Imię coś znaczy? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-20, 19:24   #31
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Imię coś znaczy?

Ja tam bardzo żałuję, że nie mogę nazwać swojej ewentualnej przyszłej córce takiego imienia jakie ja mam Lubię swoje imię, jest tak naprawdę zwykłe i tradycyjne, a jednocześnie nie było aż tak popularne, więc wśród swoich rówieśniczek nie mam milionów imienniczek

Co do wpływu imienia na charakter, hmm...myślę, że niewielki ma imię wpływ na takowy, ale z drugiej strony, może ktoś się w jakiś sposób identyfikować z imieniem w sposób wpływający na charakter? Sama nie wiem co gadam, ale może coś w tym jest...bo jakoś niemal wszyscy faceci o imieniu Kamil jakich znałam mieli tak samo beznadziejny i strasznie buntowniczo-rozrabiający charakter Podobna rzecz się ma z dziewczynami o imieniu Milena, już mam nawet uraz lekki - jak się dowiaduje, że ktoś ma tak na imię, to mi się te wszystkie zołzy z przeszłości przypominają i już mam niepotrzebne uprzedzenia

A, i ja lubię oryginalne imiona w takim sensie, że jak się zawoła dziecko, to nie przybiegnie pół podwórka, bo wszyscy mają takie samo imię Ale też imię nie powinno nikogo narażać na śmieszność Żadne Brajany, Keviny, Dżesiki (bleeeh) w ogóle nie wchodzą w grę, żadne Delfiny, Genowefy, Petronele () ani inne dziwne wymysły...imię powinno normalnie brzmieć, nie budzić dziwnych skojarzeń...i zbyt staromodne też mi się nie podobają

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Tovaa Pokaż wiadomość
aniołek? jeśli można wiedzieć jakie to imię i z jakiego języka.... brzmi słodko
Mnie też ciekawi to imię


O kurczaki, z ciekawości sobie sprawdziłam opis swojego imienia...i nie powiem, ale tak 3/4 to się zgadza :|
__________________


Edytowane przez bura kocurka
Czas edycji: 2010-01-20 o 19:28
bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 19:38   #32
Bezwstydnica
Rozeznanie
 
Avatar Bezwstydnica
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Sen wariata
Wiadomości: 567
Dot.: Imię coś znaczy?

Ja się nazywam Angelika-dosyć znane imię,ale też czasem spotykam się ze zdziwieniem.W dzieciństwie jak czytałam Anię z Zielonego Wzgórza zakochałam się w imieniu Diana....ale teraz podobają mi się takie jak Kornelia,Gabriela.Zauważy łam też że imiona dzieci są coraz to oryginalniejsze-znam Irminę,Nadię,Pamelę....To wybór rodziców i niestety dzieci muszą to zaakceptować
__________________
Proszę,zatrzymaj świat-ja wysiadam...
Bezwstydnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 19:50   #33
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Imię coś znaczy?

Cytat:
Napisane przez Bezwstydnica Pokaż wiadomość
Ja się nazywam Angelika-dosyć znane imię,ale też czasem spotykam się ze zdziwieniem.W dzieciństwie jak czytałam Anię z Zielonego Wzgórza zakochałam się w imieniu Diana....ale teraz podobają mi się takie jak Kornelia,Gabriela.Zauważy łam też że imiona dzieci są coraz to oryginalniejsze-znam Irminę,Nadię,Pamelę....To wybór rodziców i niestety dzieci muszą to zaakceptować
ja też
u mnie w rodzinnym mieście byłam odbierana po tym imieniu normalnie. Jak poszłam na studia do Krakowa to się zaczęło coś czego do dzisiaj nie rozumiem, bo dorośli ludzie zwracają się do mnie "co to za imię" i tak dalej bla bla bla szczerze mówiąc nazwisko też mam nietypowe, wschodnie... i kiedyś prof. dr hab. na egzaminie ustnym popatrzył na mnie znacząco i spytał czy jestem Ukrainką...
Ogólnie żenująca dla mnie jest reakcja Krakowian gdy się przedstawiam

Poza tym - nie wierzę, że imiona mają wpływ na osobowość, ale kiedyś na jakimś portalu czytałam takie tłumaczenie imienia i co do charakteru to zgadzało się w 90%. A na innych portalach pisali już co innego więc to najwidoczniej zbieg okoliczności

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2010-01-20 o 19:52
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 19:55   #34
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Imię coś znaczy?

Ja mam znajomą Inez, znajomego Iwo, Irminę też znam, nie trawie Żanety przez to "ż", znam Idę, moja pani z przedszkola ma na imię Aniela, hmmm Liliana, Błażej, Loretta, Larysa, Inga, Julita, Alina, Miriam, Dagmara (bardzo ładne imię, dziewczyna bardzo dobrze wychowana i bardzo ładna - wszystko do siebie pasuje ;p), Emanuel, Aida, i myślę, że mogłam kogoś pominąć ;p
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 19:59   #35
Bajumi
Raczkowanie
 
Avatar Bajumi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Piernikowa chatka
Wiadomości: 395
Dot.: Imię coś znaczy?

Cytat:
Napisane przez Duszaniola Pokaż wiadomość
PS. A tak właściwie to jestem ciekawa czy nie mamy tak samo na imię, skoro mówisz, że Twoje imię może być znane z piosenki. Bo moje też
O to możemy zrobić zagadziwo
Jeżeli imię nasze się zgadza, to powiem tak:
Piosenka w oryginalnej wersji powstała ok 1994 roku - wykonanie arabsko - francuskie, później było wiele coverów m.in polski - trochę lipny, ale cóż... Tytuł piosenki jest moim (naszym) imieniem
Więc cóż to może być za imię??

Ja również lubię oryginalne imiona - znaczy ciekawe rzadko słyszane. Ale i te staropolskie niekiedy są piękne. Znajomy ma na imię Ziemowit i fajnie do niego mówimy Ziomek chciał mieć córkę Dobrawę, ale nie wyszło. A dla dziewczynki fajną opcją jest Nawojka, z tych staropolskich oczywiście
z innych się nie wypowiem, bo dużo byłoby wymieniać. Liczy się to, żeby nie nazywać się jak pół dzielnicy ale też swoim imieniem wzbudzać zachwyt i uśmiech na twarzy taki przyjazny a nie narażać dzieci na pośmiewisko.
Kira - boże w życiu by mi się nie skojarzyło z kiłą... Ciekawie na prawdę, oj fajnie, no..
Joachim - ciekawa opcja dla chłopaka kojarzy mi się z mądrym uczonym mężczyzną w garniturze takim ustabilizowanym i życiowym człowiekiem. Znałam kiedyś ale nazywali go Jojo - strasznie go to drażniło, a ja uważam że każdy ma jakieś przezwisko, a to nie było takie złe
Bajumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 20:01   #36
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 672
Dot.: Imię coś znaczy?

Zdradż to imię
Bo muszę kłaść dzieciaki spać!!!!
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 20:06   #37
Bajumi
Raczkowanie
 
Avatar Bajumi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Piernikowa chatka
Wiadomości: 395
Dot.: Imię coś znaczy?

No więc - Aisza... wiem średnio oryginalne już teraz - mi to się pospolite wydaje i mało atrakcyjne ale ludzi wciąż szokuje. Skoro mam takie imię, to zamierzam zmienić jego pisownię na oryginalną - tak powinno być ale 20 lat temu nie było takiej możliwości - mama Polka
No i jeszcze dodam, że znacznie bardziej wolę skrót swojego imienia i też niezłe przezwisko przez pewien czas miałam ale nie przeszkadzało mi a nazywali mnie "Aja bez jaja" - czyż to nie urocze? i prawdziwe, no bo nie mam... kochane chłopy ze szkoły

Edytowane przez Bajumi
Czas edycji: 2010-01-20 o 20:10
Bajumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-20, 20:07   #38
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Imię coś znaczy?

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Niestety w podstawówce niejedna osoba na to zwróciła uwagę (swoją drogą, to ciekawa jestem skąd "smarki" znają takie słowa...).
No, ale wiadomo - dzieci bywają okrutne i bezwzględne i ten fakt rodzice powinni brać pod uwagę podczas nadawania pociesze imiona.
Przypomniala mi sie scena z Simpsonow, gdy przy nazywaniu Barta Homer wyprobowywal rymowanie roznych imion (swoja droga, imie Homer to niezly odlot tez ).

Pedoberku, mi sie Kira zle nie kojarzy, ale sie niezbyt ladnie moze rymowac...

Cytat:
Napisane przez Bezwstydnica Pokaż wiadomość
Ja się nazywam Angelika-dosyć znane imię,ale też czasem spotykam się ze zdziwieniem.W dzieciństwie jak czytałam Anię z Zielonego Wzgórza zakochałam się w imieniu Diana....ale teraz podobają mi się takie jak Kornelia,Gabriela.Zauważy łam też że imiona dzieci są coraz to oryginalniejsze-znam Irminę,Nadię,Pamelę....To wybór rodziców i niestety dzieci muszą to zaakceptować
Nie powiedzialbym, ze Angelika to dosyc znane imie, wrecz powiedzialbym, ze rzadkosc. Niech zgadne, urodzilas sie gdzies w drugiej polowie lat 80tych-na poczatku 90tych ? Mi sie to imie ogolnie podoba choc polskie imie temu odpowiadajace juz jest - Aniela.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 20:07   #39
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: Imię coś znaczy?

Cytat:
Napisane przez Bajumi Pokaż wiadomość
O to możemy zrobić zagadziwo
Jeżeli imię nasze się zgadza, to powiem tak:
Piosenka w oryginalnej wersji powstała ok 1994 roku - wykonanie arabsko - francuskie, później było wiele coverów m.in polski - trochę lipny, ale cóż... Tytuł piosenki jest moim (naszym) imieniem
Więc cóż to może być za imię??
Aisha ?
Edit: spoźniłam się troche
__________________



Edytowane przez sweeney
Czas edycji: 2010-01-20 o 20:10
sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 20:12   #40
Bajumi
Raczkowanie
 
Avatar Bajumi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Piernikowa chatka
Wiadomości: 395
Dot.: Imię coś znaczy?

ale i tak trafnie
i zamierzam się pisać od niedługa A'ishah - tak będzie lepiej i ładniej
Bajumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 20:18   #41
lady karen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 610
Dot.: Imię coś znaczy?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Jakim cudem imie moze byc zwiazane z cechami czlowieka, skoro sie je nadaje praktycznie przy urodzeniu ?
No jest taka teoria, że charaktery rodziców warunkują to, jakie imię wybiorą, no a charaktery rodziców na wychowanie dziecka mają spory wpływ. Osobiście uważam, że to brednie, bo niby 20 lat temu większość rodziców miała charaktery każące im nazywać córki Kasia albo Ania, a teraz nagle wszyscy Julka albo Oliwia?
lady karen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-20, 20:18   #42
Duszaniola
Wtajemniczenie
 
Avatar Duszaniola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 2 375
Dot.: Imię coś znaczy?

Cytat:
Napisane przez Bajumi Pokaż wiadomość
Kira - boże w życiu by mi się nie skojarzyło z kiłą...
Mi też nie... A imię mi się bardzo podoba. Chociaż pewnie bym się zdziwiła, jakbym je usłyszała pierwszy raz.

Cytat:
Napisane przez Bajumi Pokaż wiadomość
No więc - Aisza... wiem średnio oryginalne już teraz - mi to się pospolite wydaje i mało atrakcyjne ale ludzi wciąż szokuje.
Jednak inne

Jak średnio oryginalne? Jesteś pierwszą Aiszą o której słyszę
__________________

Duszaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 20:21   #43
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Imię coś znaczy?

Cytat:
Napisane przez Bajumi Pokaż wiadomość
No więc - Aisza... wiem średnio oryginalne już teraz - mi to się pospolite wydaje i mało atrakcyjne ale ludzi wciąż szokuje. Skoro mam takie imię, to zamierzam zmienić jego pisownię na oryginalną - tak powinno być ale 20 lat temu nie było takiej możliwości - mama Polka
No i jeszcze dodam, że znacznie bardziej wolę skrót swojego imienia i też niezłe przezwisko przez pewien czas miałam ale nie przeszkadzało mi a nazywali mnie "Aja bez jaja" - czyż to nie urocze? i prawdziwe, no bo nie mam... kochane chłopy ze szkoły
Mam bardzo miłe skojarzenia z tą piosenką, więc również samo imię Ajsha wywołuje u mnie pozytywne emocje


Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Przypomniala mi sie scena z Simpsonow, gdy przy nazywaniu Barta Homer wyprobowywal rymowanie roznych imion (swoja droga, imie Homer to niezly odlot tez ).
Nie pamiętam tego. Muszę się zabrać za Simpsonów, bo bardzo ich zaniedbałam (wina Family Guy'a ).

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Pedoberku, mi sie Kira zle nie kojarzy, ale sie niezbyt ladnie moze rymowac...
Oj, wiem...końcówka "-ira" jest bardzo niewdzięczna
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 20:26   #44
Bajumi
Raczkowanie
 
Avatar Bajumi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Piernikowa chatka
Wiadomości: 395
Dot.: Imię coś znaczy?

Cytat:
Napisane przez Duszaniola Pokaż wiadomość


Jednak inne
zdradzisz cóż to za imię?
Bajumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 20:32   #45
Duszaniola
Wtajemniczenie
 
Avatar Duszaniola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 2 375
Dot.: Imię coś znaczy?

no tak zapomniałam Pamela była taka piosenka Tercetu Egzotycznego. Chociaż i tak wszyscy kojarzą tylko Pamelę Anderson.
__________________

Duszaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 20:34   #46
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Imię coś znaczy?

No proszę, od razu pomyślałam, że Aisha

Hmmm.. Na samym początku skojarzyło mi się z Jolką jak mówiłyście o piosenkach ;]
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 20:35   #47
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: Imię coś znaczy?

Mi się podobają nietypowe imiona.
A z kiłą Kira87 to nie jesteś jedyna: "Anka skakanka", "Hanka smarka"...długo by wymieniał, dzieci tak czy siak są baaardzo kreatywne w dokopywaniu innym dzieciom, więc najbezpieczniej by było dziecko "noł nejm" zrobić
---
Ja z TŻ już mamy plany dot. imion i np. dla dziewczynki umyśliłam sobie Emilia, Kasandra lub Aurora dla chłopca było gorzej (w ogóle jakoś mam awersję do imion męskich) ale chyba zostanie Patryk. Generalnie chodziło mi o to aby nie było to imię pochodzenia semickiego bo sama mam takie i bardzo mi nie pasuje
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012

Edytowane przez Madia
Czas edycji: 2010-01-20 o 20:37
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 20:37   #48
lilypad
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Imię coś znaczy?

Moi rodzice, przy wyborze imion dla mnie i mojego rodzeństwa kierowali się tym, by imię było międzynarodowe i nie stwarzało problemu moim dziadkom. No i takie właśnie mamy imiona - proste w wymowie, przetłumaczalne. Moje jest do tego oryginalne, byłam jedyną nosicielką zarówno w podstawówce, ogólniaku, na studiach też.

Moje dzieci też będą mieć międzynarodowe imiona

Edytowane przez lilypad
Czas edycji: 2010-01-20 o 20:39
lilypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 20:43   #49
Duszaniola
Wtajemniczenie
 
Avatar Duszaniola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 2 375
Dot.: Imię coś znaczy?

Cytat:
Napisane przez lilypad Pokaż wiadomość
Moi rodzice, przy wyborze imion dla mnie i mojego rodzeństwa kierowali się tym, by imię było międzynarodowe i nie stwarzało problemu moim dziadkom. No i takie właśnie mamy imiona - proste w wymowie, przetłumaczalne. Moje jest do tego oryginalne, byłam jedyną nosicielką zarówno w podstawówce, ogólniaku, na studiach też.

Moje dzieci też będą mieć międzynarodowe imiona
Jakie to imię?
__________________

Duszaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-20, 20:48   #50
lilypad
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Imię coś znaczy?

Cytat:
Napisane przez Duszaniola Pokaż wiadomość
Jakie to imię?
Liliana
lilypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 20:57   #51
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Imię coś znaczy?

Liliana międzynarodowe? Ciekawe

Mi się bardzo podoba Visenna, ale nie nazwałabym tak dziecka, chciałam takie na bierzmowanie ale świętej nie ma ;(
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 21:03   #52
lilypad
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Imię coś znaczy?

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Liliana międzynarodowe? Ciekawe
Zdrobnienie tak Lily wymówi i Anglik, i Bułgar
lilypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 21:09   #53
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Imię coś znaczy?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
ja też
u mnie w rodzinnym mieście byłam odbierana po tym imieniu normalnie. Jak poszłam na studia do Krakowa to się zaczęło coś czego do dzisiaj nie rozumiem, bo dorośli ludzie zwracają się do mnie "co to za imię" i tak dalej bla bla bla szczerze mówiąc nazwisko też mam nietypowe, wschodnie... i kiedyś prof. dr hab. na egzaminie ustnym popatrzył na mnie znacząco i spytał czy jestem Ukrainką...
Ogólnie żenująca dla mnie jest reakcja Krakowian gdy się przedstawiam

Poza tym - nie wierzę, że imiona mają wpływ na osobowość, ale kiedyś na jakimś portalu czytałam takie tłumaczenie imienia i co do charakteru to zgadzało się w 90%. A na innych portalach pisali już co innego więc to najwidoczniej zbieg okoliczności
Zastanawiam się...co jest nietypowego w imieniu Angelika? Tudzież Andżelika...Ja znam osobę o tym imieniu, nigdy mnie ono nie dziwiło Raczej jak na imię rzadsze, to nie jest właśnie za mocno zakręcone, więc ok

Cytat:
Napisane przez lilypad Pokaż wiadomość
Liliana
Znam ze trzy Liliany/Lilianny...bardzo lubię to imię W ogóle nie wiem czemu, ale podobają mi się imiona roślinne: Oliwia, Liliana, Jagoda, Dalia, podciągam pod to Maję...bo jakoś mi się z wiosną kojarzy i kwiatami Ale moim chwilowo ideałem jest Liwia - nie wiem skąd mi się wzięło, ale chyba w końcu kiedyś kogoś tak nazwę
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 21:16   #54
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Imię coś znaczy?

Cytat:
Napisane przez Madia Pokaż wiadomość
Mi się podobają nietypowe imiona.
A z kiłą Kira87 to nie jesteś jedyna: "Anka skakanka", "Hanka smarka"...długo by wymieniał, dzieci tak czy siak są baaardzo kreatywne w dokopywaniu innym dzieciom, więc najbezpieczniej by było dziecko "noł nejm" zrobić
Z tym, że oceniając obiektywnie takie rymowanki są bądź, co bądź mniej dobijające, niż nazwa wstydliwej choroby
Inna sprawa, że ogólnie rzecz biorąc początkowo miałam mały problem z adaptacją z powodu pochodzenia, więc nietypowe imię tylko potęgowało trudności.

Cytat:
Napisane przez Madia Pokaż wiadomość
Ja z TŻ już mamy plany dot. imion i np. dla dziewczynki umyśliłam sobie Emilia, Kasandra lub Aurora (...).
Bardzo ładne, dziewczęce, ale jednocześnie może budzić niebezpieczne skojarzenia

Ja jestem niezmiennie zakochana w Danielu, Jakubie i Mai
Podobają mi się też imiona: Dante, Elena i Ginter, ale obawiam się, że mogłyby spotkać się z negatywnym odbiorem
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 21:18   #55
Karolinka18222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: okolice Łodzi :)
Wiadomości: 597
Dot.: Imię coś znaczy?

Kurczę to jak ja będę miała kiedyś dziecko to znajdę imię żeby moja pociecha będzie idealna nie no nie jest tak może szybciej znak zodiaku ale ja i tak w to nie wierzę
__________________




Karolinka18222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 21:24   #56
lilypad
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Imię coś znaczy?

Cytat:
Napisane przez bura kocurka Pokaż wiadomość
Znam ze trzy Liliany/Lilianny...bardzo lubię to imię
O Ja w ciągu prawie 25 lat życia poznałam jedną Lilę Dziewczyna w moim wieku, pisana przez dwa 'n'

Kiedyś, jak mnie los potomstwem obdarzy, to chyba zdecyduję się na Hannę (bo po polsku pięknie brzmi, i w wersji angielskiej jest zjadliwa ) i Adama
lilypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 21:25   #57
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Imię coś znaczy?

Jak już mowa o przezwiskach - takie "Anka skakanka" to chociaż rym jest. Na mnie w podstawówce jeden chłopak mówił "rudy 102". Czołg jak czołg, ale na osiedlu gdzie dużo znajomych mam nazywał się tak śmietnik, więc też miłe to nie było..
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 21:32   #58
Emily55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13
Dot.: Imię coś znaczy?

kazdy pisze ze ma jakies oryginalne albo niespotykane imie ale nie napisze jakie xDD moze lepiej by bylo jakbysmy podpisywaly sie na koncu?
mojemu synkowi dalam Kornel i przynajmniej jak go zawolam to sie jeden odwroci w piaskownicy
Emilia.
Emily55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 21:51   #59
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Imię coś znaczy?

Cytat:
Napisane przez angela0033 Pokaż wiadomość
mam taką koleżankę,która ma na imię Princessa Mama jej tak dała na imię,ponieważ kiedyś oglądała jakąś telenowelę z bohaterką o imieniu Princessa
Tragedia.
Kim można zostać w życiu z takim imieniem? Bo wątpię, że jakiś szanujący się bank czy kancelaria przyjmie do pracy Princessę...
Pasuje chyba tylko do prostytutki.

Zresztą nadawanie imion takiego typu jak te wszystkie Nikole, Brajany, Kewiny przeważnie świadczy o pochodzeniu z niższych warstw społecznych, gdzie rodzice chcą się dowartościować takim imieniem dla dziecka. Oczywiście osiągając skutek odwrotny do zamierzonego...
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 22:01   #60
zamszowiec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 78
Dot.: Imię coś znaczy?

Dagmara,Daria,Lena,Kalina ,Marcin i Dawid, to imiona, które mi się podobają i pewnie któreś z nich wybierzemy dla dziecka.

Koleżanka chciała dać chłopczykowi na imię Gromosław.
zamszowiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:14.