operacja krzywego kręgosłupa - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-09, 07:15   #2011
Pearl78
Raczkowanie
 
Avatar Pearl78
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 223
GG do Pearl78
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez m_a_r_t_a Pokaż wiadomość
Hmm bardzo boje się tej operacji nie wiem co mam robić rodzice chcą iść ze mną do lekarza ale ja nie chce..a w końcu bez mojej zgody nie przeprowadzą tego zabiegu boje się o to że właśnie bd musiAŁA nosić ten gorsen przez rok to jest masakra bo tego nie da się nosić..;/
i jakie jest ryzyko tej operacji.? a i chciałam się zapytać jak bardzo widoczna jest blizna na plecach i ile to się goi..?
Ryzyko chyba dość małe, choć niestety zawsze jakieś tam jest.
Blizna prawie przez całe plecy, a ile się goiła ...już nie pamiętam, wiem,iż operację miałam 27 czerwca, 12 lipca wypisali mnie do domu a we wrzesniu poszłam normalnie do szkoły i jeszcze kumpel się pytal,gdzie byłam na wczasach, bo całe wakacje spędziłam na ogródku opalając się...:/
Paranoja...
Pearl78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 08:43   #2012
Elizabet0909
Zadomowienie
 
Avatar Elizabet0909
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Podkarpacie;)
Wiadomości: 1 758
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez m_a_r_t_a Pokaż wiadomość
Hmm bardzo boje się tej operacji nie wiem co mam robić rodzice chcą iść ze mną do lekarza ale ja nie chce..a w końcu bez mojej zgody nie przeprowadzą tego zabiegu boje się o to że właśnie bd musiAŁA nosić ten gorsen przez rok to jest masakra bo tego nie da się nosić..;/
i jakie jest ryzyko tej operacji.? a i chciałam się zapytać jak bardzo widoczna jest blizna na plecach i ile to się goi..?


Jeżeli skrzywienie jest duże to jak najbardziej idź na operacje! Ja sama jutro jadę... Narazie nie czuje strachu. Moim zdaniem gorsetu nie będziesz musiała nosić, ale to zależy od lekarza. Ja nosiłam rok na przeczekanie.. I uwierz mi po kilku tyg noszenia nawet go nie czujesz. Więc nie ma co się bać tylko stać się prostą dzięwczyna

Trzymajcie za mnie kciuki, tydzien na wyciągu a potem pewnie w poniedziałek operacja.
__________________
staram się przytyć
F R E E

http://www.suwaczek.pl/cache/066282dd96.png

Pokonałam skoliozę!
Elizabet0909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 13:03   #2013
malenka94
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 917
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Trzymam mocno kciuki za ciebie
__________________




skoliotyczka po operacji ze słabą psychiką


akceptuję siebie

zmieniam nastawienie



Nikt nie wie jaka jestem samotna...
Nikt...
Nikt nie rozumie co ja czuję...
malenka94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 13:05   #2014
minuki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 12
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez m_a_r_t_a Pokaż wiadomość
Hmm bardzo boje się tej operacji nie wiem co mam robić rodzice chcą iść ze mną do lekarza ale ja nie chce..a w końcu bez mojej zgody nie przeprowadzą tego zabiegu boje się o to że właśnie bd musiAŁA nosić ten gorsen przez rok to jest masakra bo tego nie da się nosić..;/
i jakie jest ryzyko tej operacji.? a i chciałam się zapytać jak bardzo widoczna jest blizna na plecach i ile to się goi..?
Słuchaj, jestem po operacji już 7 miechów, czuję się świetnie
Blizn prawie nie widać, bo mam je dwie, wzdłuż pleców i na żebrach. Skrzywienie miałam bardzo bardzo duże. Gorset gipsowy nosiłam przez równy miesiąc! i tak było z każdą dziewczyną operowaną w Poznaniu, po to, by zmniejszyć ryzyko zwiększenia się skrzywienia, poza tym przez niego będziesz czuć się pewniej! Mówię ci! nie denerwuj się!

Co do ćwiczeń mogę ci polecić siłownię i wszystkie ćwiczenia na kondycję, bo im lepsza kondycha tym lepsze samopoczucie po operce.
Nie bój się lekarzy!

Skąd jesteś?
__________________
Data operacji: 23.09.2009
Skolioza idiopatyczna, prawostronna
Szpital: Poznań, Oddział IIE
Przed: 108* i 58*
Po: 28*
Samopoczucie: REWELKA ^3^
minuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 14:34   #2015
ButterFly 000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez minuki Pokaż wiadomość
Słuchaj, jestem po operacji już 7 miechów, czuję się świetnie
Blizn prawie nie widać, bo mam je dwie, wzdłuż pleców i na żebrach. Skrzywienie miałam bardzo bardzo duże. Gorset gipsowy nosiłam przez równy miesiąc! i tak było z każdą dziewczyną operowaną w Poznaniu, po to, by zmniejszyć ryzyko zwiększenia się skrzywienia, poza tym przez niego będziesz czuć się pewniej! Mówię ci! nie denerwuj się!

Co do ćwiczeń mogę ci polecić siłownię i wszystkie ćwiczenia na kondycję, bo im lepsza kondycha tym lepsze samopoczucie po operce.
Nie bój się lekarzy!

Skąd jesteś?
minuki! dlaczego masz dwie blizny? miałaś może gibbectomię?
ButterFly 000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 15:38   #2016
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez minuki Pokaż wiadomość
Słuchaj, jestem po operacji już 7 miechów, czuję się świetnie
Blizn prawie nie widać, bo mam je dwie, wzdłuż pleców i na żebrach. Skrzywienie miałam bardzo bardzo duże. Gorset gipsowy nosiłam przez równy miesiąc! i tak było z każdą dziewczyną operowaną w Poznaniu, po to, by zmniejszyć ryzyko zwiększenia się skrzywienia, poza tym przez niego będziesz czuć się pewniej! Mówię ci! nie denerwuj się!



Skąd jesteś?
hej mogłabyś napisać,w którym szpitalu cię operowano?Jestem ciekawa,bo 3 lata temu też miałam dwie operacje kręgosłupa w szpitalu w Poznaniu
A tak w ogóle to w czwartek byłam w wojewódzkim ośrodku orzekania o stopniu niepełnosprawności bo złożyłam odwołania
Ludzie byli tam całkiem mili Był tylko lekarz i psycholog.Teraz ciekawa jestem opinii i "wyroku"
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 16:33   #2017
domini3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 252
GG do domini3
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez m_a_r_t_a Pokaż wiadomość
Hmm bardzo boje się tej operacji nie wiem co mam robić rodzice chcą iść ze mną do lekarza ale ja nie chce..a w końcu bez mojej zgody nie przeprowadzą tego zabiegu boje się o to że właśnie bd musiAŁA nosić ten gorsen przez rok to jest masakra bo tego nie da się nosić..;/
i jakie jest ryzyko tej operacji.? a i chciałam się zapytać jak bardzo widoczna jest blizna na plecach i ile to się goi..?
Ja blizny mam 2 ale dlatego ze jestem po 3 operacjach, goją sie bardzo ładnie, ta na plecach jest prawie wcale niewidoczna, choc jest długa, ta z boku troszke bardziej, ale tez jest ładnie zagojona. Gorset lekarze daja podobno bardzo zadko ja nosiłam swój 10 miesięcy po operacji. CO do ryzyka musisz pamietac ze ono zawsze jest, ale nie mozesz idac na operacje myślec tylko o nim. Musisz myslec pozytywnie.
domini3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-09, 20:04   #2018
minuki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 12
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez wyszukiwarka Pokaż wiadomość
hej mogłabyś napisać,w którym szpitalu cię operowano?Jestem ciekawa,bo 3 lata temu też miałam dwie operacje kręgosłupa w szpitalu w Poznaniu
W szpitalu u Degi

ButterFly 000: Co do blizn, to miałam z dostępu przedniego i tylnego. Usunęli mi 6 żebro i dzięki temu dało się uzyskać tak dużą korektę... A o chrząstkach międzyżebrowych w odcinku piersiowym, nie wspomnę
A, i blizny nie były niczym smarowane, a już ta wzdłuż pleców jest niemalże niewidoczna, a na żebrach jest lekko sinawa i trochę mnie to martwi...
__________________
Data operacji: 23.09.2009
Skolioza idiopatyczna, prawostronna
Szpital: Poznań, Oddział IIE
Przed: 108* i 58*
Po: 28*
Samopoczucie: REWELKA ^3^

Edytowane przez minuki
Czas edycji: 2010-05-10 o 14:37
minuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 20:26   #2019
Xtase
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 732
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Dziewczyny jak to jest z przedłużaniem zaświadczenia o niepełnosprawności? Kończy mi się we wrześniu, a chciałabym je przedłużyć, bo wiadomo zawsze to jakieś dodatkowe pieniądze
Czy jest to bardziej formalność, czy komisja może stwierdzić że nagle cudownie ozdrowiałam i odmówić?
__________________
Ty masz taki czar
Xtase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 21:26   #2020
domini3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 252
GG do domini3
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez Xtase Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak to jest z przedłużaniem zaświadczenia o niepełnosprawności? Kończy mi się we wrześniu, a chciałabym je przedłużyć, bo wiadomo zawsze to jakieś dodatkowe pieniądze
Czy jest to bardziej formalność, czy komisja może stwierdzić że nagle cudownie ozdrowiałam i odmówić?
A z tym różnie bywa to zalezy na jakiego doktora na jaką komisje trafisz. Ogólnie wniosek o przedłuzenie orzeczenia o niepełnosprawności składa sie na miesiąc przed upływem końca poprzedniego orzeczenia.
domini3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 10:09   #2021
ondatrazibethicus
znaczy piżmak
 
Avatar ondatrazibethicus
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 599
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cześć Dziewczyny, żałuję, że kiedyś nie trafiłam na to forum. Ja jestem już 7 lat po operacji skoliozy i czuję się dobrze. Byłam operowana w warszawskim Szpitalu Dzieciątka Jezus przez dr Michalskiego.

Elizabet0909 trzymam kciuki za Ciebie i resztę Dziewczyn, które są wciąż przed.

Cytat:
Napisane przez aisuga Pokaż wiadomość
Jestemw3 liceum, miałam operację w 1 gimnazjum w poznaniu.(polecam) Ogólnie to skoliozę miałam b. dużą, więc operacja była koniecznym rozwiązaniem, i do tego garb żebrowy, który mi powrócił ku mojej rozpaczy. Skolioza też trochę się powiększyła od czasu pooperacyjnego ale to ponoć normalne, ważne że już się ustabilizowało. Na codzień nie jest za fajnie bo cały dzień w szkole jest dla mnie udręką, mimo że oczywiście noszę tylko pare książek, to gdy wracam do domu muszę poleżeć.
A i do tego cierpię na bliznowiec, więc niestety blizny po operacji wyglądają okropnie, nie ma szans żebym poszła na plażę, basen czy coś, bo się źle czuje z moimi plecami, a ku mojej też rozpaczy jakby co chwilę jest ku temu okazja (bo ogólnie uwielbiam pływać)...
A teraz następuje ta scena kiedy ktoś mnie może w jakiś sposób wesprzeć, bo jest mi smutno.
Aisuga nie smuć się. Oczywiście, że są szanse, żebyś poszła na plażę czy basen, ponieważ tak jak sama piszesz uwielbiasz pływanie! Zabierz ze sobą przyjaciółkę, dzięki której będziesz czuła się raźniej. To są tylko blizny, ludzie zazwyczaj na nie zwracają uwagę, bo rzucają się w oczy i idą dalej. Naprawdę. Wszystko zależy od Ciebie, to Ty musisz nauczyć czuć się z nimi dobrze, a jeśli tak będzie to gwarantuję, że reszta nie będzie Cię interesować. Może na początku będziesz czuła się lepiej w kostiumie, zakrywającym plecy? Ja zgadzam się z podejściem Pearl78. Też obnażałam bez oporów plecy z dużą blizną w miejscach typu plaża, basen. Nawet ciekawiły mnie reakcje ludzi. Ale kurczę, jakoś mało osób się tym przejmowało serio! Będzie dobrze.


Cytat:
Napisane przez Xtase Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak to jest z przedłużaniem zaświadczenia o niepełnosprawności? Kończy mi się we wrześniu, a chciałabym je przedłużyć, bo wiadomo zawsze to jakieś dodatkowe pieniądze
Czy jest to bardziej formalność, czy komisja może stwierdzić że nagle cudownie ozdrowiałam i odmówić?
To zdecydowanie zależy od komisji lekarskiej. U mnie zdarzały się takie komisje, podczas których było szczegółowe badanie, wywiad, ocena dokumentacji medycznej, ale np. ostatnio trafiłam na takiego lekarza, który w ciągu dwóch minut załatwił sprawę. Zapytał po co tu przyszłam, coś odburknął na moją odpowiedź i po sekundzie zastanowienia dodał: dobra, niech pani już idzie. Musiałam dopytać się jak mam to rozumieć. Oczywiście przedłużył mi orzeczenie, a mnie była na rękę ta krótka procedura. Jednak generalnie nie powinni odmówić, jeżeli nic nie zmieniło się w sprawie Twojego stanu zdrowia, a dokumentacja oraz zaświadczenie lekarza to potwierdza. Chyba, że będziesz utrzymywać, iż czujesz sie o wiele lepiej niż kiedyś, lekarz w zaświadczeniu opisze Twoje cudowne ozdrowienie, ale przecież nie o to chodzi, prawda?
ondatrazibethicus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-10, 16:09   #2022
ButterFly 000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez minuki Pokaż wiadomość
W szpitalu u Degi

ButterFly 000: Co do blizn, to miałam z dostępu przedniego i tylnego. Usunęli mi 6 żebro i dzięki temu dało się uzyskać tak dużą korektę... A o chrząstkach międzyżebrowych w odcinku piersiowym, nie wspomnę
A, i blizny nie były niczym smarowane, a już ta wzdłuż pleców jest niemalże niewidoczna, a na żebrach jest lekko sinawa i trochę mnie to martwi...
minuki! dziękuję za odpowiedź! jak się czujesz po wycięciu tych żeber? masz teraz jakieś dolegliwości z tym związane? długo to się zrastało? i jak z Twoją klatką piersiową, jest bardzo pomniejszona (jak się oddycha?)?

bo ja za tydzień idę do szpitala i chyba będę miała robioną właśnie gibbectomię (przy okazji korekty pręta, który się odhaczył...)
ButterFly 000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 16:29   #2023
Kinga95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Sanok
Wiadomości: 9
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Dziewczyny wróciłam Juz jestem po i to jest najważniejsze... nie wazne ze pobolewa to wkoncu operacja byla powazna a wiec.. jak wam pisalam wczesniej pojechalam na operacje 20 kwietnia do Zakopanego. W odciku lędzwiowym mialam 60 stopni i w pierśiowym 53 stopni. Wynik wyszedł rewelacyhjny bo z 60 st zostały mi 9 !! tak! 9 stopni ja do teraz nie moge uwierzyć! mialam zabieg robiony z dostepu przedniego. w piersiowym odcinku pozostalo mi 30 stopni które- jak mówią lekarze- same sie jakimś cudem wyprostują ;o ;DDD no ale dobra... czuje sie w miare.. czasem pobolewa... załatwiam teraz indywidualne nauczanie i do konca roku nie wróce do szkoly. Mozna powiedziec ze juz mam wakacje ;D jak macie pytania co do operacji.. kliniki czy oddziału ( ja bylam na II ) to piszcie na priv ohh! ciesze sie bardzo ze juz jestem z wami
a przez foru poznalam Asię z którą sie spotkalam tam na miejscu i ktora czeka wlasnie na operacje. Także trzymajmy za nią kciuki !!
Pozdrawiam wszystkie Skioliotyczki przed i po operacji buźka
Kinga95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 19:30   #2024
agi_82
Wtajemniczenie
 
Avatar agi_82
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: my private paradise
Wiadomości: 2 263
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

hej dziewczyny
byłam w końcu na wizycie u innego ortopedy ( dokladniej z LORO ze Świebodzina ) no i wyrok jeden : operacja
mimo ze jestem dużą dziewczynka cholernie sie boje W związku z tym mam kilka pytań moze zaczne od tego gdzie byłyście operowane? czy ktoraś była może operowana w LORO?
pozdrowionka
agi_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 19:52   #2025
minuki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 12
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez ButterFly 000 Pokaż wiadomość
minuki! dziękuję za odpowiedź! jak się czujesz po wycięciu tych żeber? masz teraz jakieś dolegliwości z tym związane? długo to się zrastało? i jak z Twoją klatką piersiową, jest bardzo pomniejszona (jak się oddycha?)?

bo ja za tydzień idę do szpitala i chyba będę miała robioną właśnie gibbectomię (przy okazji korekty pręta, który się odhaczył...)
Cóż... gibbectomii nie miałam. Podczas jednej operacji zrobili mi to wszystko. Ucięli mi jedno żebro, kilka chrząstek i usztywnili 13 kręgów, łobuzy
W sumie jeśli chodzi o sam ból to jest on (chyba ;p) porównywalny do bólu po normalnej operacji samego kręgosłupa. Heh, najgorzej się kaszle! Ale przez pierwsze miesiące, potem jest coraz lepiej
Moim zdaniem, każdy inaczej znosi ból, więc nie mogę powiedzieć, że bolało jak cholera.
Jedynym powikłaniem była niedodma prawego płuca...
Teraz oddycha się normalnie Jeśli chodzi o sam garb... Lekko wystaje mi prawa łopatka, ale nie przeszkadza mi to, zwłaszcza, że efekt po jednej operacji jest tak duży!

I jeszcze coś! Byłam ostatnio u kontroli i mogę już wykonywać leciutki sporcik

A jakie ty miałaś skrzywienie?
__________________
Data operacji: 23.09.2009
Skolioza idiopatyczna, prawostronna
Szpital: Poznań, Oddział IIE
Przed: 108* i 58*
Po: 28*
Samopoczucie: REWELKA ^3^
minuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 21:27   #2026
ButterFly 000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez minuki Pokaż wiadomość
Cóż... gibbectomii nie miałam. Podczas jednej operacji zrobili mi to wszystko. Ucięli mi jedno żebro, kilka chrząstek i usztywnili 13 kręgów, łobuzy
W sumie jeśli chodzi o sam ból to jest on (chyba ;p) porównywalny do bólu po normalnej operacji samego kręgosłupa. Heh, najgorzej się kaszle! Ale przez pierwsze miesiące, potem jest coraz lepiej
Moim zdaniem, każdy inaczej znosi ból, więc nie mogę powiedzieć, że bolało jak cholera.
Jedynym powikłaniem była niedodma prawego płuca...
Teraz oddycha się normalnie Jeśli chodzi o sam garb... Lekko wystaje mi prawa łopatka, ale nie przeszkadza mi to, zwłaszcza, że efekt po jednej operacji jest tak duży!

I jeszcze coś! Byłam ostatnio u kontroli i mogę już wykonywać leciutki sporcik

A jakie ty miałaś skrzywienie?
matko! dziękuję Ci bardzo za odpowiedź!
ja miałam ok. 70 stopni w odcinku piersiowym, a po operacji nawet nie wiem... ale pewnie ok 30-40? i teraz korzystając z tego, że będą mnie ponownie cięli, chcę podciąć sobie żebra, ale trochę się obawiam. dziękuję Ci bardzo!
ButterFly 000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 22:41   #2027
m_a_r_t_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 30
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Jestem z Gdańska nie wiem jak tu z lekarzami i szpitalami .. ogólnie boje się szpitali..;P
a ty gdzie byłaś operowana..?
m_a_r_t_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 18:35   #2028
Kinga95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Sanok
Wiadomości: 9
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Moja kolezanka, którą poznalam w szpitalu, byla operowana w Gdańsku...
powiem jedno: JEDNA WIELKA BEZNADZIEJA.
Miała zakladane implanty na 47 stopniowe skrzywienie w odcinku piersiowym. Mowili jej ze im szybciej wyciagnie je z kregoslupa tym lepiej. Noi wyciagnela... po
3 latach. Teraz ma ogromnego garba ze 80 stopniowym skrzywieniem. Kregoslup po prostu sie zapadł. Treaz jedyną nadzieją dla niej jest szpital w Zakopanem i bardzo ryzykowna operacja. Tam, w Gdańsku po prostu piepszyli wszystko. Hm .. bylo to 3 lata temu.. nie wiem jak teraz .. no .. ale pytasz wiec mówie jaka prawda. i oczywiscie nie we wszystkich przypadkach sie musi zdarzać takie coś.. ale mówie jak bylo. Lekarze tam po prostu chcieli szybko dostać kase za te implanty i dostrzetnie spiepszyli teraz zycie dziewczynie
nie wiem jak teraz jest.
Kinga95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 14:45   #2029
aga1500
Rozeznanie
 
Avatar aga1500
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: City :)
Wiadomości: 620
GG do aga1500
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Hej wszystkim wróciłam dziś ze szpitala po raz kolejny,ale nie jest dobrze bo leci mi dalej ropa.Puscili mnie tylko z tego wzgledu ze jutro mam wazne badanie w gliwicach tak by mnie jeszcze trzymali nie wiadomo ile
Duzo się u Was działo
aga1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-12, 18:56   #2030
Celinaa
Raczkowanie
 
Avatar Celinaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 384
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Mnie będzie za kilka miesięcy operował dr Nosarzewski z Warszawy. Jest ktoś operowany przez dr?
__________________

Celinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 19:22   #2031
LinoAnia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 17
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez Celinaa Pokaż wiadomość
Mnie będzie za kilka miesięcy operował dr Nosarzewski z Warszawy. Jest ktoś operowany przez dr?
Ja
LinoAnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 21:15   #2032
Celinaa
Raczkowanie
 
Avatar Celinaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 384
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez LinoAnia Pokaż wiadomość
Ja
I jak po? Wszystko dobrze? Napisz coś więcej jak było. Mam mnóstwo pytań Dr powiedział że operacja max 3 miesiące, ale pewnie szybciej, dostęp tylni.
Ja jestem dr zachwycona po wizycie, poświęcił mi dużo czasu, wszystko wytłumaczył, jest miły, konkretny, profesjonalny. Sprawia świetne wrażenie i wzbudza zaufanie.
__________________

Celinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 08:02   #2033
Karina 7777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 24
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Hej Butterfly, ja jadę za 2 tyg do Zakopanego , a Ty za tydzień...pewnie się spotkamy!będe tez miała wyjęcie pretów i gibectomie. wow, ale jak ja Ciebie poznam???napisz coś więcej o sobie, moze do mnie na priv.. Czekam...

Ps. Dziewczyny, nie wiecie czy czekajac na operację ( awiadomo ze nie jest ona raczej z dnia na dzień) mozna( po uprzednim zgłoszeniu pielęgniarkom) wyjść na miasto????(wiadomo, po badaniach itp..)?????????????Piszę jako osoba pełnoletnia, bo młodzież do 18 lat to pewnie nie może.... Jak to jest???

---------- Dopisano o 09:02 ---------- Poprzedni post napisano o 08:57 ----------

Agus 1500, tak poczytuje Twoje wypowiedzi- a co tak u Ciebie się dzieje, ze nie moze sie to tak wszystko zagoić?co na to lekarze?
Karina 7777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 09:48   #2034
xMadziuSx
Raczkowanie
 
Avatar xMadziuSx
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 63
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cześć wszystkim . Tez mam proble ze skoliozą i to od 3 klasy podstawówki(tzn.7 lat juz) byłam u lekarza bardzo dawno temu(kilka lat), dostałam jakies cwiczenia ktore nic nie dawały, ile stopni skrzywienia niestety nie wiem. Teraz bedac starsza zaczyna mi to naprawde przeszkadzac , gdy ubieram jakies bluzki ktore przylegaja do ciala glupio sie czuje gdy mam jedno wcięcie wyzej drugie nizej, mam czeste bole kregoslupa, a dodatkowo od 7 lat trenuje siatkowke , ostatnim czasem dosyc czesto boli mnie kregoslup, i chcialabym jakos to wyleczyc i pomysalam sobie o operacji... i Takie pytania mam ,moze wiecie ile kosztuje taka operacja , i czy po niej mogłabym spowrotem grać w siatkowke : > ?
__________________
____________________
siatkowka.
złote piaski!:
xMadziuSx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 15:36   #2035
Kinga95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Sanok
Wiadomości: 9
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

[QUOTE=Karina 7777;19263639]

Ps. Dziewczyny, nie wiecie czy czekajac na operację ( awiadomo ze nie jest ona raczej z dnia na dzień) mozna( po uprzednim zgłoszeniu pielęgniarkom) wyjść na miasto????(wiadomo, po badaniach itp..)?????????????Piszę jako osoba pełnoletnia, bo młodzież do 18 lat to pewnie nie może.... Jak to jest??



Siemka jeśli jestes pełnoletnia bo oczywiście bez problemu Cie puszczą tylko tam jest coś takiego ze wszystkie wypisy i przepustki są gdzieś od 13 . o tej godzinie juz zadnych badan nie ma wiec bez problemu. POzdrowienia



Kinga95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 19:05   #2036
ButterFly 000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez Karina 7777 Pokaż wiadomość
Hej Butterfly, ja jadę za 2 tyg do Zakopanego , a Ty za tydzień...pewnie się spotkamy!będe tez miała wyjęcie pretów i gibectomie. wow, ale jak ja Ciebie poznam???napisz coś więcej o sobie, moze do mnie na priv.. Czekam...

Ps. Dziewczyny, nie wiecie czy czekajac na operację ( awiadomo ze nie jest ona raczej z dnia na dzień) mozna( po uprzednim zgłoszeniu pielęgniarkom) wyjść na miasto????(wiadomo, po badaniach itp..)?????????????Piszę jako osoba pełnoletnia, bo młodzież do 18 lat to pewnie nie może.... Jak to jest???

---------- Dopisano o 09:02 ---------- Poprzedni post napisano o 08:57 ----------

Agus 1500, tak poczytuje Twoje wypowiedzi- a co tak u Ciebie się dzieje, ze nie moze sie to tak wszystko zagoić?co na to lekarze?

hej! Tak się składa, że chyba jako jedna z nielicznych (na tym forum) operację mam w Trzebnicy, a nie w Zakopanem... i to już w poniedziałek! W niedzielę idę do szpitala... Także Karinko, nie spotkamy się...


faktycznie, dotąd chyba nie pisałam, że będę operowana gdzie indziej niż w Zakopanem...
ButterFly 000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 19:38   #2037
aga1500
Rozeznanie
 
Avatar aga1500
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: City :)
Wiadomości: 620
GG do aga1500
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez Karina 7777 Pokaż wiadomość
Hej Butterfly, ja jadę za 2 tyg do Zakopanego , a Ty za tydzień...pewnie się spotkamy!będe tez miała wyjęcie pretów i gibectomie. wow, ale jak ja Ciebie poznam???napisz coś więcej o sobie, moze do mnie na priv.. Czekam...

Ps. Dziewczyny, nie wiecie czy czekajac na operację ( awiadomo ze nie jest ona raczej z dnia na dzień) mozna( po uprzednim zgłoszeniu pielęgniarkom) wyjść na miasto????(wiadomo, po badaniach itp..)?????????????Piszę jako osoba pełnoletnia, bo młodzież do 18 lat to pewnie nie może.... Jak to jest???

---------- Dopisano o 09:02 ---------- Poprzedni post napisano o 08:57 ----------

Agus 1500, tak poczytuje Twoje wypowiedzi- a co tak u Ciebie się dzieje, ze nie moze sie to tak wszystko zagoić?co na to lekarze?
Karino nie ma problemu mozesz wyjsc na miasto,tlko zglosisz to i wpiszesz sie do zeszytu o ktorej wychodzisz i o ktorej wrocisz
Co do mnie no wiesz lekarze nic specjalnego nie robia,nie wiadomo od czego to sie zaczelo,ale podejrzewaja ze po operacji kregoslupa cos mi zaropialo i poszlo do nogi a uodpornilam sie na antybiotylki dlatego gronkowiec caly czas mnie atakuje i powoduje ropnie ktore bardzo mi dokuczaja bo goraczkuje wysoko i mam dreszcze.Wczoraj wyszlam ze szpitala po 2 tyg pobycie ale nie chcieli mnie puscic bo noga jeszcze mi ropieje,wyszlam tylko ze wzgledu ze dzis w gliwicach mialam wazne badanie,spedzilam tam caly dzien,wynik dostane za tydzien.jutro bedze dzwonic do zakopanego zeby umowic sie na termin wizyty zeby jechac tam z tym wynikiem i tak wkolko u mnie od szpitla do szpitala.w tym roku spedzilam juz 2,5 miesiaca w szpitalach i to tylko z ta noga a gdzie jeszcze kregoslup?zakopane powiedzialo ze nie rusza mojego bolacego kregoslupa dopoki nie wylecze nogi wiec jestem uziemiona a boli bardzo do tego dochodzi noga

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

Cytat:
Napisane przez xMadziuSx Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim . Tez mam proble ze skoliozą i to od 3 klasy podstawówki(tzn.7 lat juz) byłam u lekarza bardzo dawno temu(kilka lat), dostałam jakies cwiczenia ktore nic nie dawały, ile stopni skrzywienia niestety nie wiem. Teraz bedac starsza zaczyna mi to naprawde przeszkadzac , gdy ubieram jakies bluzki ktore przylegaja do ciala glupio sie czuje gdy mam jedno wcięcie wyzej drugie nizej, mam czeste bole kregoslupa, a dodatkowo od 7 lat trenuje siatkowke , ostatnim czasem dosyc czesto boli mnie kregoslup, i chcialabym jakos to wyleczyc i pomysalam sobie o operacji... i Takie pytania mam ,moze wiecie ile kosztuje taka operacja , i czy po niej mogłabym spowrotem grać w siatkowke : > ?
Operacja nie jest platna,jednak najpierw musisz udac sie do specjalisty,zrobic zdjecia,on ci obliczy kat skrzywienia i zdecyduje czy potrzebujesz operacji,zycze wiec powodzenia
aga1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 20:02   #2038
arandano
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 7
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

hej. przeczytałam tylko część tego, co tutaj zostało napisane, ale wynika, że operacja jest bezpłatna. chciałam się upewnić. Jest bezpłatna dla wszystkich czy tylko dla osób niepełnoletnich? czy ktoś miał przeprowadzoną operację przez docenta Kotwickiego z Poznania? dodam, że mam 18 lat i czeka mnie w najbliższym czasie operacja kręgosłupa w odcinku piersiowym, której się strasznie boję i mam obawy, że później będę musiała zrezygnować z wielu aktywnych zajęć, typu pływanie, bieganie i taniec, który jest moim zamiłowaniem.
arandano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 21:02   #2039
sspineczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 250
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Złożyłam odwołanie od "wyroku" komisji rejonowej, która orzekła że mam lekki stopień niepełnosprawności. Komisja wojewódzka również stwierdziła, że jestem .... zdrowa ! ;] Jest w ogóle sprawiedliwość na tym świecie?! Człowiek po 2 operacjach z 50 stopniami ma lekki a człowiek z 40 stopniami z gorsetem ma umiarkowany?

Pozdrawiam. !
__________________
50* 30*
spondylodeza tylna (23.03.2007)
gibbectomia (14.07.2009)
sspineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 21:15   #2040
agi_82
Wtajemniczenie
 
Avatar agi_82
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: my private paradise
Wiadomości: 2 263
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez sspineczka Pokaż wiadomość
Złożyłam odwołanie od "wyroku" komisji rejonowej, która orzekła że mam lekki stopień niepełnosprawności. Komisja wojewódzka również stwierdziła, że jestem .... zdrowa ! ;] Jest w ogóle sprawiedliwość na tym świecie?! Człowiek po 2 operacjach z 50 stopniami ma lekki a człowiek z 40 stopniami z gorsetem ma umiarkowany?

Pozdrawiam. !
hm...niestety tak to jest w nszym cudnym kraju :/ człowiek pójdzie na komisje bez jednej ręki to powiedzą mu że ma jeszcze drugą niestety ale trzymam kciuki za odwołanie!!! trzeba walczyc o "swoje" i nie poddawac się
agi_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-10 20:28:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:26.