Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-17, 17:32   #4441
lindsley
Zakorzenienie
 
Avatar lindsley
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 262
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

Cytat:
Napisane przez zgadnij_MS Pokaż wiadomość
Tęskno mi do chwil porodu do tego pierwszego krzyku, płaczu, otwierania oczek
Oj mi też tęskno... Może nie do samego porodu ale do tych pierwszych chwil po... Pierwszego tygodnia kiedy synuś spał i jadł i kupe robił Teraz to też ale częściej + krzyki w niebogłosy z powodu bólu brzuszka

Dziewczyny ja Was przepraszam że wpadam tak tylko z doskoku i o sobie piszę a nie odp każdej ale Michaś przy cycu wisi co 2h przez pół godz i jak akurat z prawej piersi je to nie bardzo mam nawet jak czytać (bo nie mam jak przewijać stron) a jak z lewej to średnio mi idzie pisanie jedną ręką Ale czytam na bieżąco a potem i tak zapominam co której bym chciała napisać

Kretencja zapomniałam wcześniej ale oczywiście trzymam za Tatę, tyle kciuków na wizazu więc musi znów być dobrze I również za jutrzejszą wizytę i potem za usg... Jeju jak ja tęsknię za brzuszkiem, za kopniakami i za tym oczekiwaniem... Heh, teraz mam zawartość mojego brzuszka w łóżeczku... ale czasem mam ochotę, żeby wrócił do brzuszka...

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:32 ----------

Mam prośbę, w sobotę wyprawiamy z Tz jego urodziny i moje imieniny (trochę z wyprzedzeniem ale tak nam pasuje) Będziemy mieli 4 gości. Będą to znajomi ale oni czasem jak coś robią to tak Ą i Ę no i też bym chciała jakąś kolację zrobić a nie piwo i chipsy... I moja prośba, potrzebuję menu, proste, szybkie i niedrogie... Boję się, że nie będę miała za dużo czasu na przygotowanie Muszę mieć menu jak najszybciej bo na zakupy trzeba jechać...
__________________
Pojawiłeś się niespodziewanie w kwietniowy poranek i wywróciłeś nasz świat do góry nogami

Michaś
lindsley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 18:33   #4442
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

Dziewczyny, dzięki za kciuki!

Lindsley, mam cudny przepis, na ciepło, ale dosyć drogi niestety. Cukinie zapiekane z twarożkiem.
Na 2 głodne osoby potrzeba:
3 niewielkie cukinie (ok.80 dag), najlepsze są młode
półtora opakowania twarożku typu Kanapkowy (nie wiem, jaką pojemność te opakowania mają, ale na pewno Kanapkowy Hochlanda kojarzysz) o smaku neutralnym
pół opakowania (125-135 g) sera typu Feta (ja używam Favity)
dwa spore ząbki czosnku
sól, pieprz (najlepiej świeżo mielony)
przyprawy do smaku, ja najczęściej używam cząbru i rozmarynu, nadaje się też np. tymianek
ewentualnie oliwki - najlepiej zielone, mogą być faszerowane papryką - kilkanaście sztuk

Cukinie myjemy, obcinamy końcówki, przekrawamy wzdłuż na pół i wydrążamy łyżeczką pestki. Trochę solimy (po wydrążonej stronie) i odkładamy żeby puściły sok. W tym czasie w miseczce mieszamy starannie twarożek z fetą, rozgniecionym czosnkiem, przyprawami i niewielką ilością pieprzu (nie solimy!). Jeśli chcemy dodać do farszu oliwki, przekrawamy je na połówki i też mieszamy z twarożkiem. Po kilkunastu minutach zlewamy z połówek cukinii płyn, jeśli się wydzielił i lekko je pieprzymy, najlepiej świeżo zmielonym pieprzem. Nakładamy w wydrążone miejsca sporą ilość twarożku wymieszanego z dodatkami. Układamy nafaszerowane połówki na blasze wyłożonej folią aluminiową i pieczemy w piekarniku nagrzanym do ok.220-225 stopni przez ok.25 minut. Podajemy oczywiście gorące.
Wedle uznania można fetę zastąpić np. serem kozim lub w ogóle dać tylko twarożek z ziołami, jak kto lubi
Dosyć drogie danie, ale warte swojej ceny

Doczytałam, że ma być niedrogo Zaraz jeszcze pomyślę, a ten przepis z cukiniami może się i tak komuś przyda

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 19:11 ----------

Mam coś tańszego.
Przepis też na 2 osoby.

Potrzeba:
makaron spaghetti na 2 osoby
2 opakowania serka topionego bez dodatków (takie typu "kiełbaska")
1 brokuł
łyżka masła
trochę białego wina (może być najtańsze z supermarketu)
ew. trochę śmietany 18% (2-3 łyżki)
pieprz grubo mielony

Brokuła podzielić na różyczki. Włożyć do osolonego i lekko ocukrzonego wrzątku i obgotować ok. 5-7 minut (nie może się rozpadać).
W dużym płytkim garnku rozgrzać masło, dodać serki topione + ewentualnie śmietanę. Roztapiać serki cały czas mieszając (łatwo się przypala!). Pod koniec rozpuszczania dodać trochę wina i pieprz. Konsystencja powinna być jednolita, płynna, ale dosyć gęsta. Dodać różyczki brokuła, dokładnie, ale delikatnie wymieszać. Podawać z makaronem, najlepiej wszystko razem wymieszane
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 18:37   #4443
weronia83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: warmińsko mazurskie
Wiadomości: 825
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

Cytat:
Napisane przez kretencja Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dzięki za kciuki!

Lindsley, mam cudny przepis, na ciepło, ale dosyć drogi niestety. Cukinie zapiekane z twarożkiem.
Na 2 głodne osoby potrzeba:
3 niewielkie cukinie (ok.80 dag), najlepsze są młode
półtora opakowania twarożku typu Kanapkowy (nie wiem, jaką pojemność te opakowania mają, ale na pewno Kanapkowy Hochlanda kojarzysz) o smaku neutralnym
pół opakowania (125-135 g) sera typu Feta (ja używam Favity)
dwa spore ząbki czosnku
sól, pieprz (najlepiej świeżo mielony)
przyprawy do smaku, ja najczęściej używam cząbru i rozmarynu, nadaje się też np. tymianek
ewentualnie oliwki - najlepiej zielone, mogą być faszerowane papryką - kilkanaście sztuk

Cukinie myjemy, obcinamy końcówki, przekrawamy wzdłuż na pół i wydrążamy łyżeczką pestki. Trochę solimy (po wydrążonej stronie) i odkładamy żeby puściły sok. W tym czasie w miseczce mieszamy starannie twarożek z fetą, rozgniecionym czosnkiem, przyprawami i niewielką ilością pieprzu (nie solimy!). Jeśli chcemy dodać do farszu oliwki, przekrawamy je na połówki i też mieszamy z twarożkiem. Po kilkunastu minutach zlewamy z połówek cukinii płyn, jeśli się wydzielił i lekko je pieprzymy, najlepiej świeżo zmielonym pieprzem. Nakładamy w wydrążone miejsca sporą ilość twarożku wymieszanego z dodatkami. Układamy nafaszerowane połówki na blasze wyłożonej folią aluminiową i pieczemy w piekarniku nagrzanym do ok.220-225 stopni przez ok.25 minut. Podajemy oczywiście gorące.
Wedle uznania można fetę zastąpić np. serem kozim lub w ogóle dać tylko twarożek z ziołami, jak kto lubi
Dosyć drogie danie, ale warte swojej ceny

Doczytałam, że ma być niedrogo Zaraz jeszcze pomyślę, a ten przepis z cukiniami może się i tak komuś przyda

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 19:11 ----------

Mam coś tańszego.
Przepis też na 2 osoby.

Potrzeba:
makaron spaghetti na 2 osoby
2 opakowania serka topionego bez dodatków (takie typu "kiełbaska")
1 brokuł
łyżka masła
trochę białego wina (może być najtańsze z supermarketu)
ew. trochę śmietany 18% (2-3 łyżki)
pieprz grubo mielony

Brokuła podzielić na różyczki. Włożyć do osolonego i lekko ocukrzonego wrzątku i obgotować ok. 5-7 minut (nie może się rozpadać).
W dużym płytkim garnku rozgrzać masło, dodać serki topione + ewentualnie śmietanę. Roztapiać serki cały czas mieszając (łatwo się przypala!). Pod koniec rozpuszczania dodać trochę wina i pieprz. Konsystencja powinna być jednolita, płynna, ale dosyć gęsta. Dodać różyczki brokuła, dokładnie, ale delikatnie wymieszać. Podawać z makaronem, najlepiej wszystko razem wymieszane

Ja jestem po obiedzie ale jak czytam
__________________
16.08.2008r. połaczenie dwóch serc
weronia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 18:40   #4444
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

Lindsley juz kiedyś chyba podawałam przepis na tą sałatkę, ale jest pyszna i banalna w wykonaniu. Na tyle osób to 3 opakowania zupki "Ser w ziołach", do tego na oko pomidorów i puszka kukurydzy. Można dodać papryki i innych warzyw, ale z samymi pomidorami też jest pyszna.
Natomiast cukinię moja mama robi z farszem podobnym jak do gołąbków czyli mięso mielone z ryżem i podsmażoną cebulką i pietruszką, też proste w miarę i bardzo smaczne, ja to polewam keczupem jeszcze.
Ja dzisiaj jestem z siebie dumna wytrzymałam w pracy 7-17 Z drobnymi przerwami na zakupy obiadowe Ciężko mi na razie znaleźć sobie zajęcie i jestem uczepiona męża, ale mam nadzieję, że z czasem się wdrożę i będzie ok
__________________
*Sterylizuj i kastruj swoje zwierzęta*
*Nie rozmnażaj ich bezmyślnie*

L
J
Tity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 18:41   #4445
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

Cieszę się
Oba dania proste i szybkie, polecam
Tity, dzielna jesteś
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 18:45   #4446
elcia0787
Zakorzenienie
 
Avatar elcia0787
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 147
GG do elcia0787
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

wklejam zdjecia Szyka co by sie synciem pochwalic
KRETENCJA smacznie brzmi przepis chyba i ja z niego skorzystam
AWENTURYN a co to za syropek?
elcia0787 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 18:47   #4447
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

Elcia, cieszę się Szymek BOSKI, schrupać się chce
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-17, 18:52   #4448
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

Elciu Szymek przystojnieje, nie ma co Śliczny chłopiec
__________________
*Sterylizuj i kastruj swoje zwierzęta*
*Nie rozmnażaj ich bezmyślnie*

L
J
Tity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 18:58   #4449
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

Cytat:
Napisane przez elcia0787 Pokaż wiadomość
wklejam zdjecia Szyka co by sie synciem pochwalic
KRETENCJA smacznie brzmi przepis chyba i ja z niego skorzystam
AWENTURYN a co to za syropek?
cudowny

ja powoli zaczynam odczuwać jakąś presję... staranka zakończone w piątek, a ja z każdym dniem coraz bardziej jestem niecierpliwa i chciałabym żeby był już 1.06 i żeby się wyjaśniło czy udało się czy nie
a myślałam, że tym razem lajtowo będę do tego podchodziła
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 19:00   #4450
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

zanka ja tak za każdym razem myślę w pierwszej połowie cyklu i za każdym razem myślę, że mi się uda wyluzować...i tak już staramy się od roku...
__________________
*Sterylizuj i kastruj swoje zwierzęta*
*Nie rozmnażaj ich bezmyślnie*

L
J
Tity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 19:13   #4451
Sloneczko555xxx
Zakorzenienie
 
Avatar Sloneczko555xxx
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 140
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

Elcia , Szymek jest po prostu śliczny

Lindsley ja uwielbiam warzywa z patelni Hortex z przyprawą orientalną do tego kurczak przysmażony wcześniej z curry, można podawać z ryżem lub makaronem typu pióra,.... bardzo szybko i smacznie

idę własnie po piwko i przed tv na moje seriale

a poza tym to byłam dziś u dentysty, taki jest super przystojniacha i pogadać można z nim że aż się chce leczyć ząbki
__________________
Synuś

Sloneczko555xxx jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-17, 20:39   #4452
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

Elcia - Szymek prześliczny!!!

Lindsley - ja zaproponuję Ci coś szybkiego, mięsnego i eleganckiego:
pęczek natki pietruszki myjesz i drobno siekasz
dużą cebulę też drobno siekasz
razem przysmażasz to chwile na patelni, przyprawiasz solą, pieprezm, vegetą i ziołami jakie lubisz
na płacie ciasta francuskiego (kupisz gotowe w supermarkecie) rozkładasz cebulkę z pietruszką
na tym kładziesz polędwiczkę wieprzową, zawijasz w ciasto, wkładasz do piekarnika i samo Ci się piecze 40-50 minut, 170 stopni, do momentu zazłocenia ciasta
Pyszne i robi wrażenie
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 20:47   #4453
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

Sloneczko, ja też lubię te warzywa, nie tylko orientalne, ale też np. z przyprawą włoską. A do orientalnych dodaję pokrojonego w kawałki ananasa z puszki, trochę oleju sezamowego i świeży posiekany imbir - jeśli mam Do tego ryż i pyszne chińskie danie gotowe

---------- Dopisano o 21:47 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------

Az mi ślina cieknie jak to wszystko czytam

Jeszcze jeden przepis mi się przypomina, mój Tata zwykł robić takie coś na kolację, teraz już raczej nie, bo prawie zrezygnował z mięsa. Spróbuję odtworzyć.
Parówki nacinasz wzdłuż, prawie na całej długości. Wkładasz do tych nacięć śliwki suszone, kawałeczki czosnku i cienkie paski żółtego sera, a całość owijasz cienkimi plasterkami boczku (najlepiej wszystko spiąć wykałaczką, żeby się nie odwijało). I piecze się to w piekarniku, aż się parówki ładnie zarumienią, a ser rozpuści (chyba sobie takie zrobię niedługo, choć średnio zdrowe może jest ).

A teraz zmykam spać, bo mogę się założyć, że jutro znów się obudzę o 6,30 jak od wielu dni Więc lepiej położę się wcześniej, niż zwykle ostatnio...
Dobrej nocy!
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010

Edytowane przez kretencja
Czas edycji: 2010-05-17 o 20:49
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 05:07   #4454
jasiulek
Raczkowanie
 
Avatar jasiulek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 391
GG do jasiulek Send a message via Skype™ to jasiulek
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

Witajcie kobietki! Dziękuję serdecznie za wszystkie życzenia To baaardzo miłe jest Generalnie ślub, wesele, poprawiny-wszystko było idealne Rzeczywistość chyba przerosła moje najśmielsze oczekiwania, bo naprawdę, cudowniej być nie mogło.... Każda minuta będzie przez nas wiele razy wspominana z bananem na buzi i łezką w oku Wzruszających chwil było całe mnóstwo: pod koniec mszy wyszło nam cudowne słońce, a kościół niemal się roziskrzył od środka, przed kościołem czekało na nas jakieś 50 siwych gołębi i dwa białe, które wypuściliśmy osobiście, od mojego domu do kościoła i potem na salę odprowadziło nas 7 ciężarówek obwieszonych balonami (mąż pracuje w firmie transportowej), całą drogę trąbiąc i stawiając do pionu wszystkie wsie mijane po drodze, 9 bram, piosenka zaśpiewana przez męża dla mnie i jeszcze wiele wiele innych... To był najpiękniejszy dzień w naszym życiu I szkoda, że więcej się nie powtórzy Jakimś cudem stres nas opuścił tuż przed kościołem i wszystko poszło doskonale Wczoraj jeszcze była impreza dla mieszkańców bloku i nie miałam kiedy zajrzeć. Zdjęcia w tym tygodniu pozrzucam i oczywiście dodam A teraz uciekam do pracki Dziękuję serdecznie jeszcze raz
__________________

7 cs...
39/40 -czekamy, kruszynko!
jasiulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 08:23   #4455
Awenturyn
Rozeznanie
 
Avatar Awenturyn
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: 100 m od morza:)))
Wiadomości: 980
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

elcia jak słodzkiak oj takie szkraby są najfajniesze
a syropek jest pyszny - dac przepisik ?

jasiulku zazdroszcze takiej ceremonii

lindsley oto przepisiki

Banany i jabłka w cieście:
- Ciasto, w którym smaży się owoce, ma konsystencję podobną do ciasta naleśnikowego. Jeśli nie dodasz do niego cukru, z powodzeniem możesz użyć go do przyrządzenia słonych potraw, na przykład krewetek. Banany i jabłka w cieście to lekkie szaleństwo kaloryczne. Ale myślę, że od czasu do czasu trzeba sobie na to pozwolić.

Czas przygotowania: 15 min.
Na 4 osoby:
  • Ciasto::
  • 2 banany
  • 1 łyżka cukru
  • 1/2 cytryny
  • 1 jajko
  • 250 g (ok. 1 szklanki) mąki ryżowej
  • 1 puszka mleka kokosowego
  • olej do głębokiego smażenia
  • 1 szczypta sody oczyszczonej
  • 2 zielone jabłka
  • Polewa::
  • 4 łyżki cukru
  • 1/2 puszki mleka kokosowego
  • ziarna sezamu do dekoracji
Jak to zrobić:
1. Do miski wsyp mąkę, sodę i cukier.
2. W miseczce roztrzep jajko.
3. Zmiksuj sypkie składniki z jajkiem i, nie wyłączając miksera, pomału wlewaj mleko kokosowe i 1 łyżkę oleju. Ciasto powinno przypominać konsystencją ciasto naleśnikowe.
4. Obierz jabłka, usuń pestki i pokrój je na osiem części. Banany bez skóry pokrój ukośnie na plasterki grubości ok. pół centymetra. Wrzuć owoce do miseczki i zalej sokiem z cytryny, żeby nie ściemniały.
5. Owoce wrzuć do ciasta. Powinny się nim pokryć ze wszystkich stron. Następnie przełóż je do frytkownicy z dobrze rozgrzanym olejem. Smaż, aż uzyskają złocistą skórkę.
6. Przygotuj polewę: na patelni podgrzej cukier, aż zamieni się w karmel. (Nie próbuj karmelu – jest bardzo gorący i możesz się poparzyć). Wymieszaj go z mlekiem kokosowym i potrzymaj chwilę na ogniu.
7. Wyjmij owoce na ręcznik papierowy, żeby odsączyć je z nadmiaru tłuszczu. Podawaj polane polewą i posypane sezamem.



Ekspresowy kurczak Tandoori:

- Przepis jest banalnie prosty. Wystarczy zmieszać składniki, wymoczyć w nich kurczaka, wstawić go do pieca i można podawać. Jest szansa, że nawet początkujący nie będą mieli z nim większych kłopotów.
A taki kurczak Tandoori jest fajny, bo polewa się go jogurtem i kiedy wędruje do pieca, ten jogurt się ścina i powstaje taka pachnąca kołderka. Pycha.

Na 4 osoby
Czas przygotowania: 20 min.
Czas marynowania: 45 min.
Czas pieczenia: 10-12 min.

Produkty potrzebne do przepisu:
  • 1 łyżeczka czerwonego proszku chilli
  • 800 g piersi z kurczaka
  • 1 łyżeczka płatków chilli
  • 1 łyżka soku z limonki
  • sól do smaku
Marynata
1 łyżeczka czerwonego proszku chilli
  • 200 g jogurtu
  • 2 łyżki oleju słonecznikowego
  • 2 łyżki pasty czosnkowej (czyli świeżego czosnku obranego i zmiksowanego z odrobiną oleju)
  • 2 łyżki pasty imbirowej (czyli świeżego imbiru obranego i zmiksowanego z odrobiną oleju)
  • 1/2 łyżeczki proszku garam masala
  • 2 łyżki soku z limonki
  • sól do smaku
Jak to zrobić:
1. Każdą pierś oczyść i przekrój ukośnie na pół.
2. Wymieszaj chilli i sok z limonki z solą i zalej kurczaka w miseczce.
3. Przykryj ją folią plastikową. Odstaw na 45 min.
4. Marynata: W misce zmieszaj proszek i płatki chilli, sól, pasty: czosnkową i imbirową, sok z limonki, garam masalę, olej. Na końcu dodaj jogurt.
5. Polej marynatą kawałki kurczaka i odstaw na godzinę do lodówki.
6. Wstaw kurczaka w foremce ceramicznej do gorącego piekarnika (temp. 200 stopni) na 10-12 minut.
7. Podawaj z ryżem jaśminowym. Możesz posypać suszoną cebulą.


Pianka truskawkowa:
- 20 dag herbatników lub jakichkolwiek kruchych ciasteczek
- 1/3 kostki masła lub margaryny
-1,5 kg truskawek
-duży jogurt naturalny
-6 łyżeczek żelatyny
-ok. 10 dag cukru

Masło rozpuszczamy, ciastka zgniatamy wałkiem w woreczku , wsypujemy do masła, mieszamy. Takim "ciastem" wylepiamy średnią tortownicę, dociskając dobrze do blachy. Piekarnik mocno nagrzewamy, wstawiamy ciasto na 5-10 minut.
Żelatynę rozpuszczamy w paru łyżkach gorącej wody. Z truskawek odkładamy kilkanaście, kroimy na pół lub kawałki jak duże. Resztę miksujemy z cukrem, dodajemy żelatynę miksujemy jeszcze chwilę razem (jak się nie zmieści do miksera robimy paćkę z truskawek na dwa razy). dodajemy jogurt i znów chwile miksujemy. Na cieście rozrzucamy pokrojone truskawki, zalewamy pianką, wstawiamy do lodówki, aż się zetnie.


sałatka ze szparagów a’la Gundel
Składniki:
- szparagi,
- fasolka,
- grzyby,
- pomidory,
- papryka świeża żółta i czerwona],
- ogórek,
- cytryna,
- oliwa z oliwek – 0,5 szkl.
Plan działania:
- ugotować szparagi;
- obrać fasolkę i dorzucić do gotujących się szparagów tak, aby jednocześnie się ugotowały;
- grzyby obsmażyć na oliwie z oliwek;
- pomidory sparzyć, obrać ze skóry i pokroić na drobne kawałki;
- grzyby posolić, popieprzyć i do miski;
- pokroić papryki żółtą i czerwoną oraz ogórka
- dodać szparagi
- a na koniec sok z jednej cytryny.

stampot – zapiekanka z brukselka
SkΠadniki:
- 0,5 kg brukselki,
- 0,5 kg mielonego wieprzowo-woΠowego,
- 0,25 kg pomidorw,
- 3 jajka,
- 1 buΠka zwykΠa i buΠka tarta,
29
- kwaEna Emietana,
- 20 dkg – ˝Πtego sera – GOUDA,
- 1 cebula,
- papryka w proszku
- gaΠka muszkatuΠowa [nie oczna]
Plan dziaΠania:
- brukselk ugotowa, ale na pΠtwardo [lub wg. szkoΠy FRYBURSKIEJ na pΠmikko],
- do mielonego doda namoczona buΠke [tak jak na kotlety mielone],
- a potem pokrojona w kostk cebul, 1 jajko, sl, pieprz, gaΠk,
- uformowa pulpeciki [moczac rce i deseczk] i obsma˝y je na patelni,
- naczynie do zapiekania wysmarowa masΠem i osypa buΠka tarta,
- na dno wΠo˝y odcedzona brukselk potem klopsiki,
- na gr pomidory bez skrki pokrojone w kosteczk,
- wszystko pola sosem: [tarty ser, kw. Emietana, 2 jajka, gaΠka, sl i pieprz],
- i do pieca na 0,5h w temperaturze 150-180 stopni
- i smacznego


Awenturyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 08:46   #4456
jasiulek
Raczkowanie
 
Avatar jasiulek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 391
GG do jasiulek Send a message via Skype™ to jasiulek
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

Dodaję kilka zdjęć
__________________

7 cs...
39/40 -czekamy, kruszynko!
jasiulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 08:51   #4457
ewurka
Wtajemniczenie
 
Avatar ewurka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków/UK
Wiadomości: 2 975
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

Cytat:
Napisane przez jasiulek Pokaż wiadomość
Dodaję kilka zdjęć
Jasiulek, wyglądaliście pięknie!!!! Ty jesteś PIĘKNA!!!!! Cudnie, cudnie aż mi się łezka zakręciła w oku
__________________

* Aniołek 3.06.2010 [*]


słodkości





ewurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 09:25   #4458
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

O tak, Jasiulek, jesteś piękna A w tej sukni to po prostu jak księżniczka!
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 10:37   #4459
elcia0787
Zakorzenienie
 
Avatar elcia0787
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 147
GG do elcia0787
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

AWENTURYN poprosze przepisik
JASIULKU slicznie wygladalas piekna mialas suknie
elcia0787 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-18, 10:59   #4460
lindsley
Zakorzenienie
 
Avatar lindsley
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 262
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

Cytat:
Napisane przez Awenturyn Pokaż wiadomość
lindsley oto przepisiki
Dziękuję
Cytat:
Napisane przez jasiulek Pokaż wiadomość
Dodaję kilka zdjęć
Ślicznie
__________________
Pojawiłeś się niespodziewanie w kwietniowy poranek i wywróciłeś nasz świat do góry nogami

Michaś
lindsley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 11:16   #4461
olayya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 417
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

Jesiulek normalnie bomba
Awanturyn aż mi ślinka poleciała. A ja miałam właśnie wczoraj zachciankę na jabłka w cieście naleśnikowym i się tłukłam wieczorem mikserem Warto twoje przepisy zachować
__________________
Pani S.

Nasza dzidzia
olayya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 12:05   #4462
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

A ja po wizycie u gina. W badaniu wszystko OK, dostałam zwolnienie na 3 tygodnie na razie, za 3 tygodnie mam się pokazać znowu, z wynikami badań.
Zastanawiam się, co zrobić z USG. Bo gin powiedział, że dla niego najważniejsze jest to po 20 tygodniu, a teraz mogę zrobić, ale nie muszę. W sumie to chciałabym już do dzidziolka zajrzeć, sprawdzić, czy wszystko idzie dobrze. Ale jak pójdę teraz, to nie będzie jeszcze widać płci, a nie będę specjalnie potem szła w 18tc, skoro potem mam iść w 24 bodajże...
Kiedy najwcześniej widać płeć?
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 12:07   #4463
virginia
Zakorzenienie
 
Avatar virginia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 590
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

Jasiulku, spóźnione ale szczere życzenia: wszystkiego cudownego na Nowej Drodze Życia!!!
Wyglądaliście super, zwłaszcza Ty, ślicznotko .

Zmieńcie mi datę @ na dzisiejszą, proszę...
__________________
I'll be dreaming my dreams with you
And there's no other place
That I'd lay down my face
I'll be dreaming my dreams with you..
virginia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 12:17   #4464
elcia0787
Zakorzenienie
 
Avatar elcia0787
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 147
GG do elcia0787
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

KRETENCJA to zalezy od sprzetu jaki ma lekarz mi juz w 12 tyg powiedziala ze chlopiec na 95 % a potem bylam na usg w 20 tyg i bylo juz na 100 % ze chopiec ale ponoc juz od 18 tyg mozna rozpoznac plec

AAA muse wam sie pochwalic bylam wczoraj z malym u lekarza bo ma katarek i kaszel lekki i od rzu poprosilam zeby sprawdzil dziaselka bo wydaje mi sie ze zabki mu zaczynaja juz isc i faktycznie IDA AZ 3 NA RAZ !!!!!!!!
elcia0787 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 12:36   #4465
abz
Zakorzenienie
 
Avatar abz
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: .
Wiadomości: 3 391
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

lindsley widzę, ze już dziewczyny pomogły z przepisami. Pomidorka też zawsze miała ciekawe pomysły. Ale faktycznie szybko się robi wszelakie zapiekani, właśnie sałatkę z zupek chińskich, albo z ciasta francuskiego, np paszteciki, albo na słodko jakieś ciasteczka.

elcia Szymek świetny, widać, ze juz starszy i tak mądrzej patrzy

Cytat:
Napisane przez kretencja Pokaż wiadomość
Parówki nacinasz wzdłuż, prawie na całej długości. Wkładasz do tych nacięć śliwki suszone, kawałeczki czosnku i cienkie paski żółtego sera, a całość owijasz cienkimi plasterkami boczku (najlepiej wszystko spiąć wykałaczką, żeby się nie odwijało). I piecze się to w piekarniku, aż się parówki ładnie zarumienią, a ser rozpuści (chyba sobie takie zrobię niedługo, choć średnio zdrowe może jest ).
my tak robimy, ale z samym serem i boczkiem

jasiulek wspaniale, ze wszystko sie udało i nie było wpadek
__________________
od 26 kwietnia 2008 - żona // nasz ślub
mamy Synka: Krzysiu ur. 24-09-2010
i znowu serca mam dwa...


abz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 12:54   #4466
gimikis
Rozeznanie
 
Avatar gimikis
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 622
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

Elcia- Szymuś boski
Jasiulek- wyglądaliście olśniewająco. Śliczna z Ciebie Panna Młoda
Kretencjo- super że z maleństwem wszystko dobrze.

A ja po wczorajszej wizycie u gina. Wszystko jest dobrze. Macica z dzidziolkiem uniosła się już do góry. Założyli mi kartę ciąży. Wyniki miałam bardzo dobre. Podczas badania USG łzy tak mi napłynęły do oczu że jak chciałam się spytać o coś gina to jakaś wielka gula wyrosła mi w gardle i nie mogłam słowa wydusić. Widok niesamowity. Maleństwo fikało rączkami i nóżkami. Wogóle całe cudownie sie ruszało. Widziałam nosek, pięknie biło serduszko, przezierność karkowa w normie. Czyli maleństwo zdrowo rośnie. A mamusia czuje się rewelacyjnie.
Mięsniaczek jaki był taki jest. A torbiel się zmniejszyła. Więc z ginem jesteśmy dobrej myśli że ona się wchłonie. Kolejna wizyta za 4 tygodnie
__________________
26.11.2010 Gabrysia jest już z nami

Razem: 12.08.2003
Zaręczeni: 12.12.2007
Ślub: 12.09.2009



Edytowane przez gimikis
Czas edycji: 2010-05-18 o 12:55
gimikis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 13:08   #4467
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

Gimikis, tak na 100% to się przekonam na USG dopiero, ale ciąża rozwija się prawidłowo, więc nie przewiduje kłopotów. Gdyby dzidzius np. nie rósł, to macica też by zapewne nie rosła prawidłowo... Trochę dziwne, że lekarz nie uważa USG w 11-14 tc za konieczne, ale on jest taki maksymalnie wyluzowany, że aż mnie czasem to przeraża
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 13:26   #4468
gimikis
Rozeznanie
 
Avatar gimikis
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 622
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

Kretencjo- właśnie wyczytałam że między 11-14 tc powinno być wykonane USG. W tych tyg musi określić.
-BPD – wymiar dwuciemieniowy główki, czyli szerokość główki od ciemienia do ciemienia
-CRL – długość ciemieniowo-siedzeniowa, czyli od czubka głowy do końca tułowia dziecka, a dokładnie do kości ogonowej
-FHR – bicie serca dziecka mierzone w uderzeniach na minutę
-NB – kość nosowa
-NT – przezierność karkowa.

Powiedział że na następnej wizycie USG nie będzie. Zrobi mi tylko w 20 tc żeby podejrzeć co we mnie siedzi.
__________________
26.11.2010 Gabrysia jest już z nami

Razem: 12.08.2003
Zaręczeni: 12.12.2007
Ślub: 12.09.2009



Edytowane przez gimikis
Czas edycji: 2010-05-18 o 13:29
gimikis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 13:32   #4469
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

No a mój uważa, że to USG nie jest konieczne. Ale i tak zrobię - z ciekawości i dla spokoju
Już mnie na innym forum babki objechały (a właściwie mojego lekarza), że takie ma podejście. A ja mu ufam bardzo i wiem od wielu kobiet, że to świetny lekarz.
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 13:45   #4470
elcia0787
Zakorzenienie
 
Avatar elcia0787
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 147
GG do elcia0787
Dot.: Planowanie dzidzi na rok 2010 cz. IV, pt. Czekamy na dwupaki :D

KRETENCJO no te badnie w 12 tyg ma wykluczyc choroby zespolu downa i raczej powinno sie je robic no ale co lekarz to inaczej prowadzi ciaze i jak mu ufasz to najwazniejsze
elcia0787 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:49.