Mamy wrzesień-październik 2011 :) - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-03, 11:38   #781
mucka21
Rozeznanie
 
Avatar mucka21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 819
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

badanie które mi zaproponował lekarz mówił ze robi się je w 12-14 tyg ciąży no i jak wspomniałam koszt 300zl.
ja się zastanawiam czy może nie poprosić o jakąś wcześniejszą wizytę albo coś bo ja się martwię dzień w dzień czy jest wszystko w porządku, czy jest w dobrym miejscu w macicy i w ogóle, a nie wiem czy to dobrze jak się tak stresuję tym bo ja o dzidzi nic nie wiem
dzisiaj wstałam i nie wiedziałam co chcę zjeść najchętniej nic bym nie jadła ale taka głodna byłam i strasznie mi w brzuchu burczało, myślę że wiecie jak to jest w końcu sobie wymyśliłam ze chce pulpety, zrobiłam sobie, trochę mi to zajęło, nałożyłam sobie, tż się spytał swojej mamy czy chce może pulpetów a ona tak" nie dzięki, ja nie jem jedzenia które wygląda jakby ktoś no wiesz nababrał"! i powiedział to w czasie gdy miałam zamiar ze smakiem zabrać się za jedzenie!
__________________
27.11.2006r - mój książę
27.12.2010r - jestem szczęśliwą żonką
21.01.2011r - II kreski
05.02.2011- nasz aniołek jeden bliźniak [*]
Izunia jest już z nami
30.IX.2011 g.17:20, 2790g, 57cm
Kochamy Cię



mucka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 12:02   #782
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

To jest najgorsze, że w brzuchu burczy , głód a wszystko wydaje się niesmaczne. Ja to jak już mam jakąś zachciankę to później albo zgagę po tym mam albo niedobrze mi hahaha i weź to sobie dogódź.
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 12:05   #783
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez katevalley Pokaż wiadomość
bo usg prenatalne a badania prenatalne to zupełnie co innego ja na to badanie prenatalne chyba bym się nie zgodziła... a te usg robią bardzo dokładnie bo sprawdzają wszystkie narządy dzidzi i wogole i to robią każdemu chyba po 20 tygodniu.

Jutro mam pierwsze USG i to będzie koniec 6 tygodnia czyli 5tydzień +6 dzień. chciałabym już zobaczyć moją kropkę i bijące serducho. Trzymajcie kciuki!
Na badania prenatalne też bym się raczej nie zgodziła a usg mnie trochę kusi Ja w tym czasie nie widziałam jeszcze serducha ale trzymam kciuki

Cytat:
Napisane przez asionek31 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny
pamietacie jak pisalam , ze moze do was dolacze ??

no wiec jestem !!!!!!!!!
zrobilam test no i jest pozytywny

jejku jeszcze w szoku jestem

oczywiscie bede mama pazdziernikowa
Gratulacje

Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
O zgrozo weszłam do gabinetu dzisiaj o 2-30 lol
Jak dobry ginekolog to trzeba czekać , pojechałam o 12 dopiero przespałam się wiec git.
Lekarz spoko, znałam go wcześniej, mega kontaktowy, pożartowaliśmy o tej godzinie jeszcze, przyjmuje tylko 2 razy w tygodniu, a tak to pracuje w szpitalu , także sobie pozwolić może. Nie wygladał na zmęczonego
Zlecił mi badanie krwi, na toksoplazmoze, na różyczkę (nie miałam , ale prawdopodobnie byłam szczepiona).
Dostałam jod, Duphaston, i dalej kwas foliowy
Maluszek 2,2cm, już widać było rączki , nóżki , czad
Nie zasnęłaś w kolejce? Ważne, że warto było czekać na dobre wieści

Cytat:
Napisane przez mucka21 Pokaż wiadomość
badanie które mi zaproponował lekarz mówił ze robi się je w 12-14 tyg ciąży no i jak wspomniałam koszt 300zl.
ja się zastanawiam czy może nie poprosić o jakąś wcześniejszą wizytę albo coś bo ja się martwię dzień w dzień czy jest wszystko w porządku, czy jest w dobrym miejscu w macicy i w ogóle, a nie wiem czy to dobrze jak się tak stresuję tym bo ja o dzidzi nic nie wiem
dzisiaj wstałam i nie wiedziałam co chcę zjeść najchętniej nic bym nie jadła ale taka głodna byłam i strasznie mi w brzuchu burczało, myślę że wiecie jak to jest w końcu sobie wymyśliłam ze chce pulpety, zrobiłam sobie, trochę mi to zajęło, nałożyłam sobie, tż się spytał swojej mamy czy chce może pulpetów a ona tak" nie dzięki, ja nie jem jedzenia które wygląda jakby ktoś no wiesz nababrał"! i powiedział to w czasie gdy miałam zamiar ze smakiem zabrać się za jedzenie!
A nie będziesz mieć wcześniejszej wizyty i zwykłego USG? Bo też mam skierowanie na to w 12-14 ale teraz byłam już 2 razy i miałam zwykłe usg i wiem, ze jest ok Nie stresuj się bo stres szkodzi

A ja zaraz mykam do dentysty- oby ostatni raz i na egzamin
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 12:14   #784
mucka21
Rozeznanie
 
Avatar mucka21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 819
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

ja mam wizytę w 9 tyg ciąży to jest 2 marca, ale ja sie martwie czy wszystko jest dobrze, bo nic nie wiem, byłam na wizycie zbadał bez usg bo za wcześnie i kazał przyjść w marcu a to prawie miesiąc jeszcze
__________________
27.11.2006r - mój książę
27.12.2010r - jestem szczęśliwą żonką
21.01.2011r - II kreski
05.02.2011- nasz aniołek jeden bliźniak [*]
Izunia jest już z nami
30.IX.2011 g.17:20, 2790g, 57cm
Kochamy Cię



mucka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 12:17   #785
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez mucka21 Pokaż wiadomość
ja mam wizytę w 9 tyg ciąży to jest 2 marca, ale ja sie martwie czy wszystko jest dobrze, bo nic nie wiem, byłam na wizycie zbadał bez usg bo za wcześnie i kazał przyjść w marcu a to prawie miesiąc jeszcze
Ja też czekałam od pierwszej wizyty 3 tygodnie do następnej także wiem jak to jest i współczuję. Jeśli tak bardzo się martwisz to może wybierz się do innego gina ale np za 2 tygodnie (wtedy powinno być widać maleństwo i serduszko).
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 12:22   #786
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez mucka21 Pokaż wiadomość
ja mam wizytę w 9 tyg ciąży to jest 2 marca, ale ja sie martwie czy wszystko jest dobrze, bo nic nie wiem, byłam na wizycie zbadał bez usg bo za wcześnie i kazał przyjść w marcu a to prawie miesiąc jeszcze
No tak, bo w sumie na podstawie czego by miał powiedzieć ? Ja też pierwsz usg miałam i to było tylko 2mm więc póki serce nie bije to malo co da się chyba powiedzieć a nie dziwię się że się nie możesz doczekać bo ja też miałam czekać do 7 lutego, ale w międzyczasie byłam na pogotowiu i zobaczyłam serduszko tyle że zdjęcie zabrali i nie mogę sobie teraz powdychać i pewnie gdyby nie to że zobaczyłam ( chociaż okoliczności średnie byly ) jak bije to bym już po ścianach chodziła.
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 13:24   #787
mucka21
Rozeznanie
 
Avatar mucka21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 819
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

ja rozumiem że lekarz nie chce za wcześnie, ale ja się szykowałam na wizytę w 7 tyg a on mi mówi ze w 9 tyg! z drugiej strony rozumiem ze nie wiadomo kiedy byla owolka i doszlo do zaplodnienia ale ja prowadzialam obserwacje temperatury i wiem kiedy był jej skok (czyli owólka) i kiedy były przytulanki i kiedy najprawdopodobniej było zapłodnieni (bo nie było też tak że przytulanki były dzień w dzień tylko były odstępy) i mogę mniej więcej sama wyliczyć kiedy od zapłodnienia minie 21 dni (wtedy zaczyna bić serduszko) i dodać 3-4dni dla pewności. co do innego lekarza to jest taki problem że mieszkam teraz w męża rodzinnej wsi i niby lekarz któremu powinnam podlegać jest ale wszyscy mi go odradzają i dlatego dojeżdżam do miasta i wiem tylko o tym jednym lekarzu że jest dobry, innych lekarzy nie znam, nie wiem czy mają usg i gdzie przyjmują, a net nie wiele daje. Jedna znajoma chodziła do tego lekarza co ja teraz a druga prywatnie ale za wizytę płaciła 180zl sama wizytę i tez nie łatwo się z nim umówić. ehhh nawet patrzyłam usg prywatnie ale to też nie jest tanie a akurat w tym miesiącu mamy większe wydatki związku ze szkołą tż
__________________
27.11.2006r - mój książę
27.12.2010r - jestem szczęśliwą żonką
21.01.2011r - II kreski
05.02.2011- nasz aniołek jeden bliźniak [*]
Izunia jest już z nami
30.IX.2011 g.17:20, 2790g, 57cm
Kochamy Cię



mucka21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-03, 13:38   #788
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 040
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Hej dziewczyny! Nareszcie zaglądam. Mam teraz wolną chwilę, bo mnie przeziębienie dopadło i nie byłam dziś w pracy, to nadrobiłam wątek i uzupełniłam listę Przepraszam, ale listę aktualizuję w miarę możliwości, co kilka dni przeważnie. Chodzę normalnie do pracy, a niestety po pracy jestem tak padnięta, że często przesypiam większość popołudnia.
Zapisałam się dziś do gina na kolejną wizytę, nie będzie to dokładnie tak jak mi przykazał, bo cosik nie ma wolnych terminów i przyspieszyłam wizytę o dwa dni.
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 13:41   #789
katevalley
Rozeznanie
 
Avatar katevalley
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 966
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez asionek31 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny
pamietacie jak pisalam , ze moze do was dolacze ??

no wiec jestem !!!!!!!!!
zrobilam test no i jest pozytywny

jejku jeszcze w szoku jestem

oczywiscie bede mama pazdziernikowa
GRATULACJE!!!

Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
O zgrozo weszłam do gabinetu dzisiaj o 2-30 lol
Jak dobry ginekolog to trzeba czekać , pojechałam o 12 dopiero przespałam się wiec git.
Lekarz spoko, znałam go wcześniej, mega kontaktowy, pożartowaliśmy o tej godzinie jeszcze, przyjmuje tylko 2 razy w tygodniu, a tak to pracuje w szpitalu , także sobie pozwolić może. Nie wygladał na zmęczonego
Zlecił mi badanie krwi, na toksoplazmoze, na różyczkę (nie miałam , ale prawdopodobnie byłam szczepiona).
Dostałam jod, Duphaston, i dalej kwas foliowy
Maluszek 2,2cm, już widać było rączki , nóżki , czad
o 2 w nocy?? szok!!! ja już robiłam badania wczoraj I chciałabym żeby było już coś widać Pozazdrościć

Cytat:
Napisane przez mucka21 Pokaż wiadomość
ja rozumiem że lekarz nie chce za wcześnie, ale ja się szykowałam na wizytę w 7 tyg a on mi mówi ze w 9 tyg! z drugiej strony rozumiem ze nie wiadomo kiedy byla owolka i doszlo do zaplodnienia ale ja prowadzialam obserwacje temperatury i wiem kiedy był jej skok (czyli owólka) i kiedy były przytulanki i kiedy najprawdopodobniej było zapłodnieni (bo nie było też tak że przytulanki były dzień w dzień tylko były odstępy) i mogę mniej więcej sama wyliczyć kiedy od zapłodnienia minie 21 dni (wtedy zaczyna bić serduszko) i dodać 3-4dni dla pewności. co do innego lekarza to jest taki problem że mieszkam teraz w męża rodzinnej wsi i niby lekarz któremu powinnam podlegać jest ale wszyscy mi go odradzają i dlatego dojeżdżam do miasta i wiem tylko o tym jednym lekarzu że jest dobry, innych lekarzy nie znam, nie wiem czy mają usg i gdzie przyjmują, a net nie wiele daje. Jedna znajoma chodziła do tego lekarza co ja teraz a druga prywatnie ale za wizytę płaciła 180zl sama wizytę i tez nie łatwo się z nim umówić. ehhh nawet patrzyłam usg prywatnie ale to też nie jest tanie a akurat w tym miesiącu mamy większe wydatki związku ze szkołą tż
Ja też mierzyłam i prowadziłam wykresy i też wiem kiedy była owulacja, skoczek i już minęło 21 dni (+/- te 3 dni)po zapłodnieniu, więc liczę, że będzie serduszko już biło poczekaj jeszcze te 2 tygodnie się nie denerwuj na pewno wszystko będzie ok
__________________
Ślubowaliśmy

NASZA CÓRCIA AMELKA ur. 20.11.2009 o 13:35, 3800g i 56cm

Mój malutki synek JAŚ 1-2.07.2011, 1130g


Odchudzanie 55kg



katevalley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 13:45   #790
lewaloff
Rozeznanie
 
Avatar lewaloff
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
Send a message via Skype™ to lewaloff
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez asionek31 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny
pamietacie jak pisalam , ze moze do was dolacze ??

no wiec jestem !!!!!!!!!
zrobilam test no i jest pozytywny

jejku jeszcze w szoku jestem

oczywiscie bede mama pazdziernikowa

gratulacje!
__________________
płodek
lewaloff jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 14:10   #791
mucka21
Rozeznanie
 
Avatar mucka21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 819
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez katevalley Pokaż wiadomość
GRATULACJE!!!

o 2 w nocy?? szok!!! ja już robiłam badania wczoraj I chciałabym żeby było już coś widać Pozazdrościć

Ja też mierzyłam i prowadziłam wykresy i też wiem kiedy była owulacja, skoczek i już minęło 21 dni (+/- te 3 dni)po zapłodnieniu, więc liczę, że będzie serduszko już biło poczekaj jeszcze te 2 tygodnie się nie denerwuj na pewno wszystko będzie ok
łatwo powiedzieć poczekaj, też myślałam że normalnie sobie poczekam, minął tydzień od wizyty dopiero a ja już taka nie cierpliwa a tu jeszcze czekać miesiąc wątpię żebym dala rade wytrzymać tyle
__________________
27.11.2006r - mój książę
27.12.2010r - jestem szczęśliwą żonką
21.01.2011r - II kreski
05.02.2011- nasz aniołek jeden bliźniak [*]
Izunia jest już z nami
30.IX.2011 g.17:20, 2790g, 57cm
Kochamy Cię



mucka21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-03, 14:53   #792
kapka
Zadomowienie
 
Avatar kapka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 234
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
To jest najgorsze, że w brzuchu burczy , głód a wszystko wydaje się niesmaczne. Ja to jak już mam jakąś zachciankę to później albo zgagę po tym mam albo niedobrze mi hahaha i weź to sobie dogódź.
.. i mówią,że kobieta w ciąży ma zachcianki, a tu pojeść normalnie nie można


asionek-gratulacje!!
MałgosiaM8-oczekałaś się kobito, szacunek.Super,ż e maleństwo prawidłowo rośnie
Natka-powodzenia na egzaminie
Agnyska-kuruj się dziewczyno: łóżko+rosołek+herbatki malinowe


Jutro z rana moja 2 wizyta- powinno być widoczne serduszko, zalążek rączek i nóżek, jednak strasznie się boje, ostatnio dziwnie kuje mnie brzuch , śluz zrobił się taki pod brązowy, boje się,że coś jest nie tak
__________________
powrót do zdrowia..marzenia zaczekają


LIVE,LOVE,LIFT.

:5
kapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 15:09   #793
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

A ja zaliczyłam całą sesję i mogę sobie teraz się byczyć ale też się trochę niepokoję bo odcinek lędźwiowy mnie tak strasznie boli jak zmieniam pozycję przy spaniu , albo podczas wstawania i te jajniki brrr. A do mojej szanownej pani gnekolog od tygodnia nie da się dodzwonić
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.

Edytowane przez cotynato
Czas edycji: 2011-02-03 o 15:10
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 15:25   #794
Brida
Rozeznanie
 
Avatar Brida
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 548
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cześć dziewczyny,
Chyba tez tu dołączę - według różnych źródeł łapię się na przełom sierpnia i września.
Zgodnie z usg - 9tyg 3 dni
Tylko według tego do zapłodnienia doszło w 5 dniu cyklu (tuż po @)
Trochę to dziwne.
Przed usg lekarz pytał o datę @ więc wiedział.
Sama nie wiem który tydzień jestem

W grudniu miałam @, nie normalnie ale jednak w formie nie budzącej podejrzeń co do ciąży. Zorientowałam się przy braku drugiej - jakis tydzień temu. Od razu zrobiłam betę i usg. Najśmieszniejsze jest to że jak poszłam do mojej gin, to miło mi pogratulowała i odesłała- że ciąży nie prowadzi.
Także jeszcze nie byłam badana.
Idę jutro na NFZ, żeby dostać skierowania na badania a dopiero na 18 lutego mam umówioną wizytę u nowo wybranego lekarza prowadzącego.

Edytowane przez Brida
Czas edycji: 2011-02-03 o 15:30
Brida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 15:40   #795
koniczynka44
Przyczajenie
 
Avatar koniczynka44
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 22
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

mucka21 nie stresuj się wszystko będzie dobrze! Pocieszę Cię że 1wizyta u ginki. dopiero przede mną! czekam aż będę w 7tyg. żeby było już coś widać na USG zatem w pon. umówię się na wzytę na środę. Nie wiem jak tyle czasu wytrzymałam fakt, że też najchętniej poleciała bym do ginki. zaraz -już! czasami dopadają mnie różne myśli -niekoniecznie barwne... ale staram się myśleć pozytywnie!
koniczynka44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 16:26   #796
lausanne
Wtajemniczenie
 
Avatar lausanne
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 162
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez koniczynka44 Pokaż wiadomość
mucka21 nie stresuj się wszystko będzie dobrze! Pocieszę Cię że 1wizyta u ginki. dopiero przede mną! czekam aż będę w 7tyg. żeby było już coś widać na USG zatem w pon. umówię się na wzytę na środę. Nie wiem jak tyle czasu wytrzymałam fakt, że też najchętniej poleciała bym do ginki. zaraz -już! czasami dopadają mnie różne myśli -niekoniecznie barwne... ale staram się myśleć pozytywnie!
ja mam pierwszą wizytę 14 lutego (początek 9tc), więc też mnie juz nosi. Ale fakt - pocieszające jest że będzie juz coś widać
lausanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 17:19   #797
Grennie
Raczkowanie
 
Avatar Grennie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 69
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez asionek31 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny
pamietacie jak pisalam , ze moze do was dolacze ??

no wiec jestem !!!!!!!!!
zrobilam test no i jest pozytywny

jejku jeszcze w szoku jestem

oczywiscie bede mama pazdziernikowa
Gratuluje Mi termin zgodnie z ostatnią @ wypada na 2 października

Cytat:
Napisane przez mucka21 Pokaż wiadomość
badanie które mi zaproponował lekarz mówił ze robi się je w 12-14 tyg ciąży no i jak wspomniałam koszt 300zl.
ja się zastanawiam czy może nie poprosić o jakąś wcześniejszą wizytę albo coś bo ja się martwię dzień w dzień czy jest wszystko w porządku, czy jest w dobrym miejscu w macicy i w ogóle, a nie wiem czy to dobrze jak się tak stresuję tym bo ja o dzidzi nic nie wiem
dzisiaj wstałam i nie wiedziałam co chcę zjeść najchętniej nic bym nie jadła ale taka głodna byłam i strasznie mi w brzuchu burczało, myślę że wiecie jak to jest w końcu sobie wymyśliłam ze chce pulpety, zrobiłam sobie, trochę mi to zajęło, nałożyłam sobie, tż się spytał swojej mamy czy chce może pulpetów a ona tak" nie dzięki, ja nie jem jedzenia które wygląda jakby ktoś no wiesz nababrał"! i powiedział to w czasie gdy miałam zamiar ze smakiem zabrać się za jedzenie!
ach ta męska wrażliwość...

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Nareszcie zaglądam. Mam teraz wolną chwilę, bo mnie przeziębienie dopadło i nie byłam dziś w pracy, to nadrobiłam wątek i uzupełniłam listę Przepraszam, ale listę aktualizuję w miarę możliwości, co kilka dni przeważnie. Chodzę normalnie do pracy, a niestety po pracy jestem tak padnięta, że często przesypiam większość popołudnia.
Zapisałam się dziś do gina na kolejną wizytę, nie będzie to dokładnie tak jak mi przykazał, bo cosik nie ma wolnych terminów i przyspieszyłam wizytę o dwa dni.
doskaonale cie rozumiem, ja jak tylko wracam z pracy to na kanape i kima

Cytat:
Napisane przez kapka Pokaż wiadomość
..
Jutro z rana moja 2 wizyta- powinno być widoczne serduszko, zalążek rączek i nóżek, jednak strasznie się boje, ostatnio dziwnie kuje mnie brzuch , śluz zrobił się taki pod brązowy, boje się,że coś jest nie tak
Będzie dobrze! daj jutro znać!
__________________
Bejbik
Grennie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 17:38   #798
mucka21
Rozeznanie
 
Avatar mucka21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 819
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez Grennie Pokaż wiadomość
ach ta męska wrażliwość...
ale to teściowa tak powiedziała nie tż

co do terminu porodu to jest przyjęta reguła, skopiowałam z jakiejś strony i na tej podstawie liczą te kalkulatory i lekarz:

Korzystając z reguły Naegelego prawdopodobny termin porodu wylicza się, odejmując 3 miesiące od daty pierwszego dnia ostatniej miesiączki, a następnie dodając 7 dni i jeden rok.

Pierwszy dzień ostatniej miesiączki – 3 miesiące + 7 dni + rok

Przykład pierwszy: pierwszy dzień ostatniej miesiączki: 20.05.2008 – dla kobiet z 28-mio dniowym cyklem
20.05.2008 – 3 miesiące = 20.02.2008
20.02.2008 + 7 dni = 27.02.2008
27.02.2008 + 1 rok = 27.02.2009 – termin porodu.

Przykład drugi: pierwszy dzień ostatniej miesiączki: 10.10.2007 – dla kobiet z cyklem 28-mio dniowym
10.10.2007 – 3 miesiące = 10.07.2007
10.07.2007 + 7 dni = 17.07. 2007
17.07.2007 + 1 rok = 17.07. 2008 – termin porodu.

Korzystając z rozszerzonej reguły Naegelego można obliczyć termin porodu dla kobiet z regularnymi cyklami, ale dłuższymi lub krótszymi niż 28 dni korzystając ze wzoru:

Pierwszy dzień ostatniej miesiączki – 3 miesiące + 7 dni + rok +/- X dni
gdzie liczba X określa, o ile dni długość danego cyklu różni się od 28 dni.

Czyli u kobiet, u których występowały regularne cykle 32 dniowe należy w miejsce X wpisać liczbę +4 (32-28=4).

Dla przykładu pierwszego: pierwszy dzień ostatniej miesiączki to 20.05.2008
20.05.2008 – 3 miesiące + 7 dni + 1 rok + 4 dni = 03.03.2009

U kobiet, u których mamy do czynienia z regularnymi, ale krótszymi cyklami, np. 25-cio dniowymi, należy w miejsce X wpisać liczbę –3 (25-28= -3).

Dla przykładu drugiego: pierwszy dzień ostatniej miesiączki 10.10.2007
10.10.2007 – 3 miesiące + 7 dni + 1 rok – 3 dni = 14.07.2008

Inną możliwością jest ocena terminu porodu na podstawie dnia poczęcia. Niektóre ciężarne znają lub przypuszczają, że do zapłodnienia doszło w określonym dniu. Żeby wyliczyć termin porodu, wykorzystuje się nieco inny wzór:

Termin poczęcia – 7 dni – 3 miesiące + 1 rok.

Różnica w porównaniu z poprzednim wzorem polega na tym, że znając jedynie pierwszy dzień ostatniej miesiączki, dodajemy we wzorze 7 dni. Jeżeli zaś znamy lub przypuszczamy, kiedy doszło do zapłodnienia, wtedy we wzorze odejmujemy 7 dni. Sumaryczna różnica wynosi 2 tygodnie (czternaście dni), czyli tyle, ile wynosi czas od pierwszego dnia miesiączki do dnia owulacji (i zapłodnienia).

Przykład: termin poczęcia 1.05.2008

1.05.2008 – 7 dni = 24.04.2008
24.04.2008 – 3 miesiące = 24.01.2008
24.01.2008 + 1 rok = 24.01.2009 – termin porodu.

Ważną informacją dla przyszłych mam jest fakt, że w terminie porodu wyliczonym na podstawie reguły Naegelego rodzi się nie więcej niż 5% dzieci. W okresie 2 tygodni przed i dwóch tygodni po wyliczonym terminie porodu rodzi się ponad 90% dzieci.
__________________
27.11.2006r - mój książę
27.12.2010r - jestem szczęśliwą żonką
21.01.2011r - II kreski
05.02.2011- nasz aniołek jeden bliźniak [*]
Izunia jest już z nami
30.IX.2011 g.17:20, 2790g, 57cm
Kochamy Cię



mucka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 18:32   #799
OrangeJuice
Raczkowanie
 
Avatar OrangeJuice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 256
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Hej No wiec zrobilam pierwsze badania, byłam na pierwszej wizycie- 7 tydzień. W poniedziałek ide na pierwsze usg. Zostałam "wygoniona" na zwolnienie, w zwiazku z tym ze pracuje w miejscu gdzie o wirusy roznego rodzaju nie trudno. Troche mi smutno... bo lubie swoja prace i myslalam ze troche pociagnę. Musze powtorzyc badanie na toxo, troche sie martwie i wogole chyba hormony buzuja bo nastroje miewam rozne. Pozdrawiam Was wszystkie.
OrangeJuice jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-03, 18:46   #800
andruszki
Raczkowanie
 
Avatar andruszki
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: dolny sląsk
Wiadomości: 314
GG do andruszki
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez OrangeJuice Pokaż wiadomość
Hej No wiec zrobilam pierwsze badania, byłam na pierwszej wizycie- 7 tydzień. W poniedziałek ide na pierwsze usg. Zostałam "wygoniona" na zwolnienie, w zwiazku z tym ze pracuje w miejscu gdzie o wirusy roznego rodzaju nie trudno. Troche mi smutno... bo lubie swoja prace i myslalam ze troche pociagnę. Musze powtorzyc badanie na toxo, troche sie martwie i wogole chyba hormony buzuja bo nastroje miewam rozne. Pozdrawiam Was wszystkie.
ja bym chciała żeby mnie tak lekarz na zwolnienie wygonił.... zobaczymy co powie jutro na pierwszej wizycie. W mojej pracy też lata masa wirusów. Właśnie jestem teraz chora. Już nie daje rady bez lekarstw mam gorączkę piąty dzień
andruszki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 20:11   #801
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez OrangeJuice Pokaż wiadomość
Hej No wiec zrobilam pierwsze badania, byłam na pierwszej wizycie- 7 tydzień. W poniedziałek ide na pierwsze usg. Zostałam "wygoniona" na zwolnienie, w zwiazku z tym ze pracuje w miejscu gdzie o wirusy roznego rodzaju nie trudno. Troche mi smutno... bo lubie swoja prace i myslalam ze troche pociagnę. Musze powtorzyc badanie na toxo, troche sie martwie i wogole chyba hormony buzuja bo nastroje miewam rozne. Pozdrawiam Was wszystkie.
kochana a można wiedzieć gdzie pracujesz?

ja teraz mało zaglądam bo tż jest na L4 i jak tylko wracam z pracy to sobie leniuchujemy ciągle się zastanawiam ile jeszcze popracowac czy już dac sobie spokój czy jeszcze poczekać
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 20:41   #802
OrangeJuice
Raczkowanie
 
Avatar OrangeJuice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 256
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Pracuje w Szkole Podstawowej kl.1-3 Dzieciaki smarkaja, kichaja itp. ,itd.

Edytowane przez OrangeJuice
Czas edycji: 2011-02-03 o 20:43
OrangeJuice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 21:12   #803
agatam2211
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 93
GG do agatam2211
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

no niestety....negatywny i okres dostałam
Życzę Wam zdrowia Wam i maluszkom oczywiście;*
POWODZENIA
agatam2211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 08:05   #804
andruszki
Raczkowanie
 
Avatar andruszki
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: dolny sląsk
Wiadomości: 314
GG do andruszki
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez OrangeJuice Pokaż wiadomość
Pracuje w Szkole Podstawowej kl.1-3 Dzieciaki smarkaja, kichaja itp. ,itd.

ja w gimnazjum i mam nadzieje po feriach czyli 1 marca już do pracy nie wrócić. Nie dość, że stres to jeszcze zaraza
andruszki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 08:29   #805
lullaby_ml
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby_ml
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 688
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

dziewczyny dreczy i meczy mnie jedna rzecz - to badanie prenatalne.. czy lekarz wysylajac kobiete na takie badanie wysyla ja dlatego, że ma watpliwosci co do stanu ciąży czy jest to po prostu zwykłe badanie usg które radzi robić każdy ginekolog?
lullaby_ml jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 10:30   #806
asionek31
Rozeznanie
 
Avatar asionek31
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Montpellier
Wiadomości: 511
GG do asionek31
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez lullaby_ml Pokaż wiadomość
dziewczyny dreczy i meczy mnie jedna rzecz - to badanie prenatalne.. czy lekarz wysylajac kobiete na takie badanie wysyla ja dlatego, że ma watpliwosci co do stanu ciąży czy jest to po prostu zwykłe badanie usg które radzi robić każdy ginekolog?

z tego co widzialam i czy talam , bardzo duza czesc lekarzy wysyla na te badania ( usg )
nie ma sie czego bac to zwykle USG tylko , ze dokladniejsze
ja napewno je zrobie , ale oczywiscie decyzja nalezy do kazdej z nas

a tak wogole to witam sie
wczoraj mialam koszmarny dzien .... normalnie caly system mi poszedl i wszystko potracilam ... teraz odbudowanie tego troche mi zajmie
dobrze , ze mam Macbooka to na niego przeszlam teraz , ale ja go strasznie nie lubie i nie wiem jak sie przyzwyczaje

do tego caly czas jestem mega zla jakas taka , az chodze cala
a za chwile smutno mi .... ehh te hormonki , normanie moj TZ ucieknie z domu
nic mi sie nie chce buuuu

oki nie marudze hehe ide odbudowywac to co potracilam
asionek31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 10:41   #807
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

A ja się ciąglę kłócę z tż ;(
boję się że z tych nerwów coś się stanie

Poza tym mam takie napady głodu że mnie skręca normalnie.
I ciekawe czy to od ciąży czy czegoś innego.
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 10:57   #808
lullaby_ml
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby_ml
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 688
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
A ja się ciąglę kłócę z tż ;(
boję się że z tych nerwów coś się stanie

Poza tym mam takie napady głodu że mnie skręca normalnie.
I ciekawe czy to od ciąży czy czegoś innego.
Spokojnie nie denerwuj sie i nie przejmuj hormonkami, one tak po prostu dzialaja, ja tez moemntami jestem nie do zniesienia
lullaby_ml jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 12:08   #809
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez lullaby_ml Pokaż wiadomość
Spokojnie nie denerwuj sie i nie przejmuj hormonkami, one tak po prostu dzialaja, ja tez moemntami jestem nie do zniesienia
No tak, ale wszystkie takie skoki nastroju, płacze, nerwy to nic dobrego dla dzidziusia i tego się najbardziej martwię. W ogóle ten czas tak leci- to już 9tc i w poniedziałek wizyta której nie mogłamsię doczekać, ale od poniedziałku nie mogę się dodzwonić do ginekologa i się nie umówię na pon
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.

Edytowane przez cotynato
Czas edycji: 2011-02-04 o 12:10
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 12:12   #810
OrangeJuice
Raczkowanie
 
Avatar OrangeJuice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 256
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez andruszki Pokaż wiadomość
ja w gimnazjum i mam nadzieje po feriach czyli 1 marca już do pracy nie wrócić. Nie dość, że stres to jeszcze zaraza
Moje województwo juz po feriach, szczerze mowiąc przeraża mnie perspektywa siedzenia w domu 9-cy. Ale lepiej dmuchać na zimne...
Tylko całe mianowanie mi przepadnie
OrangeJuice jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:54.