Wybielanie zębów- wątek zbiorczy - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-21, 10:04   #901
maartus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 579
Dot.: proste i białe ząbki

;p
maartus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 10:17   #902
maartus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 579
Dot.: proste i białe ząbki

Napisane przez ladybird81jeszcze raz dzięki .... dałas mi ogromne nadzieje...dziś dzwonie do ortodonty i umawiam sie na wizytę dam znać po wizycie co i jak...moze to kogos zainteresuje... Miłego Dnia. Pozdrowionka z Poznania

Do ladybird81
Znasz ortodontkę Firlej ? Ona leczy w Poznaniu. Ale teraz chyba odchodzi na inne stanowisko i zastąpi ją pani Lewek. Czy one są dobre? Kiedyś chodziłam tam do pani Firlej (4 lata temu) teraz mam 18. Bo mi zależy żeby jak najkrócej nosić ten aparat, w sumie to chyba wolałabym go nie nosić... no ale... A jak znasz ją to co sądzisz o niej czy mnie szybko wyprowadzi czy iść do innego? Tylko ze ona ma całą moją historię jak to wszystko się pokolei przesuwało itd. więc mi się wydaje , że ona by chyba najprędzej. No więc jak byłam małą to nosiłam ten aparat tak z około 5 lat (ale to ten zdejmowany , zakłądałam tylko na noc i czasem jak mi się chciało to na dzień) na początku nosiłam na obie szczęki (górną i dolną) a potem tylko na górną bo dolną miałam si. Mam prościutkie ząbki i wogóle to nie widac żebym miała z nimi coś nie tak więc sama nie wiem.. Mojej wady nie dało się do konca wyleczyć . Już opisuje na czym to polega: no więc górne zęby mi się prawie równają z tymi dolnymi tzn nie zupełnie bo wystają troche za nie ale podobno powinny być bardziej do przodu i że w przyszłości mogę mieć problemy( tak mi mówiłą ortodontka kiedy tzn jak zakonczyłam noszenie tego tylko na noc) i że mogę się ścierać. Tak naprawdę nie wiem czy to jest taka naprawfde potrzeba żebym to musiała nosić. Dltego napiszcie mi co sądzicie o tej ortodontce czyli tej Lewek bo Firlej już odchodzi. Myślę tak żeby przedtem pójść do innego ortodonty popytac się co sądzi o moich zębach bo chciałabym poznac opinie innego otrodonty , i ile by mi on na oko dał lat noszenia. PROSZĘ O ODPOWIEDZI NAPRAWDE MI ZALEŻY BO MI WSZYSTKO I WSZYSCY MIESZAJĄ

I czy to nie wygląda źle ten aparat?
maartus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 10:21   #903
maartus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 579
Dot.: proste i białe ząbki

Aha moja mama dzowniła do tej ortodontki i rozmawiała z tą od rejestracji na temat aparatu itp. i ona powiedziła,(ta recepcjonistka) , że żadko się zdarza żeby pacjentka nosiła tylko na gorną szczękę , no ale chyba skoro już kiedyś nosiłąm tylko na górną to dolną mam chyba si? Na gorną bym miała założony porcelanowy czy przeźroczysty. A tak naprawde cyz to się czymś różni? Tzn bo słyszałam o aparacie porcelanowym , aparacie przeźroczystym , ceramicznym , kosmetycznym, estetycznym.. Czy te wszystkie nazwy to jedno to samo? tylko , że inne określenia? BO mi tez zależy ,żeby go nie było widać.
maartus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 10:29   #904
maartus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 579
Dot.: proste i białe ząbki

Aha i ta od rejestracji powiedziłą że średnio się nosi przez 2 lata gdy mama powiedziałą że ja mam już 18. JAK wy sądzicie przy mojej wadzie ile to by trwało tylko szczerze. Aha zapomniałam napisac , że jeszcze mam jeden ząb przekręcony ten na górnej szczęce.


Znacie jakichś rewelacyjnych ortodontów?

I co sądzicie czy założyc aparat?
maartus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 22:16   #905
kari1101
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 73
Dot.: wybielanie zębów domowymi sposobami:D

Heh ja już nieiwem ostatnio kupiłam sobie paste Vademecum i 2x dziennie myłam nią zęby gdzieś po 5-10min efekty? znikome może troszeczke się wybieliły ale to raczje efekt opalenizny i tak sie wydaje a zęby są dalej żółte jak skończę tą pastę to chyba sie skusze na tą dla palaczy ścierającą może ona coś poradzi... A Vademecum i tak polecam bo teraz jest w promocji po 5zł więc się opłaca chociaż na początku mi strasznie dziąsła podrażniła ale już sie chyba przyzwyczaiły
__________________
Zapraszam oceniajcie majne pazury

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=242713
kari1101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 22:34   #906
**KaNiA**
Raczkowanie
 
Avatar **KaNiA**
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 301
GG do **KaNiA**
Dot.: wybielanie zębów domowymi sposobami:D

dobre sa plasterki blend-a-mend tylko podobnie jak wiekszosc takich cudow rowniez i to naraza zeby na nadwrazliwosc. pozdrawiam
__________________
**KaNiA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 10:37   #907
kari1101
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 73
Dot.: wybielanie zębów domowymi sposobami:D

Chyba musze wyprobowac te paski o ile one naprawde cos daja a Ty (KaNiA)ich uzywalas? i jakie byly efekty?
__________________
Zapraszam oceniajcie majne pazury

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=242713
kari1101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-23, 11:42   #908
anitaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: proste i białe ząbki

dlaczego nikt nie odp.?
anitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 13:08   #909
ania8
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1
Bezpieczne szybkie Wybielanie Zębów Plasmą w gabinecie Superrr

nieoplacona reklama = status spamera

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2006-06-24 o 13:58
ania8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 09:36   #910
myszeczka00
Wtajemniczenie
 
Avatar myszeczka00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: szczyt góry
Wiadomości: 2 523
Dot.: proste i białe ząbki

ja jestem zalamana na maxa (((
nosilam aparta 2 lata ząbki byly cud miód- ale nie dociągnelam leczenia do konca:/ przerwalam , mialam pozniej nosic tzw. aparat retencyjny (dobrze??) nie wyrobilam sobie go od razu i żałuje teraz niewiecie jak bardzoooo ...w przeciągu 4 dni jedynki sieodsunely lekko od siebie (dodam ze mialam luke bodajze trojki albo czworki brakowalomialam zrobic sobie most, ale nie zrobilam bo pieniazkow narazie brakowalo), no ale w koncu wyrobilam ten retencyjny aparat nosilam go nosilam, glupia bylam ze do szkoly w nim nie chodzilam tylko po domku (((((((((((((((, tyle pieniedzy poszko w błotooo (((
POWIEDZCIE PROSZE czy jest szansa zeby te jedynki wrocily na swoje miejsce(( ??????
Czy znow musze nosic aparat?? (dodam rowniez ze bylam pytac -beznadziejnej dentystki- o licowki na jedynki- odp. mi ze nie moge miec niczego takiego bo gorna dolna szczeka jest zbyt wysunieta do przodu i cos tam - zas drugi stomatolog powiedzial ze jest szansa....sama juz niewiem- czuje okropny DYSKOMFORT
Prosze o odp.
Pozdrawiam.
__________________
Ain't No Mountain High Enough

myszeczka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 10:22   #911
Nierika
Zadomowienie
 
Avatar Nierika
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 865
Dot.: proste i białe ząbki

Cytat:
Napisane przez myszeczka00
ja jestem zalamana na maxa (((
nosilam aparta 2 lata ząbki byly cud miód- ale nie dociągnelam leczenia do konca:/ przerwalam , mialam pozniej nosic tzw. aparat retencyjny (dobrze??) nie wyrobilam sobie go od razu i żałuje teraz niewiecie jak bardzoooo ...w przeciągu 4 dni jedynki sieodsunely lekko od siebie (dodam ze mialam luke bodajze trojki albo czworki brakowalomialam zrobic sobie most, ale nie zrobilam bo pieniazkow narazie brakowalo), no ale w koncu wyrobilam ten retencyjny aparat nosilam go nosilam, glupia bylam ze do szkoly w nim nie chodzilam tylko po domku (((((((((((((((, tyle pieniedzy poszko w błotooo (((
POWIEDZCIE PROSZE czy jest szansa zeby te jedynki wrocily na swoje miejsce(( ??????
Czy znow musze nosic aparat?? (dodam rowniez ze bylam pytac -beznadziejnej dentystki- o licowki na jedynki- odp. mi ze nie moge miec niczego takiego bo gorna dolna szczeka jest zbyt wysunieta do przodu i cos tam - zas drugi stomatolog powiedzial ze jest szansa....sama juz niewiem- czuje okropny DYSKOMFORT
Prosze o odp.
Pozdrawiam.
Uuuu... To rzeczywiscie popelnilas blad z aparatem retencyjnym. Tyle czasu sie meczylas ze stalym, mogles pomeczyc sie tez z retencyjnym jeszcze.
Ja swoj retencyjny dostalam na drugi dzien po zdjeciu aparatu. Nosilam go miesiac bez przerwy, potem stopniowo denstystka zmniejszala mi 'dawki'. Pozniej, na wszelki wypadek, podkleila mi jeszcze drucik po wewnetrznej stronie zebow, ktory ciagle nosze (od zdjecia aparatu stalego minelo ok. 17 miesiecy).

Co do licowek - nie znam sie na tym. Ale powinnas wybadac jeszcze kilku dentystow.
Swoja droga dziwi mnie, dlaczego dentysta od razu nie "zmusil" Cie do zrobienia aparatu retencyjnego.
__________________


Nie kąp się na plaży niestrzeżonej. Nikt nie zauważy twojego utonięcia.
Nierika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-29, 13:26   #912
myszeczka00
Wtajemniczenie
 
Avatar myszeczka00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: szczyt góry
Wiadomości: 2 523
Dot.: proste i białe ząbki

Cytat:
Napisane przez Nierika
Uuuu... To rzeczywiscie popelnilas blad z aparatem retencyjnym. Tyle czasu sie meczylas ze stalym, mogles pomeczyc sie tez z retencyjnym jeszcze.
Ja swoj retencyjny dostalam na drugi dzien po zdjeciu aparatu. Nosilam go miesiac bez przerwy, potem stopniowo denstystka zmniejszala mi 'dawki'. Pozniej, na wszelki wypadek, podkleila mi jeszcze drucik po wewnetrznej stronie zebow, ktory ciagle nosze (od zdjecia aparatu stalego minelo ok. 17 miesiecy).

Co do licowek - nie znam sie na tym. Ale powinnas wybadac jeszcze kilku dentystow.
Swoja droga dziwi mnie, dlaczego dentysta od razu nie "zmusil" Cie do zrobienia aparatu retencyjnego.
Oj, niby "zmuszał" ale tata moj dosc mocno wkurzony moją postawą podczas leczenia ( mialam dodatkowo nosci jakies opaski uciskające na dolna szczeke i nakladke na dolne zeby zeby dociskac górne ząbki do przodu- bylam glupia i nosilam to bardzo sporadycznie), i powiedzial ze zrobimy to pozniej i tak zrobilismy to po 3 dniach i katastrofa.

Pytanie moje brzmi czy JEST JESZCZE SZANSA zeby miec normalne ząbki???
i pytanie do SPECJALISTY : czy poprzez ponowne noszenie gumki uciskającej dolne zęby jest nikła/ wieksza
szansa na przesuniecie sie gornychzebow do przodu???
Przyznam sie ze jestem straszliwe zdesperowana (
Juz zbieram pieniądze na ewentualne koszta
Aa, jeszcze jedna istotna sprawa wspomniana juz powyzej.
Pisalam ze dolna szczeka jest wysunieta do przodu wiec zabki nie sa w calkowitym styku ( troszke sie poprawilo od ost, czasu z pomoca przyszla gumka na zuchwe) i mysle ze w tym twki problem. Tak??
Prosze o odpowiedz.
__________________
Ain't No Mountain High Enough

myszeczka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 15:04   #913
oluśkaaaaa
Rozeznanie
 
Avatar oluśkaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 509
Dot.: proste i białe ząbki

Mam strasznie krzywe zęby. Dentystka powiedziała mi kiedyś że przed założeniem stałego aparatu będe musiała mieć wyrwane dwie trójki. Przestraszyłam się, no bo jak ja będę wyglądać taka szczerbata i jeszcze z aparatem? Miałyście wyrywane zęby? Bardzo źle to wyglądało? I jeszcze coś: czy to przeszkadza w całowaniu? Boję się że chłopcy będą bali się mnie całować... :P
oluśkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 19:51   #914
futas84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 30
Dot.: proste i białe ząbki

Czy znow musze nosic aparat?? (dodam rowniez ze bylam pytac -



Czasami dr nakladaja w takich przypadkach aparat od 3 do 3 koszt aparatu jest mnijeszy a czas leczenia ok pol roku
futas84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 20:04   #915
MEGI88
Raczkowanie
 
Avatar MEGI88
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 109
Dot.: proste i białe ząbki

O kurde 5 lat ja mam aparacik od lutego biezacego roku .. narazie jedynie gorny luk bo mialam takie krzywe zabki ze na dole nie mogli mi zalozyc ale w sierpniu bede szla ... mam miec aparat od 2-3 lat zobaczy sie mam nadzieje ze to szybko minie ...i nie bede musiala po sciaganiu aparatu juz chodzic do ortodonty
MEGI88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 20:06   #916
MEGI88
Raczkowanie
 
Avatar MEGI88
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 109
Dot.: proste i białe ząbki

Cytat:
Napisane przez oluśkaaaaa
Mam strasznie krzywe zęby. Dentystka powiedziała mi kiedyś że przed założeniem stałego aparatu będe musiała mieć wyrwane dwie trójki. Przestraszyłam się, no bo jak ja będę wyglądać taka szczerbata i jeszcze z aparatem? Miałyście wyrywane zęby? Bardzo źle to wyglądało? I jeszcze coś: czy to przeszkadza w całowaniu? Boję się że chłopcy będą bali się mnie całować... :P
u mnie na szczescie obylo sie bez wyrywania uff ale nie boj sie nie beda sie bali Ciebie calowac .. ja wogle nie stracilam powodzenia u plci przeciwnej chcociaz sie tego obawialam
MEGI88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 20:16   #917
anusia-87
Wtajemniczenie
 
Avatar anusia-87
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Bln /K.O.
Wiadomości: 2 838
Dot.: proste i białe ząbki

Witam
Mam małe pytanko...
Otóż muszę nosić stały aparacik -powszechny problem czyli zachodzące na siebie jedynki. Jakiś czas temu byłam u ortodonty i co nieco się dowiedziałam [m.in., że musze wyrwać dwie czwórki]. W niczym nie byłoby problemu, ale po prostu nie mam pieniędzy na aparat.
Wiem, ze pewnie głupio zapytam, ale nie ma innego - tańszego- sposobu na proste ząbki? Bo chyba niedługo w ogóle przestanę się uśmiechać...
anusia-87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 09:26   #918
Puny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 146
Dot.: proste i białe ząbki

Cytat:
Napisane przez oluśkaaaaa
Dentystka powiedziała mi kiedyś że przed założeniem stałego aparatu będe musiała mieć wyrwane dwie trójki. Przestraszyłam się, no bo jak ja będę wyglądać taka szczerbata i jeszcze z aparatem? Miałyście wyrywane zęby? Bardzo źle to wyglądało?
Ja miałam wyrywany jeden ząb (nie jestem pewna ale chyba też trójka) i będę szczera, na poczatku przez jakies 2-3 mieisące nie wyglądało to za ciekawie Aparat jeszcze bardziej podkreślał krzywe zęby i wszystki przerwy między nimi, jednak pani doktor uprzedziła mnie ze moze tak być i musze być cierpliwa. Z czasem ząbki zaczęły sie przemieszczac na wyznaczone miejsca i dopiero teraz, po 8 miesiącach noszenia aparatu, mogę stwierdzic ze widze znaczna poprawę i moje zęby zaczynają wyglądac tak, jak od zawsze marzyłam. Nie wiem dlaczego u jednych efekty pojawiają sie szybko a u innych trochę później, generalnie dla mnie najwazniejszy jest efekt koncowy. Zakładajac aparat zdawałam sobie sprawe że będzie to wymagało różnych wyrzeczeń, więc to ze przez jakiś czas byłam szczerbata nie było dla mnie tragedią, a nawet śmiałam sie z moim TŻ ze muszę zaczac palić, bo to doskonałe miejsce na trzymanie miedzy zębami papierosa

Cytat:
Napisane przez anusia-87
W niczym nie byłoby problemu, ale po prostu nie mam pieniędzy na aparat.
Moja pani doktor, jeśli istanieje taka potrzeba, rozkłada zapłate za aparat na raty. Być moze u ciebie też byłaby taka możliwość?? w końcu łatwiej uzbierac mniejsze kwoty niż całość. Nie wiem z jakiego jestes miasta, ale u mnie ceny znacznie różnią się np. w dużym Poznaniu aparaty sa średnio o 400-500 zł droższe niż w mniejszych miastach, nie wspominając juz o cenach wizyt. Może warto sie zaorientować jak to wygląda u ciebie? Pozdrawiam
Puny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 11:55   #919
myszeczka00
Wtajemniczenie
 
Avatar myszeczka00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: szczyt góry
Wiadomości: 2 523
Dot.: proste i białe ząbki

nikt mi nie odpowie? (
__________________
Ain't No Mountain High Enough

myszeczka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-01, 12:35   #920
paaauliinaaa
Raczkowanie
 
Avatar paaauliinaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: truskawkowe łąki.
Wiadomości: 89
GG do paaauliinaaa
Dot.: wybielanie zębów domowymi sposobami:D

Moja przyjaciółka używa węgla (tabletki) i to naprawde działa. Po wykonaniu "zabiegu" miała śliczne bialutkie ząbki. Dzisiaj ma mi dostarczyć pare tabletek ... efekty opisze oczywiście

PS. Sody nie polecam... sama jej używałam i przez to mialam kłopoty z dziaslami bo zaczęly robić sie na nich ranki tak bolące że nawet zębów nie mogłam umyć... i słyszałam ze mozna to robić ran na miesiac...

Pozdr.
__________________
"Nie zamykaj oczu bo,
Na zawsze chce być
W zasięgu Twego wzroku i
I dłoni Twych.
By zawsze gdy wyciągniesz je
Mogły napotkać mnie."
paaauliinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 14:15   #921
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: wybielanie zębów domowymi sposobami:D

Cytat:
Napisane przez moriam
a ja nie polecam! jedyne dzilanie tego wegla to dzialanie scierne! moze lepiej przejechac papierem sciernym po zabkach?
Warto to znów zacytować.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 15:17   #922
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: proste i białe ząbki

Cytat:
Napisane przez ewka.mnk
Miałam też wypchniete nieco siekacze (gorne i dolne - tak samo).

Nati__xxx, niestety przy stłoczeniach najczęściej trzeba wyrywać zęby. A te niemieszczące się ósemki, to już na pewno. Piszesz, ze ósemki jeszcze nie wyszły do końca, więc prawdopodobnie zeby stłoczą się wkrótce jeszcze bardziej.
Najlepiej idź na konsultacje do ortodonty (dobrze iść do kilku), to nie boli.
Nati mam bardzo podobny problem Szesc lat temu zaczelam sie przejmowac swoimi zebami, bo mialam krzywe zarowno u gory jak i na dole. Okazalo sie, ze mam za mala szczeke i za duzo zebow - dentystka powiedziala, ze to dlatego, ze jak bylam dzieckiem to nie gryzlam twardych rzeczy i szczeka sie nie rozrosla (jabla, skorki od chleba). Kiedy chodzilam regularnie do ortodonty, ustawilam sobie w miare gorne zeby, ale musialam wyrwac dwie czworki, zeby reszta mogla sie rozsunac. W poniedzialek ide znowu do ortodontki (po dlugiej przerwie, ale niestety - zaczely sie problemy ze wzrokiem i to calkiem powazne, wiec bardziej przejmowalam sie oczami niz zebami). Najprawdopodobniej dostane znowu ruchomy aparacik na gorne zeby, bo musze tylko troche przesunac prawa trojke i lewa dwojke i trojke. Zostalo troche przerwy po czworkach, wiec sie ladnie zmieszcza.
Natomiast jesli chodzi o dol, to moja droga - ja mam takie stloczenie, ze Twoje zeby przy moich wygladaja jak odrysowane od linijki Prawa jedynka jest wlasciwie prawie cala schowana za lewa jedynka i prawa dwojka. Dodatkowo nachodza na siebie wszystkie zeby do czworek wlacznie. Bede wiec miala wyrywane osemki i zamontowany staly aparat, zeby te zeby rozsunac. Szczerze mowiac nie moge sie doczekac, najpierw aparatu a potem efektu, CHCE W KONCU ZACZAC SIE USMIECHAC! Mam niestety tendencje do odkladania sie kamienia na dolnych zebach - przez to, ze zeby sa takie stloczone, kamien odklada mi sie szybciej.
W poniedzialek sadny dzien, dowiem sie dokladnie co i jak. Tez napisz czy sie zdecydowalas. Pozdrowienia od mojego cofnietego zeba
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 15:27   #923
sylweczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Starachowice / Toruń
Wiadomości: 2 054
GG do sylweczka
Dot.: proste i białe ząbki

wITAM DZIEWCZYNY ja posiadam stały aparacik i bardzo go lubie....Niestety zdecydowałam sie na niego stosunkowo późno,mam bowiem juz 18 na karku,ale naprawde namawiam wszystkiech na apart...Tez miałam "kompleks zebów",moze nie miałam jakies powaznej wady ale taki jakby ogólny bałagan.Teraz juz widze ogromna róznice,a i z aparatem usmiecham sie szerokaśno
sylweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 15:36   #924
damian88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2
Dot.: proste i białe ząbki

Witam !!!!!!

W tym roku kończę 18 lat (niestety). Za swoje zęby "wziąłem się" dopiero od zeszłych wakacji (niestety). Zacząłem chodzić reguralnie do dentysty i w styczniu zakończyłem leczenie. Teraz przyszła kolej na aparat, jestem już praktycznie zdecydowany, pozostaje jeszcze tylko kwestia funduszy, ale myślę że uda sie to jakoś załatwić.

Nie wiem jednak, czy aparat zda u mnie egzamin, gdyż mam wysunietą górną szczękę, i co za tym idzie również przerwy między jedynkami i dwójkami. Kiedyś ktoś mi mówił, że to nawet lepiej jak są przerwy, gdyż zęby bedą miały miejsce aby się cofnąć, ale nie mam pojęcia czy to prawda. Jeśli chodzi o dół to według mnie jest ok, zęby są proste, fakt jest jakaś 0,5mm przerwa między jedną dwójką a trójką, ale to pryszcz i według mnie nie ruszałbym tego, wiadomo to jednak duże pięniądzy. Jednak z drugiej strony gdyba miała się cofnąć góra no to może potrzebny by był łuk na dół. Co o tym myślicie ??? Wiem że najlepiej jest wybrać się od razu do specjalisty ale jakoś nie mogłem wytrzymać.

ps. Mam jeszcze jedno pytanko. W związku z moim krzywym zgryzem mam mowe lekko sepleniącą, czy zatem jeżeli poskutkowałoby noszenie aparatu, ta wada zginie czy będzie potrzebna pomoc logopedy. W normalniej rozmowie to nie przeszkadza, i tak mówie bardzo wyraźnie, jednak myśle przyszłościowo (głos będzie mi bardzo potrzebny).

Z góry dzięki za waszą pomoc

Pozdrawiam


ps2. ten sam post wkleiłem na innym forum, myślę że nie będziecie mi tego mieli za złe
damian88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 15:41   #925
sylweczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Starachowice / Toruń
Wiadomości: 2 054
GG do sylweczka
Dot.: proste i białe ząbki

jak juz pisałam tez mam 18 lat i nosze stały apartMoja kolezanka tez miała wysunieta górna szczeke-po roku noszenia aparatu juz ma normalnaPrzerwy miedzy zebami to najmniejszy problem chyba ,mi moje aparat usunoł przez 2 tygale troche pocierpisznajlepiej idz do ortodnonty i wszystko ze sczegółami Ci wytłumaczy


p.s do czego bedzie Ci potrzebny głos???/
sylweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 15:42   #926
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: proste i białe ząbki

Cytat:
Napisane przez damian88
Witam !!!!!!

W tym roku kończę 18 lat (niestety).
No to ja ze swoimi 23 latami to juz jestem prawdziwa babcia
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 15:44   #927
sylweczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Starachowice / Toruń
Wiadomości: 2 054
GG do sylweczka
Dot.: proste i białe ząbki

Cytat:
Napisane przez mimbi
No to ja ze swoimi 23 latami to juz jestem prawdziwa babcia

Eeeeee tam babcia Aparatka a nie babcia hehehehe....
sylweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 15:47   #928
sylweczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Starachowice / Toruń
Wiadomości: 2 054
GG do sylweczka
Dot.: wybielanie zębów domowymi sposobami:D

Moze lepiej nie kabinowac z tym weglem i ta soda...poprostu myc zabki regularnie w jakies dobrej wybielajacej pascie i...czekac na efekty
sylweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 17:24   #929
Malinka_Malwinka
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_Malwinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 007
Dot.: proste i białe ząbki

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Ja mam takie niezbyt zęby ;/ wzięłabym aprat taki stały gdyby nie okulary!!! Jak to będzie wyglądaćkularnica+apara t+problemy z cerą??? Nosiłam aprattaki wyjmowany ale efektów nie bylo a do tego nie mogłam go nosić bostrasznie bolały mnie zęby. A ile może kosztować taki aprat stały przeźroczysty???:rolleyes : Pozdrawiam
Ale mnie opisałaś Mam okulary, metalowy aparat i kłopoty z cerą I żyję
__________________
Wystarczy pozostawić na lodówce serek, a po miesiącu nie dość, że ożyje, odzyska barwy, zapach i sprężystość, to na dodatek sam do nas przyjdzie. Gdy zaś poczekamy cierpliwie znów miesiąc, serek ten zacznie do nas przemawiać w ludzkim języku, a przy odrobinie ćwiczeń nad głosem na pewno zaśpiewa
Malinka_Malwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 19:39   #930
damian88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2
Dot.: proste i białe ząbki

Cytat:
Napisane przez sylweczka
jak juz pisałam tez mam 18 lat i nosze stały apartMoja kolezanka tez miała wysunieta górna szczeke-po roku noszenia aparatu juz ma normalnaPrzerwy miedzy zebami to najmniejszy problem chyba ,mi moje aparat usunoł przez 2 tygale troche pocierpisznajlepiej idz do ortodnonty i wszystko ze sczegółami Ci wytłumaczy


p.s do czego bedzie Ci potrzebny głos???/
Moją pasją jest muzyka, zajmuję się nią trochę, tak amatorsko (wszystko ląduje w szufladzie). W przyszłości może jakaś praca w radio, własna audycja itp. Chciałbym też kiedyś zaprezentować swoją twórczość szerszemu audytorium, no ale to wszystko musi poczekać.
Pocierpię, hmmm na pewno, ale i tak już dużo godzin spędziłem na fotelu dentystcznym lecząc swoje ubytki, do stracenia nie mam nic a do zyskania bardzo wiele
damian88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-07 13:28:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:42.