co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu? - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-05, 18:25   #1231
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

najlepiej by bylo, gdyby ktos zaznaczal, co cwiczyl..
bo co innego sie je po aerobach, a co innego po treningu silowym
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 18:34   #1232
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

mój trening to HIIT+ćwiczenia kształtujące (program turbofire)
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 21:04   #1233
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

a, no to dobrze zjadlas.
chociaz zamiast tych jablek przydalyby sie weglowodany zlozone, ale nie wydaje mi sie to az takim problemem..
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 18:23   #1234
Bezelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 238
GG do Bezelka
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Troszkę się boję tu pisać (nie no żartuje ale podziwiam Waszą wiedzę i liczę na jakieś rady ew. poprawki

Dzisiaj zaczęłam chodzić na siłownie, chcę spalić tłuszcz, ale podobają mi się kobiety z widocznym zarysem mięśni i tak mi się marzy wyglądać, dlatego też najpierw przestudiowałam wizaż i wiem że posiłki okołotrenigowe są ważne, ale pewnie coś w mojej głowie się pomieszało i jakieś błędy są A i ćwiczę siłowo + troszkę aerobów. Dzisiaj tak pomieszanie z poplątaniem wg. rad trenerki, uczę się maszyn a nie wszystkie jest sposób oblecieć na jednej sesji, wydaje mi się że chyba nawet się nie powinno

Dobra do rzeczy:
Przed treningiem -16.00 -zjadłam placuszki zbożowe, które składały się z jednego jajka, 2 łyżek mleka, 3 łyżek otrębów pszennych, łyżki płatków owsianych i łyżki mąki pszennej 2000.
Trening - 16.30-18.00
Po treningu - o 18.00 zjadłam śliwkę
A o 18.40 jak wróciłam, to zjadłam jajecznicę z 2 białek i 1 żółtka, z kilkoma maślakami do tego kromkę chleba żytniego z ziarnami (prawdziwy pełnoziarnisty), kawałek papryki i wypiłam kubeł zielonej herbaty

Bardzo źle? Wiem, że lepiej byłoby gdybym od razu po zjadła coś z wysokim IG, np banana, ale po drodze byłam tak podekscytowana, że zapomniałam kupić nawet wody nie wzięłam, dobrze że na siłowni można kupić No i pewnie przydałby się jakiś cyc czy wołowina, ale w dom brak, a ja prosto ze szkoły biegłam
Proszę o ew. porady.
Bezelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 19:22   #1235
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

co do posilku przedtreningowego, to polecam ci o wiele prostszy placek owsiany: 2 jajka + 5/6 łyżek płatków owsianych + jakieś dodatki i to wszystko na ruszt.
co do posilku potreningowego, mozesz sobie wczesniej wsypac glukoze do butelki i potem po prostu zalac ja woda- ja tak czesto robie ale ten banan tez styknie oczywiscie.
problem jest tez z tym posilkiem o 18.40, bo on powinien byc zdecydowanie obfitszy.. nawet jesli sie odchudzasz, to musisz dostarczyc wiecej wegli po treningu, najlepiej tych o wyzszym IG czyli bialy ryz, makaron czy kasza kuskus. bialka faktycznie malo bylo, bo paradoksalnie bialka w bialku kurzym jest mniej, niz w zoltku.. na drugi raz postaraj sie tego cyca jednak wsunac, bo on dostarczy ci wiecej protein
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 19:31   #1236
Bezelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 238
GG do Bezelka
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Dontknow dziękuję bardzo Możesz mi jeszcze powiedzieć ile glukozy wsypać do np pół litra wody? bo wygodniej będzie, niż nosić to wszystko

To jutro zrobię jakiś taki placek przed, a po zjem ryż z jakimś mięchem, chyba że nie będzie w domu, a niestety muszę sobie modyfikować to co jest, bo rodzinka nie uznaje moich "wydziwiań" nie wiedza nawet nic o siłowni ;/
Więc ew. zjem znowu jakieś jaja
Bezelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 09:19   #1237
AzjatSmok
Raczkowanie
 
Avatar AzjatSmok
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 190
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Pytanie: mam 227 lat, 169 cm wzrostu ważę obecnie 68 kg cel -> 58kg. Chodzę 5-6 razy w tygodniu d o klubu fitness 3x siłownia (rozpisane 3 treningi) + pomedzy zajęci (tae-bo, step, shape, ABS ). Ćwiczę w gdzodzinach 16:00-20:00 maksymalnie. Rano nie moge bo pracuję jednynie w weekendy moge rano. Prośba jest taka czy możeci epolecic jakąś dietę redukcyjną bo jak na razie to efekty mam marne tj schudłam 2,5 k po czym przytyłam 3,2 kg więc suuper . Mój cel to oczywiście schudnąć mogą mi się mięśnie palić mało mnie to interesuje nie cierpię mięśni chyba bardziej niż tłuszczu nic dziwnego skoro moje ramie wygląda jak Kingi Rusin ;(.
__________________
Kiss my shiny metal ass!!!
AzjatSmok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-04, 15:01   #1238
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez AzjatSmok Pokaż wiadomość
Pytanie: mam 227 lat, 169 cm wzrostu ważę obecnie 68 kg cel -> 58kg. Chodzę 5-6 razy w tygodniu d o klubu fitness 3x siłownia (rozpisane 3 treningi) + pomedzy zajęci (tae-bo, step, shape, ABS ). Ćwiczę w gdzodzinach 16:00-20:00 maksymalnie. Rano nie moge bo pracuję jednynie w weekendy moge rano. Prośba jest taka czy możeci epolecic jakąś dietę redukcyjną bo jak na razie to efekty mam marne tj schudłam 2,5 k po czym przytyłam 3,2 kg więc suuper . Mój cel to oczywiście schudnąć mogą mi się mięśnie palić mało mnie to interesuje nie cierpię mięśni chyba bardziej niż tłuszczu nic dziwnego skoro moje ramie wygląda jak Kingi Rusin ;(.
Ale jak spalisz mięśnie to będzie Ci jeszcze trudniej chudnąć, bo dużo energii z pożywienia idzie właśnie na utrzymanie mięśni. I jeśli spalisz tłuszczyk, wysmukli Ci się sylwetka, to z pewnością dojdziesz do wniosku że te mięśnie to całkiem fajne są Posiłki okołotreningowe jak powinny wyglądać masz w tym wątku, a dieta - polecam zdrowe odżywianie, możesz poczytać 10pż (w wątkach podwieszonych znajdziesz).
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 17:04   #1239
amelis.
Raczkowanie
 
Avatar amelis.
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 100
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

przed: duża gotowana pierś z kurczaka (bez soli)+3 duże łyżki serka wiejskiego z przyprawami+2 pomidory+ogórek kiszony

40min rowerek i trening siłowy ok.30min

po:pół piersi z kurczaka+ser biały ok.100g+2 ogórki kiszone

i jak?
amelis. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 21:01   #1240
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

przed: kotlecik z mielonego mięsa kurczaka, trochę warzyw (a jeszcze wcześniej w podróży kanapki z twarogiem i ogórkiem kiszonym)
po: wędzony łosoś, bułka razowa, 2 papryki
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 11:43   #1241
Kallla
Rozeznanie
 
Avatar Kallla
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław/Długołęka
Wiadomości: 558
GG do Kallla
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

przed : dwie kromki grahama z gotowanym kurczakiem i ogórkiem zielonym, kubek zielonej herbaty
tuż po: banan
po II: sałatka z tuńczyka, 2 jajek+2 białka, ogórki kiszone (spora miska)
po III: kura z patelni grillowej, brokuł, kasza gryczana, surówka z ogórków kiszonych

Jestem na lekkiej redukcji, ćwiczę trzy razy w tyg spinning i raz w tyg joga.
Proszę o ocenę posiłków
__________________
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł pogłaskać tygrysa.














WYMIANA :

Kallla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-07, 14:19   #1242
TrueLook
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 370
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Dziewczyny, mam pytanie. Chodzę na zajęcia z tańca (dancehall), kończą się po godzinie 19. W domu jestem koło godziny 20. Co powinnam jeść po takim wysiłku? Myślałam nad serkiem wiejskim, ale czytałam, że białkowe posiłki nie są wskazane po treningu. W dodatku jestem wegetarianką, więc piersi z kurczaka i tuńczyk odpadają. Spać kładę się koło 22/22.30. Będę wdzięczna za wszelkie propozycje.
TrueLook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 18:22   #1243
kiq_
Raczkowanie
 
Avatar kiq_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 54
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

A jak ryby i jajka odpadają to jest jakas opcja 'po' jeszcze?
Jak widzę piers z kurczaka to juz mi slabo.. nie jem nic innego, tylko te cycki na parze/grillowane/gotowane/pieczone z ryzem, warzywkami, w sosie takim, siakim z milionem przypraw. Jest dla mnie jakaś nadzieja ?
kiq_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 19:45   #1244
Lady_Macabre
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Macabre
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 573
GG do Lady_Macabre
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez amelis. Pokaż wiadomość
przed: duża gotowana pierś z kurczaka (bez soli)+3 duże łyżki serka wiejskiego z przyprawami+2 pomidory+ogórek kiszony

40min rowerek i trening siłowy ok.30min

po:pół piersi z kurczaka+ser biały ok.100g+2 ogórki kiszone

i jak?
Cytat:
Napisane przez saming Pokaż wiadomość
przed: kotlecik z mielonego mięsa kurczaka, trochę warzyw (a jeszcze wcześniej w podróży kanapki z twarogiem i ogórkiem kiszonym)
po: wędzony łosoś, bułka razowa, 2 papryki
nie chcialo wam sie przyczytac nawet pierwszego postu tego watku, po to 1sze,

po 2 ... 40 min rowerek i po tym trening silowy ? jestes superwoman czy o co do diabla chodzi ?
Lady_Macabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 20:57   #1245
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Bezelka Pokaż wiadomość
Dontknow dziękuję bardzo Możesz mi jeszcze powiedzieć ile glukozy wsypać do np pół litra wody? bo wygodniej będzie, niż nosić to wszystko
ja ważę 53kg i wsypuję do 350ml dwie łyżki białka i dwie łyżki glukozy, chociaż węgli powinno być chyba dwa razy więcej niż protein..
w każdym bądź razie, nie ma to takiego znaczenia. bez spiny
Cytat:
Napisane przez AzjatSmok Pokaż wiadomość
Pytanie: mam 227 lat, 169 cm wzrostu ważę obecnie 68 kg cel -> 58kg. Chodzę 5-6 razy w tygodniu d o klubu fitness 3x siłownia (rozpisane 3 treningi) + pomedzy zajęci (tae-bo, step, shape, ABS ). Ćwiczę w gdzodzinach 16:00-20:00 maksymalnie. Rano nie moge bo pracuję jednynie w weekendy moge rano. Prośba jest taka czy możeci epolecic jakąś dietę redukcyjną bo jak na razie to efekty mam marne tj schudłam 2,5 k po czym przytyłam 3,2 kg więc suuper . Mój cel to oczywiście schudnąć mogą mi się mięśnie palić mało mnie to interesuje nie cierpię mięśni chyba bardziej niż tłuszczu nic dziwnego skoro moje ramie wygląda jak Kingi Rusin ;(.
polecam 10 przykazań żywieniowych.
nie jest to dieta, to sposób odżywiania się. zdrowego i racjonalnego, a to w odchudzaniu jest najważniejsze.
poza tym mięśnie są potrzebne- im więcej mięśni, tym szybszy metabolizm i więcej spalanych dziennie kalorii. jeśli nie będziesz mieć tłuszczu, to mięśnie ładnie wysmuklą sylwetkę. i wcale nie będziesz wyglądać jak kulturystka
Cytat:
Napisane przez amelis. Pokaż wiadomość
przed: duża gotowana pierś z kurczaka (bez soli)+3 duże łyżki serka wiejskiego z przyprawami+2 pomidory+ogórek kiszony

40min rowerek i trening siłowy ok.30min

po:pół piersi z kurczaka+ser biały ok.100g+2 ogórki kiszone

i jak?
dlaczego łączysz rowerek z siłowym?
po drugie: przed nie ma żadnych węgli, a po trzecie nie jemy nabiału po treningu.

Cytat:
Napisane przez Kallla Pokaż wiadomość
przed : dwie kromki grahama z gotowanym kurczakiem i ogórkiem zielonym, kubek zielonej herbaty
tuż po: banan
po II: sałatka z tuńczyka, 2 jajek+2 białka, ogórki kiszone (spora miska)
po III: kura z patelni grillowej, brokuł, kasza gryczana, surówka z ogórków kiszonych

Jestem na lekkiej redukcji, ćwiczę trzy razy w tyg spinning i raz w tyg joga.
Proszę o ocenę posiłków
w II posilku jest za duzo bialka- nie przyswoisz tyle na raz.. moglas dodac chociaz troche wegli nawet na redukcji sa one mile widziane po treningu.
Cytat:
Napisane przez TrueLook Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie. Chodzę na zajęcia z tańca (dancehall), kończą się po godzinie 19. W domu jestem koło godziny 20. Co powinnam jeść po takim wysiłku? Myślałam nad serkiem wiejskim, ale czytałam, że białkowe posiłki nie są wskazane po treningu. W dodatku jestem wegetarianką, więc piersi z kurczaka i tuńczyk odpadają. Spać kładę się koło 22/22.30. Będę wdzięczna za wszelkie propozycje.
jestes wegetarianka czy weganka? wegetarianie nie jedza tez ryb?
Cytat:
Napisane przez kiq_ Pokaż wiadomość
A jak ryby i jajka odpadają to jest jakas opcja 'po' jeszcze?
Jak widzę piers z kurczaka to juz mi slabo.. nie jem nic innego, tylko te cycki na parze/grillowane/gotowane/pieczone z ryzem, warzywkami, w sosie takim, siakim z milionem przypraw. Jest dla mnie jakaś nadzieja ?
no to pozostaje odzywka bialkowa.
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 08:48   #1246
Kallla
Rozeznanie
 
Avatar Kallla
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław/Długołęka
Wiadomości: 558
GG do Kallla
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość


w II posilku jest za duzo bialka- nie przyswoisz tyle na raz.. moglas dodac chociaz troche wegli nawet na redukcji sa one mile widziane po treningu.
Czyli np zmniejszyć ilość sałatki i zjeść ją z kromką razowca ?
__________________
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł pogłaskać tygrysa.














WYMIANA :

Kallla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 16:26   #1247
TrueLook
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 370
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

dontknow - tak, jestem wegetarianką. Nie jem ryb, więc kompletnie nie wiem co powinnam zjeść po treningu...
TrueLook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 20:54   #1248
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

no to w takich przypadkach pozostaje białko.. nie jest drogie, smaczne, latwe w przygotowaniu. tylko trzeba sie przelamac i nie myslec kategoriami, ze to sama chemia.

slyszalam opinie, ze chleby nie sa dobrym posilkiem potreningowym.
ale lepszy rydz niz nic.
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 20:59   #1249
Ewelina_J
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_J
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 133
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

U mnie dziś kurczak z kuskusem i sos słodko-kwaśny. Ale zastanawiam się nad odżywką z olimpu, nie zawsze chce mi się od razu po treningu lecieć do kuchni...
Ewelina_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-03, 18:55   #1250
baku_s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 137
GG do baku_s
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Witam, piszę do was z zapytaniem takim Nie wiedziałam, w którym wątku umieścic pytanie, nie chciałam zakładać nowego, więc tutaj wydaje mi się to pytanie najodpowiedniejsze. Jeżeli nie, to proszę skierujcie mnie na właściwy wątek Otóż godzinę przed treningiem zjadłam dzisiaj połowę kurczaka + frytki(nie było ziemniaczków) i interesuje mnie ile taka połowa kurczaka dostarcza mi białka i czy jest to odpowiednia dawka przy 30 minutach biegania w tempie ok. 5min/km + godzina dość intensywnych ćwiczeń siłowych na sali + 15 przebieżek również na sali. Powinnam nadal jeść taką porcję kurczaka(bardzo mi odpowiada ;>), czy raczej zmniejszyć? Dodam, że zależy mi na rzeźbieniu sylwetki, ale nie na przesadnym umięśnieniu
baku_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 19:35   #1251
Aaabecanka
Zadomowienie
 
Avatar Aaabecanka
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 306
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Witam, proszę o ocenę moich posiłków okołotreningowych
Przed: 3 jajka gotowane na miękko
Zaraz po: 1 kromka macy z otrębami
2 godziny po: pierś z indyka, torebka brązowego ryżu i pół brokuła

Ćwiczyłam przez 1 godzinę BBL, ani to nie było siłowe, ani aerobowe, po prostu ćwiczenia kształtujące pośladki i brzuch (bez obciążeń), moim celem jest redukcja.
Aaabecanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 08:35   #1252
AzjatSmok
Raczkowanie
 
Avatar AzjatSmok
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 190
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Widzę, że na masę robisz... Więc proponuje od razu całego kurczaka nie ma się co rozdrabniać no i z 0,5 litra coca coli. Jak nie masz czasu to polecam KFC jakiś fajny kubełek szybko i tłusto tak jak lubisz! Powodzenia w budowaniu sadełka! Trzymam kciuki

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 09:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Aaabecanka Pokaż wiadomość
Witam, proszę o ocenę moich posiłków okołotreningowych
Przed: 3 jajka gotowane na miękko
Zaraz po: 1 kromka macy z otrębami
2 godziny po: pierś z indyka, torebka brązowego ryżu i pół brokuła

Ćwiczyłam przez 1 godzinę BBL, ani to nie było siłowe, ani aerobowe, po prostu ćwiczenia kształtujące pośladki i brzuch (bez obciążeń), moim celem jest redukcja.
Wg mnie jest ok. Ja bym do jajek jeszcze zjadła jakieś warzywko np pomidorka. A co do potreningowego jem podobnie tylko jeżeli chodzi o pierś indyczą to jest spora mi pierś kurczaka spokojnie startcza na ok 2-3 posiłki, ryż, kasza itp. to pól torebki lepiej za jakiś czas zjeść powiedzmy grejpfruta lub kiwi. W sensie więcej posiłków ale małe porcje.

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:28 ----------

A tak ogólnie to pozdrawiam wszystkich. Udał się schudnąć do 63 kg . Powoli ale jakoś idzie. Miałam przerwę na święta bo pojechałam do domu i tam nie ma fitness klubu ale mimo wszystko schudłam przez święta 1 kg! Chyba organizm z rozpędu po prostu dalej spalał. Oczywiście robiłam jakieś ćwiczenia w domu ale wiadomo że nie było to takie intensywne jak na siłowni jednak mocno ograniczałam się w spożywaniu potraw świątecznych i to dało rezultaty . Rodzina zachwycona w końcu mam płaski brzuszek i ponoć mocno mi mięśnie widać :/. szczególnie na nogach. Fakt jak ćwiczę to widzę jak się napinają ale jeszcze sporo tłuszczyku mam więc nie są aż tak mocno widoczne.
__________________
Kiss my shiny metal ass!!!
AzjatSmok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 18:36   #1253
baku_s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 137
GG do baku_s
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Nie wiem czy do mnie była ta odpowiedź AzjatSmok o kurczaku, ale chyba tak . Nie wiem czy tego całego kurczaka mam traktowac poważnie, ale całego to bym nie zmieściła Z resztą już pan, u którego zamawiałam dopytał się "-połowę kurczaka?" i zaczął się nieco śmiać pod nosem Z tym kubełkiem to jest dobry pomysł, ale na dłuższą metę to wolę sobie zjeść coś zdrowszego, bo obrosnąć tłuszczem to ja nie chce Gratuluję schudnięcia AzjatSmok, a zarysowane mięśnie są fajne Mi osobiście udało się przytyć przez ostatnie miesiące 2 kg i osiągnełam wagę 57kg(przy 172cm), więc teraz już nie mam niedowagi, wg tego licznika BMI
baku_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 12:06   #1254
Aaabecanka
Zadomowienie
 
Avatar Aaabecanka
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 306
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

AzjatSmok- dziękuję za pomoc
Aaabecanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 20:07   #1255
Ewelina_J
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_J
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 133
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Dziś po interwałach:
zaraz po: jabłko i odżywka białkowa
po 2 godzinach: tuńczyk wsw, brązowy ryż, warzywa

Dobrze jem?
Ewelina_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 07:33   #1256
AzjatSmok
Raczkowanie
 
Avatar AzjatSmok
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 190
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Jeżeli chcesz schudnąć to odżywkę białkowa możesz zjeść dopiero jak do domu przyjdziesz. Po treningu wystarczy jabłko, banan 2-3 wafle ryżowe. Ja osobiście zazwyczaj jem właśnie wafle ryżowe i popijam wodą na spokojnie potem do domku zrobić kurczaka z warzywami. Z warzywami tak jak wcześniej dziewczyny pisały, że w objętości ok 1 szklanki . Ogólnie trzeba na prawdę mało jeść żeby schudnąć nawet przy ćwiczeniach. Bo jak się dużo ćwiczy to organizm się domaga więcej jedzenia :/. Ja się zastanawiałam nad odżywkami węglowodanowymi w proszku ale jak przeglądałam oferty z tymi specyfikami to osłupiałam bo w 100 ml ma to 190 kcal!!! skoro ,mam wypić z 200ml przed treningiem i tyleż po to kiedy mam to spalić?! Na zajęciach fitness w godzinę spalam z 400 kcal może a tu wlewam 570 do 760 !!! No to jak mam chudnąć skoro w samym piciu do treningu mam więcej kalorii niż spalam??? Nie rozumiem tego. Prawda jest też taka, ze jak zaczęłam się rygorystycznie stosować do tego co jest napisane o posiłkach około treningowych to zaczęłam tyć :/ dopiero jak zmniejszyłam wszystkie porcję o połowę to znowu chudnę. I terz zjeść zjem ale to są na prawdę mikro porcje...Niestety głodna nie jestem tylko do ok godziny 12:00 bo mnie śniadanie trzyma a to jedyny obfitszy posiłek z całego dnia po 19:00 to już się tragedia zaczyna po treningu jak zjem troszkę kurczaka i pare warzywek to po 30 min już chcę więcej i więcej i tylko liczę czas do zaśnięcia żeby rano znowu móc zjeść śniadanie. Niestety odchudzanie się to straszne wyrzeczenia ciężko jest no ale efekty po woli widać . Ja mam ylko te szczęście, że lubię ćwiczyć więc nie jest to dla mnie aż tak niemiłe ale jeść tez lubię więc 50/50. Pozdrawiam i pamiętajcie na redukcji niestety trzeba mocno ograniczać maksymalnie 1500 kcal jak się ma ciężką pracę a jak przy biureczku to 1000 wystarczy.

---------- Dopisano o 08:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewelina_J Pokaż wiadomość
Dziś po interwałach:
zaraz po: jabłko i odżywka białkowa
po 2 godzinach: tuńczyk wsw, brązowy ryż, warzywa

Dobrze jem?
Podziwiam Cię za tego tuńczyka, ja go próbowałąm na różne sposoby i ni hu hu. Zazwyczaj swoją karierę w mojej kuchni kończył w misce kota który też go jeśc nie chce nie wiem czemu ehhh... Wiem, że ryby sa świetne jeżeli chodzi o białko ale tylko jakiś ładny kawałek bez ości an parze z cytryną czasami wsunę. Też myślałm o jakiś tabletkach Omega 3 +6 bo ryb bardzo mało jem :/.
__________________
Kiss my shiny metal ass!!!
AzjatSmok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 08:30   #1257
Ewelina_J
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_J
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 133
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

A ja lubię tuńczyka, więc to żaden wyczyn Z początku wydawał mi się trochę za słony, ale teraz już nie... spróbuj zrobić pastę do chleba, z cebulką, jogurtem, innymi ulubionymi warzywami i ziołami, może w ten sposob dasz radę zjeść a z czasem się przyzwyczaisz
Ewelina_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 17:03   #1258
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez AzjatSmok Pokaż wiadomość
Jeżeli chcesz schudnąć to odżywkę białkowa możesz zjeść dopiero jak do domu przyjdziesz. Po treningu wystarczy jabłko, banan 2-3 wafle ryżowe. Ja osobiście zazwyczaj jem właśnie wafle ryżowe i popijam wodą na spokojnie potem do domku zrobić kurczaka z warzywami. Z warzywami tak jak wcześniej dziewczyny pisały, że w objętości ok 1 szklanki . Ogólnie trzeba na prawdę mało jeść żeby schudnąć nawet przy ćwiczeniach. Bo jak się dużo ćwiczy to organizm się domaga więcej jedzenia :/. Ja się zastanawiałam nad odżywkami węglowodanowymi w proszku ale jak przeglądałam oferty z tymi specyfikami to osłupiałam bo w 100 ml ma to 190 kcal!!! skoro ,mam wypić z 200ml przed treningiem i tyleż po to kiedy mam to spalić?! Na zajęciach fitness w godzinę spalam z 400 kcal może a tu wlewam 570 do 760 !!! No to jak mam chudnąć skoro w samym piciu do treningu mam więcej kalorii niż spalam??? Nie rozumiem tego. Prawda jest też taka, ze jak zaczęłam się rygorystycznie stosować do tego co jest napisane o posiłkach około treningowych to zaczęłam tyć :/ dopiero jak zmniejszyłam wszystkie porcję o połowę to znowu chudnę. I terz zjeść zjem ale to są na prawdę mikro porcje...Niestety głodna nie jestem tylko do ok godziny 12:00 bo mnie śniadanie trzyma a to jedyny obfitszy posiłek z całego dnia po 19:00 to już się tragedia zaczyna po treningu jak zjem troszkę kurczaka i pare warzywek to po 30 min już chcę więcej i więcej i tylko liczę czas do zaśnięcia żeby rano znowu móc zjeść śniadanie. Niestety odchudzanie się to straszne wyrzeczenia ciężko jest no ale efekty po woli widać . Ja mam ylko te szczęście, że lubię ćwiczyć więc nie jest to dla mnie aż tak niemiłe ale jeść tez lubię więc 50/50. Pozdrawiam i pamiętajcie na redukcji niestety trzeba mocno ograniczać maksymalnie 1500 kcal jak się ma ciężką pracę a jak przy biureczku to 1000 wystarczy.

---------- Dopisano o 08:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:26 ----------


Podziwiam Cię za tego tuńczyka, ja go próbowałąm na różne sposoby i ni hu hu. Zazwyczaj swoją karierę w mojej kuchni kończył w misce kota który też go jeśc nie chce nie wiem czemu ehhh... Wiem, że ryby sa świetne jeżeli chodzi o białko ale tylko jakiś ładny kawałek bez ości an parze z cytryną czasami wsunę. Też myślałm o jakiś tabletkach Omega 3 +6 bo ryb bardzo mało jem :/.
A ja uważam że białko jest potrzebne zaraz po treningu. Nie ważne czy jest się na redukcji, czy na masie. Tylko ilość węgli się dostosowuje do swojego celu.
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 18:16   #1259
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

białka podstawa. zgadzam się
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 10:21   #1260
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

ja wczoraj po treningu zjadlam
Kuskus z piersia kurczaka i rodzynkami
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-31 19:13:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:37.