na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Na kogo zagłosujesz w 2 turze?
Bronisław Komorowski 334 56,32%
Jarosław Kaczyński 186 31,37%
Nie wiem 19 3,20%
Nie wezmę udziału 54 9,11%
Głosujący: 593. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-22, 15:13   #61
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

Cytat:
Napisane przez ankasz Pokaż wiadomość
nie chcę powrotu IV RP i atmosfery z nią związanej - kablowanie na przyjaciół, podsłuchy i "Agenci Tomkowie" - stanowcze nie.
Po za tym, poglądy PO są mi bliższe niż te PiSowskie.
amen
i ja też na Komorowskiego
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 15:13   #62
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

Po raz drugi oddam swoj glos nie na popularnego, 'trendy' Bronislawa, lecz J. Kaczynskiego
Czlowiek z doswiadczeniem, wyksztalceniem, zdecydowany, z WLASNYMI pogladami, niebawiacy sie w kalkomanie tego, co ktos inny glosi.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 15:14   #63
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

Ja nie rozumiem skąd pomysł że Bronisław jest trendy i nie posiada wykształcenia?


(boże co się ze mną dzieje, zachowuje się jakbym go miała bronić)
ale powiem szczerze. W moim mniemaniu obaj kandydaci są źli, ich poglądy są bardzo zbliżone do siebie i kosmicznie odbiegają od moich poglądów dlatego nie rozumiem co to za walka się toczy Brosnisław be be Jarek super albo na odwrót Bronek super wypas a Jarosław fuuuu flaki z olejem (tak się niektórzy zachowują)

Edytowane przez muszynianka
Czas edycji: 2010-06-22 o 15:16
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 15:15   #64
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Ja nie rozumiem skąd pomysł że Bronisław jest trendy i nie posiada wykształcenia?
Wybacz, ale Jaroslaw Kaczynski ma tytul doktora.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 15:17   #65
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

Acha i to dowodzi że Bronisław wykształcenia nie ma?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 15:20   #66
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

Nie, ale Kaczynski ma wyksztalcenie lepsze- czy sie to podoba, czy nie.
Oczywiscie, kazdy ma prawo glosowac na B. Komoroskiego, ja jedynie podalam powody, ktorymi ja sie kierowalam, a nie ogol spoleczenstwa
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 15:22   #67
Have_fun
Raczkowanie
 
Avatar Have_fun
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 57
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

Gdybym mogła głosować to głosowałabym na Kaczyńskiego. Nie jest to kandydat idealny ale 100 razy lepszy niż wpadka Komorowski. Podobno to Lech Kaczyński popełniał tyle gaf. PO wtedy tylko je uwypuklała i się wyśmiewała. Prawda jest taka że Komorowski w czasie swojej kampani popełnił więcej błędów niż Kaczyński przez prawie 5 lat swojej prezydentury. I nie są to gafy w stylu "Borubar" tylko w dużej mierze wynikające z braku wiedzy na podstawowe tematy. Zacytuję pare :
*" Norwegia jest w Uni Europejskiej". Wyobraźmy sobie co by było gdyby wypalił coś takiego podczas delegacji w Norwegii.
*"Duńskie kobiety to kaszaloty" bo jego żona to niby idealna...
*"„Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do Bałtyku”
*"W zalanym Kaniowie koło Bielska-Białej zauważył beztrosko: „W zeszłym roku powódź, w tym roku powódź, więc pewnie ludzie są już oswojeni, obyci z żywiołem”.
*Innym razem zagaił: „Miałem dziś przyjemność wizytowania terenów powodziowych”.
*" Przedstawiając kandydaturę Belki na szefa NBP, Komorowski poinformował, że to zastępca sekretarza generalnego ONZ. Tymczasem w tej organizacji jego funkcja była niższa."
* “Jaka wizyta, taki zamach, bo z 30-tu metrów nie trafić w samochód to trzeba ślepego snajpera”.-o ataku na Lecha Kaczyńskiego
*“Widać, że nie jesteś ani z Poznania, ani z Krakowa, ani ze Szkocji skoro wręczasz mi tak cenny dar” – żartował sobie Komorowski. Ewidentna drwina z mieszkańców Poznania i Krakowa, których w Polsce pejoratywnie i złośliwie określa się mianem skąpców.
*"Jeżeli będzie trzeba wprowadzić stan wyjątkowy, to na jakimś terenie, nie na terenie całego kraju i na pewno nie na długi okres.”- chodziło o stan klęski żywiołowej
*pomylenie deficytu budżetowego z długiem publicznym.
ITP

Zresztą prezydent musi mieć jakąś kontrolę nad pracą rządu a skoro i premier i prezydent są z tej samej partii to jaki sens ma wgl ten urząd.

Kampania PO opiera się wyłącznie na straszeniu IV RP. Prawda jest taka, że ten kto nie ma nic na sumieniu i nie robi brudnych interesów nie powinien się bać.
Ciekawostka: w więzieniach Komorowski miał 75% poparcia.

Zresztą dodatkowym - jest to że media zagraniczne gorliwie popierają Komorowskiego. Ostatnio w jakimś rosyjskim dzienniku pisali, że Kaczyński nie ma charyzmy(?) a niby Komorowki ją ma?.Zresztą czy silna Polska jest w interesie Niemiec, Rosji, Francji, Anglii itp
Have_fun jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-22, 15:22   #68
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

Acha, czyli jak ktoś ma doktorat będzie z automatu dobrym prezydentem a jak ktoś go nie ma to będzie złym ?

Wiesz czekałam na lepsze argumenty które mnie powalą i przekonają do Jarosława, ale póki co się roześmiałam
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 15:24   #69
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

Wyksztalcenie bylo JEDNYM z powodow, ktorymi sie kierowalam, a podalam ich wiecej.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 15:25   #70
Anatomia
Rozeznanie
 
Avatar Anatomia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 852
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

Cytat:
Napisane przez n_omi Pokaż wiadomość
ja nie zgadzam sie w pełni z zadnym z kandydatów. sama zagłosuje na Kaczynskiego. powod jest prosty, łatanie dziury budżetowej projektami o drugim płatnym kierunku studiów jest dla mnie nie dopuszczalny. dla mnie godzi to w konstytucje gdzie zapisane jest ze kazdy ma miec rowne prawa wzgledem edukacji, ma byc powszechny i rowny dostep do edukacji. wydaje sie ze problem dotyczy tylko kierunkow humanistycznych ale tak naprawde nie jest. przynajmniej w moim srodowisku. zarowno studenci studiow przyrodniczych jak i technicznych tez czesto ciagna wiecej niz jeden. dla mnie to moze byc nawet krok w kierunku pelnej odplatnosci za studia jak jest w wielu krajach. choc to moze byc oczywiscie czarnowidztwo.
Dokładnie z tego samego powodu zagłosuję na Kaczyńskiego
__________________
House: "They didn't break me. I am broken."

Anatomia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 15:25   #71
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość
Wybacz, ale Jaroslaw Kaczynski ma tytul doktora.
I co z tego? Niech sobie nawet bęzie i profesorem. Guzik mnie obchodzą ci wszyscy magistrzy, doktorzy. Pan magister czy pan doktor potrafi mieć siano i w butach, i we łbie. Już wolałabym faceta z wykształceniem średnim, ale obdarzonym dużą dozą rozsądku i instynktem politycznym.

A co do odpłątności za drugi kierunek studiów - popieram w zupełności. Jeśli ktoś chce ciągnąc dwa czy trzy kierunki, to niech za to płaci.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-22, 15:26   #72
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

Tak, gafy były niewybaczalnymi gafami tylko za prezydentury śp. Lecha Kaczyńskiego, a teraz to 'drobne wpadki'. Gratuluję konsekwencji
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 15:26   #73
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

Ciekawy artykuł, zwłaszcza dla zwolenników Napieralskiego, bo w końcu to lewicowa gazeta:

http://www.polityka.pl/wybory/150664...ry-lepszy.read

Komorowski:

Może zatem prawdziwa jest opinia, że z Komorowskiego będzie lepszy prezydent niż kandydat (w przypadku Lecha Kaczyńskiego było odwrotnie, o wiele lepiej wypadał jako kandydat w 2005 r. niż jako głowa państwa). Umiar bywa nudnawy w kampanii, ale bardzo potrzebny jest wybranemu już prezydentowi. Ideologia środka z natury rzeczy nie jest fascynująca w opowiadaniu, w prezentacji; jej siła wyłania się dopiero w politycznej codzienności, gdzie setki spraw można rozwiązywać w sytuacji nieustannego kryzysu albo względnego spokoju.



I Kaczyński:

Wczytanie się w biografię Jarosława Kaczyńskiego zawsze prowadzi do wniosku, że ten polityk jest konsekwentny, uparty i cierpliwy, że swoje strategie jest gotowy realizować każdymi dostępnymi taktykami, bez wahania i bez skrupułów. W tym sensie także jest przewidywalny jak jego główny kontrkandydat, ale jednak inaczej. Można przypuszczać, że osobista tragedia jeszcze bardziej umocniła w Jarosławie Kaczyńskim wszystkie znane cechy determinacji i uwolniła od jakichkolwiek psychicznych ograniczeń i wątpliwości. Pogłębiła także jego wsobność, alienację, samotność, co nie jest najlepszą rekomendacją na urząd prezydenta wszystkich Polaków.
Prezydent Jarosław Kaczyński nie byłby dla wszystkich Polaków, a już na pewno nie dla Donalda Tuska. Jeśli premier narzekał na obstrukcyjną politykę poprzedniego prezydenta, w niej widział główną zawalidrogę dla polskich reform, to schody naprawdę zaczęłyby się dopiero teraz. Rząd byłby bez przerwy przepytywany, dlaczego nie martwi się na przykład o biednych, ministrowie wzywani byliby do dymisji, a w Pałacu Prezydenckim siedzieliby profesorowie Krasnodębski i Staniszkis, którzy uczenie autoryzowaliby każdy taki akt prezydenta. Już teraz Kaczyński zapowiada, co zawetuje, mówi o swoich inicjatywach ustawodawczych, o bardzo aktywnej prezydenturze, o faktycznej dwuwładzy.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 15:27   #74
Anatomia
Rozeznanie
 
Avatar Anatomia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 852
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
A co do odpłątności za drugi kierunek studiów - popieram w zupełności. Jeśli ktoś chce ciągnąc dwa czy trzy kierunki, to niech za to płaci.
niby dlaczego? jeśli jest w stanie się dostać na ten drugi kierunek i ciągnąć go równolegle, to z jakiej racji ma za to płacić? To jest sprzeczne z konstytucją!
__________________
House: "They didn't break me. I am broken."

Anatomia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 15:28   #75
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

Cytat:
Napisane przez Have_fun Pokaż wiadomość
Gdybym mogła głosować to głosowałabym na Kaczyńskiego. Nie jest to kandydat idealny ale 100 razy lepszy niż wpadka Komorowski. Podobno to Lech Kaczyński popełniał tyle gaf. PO wtedy tylko je uwypuklała i się wyśmiewała. Prawda jest taka że Komorowski w czasie swojej kampani popełnił więcej błędów niż Kaczyński przez prawie 5 lat swojej prezydentury. I nie są to gafy w stylu "Borubar" tylko w dużej mierze wynikające z braku wiedzy na podstawowe tematy. Zacytuję pare :
*" Norwegia jest w Uni Europejskiej". Wyobraźmy sobie co by było gdyby wypalił coś takiego podczas delegacji w Norwegii.
*"Duńskie kobiety to kaszaloty" bo jego żona to niby idealna...
*"„Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do Bałtyku”
*"W zalanym Kaniowie koło Bielska-Białej zauważył beztrosko: „W zeszłym roku powódź, w tym roku powódź, więc pewnie ludzie są już oswojeni, obyci z żywiołem”.
*Innym razem zagaił: „Miałem dziś przyjemność wizytowania terenów powodziowych”.
*" Przedstawiając kandydaturę Belki na szefa NBP, Komorowski poinformował, że to zastępca sekretarza generalnego ONZ. Tymczasem w tej organizacji jego funkcja była niższa."
* “Jaka wizyta, taki zamach, bo z 30-tu metrów nie trafić w samochód to trzeba ślepego snajpera”.-o ataku na Lecha Kaczyńskiego
*“Widać, że nie jesteś ani z Poznania, ani z Krakowa, ani ze Szkocji skoro wręczasz mi tak cenny dar” – żartował sobie Komorowski. Ewidentna drwina z mieszkańców Poznania i Krakowa, których w Polsce pejoratywnie i złośliwie określa się mianem skąpców.
*"Jeżeli będzie trzeba wprowadzić stan wyjątkowy, to na jakimś terenie, nie na terenie całego kraju i na pewno nie na długi okres.”- chodziło o stan klęski żywiołowej
*pomylenie deficytu budżetowego z długiem publicznym.
ITP

Zresztą prezydent musi mieć jakąś kontrolę nad pracą rządu a skoro i premier i prezydent są z tej samej partii to jaki sens ma wgl ten urząd.

Kampania PO opiera się wyłącznie na straszeniu IV RP. Prawda jest taka, że ten kto nie ma nic na sumieniu i nie robi brudnych interesów nie powinien się bać.
Ciekawostka: w więzieniach Komorowski miał 75% poparcia.

Zresztą dodatkowym - jest to że media zagraniczne gorliwie popierają Komorowskiego. Ostatnio w jakimś rosyjskim dzienniku pisali, że Kaczyński nie ma charyzmy(?) a niby Komorowki ją ma?.Zresztą czy silna Polska jest w interesie Niemiec, Rosji, Francji, Anglii itp
A w Gazecie Wyborczej pisano o tymi, jak gdyby było to jakieś osiągnięcie..
Kryminaliści głosowali na Komorowskiego. Hura!

Z resztą się zgadzam.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 15:31   #76
gosiulla16
Przyczajenie
 
Avatar gosiulla16
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Wiadomości: 29
GG do gosiulla16
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

Oczywiście zagłosuje na J.Kaczyńskiego . Powód ?
Nie podoba mi się postawa B.Komorowskiego i nie chcę żeby PO doszło całkowicie do władzy . Tymbardziej ,że nazwisko Komorowski pojawia sie w aneksie Macierewicza a sam kandydat był wmieszany w afere z WSI.
Nie darzę go zaufaniem.
__________________
To bardzo niebezpieczne, zaglądać głębiej kobiecie w serce.'
gosiulla16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 15:33   #77
Samotny18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 140
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

W żadnym swoim zdaniu nikogo nie obraziłem Moje słowa można interpretować w dwie strony. Napieralskiego także nie obraziłem. Czy słowo "elo ziom" to obraza? A w ten sposób skróciłem artykuł szanownej pani Środa która mniej więcej tak przedstawiła kandydatów. Kaczyński - mohery a Napieralski - nowoczesność, młodość i w ogóle wszystko co najlepsze. To są argumenty?

A jeśli już chodzi o argumenty przeciw Napieralskiemu to proszę bardzo. Z tej kampanii dowiedziałem się że trzeba budować, żłobki i przedszkola które muszą być darmowe. Internet dla wszystkich i rozwój Polski. In vitro oczywiście refundowane. Oczywiście poprawa w służbie zdrowia. Za co? Babcia też to chciała wiedzieć ale się nie dowiedziała http://www.youtube.com/watch?v=0WoFYG1nIWY

A co do feministek to tak na prawdę nie wiem o co one walczą w tym momencie. Czyżby nie było równouprawnienia? jest dlatego teraz walczy się już o przywileje. Nie podoba mi się więc pomysł parytetów który popiera Napieralski (czy ktoś kobietom broni udzielać się w polityce?). Jak widać w każdej partii ich jest sporo a i w mediach są bardzo często i nikt nie zaprasza tylko posłów bo posłanki są bee. Do tego nie podobają mi się jego założenia że armia nie powinna nigdzie walczyć. I nie podoba mi się wmawianie że wszystko jest bezpłatne wówczas gdy produkty od etapu produkcji są opodatkowane czasem w granicach 70/80% no i oczywiście miesięcznie trzeba płacić 200 zł na bezpłatna służbę zdrowia.

Z mojej strony to już koniec tematu pani Środy i Napieralskiego bo z tego ani Środa ani Napieralski nie Startują w drugiej turze. Wszystko się zaczęło od jakiegoś jej tekstu

Edytowane przez Samotny18
Czas edycji: 2010-06-22 o 15:40
Samotny18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 15:33   #78
Have_fun
Raczkowanie
 
Avatar Have_fun
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 57
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

...

Edytowane przez Have_fun
Czas edycji: 2010-06-22 o 18:27
Have_fun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 15:34   #79
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

Cytat:
Napisane przez Anatomia Pokaż wiadomość
niby dlaczego? jeśli jest w stanie się dostać na ten drugi kierunek i ciągnąć go równolegle, to z jakiej racji ma za to płacić? To jest sprzeczne z konstytucją!
Powiem Ci, dlaczego.
Z najprostszego powodu - naszego kraju nie stac na bezpłatne studia dla wszystkich chętnych, a zwlaszcza studiujących po dwa kierunki.
Wiesz, jak żałośnie niskie są stypendia doktoranckie?Jak mało się niekiedy zarabia na uczelni? Że z oszczędności tworzy się grupy po 30-40 osób, co wyklucza jakiekolwiek sensowne ćwiczenia? Że nie ma pieniędzy na badania, na wyposażanie wydziałów, na laptopy, na rzutniki, na stypendia zagraniczne, na lepsze wyposażenie bibliotek, pracowni.

Nawet USA, takie bogate panstwo, nie ma bezpłatnych studiów wyższych.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-22, 15:36   #80
morelk@
Rozeznanie
 
Avatar morelk@
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 545
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

Cytat:
Napisane przez Anet18 Pokaż wiadomość
Bo PO liczy się tylko z bogatymi a biednych ma w du***
Uwielbiam takie wyssane z palca madrości nie potwierdzone żadnymi dowodami.

Tak na prawdę żaden z kandydatów mi nie odpowiada całkowicie. Próbkę rządów Kaczyńskiego mieliśmy, za podsłuchy, inwigilacje dziękuje. Jest ponad to nie reprezentatywny i nie mający dobrej reputacji w Europie. Myśle, że wybór Kaczyńskiego na prezydenta spowoduje duży konflikt władz "na górze" co może powodować dezorganizacje i nie sprzyjać sprawnemu funkcjonowaniu państwa (wzajemne zatargi, blokowanie ustaw itp)
Tą drogą idąc wybiorę "mniejsze zło" czyli Komorowskiego. Przy wszystkich jego wadach (niereprezentatywny, te pomyłki - szkoda gadać) to lepszy kandydat, trudno że nie "mój" ale mi niejako bliższy politycznie.


__________________
Breath me... every time you close your eyes.
Taste me... every time you cry (...)
Turn away... when you see me walkin' by.

morelk@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 15:36   #81
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

Cytat:
Napisane przez gosiulla16 Pokaż wiadomość
Oczywiście zagłosuje na J.Kaczyńskiego . Powód ?
Nie podoba mi się postawa B.Komorowskiego i nie chcę żeby PO doszło całkowicie do władzy . Tymbardziej ,że nazwisko Komorowski pojawia sie w aneksie Macierewicza a sam kandydat był wmieszany w afere z WSI.
Nie darzę go zaufaniem.
Tylko chcialam dodać, ze raport Macierewicza pod względem merytorycznym jest bardzo kiepsko zrobiony, obliczony tylko na osiągniecie skutków politycznych. Spraw związanych ze służbami specjalnymi w żadnym cywilizowanym państwie nie załatwia się w taki sposób, jak ten pan to zrobił, publikując nierzadko tajemnice panstwowe. Narobił tym raportem bardzo wiele szkód.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 15:38   #82
Aivilo
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 998
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

Hej, to jak, może jednak ten Pudzian?
__________________
Koniec mówienia "postaram się","spróbuję", "zobaczę". Od dzisiaj coś ZROBIĘ!

Będę Żoną!
http://www.suwaczek.pl/cache/092fbdd439.png
No dobra,wciąz palę, ale dużo mniej.
http://www.suwaczek.pl/cache/df81f45d30.png
Aivilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 15:39   #83
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

Chciałabym zaznaczyć że nie jesteśmy usa i kosmicznie się od nich różnimy. Spójrz na zarobki, ceny, ceny na przykład paliwa, poziom życia. Czy przeciętnego Polaka - studenta byłoby stać by studiować drugi kierunek dzienny i płacić za niego 1800 za semestr?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 15:39   #84
Anatomia
Rozeznanie
 
Avatar Anatomia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 852
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Powiem Ci, dlaczego.
Z najprostszego powodu - naszego kraju nie stac na bezpłatne studia dla wszystkich chętnych, a zwlaszcza studiujących po dwa kierunki.
Wiesz, jak żałośnie niskie są stypendia doktoranckie?Jak mało się niekiedy zarabia na uczelni? Że z oszczędności tworzy się grupy po 30-40 osób, co wyklucza jakiekolwiek sensowne ćwiczenia? Że nie ma pieniędzy na badania, na wyposażanie wydziałów, na laptopy, na rzutniki, na stypendia zagraniczne, na lepsze wyposażenie bibliotek, pracowni.

Nawet USA, takie bogate panstwo, nie ma bezpłatnych studiów wyższych.
Ale nikt nie wymaga przecież żeby zwiększać liczbę przyjętych osób po prostu jeśli studia są darmowe, to są darmowe dla najlepszych, niezależnie od tego czy dana osoba już coś studiuje czy nie- zasady rekrutacji powinny by ć takei same dla wszystkich. Jest ileś miejsc na studiach dziennych i każdy powinien mieć możliwość się tam dostać. Takie przepisy to jest uderzanie w osoby najzdolniejsze, równanie do dołu.
__________________
House: "They didn't break me. I am broken."

Anatomia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 15:40   #85
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

Cytat:
Napisane przez Anatomia Pokaż wiadomość
niby dlaczego? jeśli jest w stanie się dostać na ten drugi kierunek i ciągnąć go równolegle, to z jakiej racji ma za to płacić? To jest sprzeczne z konstytucją!
Dlatego, że nasze państwo nie jest tak bogate, aby płacić za kolejne kierunki. Jeden kierunek możesz studiować. Chcesz dalej się doksztalcać - rób to na własny koszt.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 15:40   #86
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

Poza tym uważam że to chore że państwo rozdaje na prawo i lewo kasę, tu sypniemy powodzianom, tu alkoholikom, tu patologii, tutaj tym co nie chce się pracować i kombinują, a tu tym tu tamtym ale po co pomagać studentom?! Lepiej zróbmy im pod górkę
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 15:44   #87
Anatomia
Rozeznanie
 
Avatar Anatomia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 852
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Dlatego, że nasze państwo nie jest tak bogate, aby płacić za kolejne kierunki. Jeden kierunek możesz studiować. Chcesz dalej się doksztalcać - rób to na własny koszt.
No i właśnie dlatego mówię, że to jest "równanie do dołu". Bo nie oszukujmy się, taki przepis znacząco zmniejszy liczbę studentów dwóch kierunków, a tym samym zmniejszy ilość osób o bardzo wysokich kwalifikacjach. No ale po co inwestować w edukację...tyle jest ważniejszych potrzeb w tym naszym biednym kraju...
__________________
House: "They didn't break me. I am broken."

Anatomia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 15:44   #88
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Dlatego, że nasze państwo nie jest tak bogate, aby płacić za kolejne kierunki. Jeden kierunek możesz studiować. Chcesz dalej się doksztalcać - rób to na własny koszt.
To w takim razie- nie możesz mieć dzieci- ok, ale za in vitro sobie płac.

Nie jestem za in vitro, ale na pewno bedzie ono w koncu uznane , do czego przyczyni sie SLD.

Edytowane przez tutmirlajt
Czas edycji: 2010-06-22 o 15:47
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 15:46   #89
Titane
Rozeznanie
 
Avatar Titane
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 703
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

Zdecydowanie zagłosuję na Kaczyńskiego. Nie jest kandydatem idealnym, ale jest dobrze wykształcony i przygotowany do piastowania najwyższych stanowisk w państwie. Jest wyrazisty, ma własne poglądy i odwagę, by ich bronić.

Co do Komorowskiego jestem bardzo na nie jest flegmatyczny, brak mu charyzmy i zdecydowania. I co najważniejsze- podstawowej wiedzy. Jak ma nas reprezentować na zewnątrz osoba, która nie wiem które kraje są w UE i czy jesteśmy w NATO? Porażka na całej linii.


A, jeszcze jedno, rozwala mnie wytykanie człowiekowi na każdym kroku, że nie ma żony, za to hoduje kocura. A taki ponoć światły i liberalny elektorat głosuje na Komorowskiego


Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Zeby on cos opoznial, to najpierw PO by musiala jakies ustawy probowac wprowadzic

Swoja droga - gdy PiS nie mial stabilnej wiekszosci w 2005-2007, to byla ich porazka, a jak PO czegos nie wprowadzi (mniejsza o to, ze nawet nie probuje) - to wina prezydenta
Widzisz, wydaje mi się, że często ludzie mylą kompetencje prezydenta z kompetencjami rządu, sejmu i premiera. Nawet ludzie wydawałoby się dobrze wykształceni. Tym sposobem łatwiej zwalic winę na tego, na kogo akurat wygodniej albo na kogoś kto jest niższy czy też mniej się uśmiecha do kamer.


Cytat:
Napisane przez Have_fun Pokaż wiadomość
Gdybym mogła głosować to głosowałabym na Kaczyńskiego. Nie jest to kandydat idealny ale 100 razy lepszy niż wpadka Komorowski. Podobno to Lech Kaczyński popełniał tyle gaf. PO wtedy tylko je uwypuklała i się wyśmiewała. Prawda jest taka że Komorowski w czasie swojej kampani popełnił więcej błędów niż Kaczyński przez prawie 5 lat swojej prezydentury. I nie są to gafy w stylu "Borubar" tylko w dużej mierze wynikające z braku wiedzy na podstawowe tematy. Zacytuję pare :
*" Norwegia jest w Uni Europejskiej". Wyobraźmy sobie co by było gdyby wypalił coś takiego podczas delegacji w Norwegii.
*"Duńskie kobiety to kaszaloty" bo jego żona to niby idealna...
*"„Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do Bałtyku”
*"W zalanym Kaniowie koło Bielska-Białej zauważył beztrosko: „W zeszłym roku powódź, w tym roku powódź, więc pewnie ludzie są już oswojeni, obyci z żywiołem”.
*Innym razem zagaił: „Miałem dziś przyjemność wizytowania terenów powodziowych”.
*" Przedstawiając kandydaturę Belki na szefa NBP, Komorowski poinformował, że to zastępca sekretarza generalnego ONZ. Tymczasem w tej organizacji jego funkcja była niższa."
* “Jaka wizyta, taki zamach, bo z 30-tu metrów nie trafić w samochód to trzeba ślepego snajpera”.-o ataku na Lecha Kaczyńskiego
*“Widać, że nie jesteś ani z Poznania, ani z Krakowa, ani ze Szkocji skoro wręczasz mi tak cenny dar” – żartował sobie Komorowski. Ewidentna drwina z mieszkańców Poznania i Krakowa, których w Polsce pejoratywnie i złośliwie określa się mianem skąpców.
*"Jeżeli będzie trzeba wprowadzić stan wyjątkowy, to na jakimś terenie, nie na terenie całego kraju i na pewno nie na długi okres.”- chodziło o stan klęski żywiołowej
*pomylenie deficytu budżetowego z długiem publicznym.
ITP
Fajne podsumowanie
Głupie żarty albo błędy językowe jeszcze mogłabym mu wybaczyć, ale brak podstawowej wiedzy o państwie na najwyższym stanowisku z tym państwem związanym już absolutnie nie.

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Już wolałabym faceta z wykształceniem średnim, ale obdarzonym dużą dozą rozsądku i instynktem politycznym.
Chętnie bym na takiego zagłosowała, gdyby się jakiś znalazł ale póki co nie widzę

Edytowane przez Titane
Czas edycji: 2010-06-22 o 15:48
Titane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 15:47   #90
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: na kogo zagłosujesz w 2 turze i dlaczego?

No właśnie!
Chcesz in vitro? SAMA OPŁAĆ
Chcesz aborcję? SAMA OPŁAĆ
I ja za tym jak najbardziej jestem, tylko że nadal mamy za dobry socjal. Moim zdaniem, państwo nie powinno być opiekuńcze. Opłata za drugi kierunek byłaby dla mnie logiczna w przypadku gdybyśmy nie rozdawali pieniędzy bez sensu które przepadają i nie są wykorzystywane. Po co inwestować w margines społeczny? Nie łatwiej w studentów którzy są przyszłością narodu?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:48.