Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro. - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-24, 07:04   #2161
LillyS
Zadomowienie
 
Avatar LillyS
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 775
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Drogie Allegro, wywalać, wywalać
http://allegro.pl/hogo-boos-50ml-dla...332274771.html
Jak to jest dla faceta z klasą to ja jestem Nina Ricci
LillyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 07:30   #2162
MYSZECZKA_83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 130
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

No coż widzocznie niektóre osoby sprzedające na Allegro maja nieco odmienne gusta niż My
A co sądzicie o innej praktyce bardzo częstej na Allegro - chcę na przykład wyszukać aukcje z ubraniami firmy Tiffi i wpisuję to słowo w wyszukiwarkę. Pojawiają mi sie aukcję, gdzie w tytule jest to słowo, ale bardzo często sie okzauje, że jest to tylko sposób coponiektórych na przyciągnięcie osoby do obejrzenia aukcji, gdyż przeglądając aukcję okzauje się np. że dana bluzka jest "jak Tiffi" - jeśli chodzi o moje zdanie to jest to wprowadzanie w błąd i takie osoby powinny dostawać conajmniej ostrzeżenie od Allegro a aukcje powinny być usuwane
MYSZECZKA_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 07:38   #2163
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

A mnie bulwersuje brak kontaktu ze sprzedającym
27.10 kupiłam przedmiot (dzisiaj mijają 4 tygodnie) i od razu zrobiłam przelew. Sprzedająca na stronie "o mnie" ma napisane, że wysyła tylko w piątki - ok, nawet jeśli by wysłała 5.11 to przesyłka (nawet ekonomiczna) już dawno powinna do mnie dotrzeć. 15.11 napisałam do sprzedającej maila z prośbą o numer nadania - zero odpowiedzi. 21.11 napisałam kolejną wiadomość - nadal nic. Do allegro loguje się codziennie więc dostęp do netu ma. Tak więc po 4 tygodniach nie mam ani zakupionego przedmiotu ani jakiejkolwiek wiadomości tłumaczącej opóźnienie.
Po czymś takim już wiem, że po raz kolejny nic od takiej osoby nie kupię

Edit. I nie jest to oczywiście pierwsza taka sytuacja

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2010-11-24 o 07:47
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 13:02   #2164
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez MYSZECZKA_83 Pokaż wiadomość
No coż widzocznie niektóre osoby sprzedające na Allegro maja nieco odmienne gusta niż My
A co sądzicie o innej praktyce bardzo częstej na Allegro - chcę na przykład wyszukać aukcje z ubraniami firmy Tiffi i wpisuję to słowo w wyszukiwarkę. Pojawiają mi sie aukcję, gdzie w tytule jest to słowo, ale bardzo często sie okzauje, że jest to tylko sposób coponiektórych na przyciągnięcie osoby do obejrzenia aukcji, gdyż przeglądając aukcję okzauje się np. że dana bluzka jest "jak Tiffi" - jeśli chodzi o moje zdanie to jest to wprowadzanie w błąd i takie osoby powinny dostawać conajmniej ostrzeżenie od Allegro a aukcje powinny być usuwane
takie aukcje są usuwane, oczywiście nie nadążają ze wszystkim, ale po zgłoszeniu usuwają
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 20:40   #2165
LillyS
Zadomowienie
 
Avatar LillyS
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 775
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Teraz Allegro wymyśliło se zmianę hasła - przymusową Nieważne że niedawno zmieniałam, ważne że oni rządzą
LillyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 22:29   #2166
Paolo87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 62
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Dla mnie Allegro w ogóle jest śmieszne. Np. te wymagane przy rejestracji dane: imię, nazwisko, adres, e-mail - to rozumiem - ale po jaką cholerę obowiązkowo telefon? Kiedyś miałem taką sytuację, że kupujący wycofał moją ofertę (z komentarzem o braku zaufania) , napisał e-maila z żądaniem (tak, żądaniem) wyjaśnień i zgłosił niekompletność danych (swoją drogą nie znoszę takich, chce wycofać ofertę - niech wycofuje, ale po jaką cholerę zgłasza?), bo 200 pozytywnych komentarzy go nie przekonało, że nie jestem krętaczem. Dlaczego tak mnie wkurza to z wymaganiem telefonu? Ponieważ nie mam i nie korzystam z telefonu ani stacjonarnego ani komórkowego. I co w takiej sytuacji? Miałem podać jakiś z głowy wzięty nr byleby było parę cyfr wpisanych w odpowiednią rubrykę a na które nikt się nie dodzwoni? A może nr do zakładu gdzie można mnie zastać parę godzin i którego i tak nie mam czasu odebrać bo albo skracam nogawki spodni, które nie wiem na jakich olbrzymów są szyte , albo robię przymiarki z klientkami? Dla mnie najważniejszy jest kontakt e-mailowy z kupującym, bo taką wymianę zdań zawsze mogę zachować i w razie czego mieć jako dowód. Pamiętam, że kiedy się rejestrowałem to jakoś udało mi się zarejestrować tak, że pole "telefon" w ustawieniach konta miałem puste. Czy Allegro, w erze Skype'a i jemu podobnych, nie przewiduje, że ktoś może nie mieć nr tel.?

Edytowane przez Paolo87
Czas edycji: 2010-11-24 o 22:48
Paolo87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 07:25   #2167
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
A mnie bulwersuje brak kontaktu ze sprzedającym
27.10 kupiłam przedmiot (dzisiaj mijają 4 tygodnie) i od razu zrobiłam przelew. Sprzedająca na stronie "o mnie" ma napisane, że wysyła tylko w piątki - ok, nawet jeśli by wysłała 5.11 to przesyłka (nawet ekonomiczna) już dawno powinna do mnie dotrzeć. 15.11 napisałam do sprzedającej maila z prośbą o numer nadania - zero odpowiedzi. 21.11 napisałam kolejną wiadomość - nadal nic. Do allegro loguje się codziennie więc dostęp do netu ma. Tak więc po 4 tygodniach nie mam ani zakupionego przedmiotu ani jakiejkolwiek wiadomości tłumaczącej opóźnienie.
Po czymś takim już wiem, że po raz kolejny nic od takiej osoby nie kupię

Edit. I nie jest to oczywiście pierwsza taka sytuacja
Finloro, i co masz zamiar w takiej sytuacji zrobić? Domyślam się że musi chodzić o niedrogi przedmiot, więc pewnie skończy się na wystawieniu negatywu... Ciekawa jestem czy Allegro pomaga w jakiś sposób Kupującym którzy tak są potraktowani - nie mogę nic o tym znaleźć w regulaminie...
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-25, 09:25   #2168
miphuhiz
Zakorzenienie
 
Avatar miphuhiz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 033
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
A mnie wkurza brak komentarzy od sprzedających. Skoro ja po otrzymaniu przedmiotu potrafię poświęcić te 2 sekundy na wystawienie komentarza to czemu druga strona nie może zrobić tego samego? Tym bardziej kiedy na stronie o mnie ma napisane, że po zakończeniu aukcji oczekuje komentarza.


Komentarze tez buduja wiarygonosc kupujacego. A nie, ze kupilam 1000 rzeczy a mam 5 komentarzy :|

Cytat:
Napisane przez Paolo87 Pokaż wiadomość
Heh, mam wrażenie, ze ta zmiana to taka furtka dla osób, które z jakiegoś powodu wyleciały z Allegro z zablokowanym kontem (najczęściej są to niesolidni kupujący, którzy zebrali trzy ostrzeżenia), aby mogły nadal kupować na Allegro, (bo tak naprawdę tylko dla nich problemem mogłoby być zarejestrowanie konta). Ale skoro tak to może niech im nie blokują kont - na jedno wyjdzie a przynajmniej "czarna lista" nie straci racji bytu.
A to mnie wkurza. moim zdaniem co 100 komentarzy pozytywnych jedno ostrzezenie powinno byc anulowane. albo jakos inaczej. Ja mam konto juz pare lat i wydaje mi sie, ze raz na ruski rok mozna zrezygnowac z zakupu, bo cos.
__________________
Rzadko inteligencja idzie w parze z urodą, ale u mnie się tak jakoś złożyło

Edytowane przez miphuhiz
Czas edycji: 2010-11-25 o 09:26
miphuhiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 10:05   #2169
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez miphuhiz Pokaż wiadomość
[...]wydaje mi sie, ze raz na ruski rok mozna zrezygnowac z zakupu, bo cos.
Jak nie chcesz kupować, albo kiedy nie stać Cię jest na zakup to zwyczajnie nie kilkasz. Proste! Nie może być tak, że się klika i potem rezygnuje. To jest niewywiązanie się z umowy kupna-sprzedaży. I do tego lekceważenie kontrahenta.

Edytowane przez homyk
Czas edycji: 2010-11-25 o 10:08
homyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 10:19   #2170
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez homyk Pokaż wiadomość
Jak nie chcesz kupować, albo kiedy nie stać Cię jest na zakup to zwyczajnie nie kilkasz. Proste! Nie może być tak, że się klika i potem rezygnuje. To jest niewywiązanie się z umowy kupna-sprzedaży. I do tego lekceważenie kontrahenta.
zgadzam sie.
i o ile jeszcze potrafie wyobrazic sobie sytuacje w stanie wyjatkowym, to takie lekkie powiedzienie, ze raz na ruski rok mozna sobie zrezygnowac z zakupu, mnie obrusza bardzo
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 10:22   #2171
miphuhiz
Zakorzenienie
 
Avatar miphuhiz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 033
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez homyk Pokaż wiadomość
Jak nie chcesz kupować, albo kiedy nie stać Cię jest na zakup to zwyczajnie nie kilkasz. Proste! Nie może być tak, że się klika i potem rezygnuje. To jest niewywiązanie się z umowy kupna-sprzedaży. I do tego lekceważenie kontrahenta.
Wiem o tym. ale np. ostatnio kupilam maszynke do mielenia dla mamy, po paru godzinach okazalo sie, ze siostra tez juz kupila maszynke. Pierwszy raz od paru lat zdarzyla sie taka. Zadzwonilam, syptalam czy moge odstapic od umowy kupna sprzedazy, pozwolono a pomimo to mam ostrzeznie, ktore juz bede miala do usranej smierci.
__________________
Rzadko inteligencja idzie w parze z urodą, ale u mnie się tak jakoś złożyło
miphuhiz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-25, 10:25   #2172
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
zgadzam sie.
i o ile jeszcze potrafie wyobrazic sobie sytuacje w stanie wyjatkowym, to takie lekkie powiedzienie, ze raz na ruski rok mozna sobie zrezygnowac z zakupu, mnie obrusza bardzo
Dokładnie
homyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 10:26   #2173
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 108
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Może jakbyś zaproponowała zwrot kosztów prowizji, wystawienia i ponownego wystawienia sprzedający by też zachował się inaczej .
Ostrzeżenia się chyba przedawniają...
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 10:42   #2174
miphuhiz
Zakorzenienie
 
Avatar miphuhiz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 033
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Może jakbyś zaproponowała zwrot kosztów prowizji, wystawienia i ponownego wystawienia sprzedający by też zachował się inaczej .
Ostrzeżenia się chyba przedawniają...
Szczerze to juz nawet nie o to chodzi.
Ale zadzwonilam tam, zapytalam o mozliwosc odstapienia od umowy. Powiedzieliby, ze nie ma takiej mozliwosci albo zwroc nam kase za to czy tamto, to ok. albo bym jednak sfinalizowala transakcje albo zaplacila ile chca. Ewentualnie odstapila od umowy do 10 dni od otrzymania przesylki (do czego mam prawo).
Ale to mnie wkurza, ze wlasnie zdarzyla mi sie wyjatkowa sytuacja (skad moglam wiedziec, ze siostra tez to kupi) raz na pare lat a teraz bede miala to ostrzezenie (mam nadzieje, ze rzeczywiscie sie przedawniaja)

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

I oczywiscie rozumiem sprzedajacego.
wiem, ze to moze byc wkurzajace, stresujace i w ogole. ale z drugiej strony jesli ostrzezenia sie nie przedawniaja to tez jest troche wkurzajace. 3 razy na pare lat, na pareset transakcji trafi Ci sie jakas taka sytuacja i mozesz sie pozegnac z kontem na allegro.

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

dobra. Ostrzezenia sa anulowane po 2 latach
wiec nie bedzie sie to za mna ciagnelo az do ...
__________________
Rzadko inteligencja idzie w parze z urodą, ale u mnie się tak jakoś złożyło
miphuhiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 10:43   #2175
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 108
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Rozumiem Twoje wkurzenie mimo wszystko, tylko ja po prostu od razu bym krzyczała, że zwrócę koszty, wtedy oni nie występują o zwrot kosztów do all, bo wtedy dostaje się ostrzeżenie z automatu .
Ja kiedyś brałam udział w licytacji miniaturki zielonego Les Belles i za kilka dni dostałam od bratowej końcówkę tej wody, poprosiłam o wycofanie z licytacji, sprzedający się zgodził, wystąpił o zwrot kosztów wystawienia a ja dostałam ostrzeżenie i od razu trafiłam na czarną listę (potem chciałam kupić coś w opcji KT i zonk)... a to były dopiero moje początki na all i też nie wiedziałam do końca jak to działa. Strasznie, ale to strasznie byłam wtedy wkurzona .

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

Cytat:
Napisane przez miphuhiz Pokaż wiadomość
dobra. Ostrzezenia sa anulowane po 2 latach
wiec nie bedzie sie to za mna ciagnelo az do ...
No i super, moje już w takim razie dawno anulowane .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 17:36   #2176
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez kroliczek190 Pokaż wiadomość
Finloro, i co masz zamiar w takiej sytuacji zrobić? Domyślam się że musi chodzić o niedrogi przedmiot, więc pewnie skończy się na wystawieniu negatywu... Ciekawa jestem czy Allegro pomaga w jakiś sposób Kupującym którzy tak są potraktowani - nie mogę nic o tym znaleźć w regulaminie...
Nie mam pojęcia, poczekam jeszcze kilka dni i wyślę jeszcze jednego maila - do trzech razy sztuka Kwota faktycznie niewielka bo kilkanaście złotych ale nie będe nikomu robić prezentów.
Jeśli nadal nie będę miała żadnej odpowiedzi wystawię negatywa, jeśli dostanę przesyłkę skończy się chyba na neutralu. Martwię się tylko tym, że zakupy na allegro robię z konta TŻ'a więc nie chciałabym mu popsuć statystyki jakimś odwetowym komentarzem - chociaż sprzedająca nie miałabym prawa wystawić mi negatywa bo ja swoją część czyli przelew wykonałam od razu
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 17:40   #2177
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Zdecydowanie nie polecam osoby o loginie looise.

Korektor, jaki sprzedaje ma datę produkcji 2000 ROK! W dodatku nie zgodził się na zwrot.

http://allegro.pl/ysl-touch-eclat-ra...325049953.html
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 18:08   #2178
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Szczyt beszczelnosci
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 20:57   #2179
miphuhiz
Zakorzenienie
 
Avatar miphuhiz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 033
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez aaricia8 Pokaż wiadomość
Zdecydowanie nie polecam osoby o loginie looise.

Korektor, jaki sprzedaje ma datę produkcji 2000 ROK! W dodatku nie zgodził się na zwrot.

http://allegro.pl/ysl-touch-eclat-ra...325049953.html
w przypadku kup teraz mozesz do 10 dni od chwili otrzymania produktu odstapic od umowy, bez zadnych konsekwencji
__________________
Rzadko inteligencja idzie w parze z urodą, ale u mnie się tak jakoś złożyło
miphuhiz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-25, 21:10   #2180
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 108
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez miphuhiz Pokaż wiadomość
w przypadku kup teraz mozesz do 10 dni od chwili otrzymania produktu odstapic od umowy, bez zadnych konsekwencji
Tylko jeżeli sprzedaje firma, on sprzedawał chyba jako osoba prywatna .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 21:18   #2181
miphuhiz
Zakorzenienie
 
Avatar miphuhiz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 033
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Tylko jeżeli sprzedaje firma, on sprzedawał chyba jako osoba prywatna .
nie ma znaczenia.
Przy opcji Kup teraz masz 10 dni, od chwili otrzymania towaru, na odstapienie od umowy kupna sprzedazy.
__________________
Rzadko inteligencja idzie w parze z urodą, ale u mnie się tak jakoś złożyło
miphuhiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 21:21   #2182
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 108
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez miphuhiz Pokaż wiadomość
nie ma znaczenia.
Przy opcji Kup teraz masz 10 dni, od chwili otrzymania towaru, na odstapienie od umowy kupna sprzedazy.
Bzdura .
Tylko od firmy .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 21:23   #2183
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Tylko jeżeli sprzedaje firma, on sprzedawał chyba jako osoba prywatna .
masz racje, Asiu
tylko przedsiebiorca ma obowiazek przyjmowac takie zwroty, o jakich mowi miphuhiz. aczkolwiek w przypadku aaricii8, jesli faktycznie rok produkcji to 2000, produkt mozna zawsze reklamowac w ramach rekojmi.
aariciu, jakbys byla zainteresowana szczegolami, daj znac

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------

Cytat:
Napisane przez miphuhiz Pokaż wiadomość
nie ma znaczenia.
Przy opcji Kup teraz masz 10 dni, od chwili otrzymania towaru, na odstapienie od umowy kupna sprzedazy.
mozesz podac podstawe prawna?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 06:29   #2184
miphuhiz
Zakorzenienie
 
Avatar miphuhiz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 033
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Bzdura .
Tylko od firmy .


ale sie wyglupilam
Na serio myslalam, ze to dotyczy wszystkich sprzedajacych. Mea culpa
__________________
Rzadko inteligencja idzie w parze z urodą, ale u mnie się tak jakoś złożyło
miphuhiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 07:27   #2185
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia, poczekam jeszcze kilka dni i wyślę jeszcze jednego maila - do trzech razy sztuka Kwota faktycznie niewielka bo kilkanaście złotych ale nie będe nikomu robić prezentów.
Jeśli nadal nie będę miała żadnej odpowiedzi wystawię negatywa, jeśli dostanę przesyłkę skończy się chyba na neutralu. Martwię się tylko tym, że zakupy na allegro robię z konta TŻ'a więc nie chciałabym mu popsuć statystyki jakimś odwetowym komentarzem - chociaż sprzedająca nie miałabym prawa wystawić mi negatywa bo ja swoją część czyli przelew wykonałam od razu
Dzięki za odpowiedź Finloro i życzę Ci oczywiście aby przesyłka dotarła - jeśli tak się stanie, sugeruję byś jednak wystawiła pozytyw (lub żadnego komentarza) bo założę się że nawet neutral skończy się odwetowym neutralem
Ja ostatnio niedrogo sprzedałam produkt na allegro i Kupujący parę tygodni nie dawał znaku życia - kiedy wystąpiłam o zwrot prowizji, nagle się odezwał z przeprosinami i wyjaśnieniem że nie miał dostępu do netu... Nie drążyłam tematu, choć widziałam na własne oczy ze logował się codziennie. Wycofałam prośbę o zwrot prowizji i dogadałam się - po to by nie paskudzić sobie konta gdzie mam same pozytywy. Szwagierka się śmieje że bez sensu darować ludziom, ze trzeba karać niesolidnych dla przykładu bo co z tego jak się nazbiera odwetowych negatywów. Ja jednak staram się kombinować by takich negatywów nie było
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 07:53   #2186
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

http://moda.allegro.pl/woda-toaletow...324043345.html

Posługiwanie sie nazwa Davidoff i pisanie ze to doskonała podróba oryginału .. Paranoja
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 08:28   #2187
BlueberryMilkshake
Zadomowienie
 
Avatar BlueberryMilkshake
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 880
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez kroliczek190 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź Finloro i życzę Ci oczywiście aby przesyłka dotarła - jeśli tak się stanie, sugeruję byś jednak wystawiła pozytyw (lub żadnego komentarza) bo założę się że nawet neutral skończy się odwetowym neutralem
Ja ostatnio niedrogo sprzedałam produkt na allegro i Kupujący parę tygodni nie dawał znaku życia - kiedy wystąpiłam o zwrot prowizji, nagle się odezwał z przeprosinami i wyjaśnieniem że nie miał dostępu do netu... Nie drążyłam tematu, choć widziałam na własne oczy ze logował się codziennie. Wycofałam prośbę o zwrot prowizji i dogadałam się - po to by nie paskudzić sobie konta gdzie mam same pozytywy. Szwagierka się śmieje że bez sensu darować ludziom, ze trzeba karać niesolidnych dla przykładu bo co z tego jak się nazbiera odwetowych negatywów. Ja jednak staram się kombinować by takich negatywów nie było
O właśnie, mnie też to denerwuje, że niesolidny kupujący/sprzedający ma takie samo prawo wystawić mi negatywa, mimo,że to on zawalił(nie dokonał wpłaty/nie odpowiadał na maile/nie wysłał towaru), a ja byłam wporządku i robiłam wszystko, aby transakcja przebiegła prawidłowo. Allegro powinno to w jakiś sposób weryfikować i ukrócić ten proceder odwetowych komentarzy. W końcu komentarz negatywny powinien lądować tylko na koncie tego, kto sobie na niego zasłużył.
BlueberryMilkshake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 08:37   #2188
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Tez miałam dwie takie sytuacje
1. wpacił za mało, zwrot kasy a wczesniej przypomninanie o dopłacie<zero odzewu>, zwrot prowizji, negatyw dla tej osoby a po ponad miesiacu dzwonienie do mnie i dziwienie sie jak moglam dac negatywa. A co najzabawniejsze wpiera, ze wszystko wplaciła < przez PzA>
2. zakupiony towar, po tyg. mail od tej osoby, ze zaplaci za ponad dwa tyg.Grzecznie podziekowalam za taka transakcje, napisalam o zwrot prowizji, ale komenta nie wystawilam

Skoro ktos nie ma kasy to po co licytuje<a jezeli chce kupic, a mnie by zalezało na sprzedazy to zawsze sie mozna dogadac, ale taki mail to powienien byc przed zakupem> Nie raz chciałam cos kupic, ale kasy brakowało i rezygnowałam< dlaczego ktos ma sie stresowac >


Ale jak ktos juz kombinuje ze kase NIBY cala wplacil, lub nie mam kontaktu przez tydzien < a ta osoba loguje sie> to nie mam skrupułów
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)

Edytowane przez enii
Czas edycji: 2010-11-26 o 08:38
enii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 09:25   #2189
LillyS
Zadomowienie
 
Avatar LillyS
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 775
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez enii Pokaż wiadomość
http://moda.allegro.pl/woda-toaletow...324043345.html

Posługiwanie sie nazwa Davidoff i pisanie ze to doskonała podróba oryginału .. Paranoja
Żeby Allegro skisło razem ze swoją akcją odlewkową.
__________________
Na wylocie flakony:
Flower by Kenzo Le Parfum - 40 ml/75
Halle Berry, Reveal, 14,5/50 ml
i próbki
tu
LillyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 10:11   #2190
magdulenka
Zakorzenienie
 
Avatar magdulenka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: B-awaria ;)
Wiadomości: 8 630
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez BlueberryMilkshake Pokaż wiadomość
O właśnie, mnie też to denerwuje, że niesolidny kupujący/sprzedający ma takie samo prawo wystawić mi negatywa, mimo,że to on zawalił(nie dokonał wpłaty/nie odpowiadał na maile/nie wysłał towaru), a ja byłam wporządku i robiłam wszystko, aby transakcja przebiegła prawidłowo. Allegro powinno to w jakiś sposób weryfikować i ukrócić ten proceder odwetowych komentarzy. W końcu komentarz negatywny powinien lądować tylko na koncie tego, kto sobie na niego zasłużył.
Juz chyba o tym wspominalam, ale na ebay'u sprawa jest fajnie rozwiazana,
sprzedajacy nie moze wystawic kupujacemu negatywa, jesli ten za aukcje zaplacil i towar zostal wyslany.
Jesli transakcja nie dojdzie do skutku (czyli kupujacy nie zaplaci), zglasza sie sprawe do ebay'a, oni daja upomnienie, a sprzedajacy dostaje zwrot prowizji i wystawia przedmiot ponownie.
Uwazam, ze to jest ok
__________________
Wciąż szukam...





5269
magdulenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:19.