Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-18, 10:26   #3211
fluxus9
A cobra on my left...
 
Avatar fluxus9
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 782
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Chciałam pochwalić serum antyoksydacyjne z vit. C z BU.
Stosuję je już od jakiegos czasu i efekty działania są super- ujednolicony koloryt skóry, buzia wygładzona i napieta, przebarwienia potrądzikowe jasniejsze, ale jednak to serum lekko wysusza...
i stąd moje pytanie- czy mogę na nie kłaść krem albo kwas hialuronowy, albo nawet kwas hialuronowy z olejem? Czy to nie zmniejszy działania vit. c?
A jesli takie połączenia są możliwe, to ile trzeba odczekać- wystarczy 10 minut?

A w ogóle- czy zauważyłyście, że skóra po zostosowaniu ww. serum wydziela jakiś taki dziwny, slodkawy zapach?
Czy tylko ja tak mam....?
fluxus9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 10:59   #3212
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez fluxus9 Pokaż wiadomość
Chciałam pochwalić serum antyoksydacyjne z vit. C z BU.
Stosuję je już od jakiegos czasu i efekty działania są super- ujednolicony koloryt skóry, buzia wygładzona i napieta, przebarwienia potrądzikowe jasniejsze, ale jednak to serum lekko wysusza...
i stąd moje pytanie- czy mogę na nie kłaść krem albo kwas hialuronowy, albo nawet kwas hialuronowy z olejem? Czy to nie zmniejszy działania vit. c?
A jesli takie połączenia są możliwe, to ile trzeba odczekać- wystarczy 10 minut?

A w ogóle- czy zauważyłyście, że skóra po zostosowaniu ww. serum wydziela jakiś taki dziwny, slodkawy zapach?
Czy tylko ja tak mam....?
po aplikacji wit. C trzeba poczekać 10-15 minut, potem możesz kłaść na wierzch i krem, i kwas HA z olejem
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 12:47   #3213
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez fluxus9 Pokaż wiadomość

A w ogóle- czy zauważyłyście, że skóra po zostosowaniu ww. serum wydziela jakiś taki dziwny, slodkawy zapach?
Czy tylko ja tak mam....?
Mi to raczej metalicznie pachnie, no ale ja mam kiepski wech.
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 12:50   #3214
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Oprócz duszy wszystko mam leciwe a najbardziej widać to na powiekach (zrobiły się jakieś za duże ). Czy nie zrobie sobie krzywdy smarując je samym HA bez dodatków ?
__________________

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2010-05-18 o 12:52
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 12:53   #3215
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 391
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez hodowca_pokrzyw Pokaż wiadomość
Mi to raczej metalicznie pachnie, no ale ja mam kiepski wech.
Tak, ja też czuję monety, klucze albo coś innego, w każdym razie drażni mnie ten zapach.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 17:31   #3216
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Na zróbsobiekrem jest taki fajny kwasik laktobionowy. Nie wiem czy on w ogóle ma jakieś właściwości złuszczające (ale chyba nie) i właśnie m.in ma likwidować naczynka, ile w tym prawdy to nie wiem, ja go mam, ale jeszcze nie próbowałam go stosować, jakby co to dam znać czy poradzi coś na te kilka naczynek przy nosie, ale szczerze to one mi specjalnie nie przeszkadzają.
Obiecałam użytkowniczce honey1012, że po 3 tygodniach dam znać, jak działa na mnie ten kwas.
Muszę przyznać, że zmniejsza delikatnie widoczność pajączków/żyłek/teleangiestazji (jak kto woli ). Myślę, że mogę tą zmianę ocenić na około 20%. Stosowałam tonik zwykle raz dziennie ale zdażyło mi się kilka dni (może 2 lub 3) kiedy nie użyłam go wcale. Czasem stosowałam go też i rano i wieczorem. Dokładny skład mojej mieszanki to:
woda (40-50%), hydrolat różany (40-50%), kwas laktobionowy (5%), glikol butylenowy (3%), phenoxyetanol (1%)
Przelałam go sobie do butelki z rozpylaczem i stosowałam w mgiełce bo szkoda mi było, żeby zostawał na waciku. Po spryskaniu twarzy wmasowywałam w skórę. Potem przez pierwszy tydzień jako kremu nawilżającego używałam humektanu (ale go nie polubiłam) więc zmieniłam na aqualan l (treściwsza wersja humektanu). Kwas ten bardzo dobrze trzyma w ryzach zaskórniki. Obawiałam się, że po skończeniu sezonu kwasowego (chodzi o peelingi) i przy pustym dnie w słoiczku z kwasem migdałowym znowu będę miała nos w czarnych kropkach ale moje obawy okazały się nieuzasadnione.
Suma sumarum to bardzo fajny kwas dla osób z problemami naczynkowymi jednak żeby było widać jakieś lepsze efekty chyba będę musiała zwiększyć stężenie. Ostatnio skóra w sensie trądzikowym poprawiła mi się na tyle, że zaczynają mnie denerwować inne niedoskonałości więc czuję się teraz zawzięta na te naczynka .

Edytowane przez Dronf
Czas edycji: 2010-05-18 o 17:33
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 17:56   #3217
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dronf dziękuje Ci bardzo za relacje chyba się skusze
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-18, 21:04   #3218
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dronf, dzięki za relację, dobrze widzieć taką opinię. Ja też się skuszę Jestem tak jak Ty na etapie przybladłego trądziku (chociaż już sama nie wiem, czy to trądzik, czy coś innego) i denerwuje mnie moja wiecznie przyróżowiona twarz... Skórę mam taką cienką
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 12:38   #3219
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Hodowco_pokrzyw

Niecały rok temu zakończyłam kurację Izotekiem, około lipca będę odstawiać Diane-35 (jak to będzie..) po 1,5 rocznym braniu.
Cera sucha (może raczej mieszana..), przebarwienia po trądziku, zaczerwienione policzki (początkująca cera naczynkowa, bo jeszcze niedawno tego nie miałam i się zdziwiłam diagnozą dermatologa), czasem wyskakują niespodzianki, na policzkach czasem mam małe białe, ledwo widoczne, ale wyczuwalne dlonią krosteczki (diagnoza->rogowacenie mieszkowe), poza tym czasem błyszczę się.

Moja pielęgnacja wygląda tak:

rano:
- myję twarz emulsją Cetaphil
- przemywam twarz hydrolatem z kocanki
- 1 kropla oleju Tamanu z BU + 1 kropla HA z BU + dermoprotektor Cetaphil na twarz, szyję i dekolt
- minerały (teraz to jest Pixie, wcześniej przez rok EDM)

wieczór:
- demakijaż oczu mleczkiem Oeparol
- myję twarz emulsją Cetaphil 2 razy, żeby porządnie zmyć minerały
- przemywam twarz hydrolatem z kocanki
- 5-7 kropli oleju Tamanu z BU + 2 krople HA z BU + dermoprotektor Cetaphil na twarz, szyję i dekolt

Co drugi-trzeci dzień na noc zamiast mieszanki [oleju,HA i Cetaphilu]
smaruję calą twarz Skinorenem, poza tym ostatnio częściej używalam Skinorenu na skronie, na których wyskoczyły mi niespodzianki, wtedy Skinoren na skronie, a wszędzie indziej mieszanka. Taki mam plan pielęgnacji od około 2 tygodni, wczesniej nie używałam Tamanu.

Peelingu nie używam.. tzn jakieś 1,5 tygodnia temu użyłam Calma Ziaji i potem wyskoczyły mi 3 wielkie ropne gule na skroniach, które mam do teraz. Sama nie wiem czy to przez ten peeling czy nie.. przestraszyłam się i tyle, bo dawno nie miałam takiego "wysypu", oprócz tych 3 guli były zaczątki jeszcze paru (wszystko na skroniach), ale jakoś się cofnęły..

Mam w domu (czyt. czekają na swój czas)
peeling z bromeliną z BU, jeszcze nie zmieszany,
maseczkę morską z BU, jeszcze nie zmieszaną,
serum Lemon z BU, które zalega w lodówce od pół roku
poza tym hydrolaty: różany i migdałowy też z BU.

Wszystkie te rzeczy chcę wprowadzić do pielęgnacji (póki jeszcze biorę Diane), ale powoli, po kolei..
Nie wiem własnie co dać na pierwszy ogień
Peeling i maseczkę chciałabym robić np. raz w tygodniu,
natomiast serum Lemon np. mieszać co drugi dzień z Cetaphilem.
Poranny hydrolat później zmienię na migdałowy.

Swojego czasu zastanawiałam się, czy Skinoren nie zastępuje peelingu, ale chyba nie..

Po Tamanu odczuwam że skóra jest bardzo miekka, wygładzona. Jednak na dzien jest za tłusty, dlatego na wieczór używam większej ilości. Muszę poszukać jakiegoś dobrego dla mnie oleju na dzień. Cetaphil pozostawia lekko klejącą warstwę, ale nie przeszkadza mi to w makijażu.

Myślisz, że coś warto by było coś zmienić w mojej pielęgnacji?
__________________

Edytowane przez asix86
Czas edycji: 2010-05-19 o 12:50
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 13:01   #3220
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
Hodowco_pokrzyw

Niecały rok temu zakończyłam kurację Izotekiem, około lipca będę odstawiać Diane-35 (jak to będzie..) po 1,5 rocznym braniu.
Cera sucha (może raczej mieszana..), przebarwienia po trądziku, zaczerwienione policzki (początkująca cera naczynkowa, bo jeszcze niedawno tego nie miałam i się zdziwiłam diagnozą dermatologa), czasem wyskakują niespodzianki, na policzkach czasem mam małe białe, ledwo widoczne, ale wyczuwalne dlonią krosteczki (diagnoza->rogowacenie mieszkowe), poza tym czasem błyszczę się.

Moja pielęgnacja wygląda tak:

rano:
- myję twarz emulsją Cetaphil
- przemywam twarz hydrolatem z kocanki
- 1 kropla oleju Tamanu z BU + 1 kropla HA z BU + dermoprotektor Cetaphil na twarz, szyję i dekolt
- minerały (teraz to jest Pixie, wcześniej przez rok EDM)

wieczór:
- demakijaż oczu mleczkiem Oeparol
- myję twarz emulsją Cetaphil 2 razy, żeby porządnie zmyć minerały
- przemywam twarz hydrolatem z kocanki
- 5-7 kropli oleju Tamanu z BU + 2 krople HA z BU + dermoprotektor Cetaphil na twarz, szyję i dekolt

Co drugi-trzeci dzień na noc zamiast mieszanki [oleju,HA i Cetaphilu]
smaruję calą twarz Skinorenem, poza tym ostatnio częściej używalam Skinorenu na skronie, na których wyskoczyły mi niespodzianki, wtedy Skinoren na skronie, a wszędzie indziej mieszanka. Taki mam plan pielęgnacji od około 2 tygodni, wczesniej nie używałam Tamanu.

Peelingu nie używam.. tzn jakieś 1,5 tygodnia temu użyłam Calma Ziaji i potem wyskoczyły mi 3 wielkie ropne gule na skroniach, które mam do teraz. Sama nie wiem czy to przez ten peeling czy nie.. przestraszyłam się i tyle, bo dawno nie miałam takiego "wysypu", oprócz tych 3 guli były zaczątki jeszcze paru (wszystko na skroniach), ale jakoś się cofnęły..

Mam w domu (czyt. czekają na swój czas)
peeling z bromeliną z BU, jeszcze nie zmieszany,
maseczkę morską z BU, jeszcze nie zmieszaną,
serum Lemon z BU, które zalega w lodówce od pół roku
poza tym hydrolaty: różany i migdałowy też z BU.

Wszystkie te rzeczy chcę wprowadzić do pielęgnacji (póki jeszcze biorę Diane), ale powoli, po kolei..
Nie wiem własnie co dać na pierwszy ogień
Peeling i maseczkę chciałabym robić np. raz w tygodniu,
natomiast serum Lemon np. mieszać co drugi dzień z Cetaphilem.
Poranny hydrolat później zmienię na migdałowy.

Swojego czasu zastanawiałam się, czy Skinoren nie zastępuje peelingu, ale chyba nie..

Po Tamanu odczuwam że skóra jest bardzo miekka, wygładzona. Jednak na dzien jest za tłusty, dlatego na wieczór używam większej ilości. Muszę poszukać jakiegoś dobrego dla mnie oleju na dzień. Cetaphil pozostawia lekko klejącą warstwę, ale nie przeszkadza mi to w makijażu.

Myślisz, że coś warto by było coś zmienić w mojej pielęgnacji?
Wiesz, a moze zamiast Skinorenu na wypryski stosowac olejek herbaciany? O dziwo dziala na mnie w zielonym korektorze Pixie, ale leci do mnie 100% olejek, chyba bedzie jeszcze lepszy.
Sprobowalabym na Twoim miejscu peelingu z bromelaina-ale poczatkowo "rozwodniony" tzn do klasycznej mieszanki dodaj wiecej mleka w proszku lub maki owsianej i bardzo, ale to bardzo delikatnie masuj. Moze macerat z kasztanowca? macerat z kocanki? macerat z arniki? wszystkie one korzystnie wplywaja na rozszerzone naczynka.
Ogolnie masz fajna pielegnacje..ja sie z serum Lemon nie polubilam, niestety.
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 13:15   #3221
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez hodowca_pokrzyw Pokaż wiadomość
Wiesz, a moze zamiast Skinorenu na wypryski stosowac olejek herbaciany? O dziwo dziala na mnie w zielonym korektorze Pixie, ale leci do mnie 100% olejek, chyba bedzie jeszcze lepszy.
Sprobowalabym na Twoim miejscu peelingu z bromelaina-ale poczatkowo "rozwodniony" tzn do klasycznej mieszanki dodaj wiecej mleka w proszku lub maki owsianej i bardzo, ale to bardzo delikatnie masuj. Moze macerat z kasztanowca? macerat z kocanki? macerat z arniki? wszystkie one korzystnie wplywaja na rozszerzone naczynka.
Ogolnie masz fajna pielegnacje..ja sie z serum Lemon nie polubilam, niestety.
Skinoren bardzo chwali dermatolog, u której się leczę.
Mówiła mi, że ona sama kładzie go raz w tygodniu na całą twarz.
A mi ma pomóc na przebarwienia, wybierałam się na mikrodermabrazję, ale powiedziała mi, że mikro wcale mi dużo lepiej nie pomoże niż ten Skinoren. Ale może będę go stosować np. raz na tydzień.
Kwas azealinowy chyba nie będzie się gryzł np. z serum Lemon?

A macerat to to samo co olej ? Zastanawiałam się nad kupnem oleju z kocanki, ale postanowiłam kupić go kolejnym razem, żeby nie kusiło mnie wypróbowanie zbyt wielu rzeczy na raz.

"Sprobowalabym na Twoim miejscu peelingu z bromelaina-ale poczatkowo "rozwodniony" tzn do klasycznej mieszanki dodaj wiecej mleka w proszku lub maki owsianej i bardzo, ale to bardzo delikatnie masuj."
Troszkę nie rozumiem. "Ukręcę" sobie ten peeling z BU i mam kupić mleko w proszku i dodać go trochę do porcji peelingu i do tego wodę i na twarz? A może n apoczątku zbyt bardzo nie masować? Kłaść go również na wypryski ropne? Oczywiście już w tym miejscu bez masowania.

Dziękuję Ci bardzo za te wszystkie rady i poświęcony czas
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-19, 13:27   #3222
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
Skinoren bardzo chwali dermatolog, u której się leczę.
Mówiła mi, że ona sama kładzie go raz w tygodniu na całą twarz.
A mi ma pomóc na przebarwienia, wybierałam się na mikrodermabrazję, ale powiedziała mi, że mikro wcale mi dużo lepiej nie pomoże niż ten Skinoren. Ale może będę go stosować np. raz na tydzień.
Kwas azealinowy chyba nie będzie się gryzł np. z serum Lemon?

A macerat to to samo co olej ? Zastanawiałam się nad kupnem oleju z kocanki, ale postanowiłam kupić go kolejnym razem, żeby nie kusiło mnie wypróbowanie zbyt wielu rzeczy na raz.

"Sprobowalabym na Twoim miejscu peelingu z bromelaina-ale poczatkowo "rozwodniony" tzn do klasycznej mieszanki dodaj wiecej mleka w proszku lub maki owsianej i bardzo, ale to bardzo delikatnie masuj."
Troszkę nie rozumiem. "Ukręcę" sobie ten peeling z BU i mam kupić mleko w proszku i dodać go trochę do porcji peelingu i do tego wodę i na twarz? A może n apoczątku zbyt bardzo nie masować? Kłaść go również na wypryski ropne? Oczywiście już w tym miejscu bez masowania.

Dziękuję Ci bardzo za te wszystkie rady i poświęcony czas
Asix-ja mam osobiste zle wspomnienia po Skinorenie, wysuszal mnie, mialam zaczerwienienia i wrazliwa skore.
Stad moj pomysl, bys bormelaine stosowala, a z nia chodzi o to, byc wyprobowala na poczatku, czy Cie nie zmasakruje.
Macerat z kocanki to inaczej olej slonecznikowy z dodatkiem kocanki-do oleju dodaja kocanke, zostawiaja na jakis czas, min 2-3 tyg. Olej wydobywa z kocanki substancje czynne, ktore przenikaja do niego, tworzac jakby "olejowy r-r".
Jesli wypryski nie sacza, mozesz dac peeling i na nie, ale bez masowania, by nie rozprowadzic ich na calej skorze. Punktowo olejek z drzewa herbacianego.
Sprobuj-w koncu nie bedziesz cale zycie na Diane
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 13:35   #3223
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez hodowca_pokrzyw Pokaż wiadomość
Asix-ja mam osobiste zle wspomnienia po Skinorenie, wysuszal mnie, mialam zaczerwienienia i wrazliwa skore.
Stad moj pomysl, bys bormelaine stosowala, a z nia chodzi o to, byc wyprobowala na poczatku, czy Cie nie zmasakruje.
Macerat z kocanki to inaczej olej slonecznikowy z dodatkiem kocanki-do oleju dodaja kocanke, zostawiaja na jakis czas, min 2-3 tyg. Olej wydobywa z kocanki substancje czynne, ktore przenikaja do niego, tworzac jakby "olejowy r-r".
Jesli wypryski nie sacza, mozesz dac peeling i na nie, ale bez masowania, by nie rozprowadzic ich na calej skorze. Punktowo olejek z drzewa herbacianego.
Sprobuj-w koncu nie bedziesz cale zycie na Diane
Dziękuję za wytłumaczenie

Po Skinorenie nieraz mam uczucię ściągania, a nie raz nie. Na niego nie smaruję się żadnym kremem. Wczesniej uzywałam na przebarwienia No-scar. Nie wiem co lepsze. Pewnie naturalna pielęgnacja

Czyli dobrze zrozumialam to zmieszanie peelingu z mlekiem w proszku ? A jak się okaże że jestem na mleko uczulona :p? Poszukam a takim razie olejku herbacianego , dotychczas czasem dodatkowo smarowałam wypryski nierozcieńczonym olejem Tamanu, ale trochę się bałam czy to bardziej może pomóc czy zaszkodzić.

A Diane ponoć jest konieczne podczas brania Izoteku,
Izotek skończyłam brać,
nie było wysypu,
teraz czas poznać przyszłość bez Diane
__________________

Edytowane przez asix86
Czas edycji: 2010-05-19 o 13:37
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 13:45   #3224
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
Czyli dobrze zrozumialam to zmieszanie peelingu z mlekiem w proszku ? A jak się okaże że jestem na mleko uczulona :p? Poszukam a takim razie olejku herbacianego , dotychczas czasem dodatkowo smarowałam wypryski nierozcieńczonym olejem Tamanu, ale trochę się bałam czy to bardziej może pomóc czy zaszkodzić.

A Diane ponoć jest konieczne podczas brania Izoteku,
Izotek skończyłam brać,
nie było wysypu,
teraz czas poznać przyszłość bez Diane
Fakt, przy Izoteku antykoncepcja niezbedna, ale moglas dostac cos innego niz Diane.
Jesli masz problemy z mlekiem, to dodaj zmielone platki owsiane, nieduzo, ot, by bromelainy bylo mniej w maseczce, platki owsiane tez ladnie oczyszczaja skore.
Nie boj sie olejow, wbrew pozorom nie wszystkie powoduja zatykanie porow, osobiscie mam wrazenie, ze oleje powoduja rozmiekczenie zawartosci porow i ulatwiaja ich oczyszczanie.
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 13:49   #3225
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez hodowca_pokrzyw Pokaż wiadomość
Fakt, przy Izoteku antykoncepcja niezbedna, ale moglas dostac cos innego niz Diane.
Jesli masz problemy z mlekiem, to dodaj zmielone platki owsiane, nieduzo, ot, by bromelainy bylo mniej w maseczce, platki owsiane tez ladnie oczyszczaja skore.
Nie boj sie olejow, wbrew pozorom nie wszystkie powoduja zatykanie porow, osobiscie mam wrazenie, ze oleje powoduja rozmiekczenie zawartosci porow i ulatwiaja ich oczyszczanie.
Dodam otręby owsiane
Nie boję się olejów, tyle się naczytałam o nich dobrego.. ale chcę testować je "z glową". Jeszcze 1,5 roku temu nie miałam, żadnych problemów z cerą, potem jak się zaczęło, to ja doslownie zaczęłam szaleć z kosmetykami, chcąc się uchronić.. i nie wiem czy tym sobie własnie nie zaszkodziłam , dlatego teraz postanowiłam być bardzo ostrożna .

A staram się już nie myśleć co bylo gdyby.. fakt mogłam wtedy dostać od razu yasminelle i nie byłoby tyle strachu.
__________________

Edytowane przez asix86
Czas edycji: 2010-05-19 o 13:50
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 14:09   #3226
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Nie boj sie olejow, wbrew pozorom nie wszystkie powoduja zatykanie porow, osobiscie mam wrazenie, ze oleje powoduja rozmiekczenie zawartosci porow i ulatwiaja ich oczyszczanie.[/QUOTE]
Masz jakiś faworytów? (ja stosuję olej z nasion surowej maliny i jest ok ale się kończy i rozglądam się za nowym).
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 14:16   #3227
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Jeśli chodzi o olejku herbacianym, o którym dziewczyny piszecie wyżej. Gdzie go mogę dostać? Meczą mnie przedokresowe krosty i może spróbowałabym tego olejku... Bo inne maści albo okropnie wysuszają, albo nie działają.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 14:33   #3228
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o olejku herbacianym, o którym dziewczyny piszecie wyżej. Gdzie go mogę dostać? Meczą mnie przedokresowe krosty i może spróbowałabym tego olejku... Bo inne maści albo okropnie wysuszają, albo nie działają.
W zielarskim sklepie - przynajmniej ja się tam zaopatruję. Tylko ostrożnie z używaniem - olejki eteryczne są niezwykle skoncentrowane!
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 14:36   #3229
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Gajowniczka Pokaż wiadomość
Nie boj sie olejow, wbrew pozorom nie wszystkie powoduja zatykanie porow, osobiscie mam wrazenie, ze oleje powoduja rozmiekczenie zawartosci porow i ulatwiaja ich oczyszczanie.
Masz jakiś faworytów? (ja stosuję olej z nasion surowej maliny i jest ok ale się kończy i rozglądam się za nowym).[/QUOTE]

Olejowe serum 3xrose z BU.
Olej z Tamanu
od czasu do czasu olej rycynowy.
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-19, 16:20   #3230
pierniczkowa
Zadomowienie
 
Avatar pierniczkowa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gex
Wiadomości: 1 330
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

u mnie mozna ten olejek spokojnie dostac w zielarskim sklepie mozna pytac tez w aptekach, ale chyba chodzi o olejek z drzewa herbacianego , a nie herbaciany


edit: efekty sa ale nakladac nalezy go oczywiscie punktowo-na wypryski
pierniczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 17:27   #3231
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez pierniczkowa Pokaż wiadomość
u mnie mozna ten olejek spokojnie dostac w zielarskim sklepie mozna pytac tez w aptekach, ale chyba chodzi o olejek z drzewa herbacianego , a nie herbaciany


edit: efekty sa ale nakladac nalezy go oczywiscie punktowo-na wypryski
A ja myślałam, że to jedno i to samo.
Więc stosując tylko punktowo mogę być spokojna o to, że krzywdy mi nie zrobi?
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 17:38   #3232
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez pierniczkowa Pokaż wiadomość
u mozna pytac tez w aptekach, ale chyba chodzi o olejek z drzewa herbacianego , a nie herbaciany

No pewnie-uzylam skrotu myslowego, sadzilam, ze to jasne.
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 18:12   #3233
papeteria
Zakorzenienie
 
Avatar papeteria
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 460
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
teraz czas poznać przyszłość bez Diane
życze powodzenia brałam to świństwo trzy lata z przerwami (dobre kilka lat temu) a potem wysyp był jeszcze gorszy poza tym wywoływanie @ zastrzykami

nie mogę się przekonać do zapachu oleju tamanu ,
bardzo dobrze radzi sobie z wszelkimi niespodziankami, tylko ten zapach maggi
__________________
Moja wymianka mineralna

papeteria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 18:13   #3234
pierniczkowa
Zadomowienie
 
Avatar pierniczkowa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gex
Wiadomości: 1 330
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Hodowc0, moja kolezanka kiedys poprosila w zielarskim o olejek herbaciany i pani myslala, ze chodzi o taki co sie do herbaty dolewa
pierniczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 18:21   #3235
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez pierniczkowa Pokaż wiadomość
Hodowc0, moja kolezanka kiedys poprosila w zielarskim o olejek herbaciany i pani myslala, ze chodzi o taki co sie do herbaty dolewa


a takiego dolewanego do herbaty to ja nie znam
Interesowalam sie swego czasu olejkami eterycznymi( czym to ja sie nie interesowalam) i nie kazdy olejek sprzedawany w sklepach to eteryczny, sa olejki zapachowe, ktore nie powinny kontaktowac sie ze skora, warto czytac etykietki
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 18:45   #3236
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez papeteria Pokaż wiadomość
życze powodzenia brałam to świństwo trzy lata z przerwami (dobre kilka lat temu) a potem wysyp był jeszcze gorszy poza tym wywoływanie @ zastrzykami

nie mogę się przekonać do zapachu oleju tamanu ,
bardzo dobrze radzi sobie z wszelkimi niespodziankami, tylko ten zapach maggi
Na początku tego roku próbowałam przejść na yasminelle, ale cera zaczęła mi się troche pogarszać i wróciłam po 2 miesiącach do Diane. Boję się straaasznie. Ale w koncu trzeba!
Sama nie wiem..a może przejść na rok na Yasminelle i potem odstawiać?

Tamanu dla mnie jest OK, zaczęłam od hydrolatu z kocanki, a Tamanu przy nim jest pachnące.

Czyli szukam olejku z drzewa herbacianego na punktowe wypryski (swoją drogą do tego celu myślałam o Zip Zapie czy jakoś tak z EGM, ale jakoś go nie nabyłam.
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 19:02   #3237
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
Na początku tego roku próbowałam przejść na yasminelle, ale cera zaczęła mi się troche pogarszać i wróciłam po 2 miesiącach do Diane. Boję się straaasznie. Ale w koncu trzeba!
Sama nie wiem..a może przejść na rok na Yasminelle i potem odstawiać?

Tamanu dla mnie jest OK, zaczęłam od hydrolatu z kocanki, a Tamanu przy nim jest pachnące.

Czyli szukam olejku z drzewa herbacianego na punktowe wypryski (swoją drogą do tego celu myślałam o Zip Zapie czy jakoś tak z EGM, ale jakoś go nie nabyłam.
A ma ktos sklad tego Zip Zapa?
Asix, co do tabletek- to wszystko zalezy od Ciebie, tak naprawde-co jest wazniejsze, cera czy Twoje zdrowie...Chyba nie zamierzasz brac tabletek cale zycie?
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 19:17   #3238
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

ktoś kiedyś podawał skład ZZ,
ale chyba na wątku EGM.
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 19:18   #3239
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez hodowca_pokrzyw Pokaż wiadomość
A ma ktos sklad tego Zip Zapa?
Asix, co do tabletek- to wszystko zalezy od Ciebie, tak naprawde-co jest wazniejsze, cera czy Twoje zdrowie...Chyba nie zamierzasz brac tabletek cale zycie?
Ehhhh.. no właśnie
Składu niestety nie mam.
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 19:53   #3240
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Na wątku EGM dziewczyny kiedyś pisały, że ZZ to mieszanka olejku z drzewa herbacianego, lawendy i neem.

Przy okazji - można tu pisać o Lushu? - bo umyłam włosy wczoraj Ultimate
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:21.