Naturalne barwniki naszych pukli. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-14, 18:20   #1
scenecunt
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 82

Naturalne barwniki naszych pukli.


Czy znacie calkowicie naturalne sposoby "przybarwiania" naszych wlosow? a wierze, ze tak
nie chodzi o radykalna zmiane, nie chce slyszec nawet o bezamoniakalnych kremow i farb-szamponetek! czekam na fajne propozycje. mam od polowy calkiem brazowe wloski, koncowki to koncowka po czarnej farbie, ktorej nic nie ruszy, zdaje sobie sprawe. ale ale... marza mi sie takie rudziane nahoniowe przeblyski . czym uzyskam je? moze najpierw rumiankowo-cytrynowe rozjasnianie?
Hmmm, albo przyciemnienie, moze latwiej osiagnac ciemne upierzenie? wax, nafta - to znam. co jeszcze?

waiting
scenecunt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 20:04   #2
Moderatorka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5
Dot.: Naturalne barwniki naszych pukli.

Szampon Joanna Multi Soft Color. też tak jak Ty bałam się strasznie nawet tych szamponetek do 2 myć i ogólnie wszystkiego, co nawet w minimalnym stopniu może zniszczyć włosy. Ale mnie ani cytryny, ani płukanki ani nic co zostało opisane na wizażu nie dało miedzianych mahoniowych przebłysków. Kupiłam ten szampon i zaryzykowałam. I jaki efekt? Włosy są niezniszczone, ba mam wrażenie, że są w ciut lepszym stanie niż przed. Włosy się nic a nic nie zniszczyły i faktycznie nie ma w składzie amoniaku itd. Naprawdę nie łudź się na żadne inne refleksy bez chemii. Niestety, takie jest życie. Jak masz zdrowe , niezniszczone włosy to taka szamponetka lub Henna Venity np absolutnie włosów nie są w stanie Ci zniszczyć, także zaryzykuj, kup jakąś czekoladkę lub Mahoń i zobaczysz, że będziesz zadowolona, bo ja jestem, a też byłam przeciwniczką jakiegokolwiek katowania włosów chemia, ale czyż tego nie robię myjąc włosy szamponami z apteki, czy ze sklepu? A odżywki? A to , co nawet jemy? To wszystko wpływa na nasze zdrowie i włosy, więc w tych czasach bardzo trudno uniknąć chemii, więc spróbuj.
Moderatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 20:13   #3
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Naturalne barwniki naszych pukli.

Były już takie wątki.

Mimo wszystko pozwolę sobie odpowiedzieć. Przyciemniać i "zarudzić" możesz henną. To najskuteczniejszy sposób. Resztę polecam znaleźć w wyszukiwarce.

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Moderatorka Pokaż wiadomość
Szampon Joanna Multi Soft Color. też tak jak Ty bałam się strasznie nawet tych szamponetek do 2 myć i ogólnie wszystkiego, co nawet w minimalnym stopniu może zniszczyć włosy. Ale mnie ani cytryny, ani płukanki ani nic co zostało opisane na wizażu nie dało miedzianych mahoniowych przebłysków. Kupiłam ten szampon i zaryzykowałam. I jaki efekt? Włosy są niezniszczone, ba mam wrażenie, że są w ciut lepszym stanie niż przed. Włosy się nic a nic nie zniszczyły i faktycznie nie ma w składzie amoniaku itd. Naprawdę nie łudź się na żadne inne refleksy bez chemii. Niestety, takie jest życie. Jak masz zdrowe , niezniszczone włosy to taka szamponetka lub Henna Venity np absolutnie włosów nie są w stanie Ci zniszczyć, także zaryzykuj, kup jakąś czekoladkę lub Mahoń i zobaczysz, że będziesz zadowolona, bo ja jestem, a też byłam przeciwniczką jakiegokolwiek katowania włosów chemia, ale czyż tego nie robię myjąc włosy szamponami z apteki, czy ze sklepu? A odżywki? A to , co nawet jemy? To wszystko wpływa na nasze zdrowie i włosy, więc w tych czasach bardzo trudno uniknąć chemii, więc spróbuj.
Chemiczne farby niszczą włosy powoli. Tuż po farbowaniu nie będzie tego widać. Myślę, że bez sensu jest katowanie włosów chemią, skoro są bezpieczne i trwałe sposoby naturalne. Na wizażu są opisane skuteczne sposoby na miedziane i mahoniowe przebłyski, zapewniam
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 20:26   #4
Moderatorka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5
Dot.: Naturalne barwniki naszych pukli.

Nie zgodzę się z tym, że szamponetka, której ja używam niszczy powoli włosy, bo użyłam już 5 opakowań i bardzo dbałam o włosy, a amoniaku w niej brak, więc nie wiem za bardzo czym te włosy mogłyby się zniszczyć, ale się nie znam, więc mogę się mylić, a metody z wizażu, dla mnie okazały się nieskuteczne. henny używałam, naprawdę odżywia włosy, ale kolor tak szybko się spłukuje, że nie opłaca się kupowanie henny, a dwa też taka naturalna nie jest, chyba, że tak w proszku
Moderatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 20:30   #5
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Naturalne barwniki naszych pukli.

Ja mam na myśli naturalną hennę, nie balsamy z jej dodatkiem. Henna w proszku, ta naturalna jest bardzo trwała, trwalsza od farb chemicznych. Balsamy (np. Venita, Delia) zmywają się błyskawicznie i niewiele wspólnego mają z naturą.
Nie ma co pisać tu o szamponetkach, skoro autorka wyraźnie zaznaczyła, że chodzi jej o sposoby naturalne.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 20:32   #6
Kuskus89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 29
Dot.: Naturalne barwniki naszych pukli.

hej,
ja swojego czasu marzyłam o włosach koloru rudego. mój naturalny kolor wtedy (bo to zależne od słońca/pory roku..) to był taki ciemny blond z brąz przebłyskami, ale bardziej blond. I w drogerii w UK znalazłam szampon z henną, wielka butelka marki tej samej co drogeria (nie pamiętam niestey nazwy) i co? po tygodniu mycia tym szamponem miałam RUDE włosy( nawet mój facet był zdumiony, ale przyjął to na klate, jak każdy, czyli że kobita zmienną jest.. ) co więcej, włosy były zdrowe, mocne, błyszczące.
Ten kolor zniknął mi całkowicie jakoś po pół roku od skończenia tamtej butelki. teraz mam znów naturalne, choć bardziej wpadają w brąz, chcę to pogłębić, i znów sięgam po hennę. za tydzień sesja się skończy to się za to zabiorę.

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

ta drogeria to chyba było boots, ale nie dam sobie ręki uciąć.
Kuskus89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 20:50   #7
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Naturalne barwniki naszych pukli.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=42193 tu jest wątek o hennie
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-16, 16:51   #8
scenecunt
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 82
Dot.: Naturalne barwniki naszych pukli.

przed wyjazdem do USA musze cos wykombinowac z kolorem...
chyba pokusze sie tymczasowo o rozjanianie plukankami cytrynowo-rumiankowymi a potem - henna...
a moze wyciag z kory debu?
scenecunt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 19:25   #9
scenecunt
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 82
Dot.: Naturalne barwniki naszych pukli.

hej, zrobiłam chyba coś dziwnego!!!!!!!!
wymodziłam totalnie odjazdową maseczkę-przed-szurowaniem-szamponem.
nie ręczę za efekt, ale chcecie penwie przepis, nie?

lyzka duza oleju rycynowego
lyzka duza waxu
zoltko
wycisnietej pol cytryny

siedze w reczniku, a na glowie cos sie dzieje
scenecunt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 14:37   #10
Kuskus89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 29
Dot.: Naturalne barwniki naszych pukli.



Scenecut i co i jak? ???
Kuskus89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 19:55   #11
scenecunt
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 82
Dot.: Naturalne barwniki naszych pukli.

jedno jest pewne : nic zlego sie nie stalo ... !
wlosy sa baaardziej miekkie niz po jakichkolwiek innych odzywkach , calkiem przyjemnie sie to zmywa , moze jeszcze cos do tego przepisu powinno sie dodac

co z barwieniem teraz?!
za tydzien wyprawa do miasta świateł - a moje włosy .. czekaja na kolor
scenecunt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:58.