Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-06, 15:09   #3661
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

A Aquify chyba mają konserwant?
Może princessmadzia po prostu coś sobie ,,wpakowała" do oczu niechcący i podrażnienie już przeszło, a nie ma nic wspólnego z kroplami

Malla,
a Ty nie chces ztych biolanów, bo mi nie odpowiedziałaś?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 15:19   #3662
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Albo krople nie były sterylne, przechowywane w złych warunkach itp. Przyczyny pewnie nigdy nie dojdziemy...

Dziękuję, Ineso, ostatnio nie potrzebuję kropli
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 15:56   #3663
Chichibi
Raczkowanie
 
Avatar Chichibi
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 165
GG do Chichibi
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

dziewczyny mam problem z soczewkami.

Założyłam dziś soczewki tak jak zwykle, załozły sie elegancko. Poszłam na zajęcia i zaczeło mnie oko strasznie jedno piec. Kiedy wrocilam z zajec do domu to zdjełam je bo juz nie moglam z bólu wytrzymac. A co sieokazało? jedna z soczewek się naderwała.. nie wiem w jaki sposob ani jak to sie stało, bo rano wyglądała normalnie -tak jak zwykle. A naderwała sie i ten naderwany koniec sterczy, i to on mnie podrażanial w oko. Stąd moje pytanie, czy to możliwe że soczewka może się naderwać ot tak po prostu na oku?
__________________
Nie ważne gdzie, ważne że...







wegetarianka
Chichibi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 16:13   #3664
princessmadzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 163
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Wiecie co przetestuje te krople raz jeszcze i zobacze czy się powiększają objawy czy nie Przechowywałam je tak jak powinny być przechowywane, nie dotykałam nimi nic. Może tak jest, że moje oczy nie tolerują tych kropli i tyle

---------- Dopisano o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

Ineso Te krople AQuify mają konserwant, ale do momentu prowadzenia do oka, przynajmniej tak na nich jest napisane
__________________
Magicznie ZAKOCHANA
princessmadzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 17:05   #3665
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Proszę, oto skład posiadanego przeze mnie żelu antybakteryjnego dla soczewkowiczów EyEye Sanilon:
70% Alcohol Denat, Aqua, Glycerine, Carbomer, Tetrahydroxypropyl, Ethylenediamine, Panthenol.

Nie widziałam jeszcze takiego bez alkoholu. W końcu dzięki czemuś żel musi dezynfekować i szybko wysychać.
no to troszke sie zdziwilam. i nie piecze? nic a nic?
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 21:53   #3666
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Właśnie, że jak umyję ręce i je nim wysmaruję, to piecze...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 20:44   #3667
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

ale czy w oczy nie piecze? chodzi o to czy w warunki ekstremalne (zakladanie soczewek na woodstoku np ) by sie nadał
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-09, 19:49   #3668
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

przecież cały czas o tym piszę
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-10, 20:29   #3669
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

jakis zakret mialam, zrozumialam, ze piecze cie w rece
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-11, 09:42   #3670
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Może faktycznie nie ujęłam tego dosłownie... Ale w oczy, w oczy
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-11, 16:22   #3671
NicNieMusisz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: połud.-zachód
Wiadomości: 1 011
GG do NicNieMusisz
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

a czy wiedzą panie moze co oznacza taka czerwona kropka na oku po noszeniu soczewek?
koleżanka sobie kupiła ostatnio. ponosiła jeden dzien i na wieczór dostała taką kropkę. ja nosze i nigdy styczności z takim czymś nie miałam.
__________________

NicNieMusisz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-11, 16:52   #3672
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Najlepiej będzie wrócic do punktu, w którym dobierane były soczewki i dać to obejrzeć specjaliście.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-11, 17:49   #3673
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez NicNieMusisz Pokaż wiadomość
a czy wiedzą panie moze co oznacza taka czerwona kropka na oku po noszeniu soczewek?
koleżanka sobie kupiła ostatnio. ponosiła jeden dzien i na wieczór dostała taką kropkę. ja nosze i nigdy styczności z takim czymś nie miałam.
Ja kiedyś miałam taką jakby kropkę, a dokładniej była to wiązka naczynek krwionośnych co wyglądało jak zaczerwieniony punkt. Po wizycie u optometrysty okazało się, ze soczewki które kupiłam sobie sama (zerowa wtedy wiedza na ten temat.... ) źle się centrują i akurat na tym oku krawędź soczewki opiera się na granicy między białkiem a tęczówką. Z powodu podrażnienia robiło mi się to czerwone.
Zresztą jak się dobrze przyjrzę, to na prawym oku soczewka nie centruje mi się tak idealne jak na lewym ale w niczym mi to nie przeszkadza.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-12, 16:58   #3674
kinia61
Raczkowanie
 
Avatar kinia61
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 42
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Witam dziewczyny, mam pytanie, tylko nie wiem czy się nie powtórzę bo szczerze mówiąc nie czytałam całego wątku. Jeżeli takie pytanie już było to sorki. Otóż od 3 miesięcy noszę soczewki kupione w Vision Expres- I WEAR dla astygmatyków. Za miesiąc muszę kupić następne i znalazłam stronę SZKŁA.COM. Mają tam konkurencyjne bardzo ceny, ale mam wątpliwości. Boję się żeby nie kupić czegoś niepewnego. Kupowałyście w tym sklepie internetowym? Można im zaufać co do oryginalności produktów?
kinia61 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-12, 17:01   #3675
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

A wiesz, co masz kupić?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-12, 17:43   #3676
kinia61
Raczkowanie
 
Avatar kinia61
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 42
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Wiem. Mam receptę z Vision Express i tam są podane wszystkie parametry. Nie boję się że kupię szkła o niewłaściwej mocy. Chodzi mi raczej o to żeby nie kupić jakiejś podróbki, którą mogę sobie zrobić więcej szkody niż pożytku. Po prostu zobaczyłam że można kupić to samo taniej, tylko chcę się upewnić że cena nie odzwierciedla jakości...
kinia61 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-12, 17:50   #3677
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

W takim razie to dobry sklep, ciesz się z zakupów.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-12, 18:59   #3678
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez kinia61 Pokaż wiadomość
Wiem. Mam receptę z Vision Express i tam są podane wszystkie parametry. Nie boję się że kupię szkła o niewłaściwej mocy. Chodzi mi raczej o to żeby nie kupić jakiejś podróbki, którą mogę sobie zrobić więcej szkody niż pożytku. Po prostu zobaczyłam że można kupić to samo taniej, tylko chcę się upewnić że cena nie odzwierciedla jakości...
nie chodzi tylko o samą moc soczewki, ale o to jak się konkretnie nazywa ta soczewka, która została Tobie dopasowana.
Jeżeli masz podaną nazwę to jak najbardziej możesz kupować soczewki gdzie indziej.
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-12, 23:06   #3679
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez kinia61 Pokaż wiadomość
Wiem. Mam receptę z Vision Express i tam są podane wszystkie parametry. Nie boję się że kupię szkła o niewłaściwej mocy. Chodzi mi raczej o to żeby nie kupić jakiejś podróbki, którą mogę sobie zrobić więcej szkody niż pożytku. Po prostu zobaczyłam że można kupić to samo taniej, tylko chcę się upewnić że cena nie odzwierciedla jakości...
Hmmm, tak to jest jak ludzie nie mają nawet bladego pojęcia, na co składa się cena. Otóż cena soczewek, tak samo jak pomidorów czy kondomów to cena wyrobu+transport+magazyno wanie+pośrednicy+marże na wszystkich poprzednich etapach. No i na końcu marża ostatecznego sprzedawcy. Im mniej pośredników, im krótszy czas magazynowania, mniejsze koszty transportu tym niższa cena każdego artykułu.

W internecie jest mniej pośredników, za magazyn nikt nie płaci bo leży już u sprzedawcy, nie ma składowania w sklepie, zatrudniania sprzedawców itp. Stąd niższa cena i cześć pieśni.

Pominę fakt że technologia wyrobu soczewek jest na tyle skomplikowana, że podrobienie jest wręcz niemożliwe. Jedyne co się może zdarzyć to to, że wyślą ci cegłę, ale chyba nie pomylisz ich z soczewkami. Nie ma się czego obawiać, sprzedawcy mają za dużo do stracenia przy niezadowolonych klientach.

Nie radziłabym jedynie kupować soczewek/resztek po kimś - nie wiadomo jak były składowane, czy nie są uszkodzone opakowanka te małe z soczewkami itd.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-13, 16:14   #3680
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Ja dzisiaj odebrałam mój zamówiony płyn Zero-Seven. Ale niestety wypróbuję dopiero w listopadzie, jak mi się skończą aktualne soczewki, bo teraz używam Solo Care na zmianę z AoSept. I zamówiłam też krople Lens Vision i dopiero później przeczytałam wypowiedź Malli, że są kiepskie Ale jak już mam to zużyję. I mam nauczkę na przyszłość, żeby najpierw czytać opinie, a potem zamawiać...
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-13, 17:23   #3681
201606242122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 622
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

ja słyszałam taką opinię, że można zamiast płynu stosować sól fizjologiczną, taką metodę stosuje moja znajoma, która dużo podróżuje a jak wiadomo nie można na pokład samolotu zabierać płynów.
czy to jest bezpieczne? czy nie zaszkodzi w jakiś sposób soczewkom?
201606242122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-13, 18:08   #3682
northern_star
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 278
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez zuleyka89 Pokaż wiadomość
ja słyszałam taką opinię, że można zamiast płynu stosować sól fizjologiczną, taką metodę stosuje moja znajoma, która dużo podróżuje a jak wiadomo nie można na pokład samolotu zabierać płynów.
czy to jest bezpieczne? czy nie zaszkodzi w jakiś sposób soczewkom?
sol fizjologiczna nie usuwa osadow bialkowych itp.

dlatego na co dzien powinno sie uzywac plynu, a soli fizjologicznej w ekstremalnych przypadkach, np. jak skonczy Ci sie plyn
__________________
Il n'est rien de réel que le reve et l'amour
northern_star jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-13, 19:01   #3683
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez zuleyka89 Pokaż wiadomość
ja słyszałam taką opinię, że można zamiast płynu stosować sól fizjologiczną, taką metodę stosuje moja znajoma, która dużo podróżuje a jak wiadomo nie można na pokład samolotu zabierać płynów.
czy to jest bezpieczne? czy nie zaszkodzi w jakiś sposób soczewkom?
niestety jest to bardzo niebezpieczne dla oczu i nie powinno się tak robić.
Sól fizjologiczna nie ma właściwości dezynfekujących, odbiałczających ani nawilżających. Jeżeli zostawimy w niej soczewki po całym dniu noszenia na oczach to bakterie, które się na nich osadziły, będą mogły swobodnie się namnażać i odżywiać osadami, które też się zbierają na soczewkach każdego dnia.
Zdenaturowane białka, które nie zostają usunięte z powierzchni soczewek mogą powodować podrażnienie oka lub wywołać reakcję alergiczną.
Na prawdę nie polecam używać soli fizjologicznej zamiast płynu a na wyjazdy, gdzie nie można zabrać płynu proponuję kupować soczewki jednodniowe
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-13, 19:26   #3684
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
I zamówiłam też krople Lens Vision i dopiero później przeczytałam wypowiedź Malli, że są kiepskie Ale jak już mam to zużyję. I mam nauczkę na przyszłość, żeby najpierw czytać opinie, a potem zamawiać...
Ale ja nie jestem żadną wyrocznią, na ocenianiu składów nie jeden raz się przejechałam...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-13, 19:31   #3685
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Ale ja nie jestem żadną wyrocznią, na ocenianiu składów nie jeden raz się przejechałam...
Ale jakąś wiedzę w tym kierunku masz. Ja nie mam pojęcia o składnikach, składach itp. Zawsze jednak lepiej kupić coś, co ma pozytywne opinie

Od jutra zacznę testowanie, to zobaczę jak na mnie podziałają te krople. Zresztą ostatnio mnie drażnią soczewki - jednego dnia w ogóle ich nie czuję, innego non stop je czuję na oku i mnie uwierają. Nie wiem, czemu tak jest
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-13, 22:38   #3686
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Hmm, ja w ogóle uważam, że oczywiście nie zaszkodzi sprawdzić, co inni mówią o naszych soczewkach, ale to jest tak, jak np z tabletkami anty - dla mnie np yasmin jest beznadziejny, o czym podzieliłam się w osobnych wątkach, a inne biorą go z powodzeniem i sobie chwalą. Tak samo z płynami i kroplami - jedne będą lepiej współgrać z Twoimi soczewkami, składem osadów z Twojego oka, Twoim trybem życia, środowiskiem życia a inne gorzej. I jest to nieporównywalne tak naprawdę.

Faktem jest, że konserwanty oraz EDTA (wiąże metale ciężkie poprzez chelację) są środkami silnymi - i przez większość gorzej tolerowanymi. Jednak może się okazać, że mimo to służą dobrze. Tak samo jak z jedzeniem - jedni od konserwantów dostają bólu brzucha, inni mają bakteriofobię i jak pomyślą o zjedzeniu kiełbasy niekonserwowanej na drugi dzień dostają ataku paniki
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 20:07   #3687
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Proszę, oto skład posiadanego przeze mnie żelu antybakteryjnego dla soczewkowiczów EyEye Sanilon:
70% Alcohol Denat, Aqua, Glycerine, Carbomer, Tetrahydroxypropyl, Ethylenediamine, Panthenol.

Nie widziałam jeszcze takiego bez alkoholu. W końcu dzięki czemuś żel musi dezynfekować i szybko wysychać.
Kupiłam dziś chusteczki antybakteryjne bez alkoholu, w których skąłdnikiem bakteriobójczym jest CPC.
Może to jakaś alternatywa? Nie testowałam, nie wiem czy szczypią.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 22:14   #3688
marta1986222
Zakorzenienie
 
Avatar marta1986222
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z naszego M.
Wiadomości: 6 436
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Czy króraś z Was może polecić dobrego optyka z Bielska-Białej?
Z góry dziękuje.
__________________

Zuzia
04.09.2012
g.3.20
3020g,52cm


Hania
09.03.2016
g.20.45
3000g 53 cm










marta1986222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-15, 08:26   #3689
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Kupiłam dziś chusteczki antybakteryjne bez alkoholu, w których skąłdnikiem bakteriobójczym jest CPC.
Może to jakaś alternatywa? Nie testowałam, nie wiem czy szczypią.
Z tego co wiem to CPC czyli chlorek cetylpyridyny nie jest bakteriobójczy, a jedynie zmiata resztki po zabitych bakteriach, które to resztki moga wywołać odpowiedź organizmu w postaci stanu zapalnego.

A tak w ogóle to mam do was pytanie - noszę Acuvue Oasys, wcześniej nosiłam jednodniówki, ale koszt jednak za duży. Byłam u optometrystki na dobór nowych soczewek i okularów, bo też miałam już znacznie za słabe. Okulary dostałam OP -4,25 OL-3,75. Jednak soczewki dostałam OP -3,5 OL -3,25. Dziwi mnie różnica, bo wiem że soczewki powinny byc słabsze od okularów o ok. 0,5D, a w prawym oku jest to 0,75. Ale widziałam dobrze w salonie, więc dlatego takie dostałam. Jednak im dłużej je noszę mam wrażenie że prawe oko jest jakby bardziej wysilone, zduszone. Może jednak powiększyć o to 0,25? Tyle że już kupiłam 2x6szt na zapas, no i nie uśmiecha mi się po raz kolejny iść do optometrystki żeby to zaaprobowała. Może jednak poczekać i to prawe oko się trochę podciągnie??
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif

Edytowane przez owieczkaa
Czas edycji: 2010-10-15 o 09:43
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-15, 12:37   #3690
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Z tego co wiem to CPC czyli chlorek cetylpyridyny nie jest bakteriobójczy, a jedynie zmiata resztki po zabitych bakteriach, które to resztki moga wywołać odpowiedź organizmu w postaci stanu zapalnego.
Nie znam w ogóle tego środka.
Napisałam tylko, co jest napisane na opakowaniu
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:16.