Triki,sposoby uzywania mineralow:) - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-14, 11:44   #211
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
mowisz o zrobieniu samodzielnie podkladu czy dodaniu do Lucy? Robilam kiedys zamowienie z kolorowki wlasnie z taka mysla ale w koncu sie za to nie zabralam

Idealny byl dla mnie Light Almond z EDM, choc teraz jestem troche opalona to cos ciemniejszego. W kazdym razie żółtawy z neutralnym odcieniem potrzebny mi jest
dodanie tlenków do gotowca Lucy ja sobie zrobiłam kilka róznych odcieni w zależności od pory roku i jest super, wystarczy zmieszac kolory tak by odcień idealnie się wtopił.
Najczęściej używam tlenków: morelowy, ciemnobrązowy, żółty i niebieski (do wyszarzenia i ochłodzenia). Mieszam pigmenty z odrobiną podkładu w woreczku strunowym, miętoszę je porządnie by je rozbić i dosypuję do gotowca
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 14:07   #212
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
dodanie tlenków do gotowca Lucy ja sobie zrobiłam kilka róznych odcieni w zależności od pory roku i jest super, wystarczy zmieszac kolory tak by odcień idealnie się wtopił.
Najczęściej używam tlenków: morelowy, ciemnobrązowy, żółty i niebieski (do wyszarzenia i ochłodzenia). Mieszam pigmenty z odrobiną podkładu w woreczku strunowym, miętoszę je porządnie by je rozbić i dosypuję do gotowca
Brzmi ciekawie, ale obawiam się, że nie miałabym do tego cierpliwości Musialabym dodawać po trochę, aplikowac na twarz i tak dalej... Kurczę, pale olive jest za zolty, a mam taka cere zoltawo-szarawa, jaki tlenek dodac? Mam cynamonowy i tycjan, ale chyba niebieski musialabym dodac? No i ten pale olive jest za jasny tez Reszta odcieni jest w ogole nie w moim (z tych ktore mam: light i creamy) kolorze (za beżowe, rózowe).

Edytowane przez iwona200
Czas edycji: 2010-07-14 o 14:09
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 14:29   #213
patusia_91
Raczkowanie
 
Avatar patusia_91
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 344
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

właśnie, który tlenek powinnam kupić, żeby lekko przyciemnić pale olive? ale żeby pozostał w tej tonacji? Mam w domu tlenek cynamonowy ale wydaje mi się że on się nie nadaję;/
__________________
Uśmiechaj się..., bo nigdy nie wiesz kto może zakochać się w Twoim uśmiechu


patusia_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 14:34   #214
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez patusia_91 Pokaż wiadomość
właśnie, który tlenek powinnam kupić, żeby lekko przyciemnić pale olive? ale żeby pozostał w tej tonacji? Mam w domu tlenek cynamonowy ale wydaje mi się że on się nie nadaję;/
Może ten ciemnobrązowy, choć nie wiem czy on nie zrobie z niego lekko beżowego Poczekajmy na odpowiedź znawczyni Agi

Ja Pale Olive musze poszarzyć i przyciemnic
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 15:04   #215
aniuska18032
Zakorzenienie
 
Avatar aniuska18032
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 4 130
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

A co można dodać do Creamy Bisque żeby był troszkę bardziej podobny do Medium Olive z Lucy oczywiście ?
aniuska18032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 16:08   #216
patusia_91
Raczkowanie
 
Avatar patusia_91
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 344
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Może ten ciemnobrązowy, choć nie wiem czy on nie zrobie z niego lekko beżowego Poczekajmy na odpowiedź znawczyni Agi

Ja Pale Olive musze poszarzyć i przyciemnic
Właśnie tak myślę, że może po trochu tego żółtego tlenku i jakiegoś ciemnobrązowego? a żeby poszarzyć to nie mam zielonego pojęcia poczekajmy na Agę, może nam pomoże bo musze coś zrobić, a nie sądzę że zdąży mi przyjść podkład przed 30 lipca..
__________________
Uśmiechaj się..., bo nigdy nie wiesz kto może zakochać się w Twoim uśmiechu


patusia_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 16:13   #217
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez patusia_91
a żeby poszarzyć to nie mam zielonego pojęcia
zeby poszarzyć to albo błekit ultramarynowy albo zieleń chromowa..,
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-14, 17:06   #218
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
zeby poszarzyć to albo błekit ultramarynowy albo zieleń chromowa..,
No wlasnie, albo albo Ale co lepsze?

Ja mam tylko probke Lucy wiec nie wiem ile musialabym dodac tlenku, chyba szczyptę jakąś Bo nie mam BIGA niestety.
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 19:20   #219
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

ja poszarzam niebieskim pigmentem właśnie, dosłownie odrobina. A przyciemniam głównie ciemnobrązowym, czasami dodaję żółty. To wcale dużo czasu nie zabiera a jest pewność że skomponujemy sobie kolor idealny dla nas.

no chyba że komuś się nie chce i woli narzekac że nie ma idealnego w kolorze gotowca
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 19:49   #220
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
ja poszarzam niebieskim pigmentem właśnie, dosłownie odrobina. A przyciemniam głównie ciemnobrązowym, czasami dodaję żółty. To wcale dużo czasu nie zabiera a jest pewność że skomponujemy sobie kolor idealny dla nas.

no chyba że komuś się nie chce i woli narzekac że nie ma idealnego w kolorze gotowca
Hehe nie wolę narzekac, chyba się wezme za to tylko kurcze musialabym zamowic 2 tlenki a przesylka nie tania ...

Aguś a robiłaś z Bigiem czy na probkach? Bo ja mam tylko probke i nie wiem ile musialabym dodac na poczatek (szczypte w palcach?). Ten ciemnobrązowy nie sprawia, że podkład robi sie bardziej beżowy?

EDIT: własnie doczytalam ze tylko 5 zł za przesylke

Edytowane przez iwona200
Czas edycji: 2010-07-14 o 19:53
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 20:14   #221
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Agabil1 a powiedz, czy dodanie tlenkow w zaden sposob nie zmienia wlasciwosci danej formuly podkladu?
bo sama ostatnio szukam nieco ciemniejszych odcieni a nie przyszlo mi do glowy ze sa przeciez tlenki.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-14, 20:24   #222
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Hehe nie wolę narzekac, chyba się wezme za to tylko kurcze musialabym zamowic 2 tlenki a przesylka nie tania ...

Aguś a robiłaś z Bigiem czy na probkach? Bo ja mam tylko probke i nie wiem ile musialabym dodac na poczatek (szczypte w palcach?). Ten ciemnobrązowy nie sprawia, że podkład robi sie bardziej beżowy?

EDIT: własnie doczytalam ze tylko 5 zł za przesylke
Iwonko, robiłam najpierw z próbką a potem z bigiem, tzn ja odsypuję do kilku słoiczków podkład i robię kilka mieszanek. Tyci tyci do próbki musisz dodać

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
Agabil1 a powiedz, czy dodanie tlenkow w zaden sposob nie zmienia wlasciwosci danej formuly podkladu?
bo sama ostatnio szukam nieco ciemniejszych odcieni a nie przyszlo mi do glowy ze sa przeciez tlenki.
Paulo, nie zmienia w żadnym razie to tylko barwniki, podkład na skórze wygląda tak samo a nawet lepiej bo odcien jest idealnie dobrany
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 20:27   #223
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Iwonko, robiłam najpierw z próbką a potem z bigiem, tzn ja odsypuję do kilku słoiczków podkład i robię kilka mieszanek. Tyci tyci do próbki musisz dodać

Paulo, nie zmienia w żadnym razie to tylko barwniki, podkład na skórze wygląda tak samo a nawet lepiej bo odcien jest idealnie dobrany
Dzieki to zamawiam tlenki niebieski i ciemnobrązowy i jeszcze ze 2 probki lucy bede musiala zamowic bo z tej co mam to zostalo tyle co kot napłakał

A Ty jakiego podkładu mineralnego zwykle uzywasz?
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 20:43   #224
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Dzieki to zamawiam tlenki niebieski i ciemnobrązowy i jeszcze ze 2 probki lucy bede musiala zamowic bo z tej co mam to zostalo tyle co kot napłakał

A Ty jakiego podkładu mineralnego zwykle uzywasz?
Iwonko, mogę Ci przesłac trochę tlenków, tego dodaję się odrobinę więc nie ma sensu byś zamawiała z kolorowka.com. Podaj mi adres na PW.
A podkład mineralny to u mnie tylko Lucy
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 21:03   #225
patusia_91
Raczkowanie
 
Avatar patusia_91
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 344
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Aga a żeby zrobić ciemniejszy i żeby był nadal taki żółty a nawet odrobinę bardziej to dodać odrobinę tego żółtego i ciemnobrązowego, prawda?
__________________
Uśmiechaj się..., bo nigdy nie wiesz kto może zakochać się w Twoim uśmiechu


patusia_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 21:07   #226
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez patusia_91 Pokaż wiadomość
Aga a żeby zrobić ciemniejszy i żeby był nadal taki żółty a nawet odrobinę bardziej to dodać odrobinę tego żółtego i ciemnobrązowego, prawda?
tak. Ten ciemnobrązowy nie jest bardzo ciepły, raczej neutralny i czasami trzeba wyżółcic po przyciemnianiu
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 21:19   #227
patusia_91
Raczkowanie
 
Avatar patusia_91
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 344
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
tak. Ten ciemnobrązowy nie jest bardzo ciepły, raczej neutralny i czasami trzeba wyżółcic po przyciemnianiu
dzięki wielkieide zamawiać!
__________________
Uśmiechaj się..., bo nigdy nie wiesz kto może zakochać się w Twoim uśmiechu


patusia_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 21:20   #228
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

mówię Ci, takie mieszanki to sama radość. Ja z rozpędu barwię też pudry i rozdaję po znajomych
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 21:22   #229
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Paulo, nie zmienia w żadnym razie to tylko barwniki, podkład na skórze wygląda tak samo a nawet lepiej bo odcien jest idealnie dobrany
super w takim razie bede musiala zaopatrzyc sie w zolty i ciemnobrazowy (przyciemnie i dodam tyciii zolci)
bardzo dziekuje za odpowiedz
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-23, 19:33   #230
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
tak. Ten ciemnobrązowy nie jest bardzo ciepły, raczej neutralny i czasami trzeba wyżółcic po przyciemnianiu
Aguś dostałam tlenki - pięknie dziękuję Dziś zrobiłam próbę, do odsypki z próbki nawaliłam oczywiście za dużo ciemnobrązowego i niebieskiego, bo taki szarak mi wyszedł Faktycznie trzeba tylko tyci tyci dodawać

Chyba mi Lucy nie leży Od razu przy nakładaniu wygląda źle, dziś zmyłam i nałozyłam JOPPA sof coverage i o niebo lepiej Szkoda ze slabo kryje
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 13:56   #231
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Witajcie. Cieszę sie, że znalazlam ten wątek. Czekam wlaśnie na przesylke próbek EDM i dopiero zacznę eksperymenty z mineralami. Denerwują mnie już drogeryjne podklady plynne. Wszystkie strasznie zapychają, wysuszają, ciężko też dobrać odpowiedni odcień. Moja twarz ma sie po nich tylko gorzej. Ich zaletą jest jedynie to, że osobiście lepiej i wygodniej mi się je naklada palcami, niż puder pędzlem. Jest to mniej czasochlonne. W zwiazku z tym mam pytanie. Czy któraś z Was próbowala wymieszać mineraly z kremem na dzień? Jakich proporcji użyć. Zmieszać wszystko razem naraz do pojemnika, czy lepiej tuż przed użyciem jedną porcję? Czy to w ogóle ma sens, jaki jest efekt? Napewno dzięki temu forum i Waszym wskazówkom latwiej mi bedzie operować pędzlem, ale jednak byloby fajnie gdyby byla możliwość zrobienia z tych pylków podkladu w kremie. Pozdrawiam.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 17:47   #232
agneiw
Raczkowanie
 
Avatar agneiw
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 265
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Wyjdzie Ci raczej krem tonujący niż podkład. Nie będzie to mocno kryło. Trzeba by dodać duuuużo proszku, a wtedy efekt tynku murowany po zaschnięciu. Nie polecam.
agneiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 19:33   #233
lilith01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 15
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Dziewczyny, mam pytanie w jaki sposób używać próbek w woreczkach strunowych, np MEOW? Bo ile jeszcze cieni jestem w stanie jakoś wyobrazić wygrzebywanie pędzelkiem, np eye-kabuku z EDM ma dość długą rączkę i małą tzw główkę, ale nie jestem pewna, ze da sie to jakoś sensownie dozować czy wyskrobac resztki z końcówek/rogów woreczka.
O tyle uzycie podkładu w ogóle sobie nie jestem w stanie wyobrazić/wykombinować
lilith01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 20:08   #234
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Wysypujesz odpowiednią ilość proszku do miseczki i stamtąd nakładasz.
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 21:08   #235
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

co do mycia pedzli i szmatek z mikrofibry:

pedzle myje mydlem bialy jelen lub siarkowym w kostce. momentalnie staje sie czysty. zaraz po tym nastepuje 2gie mycie( by pozbyc sie ewentualnego osadu z miedzy wlosia po mydle) zelem do mycia babydream ( niebieski z pompka) za to mikrofibra tylko i wylacznie mydlo. nie ma mozliwosci by cos sie nie dopralo naawet z bialej mikrofibry.bardzo szybko z nich sie wyplukuje. i zauwazylam ze odkad w nim piore moje szmatki sa bardziej chlonne zarowno na wode jak i prochy podczas zmywania
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 09:31   #236
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

moje kolejne odkrycie;o

moze nie nowe ale dla mnie jest niesamowite co robi z moja twarza puder jedwabny mikronizowany z kolorowki jako primer nie pozwala sie zwiecic moim edmom na twarzy;o nawet po hydrolacie dalej jest mat . na poczatku myslalam ze taki dzien ma moja skora ale powtarzalam codzien nakladanie jedwabiu jako primer i codziennie to samo a pomyslec ze lezal sobie nieodpakowany tak dlugo a tu okazuje sie ze cudo

i nie bijcie mnie ale uwielbiam podklad pharmaceris f apteczny jako.....korektor;D wszytko zakryje dawno temu uzywalam go podczas brania izoteku poniewaz jako jedyny mnie nie podraznial a raczej ladnie poprawial wyglad cery do tego mial swietne krycie i sie wtapial w skore ze niemal byl niewidoczny do tego super nawilzal. odstawilam go na rzecz mineralow ale oczywiscie one nie sluza mojej skorze przy oczach. sprobowalam i jestem zachwycona! koniec z przesuszeniem i zmarszczaki po mineralnym kolrektorze

kolejnym "wynalazkiem" jest stosowanie miki oriental beige na policzki zamiast rozu zachowuje sie bardziej nak bronzer-rozswietlacz i fajnie podkresla kosci policzkowe
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 20:16   #237
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Chcialam sie z Wami podzielic sposobem nakladania bronzera. Czytalam gdzies ze wiele osob ma z tym problem. Jakis tydzien temu zaczelam tak go stosowac i daje swietne efekty, skora jakby musnieta sloncem, zadnych plam, zadnych problemow z rozcieraniem i co najwazniejsze: naturalny wyglad
Tak wiec:
1. najpierw FT nakladam podklad
2. tym samym FT nabieram bronzer (mam Summer Warmth Lumiere)- zwazcie na to ze jest dosc ciemny, a ja mam jasniutka buzie a mimo to swietnie wyglada.
3. strzepuje nadmiar do miseczki i dodatkowo wcieram(z roznym nasileniem) w zewnetrzna czesc dloni. mozna tez packac o dlon, byle zmiesc to co moze zrobic plame
4. nakladam tak jak podklad na cala twarz! jakbyscie dawaly nastepna warstwe podkladu zaczynajac pod polikami. wiadomo ze mozna tez w wybrane miejsca, plama sie nie zrobi
5. powtarzam do uzyskania pozadanego efektu

Nie smiejscie sie ze tak szczegolowo to opisalam :P
I mam nadzieje ze komus posluzy moja instrukcja
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 17:20   #238
Little miau miau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: miejska dżungla
Wiadomości: 566
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Dziewczyny, może mi poradzicie... mam nadzieję, że to najbardzij odpowiedni wątek.

Próbowałam już metody z pryskaniem hydrolatem - bez szału.

Metoda z przykładaniem wacika - genialna!

Używam primera z BU - pudru bambusowego. Ale i tak zaczynam się szybko świecić - zwłaszcza nos. Mimo, że daję bambusa i jako primer i jako wykończeniowy! Odciskam w bibułki ale tak naprawdę i tak zostaje połysk. Potem zaczyna błyszczeć wokół skrzydełek nosa i trochę policzki.

Jak pudruję okolice skrzydełek mocniej widać to pudrowe wykończenie, puder jakby włazi w pory. Biorę podkładu za dużo na raz? Co jest tego powodem? Jak biorę ilości pokazane przez Cathy, mam wrażenie, że starczy mi na jedną warstwę jednego policzka.

Mam trochę przebarwień i naczynek do ukrycia. Uzywam formuły intensive, która się na mnie waży.

Czytam was i czytam i staram się stosować różne metody. Raz jest lepiej ,raz gorzej ale mało zadowalająco.

Macie jakieś specjalne triki do tłustej skóry?

Wiem, że na pewno mi pomożecie i dołączę do grona minerałoholiczek
__________________
.
Little miau miau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 17:39   #239
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

ja dzisiaj uzylam primera z SN i bylo lepiej niz po bambusowym. moze wyjsciem jest uzywac ich na zmiane, bo mam wrazenie ze mojej skory juz nie matowi puder z bu jak kiedys... tak jakby sie przyzwyczaila

co do podkladu to tak, za duzo dajesz, sprobuj rozprowadzic tyle ile Cathy pokazywala na jedna warstwe i naloz tych cienkich warstw wiecej, tak jak potrzebujesz, jest o niebo lepiej. albo wiecej naloz tylko na konkretne obszary, ktore potrzebuja krycia

albo coz, zmywac makijaz po polowie dnia jak masz mozliwosc, bo wiem jak nieswiezo mozna sie wtedy czuc..bibulki duuzo daja, nie ma co sobie ich zalowac

ja jeszcze stosuje kwas i retinoid i jest niezle, a jaka jest twoja pielegnacja?
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 17:56   #240
Little miau miau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: miejska dżungla
Wiadomości: 566
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Dzięki kochana za odpowiedź Właśnie widziałam twoje zdjęcia na "jak minerały odmieniły nasz look" wyglądasz cudownie i bardzo naturalnie!

Jeśli chodzi o moją pielęgnację to na BU trafiłam szybciej niż na wątek minerałkowy (dłuuugo się opierałam bo przerażał mnie ogrom wiedzy).

Tak więc najpierw stosowałam żel nawilżający z Malwy (? wiem, że był polecany na BU jako łagodny) i tonik z koniczyny Polleny Evy. Do tego humektan - jednak wydawało mi się, że nawilża za słabo. Wróciłam do Lirene, który mnie uczulił

Teraz używam żelu babydream lub oleju myjącego z BU. Ew. płynu micel. z Ziaji. Jako tonik stosuję hydrolat oczarowy. Na noc czasem zamiast kremu oliwkę dla ciężarnych z Rossmanna. Miałam też problem z tym, ze minerały podkreślały mi suche skórki ( o których nie wiedziałam wcześniej, że je mam) na policzkach. Kupiłam krem nagietkowy babydream i posłużył mi chyba. Jest treściwszy niż Humektan, choć myślę by dokupić kwas hilauronowy i mieszać go z humektanem - rano a babydream wieczorem.

Używałam formuły EDM intensieve. Właśnie zamówiłam VV Lumiere. EDM miałam próbkę, bez siteczka ciężko było wysypać małą ilość proszku, wydawało mi się, że w ogóle nie kryje więc dawałam więcej - chyba faktycznie za dużo

Niestety po przerzuceniu się na naturalną pielęgnację, zaogniły mi się policzki. Przesuszone, podrażnione, czerwone. Im bardziej dbam o cerę tym wrażliwsza się robi. Teraz i większość rzeczy mnie zapycha i właśnie płata figle z polikami.

Czytam wątki o nawilżaniu. Minerały nakładam EDMowskim FT.

Co mogę jeszcze poprawić? Poradź mi proszę zanim jedyny wątek na tym forum, w którym będę się udzielać, będzie wątkiem o zwątpieniu.
__________________
.
Little miau miau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:51.