Ksiąki młodzieżowe- opisy i oceny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-23, 22:40   #1
eweelkka
Raczkowanie
 
Avatar eweelkka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 37

Ksiąki młodzieżowe- opisy i oceny


Najlepsze książki do przeczytania według Was.
Czekam na opinię !
eweelkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 12:08   #2
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Ksiąki młodzieżowe- opisy i oceny

Jest podobny wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=65901
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 10:52   #3
MolKsiazkowy_86
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 91
Dot.: Ksiąki młodzieżowe- opisy i oceny

hmm jeśli ktoś czytał sagę "Zmierzch" i był zadowolony, to z pewnością spodoba się Wam "Szeptem" nie ma tu wampirów, ale są za to zabójczo przystojni upadli aniołowie na tle walki pomiędzy nieśmiertelnymi, a upadłymi aniołami rozkwita wątek miłości pomiędzy Norą, a tajemniczym Patchem ( to ten upadły anioł ). Czyta się szybko i miło. W moim odczuciu książka lepsza niż "Zmierzch", bardziej dojrzała, emocjonalna i zmysłowa. Mnie ta lektura wciągnęła do tego stopnia, że nie mogę się doczekać premiery "Crescendo" 12 stycznia, drugiej częśći "Szeptem"
MolKsiazkowy_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 11:00   #4
kraina czarow
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 102
Dot.: Ksiąki młodzieżowe- opisy i oceny

O jezu zgadzam się z Tobą! Szeptem wymiata! )) Jedna z lepszych książek jakie czytałam i też czekam na drugą cześć sagii. Szkoda tylko, że premiera dopiero 12 stycznia
kraina czarow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 21:21   #5
firstdayofherlife
6 lat z wizażem:)
 
Avatar firstdayofherlife
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ukochane miasto Warszawa <3
Wiadomości: 808
Dot.: Ksiąki młodzieżowe- opisy i oceny

a może któraś z Was by opowiedziała coś o tej książce 'Szeptem'? słyszałam, że wciąga. niby wygooglowac mogę - ale zupełnie co innego przeczytac recenzję wizażanki
firstdayofherlife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 16:13   #6
MolKsiazkowy_86
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 91
Dot.: Ksiąki młodzieżowe- opisy i oceny

Droga wizażanko czytałam Szeptem pierwszy raz kilka miesięcy temu, początkowo była sceptycznie nastawiona bo myślałam, że to kolejna książka typu Zmierzch. Jednak miło się zaskoczyłam i Szeptem jest sto razy lepsze niż Zmierzch (oczywiście moim zdaniem). Ta książka pokazuje bardzo głęboką relację pomiędzy (nie)zwykłą dziewczyną Norą, a tajemniczym Patchem, który jak się okazuje jest upadłym aniołem. Ta lektura mi się spodobała, bo ukazana została miłość zmysłowa i tak tajemnicza i niebezpieczna zarazem, że człowiek nie może się oderwać od czytania. Losy bohaterów oczywiście krzyżują się, bo Patch jest powiązany z zagadkową śmiercią ojca Nory. Dodatkowo toczy się odwieczna walka pomiędzy nieśmiertelnymi a upadłymi.... a Nora jest pośród tego wszystkiego i od jej decyzji zależy bardzo wiele. Ale tego zdradzić nie mogę Mnie pierwsza część tak wciągnęła, że nie mogę się już doczekać drugiej Crescendo, której premiera jest już 12 stycznia generalnie uważam, że słowa nie oddają w pełni chociaż połowy tego klimatu i emocji jakie znajdziesz w tej książce.
MolKsiazkowy_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 16:38   #7
Shizuka351
Przyczajenie
 
Avatar Shizuka351
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 25
Dot.: Ksiąki młodzieżowe- opisy i oceny

Mi się bardzo podobały, jak na tego typu tematykę książki Richelle Mead. Nie są one pisane językiem a'la Dzielny Despero jak Zmierzch, ale każda z nich jest wyjątkowa. Podobają mi się, gdyż nic nie jest pewne, więc na początku książki nie wiadomo czy się dobrze skończy. Jedną wadą jest to, że bohaterowie przez pół książki przygotowują się do jakiejś bardziej porywającej akcji, która trwa strasznie krótko. Richelle napisała parę serii, z czego 2 wyszły w Polsce. Jedna to Akademia wampirów (i wiadomo o czym jest, a druga Namiętność Sukuba opowiada o życiu kobiety-demona, która ma deprawować mężczyzn ^^
Shizuka351 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-03, 19:58   #8
Mysteriness
Zadomowienie
 
Avatar Mysteriness
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 1 339
GG do Mysteriness
Dot.: Ksiąki młodzieżowe- opisy i oceny

A ja bym poleciła 'Świat do góry nogami' Beaty Ostrowickiej nie o wampirach, upadłych aniołach, ale jest świetna. Czytałam 3 razy , za pierwszym i drugim razem ryczałam Jest o zwykłej dziewczynie, która po śmierci matki musi zająć się domem, rodzeństwem... Gorąco polecam


no a fanom pani Meyer polecam 'Intruza' Jak dla mnie całkkiem dobra i dużo lepsza od Zmierzchu, taka... 'dojrzalsza'
__________________

Mysteriness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 15:20   #9
kraina czarow
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 102
Dot.: Ksiąki młodzieżowe- opisy i oceny

Mi też książka szeptem się bardzo podobała. Zanim sama przeczytałam to wypytałam znajomych , czytałam kilka recenzji na forach i stwierdziłam, że zaryzykuje. Jeśli lubisz magiczny klimat zagadkowych powiązań i miłosnych uniesień w fantasy klimacie, uwikłanych w konflikt pomiędzy nieśmiertelnymi i upadłymi aniołami to na pewno Ci się podoba. Dodatkowo teraz masz taki plus, że jak Ci się spodoba książka to od razu możesz sięgnąć po drugą część Crescendo. Ja czytałam szeptem już dłuższy czas temu, więc musiałam troszkę poczekać na kontynuację.
kraina czarow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:55.