Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009 - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-06, 13:34   #3481
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

A nas zasypało.... buuu..... normalnie bałwana można lepić i to sypie non stop.

Co do Dnia Kobiet... planów nie mam, może dostane jakiegoś kwiatka od tża. Zazwycza wracają z roboty całą zgraja chłopstwa to jak jeden coś kupuje to i reszta

Z mleczkiem, to jest tak że tż wstaje do pracy przed 6 rano, robi mleczko i przynosi, a my sie lenimy.......
Wczesniej ja wstawałam i przy okazi robiłam tzowi kanapki do roboty, ale on teraz kupuje sobie coś w knajpce i nawet taniej to wychodzi.

A my mamy 7 ząbków.... komplet jedyneczek i 3 czwóreczki
a i juz coraz bardziej widoczne sa wszystkie dwójeczki, więc wkrótce wysyp będzie.

Oj ja też miałabym ochote na takie wspólne babskie spotkanie, ale dziewuchy w mojej mieścinie jakieś nietowarzyskie sa i jak tylko obrączke zakładają, to zachowują sie jakby juz więźniami w domu były...
Przeprowadziłam się do nowego miejsca 3 lata temu i jakoś nie znalazłam sobie psiapsiółki, poza jedną kolezanką.
W sumie to prawie cała wieś mnie zna bo kilka lat w sklepie sprzedawałam, no i na "dziendobry" z wszystkimi jestem, alekogos z kim mogłabym porozmawiać szczerze...brak.....:pros i:
Nawet nie mam komu powiedzieć o ciąży...bo jeszcze nikt nie wie...
Powiem siostrze, zaraz wygada, powiem bratowej- to dopiero "radio maryja" jest...w minute całą wiocha by wiedziała....
Ale mam mojego Domisia...on nie pozwala mi się nudzić, no i WAS mam

Wiecie co mój szwagier to jest popier.....y, serio. Pisałam wam że kończą dom i wkrótce będą sie wprowadzać. On stwierdził, że nie pójdzie tam mieszkać, tylko do swojej mamusi wróci, a i żeby siostra zapąłciła mu za dniówki jakie spędziła na ich budowie.
A i jeszcze ostatnio powiedział że przepier..ła mu wszystkie pieniądze w SWOJĄ chałpe, to niech teraz mu oddaję bo za co mamusi dom wyremontuje....
Tato wczoraj przypadkiem to usłyszał i taki wnerwiony chodził że szok.
Powiedział że odda mu za te dniówki i niech do mamusi wypitala.
A teściowa mojej siostry, przez całą budowe nawet tam nie zaglądła...baaa...nawet nie chciała nic na ten temat słyszeć.
A teraz jak koniec budowy, to taka milutka sie zrobiła ze hoho....
Ale on zawsze dziwny był, wyobrazcie sobie że przed ślubem jak przyjezdzał do mojej siostry siadał w fotelu i przez caly wieczór potrafił się nie odezwać. A to dlatego że akurat sobie cos ubzdurał. Później siostra wyniosła fotel, to siadał na samym skraju łożka i tak kimał do północy.

Ciżęki ma żywota ta moja siora, gość ma szczescie że na mnie nie trafił, bo ja bym sobie tak nie pozwoliła na takie traktowanie. a ona to chyba beznerwowa jest. Nic mu nie powie.

No to sie pochwaliłam moja rodzinką

A jeszcze sie pochwalę że Domiś to naprawde kumaty sie robi, powiedziąłm mu żeby przyniósł buciki bo ajci idziemy, to ten poleciał do szafy i przyniósł
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 15:33   #3482
maggie74
Raczkowanie
 
Avatar maggie74
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 176
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

U nas też pada i pada, też wkrótce można będzie bałwana lepić, a już było tak fajnie bez śniegu
Ja badania prenatalne też robiłam a to dlatego, że w ciąży zaczęłam już rocznikowo 35 lat, a u nas w tym wieku mamom to już proponują żeby sobie robić. Robiłam badanie przezierności u malutkiej i testy z krwi u mnie.
Nie odzywałam ssię ostatnio bo u nas w domu szpital. Tż przywlókł skądś jakiegoś wirusa, najpierw w zeszłą niedzielę on się rozchorował, potem od wtorku Paulinka a na końcu ja też. Paulinka najpierw dzień wcześniej zwymiotowała i była bardzo płaczliwa i niespokojna, potem w nocy dostała 38,5 st. gorączki, daliśmy czopka, nad ranem miała znowu 38,8 st. więc w środę poszliśmy do lekarza. Osłuchowo na szczęście w porządku, okazało się, że ma czerwone gardło i troszkę zatkany nosek. Dostała syrop, coś na gardło i do noska, no i czopki przy gorączce. Niestety w czwartek dalej gorączka i na dodatek od czwartku dostała biegunki, a że w piątek się utrzymywała to znów poszliśmy do lekarki. Potwierdziła że to wirusowa infekcja, doradziła co podawać przy biegunce i powiedziała, że organizm musi sam to zwalczyć. Od piątku to już raczej gorączki nie mamy, ale jeszcze trochę biegunka jest.
A my z tż dostaliśmy antybiotyk i bierzemy.
Jak mała się zaraziła to myślałam, że tż uduszę Nie ubiera się odpowiednio, trochę cieplej się zrobiło to myślał, że już wiosna i coś przez to złapał, a przez niego to mała też. Jakiś wyjątkowo zaraźliwy wirus, zdarzało się już parę razy, że któreś z nas było przeziębione ale małą udawało się jakoś nie zarazić, a tym razem cała rodzina załatwiona.
Witam też nowe Mamusie, piszcie często.
Kellysss zdrówka dla Alana.
U nas rano zwykle jak mała wstanie to ja ją przebieram ,zmieniam pampka, a w tym czasie tż robi mleczko, także trwa to krótko zwykle ok.15min. i mała dostaje jeść.
Trzymajcie się ciepło Mamusie.
maggie74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 15:01   #3483
Nenah
Rozeznanie
 
Avatar Nenah
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 947
GG do Nenah
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Ojoj, ale tu cisza
Kuba uskutecznia dziś kolejny dzień pt. "pomarudzę rodzicom, a co!!" Więc ja już mam dość...
A tak poza tym nudy

Aha - dziś nastąpiło całkowite odstawienie od cyckaKubuś dojrzał do tego i wcale nie robił problemów, jak się obawiałam. Zaczekał chwilkę i wytrąbił 200 ml mleczka na 1 śniadanko Także mamy to już za sobą... Mój bobasek dorósł
__________________
Pomóż Martynce - przekaż 1 % podatku dochodowego w zeznaniu PIT wpisując: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" KRS 0000186434 z dopiskiem:
Martyna Biecka nr 117/B,

Kubusiu Skarbie w końcu jesteś z nami - 17.02.2009 g. 18:35









Nenah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 20:25   #3484
bratek 06
Rozeznanie
 
Avatar bratek 06
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 543
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

No to gratulacje Nenah. Bałaś się niepotrzebnie!!! a odnośnie Twojego wcześniejszego pytania, to jak Kubuś się obudzi to na ogół cierpliwie czeka na nasze przyjście, a jeśli jest bardzo głodny i piszczy to bierzemy go do kuchni, sadzamy na krzesełko do karmienia i dopiero przy nim przygotowujemy mleczko
__________________
10 lutego 2009 zostałam mamą Kubusia
bratek 06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 07:06   #3485
kami1227
Rozeznanie
 
Avatar kami1227
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 533
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

: roza::r oza: z okazji dzisiejszego święta!!!
Roxi dla zęboli!!! Dawać mi tu chociaż jeden!!!
Kallys zdrówka dla Alana
Nenah No to koniec z cycusiem. U nas też już po wszystkiemu Cycuś już jest mamusi
Dzień kobiet? no comment...
Nic mi się nie chce. Śnieg za oknem mnie już wykańcza
__________________
Mam kompletną rodzinkę od 26.02.2009r.
Od urodzenia Tosi
kami1227 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 10:47   #3486
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

dziewczyny czy po roczku sa jakies szczepienia obowiazkowe
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 11:03   #3487
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez kami1227 Pokaż wiadomość
: roza::r oza: z okazji dzisiejszego święta!!!
Roxi dla zęboli!!! Dawać mi tu chociaż jeden!!!
Kallys zdrówka dla Alana
Nenah No to koniec z cycusiem. U nas też już po wszystkiemu Cycuś już jest mamusi
Dzień kobiet? no comment...
Nic mi się nie chce. Śnieg za oknem mnie już wykańcza
chyba raczej tatusia...

Cytat:
Napisane przez krolowaa Pokaż wiadomość
dziewczyny czy po roczku sa jakies szczepienia obowiazkowe
obowiązkowe - jeśli masz na myśli obcność szczepienia w kalendarzu szczepień - jest MMR
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-08, 11:26   #3488
Lucygaj
Raczkowanie
 
Avatar Lucygaj
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 205
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Witam po weekendzie

Aneczko- ten Twój Dominiś rzeczywiście kumaty chłoczyk , a szwagra nie zazdroszczę ale nie denerwuj się, Tobie nie można...
Maggie- ja też Cię witam i zdrówka Wam życzę
Nenah- no widzisz jaki mądry syneczek..zrozumiał o co chodzi z cycem i fajnie że przyjął to na klatę Moja Natalia też od niedawna już nie dostaje mamusinego mleczka...chociaż 2 dni temu ściągnęłam pokarm laktatorem i uzbierało się cało 50 ml a Natalia jednarazowo zjada ok 210 ml .. troszkę by jej było go za mało
Kamilko- dzięki za życzonka, Tobie też należy się kobieto a nawet i , a co tam masz i gratis
Krolowaa- z tego co ja się orientuję to w 13-14 miesiącu jest szczepienie przeciw odrze, śwince i różyczce, nam położna kazała się po 13 miesiącu zapisać na szczepionko..już mnie boli ale czy to są te z serii obowiązkowych...hmm..?

Kobiety wszystkiego najlepszego w dniu naszego święta
__________________
Mamusią Natalii Julii jestem od 18.02.2009 od godz.10.23
Lucygaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 12:01   #3489
Ficca
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Wiadomości: 231
GG do Ficca
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Wszystkiego najlepszego z okazji naszego dnia

My dzisiaj byłyśmy na szczepieniu odra, świnka, różyczka (mała trochę pokrzyczała, łzy jej nie leciały) a przy okazji merzenie i ważenie: 79 cz dłługa i 9,900 kg ale w ubranku

teraz nastewpne szczepienie dopiero w czerwcu ( z kalendarza szczepień ) ale nie pamiętam na co, wiem tylko że będę płaciła 110 zł
Ficca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 12:22   #3490
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

aj czyli musze malego zaszczepic na mmr
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 14:07   #3491
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez krolowaa Pokaż wiadomość
aj czyli musze malego zaszczepic na mmr
ja sie nie zgodziłam i nie zaszczepiłam, chwilowo termin jest przesuniety ze wzgledu na wystapienie reakcji uczuleniowej na jajko, a co bedzie pozniej to sie zobaczy
musze jeszcze poradzic sie jakiegos innego pediatry bo ta z przychodni mi nie leży jak ktos daje antybiotyk profilaktycznie pól rocznemu dziecku to cos z nim jest nie halo ...chyba


witam nowe mamusie
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-08, 16:53   #3492
AMILAMIJA
Zadomowienie
 
Avatar AMILAMIJA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
GG do AMILAMIJA Send a message via Skype™ to AMILAMIJA
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Hej KOBIETY,
wszystkim nam zyczę spelnienia sie jako kobieta, poczucia własnej wartości i piękna i uśmiechu każdego dnia.

Ja dostałam od TZ pieknego storczyka, a tym z Was, ktore kwiatuszka nie dostały przesyłam troszkę wiosennych kwiatów.
__________________
MATYLDA 03.02.2009
MATYLDOWE ZĄBKI
AMILAMIJA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 20:32   #3493
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Aniu ja polecam zrobic badania na toskoplazmoze-bo ją miałam w ciazy.
Mloda nadal chora/
przedwczoraj nabila sobie guza ,upadla na kant-wygladało to okropnie w pierwszej chwili guz wyszedl na wierch i mial ze 3 cm......plakałam razem z nia.Pozatym TŻ chory a wiecie jak chlop ma katar to jakby mial umierać,masakra jakas....
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 20:43   #3494
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez Ficca Pokaż wiadomość
My dzisiaj byłyśmy na szczepieniu odra, świnka, różyczka (mała trochę pokrzyczała, łzy jej nie leciały) a przy okazji merzenie i ważenie: 79 cz dłługa i 9,900 kg ale w ubranku

teraz nastewpne szczepienie dopiero w czerwcu ( z kalendarza szczepień ) ale nie pamiętam na co, wiem tylko że będę płaciła 110 zł
my już MMR mamy dawno za sobą, nawet nie pamiętam, ale w styczniu chyba byliśmy - Norbert nawet nie jęknął, co mnie zaskoczyło...
16-18 miesiąc życia to szczepienie na DTP (błonica, tężec, krztusiec), Hib i Polio IPV - jeśli płatne t kolejna dawka tzw. "3w1", potem już w kalendarzu szczepień do lat 3 jest WZW A (chyba nieobowiązkowa, a zalecana, bo płatna) dziewczyny, a co z tą szczepionką na ospę wietrzną - zalecana niby w tym samym okresie życia co MMR - czyli teraz... szczepi ktoś? wiecie ile to kosztuje? a tak nawiasem, to potem już obowiązkowych szczepień jest niewiele - więcej płatnych (zalecanych ) http://www.szczepienia.pl/kalendarz_szczepien/6_19.aspx

u nas dwie nocki z rzędu "lekko" zarwane... nie wiem, co jest Misiek budzi się z płaczem, nie mogę go uspokoić, pobudki zaczynają się tak 2h po uśnięciu i tak co 15-40 min aż do rana... zmęczenie mnie dopada a dziś mąż zaczął nocki, więc wesoło... no cóż Aaaaa no i wczoraj i dziś mieliśmy drzemkę jedną (jedna już od ok. 2 tygodni) tyle, że tylko godzinną :/ a już dziś rekord - drzemka od 10 do 11 i do wieczora "mama biegamy" :P


Kasiek... umieram z zazdrości... jaka Ty piękna jesteś i jaka suchutka mmmmmm kopnij mnie w dupsko... bo ja nie mam mobilizacji, a jeszcze mnie dopadły spowrotem zaburzenia hormonalne i kapa... waga stoi
__________________


Edytowane przez roxi1980
Czas edycji: 2010-03-08 o 20:47
roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 20:58   #3495
Nenah
Rozeznanie
 
Avatar Nenah
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 947
GG do Nenah
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Hej, kobitki, dołączam się do życzeń a co, jak nasze świeto to sobie chociaż posłodzimy

Kasiu - u nas też ostatnio pobódki koło 1 w nocy, mały budzi się z płaczem i nie można go uspokoić, dopiero jak smoczka dostanie to uśnie dalej Nie wiem o co chodzi
A ja muszę ostro ograniczyć noszenie mojego dziecia, bo mi kręgosłup siada, jest coraz gorzej czuje się jak połamana...

My chcemy szczepić Kubusia na ospę... wiem, że kosztuje to 170 zł. Trochę się wkurzyliśmy, bo byliśmy tydz. temu na szczepieniu MMR i nam pielęgniarka powiedziała, że na ospę mieli "promocje" do końca lutego i była bezpłatnie Noż nie mogli jakoś powiadomić!! Skąd mieliśy wiedzieć o promocji!! Ehhhhh.... pewnie rozeszło się po znajomych...

Spokojnej i przespanej nocki kobietki
__________________
Pomóż Martynce - przekaż 1 % podatku dochodowego w zeznaniu PIT wpisując: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" KRS 0000186434 z dopiskiem:
Martyna Biecka nr 117/B,

Kubusiu Skarbie w końcu jesteś z nami - 17.02.2009 g. 18:35









Nenah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 21:11   #3496
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Muszę się szybko zorientować co do tej szczepionki... bo właściwie wynika z tego, że to najlepszy czas na szczepienie, cytuję: U szczepionych dzieci w wieku od 9 miesięcy do 12 lat w 6 tygodniu po szczepieniu całkowity odsetek serokonwersji wynosił >98%. U dzieci szczepionych w 12-15 miesiącu życia obecność przeciwciał stwierdzano przez co najmniej 7 lat od momentu szczepienia. (http://www.grabieniec.pl/pokaz_artyk...d_artykulu=958)
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 21:26   #3497
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez roxi1980 Pokaż wiadomość
my już MMR mamy dawno za sobą, nawet nie pamiętam, ale w styczniu chyba byliśmy - Norbert nawet nie jęknął, co mnie zaskoczyło...
16-18 miesiąc życia to szczepienie na DTP (błonica, tężec, krztusiec), Hib i Polio IPV - jeśli płatne t kolejna dawka tzw. "3w1", potem już w kalendarzu szczepień do lat 3 jest WZW A (chyba nieobowiązkowa, a zalecana, bo płatna) dziewczyny, a co z tą szczepionką na ospę wietrzną - zalecana niby w tym samym okresie życia co MMR - czyli teraz... szczepi ktoś? wiecie ile to kosztuje? a tak nawiasem, to potem już obowiązkowych szczepień jest niewiele - więcej płatnych (zalecanych ) http://www.szczepienia.pl/kalendarz_szczepien/6_19.aspx

u nas dwie nocki z rzędu "lekko" zarwane... nie wiem, co jest Misiek budzi się z płaczem, nie mogę go uspokoić, pobudki zaczynają się tak 2h po uśnięciu i tak co 15-40 min aż do rana... zmęczenie mnie dopada a dziś mąż zaczął nocki, więc wesoło... no cóż Aaaaa no i wczoraj i dziś mieliśmy drzemkę jedną (jedna już od ok. 2 tygodni) tyle, że tylko godzinną :/ a już dziś rekord - drzemka od 10 do 11 i do wieczora "mama biegamy" :P


Kasiek... umieram z zazdrości... jaka Ty piękna jesteś i jaka suchutka mmmmmm kopnij mnie w dupsko... bo ja nie mam mobilizacji, a jeszcze mnie dopadły spowrotem zaburzenia hormonalne i kapa... waga stoi

kochana suchutka...80kg dobree.....ja po prostu mam pociągłą twarz,zaburzenia też mam,pcos się odzywa coraz głosniej...
i u mnie też waga stoi....buuuuu
a to nowy fryz,jakos dziwnie mi w krótkich/////
kochana przesyłam dla Ciebie moc całusów

jesli chodzi o szczepienia Liwka jest bardzo w tyle...miała moze ze dwa.....musze się wziąść za to...tylko musi byc zdrowa...
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 21:38   #3498
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez nimfetka Pokaż wiadomość
kochana suchutka...80kg dobree.....ja po prostu mam pociągłą twarz,zaburzenia też mam,pcos się odzywa coraz głosniej...
i u mnie też waga stoi....buuuuu
a to nowy fryz,jakos dziwnie mi w krótkich/////
kochana przesyłam dla Ciebie moc całusów

jesli chodzi o szczepienia Liwka jest bardzo w tyle...miała moze ze dwa.....musze się wziąść za to...tylko musi byc zdrowa...
Kasiu - waga nie ma tu nic do rzeczy... Ty pięknie i szczuplutko wyglądasz normalnie się zachwycam, co wejdę na NK a orientacja jak najbardziej hetero
u mnie też ponowny atak pcos - już mi się za przeproszeniem rzygać chce na to co mój organizm wyczynia
idę poczytać, bo książka się do mnie uśmiecha (świat u stóp - L. Lokko - super) - czytam, póki nic innego nie mam do roboty - TV nie mamy
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 06:57   #3499
kami1227
Rozeznanie
 
Avatar kami1227
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 533
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez roxi1980 Pokaż wiadomość
chyba raczej tatusia...
No wiesz! No i Tośka też wyje w nocy... co godzinę normalnie. Ja padam na pysk już.
Lucynko dzięki za gratisa Przydał się Stary mi nabył różę - się wysilił chłopina... Ale to i tak mega sukces że w ogóle cokolwiek przytargał
Wszystkim dzięki za miły "dzień kobiet"
Nimfetka Guzior szybko zmaleje i kolorków nabierze. ano - taki już los tych naszych słodziaków-szaleńców Nie martwi No i jeszcze jedno: Nie mam cie na NK!!!!! Zaproszenie wysłano - wyśledziłam cię
Idę bo wstała dama.
__________________
Mam kompletną rodzinkę od 26.02.2009r.
Od urodzenia Tosi
kami1227 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-09, 11:12   #3500
Lucygaj
Raczkowanie
 
Avatar Lucygaj
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 205
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

A ja się nad ospą nie zastanawiałam....ale raczej nie będę szczepiła
Ja też Roxi jestem pochłonięta w lekturze ("Spalona żywcem")
Właśnie moja N zasnęła, obiadek się pichci, więc mogę wziąść się za czytanko
Trochę się boję pochwalić, ale moja gwiazdeczka od 3 nocy śpi , zasypia chwilkę po 20, przekładam ją do łóżeczka, przebudzi się ok 23 więc z 5 minut przytulanko z mamusią (oczywiście w łóżku rodziców ) i jest spanie do 6- 7 rano rano wypije mleczko, zrobi tatusiowi "pa pa" jak wychodzi do pracy i znów sobie śpimy dziś do 8.50 jest to dla nas wielkim szokiem! i żebym tylko nie wykrakała....niech to już tak trwa zawsze !!! Ale aż to jest dla mnie dziwne nie wstawać co 40 minut i nie bawić się w "przekładankę" ale tak jest ok, więc Natalciu nie kombinuj
Jeśli chodzi o wczorajszy dzień tż obdarował mnie 3 tulipanami
No dobrze idę czytać....
__________________
Mamusią Natalii Julii jestem od 18.02.2009 od godz.10.23
Lucygaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 12:16   #3501
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Hej mamusie...
my szczepimy sie na mmr za tydzien, po kuracji antybiotykowej musimy troszke odczekać......
A dziś zła jestem na siebie bo zostawiłam w aptece 50zł, musze brać duphaston a z niewiadomych przyczyn on taki drogi jest i to na 10 dni starcza..... buuuu.........

Ja też się pochwalę, że po odejśiu strasznego choróbska mały jest wyjątkowo grzeczny i kochany... normalnie anioek (odpukać w niemalowane), zasypia kolo 20.30 sam, raz na łóżku tuląc misia. A nieraz na dywanik się połorzy ze swoim kochanym misiem i tez tam usypia
budzi się kolo 1 siup do łózka do nas (niestety tego go nie oduczyłam) i spi do 7. Raz obudził sie o 5 i chyba mu sie juz spać nie chcieło, to sobie siedział i głaskał misia
A i znów zaczoł pic mleczko, bo wcześniej jedynie na spiocha wzioł butlę do buzi.

Śmiesznie się wieczorem zachowuje... siada w korytarzu przy drzwiach wyjścowych i na tatusia czeka.

Probuje Go nauczyć samodzielnie jeść. łyżeczka kiepsko mu wychodzi, ale widelcem nawet nawet....... najlepiej jest jednak rączkami. Wczoraj opucował rączkami całą miskę makaronu z jajkiem
A i gdy pytamy gdzie tatus jest to mówi "tata uma", albo 'tata bruuum"
mówi też na smoczek "cycy" albo "ne"
No i hicior.......otrafi włączyc samodzielnie pralkę. !!!!
A i wszystkie moje kosmetyki ostatnio w kibelk lądują!!!Wy tez macie taki roblem z tym kibelkiem??? ostatnio tak załatwił pilot do telewizora...na szczescie działa...

Mężusi nie dal mi kwiatka na dzien kobiet nie miał czasu kupic, ale w iedziele na zakupki jedziemy to się zrekompensuje

Edytowane przez aaneczka1984
Czas edycji: 2010-03-09 o 12:19
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 15:28   #3502
Lucygaj
Raczkowanie
 
Avatar Lucygaj
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 205
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

..oj jakie to słodkie z tym misiem moja Natalcia nie jest jeszcze związana z żadną zabawką (jedyna zabawka którą tłucze (dosłownie!!) od 7 miesiąca życia jest garnuszek na klocuszek (teraz jest na etapie noszenia go i przenoszenia w różne miejsca uwielbia tą zabawkę, no ale nie tuli jej chociaż od jakiegoś czasu nauczyła się (tzn mamusia ją nauczyła ) bierze lalkę , przytula i mówi "mo mo" (moja, moja ) więc może jakaś czułość się między nimi nawiąże
Wielkie dla Dominisia za samodzielne jedzenie, moja Natalia jakoś się do tego nie kwapi, wogóle "walczę" z nią już od ponad miesiąca, żeby nauczyła się pić z kubeczka niekapka Aventu, owszem pociągnie z niego, kuma że z niego leci jak przechyli, ale nie napije się za dużo, jak dam za to w łapki butelkę to chodzi sobie z nią i w krótkim czasie jest pusta. Jak to jest z waszymi dziećmi, z czego one sobie popijają ?
A jeżeli chodzi o kibelek- moja córcia też jest na tym etapie ostatnio cała rolka papieru toaletowego tam pływała ale była już książeczka do czytania, krem Oilatum, teraz muszę ją pilnować bo podoba jej się piana która się tworzy przy spłukiwaniu wody i często chce ją łapać tak jak dzisiaj na spacerku uparła się na psią kupę, nie chciała od niej odejść Natalcia odbywa teraz drugą drzemkę, więc w czekaniu na tż poczytam Do juterka
__________________
Mamusią Natalii Julii jestem od 18.02.2009 od godz.10.23
Lucygaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 17:39   #3503
Paula__22
Raczkowanie
 
Avatar Paula__22
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Biskupice Melsztyńskie
Wiadomości: 424
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez lucyAS Pokaż wiadomość
ja sie nie zgodziłam i nie zaszczepiłam, chwilowo termin jest przesuniety ze wzgledu na wystapienie reakcji uczuleniowej na jajko, a co bedzie pozniej to sie zobaczy
musze jeszcze poradzic sie jakiegos innego pediatry bo ta z przychodni mi nie leży jak ktos daje antybiotyk profilaktycznie pól rocznemu dziecku to cos z nim jest nie halo ...chyba
U nas na szczepionkę MMR nie zgodziła się pani alergolog również ze względu na reakcje alergiczna po podaniu jajka, w czwartek będziemy robić badanie z krwi na IGG na białko i żółtko, ale już na chwilę obecna wiemy ze Mati i tak nie będzie szczepiony w przychodni tylko w szpitalu na oddziale dziecięcym. (takie zalecenie wystawia pani alergolog)

A mam pytanie jak objawia się u was alergia na jajko i czy wiecie już na pewno na co jeszcze?
Paula__22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 19:57   #3504
Nenah
Rozeznanie
 
Avatar Nenah
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 947
GG do Nenah
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

To był długi i ciężki dzień... padam Jutro zapowiada się podobnie... Kuba się zrobił straaaaasznie marudny, wszystko próbuje wymusić płaczem, tragedia, po kilku dniach mam już dość... Oczwiście najlepiej na rękach, a ja nie mogę, bo z kręgosłupem coraz gorzej...

Aneczko - z kibelkiem na szczęście nie mam problemów, ale za to wszystkie kosmetyki z półki na podłodze kilka razy dziennie lądują Co do samodzielnego jedzenia, Kubie ostatnio odbiło i preferuje T'YLKO taką formę jedzenia, inaczej nie chce jeść, więc zawsze muszę mu coś dać... Dziś wylał na siebie zupkę, bo chwycił całą miseczkę i ją obrócił do góry dnem - w ten sposób zaczyna jedzenie - od dna Buntownik mi się zrobił straszny ogólnie...

A mo je książki leżą odłogiem... nie mam siły i czasu ostanio na czytanie Może dzis się wcześniej położę...
__________________
Pomóż Martynce - przekaż 1 % podatku dochodowego w zeznaniu PIT wpisując: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" KRS 0000186434 z dopiskiem:
Martyna Biecka nr 117/B,

Kubusiu Skarbie w końcu jesteś z nami - 17.02.2009 g. 18:35









Nenah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 21:21   #3505
bratek 06
Rozeznanie
 
Avatar bratek 06
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 543
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Hej babeczki!
my na szczepienie na MMR idziemy w następnym tygodniu
moje dziecko nie podchodzi do kibelka, bo mamy osobno toaletę i nigdy tam nie był
za to non stop wywala mi wszystko z szuflad a ostatnio śmieci mi "sortuje"

Dzień Kobiet minął mi bardzo miło. W pracy dzieciaki przygotowały słodką wyżerkę a a od Tż-ta dostałam bukiet pięknych tulipanków

mało coś ostatnio piszecie, a Pass to chyba w tym Trójmieście zaginęła....
__________________
10 lutego 2009 zostałam mamą Kubusia

Edytowane przez bratek 06
Czas edycji: 2010-03-09 o 21:23
bratek 06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-10, 10:51   #3506
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

pustki, że szok!
wpadłam się przywitać i idę gotować, bo małe śpi
zajrzę wieczorkiem
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-10, 10:53   #3507
kami1227
Rozeznanie
 
Avatar kami1227
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 533
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Od rana walczę z autem - mechanik to jest teraz INSTYTUCJA! ma kolejką i w d... wszystkich, i to, że mu auta nie postawię na dwa tygodnie Niech się gryźnie gość. Powiedziałam mu, że jak mi się koło urwie to mnie ma na sumieniu i se poszłam Szukam innego - a co! Może jako..
Nenah trzymaj się dziewczynko. Może mu przejdzie razem z wiosną Tośka też maruda... ojojoj
Lucynko moja panna tuli sobie tylko jednego misia, ale to na raz "tulimy" i bach w kąt. Aneczka też zazdroszczę słodziaka Chciała bym żeby mi tak Tutek chodził z jakąś zabawką, ale ona ma tylko ambicja wszystko wywalić i podeptać...
__________________
Mam kompletną rodzinkę od 26.02.2009r.
Od urodzenia Tosi
kami1227 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-10, 11:13   #3508
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez Paula__22 Pokaż wiadomość
U nas na szczepionkę MMR nie zgodziła się pani alergolog również ze względu na reakcje alergiczna po podaniu jajka, w czwartek będziemy robić badanie z krwi na IGG na białko i żółtko, ale już na chwilę obecna wiemy ze Mati i tak nie będzie szczepiony w przychodni tylko w szpitalu na oddziale dziecięcym. (takie zalecenie wystawia pani alergolog)

A mam pytanie jak objawia się u was alergia na jajko i czy wiecie już na pewno na co jeszcze?
pierwszy raz po kawałeczku zółtka po 10 minutach całego wysypało, takie drobne czerwone kropeczki i zaczał kaszlec, przeszło po podaniu wapna
teraz mam zrobic probe no ale w tym celu dziec musi kawałeczek zjeśc a on jak tylko jajko na jezyku poczuje zaraz wypluwa i nie ma jak sprawdzic

uczulenie na mleko objawiło sie wysypka, ale od kiedy jest na sojowym nie ma problemu

po troche daje juz młodemu jogurciki i serki i kakao na zwykłym mleku, na poczatku troche go wysypywało ale ostatnio widze ze jest ok
mam andzieje ze juz mu układ pokarmowy dojrzał i nie bedzie z tym problemu

młody i ja testy bedziemy robic na wiosne, jak sie zrobi ciepło bo musimy jechac do innego miasta, u nas niestety nie robia i to juz bedzie konkretna wyprawa chyba na cały dzien, to lepiej jak bedzie ciepło


Lucygaj moj nie pije z niekapka , nie lubi i już , a z rureczki jeszcze nie potrafi
za to pije ładnie z kubeczka i jest ok

tez sam próbuje jeść z różnym efektem
wczoraj kupiłam nocnik, na razie stoi i Gabryś nieufnie go ogląda, próbuje go na nim sadzać i nagradzam brawami jak chwilkę posiedzi, później przyjdzie nauka stękania " na sucho" i jak się zrobi ciepło to sadzanie bez pieluszki

co do przytulanek to młody upodobał sobie samą skórke z kroliczka ( po tym jak go wypatroszyłam do prania nie chciało mi sie juz napchac i tak zostało) i nosi go , przytula, nazywa "kicuś"
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-10, 11:16   #3509
Lucygaj
Raczkowanie
 
Avatar Lucygaj
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 205
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Kamilko ja na szczęście nie mam takiego problemu z autem..bo nie mam prawka, nigdy nie jeździłam, nie jeżdżę i jeździć nie będę ( ja za kierownicą. h hi usiadłabym i płakała ) także wszystko co związane z autem załatwia tż..
Ale moja Natalcia twardo teraz śpi ..aż chrapie zmogło ją...
Hmmm..nikt mi nie chce podpowiedzieć na moje pytanie co do picia z kubeczka
__________________
Mamusią Natalii Julii jestem od 18.02.2009 od godz.10.23
Lucygaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-10, 11:27   #3510
Ficca
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Wiadomości: 231
GG do Ficca
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Julcia u babci pije z niekapka Lovi, a w domu to różnie raz niekapek raz smoczek. Szybciej wypija ciągnąc smoka
Ficca jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:52.