Co ostatnio sobie uszyłyście? - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-08, 08:20   #2491
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Uwielbiam Ciebie i Twoja starczą demencję

Świetne stroje!

Ja jestem właśnie na etapie wszywania rękawów do żakietu, a wtedy tylko podszewka, guzik i gotowe. Ale wszywanie rękawów to moja największa zmora, bo nie umiem ładnie wdać, więc mam prawie zawsze falbanki i teraz też drugi dzień przygotowuję się do wszywania tych rękawów
znam ten ból, od czasu jak moja eks szwagierka krwacowa powiedziała mi jaki ona ma sposób to wszywanie rękawów idzie mi jak po maśle.
Ale może wiesz o tym i ja się tylko głupio wymądrzam.

Ale napisze, trzeba wsadzic rękaw i dopasować te wszystkie znaczniki do otworu w ubraniu, przypiąc w tych miejscach szpilkami (bywa tak ze szew rękawa i szew boczny ubrania nie pokrywaja sie - to normalne). szpilkami przypiąc od wewnątrz, czyli od strony rękawa. I teraz wiadomo, ze rękawa po obwodzie jest więcej niż otwory w ubraniu i żeby to ładnie ułożyć trzeba wywinąć rękaw i ubranie na zewnątrz (to znaczy nie przewijać, ale tak odwinąć - napisz jak będzie trzeba to wyjaśnić to postaram się zrobić fotkę), wtedy rękaw sam się dobrze ułoży (bo jego nadmiar sie rozłoży na obwodzie otworu), przypiąć szpilkami od strony wewnętrznej (od rękawa) i potem szyc - ale szyc też od strony rękawa.

no mam nadzieję, ze to czytelne jest....

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Będę dążyć do tego aby zdobyć te próbki. Nie mam zielonego pojęcia jak te jedwabie wyglądają, czy są w żywych kolorach czy nie. Ale muszę zdobyć te próbki i kropka. Dam znać gdyby co


Wow super! Nie to krzesło! Zyskało bardzo nowoczesny charakter. Śmiem twierdzić, że siedzę na takim samym stołku tylko już obitym nową tkaniną
dzieki wiesz, doszłam do wniosku, ze w trakcie tej roboty więcej było stolarstwa i tapicerstwam niż krawiectwa ;-) - TZ naprawiał uszkodzone części drewniane, a ja tapicerowałam przy użyciu zszywacza tapicerskiego... masakrycznie mnie ręka potem bolała.
Ale krzesła, jak i stół zresztą dopasowany do nich, są po babci, która zmarła na w zeszłym roku, akurat tak się złożyło, ze my potrzebowaliśmy stołu i krzeseł, a tu trzeba było posprzątać mieszkanie i wzięliśmy na pamiątkę.
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 08:35   #2492
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Wiśnia! Moje Guru! Po raz kolejny ratujesz mi życie!

Że ja na to w życiu sama nie wpadłam! To wydaje się tak logiczne i proste, że aż się wierzyć nie chce! Dzisiaj odpinam szpilki i robię Twoim sposobem!

Dzięki!
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 08:38   #2493
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Wisnia Pokaż wiadomość
a ja zamiast szyć ubranka na siebie, uszyłam ubranka na krzesła.
Wyremontowaliśmy stare i mamy jak nowe
(jak sie domyślacie po lewej wersja przedremontowa;-) )
O też chciałam tak robić, ale w końcu oddaliśmy krzesła bo i tak nie było ich gdzie trzymać Super wyglądają (ps. po prawej chyba ? :P)
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 08:47   #2494
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

[1=b8ae395ad20fac79699d786 016c1d68a9b01f66e_62eafdf 253efe;24932912]O też chciałam tak robić, ale w końcu oddaliśmy krzesła bo i tak nie było ich gdzie trzymać Super wyglądają (ps. po prawej chyba ? :P)[/QUOTE]

dokładnie po prawej
tak to u mnie jest z roztargnieniem ;-)

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Wiśnia! Moje Guru! Po raz kolejny ratujesz mi życie!

Że ja na to w życiu sama nie wpadłam! To wydaje się tak logiczne i proste, że aż się wierzyć nie chce! Dzisiaj odpinam szpilki i robię Twoim sposobem!

Dzięki!


nie, nie to nie ja jestem guru. ja tylko mialam taka super krawcowa w rodzinie, niestety siostra sie rozwiodla i krawcowa sila rozpedu przestala byc rodzina a potem kobieta wyjechala zagranice i juz calkiem nie mam kogo sie pytac. No ale co mnie nauczyla to moje

cieszę, ze mogłam pomoc. zwlaszcza, ze to chyba jakis trick krawiecki jest bo w zadnych poradnikach nie podaja takiego spodobu, on przy pierwszym uzyciu wydaje sie lekko męczący, ale jak sie dojdzie do wprawy to rękawy nie strasza juz
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 08:57   #2495
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Wisieńko ja tez obijałam krzesła w kuchni Kupiłam stół i krzesła w litego drewna ale używane. krzesła miały paskudne obicia, takie seledynowe i brudne. Kupiłam trochę ocieplenia do płaszcza i żakardu no i obiłam sobie sama. Po południu zaprezentuję tutaj i na blogu nowe uszytki to i te krzesła dorzucę

A pamiątkę po babci masz teraz fajną
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 09:10   #2496
kasiek228
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 244
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

dobrze poradziłaś sobie. ja też szyje bardziej na czuja niz to co oni tam piszą w burdzie, kwestia wprawy często i doświadczenia. te opisy z burdy sa tak zakręcone, że ciężko zrozumieć... przydałby sie obrazki


a ja zamiast szyć ubranka na siebie, uszyłam ubranka na krzesła.
Wyremontowaliśmy stare i mamy jak nowe
(jak sie domyślacie po lewej wersja przedremontowa;-) )[/QUOTE]



Wiśnia dziękuję Ci za "pochwałę"- pocieszenie. Wczoraj byłam w swojej sukience w pracy- wszystkie dziewczynki w przedszkolu:

" Ojej, jaką ma Pani łądną fryzurę!"( oczywiście włosy rozczochrane
" A jakie ładne baletki! ( stare- ulubione)
a na końcu, kiedy już wymieniły wszystkie szczegóły:
" o... i ładna sukienka"


Więc chyba warto od czasu do czasu uszyć sobie coś"nowego"

Nawet nie wiedziałam, że te zaszewki z przodu będą tak fajnie się układać, szczególnie jak się siedzi Ten patent na pewno wykorzystam .... tylko pytanie kiedy .
kasiek228 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 09:14   #2497
Myszka_80
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_80
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Radlin
Wiadomości: 5 386
GG do Myszka_80 Send a message via Skype™ to Myszka_80
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Wiśnia ja tak samo odziedziczyłam po babci i dziadku mebelki ( i parter domu )
stół bede miała w kuchni, pod obrusem nie bedzie widac co to za jaki a krzesła ( całkiem podobne do twoich) myślałam ubrac w fartuszki
Znalazłam nawet surową bawełne na to. Kolorystycznie bedzie mi pasowało
__________________
Kamilka - 17.03.05
Emilka - 16.10.06

http://picasaweb.google.com/myszka1980

Moje "conieco" https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=24660



Myszka_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-08, 14:11   #2498
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Wisieńko ja tez obijałam krzesła w kuchni Kupiłam stół i krzesła w litego drewna ale używane. krzesła miały paskudne obicia, takie seledynowe i brudne. Kupiłam trochę ocieplenia do płaszcza i żakardu no i obiłam sobie sama. Po południu zaprezentuję tutaj i na blogu nowe uszytki to i te krzesła dorzucę

A pamiątkę po babci masz teraz fajną
no to czekamy na fotki

wiesz stare meble sa fajne, raz ze jak sa drewniane to można je odnowić, a dwa maja cos w sobie ja musze stól lekko jeszcze dopracowac, bo juz widać po nim te ponad pól wieku, ale co mi tam. wazne ze i pamiatka jest i wygodnie funkcjonalnie




Cytat:
Napisane przez kasiek228 Pokaż wiadomość
Wiśnia dziękuję Ci za "pochwałę"- pocieszenie. Wczoraj byłam w swojej sukience w pracy- wszystkie dziewczynki w przedszkolu:

" Ojej, jaką ma Pani łądną fryzurę!"( oczywiście włosy rozczochrane
" A jakie ładne baletki! ( stare- ulubione)
a na końcu, kiedy już wymieniły wszystkie szczegóły:
" o... i ładna sukienka"


Więc chyba warto od czasu do czasu uszyć sobie coś"nowego"

Nawet nie wiedziałam, że te zaszewki z przodu będą tak fajnie się układać, szczególnie jak się siedzi Ten patent na pewno wykorzystam .... tylko pytanie kiedy .

takie wlasne pomysly duuuzo daja, a to 'niezuwazanie' to znam z autopsji, ot chocby wczoraj u siostry, byla u fryzjera, a ja zuwzylam, ze ma bluzke nowa, ze nosi moje dzinsy co ja z nich wyroslam... bosz... ;-)


Cytat:
Napisane przez Myszka_80 Pokaż wiadomość
Wiśnia ja tak samo odziedziczyłam po babci i dziadku mebelki ( i parter domu )
stół bede miała w kuchni, pod obrusem nie bedzie widac co to za jaki a krzesła ( całkiem podobne do twoich) myślałam ubrac w fartuszki
Znalazłam nawet surową bawełne na to. Kolorystycznie bedzie mi pasowało
wiesz, ja tez najpierw myslalam o takich fartuchach, ale przy moich kotach wszytsko co sie majta, zwisa, wszystko co mozna ugryżź, pomemłac w mordce niestety odpada. I niby nic - ot kawalek tkaniny, ale okazuje sie, ze pomyslowoc kocich łebkow jest wielka.

Ostatnio musielismy dorobic drzwiczki z pleksi do regału, bo czesiek otwierał moje komódki z ikei z szufladkami gdzie trzymam cala moja pasmanterie. A on lubi tasiemki, nici i cala reszte. Nie pomoglo, ze szufladki juz mialy nawet uchwyty w ksztalcie kulki - tez to otwarł!

Tak wiec cała masa rzeczy u nas w domu jest poniekąd projektowana pod koty - znaczy tak żeby im uniemożliwić demolke
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 19:30   #2499
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Wisieńko specjalnie dla Ciebie krzesła + stół gratis
Taa drewniane meble to cudowna sprawa. Raz że używane można tanio kupić a dwa można samemu je odnowić i to jest piękne.

Moje najnowsze uszytki: sukienka i bluzka. Więcej fotek i opis u mnie na blogusie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg p2057098m.jpg (80,7 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg p2077164.jpg (159,0 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg p2077165.jpg (237,6 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg p2087193.jpg (152,1 KB, 48 załadowań)
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 20:27   #2500
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Zdolniacha z Ciebie Suz, wszystko co szyjesz mi się podoba, mbo ja lubię takie proste formy

Wisienko!!!! Wszyłam te rękawy i jest prawie idealnie, prawie, bo ja amatorka, to moje 3 wdawane rękawy były Dzięki za rady Jutro, jak mi nici nie zabraknie, kończę żakiet
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 21:18   #2501
kasiek228
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 244
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Susanna- Bardzo mi się podoba Twoja sukienka i bluzka.... Kuchnia bardzo ładna:
kasiek228 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-08, 21:38   #2502
Myszka_80
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_80
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Radlin
Wiadomości: 5 386
GG do Myszka_80 Send a message via Skype™ to Myszka_80
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Susanna znów szalała pieknie ci wyszło

Wiśnia moje dwie kotki sypiają w piwnicy w nocy bo sie z tzem nie trawią
ale w ciagudnia włazą moim dziewczynkom do skrzyni z kołdrami i odbijają to co w piwnicy wysiedziały

swoja drogą ostatnio bym jedną zamkneła w popielniku pieca C.O
grzała sie menda jedna i tylko kuper wystawał, gdyby sie nie poruszyła to upieke żywcem
na sama mysl mi sie słabo robi
__________________
Kamilka - 17.03.05
Emilka - 16.10.06

http://picasaweb.google.com/myszka1980

Moje "conieco" https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=24660



Myszka_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 06:57   #2503
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Dzięki dziewczyny Jestem zadowolona z tych ciuszków, zabieram się za następne projekty
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 08:33   #2504
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Zdolniacha z Ciebie Suz, wszystko co szyjesz mi się podoba, mbo ja lubię takie proste formy

Wisienko!!!! Wszyłam te rękawy i jest prawie idealnie, prawie, bo ja amatorka, to moje 3 wdawane rękawy były Dzięki za rady Jutro, jak mi nici nie zabraknie, kończę żakiet

no to ciesze, ze sie mogłam pomoc i ciesze sie, ze dałaś rade. za następnym razem pojdzie łatwiej, a potem rękaw bedzie tylko kolejnym elelementem ubrania a nie odstraszaczem

i czekam na fotki twojego dzieła


Cytat:
Napisane przez Myszka_80 Pokaż wiadomość
Susanna znów szalała pieknie ci wyszło

Wiśnia moje dwie kotki sypiają w piwnicy w nocy bo sie z tzem nie trawią
ale w ciagudnia włazą moim dziewczynkom do skrzyni z kołdrami i odbijają to co w piwnicy wysiedziały

swoja drogą ostatnio bym jedną zamkneła w popielniku pieca C.O
grzała sie menda jedna i tylko kuper wystawał, gdyby sie nie poruszyła to upieke żywcem
na sama mysl mi sie słabo robi

taaa.. skad ja to znam, nie mam popielnika, ale za to wlaza do pralki, lodowki (bynajmniej nie za zarciem) i do zmywarki ;-)
a jak robie fotki to czesiek od razu jest w okolicy i jak widac, nie da sie bez niego


Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny Jestem zadowolona z tych ciuszków, zabieram się za następne projekty

ciuszki piekne az mnie sie zbiera wena na szycie. ale ja tam nic ciekawego - czarne spodnie potrzbuje, tkanina lezy od prawie 2 lat, nawet specjalna stopke do niej kupilam, teflonowa, zeby sie nie wyswiecila przy szyciu.
pewnie dlatego mi sie nie chce ich szyc bo to ciuch z przymusu - juz kilka razy wyszlo, ze nie mam czarnych eleganckich spodni. ale jak je uszyje to bede szalec z ciuchami dla przyjemnosci

no chyba, ze znowu wsiąknę w torebke - mam juz skory, mam pomysl, mam juz zaplanowane co gdzie i kiedy.... tylko jak zawsze brak mi odwagi bo to niestety skora ;-)

susanno, a powiedz no mi, ja dobrze widze, ze ta sukienka ma to łączenie dwoch tkanin nie w linii prostej? skad miałas wykroj? się mi to podoba bardzo...

Edytowane przez Wisnia
Czas edycji: 2011-02-09 o 08:34
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 08:34   #2505
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Wiśnio następnym razem pójdzie lepiej, bo już ten drugi zrobiłam ładniej niż pierwszy Tylko następny to wyzwanie, bo.. ma byc ze skóry... jak tylko się odważę

Dzięki jeszcze raz
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 08:38   #2506
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Wiśnio następnym razem pójdzie lepiej, bo już ten drugi zrobiłam ładniej niż pierwszy Tylko następny to wyzwanie, bo.. ma byc ze skóry... jak tylko się odważę

Dzięki jeszcze raz
ha! no to koleżanko masz faktycznie poważne zadanie. Ja patrze z utęsknieniem na te ubrania z burdy ze skory, marzą mi sie, ale strach jest ogromny...
na razie zostaje przy torebkach
ale pewnego dnia odloze kase, kupie tyle skorki ile trzeba i uszyje sobie cos - znaczy sie kurtke zapewne
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 08:44   #2507
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Mi się marzy coś takiego jak to tutaj - ni to żakiet, ni kurteczka
E007-E-Madonna-M5-0531_324x432-ID204599-ec937193c59660a094784df789898f23.jpg

Tylko identycznego pewnie nie zrobię i zastanawiam się czy jeśli wykorzystam wykrój z Listopadowej burdy, czy to będzie fajny efekt Bo mi się sam żakiet z listopadowej burdy bardzo podoba, o ten na dole

Nada się jak go trochę przerobię? On ma świetne cięcia na plecach i z przodu przy podkrojach rękawów, jakby to wąsko ostębnować to na skórze powinno pięknie wyglądać...
100702-D199_324x432-ID205071-dd9ef61a3e4e40cc561643982fd45536.jpg4f5ae8d1-026b-10c5-2a35-1e7b5f761071.jpg
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.

Edytowane przez hihi
Czas edycji: 2011-02-09 o 08:45
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 08:50   #2508
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Mi się marzy coś takiego jak to tutaj - ni to żakiet, ni kurteczka
Załącznik 3731476

Tylko identycznego pewnie nie zrobię i zastanawiam się czy jeśli wykorzystam wykrój z Listopadowej burdy, czy to będzie fajny efekt Bo mi się sam żakiet z listopadowej burdy bardzo podoba, o ten na dole

Nada się jak go trochę przerobię? On ma świetne cięcia na plecach i z przodu przy podkrojach rękawów, jakby to wąsko ostębnować to na skórze powinno pięknie wyglądać...
Załącznik 3731478Załącznik 3731479

fajne fasony, ja tylko nie wiem jak to jest ze skora - czy wykroj bedzie ok. Ale z drugiej strony w jednej z burd byl wykroj na zakiet i byl w wersji skora i w wersji z tkaniny, to pewnie nie ma zbyt duzej roznicy.

ja siee zakochalam w kurtkach skórzanych z burdy 8/2010 - no fakt sa to bardziej korzuszki, ale fason maja genialny i tak juz obmyslam w glowie czy dam rade uszyc takie cos... nawet mam skorke z futrem - na czapke dla mamy - sie okaze jak mi pojdzie.
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 08:57   #2509
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Wisnia Pokaż wiadomość


susanno, a powiedz no mi, ja dobrze widze, ze ta sukienka ma to łączenie dwoch tkanin nie w linii prostej? skad miałas wykroj? się mi to podoba bardzo...
Wisieńko ja się zabieram za spodnie. Materiał z "reklamówki teścia"
A co do wykroju to jest to najzwyklejszy wykrój na bluzkę ze starej Burdy. Pogłębiłam dekolty i pocięłam go w poprzek. I tak wyszła sukienka. Inwencja własna

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Mi się marzy coś takiego jak to tutaj - ni to żakiet, ni kurteczka
Załącznik 3731476

Tylko identycznego pewnie nie zrobię i zastanawiam się czy jeśli wykorzystam wykrój z Listopadowej burdy, czy to będzie fajny efekt Bo mi się sam żakiet z listopadowej burdy bardzo podoba, o ten na dole

Nada się jak go trochę przerobię? On ma świetne cięcia na plecach i z przodu przy podkrojach rękawów, jakby to wąsko ostębnować to na skórze powinno pięknie wyglądać...
Załącznik 3731478Załącznik 3731479
Hihi zdradź proszę z której Burdy jest wykrój na ten zakiet?? Bardzo ciekawy tył!

Ja sie boję szyć skóry czy eko skóry (chodzi o ciuchy nie o torebki) . Jak cos nie wyjdzie, będę chciała spróć to zostaną dziurki po igle Trzeba chyba najpierw uszyć z jakiegoś aniego materiału i zoabczyć jak wyglada konfrontacja: wykrój a rzeczywistość.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog

Edytowane przez Susanna
Czas edycji: 2011-02-09 o 08:59
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-09, 09:55   #2510
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Wisnia Pokaż wiadomość
fajne fasony, ja tylko nie wiem jak to jest ze skora - czy wykroj bedzie ok. Ale z drugiej strony w jednej z burd byl wykroj na zakiet i byl w wersji skora i w wersji z tkaniny, to pewnie nie ma zbyt duzej roznicy.

ja siee zakochalam w kurtkach skórzanych z burdy 8/2010 - no fakt sa to bardziej korzuszki, ale fason maja genialny i tak juz obmyslam w glowie czy dam rade uszyc takie cos... nawet mam skorke z futrem - na czapke dla mamy - sie okaze jak mi pojdzie.
Ja widziałam chyba nawet 2 razy żakiety w wersji materiał i skóra z tego samego wykroju, dlatego wydaje mi się, że powinno byc ok
Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Hihi zdradź proszę z której Burdy jest wykrój na ten zakiet?? Bardzo ciekawy tył!

Ja sie boję szyć skóry czy eko skóry (chodzi o ciuchy nie o torebki) . Jak cos nie wyjdzie, będę chciała spróć to zostaną dziurki po igle Trzeba chyba najpierw uszyć z jakiegoś aniego materiału i zoabczyć jak wyglada konfrontacja: wykrój a rzeczywistość.
Susanno to 11/2010 żakiet 121
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 10:13   #2511
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Ja widziałam chyba nawet 2 razy żakiety w wersji materiał i skóra z tego samego wykroju, dlatego wydaje mi się, że powinno byc ok
Susanno to 11/2010 żakiet 121
Dziękuję, sprawdzę domciu
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 11:46   #2512
Wilda
Przyczajenie
 
Avatar Wilda
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Dziewczyny Wielka prośba ! Macie może wykroje sukienek i spódnic gotyckich, ew coś co mogłabym przerobić ??? Bardzo mi na tym zależy, co prawda krawcowa ze mnie żadna , ale coś tam uszyć umiem , więc chciałabym spróbować , w razie czego będę prosić o dalsze instrukcje
góry dzięki
Wilda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 12:41   #2513
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

poszukaj tutaj.

http://www.burdastyle.de/schnittmust...me-erwachsene/
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 18:40   #2514
Olga76
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 74
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Wykrój kurteczki fajny szczegulnie tył.Powodzenia dziewczyny które chcą szyć ze skóry.Osobiście nie odważyłabym się
Olga76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 19:46   #2515
kasiek228
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 244
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Tutaj same "spryciulki" Odważyć się trzeba!!! Pewnie że trzeba A co do skóry, to w ostatniej burdzie widziałam sukienkę- tunikę z welurowej koziej skóry (model 117).
kasiek228 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 20:07   #2516
Olga76
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 74
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Dziewczyny jak mam zabrać się do paska prz spódnicy.Czy ja zawsze muszę wykładać przy tychpaskach
Olga76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 20:49   #2517
Myszka_80
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_80
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Radlin
Wiadomości: 5 386
GG do Myszka_80 Send a message via Skype™ to Myszka_80
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

ja na szybko i na szybko fota zrobiona bo kiecka juz poleciała

to ta studniówkowa ( manekin ma rozm 36 i jest do kiecki za gruby )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC04145.jpg (48,3 KB, 77 załadowań)
__________________
Kamilka - 17.03.05
Emilka - 16.10.06

http://picasaweb.google.com/myszka1980

Moje "conieco" https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=24660



Myszka_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 06:57   #2518
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Widzę, ze satyna króluje Fajnie Ci ta sukieneczka wyszła, podoba mi się
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 07:09   #2519
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Myszka_80 Pokaż wiadomość
ja na szybko i na szybko fota zrobiona bo kiecka juz poleciała

to ta studniówkowa ( manekin ma rozm 36 i jest do kiecki za gruby )
Myszka cudo kiecka!!!
Zawsze myślałam, że połączenie czarnej i czerwonej satyny nie może wyglądać dobrze. No to sie myliłam
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 07:33   #2520
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Uszyłam żakiet, bez guzika jeszcze, man nawet foty, ale straszne dość i niezbyt dobrze to wygląda
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-24 16:01:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:16.