy można robić u noaiusza wiec maturalne moge zrobic, ale to szkolne chyba odpisu nie zrobię bo oryginału nie mam
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 16:16   #2
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: Zgubione świadectwa:(

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Mam problem...

...zgubiłam świadectwa...do niedawna myślałam,że tylko odpis świadectwa maturalnego, ale teraz wiem,że nie tylko, a jeszcze świadectwo ukończenia szkoły średniej z ocenami.

No własnie miałyście podobną sytaucję?Jak z tego wyjść cało. Wiem że jakieś tam odpisy można robić u noaiusza wiec maturalne moge zrobic, ale to szkolne chyba odpisu nie zrobię bo oryginału nie mam
Nie bylam w podobnej sytuacji, ale na Twoim miejscu udałabym się do szkoły i zapytala o możliwość wydania kopi/odpisu świadect, lub nawet oryginalu. Chyba prawadzą jakaś dokumentacje?
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 16:36   #3
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Zgubione świadectwa:(

Cytat:
Napisane przez cytrynowo_piaskowa Pokaż wiadomość
Nie bylam w podobnej sytuacji, ale na Twoim miejscu udałabym się do szkoły i zapytala o możliwość wydania kopi/odpisu świadect, lub nawet oryginalu. Chyba prawadzą jakaś dokumentacje?
mam nadzieję,że tak i będzie możliwośc otrzymania/kupienia świadectwa

dzięki
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 16:42   #4
ONCIA86
Zadomowienie
 
Avatar ONCIA86
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 990
Dot.: Zgubione świadectwa:(

Szkoła NA PEWNO makopie twojego swiedectwa, jestem tego w 99,9% pewna.. wiec nie panikuj, idz tam i powiedz, ze zgubiłas i spytaj czy mogliby zrobic ci odpis. Na pewno sie zgodza powodzenia
__________________
Wszystkiego najlepszego MAMO
26.05.2008r.
ONCIA86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 16:49   #5
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Zgubione świadectwa:(

Cytat:
Napisane przez ONCIA86 Pokaż wiadomość
Szkoła NA PEWNO makopie twojego swiedectwa, jestem tego w 99,9% pewna.. wiec nie panikuj, idz tam i powiedz, ze zgubiłas i spytaj czy mogliby zrobic ci odpis. Na pewno sie zgodza powodzenia
dzięki, troche jestem tym zdenerwowana..bo chowam, chomikuję bo to ważna rzecz noi zakopałam gdzieś i nie mogę znleźć:/

dzięki
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 17:13   #6
ssue
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 662
Dot.: Zgubione świadectwa:(

JEstem w takiej samej sytuacji. Zgubiłam juz jakis czas temu odpis ale olałam sprawe bo w koncu mam oryginał. Tylko, że oryginał lezy na uczelni i nie moge go wyjąć a potzrebuje teraz do drugiej szkoły. Szukałam w necie i z tego co wyczytałam to idziesz do szkoły w której zdawałas mature (chodzi o stara mature, z nowa to nie wiem jak jest) i skaładasz podanie o wydaie duplikatu. Do tego dołanczasz znaczki skarbowe za 26 zeta i czekasz. Na tym duplikacie nie ma Twoich zdjęc ale jest tak samo uznawany jak oryginał. Poszukam zaraz linków w Internecie żeby potwierdzić swoje słowa.

O tutaj, paragraf 9 http://www.oskko.edu.pl/oskko/swiade...stprojektu.htm
ssue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 17:15   #7
deputamadre21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Zgubione świadectwa:(

Ja mialam podobna sytuacje do Ciebie phdwao , troszke zalatwiania jest z tymi papierkami , za odpis swiadectwa maturalnego placisz 27 zl , a za odpis swiadectwa ukonczenia szkoly placisz 30 zl . Jezeli chodzi o swiadectwo maturalne na stronce internetowej sa gotowe druki (podania o wydanie odpisu) ,ktore mozesz sobie sciagnac i wydrukowac , ja mieszkam w Krakowie , wiec sobie zanioslam podanie osobiscie wraz z dowodem wplaty i odebralam osobiscie , ale jest opcja list polecony .
Jezeli chodzi o swiadectwo ukonczenia szkoly musisz napisac podanie w ktorym prosisz o wydanie odpisu swiadectwa z powodu ... (ble ble) , oczywiscie musisz tez zaplacic ^^ bo dowod wplaty bedzie przyjmowany wraz z podaniem , do podania musisz tez dolaczyc dwa zdjecia jak do swiadectwa (ale nie pamietam juz jakie to wymiary maja byc) .. no i czekasz dwa tygodnie i gotowe ( w moim LO Pani byla tak mila ,ze mialam po 3 dniach )
deputamadre21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-10, 17:31   #8
ssue
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 662
Dot.: Zgubione świadectwa:(

Cytat:
Napisane przez deputamadre21 Pokaż wiadomość
Ja mialam podobna sytuacje do Ciebie phdwao , troszke zalatwiania jest z tymi papierkami , za odpis swiadectwa maturalnego placisz 27 zl , a za odpis swiadectwa ukonczenia szkoly placisz 30 zl . Jezeli chodzi o swiadectwo maturalne na stronce internetowej sa gotowe druki (podania o wydanie odpisu) ,ktore mozesz sobie sciagnac i wydrukowac , ja mieszkam w Krakowie , wiec sobie zanioslam podanie osobiscie wraz z dowodem wplaty i odebralam osobiscie , ale jest opcja list polecony .
Jezeli chodzi o swiadectwo ukonczenia szkoly musisz napisac podanie w ktorym prosisz o wydanie odpisu swiadectwa z powodu ... (ble ble) , oczywiscie musisz tez zaplacic ^^ bo dowod wplaty bedzie przyjmowany wraz z podaniem , do podania musisz tez dolaczyc dwa zdjecia jak do swiadectwa (ale nie pamietam juz jakie to wymiary maja byc) .. no i czekasz dwa tygodnie i gotowe ( w moim LO Pani byla tak mila ,ze mialam po 3 dniach )
A ten duplikat swiadectwa dojrzałosci to pamietasz może z jakiej strony mozna wydrukowac? Bo ja zdawałam stara mature i jeszcze wtedy nie było (chyba) Komisji Okregowych więc raczej nie z ich strony?
ssue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 17:49   #9
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Zgubione świadectwa:(

Cytat:
Napisane przez ssue Pokaż wiadomość
JEstem w takiej samej sytuacji. Zgubiłam juz jakis czas temu odpis ale olałam sprawe bo w koncu mam oryginał. Tylko, że oryginał lezy na uczelni i nie moge go wyjąć a potzrebuje teraz do drugiej szkoły. Szukałam w necie i z tego co wyczytałam to idziesz do szkoły w której zdawałas mature (chodzi o stara mature, z nowa to nie wiem jak jest) i skaładasz podanie o wydaie duplikatu. Do tego dołanczasz znaczki skarbowe za 26 zeta i czekasz. Na tym duplikacie nie ma Twoich zdjęc ale jest tak samo uznawany jak oryginał. Poszukam zaraz linków w Internecie żeby potwierdzić swoje słowa.

O tutaj, paragraf 9 http://www.oskko.edu.pl/oskko/swiade...stprojektu.htm
Cytat:
Napisane przez deputamadre21 Pokaż wiadomość
Ja mialam podobna sytuacje do Ciebie phdwao , troszke zalatwiania jest z tymi papierkami , za odpis swiadectwa maturalnego placisz 27 zl , a za odpis swiadectwa ukonczenia szkoly placisz 30 zl . Jezeli chodzi o swiadectwo maturalne na stronce internetowej sa gotowe druki (podania o wydanie odpisu) ,ktore mozesz sobie sciagnac i wydrukowac , ja mieszkam w Krakowie , wiec sobie zanioslam podanie osobiscie wraz z dowodem wplaty i odebralam osobiscie , ale jest opcja list polecony .
Jezeli chodzi o swiadectwo ukonczenia szkoly musisz napisac podanie w ktorym prosisz o wydanie odpisu swiadectwa z powodu ... (ble ble) , oczywiscie musisz tez zaplacic ^^ bo dowod wplaty bedzie przyjmowany wraz z podaniem , do podania musisz tez dolaczyc dwa zdjecia jak do swiadectwa (ale nie pamietam juz jakie to wymiary maja byc) .. no i czekasz dwa tygodnie i gotowe ( w moim LO Pani byla tak mila ,ze mialam po 3 dniach )
dziewczyny spadłyście mi z nieba,dziękuję bardzozacznę coś działać
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 17:55   #10
deputamadre21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Zgubione świadectwa:(

Cytat:
Napisane przez ssue Pokaż wiadomość
A ten duplikat swiadectwa dojrzałosci to pamietasz może z jakiej strony mozna wydrukowac? Bo ja zdawałam stara mature i jeszcze wtedy nie było (chyba) Komisji Okregowych więc raczej nie z ich strony?

http://www.oke.krakow.pl/inf/filemgm...le.php?lid=538 prosze tu masz bezposredni link do tego druku klikasz w "wniosek o wydanie" i sciagasz plik
deputamadre21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 18:15   #11
ssue
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 662
Dot.: Zgubione świadectwa:(

Cytat:
Napisane przez deputamadre21 Pokaż wiadomość
http://www.oke.krakow.pl/inf/filemgm...le.php?lid=538 prosze tu masz bezposredni link do tego druku klikasz w "wniosek o wydanie" i sciagasz plik
Dzieki Tylko obawiam sie, że ten wzór jest tylko dla nowych maturzystów. Ja jako stara, z żadna komisja okręgową nie miałam doczenienia bo chyba jeszcze nie było tego czegoś. No ale jutro zadzwonie do swojego LO i sie dowiem
ssue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-10, 18:41   #12
deputamadre21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Zgubione świadectwa:(

Cytat:
Napisane przez ssue Pokaż wiadomość
Dzieki Tylko obawiam sie, że ten wzór jest tylko dla nowych maturzystów. Ja jako stara, z żadna komisja okręgową nie miałam doczenienia bo chyba jeszcze nie było tego czegoś. No ale jutro zadzwonie do swojego LO i sie dowiem

Ssue najlepiej jak tak zrobisz
deputamadre21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 22:08   #13
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Zgubione świadectwa:(

A wiecie może, jak długo szkoła trzyma w archiwach świadectwa ukońszenia???Mnie zginęło dopiero teraz, a szkołę skończyłam ponad 10 lat temu.
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 23:04   #14
deputamadre21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Zgubione świadectwa:(

xandra78 ja niestety nie wiem , ale moze zadzwon do sekretariatu szkoly w ktorej sie uczylas? tam powinni znac odp :0
deputamadre21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 15:30   #15
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: Zgubione świadectwa:(

zgubiłam swiadectwo szukam i nic a jestem tak nerwowa ze zaraz uuhh płakac mi sie chce miałam rano isc do urzedu bo szukam stazu np.w salonie kosmetycznym a teraz co?
musze isc do szkoły i poprosic o odpis
tylko jak dlugo trzeba na niego czekac?
załamana jestem
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 09:25   #16
madzianadziejka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 6
Dot.: Zgubione świadectwa:(

Cytat:
Napisane przez deputamadre21 Pokaż wiadomość
http://www.oke.krakow.pl/inf/filemgm...le.php?lid=538 prosze tu masz bezposredni link do tego druku klikasz w "wniosek o wydanie" i sciagasz plik
A jeśli ktoś podlega pod OKE Warszawa ?Niestety na stronie OKE Warszawa nie ma takiego wniosku:/.Skąd w takiej sytuacji bierze sie znaczki skarbowe?Bede wdzieczna za odpowiedz gdyż po semetrze letnim planuję przenieść się na studia do innego miasta i starac sie o przyjecie na 2gi kierunek studiów...
madzianadziejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:45.