Rzucić szkołę, czy nie? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-23, 12:27   #91
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 253
GG do limonka1983
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

Cytat:
Napisane przez nitek Pokaż wiadomość
Dokładnie, każdy kiedyś miał 18 lat i wiem,że wtedy na życie patrzy się inaczej.
No... Ja po LO chcialam isc o klasztoru, ale... zakochalam sie w sasiedzie A bardzo powaznie podeszlam do tematu (nawet przeszlam sie do zakonu w miescie popytac, co i jak) Teraz, 9 lat pozniej, nie umiem sobie nawet przypomnec, co mna wtedy kierowalo
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 12:31   #92
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

Cytat:
Napisane przez nitek Pokaż wiadomość
Dokładnie, każdy kiedyś miał 18 lat i wiem,że wtedy na życie patrzy się inaczej.
Ja jakoś mam 18 lat i nie wydaje mi się żebym miała aż tak naiwne spojrzenie na życie...
I jakoś się z Wami w pełni zgadzam...
Dziwna jakaś jestem...?
Chyba brak mi tego luzu
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 12:37   #93
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 253
GG do limonka1983
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

Moja wyobraznia tworzy mi juz tak wizje, ze Autorka pojedzie o tych Wloch, nie bedzie miala pracy, zajdzie w ciaze, facet ja rzuci, Ona wroci do kraju i... nie skonczy juz tej szkoly i w ogole Ewentualnie facet Jej nie rzuci, ale o szkoly nie wroci i potem cale zycie bedzie dziadowac. Jakis pesymizm mnie dzis otacza z kazdej strony... Albo moja magiczna kula sie zepsula
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 12:37   #94
nitek
Raczkowanie
 
Avatar nitek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: imperium nitka
Wiadomości: 184
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Ja jakoś mam 18 lat i nie wydaje mi się żebym miała aż tak naiwne spojrzenie na życie...
I jakoś się z Wami w pełni zgadzam...
Dziwna jakaś jestem...?
Chyba brak mi tego luzu
W tym przypadku to chyba dobrze
__________________
El amor es nińo de las ilusiones y padre de la pérdida de las ilusiones.
Miguel de Unamuno

---------------------------------------------------


---------------------------------------------------
nitek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 12:41   #95
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

w wieku 18 lat (rocznikowo 19) to ja już na studiach byłam więc bez przesady
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 12:43   #96
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

Jeśli nie jesteś gotowa, to nie ryzykuj tak. Ja na Twoim miejscu zostałabym w Polsce, skończyła szkołe i zrobiła maturę. A potem zastanawiałabym się nad wyjazdem. To tylko rok, a możesz za parę lat tego bardzo załować. Według mnie, nie warto jest tak rzucać wszystko dla faceta.. Ale to tylko moje zdanie.
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 12:47   #97
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

Cytat:
Napisane przez nitek Pokaż wiadomość
W tym przypadku to chyba dobrze
No nie wiem... Bo jakbym miała taką okazję, to ominęłaby mnie 'włoska przygoda' przez te moje racjonalne myślenie
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-23, 12:54   #98
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

Dziewczyna ma 18 lat i tak czy tak nie uwierzy w żadne przestrogi. jak dla mnie, czytając jej argumenty, widzę, że pakuje się w kanał, tylko JESZCZE o tym nie wie. Cóż, takie rzeczy trzeba samemu przeżyć.Wiem jedno: musiałabym na głowę upaść, aby mając 18 lat, decydować się na starcie życia na byciem zależną od faceta, wyjechać do kraju, którego języka nie znam (nie wszyscy Włosi swobodnie mówią po angielsku, a mówienie o obcym języku to nie tylko prosta komunikacja).
Uważaj, aby za rok nie skończyła się "miłość", dopadła was szara rzeczywistość, na początek zainwestuj w antykoncepcję.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 13:08   #99
czeko ladka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 21
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

Ja na Twoim miejscu zdałabym maturę i wtedy ewentualnie pomyślała o wyjeździe. Wg mnie to pojedziesz tam i pewne jest, że pracy nie znajdziesz, i co chcesz być od chłopaka zależna?
Napisałaś, że jego rodzice chyba Cię lubią. A jeśli nie znajdziesz pracy i chłopak będzie Cię musiał utrzymywać, to mogą Cię przestać lubić i wcale ten wyjazd może nie być taki kolorowy jak Ci się wydaje.
Poczekaj ze swoją decyzją i poważnie przemyśl, bo jeszcze jesteś młoda. A poza tym wykształcenie może Ci się przydać w życiu, chociaż teraz tak nie myślisz.
czeko ladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 13:09   #100
thordis_nanna
Raczkowanie
 
Avatar thordis_nanna
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 154
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

1) Masz tylko 18 lat, twój chłopak 22 - to bardzo niewiele, trudno zakładać, że w tym wieku wasz (wcale nie taki długi) związek będzie trwały, oboje jeszcze zmienicie się i dorośniecie - w takiej sytuacji "zawiśnięcie" na młodym, niedojrzałym facecie, w obcym kraju, bez ukończonej szkoły nie jest takim super pomysłem

2) Związek, w którym jedna strona zmusza/nakłania drugą do zrezygnowania z rzeczy tak ważnej, jak np. wykształcenie trudno nazwać dojrzałym. Niech poczeka na Ciebie ten jeden rok - w końcu może zostać w ukochanej Polsce Odwiedzanie się co jakiś czas tez nie powinno być problemem

3) nie piszcie takich bzdur "taka okazja może się nie powtórzyć" - a co, za parę lat jej do Włoch nie wpuszczą? Teraz wyjechać za granicę (szczególnie do innego kraju w Europie) to nie jest problem. Naucz się Autorko języka, zdobądź wykształcenie w kierunku, który Ci pasuje (wcale nie muszą być studia) i śmigaj - bez tego będzie Ci baardzo ciężko, we Włoszech teraz pracy nie ma nawet dla Włochów, chcesz zostać "kurą domową" i to nawet nie u siebie, ale u mamusi faceta, z którym jesteś tylko dwa lata?
thordis_nanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 13:16   #101
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

Ja bym na Twoim miejscu została i skończyła szkołę, aby mieć przynajmniej to średnie wykształcenie. Sama piszesz, że Twój chłopak chce zamieszkać w Polsce więc myślę, że szkoła Ci się przyda. Poza tym boisz się że, Wasz związek nie przetrwa jeżeli nie wyjedziesz - nie wróży to za dobrze - i to moim zdaniem jest kolejny argumant za tym aby zostać. Oczywiście można kończyć liceum nawet i w wieku 50 lat tylko po co skoro można inaczej? Im człowiek starszy tym mu przeważnie trudniej wziąć się za naukę.
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-23, 13:20   #102
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
tak, po ang

zresztą mam już 2 teoretyczne miejsca gdzie mogłabym mieć pracę - dzięki znajomością tż
zresztą jeśli emigrant z Afryki czy z Maroko bez włoskiego może mieć pracę, to czy ja nie mogę jej mieć?
a wiesz w ogóle jaką oni mają pracę? plotą warkoczyki turystkom na plaży ;P ewentualnie malują henna tatuaże -też na plaży, na czarno. I uciekają aż się kurzy jak zobaczą mundurowego ;P

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
czyli ' fizol' to gorszy gatunek ludzi?
zresztą przyjechać do włoch i nie znać nikogo, różni się trochę od przyjechać do włoch i żyć we włoskiej rodzinie i mieć chłopaka który jest z tego kraju

vixen- jak mi się nie ułoży z nim to zabiorę moje pieniądze i wyjadę, a jak nie będę ich miała to nie sądzę że on wyrzuci mnie na ulicę,a nawet jeśli tak ( no bo zaraz ktoś powie - nie takie rzeczy się dzieją z parami które zerwały) to mam tam sporo rodziny

zresztą będę miała czas na znalezienie pracy, naukę języka - nikt mnie nie zmusza żebym tam pojechała i brała pierwsze lepsze czyszczenie kibli, zresztą sam tż nie wysłałby mnie do takiej pracy
nierzadko lepsza jest opcja pierwsza

pobędziesz bezrobotna przez jakiś czas to do pierwszej lepszej pracy cię wygoni wszystko jedno czy to będzie klozet babcia czy kelnerka w nocnym klubie.

Chłopak ma 22 lata-czyli jest w moim wieku-, w tym wieku może mieć już tytuł licencjata lub inżyniera. Ty z wykształceniem podstawowym... Teraz jest ładnie, pięknie bo buzują hormony i dzieli was pewna odległość. A co bedzie potem? Oj coś czuję, że proza życia da ci jeszcze porządnie w kość



Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Niestety, Autorka woli sluchac basniowych opowiesci swego lubego
Mam wrażenie, że autorka naczytała się powieści z okresu romantyzmu zaraz, zaraz, czy romantyzm nie jest właśnie w drugiej klasie
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 13:23   #103
makarona
Rozeznanie
 
Avatar makarona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 987
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

Wiecie co, a niech se robi co chce. Bo i tak nie prowadzi nawet dyskusji, tylko wskazuje swoje poglądy, niby przekonania, jakieś odległe zapewnienia albo tworzy sobie wizję super rodzinki tż. Fajna mi to rodzinka, z którą nawet nie będzie mogła porozmawiać. Bo nie będzie potrafiła.

Kiedyś też myślałam, że łoooooo, co to tam jakieś głupie wykształcenie, szkoła nie zając, nie ucieknie, zrobię sobie LO później, teraz jestem zakochana, świat dla mnie nie istnieje. Ależ ja byłam głupia. Skończyłam LO, ale z trudem. Miłość dawno temu przeszła, przynajmniej do tamtego typa. Nie wiem, co miałabym dziś z nim robić. Siedzieć w Niemczech, gotować mu obiadki, a w międzyczasie pracować z nim na magazynie i przekładać palety ze spożywką. Gzić się w jakimś hotelu robotniczym, czy gdzie on tam śpi. I udawać, że jest extra, bo mamy trochę zarobionego grosza.
__________________
Cytat:
Szanujmy się.



Nasz czas oczekiwania
makarona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 13:55   #104
gringolada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 018
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

nie rzucaj szkoly skoncz to co zaczelas. wuksztalcenia nikt Ci nie zabierze a z chlopakiem to roznie moze byc. jak bys musiala kiedys w polsce zaczac pracowac to bez matury moze byc ciezko. kiedys moze byc tak ze z chlopakiem sie rozstaniesz wrocisz do polski i bedziesz musiala zaczynac od nowa.
gringolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 14:00   #105
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

Tak się czepię tego emigranta z Afryki i Maroko Przecież Maroko jest na kontynencie Afrykańskim więc na jedno wychodzi

A tak w ogóle, co Wy tak strasznie to przeżywacie? Widać,że dziewczyna już podjeła decyzję i niech jedzie, a to, że będzie miała tylko podstawowe wykształcenie to jej bajka. Mniej konkurencji na rynku pracy.
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 14:06   #106
Askatasuna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dirty South
Wiadomości: 554
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

Nie napiszę nic nowego, dla mnie rozwiązanie jest oczywiste- Autorka powinna zostać w Pl jeszcze ten rok (to tylko ostatnie kilka miesięcy nauki! nie całe liceum do zrobienia), do skończenia szkoły, zdać maturę, nauczyć się solidnie włoskiego i w maju przyszłego roku pomyśleć o wyjeździe. Oczywiście, że w życiu warto łapać szanse- ale pod warunkiem,że to są rzeczywiście SZANSE na coś naprawdę atrakcyjnego tymczasem życie autorki we Włoszech na dzień dzisiejszy nie przedstawia się różowo.

Jak ktoś tu pisał- teraz w krajach Europy Płd. panuje duży kryzys, naprawdę trudno dostać pracę nawet tubylcom a jeśli już to oni są w pierwszej kolejności zatrudniani. Z kolei bez pracy, a więc ciągłego kontaktu z tymi ludźmi, nie tak prosto nauczyć się tamtejszego języka w kilka miesięcy (mam na to przykład bliskiej osoby). Oczywiście nielegalni imigranci dostają pracę- ale wiadomo jakie to warunki i autorka sama pisze, że jej chłopak by jej do takiej pracy nie puścił.

Z resztą zastanawia mnie też relacja autorki z jej TŻ- z jednej strony ją kocha, kocha Polskę, dla niej tu zamieszkał, chce budować tu dom, a z drugiej strony rok na odległość (czyli pewnie spotkania raz lub kilka razy na miesiąc) to dla nich zbyt ciężka próba, a oprócz tego naciska ją, aby rzuciła szkołę (!) i wyjechała z nim, mieszkać z jego mamą.

Kolejną rzeczą, która mnie zastanawia jest to, że przez lata znajomości autorka nie zaczęła uczyć się włoskiego, żeby lepiej się porozumieć i zrozumieć z TŻ, nie poznała chyba kultury i realiów życia we Włoszech (wnioskuje to z tego, co pisała o pracy, z tego, że chyba dopiero Wizażanki uświadomiły ją o kryzysie), a to chyba podstawa w mieszanych parach..

Rozpisałam się, ale wniosek jest krótki: owszem pomysł wyjazdu ok, łapanie szansy, ale w wydaniu autorki jest kompletnie nieprzemyślany i wygląda jak takie dziecinne fantazjowanie o włoskim dolce vita. Radziłabym to jeszcze raz dogłębnie przemyśleć. I szczerze porozmawiać z mamą.
Askatasuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 14:07   #107
Belldandy1
Rozeznanie
 
Avatar Belldandy1
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 649
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

Włochy nie uciekną, pojedziesz za rok. Czy to dużo? Jeśli on naprawdę Cię Kocha to przetrwacie i to będzie dla Was super próba na sprawdzenie trwałości Waszego związku. Jedź do niego na wakacje, potem na ferie, przynajmniej będziesz miała czas na naukę gdy go nie będzie... Zresztą Twój wybór ale jeśli w dzisiejszych czasach ludzie po studiach nie mogą znaleźć pracy...
Belldandy1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 14:23   #108
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

rzucanie szkoły dla faceta to skrajny idiotyzm(wybacz) masz 18 lat zaczęłaś z nim być jak miałaś 16. takie związki naprawdę bardzo rzadko są na całe życie. a wykształcenie to podstawa. ciężka o pracę bez studiów, po liceum ogólnokształcącym a co dopiero bez matury.
a skoro znasz angielski to nie mozesz ewentualnie kontynouwac nauki we Włoszech? na pewno sa szkoły dla obcokrajowców. choc nie wiem czy sa platne i jaka masz sytuacje finansową
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 14:39   #109
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

Mam znajomą, która była z chłopakiem, starającym się o wizę do USA. Jeśli oboje by ją dostali, była w sekundzie skłonna rzucić studia (po 1 roku) i wyjechać z nim. Pytałam jej "a co będzie jak się wam nie ułoży i będziesz musiała wrócić? Nie masz skończonych studiów, ani żadnego zawodu". Nieważne to było dla niej. Pojechałaby za misiem w siną dal.
Jak się okazało po 5 latach związku, chłopak zdradzał ją z conajmniej pięcioma dziewczynami, w tym z jej trzema koleżankami.

Autorko, zrobisz co zechcesz (z resztą wydaje mi się, że decyzje już podjęłaś), ale pamiętaj, że może wam się nie ułożyć i zostaniesz z ręką w nocniku.
Dzisiaj wykształcenie jest ważne, nie oszukujmy się, że nie. Szczególnie dla kobiety.

Ja bym skończyła chociaż to liceum. Na studia czy do szkoły policealnej możesz wrócić później.
Bałabym się być zdana tylko i wyłącznie na faceta w obcym kraju.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-23, 14:42   #110
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Gdyby facet był dojrzalszy i poważnie myślał o waszym związku, na pewno nie pozwoliłby Ci rzucić szkoły tak, żebyś została od matury.
Powinnaś skończyć LO, a w tym czasie uczyć się intensywnie włoskiego. Studiować możesz za granicą.
Jaką tam prace dostaniesz bez znajomości języka, wykształcenia i umiejętności? Sprzątanie kibli? Czy życie na łasce w gruncie rzeczy obcych ludzi?
A jak się z TŻtem nie ułoży, to nawet nie będziesz miała biletu za co kupić.
dokladnie.
ew. mozna na rurce skonczyc w jakims milym klubie Wlosi cenia pod tym wzgledem polskie dziewczyny.

Facet jakis mega niedojrzaly i nieżyciowy jesli pozwoli ci wyjechac bez skonczenia szkoly.
A to oznacza ,że równie szybko możesz zostac tam na lodzie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 14:50   #111
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 253
GG do limonka1983
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

W najgorszym przypadku Autorka wyląduje we włoskim burdelu lub obozie pracy
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 15:08   #112
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

Nie, nigdy nie warto rezygnować ze swojej edukacji dla faceta. Dla nikogo nie warto. Myśl o swojej przyszłości, dziewczyno. Może gadam jak ciotka klotka, ale takie są fakty. Jak sama nie zadbasz o swoją przyszłosć, to nie masz prawa liczyć na to, ze ktoś Ci coś da. Twój los jest przede wszystkim w Twoich rękach.
Czarne, ale realne scenariusze już Ci tu przedstawiano. Posłuchaj tego co Ci tu mówią, bo mówią mądrze (przeważnie ).
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 15:09   #113
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
mieszkaliśmy razem, przez 7 mscy
Skoro z Nim mieszkałaś tzn., że się wyprowadziłaś z rodzinnego domu, więc skąd to się problem z mamą i wyprowadzką wziął:
Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
a co do mojej mamy - ona jest strasznie zaborcza, nic nie jest obojętne, ona ogólnie powiedziała że nie mogę się nigdy od niej wyprowadzić ( i nie żartowała)
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 15:10   #114
WithLove
Raczkowanie
 
Avatar WithLove
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 327
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

Cytat:
Napisane przez gringolada Pokaż wiadomość
nie rzucaj szkoly skoncz to co zaczelas. wuksztalcenia nikt Ci nie zabierze a z chlopakiem to roznie moze byc. jak bys musiala kiedys w polsce zaczac pracowac to bez matury moze byc ciezko. kiedys moze byc tak ze z chlopakiem sie rozstaniesz wrocisz do polski i bedziesz musiala zaczynac od nowa.
Dokładnie, a dla faceta nie warto rezygnować z nauki. Wykształcenie jest najważniejsze. W końcu jak dziewczyny piszą, z facetem może coś nie wyjść (czego oczywiście Ci nie życzę), a wykształcenie będziesz miała.
Powodzenia w dokonaniu wyboru!
__________________



You could get your heart broken or you could have the greatest love affair the world has ever known.
But you're never gonna know unless you try.
WithLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 15:21   #115
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
W najgorszym przypadku Autorka wyląduje we włoskim burdelu lub obozie pracy
Nie rozpędziłaś się za bardzo na tym wątku? A nawet jeżeli, to co Cię to obchodzi ?
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 15:39   #116
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
Nie rozpędziłaś się za bardzo na tym wątku? A nawet jeżeli, to co Cię to obchodzi ?
- a to, że może warto zobaczyć, jakiem niebezpieczeństwem jest rzucenie szkoły i polecenie za chłopakiem, licząc że jakoś to będzie. To JEDNA z możliwych wersji historii dziewczynki, uzależnionej od chłopaka, bez wykształcenia. Jej palny sa zwyczajnie niemądre.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 15:43   #117
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- a to, że może warto zobaczyć, jakiem niebezpieczeństwem jest rzucenie szkoły i polecenie za chłopakiem, licząc że jakoś to będzie. To JEDNA z możliwych wersji historii dziewczynki, uzależnionej od chłopaka, bez wykształcenia. Jej palny sa zwyczajnie niemądre.
Ale to nie Ty będziesz ponosić konsekwencje takich decyzji, tylko sama autorka...
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 16:28   #118
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

Przesadzacie trochę z tym obozem pracy i burdelem. Ona nie wyjedzie na drugi koniec swiata, nielegalnie, tylko nadal bedzie w Europie, więc nawet jak ją chłopak wywali z domu to ZAWSZE będzie miała szansę wrócić, o ile oczywiscie bedzie miala kasę. A nie wierzę, ze nie będzie miala odłożonej kasy na ewentualny lot do Polski(bo jesli nie, to juz faktycznie trzeba byc głupim ) Zresztą mysle ze w tak krytycznym momencie, to i mama by jej pomogła...

Ale co do reszty to się zgadzam. Wykształcenie to podstawa, a juz na pewno średnie. Generalnie rok przerwy, dwa lata w nauce nie musi być tragedią, mozna się nawet więcej nauczyć, zdobyć doswiadczenia, ale mysle, ze ta opcja wchodzi w grę tylko wtedy, gdy ma się LO skonczone.
Studia według mnie można zrobić zawsze, chociażby zaoczne i pracować, ale średnie to juz nie bardzo...
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 16:32   #119
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

Dobra, wszystko super.
Pewnego dnia Włoch przyprowadza do domu lasie, każde ci spadać na drzewo a ty kalecząc Włoski jako tako wrócisz do domu.
I co w Polsce? W wieku 30 lat wrócisz do matury?
DAAAAA, zrób rok cie nie zbawi krzywda ci się nie stanie a masz zabezpieczenie na przyszłość.

---------- Dopisano o 17:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Cytat:
To JEDNA z możliwych wersji historii dziewczynki, uzależnionej od chłopaka, bez wykształcenia. Jej palny sa zwyczajnie niemądre.
Ta właśnie, to się fajnie wydaje tylko. Może być pełno historii.

Dziewczyno zostań rok w Polsce i idź na kurs Włoskiego, zawsze to będzie jakoś na plus dla ciebie.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 16:32   #120
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Rzucić szkołę, czy nie?

Cytat:
Napisane przez Askatasuna Pokaż wiadomość
Oczywiście, że w życiu warto łapać szanse- ale pod warunkiem,że to są rzeczywiście SZANSE na coś naprawdę atrakcyjnego tymczasem życie autorki we Włoszech na dzień dzisiejszy nie przedstawia się różowo.
jak to, nie dostrzegasz tej jedynej i niepowtarzalnej okazji? Taka szansa już może się nigdy nie powtórzyć ! Miłość uskrzydlająca, mocna, gołąbeczki gruchają, ale jednak nie na tyle mocna, by przetrwać kilka miesięcy - trzeba ją szybciutko reanimować wyjazdem naiwnej dziewczynki za boskim Antonio fakt, to jest miłość !

ale póki co polecałabym autorce tematu wyjazd - zawsze to mniejsza konkurencja w Polsce (zresztą o jakiej my tu konkurencji mówimy ...).
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:24.