Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9 - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-06, 10:34   #2911
leejam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 39
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

Cytat:
Napisane przez Marta 33 Pokaż wiadomość
Co do ćwiczeń to też się wypowiem jesli można:

Insanity - szczerze polecam, choc to naprawdę jest ciężki trening ale efekty widać. Lepsza kondycja, wydolność organizmu, male niebezpieczeństwo kontuzji, mięśnie szybko sie wyłaniają a tłuszczyk ładnie spala.
A6W - tylko przy brzuchu bez tłuszczu, tylko wtedy ma sens. Poza tym wyczytałam ostatnio że ma zły wpływ na kręgosłup bo zbyt bardzo go obciąża. Poza tym nuuuuda
8minut ABs - fajne ale na krótką mete. Potem się szybko nudzi bo to wiecznie to samo .. podobnie jak Tamilee Webb choć ta pania daje w kośc
HH abs - Shaun T. - fajne jak ktoś nie lubi standardowych ćwiczeń, męczące ćwiczenia połączone z dobrą zabawą. Aczkolwiek po kilku zestawach Shaun już mnie wkurzał, ciągle nawija, gada do rymu Ale w tyłek daje a i owszem.

Posiłki okołotreningowe - polecam białko przed i bialko po. I warzywka na koniec - w naszym przypadku w dni PW.
Ja ćwiczę od początku diety. I duuuuuuuuuużo wody.
Bożeeeeeeeeee, nie miałam pojęcia, że taki wybór mam w ćwiczeniach... Tak to jest jak się nigdy nie ćwiczyło.

Dziewczyny, czy to normalne, że mi tak gorąco ciągle? Płynę normalnie, a sądziłam, że raczej będzie mi zimno z głodu...
__________________

Moje odchudzanie z Dukanem:
CEL: 50kg

Wzrost: 164cm
05.05.2010 - 63kg (I faza)

07.05.2010 - 60,5kg (II faza)
01.08.2010 - ...kg (III faza)

30.11.2010 - ...kg (IV faza)
leejam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 10:35   #2912
Marta 33
Rozeznanie
 
Avatar Marta 33
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 903
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

Cytat:
Napisane przez *Insane Pokaż wiadomość
dzięki

Chwilami miałam wrażenie, że bardziej mnie kark boli, niż brzuch
tzn że źle rozkładasz pracę mięśni, łokcie powinnaś mieć szeroko i tylko lekko oparte o bok szyi ( albo nawet na skroniach - też jest taka wersja np w Tae Bo) a nie spiete na karku bo wtedy ciagniesz rękami i nawyręzasz kark i kręgosłup a mięsnie brzucha nie ćwiczą w 100 %. dobre brzuchy to przede wszystkim dobry układ dłoni. nalezy też odrywać łopatki od podłoża a ledźwie trzymać przy podłodze. Tak jakbyś pępkiem chciała dotknać podłogi Brzuch napięty na max możliwości.

Ah i jeszcze pamietaj aby broda nie była opuszczona, patrzysz przed siebie, głowa unsieona, najlepiej wyobraź sobie że masz piłkę tenisową pod brodą.
__________________
Zdrowo żyć i być fit


Edytowane przez Marta 33
Czas edycji: 2010-05-06 o 10:39
Marta 33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 10:43   #2913
kataluna
Rozeznanie
 
Avatar kataluna
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 523
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

Nie wiem czy moge wypowiadac sie na temat cwiczen bo za kazdym razem zj..ke dostaje za niszczenie zdrowia.
Jesli chodzi o mnie robie Insanity i czuje sie wysmienicie wrecz. Mam w koncu energie do zycia. Poniewaz to jest wydolnosciowka zaczelam cwczyc P90X z moim TeZetem (jak on robi to ja sie dolaczam). Wiadomo ze pewnych cwiczen nie zrobie z powodu niemocy ale staram sie i nie jest tak zle.
Wczesniej staralam sie cwiczyc indywidualnie wszystkie strategiczne partie miesniowe ale to nie bylo to. Przed programami robilam 6Weidera, teraz tylko jak nie ma cwiczen na brzuch w programach.
Na wadze ubylo mi niecale 3 kg ale w centymetrach sporo - czuje po ubraniach. 2 tygodnie temu kupilam sobie pasek i dzisiaj okazalo sie ze jest za duzy
Mam wiecej energii, czuje sie lepiej, jestem silniejsza.
*Prowadze zalegajacy tryb zycia - w szkole siedze 6 godzin, woze tylek autem, jedyny moj wysilek fizyczny to chyba prace domowe i czasem basen jak wstane na 6.00 rano. Mi taki intensywny wysilek sluzy.

**Uprzedze ataki dotyczace spalania miesni- z tego co panietam z fizjologii i biochemii najpierw zuzywamy ATP zgromadzone w miesniach, z fosfokreatyny, glikogenu, do 30 min spalamy weglowodany, nastepnie spalamy tluszcz a dopiero potem bialka (kiedy nie ma juz innch zrodel energii) Nie wiem, moze sie myle, mialam prawo zapomniec troche z fizjologii wysilku przez jakies 8 lat.

Kazdy inaczej toleruje wysilek fizyczny. Dla mnie jest OK

PS Jeszcze chcialam dodac ze posilki okolotreningowe sa wazne. No i picie, picie i picie...

Edytowane przez kataluna
Czas edycji: 2010-05-06 o 10:51
kataluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 10:48   #2914
Achika
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 872
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

a u mnie kolejny spadek 0,5 kg ide jak burza....niezapowiedziana @ dalej jest i skonczyc sie nie chce.....

Moze tak latwo spadaja te kilogramy co nabralam przez weekend....juz w sumie stracilam to co nabralam....pewnie teraz bedzie ciezej zgubic to co zachodowalo sie przez lata D

mama kupila mi skrobie kukurydziana , do konpletu potrzebuje jeszcze slodizka do pieczenia i zrobie pyszny serniczek dukanowy narazie moge sie pocieszyc sernikami na zimno albo ptasiankami
__________________
20.IV.2010 rozpoczecie I FAZY
-2kg
25.IV.2010 rozpoczęcie 2 fazy
- 4 kg
12.VI.2010 Rozpoczęcie III FAZY

52!!!! I cel
I cel osiagniety

II cel 50 kg

Moj kulinarny blog:
http://pomaranczowakuchnia.blogspot.com
Achika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 10:54   #2915
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

qrwa i znowu kolejna dyskusja w przepisowni nic nie pomaga na te swiezynki
jak nie urok to sraczka, jak nie o skrobi, to o skrzydelkach
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 10:55   #2916
polutek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

Cześć dziewczyny. Wy teraz o ćwiczeniach, ale ja w związku z przybyciem 0,400g prosze o pomoc. Napiszę co wczoraj zjadłam i może coś wyłapiecie. Dzisiaj 4 dzien uderzeniówki. Po dwócj dniach było -2kg. Po 3 wróciło 400g.
Oto wczorajszy dzień
8.30 - jajo sadzone z 5 paluszkami krabowymi, kawa zbożowa
13.00 - dwa placki otrębowe z wędzonym łososiem i serek wiejski
nie miałam tu pomiędzy co zjeśc więc wypiłam litr wody
18.00 - 3 kabanosy drobiowe i plasterek szybki drobiowej
21.00 - 6 paluszków krabowych, kabanos z łososia, szklanka coca-coli zero

Help!

To o drazu plan na dzisiaj do konsultacji:
8.30 - trzy białka z jaja usadzone z trzema plasterkami szynki drobiowej
12.00 - dwa placki otrębowe z wędzonym łososiem i serek wiejski, 2 kabanosy drobiowe
15.30 - 8 paluszków krabowych, jajo na twardo z jogrtem naturalnym z ociupinką korniszonów
19.00 - grillowana pierś kurczaka zmacerowana w sosie sojowym polana jogurtem naturalnym z czosnkiem, 2 kabanosy, kawa zbożowa

I jak?
polutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 10:57   #2917
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

Cytat:
Napisane przez Marta 33 Pokaż wiadomość
tzn że źle rozkładasz pracę mięśni, łokcie powinnaś mieć szeroko i tylko lekko oparte o bok szyi ( albo nawet na skroniach - też jest taka wersja np w Tae Bo) a nie spiete na karku bo wtedy ciagniesz rękami i nawyręzasz kark i kręgosłup a mięsnie brzucha nie ćwiczą w 100 %. dobre brzuchy to przede wszystkim dobry układ dłoni. nalezy też odrywać łopatki od podłoża a ledźwie trzymać przy podłodze. Tak jakbyś pępkiem chciała dotknać podłogi Brzuch napięty na max możliwości.

Ah i jeszcze pamietaj aby broda nie była opuszczona, patrzysz przed siebie, głowa unsieona, najlepiej wyobraź sobie że masz piłkę tenisową pod brodą.
Łopatki odrywam, to wiem
Z tą "piłką pod brodą", to nie wiedziałam.... Na drugi raz się poprawię


A wracając do dietowania, to właśnie zrobiłam sobie na przekąskę "wynalazek" - matjasy śledziowe + pieprz + jog. naturalny.
Przed dietą lubiłam śledzie w śmietanie do obiadu zobaczymy jak to się ma do jogurtu naturalnego.... Ostatecznie najwyżej mnie pogoni do toalety

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

bleee, tego się nie da jeść

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Cytat:
Napisane przez polutek Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Wy teraz o ćwiczeniach, ale ja w związku z przybyciem 0,400g prosze o pomoc. Napiszę co wczoraj zjadłam i może coś wyłapiecie. Dzisiaj 4 dzien uderzeniówki. Po dwócj dniach było -2kg. Po 3 wróciło 400g.
Oto wczorajszy dzień
8.30 - jajo sadzone z 5 paluszkami krabowymi, kawa zbożowa
13.00 - dwa placki otrębowe z wędzonym łososiem i serek wiejski
nie miałam tu pomiędzy co zjeśc więc wypiłam litr wody
18.00 - 3 kabanosy drobiowe i plasterek szybki drobiowej
21.00 - 6 paluszków krabowych, kabanos z łososia, szklanka coca-coli zero

Help!

To o drazu plan na dzisiaj do konsultacji:
8.30 - trzy białka z jaja usadzone z trzema plasterkami szynki drobiowej
12.00 - dwa placki otrębowe z wędzonym łososiem i serek wiejski, 2 kabanosy drobiowe
15.30 - 8 paluszków krabowych, jajo na twardo z jogrtem naturalnym z ociupinką korniszonów
19.00 - grillowana pierś kurczaka zmacerowana w sosie sojowym polana jogurtem naturalnym z czosnkiem, 2 kabanosy, kawa zbożowa

I jak?
Kabanosy drobiowe? To raczej zły pomysł, chyba że masz wgląd do składu. Zazwyczaj mają naprawdę sporo tłuszczu i na dietę się absolutnie nie nadają

Jakie masz paluszki krabowe? Bez cukru, bez skrobii?

Kabanosy z łososia ??

Poza tym - to troszkę mało
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-06, 10:58   #2918
kataluna
Rozeznanie
 
Avatar kataluna
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 523
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

Cytat:
Napisane przez Marta 33 Pokaż wiadomość
Co do ćwiczeń to też się wypowiem jesli można:

Insanity - szczerze polecam, choc to naprawdę jest ciężki trening ale efekty widać. Lepsza kondycja, wydolność organizmu, male niebezpieczeństwo kontuzji, mięśnie szybko sie wyłaniają a tłuszczyk ładnie spala.
A6W - tylko przy brzuchu bez tłuszczu, tylko wtedy ma sens. Poza tym wyczytałam ostatnio że ma zły wpływ na kręgosłup bo zbyt bardzo go obciąża. Poza tym nuuuuda
8minut ABs - fajne ale na krótką mete. Potem się szybko nudzi bo to wiecznie to samo .. podobnie jak Tamilee Webb choć ta pania daje w kośc
HH abs - Shaun T. - fajne jak ktoś nie lubi standardowych ćwiczeń, męczące ćwiczenia połączone z dobrą zabawą. Aczkolwiek po kilku zestawach Shaun już mnie wkurzał, ciągle nawija, gada do rymu Ale w tyłek daje a i owszem.

Posiłki okołotreningowe - polecam białko przed i bialko po. I warzywka na koniec - w naszym przypadku w dni PW.
Ja ćwiczę od początku diety. I duuuuuuuuuużo wody.
To prawda ze a6W obciaza bardzo kregoslup, szczegolnie ostatnie cwiczenie. A jesli jeszcze dochodzi do tego zle wykonanie to tylko pozostaje zaprosic na terapie..
kataluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 10:59   #2919
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

Cytat:
Napisane przez polutek Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Wy teraz o ćwiczeniach, ale ja w związku z przybyciem 0,400g prosze o pomoc. Napiszę co wczoraj zjadłam i może coś wyłapiecie. Dzisiaj 4 dzien uderzeniówki. Po dwócj dniach było -2kg. Po 3 wróciło 400g.
Oto wczorajszy dzień
8.30 - jajo sadzone z 5 paluszkami krabowymi, kawa zbożowa
13.00 - dwa placki otrębowe z wędzonym łososiem i serek wiejski
nie miałam tu pomiędzy co zjeśc więc wypiłam litr wody
18.00 - 3 kabanosy drobiowe i plasterek szybki drobiowej
21.00 - 6 paluszków krabowych, kabanos z łososia, szklanka coca-coli zero

Help!

To o drazu plan na dzisiaj do konsultacji:
8.30 - trzy białka z jaja usadzone z trzema plasterkami szynki drobiowej
12.00 - dwa placki otrębowe z wędzonym łososiem i serek wiejski, 2 kabanosy drobiowe
15.30 - 8 paluszków krabowych, jajo na twardo z jogrtem naturalnym z ociupinką korniszonów
19.00 - grillowana pierś kurczaka zmacerowana w sosie sojowym polana jogurtem naturalnym z czosnkiem, 2 kabanosy, kawa zbożowa

I jak?

albo sie zaglodzilas na tej udezrzenioce i uciekaj na PW bo bedzie tragedia pozniej
albo to przez te paluszki krabowe bo jest sama skrobia i cukier i na diecie u nas sie absolutnie nie nadaje, chyba ze masz jakies zagraniczne oryginalne
a po za tym za malo jesz - to ni jest glodowka, mamy jesc chociaz 1000 kcal

Edytowane przez Emila3000
Czas edycji: 2010-05-06 o 11:00
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 11:06   #2920
Ayu
Zadomowienie
 
Avatar Ayu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 641
GG do Ayu
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

Cytat:
Napisane przez polutek Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Wy teraz o ćwiczeniach, ale ja w związku z przybyciem 0,400g prosze o pomoc. Napiszę co wczoraj zjadłam i może coś wyłapiecie. Dzisiaj 4 dzien uderzeniówki. Po dwócj dniach było -2kg. Po 3 wróciło 400g.
Oto wczorajszy dzień
8.30 - jajo sadzone z 5 paluszkami krabowymi, kawa zbożowa
13.00 - dwa placki otrębowe z wędzonym łososiem i serek wiejski
nie miałam tu pomiędzy co zjeśc więc wypiłam litr wody
18.00 - 3 kabanosy drobiowe i plasterek szybki drobiowej
21.00 - 6 paluszków krabowych, kabanos z łososia, szklanka coca-coli zero

Help!

To o drazu plan na dzisiaj do konsultacji:
8.30 - trzy białka z jaja usadzone z trzema plasterkami szynki drobiowej
12.00 - dwa placki otrębowe z wędzonym łososiem i serek wiejski, 2 kabanosy drobiowe
15.30 - 8 paluszków krabowych, jajo na twardo z jogrtem naturalnym z ociupinką korniszonów
19.00 - grillowana pierś kurczaka zmacerowana w sosie sojowym polana jogurtem naturalnym z czosnkiem, 2 kabanosy, kawa zbożowa

I jak?
Uderzeniówka nie wyszła Ci niestety. Powinnaś jeść dużo czystego białka.
Podkreślone wywal. Polskie paluszki krabowe nie są takie jak francuskie, mają skrobie, mączki czasami nawet cukier. Mają za dużo węglowodanów, można podobno do 6 dziennie, ja bym radziła unikać całkowicie

Kabanosy drobiowe są za tłuste.

Paluszki krabowe i kabanosy zamień na mięso, kurczak, indyk, albo ryby. Ogólnie to trochę mało tu wychodzi, kabanosy z szynką, zamień na porządną porcję mięska.

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Ja spadam, będę ok. 18
__________________
Rozpasałam się
Zrzucam zbędne kilogramy z Mel B. Mam nadzieję, że uda się przeżyć
Ayu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 11:07   #2921
leejam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 39
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

Cytat:
Napisane przez polutek Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Wy teraz o ćwiczeniach, ale ja w związku z przybyciem 0,400g prosze o pomoc. Napiszę co wczoraj zjadłam i może coś wyłapiecie. Dzisiaj 4 dzien uderzeniówki. Po dwócj dniach było -2kg. Po 3 wróciło 400g.
Oto wczorajszy dzień
8.30 - jajo sadzone z 5 paluszkami krabowymi, kawa zbożowa
13.00 - dwa placki otrębowe z wędzonym łososiem i serek wiejski
nie miałam tu pomiędzy co zjeśc więc wypiłam litr wody
18.00 - 3 kabanosy drobiowe i plasterek szybki drobiowej
21.00 - 6 paluszków krabowych, kabanos z łososia, szklanka coca-coli zero

Help!

To o drazu plan na dzisiaj do konsultacji:
8.30 - trzy białka z jaja usadzone z trzema plasterkami szynki drobiowej
12.00 - dwa placki otrębowe z wędzonym łososiem i serek wiejski, 2 kabanosy drobiowe
15.30 - 8 paluszków krabowych, jajo na twardo z jogrtem naturalnym z ociupinką korniszonów
19.00 - grillowana pierś kurczaka zmacerowana w sosie sojowym polana jogurtem naturalnym z czosnkiem, 2 kabanosy, kawa zbożowa

I jak?

Hej, ja dopiero zaczęłam tą dietę, ale kabanosom drobiowym mówię głośne i stanowcze NIE. Te, które kupiłam dla syna mają oprócz indyka mięso wieprzowe i dużo innych zakazanych rzeczy.
__________________

Moje odchudzanie z Dukanem:
CEL: 50kg

Wzrost: 164cm
05.05.2010 - 63kg (I faza)

07.05.2010 - 60,5kg (II faza)
01.08.2010 - ...kg (III faza)

30.11.2010 - ...kg (IV faza)
leejam jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-06, 11:08   #2922
polutek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

Kurcze, wszędzie widziałam w tabelkach dozwolonych produktów te surimi i dlatego je jadłam bez wyrzutów sumienia. Co do kabanosów, to te z łososia mają 98% łososia w składzie a drobiowe 96% bez dodatków innego miesa (52 zeta ze kilogram). Żadnych ulepszaczy. Naprawdę są takie bleee?
polutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 11:08   #2923
koteczek11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 183
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

Cytat:
Napisane przez Ayu Pokaż wiadomość
Uderzeniówka nie wyszła Ci niestety. Powinnaś jeść dużo czystego białka.
Podkreślone wywal. Polskie paluszki krabowe nie są takie jak francuskie, mają skrobie, mączki czasami nawet cukier. Mają za dużo węglowodanów, można podobno do 6 dziennie, ja bym radziła unikać całkowicie

Kabanosy drobiowe są za tłuste.

Paluszki krabowe i kabanosy zamień na mięso, kurczak, indyk, albo ryby. Ogólnie to trochę mało tu wychodzi, kabanosy z szynką, zamień na porządną porcję mięska.

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Ja spadam, będę ok. 18
a jajeczka na czym koleżanka nasza smazyła na uderzeniówce ??
__________________
3 m-ce Dukana i 15kg mniej

niestety albo i stety mały lokator w brzuchu więc ze ścisłym Dukanem rozstanie
koteczek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 11:10   #2924
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

Cytat:
Napisane przez polutek Pokaż wiadomość
Kurcze, wszędzie widziałam w tabelkach dozwolonych produktów te surimi i dlatego je jadłam bez wyrzutów sumienia. Co do kabanosów, to te z łososia mają 98% łososia w składzie a drobiowe 96% bez dodatków innego miesa (52 zeta ze kilogram). Żadnych ulepszaczy. Naprawdę są takie bleee?
lososiowe są ok z tego co pamietam, jak dla mnie paskudne w smaku

a drobiowe ile maja tluszczu - moze tez beda ok

ksiazki nie mozna doslownie traktowac - obowiazkowe jest czytanie kazdej etykietki bez wzgeldu na to co pisze w ksiazce
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 11:11   #2925
koteczek11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 183
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

Cytat:
Napisane przez polutek Pokaż wiadomość
Kurcze, wszędzie widziałam w tabelkach dozwolonych produktów te surimi i dlatego je jadłam bez wyrzutów sumienia. Co do kabanosów, to te z łososia mają 98% łososia w składzie a drobiowe 96% bez dodatków innego miesa (52 zeta ze kilogram). Żadnych ulepszaczy. Naprawdę są takie bleee?
a sprawdzałaś tabele i dokładny skład ... mięso z kurczaka nie na całym kurczaku jest dobre
__________________
3 m-ce Dukana i 15kg mniej

niestety albo i stety mały lokator w brzuchu więc ze ścisłym Dukanem rozstanie
koteczek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 11:11   #2926
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

Cytat:
Napisane przez koteczek11 Pokaż wiadomość
a jajeczka na czym koleżanka nasza smazyła na uderzeniówce ??
na teflonie tylko i wylacznie - mozna dodac wody lub mleka

sadzone najlepiej zalac wodą wtedy ladnie sie zetną
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 11:12   #2927
polutek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

na niczym mam zajefajną patelnię, na którą wbijam jaja i są usmażone. To samo z plackami otrębowmyi itp. Nic nie przywiera,. Mężuś mi kupił i się sprawdza. A dzisiaj jeszcze grill domowy na jeden kawałek mięsa sobie kupiłam i będę teraz grillowała w nim mięsko żeby nie robić kaszany z tymi kabanosami
polutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 11:13   #2928
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

Cytat:
Napisane przez polutek Pokaż wiadomość
Kurcze, wszędzie widziałam w tabelkach dozwolonych produktów te surimi i dlatego je jadłam bez wyrzutów sumienia. Co do kabanosów, to te z łososia mają 98% łososia w składzie a drobiowe 96% bez dodatków innego miesa (52 zeta ze kilogram). Żadnych ulepszaczy. Naprawdę są takie bleee?
no jeśli drobiowe mają 96% mięcha drobiowego to mogą być okej
Ale rozumiem, że te dane są z etykietki ??
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 11:15   #2929
polutek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

Tak. W sklepie, w którym się zaopatruję są wszystkie etykiety przy produktach. Ale może macie rację, że tam może być też skóra z kuraka zmielona. Oleję je. Tylko skąd w takim razie ten spadek wagi przez 2 pierwsze dni? Też jadłam kabanosy i surimi
polutek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-06, 11:15   #2930
koteczek11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 183
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

Cytat:
Napisane przez polutek Pokaż wiadomość
na niczym mam zajefajną patelnię, na którą wbijam jaja i są usmażone. To samo z plackami otrębowmyi itp. Nic nie przywiera,. Mężuś mi kupił i się sprawdza. A dzisiaj jeszcze grill domowy na jeden kawałek mięsa sobie kupiłam i będę teraz grillowała w nim mięsko żeby nie robić kaszany z tymi kabanosami
to dobrze bo juz drżałam na myśl, że na oleju
__________________
3 m-ce Dukana i 15kg mniej

niestety albo i stety mały lokator w brzuchu więc ze ścisłym Dukanem rozstanie
koteczek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 11:16   #2931
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

Cytat:
Napisane przez polutek Pokaż wiadomość
Tak. W sklepie, w którym się zaopatruję są wszystkie etykiety przy produktach. Ale może macie rację, że tam może być też skóra z kuraka zmielona. Oleję je. Tylko skąd w takim razie ten spadek wagi przez 2 pierwsze dni? Też jadłam kabanosy i surimi
od odstawienia ziemniakow i slodyczy
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 11:19   #2932
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

ja przyznaję, że jadam kabanosy końskie, nieraz w sporej ilości, choć są one kwestią sporną.

Ja kupuję takie, w których tłuszczu za wiele nie ma - etykietki wprawdzie nie znam, ale naprawdę rzadko trafiam na charakterystyczne białe ślady w kabanosach, poza tym są chrupie, chude... No i mam fajne spadki po takiej konince widywałam też ładnie wyglądające kiełbasy/parówki/kabanosy cielęce na przykład, ale się nie odważyłam
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 11:20   #2933
polutek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

Nie jadłam nigdy słodyczy, bo nie lubię (wolę popcorn, ale ten jadłam może z rok temu ostatnio a ziemniaków też raczej nie jadamy (sporadycznie na obiadku u mamy). Odstawiłam pieczywko, to pewnie to. I wieprzowinkę, bo też z nią się lubiłam bardzo.
A co do etykiet, to czytam bardzo dokładnie, bo wczesniej (przed ciążą i urodzeniem Dzidzi mojej) byłam na montignacu i tam etykiety to podstawa. Dlatego te kabansoy od razu sprawdzałam też. Jeszcze dziś dokładnie o tłuszcz zapytam. A do ilu procent by były ok?
polutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 11:21   #2934
Marta 33
Rozeznanie
 
Avatar Marta 33
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 903
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

Cytat:
Napisane przez kataluna Pokaż wiadomość
Nie wiem czy moge wypowiadac sie na temat cwiczen bo za kazdym razem zj..ke dostaje za niszczenie zdrowia.
Jesli chodzi o mnie robie Insanity i czuje sie wysmienicie wrecz. Mam w koncu energie do zycia. Poniewaz to jest wydolnosciowka zaczelam cwczyc P90X z moim TeZetem (...)

Mam wiecej energii, czuje sie lepiej, jestem silniejsza. ...


to prawda, że Insanity to przede wszsytkim Cardio, ale układy ćwiczeń są tak skonstruwane że mięsnie jak najbardziej tez pracuja siłowo, składy, przysiady, brzuchy, i przede wszystkim napięcie brzucha które powinno trwać cały trening, no i czwartkowe wzmacnianie.

Podziwiam że masz siłę po tym jeszcze na p90X.


...
Cytat:
**Uprzedze ataki dotyczace spalania miesni- z tego co panietam z fizjologii i biochemii najpierw zuzywamy ATP zgromadzone w miesniach, z fosfokreatyny, glikogenu, do 30 min spalamy weglowodany, nastepnie spalamy tluszcz a dopiero potem bialka (kiedy nie ma juz innch zrodel energii) Nie wiem, moze sie myle, mialam prawo zapomniec troche z fizjologii wysilku przez jakies 8 lat.

Kazdy inaczej toleruje wysilek fizyczny. Dla mnie jest OK

PS Jeszcze chcialam dodac ze posilki okolotreningowe sa wazne. No i picie, picie i picie ...
znalazłam też mądry wywód na temat ATP dodam jedynie że uzupełnaić należy również glikogen żeby mieć siłę na następny trening. Im więcej glikogenu tym wieksza wytrzymałość. Są specjalne odzywki ale ja piję wode z łyżką miodu.

co do A6W - popieram, nie ma to jak spartaczenie treningu brakiem podstaw. Dlatego najpierw teoria, potem praktyka.
__________________
Zdrowo żyć i być fit

Marta 33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 11:22   #2935
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

do 4% pewnie
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 11:35   #2936
_dagusia_
Raczkowanie
 
Avatar _dagusia_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: 3CITY
Wiadomości: 248
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

[QUOTE=Ayu;19052833]Ja używam Sweetie Gold w tabletkach i Sussiny Gold w proszku, do wypieków. Te w płynie mogą mieć fruktozę, ja tak nadziałam się na Huxol

? co jest grane, takie słodziki złe ??? ;(
mam słodzik w płynie do pieczenia "magda" taki w niebieskiej butelce, w składzie fruktoza min.

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:34 ----------

[QUOTE=_dagusia_;19075201]
Cytat:
Napisane przez Ayu Pokaż wiadomość
Ja używam Sweetie Gold w tabletkach i Sussiny Gold w proszku, do wypieków. Te w płynie mogą mieć fruktozę, ja tak nadziałam się na Huxol

? co jest grane, takie słodziki złe ??? ;(
mam słodzik w płynie do pieczenia "magda" taki w niebieskiej butelce, w składzie fruktoza min.
co mają mieć w składzie, skoro nie aspartam, który się nie nadaje do wypieków i wysokiej temperatury
__________________
CO MNIE NIE ZABIJE TO WZMOCNI ...

"Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy" M.M
_dagusia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 11:45   #2937
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

Cytat:
Napisane przez _dagusia_ Pokaż wiadomość
co mają mieć w składzie, skoro nie aspartam, który się nie nadaje do wypieków i wysokiej temperatury
cyklo cos tam, albo sacharydo cos tam
kup w proszku do pieczenia - napewno bedzie dobry
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 11:52   #2938
_dagusia_
Raczkowanie
 
Avatar _dagusia_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: 3CITY
Wiadomości: 248
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

czyli ten z fruktozą, osławiona magda się nie nadaje. kurde. a dopiero z 1.4 zużyłam ;/

nie widziałam nigdzie tych w płynie - proszku. żeby do pieczenia były.
tylko huxol i magdę ...

Skład magdy
Woda, acesulfan K E-950, sacharynian sodu E-954, fruktoza, kwas cytrynowy E-330, sorbinian potasu E-202.
__________________
CO MNIE NIE ZABIJE TO WZMOCNI ...

"Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy" M.M
_dagusia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 11:59   #2939
kataluna
Rozeznanie
 
Avatar kataluna
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 523
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

Cytat:
Napisane przez Marta 33 Pokaż wiadomość
to prawda, że Insanity to przede wszsytkim Cardio, ale układy ćwiczeń są tak skonstruwane że mięsnie jak najbardziej tez pracuja siłowo, składy, przysiady, brzuchy, i przede wszystkim napięcie brzucha które powinno trwać cały trening, no i czwartkowe wzmacnianie.

Podziwiam że masz siłę po tym jeszcze na p90X.


...

znalazłam też mądry wywód na temat ATP dodam jedynie że uzupełnaić należy również glikogen żeby mieć siłę na następny trening. Im więcej glikogenu tym wieksza wytrzymałość. Są specjalne odzywki ale ja piję wode z łyżką miodu.

co do A6W - popieram, nie ma to jak spartaczenie treningu brakiem podstaw. Dlatego najpierw teoria, potem praktyka.
Dla zainteresowanych uzupelniam wypowiedz glikogen jest zapasem weglowodanow, jest wytwarzany w watrobie i miesniach z glukozy ktora nie zostala wykorzystana.

P90x tylko tak strasznie wyglada ale jest mniej meczacy niz Insanity (wg mnie). A zreszta nikt z batem nade mna nie stoi i nie pilnuje czy robie cwczenia co do sekundy. Ja walcze z moimi niedociagnieciami a nie z ekipa na ekranie komputera. Polecam sprawdzic

Edytowane przez kataluna
Czas edycji: 2010-05-06 o 12:03
kataluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 12:02   #2940
Achika
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 872
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9

a ja sie dzisiaj zmierzylam:PP

Talia bylo 69-jest 66
Brzuch na wysokosci pepka bylo 79 jest 75
biodra bylo 102--> jest 96
udo bylo 58-59 jest 56
lydka chyba bez zmian
ramie to samo ale tam bylo w miare ok

Dodam ze zmierzylam sie po zjedzeniu obfitego snaidania skaldajacego sie z plackow otrebowych z wedlina i wypiciu 0,3 kubka kawy


Na wadze ubylo mi 3 kg jakos tak
__________________
20.IV.2010 rozpoczecie I FAZY
-2kg
25.IV.2010 rozpoczęcie 2 fazy
- 4 kg
12.VI.2010 Rozpoczęcie III FAZY

52!!!! I cel
I cel osiagniety

II cel 50 kg

Moj kulinarny blog:
http://pomaranczowakuchnia.blogspot.com
Achika jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:38.