Twój ortodonta-opinie Kraków - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-14, 17:31   #181
paulka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 59
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Cytat:
Napisane przez madzieeek Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny!
Właśnie wykonałam pierwszy krok i mam nadzieję, że niedługo do Was dołączę
Umówiłam się bowiem na wizytę, w Ortomanii.
Co najlepsze - nie wiem dokłądnie do jakiego lekarza! Cała ja ;p
No ale umawiałam się mailowo i podałam dwoje lekarzy: dr Motyl i dr Moszyńskiego (u niego leczy się moja sąsiadka i jest zadowolona), odpisano mi, zaproponowano termin, który mi pasował, ale nie podali do kogo konkretnie
Może to i lepiej, bo i tak nie mogłam się zdecydować
No i teraz czekam...27 maja się dowiem co i jak.
Zdesperowana jestem mocno, bo mi dzieci w pracy (przedszkole) wypominają moje kompleksy - jeden 4-latek ostatnio zapytał: "dlaczego pani ma takiego krzywego zęba?" a ja chciałam się zapaść pod ziemię... W tym samym dniu umówiłam się na wizytę ;p
Przeraża mnie tylko wizja usuwania ósemek - dwie już wyszły, ale dwie pozostałe same nie wyjdą, bo rosną nie tak jak należy, tylko w zupełnie innym kierunku... I już dentystka mi to kiedyś zapowiedziała, że czy aparat czy nie, usunąć trzeba i tak... Schizuję strasznie z tego powodu, niczego w życiu tak się nie boję jak tego chyba....
Pocieszcie......
Witam,
Do tej poty tylko was czytałam, ale w tej chwili nie mogę się powstrzymać
Też pracuję w przedszkolu, też borykam się ze SZCZERYMI do bólu komentarzami kilkulatków na temat moich zębów
Zapisałam sie na wizytę do dr Motyl 16.06
Jestem pełna nadziei i podekscytowana.
Jaki będziesz mieć aparat? I kiedy chcesz go założyć? Ja w wakacje, żebym się trochę przyzwyczaiła zanim zacznę dzieci straszyć

Pozdrawiam,
Paula
paulka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 17:56   #182
bartek88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 57
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Moja koleżanka leczyła się u Dr Motyl i była bardzo zadowolona...ja leczyłem się u Dr Tratzel i musz powiedziec, ze jeszcze 3-4 miesiace i sciagam aparat. Jestem bardzo zadowolony z leczenie bo zeby (jedynki z przodu) mialem mocno poprzestawiane...prypadek prawie kliniczny .

Madziek, a jak Twoje zabki.....kiedy ściagasz aparta, daj znać...?
bartek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 22:41   #183
alutka001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 32
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Cytat:
Napisane przez bartek88 Pokaż wiadomość
Ja właśnie przykleiłem sobie aparat w Ortovenie (www.ortovena.pl) u pani doktor Kalimy i jestem bardzo poki co zadowolona z obsklugi maja naprawde ladny gabinet i atmosfera jest super. Moja kolezanka tam wczesniej zakaldala sobie aparat i jeje ladnie to zrobili , takze polceam.....

A gdzie wybielaliscie sopbie zeby po wytporstowaniu? I ile placiliście w ortovenie pacjenci ktory sie leczna maja za 495 zl, ale nie wieczm czy to duzo czy malo za wybielanie lampa....

Mika daj znać.............cz ekammmmm,
Cytat:
Napisane przez bartek88 Pokaż wiadomość
Moja koleżanka leczyła się u Dr Motyl i była bardzo zadowolona...ja leczyłem się u Dr Tratzel i musz powiedziec, ze jeszcze 3-4 miesiace i sciagam aparat. Jestem bardzo zadowolony z leczenie bo zeby (jedynki z przodu) mialem mocno poprzestawiane...prypadek prawie kliniczny .

Madziek, a jak Twoje zabki.....kiedy ściagasz aparta, daj znać...?
hmmm ciekawe....pod koniec kwietnia zakładałeś/zakładałaś aparat a teraz piszesz ze jeszcze 3-4 miesiące...czyżby Twoje leczenie miało trwać niecałe pół roku???????? coś tu chyba nie gra....


czy ktoś się leczył u doktor Anny Noskowskiej? zna ktoś jakieś opinie?
alutka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 09:44   #184
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Cytat:
Napisane przez bartek88 Pokaż wiadomość
Madziek, a jak Twoje zabki.....kiedy ściagasz aparta, daj znać...?
Hehehe, oj do tego to jeszcze daleeeeka droga - ja jeszcze nie założyłam! We czwartek mam dopiero pierwszą wizytę, zobaczymy, co powiedzą...
Mam nadzieję, że uda mi się wyrobić z zakładaniem i ewentualnym wyrywaniem podczas wakacji, kiedy mam wolne.
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 10:50   #185
bartek88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 57
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Cytat:
Napisane przez alutka001 Pokaż wiadomość
hmmm ciekawe....pod koniec kwietnia zakładałeś/zakładałaś aparat a teraz piszesz ze jeszcze 3-4 miesiące...czyżby Twoje leczenie miało trwać niecałe pół roku???????? coś tu chyba nie gra....


czy ktoś się leczył u doktor Anny Noskowskiej? zna ktoś jakieś opinie?

Alutka mam na mysli gorę nie dół łuku... No w 3-4 miesiace to mozna wyleczyć....hmmm..sobie zęby a nie jes wyprostować...heeeee
bartek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 11:47   #186
Sparta
Wtajemniczenie
 
Avatar Sparta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Boskie piekło :)
Wiadomości: 2 278
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

ja się leczę u dr Niewiarowskiej na hucie i serdecznie ja polecam, jest szałowa!!!
__________________
Czas powiedzieć stop przemocy wobec zwierząt!!!


Sparta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 17:48   #187
alutka001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 32
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Cytat:
Napisane przez bartek88 Pokaż wiadomość
Alutka mam na mysli gorę nie dół łuku... No w 3-4 miesiace to mozna wyleczyć....hmmm..sobie zęby a nie jes wyprostować...heeeee
Nie pisałeś czy góra czy dół...Pod koniec kwietnia pisałeś że właśnie założyłeś aparat a teraz po miesiącu piszesz że ze za 3-4 miesiące ściągasz....możesz jaśniej bo troche to dziwne dla mnie?
alutka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-25, 18:23   #188
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Alutko dr Kalina wyprostowała mojemu TŻtowi zęby w 8 miesięcy
Założył we wrześniu górę, a była bardzo krzywa i z osobistych powodów dr Kalina zgodziła się to zrobić w maksymalnie szybkim czasie, bólu było co nie miara bo kręciła zamki strasznie, ale za niedługo będzie zdejmowany
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 10:11   #189
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

No i jestem po konsultacjach w Ortomanii! Trafiłam na dr Moszczyńskiego i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie Najbardziej tym, że sam nosi aparat
Po pierwsze, czego się najbardziej bałam - nie trzeba nic wyrywać! Co do mocih zatrzymanych "ósemek" to jeszcze będzie musiał zobaczyć na rentgenie, ale jeśli nie ma stanów zapalnych, to raczej też nie będzie takiej potrzeby!!!
Poza tym wszystko do zrobienia Jeśli dobrze pójdzie i zdążę wyleczyć jeszcze pare ubytków, to pod koniec lipca będę zakładać górę! Kilka miesięcy później dół.
Pan dr uprzedził mnie, że może mi się zmienić profil, bo mam zęby nieco cofnięte, które trzeba "wyciągnąć" do przodu. Ale sam stwierdził, że to będzie raczej zmiana na lepsze, bo będę mieć m.in. pełniejsze usta. Dla mnie git - nie dość, że proste zęby, to jeszcze usta jak Angelina, bez botoksu :P
Czeka mnie też jakaś płytka, przy której mogę trochę seplenić. Ale jest to konieczne, ponieważ górne zęby mocno zachodzą mi na dolne i mogłabym uszkodzić aparat na dolnym łuku.
No i jakaś śrubka w dolnym łuku, bo wszystkie zęby mam przesunięte w jedną stronę i trzeba je przeciągnąć na swoje miejsce - ta śrubka ma to przyspieszyć.
Uffff...mnóstwo informacji, ale generalnie dobrze. Doktro przedstawił mi od razu wstępne koszty wszystkiego: płytek, śrubek, aparatów utrwalających (podobno będę musiała długo nosić jeszcze po zdjęciu właściwego aparatu, bo takie cofnięte jedynki bardzo lubią wracać na swoje miejsce - to mnie trochę przeraża, bo może to trwać kilka lat, no ale cóż...).
No i jeszcze będę musiała się zmobilizować do rzucenia palenia...to będzie chyba najtrudniejsze :P Ale podobno od tego robi się brzydki nalot wokół zamków, a poza tym palenie może spowolnić leczenie!
Trzeba będzie więc podjąć wyzwanie!

Przepraszam, że tak tutaj wszystko opisuję, ale bardzo się tym przejmuję, byłam mocno zestresowana przed gabinetem i miałam moment, że chciałam uciekać :P
No ale ostatecznie weszłam i wygląda na to, że wykonałam najważniejszy krok w walce z moimi kompleksami
Więc to chyba dobre miejsce, żeby się podzielić wrażeniami
Pozdrawiam!
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 14:03   #190
bartek88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 57
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Madziek czy generalnie wszystko widze idzie dobrze.....Ani się nie ogladniesz, jak Ci sie zeby wyprostują. Tydzien troche poboli a pozniej jak ci bede sciagac aparat to nie bedziesz moga sie z nim rozstac
bartek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 22:06   #191
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Kurcze, niestety okazuje się, że trzeba będzie założenie aparatu odłożyć trochę w czasie, bo na rtg wyszło, że mam dwa zęby niedokładnie wyleczone. Tzn. dwa, które były już leczone kanałowo są nie do końca wypełnione i trzeba to teraz przeleczyć
Choleraaa...ja już chcę mieć ten aparat, nooo, a tu najpierw trzeba poprawiać cos, za co zapłaciłam kupę kasy
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-08, 13:26   #192
bartek88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 57
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Leczenie

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

Cytat:
Napisane przez madzieeek Pokaż wiadomość
Kurcze, niestety okazuje się, że trzeba będzie założenie aparatu odłożyć trochę w czasie, bo na rtg wyszło, że mam dwa zęby niedokładnie wyleczone. Tzn. dwa, które były już leczone kanałowo są nie do końca wypełnione i trzeba to teraz przeleczyć
Choleraaa...ja już chcę mieć ten aparat, nooo, a tu najpierw trzeba poprawiać cos, za co zapłaciłam kupę kasy
Leczenie kanalowe jest generalnie dorgie. Ale madziek nie ma wyjscia. Dobrze i tanio zeby kanalowe leczy dr osiewicz w ortovenie, robi to niezwykle precyzyjnie - polecam ja szczerze. Wypelnienia sa u niej super robione i nie sa drogie - takze polecam.
bartek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 13:45   #193
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Madziek doczekasz się
Ja zaczynam zazdrościć TŻtowi i też się zastanawiam..
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 16:01   #194
gosiunia6
Przyczajenie
 
Avatar gosiunia6
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Unhappy Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Witam,
Mam pytanie, czy wie ktoś może jak prostują zęby w klinice uśmiechu na daszyńskiego? jestem tam umówiona na wizytę i chciałabym się dowiedzieć opinii o tym miejscu
nie wiecie też może czy jest możliwość założenia aparatu stałego częściowego? mam tylko krzywe 2 jedynki niestety (
dzięki )))
gosiunia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 19:01   #195
0270e14ff9a0aac76369a68684a50d4637b02277_5d51ef85a4c86
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 30
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Witam,

Ja też dołączę niedługo do grona zadrutowanych; jednak do rzeczy.

Kiedy miesiąc temu byłem w Ortomanii, gdzie miałem od razu zrobione wyciski, założenie aparatu metalowego kosztowało ( jeśli mnie pamięć nie myli) 1500zł. Przedwczoraj byłem znów w Ortomanii na omówieniu planu leczenia i teraz aparat metalowy to wydatek 1600zł za jeden łuk.

Dr zapytała skąd jestem (nie jestem z Krakowa) i powiedziała, że mógłbym chodzić na Rydlówkę, ale nie powiedziała gdzie (ja: chodzi o OrtoVenę; Ona: a skąd pan wie?; ja: z internetu; ma Pani całkiem niezłą reklamę; Ona :śmiech). Miałbym zresztą bliżej do OrtoVeny. Sprawdziłem sobie wczoraj na ich stronie i u nich w dalszym ciągu jest 1500zł za aparat metalowy, więc to zawsze 200zł zaoszczędzone za dwa łuki. Wiem, że dr jest tam tylko w piątki, ale mi to nie przeszkadza. Ciekawe tylko jak tam jest z terminami, czy jest może mniejsze obłożenie niż w Ortomanii?

A jak z cenami za wizyty kontrolne? W Ortomanii to 100zł za 1 łuk i 150zł za wizytę z dwoma łukami. Aha, studentem już nie jestem (że też się wcześniej nie zdecydowałem na aparat).

Jutro zadzwonię do OrtoVeny, choć najlepiej by mi było porozmawiać z nią przez telefon i dogadać się osobiście czy mógłbym przenieść się na Rydlówkę; w końcu wyciski zostały zrobione w Ortomanii (kolejna wizyta w Ortomanii to miało być założenie gumek "między pacjentami", a po 2 tygodniach aparat na dół)).

Gdyby któraś z szanownych Pań (albo jakiś rodzynek z płci brzydkiej) dysponowała numerem tel. kom. do dr, to proszę mi napisać na PW. Z góry dzięki.

Jedno jeszcze pytanko: czy ktoś ma może po leczeniu ortodontycznym jakąś większą szczelinę między trzonowcami, a jeśli tak to czy to jakoś przeszkadza? (zbieranie się jedzenia, nacisk jedzenia na dziąsło między zębami w trakcie jedzenia itp) Bo u mnie jest taka sprawa, że w 6-stce podczas leczenia kanałowego doszło do perforacji korzenia. Można to zamknąć MTA pod mikroskopem i tak też będę miał robione, ale dr Motyl stwierdziła, że można tego zęba też usunąć i wówczas przeciągnęłaby pozostałe dwa trzonowce do przodu, choć zostałaby luka między zębami na jakąś 1/3 szerokości usuniętego zęba. Nie przeszkadzałoby mi to ze względów estetycznych; jednak myśl, że jedzonko by się tam chętnie klinowało - a może jeszcze wchodziło w kieszonkę dziąsłową czy jak to się tam nazywa - zniechęca mnie do usunięcia tego problematycznego zęba. ( nie zawsze jest możliwość by od razu wyciągnąć jedzonko z takiej "spiżarni"). No jeszcze dochodzi możliwość resorpcji korzeni - zresztą w leczeniu ortodontycznym zawsze jakaś resorpcja korzeni jest; tu na mój gust może być większa, w końcu spory kawałek będą przeciągane te dwa zęby. Z drugiej strony może się okazać, że za parę lat i tak będzie trzeba usunąć tą 6-stkę i wstawić wówczas implant albo most.

Nie pytam Was jaką decyzję mam podjąć; proszę tylko o informację, jeśli ktoś spotkał się z czymś podobnym.

No i raz jeszcze proszę na PW o nr tel. kom. do dr Motyl.

PS. Był wprawdzie wątek 'gdzie teraz przyjmuje orto dr Motyl??' ale już tam dawno nikt nie pisał, więc umieściłem tego posta tutaj.

Edytowane przez 0270e14ff9a0aac76369a68684a50d4637b02277_5d51ef85a4c86
Czas edycji: 2010-06-10 o 19:29
0270e14ff9a0aac76369a68684a50d4637b02277_5d51ef85a4c86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 20:38   #196
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Ja tylko napiszę że dr Kalina w OrtoVenie za 1 łuk bierze 100zł a za 2 łuki 120 zł
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 21:37   #197
PrivateMember
Raczkowanie
 
Avatar PrivateMember
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 42
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

[1=0270e14ff9a0aac76369a68 684a50d4637b02277_5d51ef8 5a4c86;19909290]Witam,

Ja też dołączę niedługo do grona zadrutowanych; jednak do rzeczy.

Kiedy miesiąc temu byłem w Ortomanii, gdzie miałem od razu zrobione wyciski, założenie aparatu metalowego kosztowało ( jeśli mnie pamięć nie myli) 1500zł. Przedwczoraj byłem znów w Ortomanii na omówieniu planu leczenia i teraz aparat metalowy to wydatek 1600zł za jeden łuk.

Dr zapytała skąd jestem (nie jestem z Krakowa) i powiedziała, że mógłbym chodzić na Rydlówkę, ale nie powiedziała gdzie (ja: chodzi o OrtoVenę; Ona: a skąd pan wie?; ja: z internetu; ma Pani całkiem niezłą reklamę; Ona :śmiech). Miałbym zresztą bliżej do OrtoVeny. Sprawdziłem sobie wczoraj na ich stronie i u nich w dalszym ciągu jest 1500zł za aparat metalowy, więc to zawsze 200zł zaoszczędzone za dwa łuki. Wiem, że dr jest tam tylko w piątki, ale mi to nie przeszkadza. Ciekawe tylko jak tam jest z terminami, czy jest może mniejsze obłożenie niż w Ortomanii?

A jak z cenami za wizyty kontrolne? W Ortomanii to 100zł za 1 łuk i 150zł za wizytę z dwoma łukami. Aha, studentem już nie jestem (że też się wcześniej nie zdecydowałem na aparat).

Jutro zadzwonię do OrtoVeny, choć najlepiej by mi było porozmawiać z nią przez telefon i dogadać się osobiście czy mógłbym przenieść się na Rydlówkę; w końcu wyciski zostały zrobione w Ortomanii (kolejna wizyta w Ortomanii to miało być założenie gumek "między pacjentami", a po 2 tygodniach aparat na dół)).

Gdyby któraś z szanownych Pań (albo jakiś rodzynek z płci brzydkiej) dysponowała numerem tel. kom. do dr, to proszę mi napisać na PW. Z góry dzięki.

Jedno jeszcze pytanko: czy ktoś ma może po leczeniu ortodontycznym jakąś większą szczelinę między trzonowcami, a jeśli tak to czy to jakoś przeszkadza? (zbieranie się jedzenia, nacisk jedzenia na dziąsło między zębami w trakcie jedzenia itp) Bo u mnie jest taka sprawa, że w 6-stce podczas leczenia kanałowego doszło do perforacji korzenia. Można to zamknąć MTA pod mikroskopem i tak też będę miał robione, ale dr Motyl stwierdziła, że można tego zęba też usunąć i wówczas przeciągnęłaby pozostałe dwa trzonowce do przodu, choć zostałaby luka między zębami na jakąś 1/3 szerokości usuniętego zęba. Nie przeszkadzałoby mi to ze względów estetycznych; jednak myśl, że jedzonko by się tam chętnie klinowało - a może jeszcze wchodziło w kieszonkę dziąsłową czy jak to się tam nazywa - zniechęca mnie do usunięcia tego problematycznego zęba. ( nie zawsze jest możliwość by od razu wyciągnąć jedzonko z takiej "spiżarni"). No jeszcze dochodzi możliwość resorpcji korzeni - zresztą w leczeniu ortodontycznym zawsze jakaś resorpcja korzeni jest; tu na mój gust może być większa, w końcu spory kawałek będą przeciągane te dwa zęby. Z drugiej strony może się okazać, że za parę lat i tak będzie trzeba usunąć tą 6-stkę i wstawić wówczas implant albo most.

Nie pytam Was jaką decyzję mam podjąć; proszę tylko o informację, jeśli ktoś spotkał się z czymś podobnym.

No i raz jeszcze proszę na PW o nr tel. kom. do dr Motyl.

PS. Był wprawdzie wątek 'gdzie teraz przyjmuje orto dr Motyl??' ale już tam dawno nikt nie pisał, więc umieściłem tego posta tutaj.[/QUOTE]

Uważaj na te poztywne opinie o dr Motyl - ona w większości pisane są na zlecenie.
Np. tu na Wizażu najpierw mieliśmy dosc'ia, a teraz mamy bartka88 reklamujących na każdym kroku Ortovenę.
Zanim podejmiesz tak ważną decyzję, jaką jest wybór ortodonty, przejdź się jeszcze do kogos na konsultacje...
PrivateMember jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 21:53   #198
natewa
Rozeznanie
 
Avatar natewa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 846
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Andrew180, z przeniesieniem się z Ortomanii do Ortoveny nie ma problemu (sama tak zrobiłam). Jeśli chodzi o terminy, to na początku mojego leczenia (czyli ok. 8 mies. temu) rzeczywiście był luz, ale teraz juz tak różowo to nie wygląda
Problem jest zwłaszcza z godzinami popołudniowymi-wieczornymi, trzeba się umawiać długo na przód, żeby takie dostać. Gdy coś Ci wypadanie i trzeba przenieść wizytę to jest jeszcze większy problem, bo z racji tego, że dr jest tylko raz w tygodniu zupełnie nie ma się gdzie wcisnać. No i już chyba łącznie ze 4 razy ja i mój chłopak (który też tam się leczy) mieliśmy przekładane wizyty, bo dr miała jakieś szkolenia, czy cośtam - bywało, że bardzo krzyżowało nam to plany. Czasu na pacjenta też jakby coraz mniej się przeznacza, przez co czuję się mocno niedoinformowana...
Natomiast plusem piątkowych wizyt jest to, że największy dyskomfort i ból po wizycie przypada na weekend
natewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 19:32   #199
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Cytat:
Napisane przez PrivateMember Pokaż wiadomość
Uważaj na te poztywne opinie o dr Motyl - ona w większości pisane są na zlecenie.
Np. tu na Wizażu najpierw mieliśmy dosc'ia, a teraz mamy bartka88 reklamujących na każdym kroku Ortovenę.
Zanim podejmiesz tak ważną decyzję, jaką jest wybór ortodonty, przejdź się jeszcze do kogos na konsultacje...
Tak, na reklamy trzeba uważać. Ja w każdym razie jestem pacjentką "prawdziwą"
Adrew na PW
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-11, 19:49   #200
0270e14ff9a0aac76369a68684a50d4637b02277_5d51ef85a4c86
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 30
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Witam,

Dziękuję Wam za odpowiedzi.

PrivateMember, jestem upartym osłem i decyzję już podjąłem.

Cytat:
Napisane przez natewa Pokaż wiadomość
(...) Natomiast plusem piątkowych wizyt jest to, że największy dyskomfort i ból po wizycie przypada na weekend
Dam radę, w końcu całą stomatologię zachowawczą (próchnica na powierzchniach stycznych trzonowców - mięsko lubi wchodzić między zęby; teraz nitkuję po każdym posiłku) i wymianę plomb z amalgamatowych na kompozytowe oraz 2 "kanały" pod rząd na jednej wizycie - wszystko to miałem robione bez znieczulenia. Moje wizyty trwały od 1,5 do 3,5 h. Gdybym brał znieczulenie wydałbym fortunę, a tak wydałem tylko kupę kasy

Edytowane przez 0270e14ff9a0aac76369a68684a50d4637b02277_5d51ef85a4c86
Czas edycji: 2010-06-11 o 20:19
0270e14ff9a0aac76369a68684a50d4637b02277_5d51ef85a4c86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 22:07   #201
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Tak, na reklamy trzeba uważać. Ja w każdym razie jestem pacjentką "prawdziwą"
Hej, ja też jestem prawdziwa i zadowolona co prawda nie mam jeszcze takich efektów jak papryczka ale już pewnie niedługo.....
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 13:03   #202
Anulia
Raczkowanie
 
Avatar Anulia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 142
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Też chodzę do dr Motyl do Ortoveny i póki co to sobie chwalę. Jak na razie nie miałam problemu z ustalaniem kolejnych wizyt... Zdecydowałam się na Nią po przeczytaniu pozytywnych opinii w necie, ale taż dlatego, że była akurat promocja dla studentów 10% zniżki na zakładanie aparatu. Poza tym do dr Motyl chodziły już moje dwie koleżanki (z tym, że One leczą się w Ortomanii).
Anulia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 19:05   #203
natewa
Rozeznanie
 
Avatar natewa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 846
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Scarlett, Anulia, a jak efekty leczenia? Widzicie już jakąś poprawę?
natewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 20:07   #204
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Cytat:
Napisane przez natewa Pokaż wiadomość
Scarlett, Anulia, a jak efekty leczenia? Widzicie już jakąś poprawę?
O tak po roku mam już górę ułożoną ładnie w łuku, wystarczy tylko pozamykać małe szparki i troszkę przechylić do tyłu, a miałam ząbki - podobnie jak na dole - poukładane tak, że nachodził mi jeden na drugi (jak w plisowance). dól - po czterech miesiącach tez ładnie się już układa.
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 21:49   #205
Anulia
Raczkowanie
 
Avatar Anulia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 142
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Cytat:
Napisane przez natewa Pokaż wiadomość
Scarlett, Anulia, a jak efekty leczenia? Widzicie już jakąś poprawę?

Ja mam znów taki problem, że nie wyrosły mi dwójki, więc zęby mi się porozsuwały i miałam szpary pomiędzy nimi. W tym momencie mam już złączone jedynki i trójki z jedynkami (w miejscu dwójek) i teraz zajmujemy się przyciąganiem czwórek. Między trójkami i czwórkami mam szpary,ale i tak wygląda to już o niebo lepiej niż wcześniej. Ostatnio tylko popsuł mi się zgryz- nie nachodziła mi do końca jedna szczęka na drugą, ale dostałam sprężynki i po 5 dniach zgryz był już taki jak trzeba. Aha, jutro będzie 5 miesięcy jak noszę aparat.
Anulia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 21:52   #206
paulka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 59
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Witam ponownie

Pojechałam na pierwszą konsultacje pełna nadziei, chęci i energii.

Kilka godzin temu wróciłam z wizyty u dr Motyl w Ortomanii i ...jakoś tak mam mieszane uczucia.... Co do samej Pani dr, przebiegu wizyty, cen
Czy oni w ostatnich dniach podnieśli ceny? Ostatnio jak patrzyłam na cennik były niższe - od ceny wizyty po ceny aparatów!

Coś mi nie gra...
paulka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 20:32   #207
0270e14ff9a0aac76369a68684a50d4637b02277_5d51ef85a4c86
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 30
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Cytat:
Napisane przez paulka12 Pokaż wiadomość
Witam ponownie

Pojechałam na pierwszą konsultacje pełna nadziei, chęci i energii.

Kilka godzin temu wróciłam z wizyty u dr Motyl w Ortomanii i ...jakoś tak mam mieszane uczucia.... Co do samej Pani dr, przebiegu wizyty, cen
Czy oni w ostatnich dniach podnieśli ceny? Ostatnio jak patrzyłam na cennik były niższe - od ceny wizyty po ceny aparatów!

Coś mi nie gra...
Ceny aparatów metalowych poszły o 100zł w górę za jeden łuk. Nie wiem jak było wcześniej z cenami wizyt, bo o to nie pytałem na pierwszej wizycie (byłem jakoś na początku maja). Jakbyś przeczytała mojego przydługawego posta to byś nie musiała już pytać . Ja będę się przenosił do OrtoVeny i obym zdążył założyć aparat na łuk dolny, nim zechcą podnieść ceny.

Edytowane przez 0270e14ff9a0aac76369a68684a50d4637b02277_5d51ef85a4c86
Czas edycji: 2010-06-15 o 20:35
0270e14ff9a0aac76369a68684a50d4637b02277_5d51ef85a4c86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 20:47   #208
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Cytat:
Napisane przez paulka12 Pokaż wiadomość
Witam ponownie

Pojechałam na pierwszą konsultacje pełna nadziei, chęci i energii.

Kilka godzin temu wróciłam z wizyty u dr Motyl w Ortomanii i ...jakoś tak mam mieszane uczucia.... Co do samej Pani dr, przebiegu wizyty, cen
Czy oni w ostatnich dniach podnieśli ceny? Ostatnio jak patrzyłam na cennik były niższe - od ceny wizyty po ceny aparatów!

Coś mi nie gra...
Co konkretnie Ci się nie spodobało? Ja też na początku miałam mieszane uczucia, ale dość szybko przekonałam się do pani dr.

[1=0270e14ff9a0aac76369a68 684a50d4637b02277_5d51ef8 5a4c86;20014906]Ceny aparatów metalowych poszły o 100zł w górę za jeden łuk. Nie wiem jak było wcześniej z cenami wizyt, bo o to nie pytałem na pierwszej wizycie (byłem jakoś na początku maja). Jakbyś przeczytała mojego przydługawego posta to byś nie musiała już pytać . Ja będę się przenosił do OrtoVeny i obym zdążył założyć aparat na łuk dolny, nim zechcą podnieść ceny.[/QUOTE]

No Ty już nie nadużywaj tego "jakbyś przeczytała mojego posta", bo w końcu oberwiesz od kogoś bardziej wrażliwego
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 21:09   #209
natewa
Rozeznanie
 
Avatar natewa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 846
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Co do mieszanych uczuć to do mnie przyszły z czasem, a nie na początku...

Ceny poszły w górę także w OrtoVenie. Za aparat półceramiczny trzeba zapłacić teraz 2300 zł , podczas gdy jeszcze we wrześniu liczyli sobie tylko 1800 zł. Na szczęście okazało się, że obowiązują mnie ceny z początku leczenia.
natewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 22:01   #210
paulka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 59
Dot.: Twój ortodonta-opinie Kraków

Andrew180 Nie jestem wrażliwa specjalnie to się nie obrażam a twojego posta faktycznie nie doczytałam

Co mi nie grało?
Klinika - wszystko super, pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.
Ale!
Pani dr zaglądnęła do buzi. Wygłosiła 30 sekundowe coś z czego zrozumiałam słowa "zęby" i szczęka" i odłożyła narzędzia, dając znak że mogę odejść.
Niezbyt elokwentnie zapytałam "yyyy....czyli co dalej?"
Na co Pani zdziwiona: "A to pani tak poważnie zainteresowana aparatem, myślałam, że tylko konsultacja"
No i wygłosiła kolejne - minutowe tym razem - coś z czego cokolwiek zrozumiałam tylko dzięki temu, że to forum ze dwa razy przeglądnęłam.
A zrozumiałam, że bez wycisku i zdj. ceflo. nic nie powie więcej (miałam ze sobą zdj panoramiczne). Kazałam więc zrobić sobie wycisk. Wykonała.
Umówiłam się za dwa tygodnie, zabuliłam 120 zł i wyszłam głupsza o lata świetlne....

Ogólnie
oooossssssoooochodzi..... ????

Liczę że to dobra specjalistka, nie muszę się z nią przyjaźnić ale osobowościowo mnie odrzuciła. Po mnie weszła siostra, która po równie krótkiej wizycie wyszła i stwierdziła, że tu nie wraca.

Tyle chyba z pierwszych wrażeń.
Postanowiłam, że pójdę na 2 wizytę a potem się zobaczy....
paulka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-01 22:19:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:26.