Liceum we Wrocławiu - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-25, 19:11   #661
Ol_94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 11
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

O dzięki bardzo ; d.
a umiesz może coś więcej powiedzieć o tych szkołach? ; >.

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 18:32 ----------

Albo szkoła ze sportowymi profilami?....
kurde, zaraz się wkurzę i pójdę do zawodówki, o.



Aaaa!. Zwariować idzie z tym ; //.
proszę, pomóżcie, jaki profil daje później dobry zawód w przyszłości? ; /.
Ol_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 14:23   #662
ECC
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 36
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Ja się oczywiście piszę na dni otwarte. Widzę że 8 miesięcy do września, a nam się już powolutku bo powolutku, ale jednak, klasa szykuje (ja najprawdopodobniej przyciągam ze sobą jeszcze kolegę, również zdeklarowanego humanistę, więc jest nas już trójka )
Jeśli chodzi o gim, to ja poza wrocławiem mieszkam, a do szkoły prywatnej chodzę, więc pewnie nikt nie kojarzy jakiej.

paulink_a :
>>> VI LO im. Bolesława Prusa w Zespole Szkół nr 16
ul. Hutnicza 45, tel. 071 351 23 45, 071 351 23 45
e-mail: zs16@op.pl, www: www.zs16.republika.pl

Liczba uczniów w szkole: 454, w klasach: 32
Godziny zajęć lekcyjnych: 7.30-15.35
Języki obce: angielski, niemiecki, rosyjski

Rekrutacja:
a) punkty potrzebne do kwalifikacji do klas pierwszych w ub.r.
* kl. ogólna z rozszerzeniem matematyczno-informatycznym min. 60 pkt
* kl. humanistyczne min. 59 i 61,5 pkt
* kl. językowa z rozszerzonym angielskim min. 57,5 pkt
* kl. ogólne min. 56 i 62 pkt
* kl. językowa z rozszerzonym niemieckim min. 54,5 pkt

Dodatkowo punktowane przedmioty: kl. matemat.-fizyczno-informatyczna - fizyka, kl. humanist., kl. z rozszerzonym j. ang. i kl. z rozszerzonym j. niem. - historia, kl. ogólna - geografia

Zajęcia pozalekcyjne: koła fizyczne, historii sztuki, WOS-u, informatyczne, SKS
Opieka medyczna: pielęgniarka trzy razy w tygodniu
Dostęp do internetu: w pracowni komputerowej i multimedialnej (po 15 stanowisk) i w czytelni (4)
Biblioteka: komputeryzacja katalogu w trakcie, wolny dostęp do półek
Wyżywienie: sklepik
Obiekty sportowe: sala gimnastyczna, boisko, siłownia
Wyniki matur w 2005 r.: na 152 uczniów 4 osoby nie zdały, średnia szkoły 65,2 proc.
Szczególne osiągnięcia i sukcesy: laureat centralnej olimpiady j. rosyjskiego, laureatka olimpiady artystycznej, finaliści olimpiad geograficznej, ekologicznej <<<
ECC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 19:01   #663
Eeewwwaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 17
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

[QUOTE=Ol_94;16709761] O dzięki bardzo ; d.
a umiesz może coś więcej powiedzieć o tych szkołach? ; >.

Albo szkoła ze sportowymi profilami?....
kurde, zaraz się wkurzę i pójdę do zawodówki, o.
[QUOTE]

O XII LO dużo napisałam na wsześniejszych stronach Dopowiem tylko, że u nas mat-geo ma całkiem niezły poziom.

V LO też jest jednym z lepszych i z tego, co wiem, klasy mat-geo również dobrze tu zdają maturę. Minusem szkoły jest to, że nie jest zbyt dobrze wyposażona, dawno nie była remontowana (planowane jest przeniesienie Piątki za klika lat do nowoczesnego budynku). Poza tym, do szkoły dołączone jest gimnazjum, co powoduje tłok i problemy logistyczne. Ale jeśli chodzi o stronę naukową, Piątka jest dobra.

II LO (to jest chyba niedaleko ZOO) ma klasę Mistrzostwa Sportowego i jeśli chodzi o sport we Wrocławiu jest <chyba> najlepsza.


Kamidealistka, ja kończyłam Gimnazjum nr 30, które jest bardzo blisko 23, więc kojarzę

Edytowane przez Eeewwwaaa
Czas edycji: 2010-01-27 o 12:01
Eeewwwaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 13:59   #664
Ol_94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 11
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

2? ; >.
a wiem, wiem...
tylko mój nauczyciel z gimnazjum też tam trenuje i...
to bardziej lekkoatletyczna szkoła.

a wiecie coś o 9? ; >...
Ol_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 15:58   #665
reflexxion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 18
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

mozna sie jeszcze zapisac na wycieczke po 12 ?>
bo jesli tak, to ja bardzo chetnie )
reflexxion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 16:32   #666
Kamidealistka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 19
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

ECC, zapoznasz mnie ze swym kolegą
widzę, że mamy kolejną chętną do naszej klasy! oby tak dalej
witaj reflexxion
Kamidealistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 16:48   #667
Eeewwwaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 17
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Cytat:
Napisane przez reflexxion Pokaż wiadomość
mozna sie jeszcze zapisac na wycieczke po 12 ?>
bo jesli tak, to ja bardzo chetnie )
Pewnie, miejsca jeszcze są ^^
Widzę, że w przyszłym roku Dwunastkę zasili liczna grupa humanistów
Eeewwwaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-27, 19:39   #668
ECC
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 36
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Kami, (błagam, powiedz, że mogę pisać krócej, bo mnie tak palce bolą od stukania po klawiaturze, że ło jezu!) mój kolega jest (i tutaj robię reklamę, tak, tak) wymierającym gatunkiem dżentelmena - otwiera kobiecie drzwi, jest miły, nie jest technoz***em ani discoziomem, no i ogólnie rzecz biorąc to jeden z fajniejszych osobników płci przeciwnej urodzonych w 1994 roku. To znaczy, tak myślę. Moja mama też, bo od 7 roku życia mnie z nim swata, o czym wie już cała moja klasa, uh.
(haha, a to poleciałam z reklamą, prywatnymi newsami i poufnymi informacjami. mam za długi jęzor!)

reflexxion, zajmujesz zaszczytne miejsce numer 4 w autobusie zwiedzających XII.

Ol_94; nie wiemczy dobrze zrozumiałam, ale przytoczę ci część artukułu z nowego newsweek'a, na temat:
Cytat:
Najbardziej poszukiwane zawody 2020:
-inżynier logistyk
-grafik komputerowy
-informatyk specjalista od bezpieczeństwa komórkowej transmisji danych
- tłumacz języków azjatyckich: chiński, japoński, hinduski
-kucharz
-archiwista internetowy
-trener fitnessu dla osób starszych
będą to jednocześnie zawody najlepiej płatne. profile? mat-fiz, mat-fiz, mat-fiz, ligwistyczny, mat-fiz, mat-inf...
cud, miód i orzeszki, a gdzie coś dla humanistów wolących historię od chińskiego?
ECC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 20:24   #669
Eeewwwaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 17
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Cytat:
Napisane przez ECC Pokaż wiadomość
profile? mat-fiz, mat-fiz, mat-fiz, ligwistyczny, mat-fiz, mat-inf...
cud, miód i orzeszki, a gdzie coś dla humanistów wolących historię od chińskiego?
Powiem Ci, że jeżeli ktoś się naprawdę czymś interesuje, ma pasję to bez wzlgędu na wszystko osiągnie w życiu sukces. Jeżeli lubisz historię, i wiesz, że to jest to, to nie zważaj na ewentualne przeciwności losu - dasz sobie radę. Ważne tylko, żeby wierzyć w siebie, dążyć do celu i robić, to co się lubi. Prędzej znajdziesz dobrze płatną, ciekawą pracę jako historyk - pasjonata niż jako przeciętny inżynier, który nigdy nie da z siebie 100% w zawodzie. Być może historykowi na początku będzie trudniej, ale jeżeli się nie podda to ostatecznie zostanie doceniony. Naprawdę
Eeewwwaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 07:34   #670
Kamidealistka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 19
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Nie ma sprawy ECC, "kami" bardzo ładnie brzmi
Hm... też mam takiego kolegę z gatunku "dżentelmenus wymierającus" ale pasjonuje się matmą, więc idzie do lo3
nie powiem, zapowiada się fajna klasa
jakie są ciekawe zawody dla humanistów? mama próbuje mnie wysłać na prawo, ale ja raczej się nie sprawdzę, bo gadane niby mam, ale z odwagę przed publicznymi przemówieniami jest krucho
Kamidealistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 11:13   #671
ECC
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 36
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Ewa, twój post jest miodem, balsamem i apap'em na moje zbolałe serce. Bo swoją drogą, to ten boom na inżynierów, mechanikó i wszelkiego rodzaju innych ścisłowców, jest chwilami nie do zniesienia, uf.

Kami, oj... zapowiada się, zapowiada. Jak nam się zbierze więcej chętnych, zobaczymy, jak tam nasze punkciki rekrutacyjne, to możemy zrobić przed-pierwszo-wrześniowe zmitingowanie klasowe, o!
Ja po odrzuceniu dziennikarstwa (trudno się wybić, na studiach i w liceum właściwie uczysz się wszystkiego o niczym i niczego o wszystkim i wszystkich) i tworzenia (ach, kiedyś i tak napiszę książkę, albo przynajmniej wydam tomik poezji), zdecydowałam się na prawo - zawsze miałam iść, gadane jest i to całkiem niezłe, tremy brak, tzw. "adwokacka morda" jest... więc czemu by nie.
humaniści to chyba często psychologię, socjologię, politologię i podobne kierunki/zawody wybierają...
ECC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-28, 12:48   #672
Eeewwwaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 17
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Kamidealistka, ostatnio pomagałam wybrać kierunkek studiów koleżance, która jest 100% humanistką, interesuje się prawem, historią, wosem, zna dwa języki obce, ale jest zbyt nieśmiała na bycie prawnikiem. I wymyśliłam jej europeistykę, po której, nawiasem mówiąc, mozna znaleźć dobrą pracę Koleżanka jest bardzo zadowolona. Dlatego każdy, prędzej czy później, znajdzie coś dla siebie

ECC, w Dwunastce mamy cztery bloki hist-wos, łączone w sumie z 8 klas
Super, że obrałaś już przyszły cel. Z naszej szkoły dużo ludzi studiuje na prawie

Z kolei moją pasją jest psychologia. Nie wyobrażam sobie, że mogłabym pracować w innym zawodzie. To jest moje przeznaczenie :P W swojej licealnej karierze zmieniałam blok trzy razy - na psychologię można zdawac i historię i biologię i wos i polski i matmę (dużo tego), więc przez pierwszą klasę szukałam swojej ścieżki do matury. I znalazłam: biol-chem to jest to
Eeewwwaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 15:28   #673
Ol_94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 11
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

ECC- jak najbardziej dobrze mnie zrozumiałaś : dd ; ).
Tyle zamieszania z tymi szkołami ; //...
z tego co ja wiem, to więcej osób jest humanistami, mało kto na prawdę jest ścisłowcem... Ale często wolą ścisłe kierunki... Może ze względu na pracę... Nie wiem, jak dla mnie są łatwiejsze ; dd.
Ol_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 19:48   #674
reflexxion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 18
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

jak fajnie, jestem zapisana

ol_94 no wlasnie ja ostatnio mam wrazenie, ze w XXI wieku otaczaja mnie sami scislowcy --_-- kogo sie nie pytam gdzie do liceum (jaki profil) to slysze tylko bio-chem, mat-fiz itd... xD

powiem wam, ze zastanawiam sie jeszcze nad 7 i 5 na profil hum, bo w sumie to te 2 szkoly najlblizej bede miala... co sadzicie ?
reflexxion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 12:13   #675
Eeewwwaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 17
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Cytat:
Napisane przez reflexxion Pokaż wiadomość
jak fajnie, jestem zapisana

ol_94 no wlasnie ja ostatnio mam wrazenie, ze w XXI wieku otaczaja mnie sami scislowcy --_-- kogo sie nie pytam gdzie do liceum (jaki profil) to slysze tylko bio-chem, mat-fiz itd... xD

powiem wam, ze zastanawiam sie jeszcze nad 7 i 5 na profil hum, bo w sumie to te 2 szkoly najlblizej bede miala... co sadzicie ?
Jak pójdziesz do XII LO to zobaczysz, że zdecydowana większość szkoły to humaniści :P

V LO - klasa humanistyczna bardzo dobra, może pomyśl też nad klasą dyplomacji europejskiej?

VII LO - liceum typowo biologiczno - chemiczne, zazwyczaj w roczniku jest tylko jedna klasa humanistyczna... Osobiście nie polecam.
Eeewwwaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 15:07   #676
reflexxion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 18
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Cytat:
Napisane przez Eeewwwaaa Pokaż wiadomość
Jak pójdziesz do XII LO to zobaczysz, że zdecydowana większość szkoły to humaniści :P

V LO - klasa humanistyczna bardzo dobra, może pomyśl też nad klasą dyplomacji europejskiej?

VII LO - liceum typowo biologiczno - chemiczne, zazwyczaj w roczniku jest tylko jedna klasa humanistyczna... Osobiście nie polecam.

wlasnie wiem, ostatnio rozmawialam z kolezanka i mowila ze 7 biol chem...wiec zdecydowanie odpada !

nad dyplamacja sie zastanawialam, aczkolwiek cos mi w niej nie lezy.

no a do 12 podanie skladam na bank
reflexxion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 18:45   #677
Eeewwwaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 17
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

A' propos Dwunastki: Dzisiaj drugie klasy (czyli także i ja) brały udział w Dniu Filologa: każda klasa miała przygotować stoisko, na którym zaprezentuje kraj, który wcześniej wylosowała. My mieliśmy USA. Byli indianie, slumsy, celebryci i czerwony dywan, Barack Obama, Rockefeller, High School Musical xD i wiele więcej. Ja byłam przebrana za sprzedawczynię w McDonald's i rozdawałam uczniom oraz komisji oceniającej nasze prezentacje, popcorn, amerykańskiego indyka, colę oraz hamburgery, które wcześnie zakupiliśmy w McDonald's w Magnolii :P Inne klasy prezentowały Irlandię, Francję, Australię (byli aborygeni w spódniczkach z trawy :P ), Szwajcarię, Austrię, Rosję i Szkocję. Było super!

Pierwszoklasiści zawsze na początku roku biorą udział w Beaniach, czyli turnieju młodych adeptów. Rok temu tematem przewodnim był sport. Moja klasa prezentowała szermierkę. Mieliśmy stroje, hasła reklamowe, rekwizyty i rywalizowaliśmy z innymi klasami o zwycięstwo w przygotowanych konkurencjach (m.in najlepsza scenka tematyczna, piosenka). Super zabawa. W tym roku tematem przewodnim były bajki

Poza tym, pierwsze klasy biorą udział w turnieju Barwy Epok - każda klasa przygotowuje stoisko i prezentację wylosowanej epoki literackiej.

Był też Dzień Warzywa, zasady były podobne do tych z Dnia Filologa i Barw Epok. Wygrała prezentacja pora xD

Jak widać, w Dwunastce dużo się dzieje. Warto by też jeszcze wspomnieć o PYKu (przegląd szkolnych kabaretów) oraz o szkolnych wymianach i wycieczkach (w zeszłym roku byłam w Finlandii, a przy okazji w Wilnie i Tallinie ), ale to już osobna historia, którą postaram się Wam opowiedzieć wkrótce
Eeewwwaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 11:14   #678
Ol_94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 11
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

w mojej klasie dużo osób jest z humana...
i dużo chce iść na taki właśnie profil...
albo bio-chem, bo matmy u mnie się raczej boją ^^.
Ol_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 12:08   #679
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Będę mieć około 80 punktów rekrutacyjnych (tak mierzę, w próbnych z egzaminu mam z 90 punktów ).
Myślę o 12 - o profilu mat-geo... Uwielbiam matmę, nienawidzę fizy, jestem dobra z przedmiotów humanistycznych, bardzo lubię angielski... I jak 12 w przyszłym roku wprowadzi hiszpański, to na bank się tam wybieram
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-30, 13:44   #680
agusiencja
Rozeznanie
 
Avatar agusiencja
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 592
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Jeśli ktoś ma jakieś pytania co do internatów albo IX to chętnie w miarę możliwości odpowiem
__________________

agusiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 13:53   #681
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Cytat:
Napisane przez agusiencja Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś ma jakieś pytania co do internatów albo IX to chętnie w miarę możliwości odpowiem
Co myślisz o profilu ogólnym z hiszpańskim?
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 14:33   #682
agusiencja
Rozeznanie
 
Avatar agusiencja
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 592
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

jeśli chodzi o klasy ogólne z IX to "e" jest wg mnie jedyną którą tak naprawdę warto wybrać, hiszpańskiego faktycznie się uczy w tej klasie, czego nie można powiedzieć o innych językach w innych klasach
choć z tymi klasami ogólnymi to trzeba ostrożnie, szłam do jednej z nich z myślą - fajnie, nie muszę wybierać od początku profilu, poznam nauczycieli sposoby nauczania, to wtedy będzie łatwiej.
Ekhem, lekko mówiąc "co nieco" się myliłam, od fakultetów i tak nauczyciele są zwykle inni niż ci co cię uczą, a teraz wszyscy mają 10 x większy zamęt w głowie co do wyboru rozszerzonych przedmiotów niż wcześniej. Chyba, że wiesz jakie przedmioty chcesz wybrać na10000 %, a idziesz do ogólnej tylko dla tego "innego" języka.
Po za tym na profilu np. "mat-fiz" w obojętnie jakiej szkole, zwykle jest tak, że humanistyczne przedmioty Ci odpuszczają, na humanie odwrotnie, w ogólnej jest w tej kwestii o tyle beznadziejnie, że ze wszystkiego wymagają równie wiele.
__________________

agusiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 16:59   #683
Ol_94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 11
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Cytat:
Napisane przez agusiencja Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś ma jakieś pytania co do internatów albo IX to chętnie w miarę możliwości odpowiem


Więc ja jestem chętna, co do szkoły ; d.
profil mat-fiz...
można jakieś prosić informacje? ; dd.
Ol_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 19:43   #684
agusiencja
Rozeznanie
 
Avatar agusiencja
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 592
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

ale jakie informacje? ;p
mat-fizy są dobre, sama chciałam tam iść, nauczycieli wiele, więc nie wiadomo kto się trafi.
__________________

agusiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 20:46   #685
Ol_94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 11
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

a obojętnie jakie, bo słyszałam, że są tam remonty...
są jakieś sksy w siatkówkę? ; >...
a ogólnie spoko są nauczyciele?...
Ol_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 22:06   #686
agusiencja
Rozeznanie
 
Avatar agusiencja
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 592
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

remonty - z wierzchu, widać, w środku nic, ale nie wiem czy są jakieś plany - ta szkoła jest za duża, żeby wszystko o wszystkim wiedzieć.
Nauczyciele są tak różni, że to zależy od szczęścia możesz trafić super, albo beznadziejnie.
a co do sksów z siatki to nie wiem czy są. Co do sportu to totalnie nie moja działka, wiem, tyle, że koleżanka chodzi na ręczną ;p
__________________

agusiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 09:52   #687
Ol_94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 11
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

ręczna też może być ; ddd.
dzięki ; )).

A w ogóle, to łatwo się tam dostać?.

Edytowane przez Ol_94
Czas edycji: 2010-01-31 o 09:53
Ol_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 13:27   #688
ECC
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 36
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

agusiencja; to ja w takim razie poproszę o informację. Szczególnie to interesują mnie różnice między tymi na jemiołowej i na kamiennej. Orientujesz się może, który z nich lepiej wybrać?

Ewa, przestań już tak relkamować swoją szkołę, bo cały wizaz się do niej wybierze i podwyższą progi rekrutacyjne, a jak wpadnę w poniżej 45 pkt. dziurę na teście, to jeszcze się nie dostanę!
A tak poważnie, to od nagromadzenia imprez tematycznych, głowa może rozboleć. Wow.
ECC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 14:14   #689
agusiencja
Rozeznanie
 
Avatar agusiencja
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 592
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

progi są do IX tak jak i do innych szkol na absolwenci.wroclaw.pl

jemiolowa - trudno sie dostac maja bardzo malo miejsc, w tym roku chyba brali "nowych" 40 osob i to praktycznie większość, jak nie wszyscy z 7, surowe wymogi - odległość, szkoła itp.
Na kamiennej, hm.... zależy ile twoi rodzice są w stanie przeznaczyć na Twój internat, na kamiennej jest najdroższy, jak stać Cię na 2 pokojowy, to idź. (choć moim zdaniem w takim wypadku dużo lepsze jest wynajęcie mieszkania) Jeśli masz być w cztero, pięcioosobowym to bezsensu. Mieszkanie z tak wieloma osobami jest ciężkie, a tam najłatwiej trafić na np. fryzjerki, które nie poświęcają raczej czasu na naukę itd.
__________________

agusiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 21:48   #690
Eeewwwaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 17
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Cytat:
Napisane przez ECC Pokaż wiadomość
Ewa, przestań już tak relkamować swoją szkołę, bo cały wizaz się do niej wybierze i podwyższą progi rekrutacyjne, a jak wpadnę w poniżej 45 pkt. dziurę na teście, to jeszcze się nie dostanę!
A tak poważnie, to od nagromadzenia imprez tematycznych, głowa może rozboleć. Wow.
Spokojnie, dostaniesz się Chociaż w tym roku był wielki boom na Dwunastkę. Nasi nauczyciele mieli wykresy po pierwszym etapie rekrutacji - największa ilość podań wpłynęło właśnie do nas. Ale jeżeli będziesz mieć 80 punktów (a nawet już 78) to będzie wszystko okej

Hehe, rozumiem, że nadaję się do pracy w marketingu? xD
A mówiąc serio, to XII LO też ma swoje wady, które czasami powodują, że mam serdecznie dość chodzenia do szkoły... Ale z drugiej strony są też takie dni, gdy szczerze cieszę się, że chodzę właśnie do tego liceum
Eeewwwaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-25 10:41:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:38.