Potrzebuję pomocy :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-10, 23:27   #1
Carline
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 82

Potrzebuję pomocy :(


Mam obsesję.. Boję się że zdesperowana popadnę w bulimię. Anoreksja mnie ominie, bo chcę schudnąc ale nie potrafię powstrzymać się od objadania. Nie jestem gruba, ale widocznie przytyłam. I pojawił mi się celulit na pośladkach i na... udach ! Jestem zrozpaczona, obiecuję zacząć dietę, odchudzanie, ale nie potrafię!

Wydaje mi się, że to kwestia psychiki. Boję się, że gdy już naprawdę się załamę to będę zdolna do nie wiadomo czego A jestem zdolna do głupot

Jak mogę sobie pomóc? Co mam zrobić by wreszcie zakodować sobie, że odchudzam się i basta?

Błagam o pomoc, bo jestem na skraju załamania
Carline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-11, 07:37   #2
enua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 124
Re: Potrzebuję pomocy :(

jeść często ale w małych ilościach..dużo warzyw i owoców...słodycze zastąpić bakaliami
enua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-11, 08:39   #3
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: Potrzebuję pomocy :(

Cellulit nie jest kwestia wagi. A dieta w tym przypadku moze byc tylko 'wspomagaczem', aby sie go pozbyc, ale na pewno nie lekiem na to.

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-11, 10:25   #4
Carline
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 82
Re: Potrzebuję pomocy :(

w moim przypadku jest. wraz ze wzrostem wagi zaczął pojawiać mi się cellulit.
Carline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-11, 12:01   #5
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Potrzebuję pomocy :(

Carline! Ja Ci mówię: ZAPISZ SIĘ NA AEROBIK! W moim przypadku działa cuda!!! Łącznie z kremem na ujędrnienie skóry. A na aerobij jeżdżę na rowerze
Po zimie miałam może nie scricte cellulit, ale skórę niejędrną i naprawdę kipską - chyba bliską cellulitu. Gdzieś od lutego chodzę na aerobik - min. 2 razy w tyg. i czasem na basen / rower. I skóra mi się wyraźnie napina, naprawdę to widać

Aha, i pij dużo niegazowanej wody - oczyszcza organizm

PS> A jem normalnie: co i kiedy mam ochotę. Łącznie z batonem co drugi dzień
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-12, 08:39   #6
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Potrzebuję pomocy :(

Wiem co czujesz bo u mnie jest podobnie, z tym że ja nie chcę schudnąć tylko pozbyć się tłuszczyku na pupie i cellulitu na udach.
Moim "złotym" środkiem jest więcej ruchu.
Gdzie tylko możesz idź na piechotę lub jedź na rowerze, jeśli mieszkasz w bloku to unikaj wind tylko wchodź po schodach.Ja sie tak staram robić chociaż jak na razie w ograniczonej formie gdyż przede mna jeszcze jeden egzam i jak na razie do poniedziałku kwitnę przy biurku, ale niech no się to wszystko skończy .
Oprócz tego jedz dużo warzyw, teraz jest sezon na pomidory, ogórki.Przyrządzaj sobie z nich pyszne sałatki.Pomidor ma dużo błonnika, który wspomaga przemianę materii.Z owocami to troche uważaj bo mają fruktozę, która może powodować tycie.
Oprócz tego herbatki: owocowe, zielone, czerwone.Pij je na przemian w ciągu dnia, jak i również woda mineralna niegazowana.
Jedz mało ale częściej najlepiej 5 posiłków w ciągu dnia, ale pamiętaj że jeśli zaczynasz późno śniadanie to ilość posiłków się zmniejsza. Ja już po 20:00 nic nie jem, jak już to wypije herbatkę zieloną albo owocową.
Spróbuj też rano troche wcześniej wstać i poćwiczyć najlepeij naczczo przed śniadaniem.
Napięcie skóry poprawi Ci też masaż rękawicą sizalową, bicze wodne (jeśli je masz) ale tu uwaga na naczynka mogę popękać, naprzemienny prysznic raz ciepły raz zimny i jakiś żel lub krem na ujędrnienie np. Norela czy Ziaji który używam i sobie bardzo chwalę (razem z peelingiem z tej serii).
Pozdrawiam Cie serdecznie
Kamila.
Ps. jeśli od czasu do czasu zjesz cos słodkiego to tragedii nie będzie, najważniejsze żeb się nimi nie opychać, a jeśli będziesz mieć dużą chwilę słabości, to polecam następnego dnia trochę dłużej poćwiczyć.Polecam tae bo, do ściągnięcia z Kazy albo innej ściągarki typu P2P.
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-12, 09:11   #7
Carline
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 82
Re: Potrzebuję pomocy :(

a co to jest to 'tae bo' ?

ja nie jem dużo, ale zdaża mi się jeść późnym wieczorem te ciężkostrawne potrawy Zdarza się? heh.. tak jest codziennie.

Ale dochodzę do wniosku że u mnie najważniejszy jest właśnie ruch. Chyba wezmę książkę od biologii i wsiądę na rowerek domowy!
Carline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-12, 11:53   #8
Szarada
Zakorzenienie
 
Avatar Szarada
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5 186
Re: Potrzebuję pomocy :(

Objadanie się wieczorem to zabójstwo dla figury. Moja koleżanka, która kiedyś wiotką kobietą była utuczyła się w przeciągu kilku lat, bo je wieczorem (tłumaczy się, że w pracy nie może, bo się za bardzo stresuje, więc potrafi nic nie zjeść przez 8 godzin) i się NIE RUSZA. Nawet do pracy jeździ taksówkami, więc nawet zwykły ruch wynikający z dojścia do środków komunikacji odpada.
Szczerze więc radzę oduczyć się pojadania wieczorem, a wiem z własnego doświadczenia, że wszystkiego można się oduczyć, jeśli się bardzo chce.

Moje metody na utrzymanie dobrej figury: fitness 2 razy w tygodniu, maleńko słodyczy (czekolady nie jem głównie dlatego, że psuje mi cerę), żadnych syfów w stylu chipsów, paluszków, orzeszków, żarcia z McDonalda. Mam to szczęście, że tyvch "syfów" po prostu zwyczajnie nie lubię...
Szarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-12, 12:18   #9
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Potrzebuję pomocy :(

Zgadzam się z Szaradą, jedzenie wieczorem ciężkostrawnych, tuczących rzeczy jest zabójcze dla figury. Wieczorem nasz organizm jest nastawiony na gromadzenie i dlatego najlepiej zjeść coś lekkiego i najpóźniej 3 godziny przed snem. Ciężkostrawne jedzenie wpływa źle również na nasz sen, organizm powinien w czasie snu odpoczywać a tak to pchając te jedzenie zmuszasz do pracy swój układ pokarmowy, generalnie jak mi sie zdarzy zjeść coś takiego (czasem tak jest np. jak idę na kolację do miasta z ukochanym) to rano jestem raczej zmęczona i niewyspana.
Co do tae bo to jest połączenie aerobiku z elementami kick boxingu czyli wszelakimi kopnięciami i ciosami . Jeśli masz stałe łącze to polecam Ci ściągnięcie tych filmików.
Napisałaś że masz rowerek stacjonarny w takim razie na korzystaj z niego jak najczęściej. Polecam rano na czczo przez ok. 30 min.
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-13, 20:45   #10
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Potrzebuję pomocy :(

Szarada napisał(a):
> Objadanie się wieczorem to zabójstwo dla figury. Moja koleżanka, która kiedyś wiotką kobietą była utuczyła się w przeciągu kilku lat, bo je wieczorem

A wiecie co? Ja jem wiecozrem kolecje. Zawsze jem kolecję koło 22. Czasem nawet o 23. A czasem jem kolację o 7-8, ale za to o 23 jestem taka głodna, że muszę jeszcze zjeść mleko z Corn Flakes I nie tyję. A jem tak regularnie. Bo jem zazwyczaj obiaj o 17-18 o po prostu głodna jestem dopiero późnym wieczorem, za to jak bym nie zjadła w ogóle to bym nie doczekała rana
Dobrze przynajmniej, że nie tyję, nie? A wręcz przeciwnie, wszyscy mówią, że jestem coraz zgrabniejsza
To na czym to polega? Na przemianie materii???
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-13, 20:49   #11
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Potrzebuję pomocy :(

Karola napisał(a):
> A wiecie co? Ja jem wiecozrem kolecje. Zawsze jem kolecję koło 22. Czasem nawet o 23. A czasem jem kolację o 7-8, ale za to o 23 jestem taka głodna, że muszę jeszcze zjeść mleko z Corn Flakes I nie tyję. A jem tak regularnie. Bo jem zazwyczaj obiaj o 17-18 o po prostu głodna jestem dopiero późnym wieczorem, za to jak bym nie zjadła w ogóle to bym nie doczekała rana

Karola! Widziałam Cie na zdjeciu szczęściaro masz naprawdę bardzo ładna figurę . Ja, przy takim jedzeniu, wyglądam jak szafa (kilkudrzwiowa)

> Dobrze przynajmniej, że nie tyję, nie? A wręcz przeciwnie, wszyscy mówią, że jestem coraz zgrabniejsza
> To na czym to polega? Na przemianie materii???

może przemiana materii, moze organizm jest tak od lat przyzwyczajony? jesz regularnie, tak jak się powinno, i dlatego? a może po prostu to kwestia szcześcia i połączenia wielu korzystnych czynników

ps dawno Cię tu nie było, dobrze, że się odzywasz
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-13, 20:55   #12
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Potrzebuję pomocy :(

joannea napisał(a):
> może przemiana materii, moze organizm jest tak od lat przyzwyczajony?

A może... w sumie rzeczywiście jem tak od zawsze. Od kiedy pamiętam.

>a może po prostu to kwestia szcześcia i połączenia wielu korzystnych czynników

Hihi, może

> ps dawno Cię tu nie było, dobrze, że się odzywasz

Dzięki, też się cieszę, że Was widzę Byłam na działeczce troszkę musiałam podbrązowić ciałko, bo taka blada to już dawno nie byłam
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-13, 21:00   #13
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: Potrzebuję pomocy :(

Karola napisał(a):
> To na czym to polega? Na przemianie materii???

Bardzo duzo zalezy od przemiany materii. Ja tez mam to szczescie, ze nie musze sie az tak martwic o kolacje, jakbym zjadla o 18 osttani raz to o 22 padlabym z glodu

Natomiast najlepsza przemiane materii ma moj P. Ma ponad 190 a wazy 70 kg. Ja jakbym jadla tyle co on, to moja przemiana materii by przy tym padla

Nalezy tez dodac, ze ja codziennie (prawie) biegam, a on gra w tenisa

Zestresowana Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-13, 21:44   #14
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Cheetah!

Cheetah, daj spokój i się już więcej nie stresuj. To może tylko zaszkodzić (mówię z autopsji). Wszystko będzie dobrze, będę jutro trzymać kciuki za Ciebie bardzo mocno i wysyłać pozytwną energię Zobaczysz że jutro wieczorem będziesz się z nami śmiać! Ale teraz do łożka szybciutko, trzeba się wyspać!
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-13, 21:55   #15
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: Cheetah!

Eh, no wlasnie staram sie nie stresowac. Juz wszystko wyprasowalam na jutro, przy okazji wyprasowalam 3 inne koszule, 3 pary spodni (w tym dwie lniane, wiec sie nameczylam ). Zrobilam dzisiaj pranie, umylam podlogi, czego ja dzisiaj nie robilam... Ale przynajmniej mieszkanie na tym zyskalo, bo nie mial kto ostatnio posprzatac

Dziekuje za pozytywna energie i kciuki, na pewno sie przydadza. Jutro 12.20 bedzie moja godzina zero, a wieczorem swietowanie..jak bedzie co..

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-13, 21:56   #16
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Cheetah!

No tak Karola napisała że je tak od dawna więc myślę, że to kwestia przyzwyczajenia.
Poza tym wspominała że zapisała się też na areobik więc ewentualny zbędny tłuszczyk spala, a płatki Corn Flakes z mlekiem nie są znowu tak kaloryczne i ciężkostrawne...No nie?
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-13, 22:14   #17
miruś
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 37
Re: Cheetah!

No cóż powiem, że i ruch i odpowiednia dieta są baaardzo potrzebne. Ja jem śniadanko, obiad, na kolację marcheweczkę koło 18 i czuję się wspaniale Przy okazji codzienne bieganko do parku połączone z samodzielnym treningiem karate łącznie jakieś półtora godzinki + jeszcze ćwiczonka na brzuszek głównie w domku i wszystko jest idealnie Chociaż ten sport to może raczej wynika z przyjemności uprawiania niż z chęci utrzymania figury. Każdy ma swoje preferencje co do wysiłku fizycznego i nie mówię, że każdemu to sprawia przyjemność, ale warto się wysilić chociaż przez te pół godzinki dziennie
miruś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-13, 22:55   #18
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Cheetah!

Kamila napisał(a):
> No tak Karola napisała że je tak od dawna więc myślę, że to kwestia przyzwyczajenia.
> Poza tym wspominała że zapisała się też na areobik więc ewentualny zbędny tłuszczyk spala, a płatki Corn Flakes z mlekiem nie są znowu tak kaloryczne i ciężkostrawne...No nie?

No tak, areobik to fakt, poza tym jeżdżę też trochę na rowerze - myślę że sport naprawdę wiele daje! Myślę nawet, że jest podstawą do zachowania szczupłej, zgrabnej sylwetki
A płatki jem jak kolecję zjem wcześnie. Jak wcześnie nie zjem kolacji, to o 22-23 jem zazwyczaj 2 kanapki z szynką, pomidorem, o9górkiem, same lub z parówką albo jajkiem. Tak mi się czasem wydaje, że to dużo jak na noc, ale nie potrafię się powstrzymać od tej przyjemności A chodzę spać kołóo 1 w nocy, więc to w sumie nie jest tuż przed snem, więc spoko
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-14, 01:29   #19
theta25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 65
Re: Cheetah!

I masaż jest świetną sprawą. Można sobie zażyczyć i odchudzający, i antycellulitowy.
theta25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:09.