Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-) - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-04, 13:12   #2731
dafreen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 856
GG do dafreen
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez kees26 Pokaż wiadomość
Kurcze dziewczyny macie też coś takiego jak ja, że bardzo, ale to bardzo nie chciałybyście przenosić ciąży? Boję się cholernie rodzenia poprzez wywoływanie oksytocyną (ponoć boli dużo bardziej) i już widzę swoją schizę jak minie 40 tc a tu nic - te obawy, czy wszystko ok z dzidzią, bieganie na ktg, sprawdzanie wód i łożyska....Chcę urodzić w tym tygodniu

Daf, Bruno jest przesłodki, do wycałowania i wyciskania!


ja dostawałam oksytocnynę po cc na wywołanie skurczy w celu obkurczania się macicy.... szło mi to przez cały dzięń po kropelce a skurcze miałam takie, że myślałam, że łóżko będę gryzła z bólu...

[1=41606c31298bccbf4cae52b 7859efbfee487d7f9;1900928 4]milusi [/QUOTE]

__________________
..... przyjaciele są jak anioły, które podnoszą nas kiedy nasze skrzydła nie chcą już dłużej latać.....

Bruno już w domku
dafreen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 13:14   #2732
Edzia400
Zakorzenienie
 
Avatar Edzia400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Niebo :)
Wiadomości: 3 374
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez djerba Pokaż wiadomość
Nie no jak wczoraj byłam w tym cholernym szpitalu na KTG to mnie odrazu przebadali i sprawdzili szyjke i rozwarcie, także z tym akurat jest wszystko oki

Najwidoczniej lekarz stwierdził, że jest ze mną na tyle dobrze, że nie muszę się już pojawiać u niego Zwłaszcza, że sam stwierdził, że mogę już na dniach normalnie rodzić...Z jednej strony mu ufam....bo wiem, że kobiety z epilepsją zazwyczaj nie rodzą w terminie, ale za to wcześniej...Tzn. oczywiście to zasługa leków...no ale zobaczymy


Edzia400 Hhehe, ja mam podobnie..Wszyscy pytają, kiedy mała wyjdzie...ja im mówię....jak wyjdzie to wyjdzie i tyle....ale zaczepiają mnie np. sprzedawczynie w pobliskich sklepach....lepiej wiedzą ode mnie kiedy się rozpakuję... I nie smutkaj tam....ja mam wsumie podobnie...jakoś tak ostatnio nie podchodzę optymistycznie do życia... Hehh....więc jesteśmy w tym razem, ale jeszcze trochę i wszystko obróci się o 180 stopni !!!!


A odnośnie tej herbatki z liści malin...dzisiaj kupiłam i spróbowałam....fujj.....b leah...ale ma smak okropny...
ja nie chciałam jej kupowac bo miałam juz sie rozpakować ale chyba nad nia pomysle widzisz nafaszerowali nas tabletkami a teraz jak ma cos sie dziac to dzidki maja to gdzies
__________________
Amelcia 6 MAJ 2010


http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=69629- JULECZKA 14 marzec 2014
Edzia400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 13:14   #2733
djerba
Wtajemniczenie
 
Avatar djerba
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 681
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez kees26 Pokaż wiadomość
Ja własnie wróciłam z marketu. Jak zwykle myślałam, że urodzę gdzieś między warzywami a kasą tak mi brzuch twardniał
Zakupiłam liście malin i zaczynam je pić namiętnie. Mówicie, że ohydne toto jest....
Jak często chcesz je pić ? Bo ja sama nie wiem...pierwszy kubek zaparzyłam sobie jedną łyżeczką tych liści...ale nie wiem czy to 2 x dziennie...czy jak? Hmmmm ;}


Edzia400 Kurde...szkoda, że nie ma jakiegoś konkretnego znaku od maleństwa...takiego, że daje Ci tak ok. 2-3 dni i masz się już przygotować bo "haaaloooo bedę wyłazić" a nie takie czekanie...irytowanie się...a może to już....a może jeszcze nie...i czy te bóle to te bóle...A jeszcze zwłaszcza dla tych mamusiek przeterminowanych...to już wogóle...mam nadzieję, że moja wylezie w albo chwilę przed terminem...bo ja już się lekkawo irytuje...


Wogóle to dziewczyny miałyście takie uczucie kłucia w piersi? Ja mam tak ostatnimi dniami jakoś...często mnie kłuje w lewej... Hmmmmmm to jakiś znak...czy tak poprostu o!
__________________
....When was d last time u did somethin for d first time?...

Edytowane przez djerba
Czas edycji: 2010-05-04 o 13:21
djerba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 13:21   #2734
Edzia400
Zakorzenienie
 
Avatar Edzia400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Niebo :)
Wiadomości: 3 374
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

[1=41606c31298bccbf4cae52b 7859efbfee487d7f9;1900827 1]Edzia, głowa do góry, stopery do uszu, zadek przed telewizor, komputer, serial, film na dvd, coś na osłodę, tudzież herbatka, kakao (niepotrzebne skreślić) i czekamy na happy end z olewką na resztę świata...

ale mnie mała od dwóch dni piłuje na pęcherz albo szyjkę... wierci niesamowicie a ja co chwilę do wc latam... a przed chwilą coś znowu pstryknęło i jednocześnie poczułam megasilnego kopsa w żebro... to chyba jej w gnatach strzela [/QUOTE]


tia ty mnie tu kuś i znow bedzie na + iles tam wiecej
heheh wiem jakie to uczucie biegniesz siku siadasz na wc a tam 2 kropelki albo nic wstajesz i po min znów to samo uczucie

moja jakos tak lezy ze mi koło pępka napierdziela czasem wyczuje gdzie ma kolano asle jak przejedzie po szerokosci brzucha to az człowiek sie skrzywi mimo to to takie urocze i kochane az czasem jak jest za spokojne draznie ją zeby mi kuksance sprzedawała

---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

Cytat:
Napisane przez kardashi Pokaż wiadomość
ee nie wiem jak na koniu się jeździ
Ale własnie możliwe że tak się czuje po kilku godz jazdy


Wykąpałam sięę.. i troche mi przeszło.. brzuch mi się już nie napina narazie.. ale czuje dalej takie parcie na szyjkę..


jacie az mi sie mordka usmiechneła

a jak brzuszek ja mam kamienny i tez czuje parcie na szyjke jak wstane to tak jakbym miała zarz do wc biec z sisiu gdyby nie wkładka to bym majtki miała mokre ale zadnych skurczy nie ma

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Marta1122 Pokaż wiadomość
KBKatarynka gratuluje!!!

ja dalej w dwupaku a już 40 tydzień idzie....męczy mnie nie tyle ciąża co myśli dlatego już bym chciała urodzić! herbatki w aptece dziś nie było z liści malin..po wizycie u gina skocze do innej jeszcze...
pozdro dla mamusiek oczekujących i tych już rozpakowanych
jedziemy na tym samym wózku z róznica 1 dnia nie wiem ale to chyba mamy dzieciaki takie uparte i czekaja na pogode
__________________
Amelcia 6 MAJ 2010


http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=69629- JULECZKA 14 marzec 2014
Edzia400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 13:21   #2735
iza240
Zadomowienie
 
Avatar iza240
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: płock
Wiadomości: 1 578
GG do iza240
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez dafreen Pokaż wiadomość
to ja Wam Brunka pokaże
mały słodziak
Dziewczyny nie wiem czy mam się martwić.Strasznie mnie boli szyjka i mam rozwolnienie.Zrobiłam co trzeba i nadal czuję parcie.Do tego brzuch mnie boli na dole.Mieśnie brzucha są napięte.Dokładnie to samo co 2 dni temu.
Czy książeczka ubezpieczeniowa jest mi potrzebna do szpitala?Bo mam niepodstęplowaną.Czy moze wystarczy karta ciąży?
__________________

W końcu się doczekałam
Michalinka jest już na świecie

Edytowane przez iza240
Czas edycji: 2010-05-04 o 13:27
iza240 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 13:31   #2736
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 759
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez Edzia400 Pokaż wiadomość
tia ty mnie tu kuś i znow bedzie na + iles tam wiecej
...
e tam, i tak spalisz potem wszystkie nadprogramowe kilogramy, a teraz Twój dobry humor się liczy przede wszystkim
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 13:33   #2737
djerba
Wtajemniczenie
 
Avatar djerba
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 681
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez iza240 Pokaż wiadomość
Czy książeczka ubezpieczeniowa jest mi potrzebna do szpitala?Bo mam niepodstęplowaną.Czy moze wystarczy karta ciąży?
U mnie w szpitalu nie potrzebowali książeczki.......jedynie jak leżałam na patologii to chcieli zaświadczenie od mojego pracodawcy, że są opłacane składki ....czyli taki druk RMUA, więc im tam podsyłał faxem.
__________________
....When was d last time u did somethin for d first time?...
djerba jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-04, 13:35   #2738
iza240
Zadomowienie
 
Avatar iza240
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: płock
Wiadomości: 1 578
GG do iza240
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez djerba Pokaż wiadomość
U mnie w szpitalu nie potrzebowali książeczki.......jedynie jak leżałam na patologii to chcieli zaświadczenie od mojego pracodawcy, że są opłacane składki ....czyli taki druk RMUA, więc im tam podsyłał faxem.
to dobrze bo jak mi nie przejdzie do wieczora to jadę na szpital.Mam nadzieję,że mnie nie przyjmą jak ciebie
__________________

W końcu się doczekałam
Michalinka jest już na świecie
iza240 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 13:36   #2739
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez kardashi Pokaż wiadomość
A skurcze dalej mam twardnieje mi caały brzuch, robi sie taki 'stożek' i czuje wtedy takie parcie na szyjkę. Bolą mnie tez pachwiny i pośladki
Ale teraz nie są regularne..co 15 min co 10 co 20..

I dziś śniła mi sie moja córeczka że dziś ją urodziłam.. I miala takie wieeelkie oczyska zielone i takie gęste czarne włoski I taka malutka była
Ani mi nie mów, lewy pośladek mnie tak boli, jakbym dostała w niego pyralginę w zastrzyku Miałam 2 razy w życiu tę przyjemność, kto to przeżył, ten wie, że i pół roku można ślad czuć

Taka malutka, mówisz? TO naprawdę zaskakujące, noworodek i malutki

Cytat:
Napisane przez bydgoszczanka Pokaż wiadomość

Była położna. Mała waży 2570 , przybrała przez 8 dni 270 g Zostałyśmy pochwalone Ogólnie stan dziecka dobry, żółty kolor ze skóry schodzi ładnie, kupki ładne, skóra czysta.
Jestem spokojniejsza
Super Joasiu! strasznie się cieszę

Cytat:
Napisane przez Edzia400 Pokaż wiadomość

kardashi z twojego opisu wychodzi ze ja mam takie same objawy juz 3 dzien normalnie czuje jakbym jezdziła konno przez 3 dni albo uprawiała ostry sex przez cała noc mała ma czkawke i czuje ja przy samym dole nie wiem jak to opisać ale chyba szyjka nie chce tego wszystkiego puscic



i wiecie co nie odbieram telefonów bo juz dostaje białej piany na ustach

no i na moim suwaczku wybił 39 tydz i 0 dni czyli zaczynam 40 tydz ech....... a mała miała być wczesniakiem
No wiesz, nie wnikamy, jaki sex uprawiałaś i ile dni

A mnie na szczęście nie pytają, czy już urodziłam. Tzn. może ze 3 bliskie koleżanki zadały to pytanie, ale tak normalnie, nie nachalnie.

Cytat:
Napisane przez iza240 Pokaż wiadomość
LEA ja nie będe brać od ciebie nr tel bo napewno będe ostatnia z rozpakowanych i pewnie niedługo nie będę miała z kim pisać.Założycie nowy wątek a mnie w nim nie będzie
No goopia Wątek nowy jest od dawna, a myślę, że tak czy siak póki się wszystkie nie rozpakujemy, będziemy tu pisały, prawda? A potem zrobi się oficjalną imprezę i przenosiny na nowy wątek

Cytat:
Napisane przez kardashi Pokaż wiadomość
Mi stożek często tez sie robił wcześniej..
Ale teraz mam taki dziwny ból.. takii.. hmm.. dziwnyyy.. nie wiem jak to opisać
Jak leżałam w szpitalu i byłam podłączona do ktg i takie coś miałam to wychodziły skurcze o sile ok 50..
E tam, torba spakowana, to co się martwisz Ale gdyby do wieczora tak było, to poszłabym do szpitala.

Cytat:
Napisane przez dafreen Pokaż wiadomość
to ja Wam Brunka pokaże
Rany, cały ty Spojrzenie amanta

Cytat:
Napisane przez Siala_Bala Pokaż wiadomość
Śliczności Rośnie juz konkurencja dla mojego brzuszkowego kawalera
Te, ty tam swojego dla mojej rezerwuj

Cytat:
Napisane przez djerba Pokaż wiadomość
Jak często chcesz je pić ? Bo ja sama nie wiem...pierwszy kubek zaparzyłam sobie jedną łyżeczką tych liści...ale nie wiem czy to 2 x dziennie...czy jak? Hmmmm ;}

3 razy dziennie

Cytat:
Napisane przez iza240 Pokaż wiadomość
mały słodziak
Dziewczyny nie wiem czy mam się martwić.Strasznie mnie boli szyjka i mam rozwolnienie.Zrobiłam co trzeba i nadal czuję parcie.Do tego brzuch mnie boli na dole.Mieśnie brzucha są napięte.Dokładnie to samo co 2 dni temu.
Czy książeczka ubezpieczeniowa jest mi potrzebna do szpitala?Bo mam niepodstęplowaną.Czy moze wystarczy karta ciąży?
Idź do lekarza. Karta powinna starczyć, ew. RMUA weź, to jest to comiesięczne z zusu.

Wróciłam z zakupów ciuchlandowych i od fryzjera Normalnie 2 raz ciął mnie ten genialny chłopak, niemalże orgazm na fotelu Szalenie mi się podoba, jak on to robi, widać, że się tym bawi i ma frajdę. No i jestem mega zadowolona z jego usług.

W ciuchlandzie za 28zł nakupowałam ciuszków dla malutkiej i polarek dla siebie. Rzeczy z wyceny były dzisiaj na wagę Promocja.

I kupiłam sobie też nową książkę Moniki Szwai A co. A teraz muszę się wyprysznicować i nogi ogolić, potem do gina... Nie chce mi się wybitnie, zasypiam na stojąco.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 13:36   #2740
basiak
Raczkowanie
 
Avatar basiak
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 480
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez kees26 Pokaż wiadomość
Kurcze dziewczyny macie też coś takiego jak ja, że bardzo, ale to bardzo nie chciałybyście przenosić ciąży? Boję się cholernie rodzenia poprzez wywoływanie oksytocyną (ponoć boli dużo bardziej) i już widzę swoją schizę jak minie 40 tc a tu nic - te obawy, czy wszystko ok z dzidzią, bieganie na ktg, sprawdzanie wód i łożyska....Chcę urodzić w tym tygodniu
Potwierdzam - bolało jak cholera. W sumie nie wiem czy bardziej, bo nie mam porównania ale nawet położne i lekarze mówili, że boli bardziej, więc chyba tak jest. I wszyscy mnie chwalili, że taka dzielna jestem przy tej oksytocynie...

Ponegocjuj z Lenką, coby się do wyjścia zaczęła zbierać

Cytat:
Napisane przez iza240 Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie wiem czy mam się martwić.Strasznie mnie boli szyjka i mam rozwolnienie.Zrobiłam co trzeba i nadal czuję parcie.Do tego brzuch mnie boli na dole.Mieśnie brzucha są napięte.Dokładnie to samo co 2 dni temu.
Czy książeczka ubezpieczeniowa jest mi potrzebna do szpitala?Bo mam niepodstęplowaną.Czy moze wystarczy karta ciąży?
Jedz do szpitala, lepiej sprawdzić co się dzieje. Albo książeczka podstemplowana, albo aktualne RMUA.

----------------------------------------------------

DAF BRUNO PRZECUDNY JEST
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/wff22n0ayfdjpnfn.png

Szymek 16.04.2010
basiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 13:36   #2741
ewciak123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 381
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez Siala_Bala Pokaż wiadomość
Siemię na mnie nie działa, nie daje nic oprócz jeszcze twardszych bobków i gazacji niesamowitej xD


Wy tu już macie takie parcie na porody, że nawet jakby chłop jakiś tu napisał, ze ma biegunę i go brzuch boli to byście mu wmówiły że rodzi
hehehehe parcie na porody...dobre stwierdzenie
ewciak123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-04, 13:42   #2742
Edzia400
Zakorzenienie
 
Avatar Edzia400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Niebo :)
Wiadomości: 3 374
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez iza240 Pokaż wiadomość
mały słodziak
Dziewczyny nie wiem czy mam się martwić.Strasznie mnie boli szyjka i mam rozwolnienie.Zrobiłam co trzeba i nadal czuję parcie.Do tego brzuch mnie boli na dole.Mieśnie brzucha są napięte.Dokładnie to samo co 2 dni temu.
Czy książeczka ubezpieczeniowa jest mi potrzebna do szpitala?Bo mam niepodstęplowaną.Czy moze wystarczy karta ciąży?

ja bym jechała a ksiazeczka sie nie przejmuj mi gin powiedział ze kobiety w ciazy musza być przyjete z ksiazeczka czy bez i czy maja ubezpieczenie czy tez nie maja jakby babaka sie pluła to masz jej powiedziedzec ze ze chyba jest niedoinformowaa karte ciazy musisz miec obowiazkowo

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

[1=41606c31298bccbf4cae52b 7859efbfee487d7f9;1901006 4]e tam, i tak spalisz potem wszystkie nadprogramowe kilogramy, a teraz Twój dobry humor się liczy przede wszystkim [/QUOTE]


własnie jem pomarancze

i znów przyszedł skurcz tym razem z naporem na tylna czesc ciała tzn bardziej na tyłek

kurcze zapomniałam napisac ze od wczoraj to mnie cycki bola ale sa miekkie ja to juz nic nie wiem

kiedy skurcz przepowiadajacy kiedy to juz ten porodowy boje sie ze pojade do szpitala jak juz główke bedzie widac
__________________
Amelcia 6 MAJ 2010


http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=69629- JULECZKA 14 marzec 2014
Edzia400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 13:42   #2743
Siala_Bala
Zakorzenienie
 
Avatar Siala_Bala
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Będzin
Wiadomości: 4 683
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Szaja
ja to nie wiem czy będziesz chciała takiego zięcia, póki co jest strasznie rozbrykany
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/82down155vemfnqi.png
"I Panie Boże spraw żeby te wszystkie kilogramy poszły mi w cycki..."

Wzrost 175cm. Start: 90,2
Plan minimum: 70
Satysfakcja maksymalna: 61,4(max wg Dukana choć nie Dukam)

Obecnie: 74,2kg
Siala_Bala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 13:45   #2744
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

E tam, wychowasz go

A co do tego, że ciężarna musi być przyjęta - potwierdzam, proszę sobie ustawę o prawach pacjenta poczytać Marzec 2009 bodajże. Albo 2010, nie pamiętam ;/ Ale marzec na pewno. W ogóle warto znać i tę o prawach pacjenta, i tę o prawach osoby ubezpieczonej, jak też Kartę Praw Pacjenta.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 13:51   #2745
iza240
Zadomowienie
 
Avatar iza240
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: płock
Wiadomości: 1 578
GG do iza240
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;19010523]E tam, wychowasz go

A co do tego, że ciężarna musi być przyjęta - potwierdzam, proszę sobie ustawę o prawach pacjenta poczytać Marzec 2009 bodajże. Albo 2010, nie pamiętam ;/ Ale marzec na pewno. W ogóle warto znać i tę o prawach pacjenta, i tę o prawach osoby ubezpieczonej, jak też Kartę Praw Pacjenta.[/QUOTE]
czytałam,że kobieta cieżarna ma prawo do bezpłatnego leczenie nawet gdy nie pracuje Tylko dlaczego mi każe lekarz do porodu zgłosić się z podstęplowaną ksiązeczką,kartą ciaży,dowodem osobistym i ostatnimi badaniamichore
__________________

W końcu się doczekałam
Michalinka jest już na świecie
iza240 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 13:51   #2746
Edzia400
Zakorzenienie
 
Avatar Edzia400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Niebo :)
Wiadomości: 3 374
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;19010232]


No wiesz, nie wnikamy, jaki sex uprawiałaś i ile dni

A mnie na szczęście nie pytają, czy już urodziłam. Tzn. może ze 3 bliskie koleżanki zadały to pytanie, ale tak normalnie, nie nachal

Wróciłam z zakupów ciuchlandowych i od fryzjera Normalnie 2 raz ciął mnie ten genialny chłopak, niemalże orgazm na fotelu Szalenie mi się podoba, jak on to robi, widać, że się tym bawi i ma frajdę. No i jestem mega zadowolona z jego usług.

W ciuchlandzie za 28zł nakupowałam ciuszków dla malutkiej i polarek dla siebie. Rzeczy z wyceny były dzisiaj na wagę Promocja.

[/QUOTE]


no wiesz


poka poka i fryzure i ciuszki
__________________
Amelcia 6 MAJ 2010


http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=69629- JULECZKA 14 marzec 2014
Edzia400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 13:53   #2747
bandziorka007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 548
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Daff Synuś przesliczny przekochany gratulacje!!!

Mam takie pytanko, jezeli dzis jestem dokladnie w 34t i 5dniu ciazy to w którym ja jestem tygodniu 34tc czy 35tc? Myslalam ze jestem w 34tc a w czwartek zaczynam 35 tydzien a dzis jedna osoba mowi mi ze jutro koncze 35tc a od czwartku leci mi 36! to juz nic nie wiem Jak to liczyć ?
Tylko nie bijcie za niewiedze
__________________
NASZ SKARBEK JEST JUZ Z NAMI

24 maja o godz.3:05 z wagą 2900g 54cm długości przyszedł na świat NASZ Mikołajek


http://www.suwaczek.pl/cache/efafe35056.png



http://www.suwaczek.pl/cache/f9ccc64e9c.png
bandziorka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 13:57   #2748
jamaicaP
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 874
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

czesc dziewczyny!!
nie było mnie tu caluski tydzien bo jak mowilam, maz robil remont i zostalam oddelegowana do mamy,
ale juz jestem, mieszkanie czyste i swieze, co prawda ciagle jest cos do umycia i posprzatania, ale to juz samam przyjemnosc

jejku, niewiem czy zdolam nadrobic 30 stron... ))
zaraz niech sie chociaz zorientuję czy kolejna została szczesliwą mamą ...
jamaicaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 13:57   #2749
ewciak123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 381
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez iza240 Pokaż wiadomość
mały słodziak
Dziewczyny nie wiem czy mam się martwić.Strasznie mnie boli szyjka i mam rozwolnienie.Zrobiłam co trzeba i nadal czuję parcie.Do tego brzuch mnie boli na dole.Mieśnie brzucha są napięte.Dokładnie to samo co 2 dni temu.
Czy książeczka ubezpieczeniowa jest mi potrzebna do szpitala?Bo mam niepodstęplowaną.Czy moze wystarczy karta ciąży?
kochana ksiazeczka potrzebna, lub dru RMUA ktory pracodawcam oze wyslac Ci bezposrednio na fax szpitala...wiec nie martw sie tym ...co do parcia to jak Ci nie przejdzie to smigaj na szpital
ewciak123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-04, 13:59   #2750
iza240
Zadomowienie
 
Avatar iza240
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: płock
Wiadomości: 1 578
GG do iza240
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

ja spadam.Połoze się troszkę.pa
__________________

W końcu się doczekałam
Michalinka jest już na świecie
iza240 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 14:00   #2751
velluto
Zadomowienie
 
Avatar velluto
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 831
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez dafreen Pokaż wiadomość
to ja Wam Brunka pokaże
śliczny jest pozuje do fotek tak samo uroczo jak do filmiku z usg 4D

Cytat:
Napisane przez kees26 Pokaż wiadomość
Kurcze dziewczyny macie też coś takiego jak ja, że bardzo, ale to bardzo nie chciałybyście przenosić ciąży? Boję się cholernie rodzenia poprzez wywoływanie oksytocyną (ponoć boli dużo bardziej) i już widzę swoją schizę jak minie 40 tc a tu nic - te obawy, czy wszystko ok z dzidzią, bieganie na ktg, sprawdzanie wód i łożyska....Chcę urodzić w tym tygodniu
a gdzie Ci się tak śpieszy? jak zerkam na 1 strone to do terminu masz jeszcze trochę czasu
Ja tez wolałabym nie przenosić, ale poki co moja mała jest mała wiec niech lepiej siedzi w brzuszku i rośnie poza tym wyprawka jeszcze nie jest w całości skompletowana
Co do oksytocyny to wszystkie kobitki, ktore ja miały potwierdzaja, że rzeczywiście bardzo boli, ale poród w terminie lub wczesniej wcale nie daje gwarancji, że jej nam nie podadzą. U mnie w szkole rodzenia mowili, że jak akcja porodowa przebiega zbyt wolno lub skurcze nie sa odpowiednio silne to tez podaje się oksytocynę
Cytat:
Napisane przez dafreen Pokaż wiadomość
ja dostawałam oksytocnynę po cc na wywołanie skurczy w celu obkurczania się macicy.... szło mi to przez cały dzięń po kropelce a skurcze miałam takie, że myślałam, że łóżko będę gryzła z bólu...

no to pieknie jak jeszcze po cc takie rozrywki serwują...

Bydgoszczanko - brawo dla Luizy niech rośnie zdrowo


U mnie dziś spokój, ciągle jesteśmy w dwupaku Mała wierci się niesamowicie i co chwilę coś gdzieś wystawia dziś robię ostanie zakupy na allegro i można powiedzieć, że wyprawka będzie skompletowana
velluto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 14:02   #2752
kasiaaX
Rozeznanie
 
Avatar kasiaaX
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 554
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez kardashi Pokaż wiadomość
Mi stożek często tez sie robił wcześniej..
Ale teraz mam taki dziwny ból.. takii.. hmm.. dziwnyyy.. nie wiem jak to opisać
Jak leżałam w szpitalu i byłam podłączona do ktg i takie coś miałam to wychodziły skurcze o sile ok 50..
To chcociaż wiesz jak to porównywać

Cytat:
Napisane przez dafreen Pokaż wiadomość
to ja Wam Brunka pokaże
śliczności

Cytat:
Napisane przez Edzia400 Pokaż wiadomość
gin juz myslał ze nie pojawie sie na ostatniej wizycie a ja dawno po wizycie i dalej w dwupaku no dobrze niby ze nie jest wczesniakiem kąpiel jedynie co moge to prysznic bo wanny nie mam

skurcze tak chyba powinny byc 7 sek co ok 10 min mi tak królewna w kosciele robiła straszne to było jaby mi chciała brzuchem cmyknąć
dokładnie lepiej bym tego nie ujęła

Cytat:
Napisane przez kees26 Pokaż wiadomość

Ja własnie wróciłam z marketu. Jak zwykle myślałam, że urodzę gdzieś między warzywami a kasą tak mi brzuch twardniał
Zakupiłam liście malin i zaczynam je pić namiętnie. Mówicie, że ohydne toto jest....

Kurcze dziewczyny macie też coś takiego jak ja, że bardzo, ale to bardzo nie chciałybyście przenosić ciąży? Boję się cholernie rodzenia poprzez wywoływanie oksytocyną (ponoć boli dużo bardziej) i już widzę swoją schizę jak minie 40 tc a tu nic - te obawy, czy wszystko ok z dzidzią, bieganie na ktg, sprawdzanie wód i łożyska....Chcę urodzić w tym tygodniu
Niedobre te liście? a to ma pomóc niby przyspieszyć?
przede mna parę tygodni ale tez nie chciałabym przenosić tak jak chciałabym uniknąć cesarki... ale chciec to ja sobie moge a natura zdecyduje.
__________________
Zosia
26.06.2010
kasiaaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 14:09   #2753
Siala_Bala
Zakorzenienie
 
Avatar Siala_Bala
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Będzin
Wiadomości: 4 683
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez bandziorka007 Pokaż wiadomość
Daff Synuś przesliczny przekochany gratulacje!!!

Mam takie pytanko, jezeli dzis jestem dokladnie w 34t i 5dniu ciazy to w którym ja jestem tygodniu 34tc czy 35tc? Myslalam ze jestem w 34tc a w czwartek zaczynam 35 tydzien a dzis jedna osoba mowi mi ze jutro koncze 35tc a od czwartku leci mi 36! to juz nic nie wiem Jak to liczyć ?
Tylko nie bijcie za niewiedze
Jeśli dziś jest 34t i 5 dzień to znaczy, że masz skończone 34 tygodnie ciąży i 5 dni, jak dojdzie do 7 dni to skończysz 35 tydzień a tym samym zaczniesz tydzień 36
Zamieszałam chyba.. teraz masz skończone 34 tygodnie czyli jesteś w trakcie tygodnia 35
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/82down155vemfnqi.png
"I Panie Boże spraw żeby te wszystkie kilogramy poszły mi w cycki..."

Wzrost 175cm. Start: 90,2
Plan minimum: 70
Satysfakcja maksymalna: 61,4(max wg Dukana choć nie Dukam)

Obecnie: 74,2kg
Siala_Bala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 14:12   #2754
jamaicaP
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 874
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

oo widze ze kolejne 3..? mamunie rozpakowane wiec serdeczne gratki dla wszystkich dzielnych mam

u nas leci juz 33 tydzien i jutro mamy usg! huraaaaa wreszcie zobacze moją kruszynkę no i moze pokaze mamusi to i owo.... szczegolnie TO

i pierwszy raz przedwczoraj w kąpieli poczulam jak małe mialo czkawkę, jakie to slodkieeeee

a wczoraj pierwszy raz ogarnął mnie prawdziwy realny strach ze to coraz blizej... i nagla potrzeba skompletowania wyprawki bo jestem dalekoooo w lesie w tym temacie....
jamaicaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 14:20   #2755
bandziorka007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 548
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez Siala_Bala Pokaż wiadomość
Jeśli dziś jest 34t i 5 dzień to znaczy, że masz skończone 34 tygodnie ciąży i 5 dni, jak dojdzie do 7 dni to skończysz 35 tydzień a tym samym zaczniesz tydzień 36
Zamieszałam chyba.. teraz masz skończone 34 tygodnie czyli jesteś w trakcie tygodnia 35
czyli obecnie jestem w 35tc który zakonczy sie jutro a w czwartek bedzie pocztek 36 tak?

Dziekuje za pomoc
__________________
NASZ SKARBEK JEST JUZ Z NAMI

24 maja o godz.3:05 z wagą 2900g 54cm długości przyszedł na świat NASZ Mikołajek


http://www.suwaczek.pl/cache/efafe35056.png



http://www.suwaczek.pl/cache/f9ccc64e9c.png
bandziorka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 14:30   #2756
Siala_Bala
Zakorzenienie
 
Avatar Siala_Bala
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Będzin
Wiadomości: 4 683
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez bandziorka007 Pokaż wiadomość
czyli obecnie jestem w 35tc który zakonczy sie jutro a w czwartek bedzie pocztek 36 tak?

Dziekuje za pomoc
Nie jutro
Dziś masz piąty dzień, jutro szósty a pojutrze siódmy i wtedy zakończysz 35 tydzień a rozpoczniesz 36 od piątku
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/82down155vemfnqi.png
"I Panie Boże spraw żeby te wszystkie kilogramy poszły mi w cycki..."

Wzrost 175cm. Start: 90,2
Plan minimum: 70
Satysfakcja maksymalna: 61,4(max wg Dukana choć nie Dukam)

Obecnie: 74,2kg
Siala_Bala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 14:41   #2757
kees26
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 504
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez djerba Pokaż wiadomość
Jak często chcesz je pić ? Bo ja sama nie wiem...pierwszy kubek zaparzyłam sobie jedną łyżeczką tych liści...ale nie wiem czy to 2 x dziennie...czy jak? Hmmmm ;}
Ja piję wg tego, co zaleca położna z forum Smyk:
"Należy go pić na 2-3 tyg. przed terminem porodu (3 łyżki
suszonych liści malin, 1/2 l wody, zagotować,
gotować przez 3 min.), pić 3 razy dziennie.
Na sam poród dobrze jest tez wypić mocniejszy napar (30g ziela na 500 ml wody gotowac 15 min)"


Cytat:
Napisane przez basiak Pokaż wiadomość
Potwierdzam - bolało jak cholera. W sumie nie wiem czy bardziej, bo nie mam porównania ale nawet położne i lekarze mówili, że boli bardziej, więc chyba tak jest. I wszyscy mnie chwalili, że taka dzielna jestem przy tej oksytocynie...

Ponegocjuj z Lenką, coby się do wyjścia zaczęła zbierać
aaaaa, a jednak

Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość
a gdzie Ci się tak śpieszy? jak zerkam na 1 strone to do terminu masz jeszcze trochę czasu
Ja tez wolałabym nie przenosić, ale poki co moja mała jest mała wiec niech lepiej siedzi w brzuszku i rośnie poza tym wyprawka jeszcze nie jest w całości skompletowana
Co do oksytocyny to wszystkie kobitki, ktore ja miały potwierdzaja, że rzeczywiście bardzo boli, ale poród w terminie lub wczesniej wcale nie daje gwarancji, że jej nam nie podadzą. U mnie w szkole rodzenia mowili, że jak akcja porodowa przebiega zbyt wolno lub skurcze nie sa odpowiednio silne to tez podaje się oksytocynę
No właśnie wiem, że pomimo porodu w terminie mogą tak czy siak podać oxy...ale zawsze jest mniejsze prawdopodobieństwo

Cytat:
Napisane przez kasiaaX Pokaż wiadomość
Niedobre te liście? a to ma pomóc niby przyspieszyć?
przede mna parę tygodni ale tez nie chciałabym przenosić tak jak chciałabym uniknąć cesarki... ale chciec to ja sobie moge a natura zdecyduje.
Tak pisały wcześniej dziewczyny, że niedobre - ja jeszcze nie próbowałam. Napar z tych liści jest polecany na 2-3 tygodnie przed porodem, ponoć zawarte w nim prostagladyny pomagają w rozwieraniu się szyjkni macicy.

Edytowane przez kees26
Czas edycji: 2010-05-04 o 14:42
kees26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 14:52   #2758
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez dafreen Pokaż wiadomość
to ja Wam Brunka pokaże
Cała mama.No prawie całaPiekny jest

szajajaba gdzie ten fryzjer?Jak coś na priv proszę.
Mnie w nocy jakieś skurcze łapały ale nospe wziełam i przeszło.
Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 14:53   #2759
jamaicaP
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 874
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez bandziorka007 Pokaż wiadomość
czyli obecnie jestem w 35tc który zakonczy sie jutro a w czwartek bedzie pocztek 36 tak?

tu jest fajny licznik moze ci sie wyjasni

http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/0,79337.html

wpisujesz date porodu i masz dokladnie kiedy ktory tydzien ci sie zaczyna
jamaicaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 15:26   #2760
bydgoszczanka
Zakorzenienie
 
Avatar bydgoszczanka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7 375
GG do bydgoszczanka
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez basiak Pokaż wiadomość
Super

Czyli Luizka jeszcze ma ślady zażółcenia? Pytam, bo mój Szymek też ma, a ja się strasznie nakręcam tym i ciągle go obserwuję czy nie żółknie bardziej... zwariować można. Przy wypisie ze szpitala w 7 dobie miał prawie 15 mg bilirubiny i dlatego wypisali nas razem z lampą łóżeczkową do naświetlania w domu. Po tym miał kontrolę w 10 dobie życia i bilirubina spadła do 11,4 mg, wróciliśmy do domu bez lampy. W zeszłą środę położna jak była u nas mówiła, że jeszcze ślady żółtaczki ma i od tej pory ciągle się na niego gapię W piątek idziemy na kontrolę do przychodni, a jutro położna będzie znowu... ciekawe co powie.
Żółtaczka schodzi od nóg, główka na końcu, a jeszcze do miesiąca nawet białka oczu.

Cytat:
Napisane przez dafreen Pokaż wiadomość
to ja Wam Brunka pokaże
Śliczny kawaler dla mojej Luizki


[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;19010232]Wróciłam z zakupów ciuchlandowych i od fryzjera Normalnie 2 raz ciął mnie ten genialny chłopak, niemalże orgazm na fotelu Szalenie mi się podoba, jak on to robi, widać, że się tym bawi i ma frajdę. No i jestem mega zadowolona z jego usług.


I kupiłam sobie też nową książkę Moniki Szwai
[/QUOTE]

Fotki kochana poprosimy

Jaka nowa książka? Uwielbiam Szwaję. Ostatnią jej książkę mam "Gosposia prawie do wszystkiego."

Kurcze mam gorączkę 38,1. Pospałam sobie w ciągu dnia. Na razie nic nie biorę na obniżenie temperatury.
__________________
Łukasz

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44203.png

Luiza

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44331.png

Jaka jest różnica między kobietą z PMS a terrorystą?
Z terrorystą można negocjować.
bydgoszczanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:58.