Oleje i olejki do włosów - kontynuacja - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-20, 21:21   #511
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez anwen Pokaż wiadomość
a bo ja mam już tak z zapachami (chyba Rybiorek ma podobnie o ile dobrze pamiętam), że zawsze zwracam uwagę na zapach i są takie co mnie potrafią skutecznie zniechęcić do jakiegoś kosmetyku. Kupując olejek wyobrażałam sobie, że będzie tak słodko- migdałowo pachniał. A tym, że rafinowany to ja się nie przejmuję - grunt, że działa
dobrze pamietasz jestem zapachomaniaczka, wacham wszystko co sie da, jak zamawiam przez neta cos pierwszy raz to wiadomo nie ma mozliwosci, jak paczka laduje w biurze (zamawiam zawsze na adres pracy) to otwieram wszystko pod biurkiem i potem nurkuje pod biurko co pare minut az wszystko obwachamczasami tak sie zawacham ze zostaje mi kosmetyk na nosie, i potem ktos mi delikatnie pokazuje zebym sie wytarla

ja mam dwie vatiki, z dabura i amerykanskiej firmy Hairveda, ta amerykanska pachnie przeslicznie w porownaniu do daburowskiej, jak ciasteczka, i wole ja nakladac choc z punktu widzenia skladu daburowska jest lepsza (bo oprocz amli i henny sa jeszcze jakies inne ziolka, a w amerykanskiej amla i henna tylko), no ale zapach daburowskiej mi sie srednio podoba, jednak ze wzgledu na dzialanie zuzyje na zmiane z amerykanska

ale sa kosmetyki ktorych nie dam rady uzywac, na szczescie oleje ktore mam sa ok ale raz sie skusilam i kupilam odzywke z DevyCurl - One Conditioner, i uwierzcie nie moglam uzywac, poddalam sie po drugim razie, jako ze ludzie rozne zapachy lubia to jakos nie wzielam sobie do serca jak jedna babka napisala w komentarzu ze odzywka 'smells like a wet dog'hm... teraz wiem ze zgadzam sie z ta babka, odzywke oddalam w dobre rece innym wlosomaniaczkom ktore dzielnie znoszna jej zapach ze wzgledu na dzialanie
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-20, 21:48   #512
Rybka1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 170
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
Hej Rybko, ja tez mam tlusciutkie straczki jak na noc naloze kokosa (Vatika z Dabura lub Hairveda), dlatego rano myje wloski, pytanie czy byly tluste jak je umylas, jesli nie to wg mnie wszystko jest prawidlowe


Co do jedwabiu to faktycznie nie bardzo, on tylko powierzchownie da wizualne polepszenie, lepiej nauczyc sie stosowac jakis olejek, moze byc nawet kokos tylko trzeba sie nauczyc nakladac minimalnie

A mam pytanie? po umyciu szamponem nalozylas odzywke? my tu wlasnie klepiemy ten temat i skoro masz cieniutkie wloski to odzywka raczej konieczna, jak olejujesz to lekka a bez olejowania moze byc bardziej odzywcza. Cofnij sie jedna stronke - tam jest mala debata na ten temat. Po splukaniu odzywki radical.
Po dwukrotnym (zawsze myję dwa razy) umyciu włosów nie były tłuste. Nie nakładałam odżywki, bo nie wiedziałam czy po/przed nałożeniem Radicala, czy zamiast.
Dziękuję za odpowiedź. Poczytam jeszcze.
__________________
Pozdrawiam. Rybka1
W styczniu 2011 r. zaczęłam olejować włosy.
W marcu 2011 r. włosy zaczęły się kręcić.
Mój cel-mieć dłuższe i bardziej skręcone loki.
Rybka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-20, 22:00   #513
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Rybka1 Pokaż wiadomość
1,5 tygodnia temu zaczęłam robic porządek z moimi włosami. Są cienkie, krótkie (do ucha) i wypadają, chciałabym jednak je zapuścić. Wypadanie zaczęło się 3 m-ce po porodzie ( grudzień 2009 r) i trwało pół roku. Niestety nie wiedziałam jak sobie z tym radzić i niewiele w tym kierunku robiłam. Przeczekałam to wypadanie, ale doła miałam strasznego. Zrobiły mi sie zakola i wygladałam okropnie. Potem włosy zaczęły powoli odrastać. Zdecydowałam się pofarbować (w domu) i historia zaczęła się od początku. Włosy leciały przy myciu, pełno ich na poduszce i w całym domu było.
Niedawno zaczęłam podczytywać wątki "włosowe". Zdecydowałam sie na oleje (kokosowy z Bomi) i oliwka dla dzieci z Rossmanna. W międzyczasie raz natarłam włosy wodą brzozową i kilka razy lotionem Radical do włosów farbowanych i wypadających. Do tego pije herbatę pokrzywową. O dziwo wypadanie trochę przystopowało-szczególnie przy myciu. Wczoraj nałożyłam na całą noc olej kokosowy na całe włosy (były mocno tłuste rano-być może przesadzilam z ilością?). Umyłam szamponem dla dzieci Baby Dream i popsikałam lotionem Radical. Czy ten lotion mogę traktowac jako odzywkę czy muszę jeszcze coś dodatkowo nałożyć? Od lat używałam na końcówki jedwabiu Biosilk, ale teraz nie wiem czy to dobry pomysł.
co do lotionu radical - sa 2 rodzaje - zwykly i do farnowanych wlosow, tak jak dziewczyny przede mna pisaly - obie wersje maja alkohol denat, czyli dla wlosow niekoniecznie najlepszy wybor. alkohol dziala jako konserwant i rozpuszczalnik, a takze nosnik innych substancji - sam odparowuje szybko z wlosa zostawiajac na nim pozostale elementy skladu (czyli m.in. ekstrakty) ale sam proces odparowywania alkoholu z wlosa jest szybki i moze pozbawic wlosy ich naturalnej wilgoci. jesli juz masz ten psikacz to bedzie dobry na baze do wcierek naskalpowych. dorzuć do niego cos dobrego, jakies ekstrakty, moze pantenol, zeby zlagodzic dzialanie alko i uzywaj smialo. ALE uwazaj tez, bo niektorym alkohol na skalp rowniez szkodzi - zalezy od twojej wrazliwosci, wiec obserwuj po prostu czy ci nie przesuszy skory - jesli tak - to odstaw i uzywaj okazjonalnie.

co do jedwabiu na koncowki. jesli na same koncowki i jesli twoje wlosy dobrze na niego reaguja to czemu nie? warstewka silikonu na koncowce chroni ja przed mechanicznymi uszkodzeniami (otarcia o ubranie itp)

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
wiem, wiem, jak ten składnik znaleźć ale nie czytam składu wszystkich produktów!!
to moze warto rzucic okiem na sklad i wylapac skladnik, ktory cie interesuje, niż w kolko zawracac glowe innym? nie mowie o samodzielnej analizie calego skladu, ale jesli interesuje cie wylacznie kwestia SLSów to nieprzeczytanie skladu to czyste lenistwo.

anwen, Rybiorek - zgadzam sie z Wami i popieram. ja po prostu do niektorych nie mam juz sily
Cytat:
Napisane przez kropcia007 Pokaż wiadomość
kręcę jak mam ściągnięte wkładam clipy do szafki zamykam drzwiczki włosy zwisają w dół szafki i tak je kręcę
pomysłowo ja własnie zastanawialam sie kiedys nad clipami, ale nie widzialam naturalnie kreconych - z reszta - dobrac nie dosc ze kolor to jeszcze typ skretu to chyba niewykonalne :P
kropciu - co do olejowania. i ten wlos, ktory masz w clipie (o ile to naturalki) i ten na glowie jest przeciez martwy, wiec olejowanie i jednego i drugiego to wlasciwie chyba to samo? skoro olejowanie zapobiega wyplukiwaniu sie keratyny to moze przedluzyloby tez trwalosc wlosow na clipie?
ale ja nie wiem, to czysto teoretyczna gdybologia z mojej strony
sweet chocolate moze lepiej zapytaj na watku o przedluzeniach - tam dziewczyny na pewno wiedza na ten temat wiecej

Cytat:
Napisane przez anwen Pokaż wiadomość
Tylko mój chyba jest rafinowany, bo wogóle nie pachnie
mialam kiedys migdalka z dozu (nie pamietam jaka firma, ale brazowa butelka, zielona zakretka i bialo-rozowa etykietka) i tez nie pachnial. w ogole nie spotkalam sie z zadna relacja na wizazu, zeby ktos trafil na pachnacy migdalek. a tez bardzo na niego liczylam w tej kwestii
(btw w poszukiwaniu producenta tego migdalka na dozie trafilam na olejek migdalowy MOGO Tag-Pol - 3,66 za 10 ml! zdzierstwo straszne.

Cytat:
Napisane przez Smerfetkaa Pokaż wiadomość
tak, taki z tego co pamiętam co kiedyś wyczytała, to nawilża i dosc łatwo się zmywa się okaże. Już nie mogę sie doczekać
midgal ponoc wymywa sie przy 30 stopniach czysta woda tak mi powiedzial kiedys mily pan masazysta
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-20, 22:57   #514
Rybka1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 170
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez kropcia007 Pokaż wiadomość
Rybko nie bardzo wiem jaki lotionRadicala ale jeśli masz na myśli mgiełkę z Radicala to radzę uważać bo zawiera alkohol a ten może Ci wysuszyć włosy.
Chyba źle wcześniej napisałam, że lotion. Na opakowaniu jest napisane "Mgiełka wzmacniajaca do włosów zniszczonych i wypadających". Jak wy jej używacie, że udaje się posmarować tylko skórę głowy?
__________________
Pozdrawiam. Rybka1
W styczniu 2011 r. zaczęłam olejować włosy.
W marcu 2011 r. włosy zaczęły się kręcić.
Mój cel-mieć dłuższe i bardziej skręcone loki.

Edytowane przez Rybka1
Czas edycji: 2011-01-20 o 23:05
Rybka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-20, 22:58   #515
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Rybka1 Pokaż wiadomość
Chyba źle wcześniej napisałam, że lotion. Na opakowaniu jest napisane "Mgiełka wzmacniajaca do włosów zniszczonych i wypadających". Jak wy jej używacie, że udaje się posmarować tylko skórę głowy? Czy ze wzgledu na alkohol w ogóle jej nie używać czy może tylko w większych odstępach czasowych?
robisz przedzialek, psikasz po przedzialku, masujesz, pare cm dalej robisz nastepny przedzialek, znowu psikasz itd.
wiadomo, ze pare cm wlosow sie zmoczy, ale te przy glowie akurat dostaja najwiecej sebum, wiec nie powinno im zaszkodzic.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-20, 23:12   #516
Rybka1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 170
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

W takim razie będę trenować nakładanie tej mgiełki . Dziękuję za odpowiedź.
__________________
Pozdrawiam. Rybka1
W styczniu 2011 r. zaczęłam olejować włosy.
W marcu 2011 r. włosy zaczęły się kręcić.
Mój cel-mieć dłuższe i bardziej skręcone loki.

Edytowane przez Rybka1
Czas edycji: 2011-01-20 o 23:29
Rybka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 07:39   #517
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
mialam kiedys migdalka z dozu (nie pamietam jaka firma, ale brazowa butelka, zielona zakretka i bialo-rozowa etykietka) i tez nie pachnial. w ogole nie spotkalam sie z zadna relacja na wizazu, zeby ktos trafil na pachnacy migdalek. a tez bardzo na niego liczylam w tej kwestii
(btw w poszukiwaniu producenta tego migdalka na dozie trafilam na olejek migdalowy MOGO Tag-Pol - 3,66 za 10 ml! zdzierstwo straszne.
bo takiego się nie produkuje tylko olejek z gorzkich migdałow pachnie migdałowo, jednak ze wzgledu na szkodliwe substancje w nim zawarte (cyjanki) w kosmetyce wykorzystuje sie tylko olej ze slodkich migdałów. Zapach migdalowy dodawany do kosmetykow ma zawsze pochodzenie syntetyczne.
też kiedyś napalałam się na pachnący migdał, dopóki się nie doedukowałam w tej kwestii

a winogronowy jest fajny, kiedyś używalam i nieźle mi służył, u mnie działał podobnie jak kokos, był lekki i łatwo się zmywal
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-21, 08:39   #518
anwen
Zadomowienie
 
Avatar anwen
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zamość<->Kraków
Wiadomości: 1 185
GG do anwen
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
mialam kiedys migdalka z dozu (nie pamietam jaka firma, ale brazowa butelka, zielona zakretka i bialo-rozowa etykietka) i tez nie pachnial. w ogole nie spotkalam sie z zadna relacja na wizazu, zeby ktos trafil na pachnacy migdalek. a tez bardzo na niego liczylam w tej kwestii
(btw w poszukiwaniu producenta tego migdalka na dozie trafilam na olejek migdalowy MOGO Tag-Pol - 3,66 za 10 ml! zdzierstwo straszne.

midgal ponoc wymywa sie przy 30 stopniach czysta woda tak mi powiedzial kiedys mily pan masazysta
anka.d mam dokładnie ten sam olejek on jest z Profarmu. I kosztuje ok. 10zł za 100ml, tylko na dozie już go chyba nie ma - ja swój kupiłam w zielarskim w Lublinie.

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
bo takiego się nie produkuje tylko olejek z gorzkich migdałow pachnie migdałowo, jednak ze wzgledu na szkodliwe substancje w nim zawarte (cyjanki) w kosmetyce wykorzystuje sie tylko olej ze slodkich migdałów. Zapach migdalowy dodawany do kosmetykow ma zawsze pochodzenie syntetyczne.
też kiedyś napalałam się na pachnący migdał, dopóki się nie doedukowałam w tej kwestii

a winogronowy jest fajny, kiedyś używalam i nieźle mi służył, u mnie działał podobnie jak kokos, był lekki i łatwo się zmywal
agison dziękuje za informację - przynajmniej wiem już że nie ma potrzeby szukać innego (pachnącego) migdała
__________________
Włosomaniaczka - od 1.12.2009

od 06.2010 piję pokrzywę i olej z wiesiołka
27.10.11 -Prawo Jazdy

od 18.06.12 ćwiczę z Ewą Chodakowską

Włosy 2011-2012



Blog - Jak dbać o długie włosy?
www.anwena.blogspot.com
anwen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 09:24   #519
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez anwen Pokaż wiadomość
agison dziękuje za informację - przynajmniej wiem już że nie ma potrzeby szukać innego (pachnącego) migdała
do usług
mam nadzieję ze nie jesteś rozczarowana ja byłam
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 09:41   #520
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez anwen Pokaż wiadomość
agison dziękuje za informację - przynajmniej wiem już że nie ma potrzeby szukać innego (pachnącego) migdała
Może to moja wyobraźnia , ale jak się wwącham w olej KTC to czuję lekko orzechowy zapach. Ale to jak trzymam nos przy samym oleju Pod tym względem wolę makadamię z ZSK, chociaż w zastosowaniu te oleje są podobne. No, może migdał trochę lżejszy, ale nie działa na włosy wcale gorzej, niż makadamia. A różnica w cenie jest.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 09:44   #521
anwen
Zadomowienie
 
Avatar anwen
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zamość<->Kraków
Wiadomości: 1 185
GG do anwen
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
do usług
mam nadzieję ze nie jesteś rozczarowana ja byłam
pewnie, że jestem!

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Może to moja wyobraźnia , ale jak się wwącham w olej KTC to czuję lekko orzechowy zapach. Ale to jak trzymam nos przy samym oleju Pod tym względem wolę makadamię z ZSK, chociaż w zastosowaniu te oleje są podobne. No, może migdał trochę lżejszy, ale nie działa na włosy wcale gorzej, niż makadamia. A różnica w cenie jest.
największym moim rozczarowaniem był olej z orzechów włoskich, który jak dla mnie śmierdzi starymi frytkami ale makadamię na pewno wypróbuję - już jakiś czas się nad nim zastanawiam weegirl - a wiesz może które jeszcze z tych z ZSK ładnie pachną? może zrobiłabym jakieś większe zamówienie
__________________
Włosomaniaczka - od 1.12.2009

od 06.2010 piję pokrzywę i olej z wiesiołka
27.10.11 -Prawo Jazdy

od 18.06.12 ćwiczę z Ewą Chodakowską

Włosy 2011-2012



Blog - Jak dbać o długie włosy?
www.anwena.blogspot.com

Edytowane przez anwen
Czas edycji: 2011-01-21 o 09:47
anwen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-21, 10:06   #522
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Dziewczyny, jeśli olej lekko zjełczeje to używacie go jeszcze do ciała albo w mieszankach? Bo mi lniany się zepsuł a szkoda mi go wyrzucać.
__________________
wymiana
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 10:11   #523
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez anwen Pokaż wiadomość
największym moim rozczarowaniem był olej z orzechów włoskich, który jak dla mnie śmierdzi starymi frytkami ale makadamię na pewno wypróbuję - już jakiś czas się nad nim zastanawiam weegirl - a wiesz może które jeszcze z tych z ZSK ładnie pachną? może zrobiłabym jakieś większe zamówienie
zawsze możesz qpić jakiś olejek eteryczny i dodawać po kropelce do bazowego
kiedyś tak czasami robiłam, potem mi się znudziło
Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Może to moja wyobraźnia , ale jak się wwącham w olej KTC to czuję lekko orzechowy zapach. Ale to jak trzymam nos przy samym oleju Pod tym względem wolę makadamię z ZSK, chociaż w zastosowaniu te oleje są podobne. No, może migdał trochę lżejszy, ale nie działa na włosy wcale gorzej, niż makadamia. A różnica w cenie jest.
ja mam makadamię z Almy i pachnie nieładnie jakby orzechowo, ale z nieprzyjemną nutą, nie wiem do czego ten zapach jest podobny na szczęście jest też stosunkowo delikatny, także da się przeżyć. A na ciało i włosy calkiem niezły
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 10:48   #524
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

tatty_panno_irytująca, nie rób ze mnie (siebie) idiotki, ok?
"na zime sama stosowalam silikony, choc od 5 dni juz nie bo dbam o kolor"
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 10:53   #525
xyolax
Zakorzenienie
 
Avatar xyolax
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 5 007
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cześć Dziewczyny
I ja postanowiłam dołączyć do Waszego wątku, mam nadzieję, że nie zostanę wygoniona

Podczytuję sobie Was od jakiegoś czasu i zmobilizowałyście mnie do ponownego olejowania (wczoraj kupiłam zachwalany olej z pestek winogron i oliwę z oliwek, czaję się również na olej kokosowy Efavit'u).

Mam włosy dość mocno zniszczone i przesuszone po wielorazowych farbowaniach i rozjaśnianiach, po codziennym używaniu suszarki i prostownicy. Próbuję wrócić do naturalek, poprzez ich zapuszczenie, odstawiłam suszarkę (jeśli już to suszę chłodnym nawiewem choć i tak rzadko) i prostownicę (zdarzy mi się wyprostować włosy od święta), włosy wcześniej farbowane nadają się niestety do ścięcia... Z racji tego, że staram się również zapuścić włosy (również te sianowate) i szkoda by mi było ich obcinać na długość ok. 13 cm, botaki mam obecnie odrost, za wszelką cenę próbuję je jakoś odżywić A wręcz postanowiłam sobie zrobić intensywną regenerację olejową !

Miałam już do czynienia z takimi preparatami jak:
- Dabur Vatika (ładnie pachniał, niestety nie zauważyłam pozytywnego wpływu na moje włosy)
- Parachute (od samego zapachu mnie mdliło, przy używaniu miałam wrażenie, że robi mi jeszcze większe siano niż miałam)
- olej rycynowy (bardzo podpasował mi dodawany do szamponu, po stosowaniu w taki sposób codziennie zauważyłam różnicę w stanie włosów)
- Dabur Amla (bardzo ją lubiłam, fajnie zmiękczała mi włosy, aczkolwiek innego wpływu na włosy nie zauważyłam)
- nafta kosmetyczna (niestety nie stosowałam tak jak powinnam, także ciężko mi ją ocenić, nic złego z włosami mi nie zrobiła, ale zrobię jeszcze jedno podejście do niej)
- olej z pestek winogron (kupiłam po chwalebnych opiniach na Waszym wątku, jestem dopiero po pierwszym użyciu, ale jestem zachwycona! myślę, że się polubimy i to znajomość na dłuższą metę )

W kolejce czeka:
- oliwa oliwek (nałożę dzisiaj na noc, również kupiłam pod wpływem Was)

Mam zamiar kupić:
- olej kokosowy Efavit (dwa wcześniej używane oleje kokosowe mi nie podpasowały, ale jak to się mówi do 3 razy sztuka, jak nie przypasuje nakładany na całe włosy to będę używała go na końcówki, widziałam, że któraś z Was znalazła go w Piotrze i Pawle, także może dzisiaj zrobię sobie wyprawę )
- nafta kosmetyczna z czarną rzodkwią (kolejne podejście)

No i muszę zaopatrzyć się w szampon do zmywania tego wszystkiego, bo dzisiaj skończył się mój Babydream. Bardzo chwaliłam sobie Niger z żeńszeniem, który normalne włosy bardzo mi wysuszał, ale z olejami radził sobie świetnie, no lubiłam się z Barwą skrzypem polnym, pokrzywowym lub rumiankowym.

Troszkę się rozpisałam, wybaczcie Ale chciałam żebyście wiedziały o mnie co nieco, skoro zamierzam tu zostać na dłużej
__________________
Peace, love, zumba !
xyolax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 10:56   #526
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
Sylvia wszystkie odzywki na stronie Malgosi sa przez nia polecane, ona sama stosuje pielegnacje minimalistyczna, choc olejuje czasami

na zime sama stosowalam silikony, choc od 5 dni juz nie bo dbam o kolor a przy silikonach nie mozna myc wlosow odzywka bo odzywka nie zmyje ich
Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
tatty_panno_irytująca, nie rób ze mnie (siebie) idiotki, ok?
"na zime sama stosowalam silikony, choc od 5 dni juz nie bo dbam o kolor"
Sylvia nie denerwuj sie, fajna z Ciebie babka, taka wesola ale chcesz wszystko tak na szybko i czytasz po lebkach, nie stosuje silikonow bo one nie sa zmywalne odzywka, stosuje odzywke do mycia bo mam krecone wlosy i sa to wlosy bardzo delikatne (rzadko krecone sa grube), jak uzywalam rzeczy z silikonami to musialam 2-3 razy tygodniowo uzyc szamponu bo silikon sie nadbudowywuje i przy kreconych wlosach mozna miec efekt oklapniecia i utraty skretu, a ze szampon ma sls - siarczan ktory zmywa kompletnie wszystko - brod, naturalny tluszczyk wlosowy i kolor wiec odlozylam silikony choc naprawde lubie te silikonowe produkty ktorych uzywalam (amerykanskiej firmy dla afroamerykanek). Uzywajac rzeczy wolnych od siarczanow, silikonow i polyquaterniow moge myc wlosy odzywka i cieszyc sie dlugo kolorem (nie wspominajac ze jest to raj pielegnacyjny dla wlosow).

Jestesmy ok?
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 10:56   #527
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
tatty_panno_irytująca, nie rób ze mnie (siebie) idiotki, ok?
"na zime sama stosowalam silikony, choc od 5 dni juz nie bo dbam o kolor"
Doczytaj do końca:
Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
na zime sama stosowalam silikony, choc od 5 dni juz nie bo dbam o kolor a przy silikonach nie mozna myc wlosow odzywka bo odzywka nie zmyje ich
Autorce postu zapewne chodziło o to, aby nie traktować włosów szamponami
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 10:59   #528
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;2451987 8]Doczytaj do końca:

Autorce postu zapewne chodziło o to, aby nie traktować włosów szamponami [/QUOTE]

dokladnie, jestem na wizazu i watkach pielegnacyjnych dla wlosow jakis czas i wydawalo mi sie ze napisalam to w sposob oczywisty, nastepnym razem bede bardziej szczegolowa
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 10:59   #529
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Lady Guidette Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeśli olej lekko zjełczeje to używacie go jeszcze do ciała albo w mieszankach? Bo mi lniany się zepsuł a szkoda mi go wyrzucać.
zjełczałego to już bym do niczego nie używała, nawet jeśli jest "lekko" zjełczały
lepiej nie ryzykować i wyrzucić

witaj xyolax
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-21, 11:15   #530
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Także witam na wątku

Zmarnować olej lniany? Ciesz się, że jesteś poza moim zasięgiem
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 11:30   #531
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

xyolax mam nadzieje ze uda Ci sie plan, ja niestety musialam sie ciachnac bo nie moglam patrzec na siebie, rozjasnianie zrobilo takie spustoszenie ze z rozpaczy poszlam do lazienki i sie ciachlam, jak wyszlam maz az upuscil kubek z kawano ale to bylo w sierpniu, co miesiac sama sobie podcinalam koncowki (bo nie ciachlam sie na jeza), miesiac temu byl wreszcie fryzjer i mam juz w miare na glowie, choc krotko, ale dzieki olejom te odrosniete sa naprawde fajne, wklejalam fotke chyba 2 stronki wczesniej, juz jestem tak za pan brat z olejami ze po zmyciu makijazu reka sama mi leci do szafki po olejek, codziennie wcieram w skalp olejki Khadi, mam Amle i Shikakai i stosuje na zmiane, 2 razy tygodniowo Vatika na dlugosc, i nie zamierzam przestac
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 11:34   #532
trihomonas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Utrecht
Wiadomości: 1 544
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez xyolax Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny
I ja postanowiłam dołączyć do Waszego wątku, mam nadzieję, że nie zostanę wygoniona

Podczytuję sobie Was od jakiegoś czasu i zmobilizowałyście mnie do ponownego olejowania (wczoraj kupiłam zachwalany olej z pestek winogron i oliwę z oliwek, czaję się również na olej kokosowy Efavit'u).

Mam włosy dość mocno zniszczone i przesuszone po wielorazowych farbowaniach i rozjaśnianiach, po codziennym używaniu suszarki i prostownicy. Próbuję wrócić do naturalek, poprzez ich zapuszczenie, odstawiłam suszarkę (jeśli już to suszę chłodnym nawiewem choć i tak rzadko) i prostownicę (zdarzy mi się wyprostować włosy od święta), włosy wcześniej farbowane nadają się niestety do ścięcia... Z racji tego, że staram się również zapuścić włosy (również te sianowate) i szkoda by mi było ich obcinać na długość ok. 13 cm, botaki mam obecnie odrost, za wszelką cenę próbuję je jakoś odżywić A wręcz postanowiłam sobie zrobić intensywną regenerację olejową !

Miałam już do czynienia z takimi preparatami jak:
- Dabur Vatika (ładnie pachniał, niestety nie zauważyłam pozytywnego wpływu na moje włosy)
- Parachute (od samego zapachu mnie mdliło, przy używaniu miałam wrażenie, że robi mi jeszcze większe siano niż miałam)
- olej rycynowy (bardzo podpasował mi dodawany do szamponu, po stosowaniu w taki sposób codziennie zauważyłam różnicę w stanie włosów)
- Dabur Amla (bardzo ją lubiłam, fajnie zmiękczała mi włosy, aczkolwiek innego wpływu na włosy nie zauważyłam)
- nafta kosmetyczna (niestety nie stosowałam tak jak powinnam, także ciężko mi ją ocenić, nic złego z włosami mi nie zrobiła, ale zrobię jeszcze jedno podejście do niej)
- olej z pestek winogron (kupiłam po chwalebnych opiniach na Waszym wątku, jestem dopiero po pierwszym użyciu, ale jestem zachwycona! myślę, że się polubimy i to znajomość na dłuższą metę )

W kolejce czeka:
- oliwa oliwek (nałożę dzisiaj na noc, również kupiłam pod wpływem Was)

Mam zamiar kupić:
- olej kokosowy Efavit (dwa wcześniej używane oleje kokosowe mi nie podpasowały, ale jak to się mówi do 3 razy sztuka, jak nie przypasuje nakładany na całe włosy to będę używała go na końcówki, widziałam, że któraś z Was znalazła go w Piotrze i Pawle, także może dzisiaj zrobię sobie wyprawę )
- nafta kosmetyczna z czarną rzodkwią (kolejne podejście)

No i muszę zaopatrzyć się w szampon do zmywania tego wszystkiego, bo dzisiaj skończył się mój Babydream. Bardzo chwaliłam sobie Niger z żeńszeniem, który normalne włosy bardzo mi wysuszał, ale z olejami radził sobie świetnie, no lubiłam się z Barwą skrzypem polnym, pokrzywowym lub rumiankowym.

Troszkę się rozpisałam, wybaczcie Ale chciałam żebyście wiedziały o mnie co nieco, skoro zamierzam tu zostać na dłużej
Witaj Xyolax widze,ze i Ciebie tu przywialo hihi Olejuj olejuj wyjdzie Ci Tylko na zdrowie-nie tylko wloskom
trihomonas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 12:20   #533
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
bo takiego się nie produkuje tylko olejek z gorzkich migdałow pachnie migdałowo, jednak ze wzgledu na szkodliwe substancje w nim zawarte (cyjanki) w kosmetyce wykorzystuje sie tylko olej ze slodkich migdałów. Zapach migdalowy dodawany do kosmetykow ma zawsze pochodzenie syntetyczne.
też kiedyś napalałam się na pachnący migdał, dopóki się nie doedukowałam w tej kwestii
cenna informacja (btw wydaje mi sie, ze gdzies juz to kiedys czytalam, ale skleroza postępuje :P)

Cytat:
Napisane przez anwen Pokaż wiadomość
pewnie, że jestem!


największym moim rozczarowaniem był olej z orzechów włoskich, który jak dla mnie śmierdzi starymi frytkami ale makadamię na pewno wypróbuję - już jakiś czas się nad nim zastanawiam weegirl - a wiesz może które jeszcze z tych z ZSK ładnie pachną? może zrobiłabym jakieś większe zamówienie
ja mam olej z orzechow wloskich z mazidel, stosuje do twarzy i pachnie pieknie, orzechami a jest juz chyba po terminie (ale trzymany non stop w lodowce)

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
tatty_panno_irytująca, nie rób ze mnie (siebie) idiotki, ok?
"na zime sama stosowalam silikony, choc od 5 dni juz nie bo dbam o kolor"
malenka - zanim na kogos na skoczysz - upewnij sie czy aby na pewno masz do tego podstawy. w tym przypadku nie masz, wiec opanuj sie i przeczytaj wypowiedz Rybiorka jeszcze raz - ze zrozumieniem.

Cytat:
Napisane przez xyolax Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny
I ja postanowiłam dołączyć do Waszego wątku, mam nadzieję, że nie zostanę wygoniona
witamy
calkiem spore doswiadczenie juz masz z olejami.
trzymamy kciuki za powodzenie kuracji
Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
dokladnie, jestem na wizazu i watkach pielegnacyjnych dla wlosow jakis czas i wydawalo mi sie ze napisalam to w sposob oczywisty, nastepnym razem bede bardziej szczegolowa
Rybiorku - bo napisalas to w sposob oczywisty i jak dotad tylko jedna osoba miala problem ze zrozumieniem
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 12:24   #534
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

ale się nerwowo zrobiło na tym naszym olejowym
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 12:29   #535
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
ale się nerwowo zrobiło na tym naszym olejowym
no nie? az sie czlowiek zastanawia czy w ogole tu wchodzic
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 12:36   #536
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
no nie? az sie czlowiek zastanawia czy w ogole tu wchodzic
właśnie, nic dodać nic ująć
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 12:39   #537
trihomonas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Utrecht
Wiadomości: 1 544
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Wczoraj w nocy zmylam zakokosowane wloski Umylam 2x moim nowym nieznanym mi szamponem bez sls i sylikonów za to z mnóstwem extratów nalozylam równiez odzywke z tej samej serii...
Troche sie obawiala,ze wlosy straca blask,bo zawsze uzywalam sylikonów ale na szczescie tak sie nie stalo Mam nadzieje,ze moje naturalne wlosy,ktore sobie odrastaja-beda zdrowe i moze koncówki w koncu beda silniejsze,co pozwoli mi zapuscic wlosy bardziej
trihomonas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 12:54   #538
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
ale się nerwowo zrobiło na tym naszym olejowym
Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
no nie? az sie czlowiek zastanawia czy w ogole tu wchodzic
Dlatego i nie zachodziłam ostatnio tu zbyt często.
Tym bardziej miło się robi, gdy ktoś jedzie po mnie, bo sam nie potrafi przeczytać ze zrozumieniem - trudno, nie każdy ma ten dar, ale tym bardziej nie widzę powodów, aby po ludziach skakać

Zamykając z leksza bezsensowną dyskusję - zaglądacie może na LHC?
Ja niedawno odkryłam, znalazłam niezła lekturę o olejach:
http://forums.longhaircommunity.com/...e&articleid=66
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 12:56   #539
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez trihomonas Pokaż wiadomość
Wczoraj w nocy zmylam zakokosowane wloski Umylam 2x moim nowym nieznanym mi szamponem bez sls i sylikonów za to z mnóstwem extratów nalozylam równiez odzywke z tej samej serii...
Troche sie obawiala,ze wlosy straca blask,bo zawsze uzywalam sylikonów ale na szczescie tak sie nie stalo Mam nadzieje,ze moje naturalne wlosy,ktore sobie odrastaja-beda zdrowe i moze koncówki w koncu beda silniejsze,co pozwoli mi zapuscic wlosy bardziej
i tak trzymac, troche czasu i cierpliwosci a zobaczysz mega poprawe, ja czasami az nie wierze w to co widze w lustrze i bardzo sie ciesze bo balam sie ze ciecie pozbawi mnie lokow a tu niespodzianka, sa loki i nawet gestsze troszeczke

dzisiaj na noc bedzie na skalpik taki olejek (Asha Omega Scalp Booster: Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Seed Oil, Rubus Idaeus (Red Raspberry) Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glycine Soja Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Nigella Sativa (Black Seed )Oil.

na dlugosc Vatika
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 13:00   #540
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Witam wszystkich

Jestem nowa w tym wątku, który właśnie przekopuję. Normalnie skrabnica wiedzy

Włosy mam zniszczone od farbowania, nie dawno ściete i teraz zapuszczam. Mój cel długie i zdrowe włosy, mam nadzieję, że się uda.

Na początek kupuję olej kokosowy. Zobaczymy jaki będzie efekt.

Czy możecie coś polecić co przypsiesza porost włosów?
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:02.