Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Szko³a i edukacja

Notka

Szko³a i edukacja Szko³a i edukacja, to forum dla osób, które chc± siê uczyæ. Tu dowiesz siê wszystkiego o szko³ach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-03-15, 09:17   #211
lizawietta
Zadomowienie
 
Avatar lizawietta
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 1 310
Dot.: LO 'Cosinus'-nauka zaoczna.Jak to wygl±da???

[1=6746bdedfa49379c2543594 dc795ba743a60a5f4_5ea4c0f 24d671;25727819]tyle pró¶b i pytañ a nikogo kto by odpowiedzia³ [/QUOTE]


hmm no mi sie wydaje, ¿e skoro masz 17 lat to nie da rady. Jest ustalone ze szko³a dla doroslych od 18. r.¿ . A skoro jestes chora twoja szkola nie moze isc ci na reke? indywidualne nauczanie itp.
__________________
æwiczê od 16.05.2013

shred level1 level2 level3
Mel B :
posladki
ramiona
lizawietta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-15, 09:28   #212
6746bdedfa49379c2543594dc795ba743a60a5f4_5ea4c0f24d671
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 675
Dot.: LO 'Cosinus'-nauka zaoczna.Jak to wygl±da???

Cytat:
Napisane przez lizawietta Poka¿ wiadomo¶æ
hmm no mi sie wydaje, ¿e skoro masz 17 lat to nie da rady. Jest ustalone ze szko³a dla doroslych od 18. r.¿ . A skoro jestes chora twoja szkola nie moze isc ci na reke? indywidualne nauczanie itp.
wiesz co zaproponowali mi nauczanie indywidualne, czyli przychodzê do szko³y te¿ w tygodniu, tylko ¿e mam lekcje, sama wiêc jak dla mnie to nie jest na rêkê, bo mnie w tyg, nie ma, ale nic dziêkuje za odpowied¼, po prostu jak ju¿ siê ze wszystkim innym uporam to do nich zadzwoniê i siê wszystkiego dowiem
6746bdedfa49379c2543594dc795ba743a60a5f4_5ea4c0f24d671 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-15, 17:01   #213
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pa³aców i Ogrodów :)
Wiadomo¶ci: 11 216
Dot.: LO 'Cosinus'-nauka zaoczna.Jak to wygl±da???

[1=6746bdedfa49379c2543594 dc795ba743a60a5f4_5ea4c0f 24d671;25715886]cze¶æ wiem ¿e na pewno mi poradzicie, otó¿ kompletnie zawale ten semestr, mam spore problemy ze zdrowiem i jak na razie nie pojawi³am siê w szkole od grudnia i nie pojawiê sie do koñca, ca³y czas jestem w szpitalu, a w weekendy tylko w domu, nie chce zawaliæ szko³y totalnie, i dlatego stwierdzi³am ¿e szko³a zaoczna, biorê pod uwagê w³a¶nie Cosinusa bo mam 2 z ich placówek 10 min od domu, i tu jest w³a¶nie problem, jestem w 1 lo, w marcu skoncze 17 lat, nie zdam wiec chcia³abym i¶æ, do 1 lo w cosinusie ale no w³a¶nie czy przyjm± mnie pisz± ¿e S³uchacze musz± mieæ ukoñczone 18 lat lub ukoñcz± 18 lat w roku kalendarzowym, czyli chodzi o ca³y rok, je¶li bym posz³a mia³abym ukoñczone 17 lat a za pó³ roku 18 ale pogmatwa³am[/QUOTE]

W³a¶nie najlepiej siê dowiedzieæ od np. pani dyrektor danej szko³y lub w sekretariacie. Mo¿e przedstaw sytuacjê obecnej wychowawczyni i popro¶ j± o pomoc.

---------- Dopisano o 18:01 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Nisha93 Poka¿ wiadomo¶æ
Bo np moja wych nie chce mnie tam pu¶ciæ bo twierdzi ¿e NA PEWNO nie zdam . O co chodzi z tymi semestrami? Ile nauki wtedy mi zostanie je¶li zdam 2 klase i ile je¶li nie zdam? I czy lepiej w ogóle zdaæ czy nie i bardziej siê nauczyæ i przygotowaæ do matury? No i je¶li kto¶ chodzi do Bdg, to fajnie by by³o o informacje na temat nauczycieli, klimatu w tej szkole itp
Z góry bardzo bardzo dziêkujê za odpowied¼! Bêdê szczê¶liwa je¶li kto¶ pomêczy siê nad moimi pytaniami i mi odpowie.
Semestry to inaczej pó³rocza. Tj:

I sem. i II sem. = I pó³rocze i II pó³rocze= klasy 1
III sem. i IV sem.= I pó³rocze i II pó³rocze = klasy 2
V sem. i VI sem. = I pó³rocze i II pó³rocze = klasy 3



Je¶li zaliczysz 2 klasê to zaczniesz od V semestru, czyli pierwsze pó³rocze 3 klasy.
Je¶li nie zaliczysz 2 klasy, to zaczynasz od III semestru, czyli pierwszego pó³rocza 2 klasy.

Wejd¼ na stronê Cosinusa i znajd¼ ile godzin musisz zaliczyæ w obecnej szkole, np. j. polski- 40 godzin w IV sem. czyli 40 godzin w I pó³roczu drugiej klasy.


Pewnie, ¿e lepiej zdaæ Jak bêdziesz mia³a spoko nauczycieli, to Ci pomog± z materia³em

To wychowawczyni niech idzie na jasnowidza, bo marnuje siê kobita ze swymi umiejêtno¶ciami

Edytowane przez Nimfa20
Czas edycji: 2011-03-15 o 17:08
Nimfa20 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-15, 18:34   #214
6746bdedfa49379c2543594dc795ba743a60a5f4_5ea4c0f24d671
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 675
Dot.: LO 'Cosinus'-nauka zaoczna.Jak to wygl±da???

no niestety obecna wychowawczyni, ani tym bardziej szko³a w ¿aden sposób nie mo¿e mi pomóc, nawet sami mi powiedzieli ¿e jest w³a¶nie co¶ takiego jak szko³a zaoczna, w ka¿dym b±d¼ razie tak jak ju¿ wcze¶niej pisa³am po prostu zadzwoniê/ przejadê siê do nich osobi¶cie
6746bdedfa49379c2543594dc795ba743a60a5f4_5ea4c0f24d671 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-16, 18:24   #215
Nisha93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: LO 'Cosinus'-nauka zaoczna.Jak to wygl±da???

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Poka¿ wiadomo¶æ
W³a¶nie najlepiej siê dowiedzieæ od np. pani dyrektor danej szko³y lub w sekretariacie. Mo¿e przedstaw sytuacjê obecnej wychowawczyni i popro¶ j± o pomoc.

---------- Dopisano o 18:01 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------



Semestry to inaczej pó³rocza. Tj:

I sem. i II sem. = I pó³rocze i II pó³rocze= klasy 1
III sem. i IV sem.= I pó³rocze i II pó³rocze = klasy 2
V sem. i VI sem. = I pó³rocze i II pó³rocze = klasy 3



Je¶li zaliczysz 2 klasê to zaczniesz od V semestru, czyli pierwsze pó³rocze 3 klasy.
Je¶li nie zaliczysz 2 klasy, to zaczynasz od III semestru, czyli pierwszego pó³rocza 2 klasy.

Wejd¼ na stronê Cosinusa i znajd¼ ile godzin musisz zaliczyæ w obecnej szkole, np. j. polski- 40 godzin w IV sem. czyli 40 godzin w I pó³roczu drugiej klasy.


Pewnie, ¿e lepiej zdaæ Jak bêdziesz mia³a spoko nauczycieli, to Ci pomog± z materia³em

To wychowawczyni niech idzie na jasnowidza, bo marnuje siê kobita ze swymi umiejêtno¶ciami

Dziêkujê za odpowied¼
Ja jednak nie zdam tej klasy, bo mam praktyki zawodowe przez dwa tygodnie, które s± okropnie dla mnie ciê¿kie i nie do zrealizowania ( czyt. brak cierpliwo¶ci do stania przez 8h i prasowania albo szycia) i lepiej nie powiem w jaki sposób objawia mi siê stres i strach przed tym. Wiêæ je¶li zacznê od 3 semestru to ile zostanie mi nauki? 2 lata mówi±æ po 'niesemestralnu' ?:P

A! No i czy muszê zdawaæ zawodowe? Bo je¶li nie to super by by³o..

Edytowane przez Nisha93
Czas edycji: 2011-03-16 o 18:27
Nisha93 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-17, 14:37   #216
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pa³aców i Ogrodów :)
Wiadomo¶ci: 11 216
Dot.: LO 'Cosinus'-nauka zaoczna.Jak to wygl±da???

Cytat:
Napisane przez Nisha93 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê za odpowied¼
Ja jednak nie zdam tej klasy, bo mam praktyki zawodowe przez dwa tygodnie, które s± okropnie dla mnie ciê¿kie i nie do zrealizowania ( czyt. brak cierpliwo¶ci do stania przez 8h i prasowania albo szycia) i lepiej nie powiem w jaki sposób objawia mi siê stres i strach przed tym. Wiêæ je¶li zacznê od 3 semestru to ile zostanie mi nauki? 2 lata mówi±æ po 'niesemestralnu' ?:P

A! No i czy muszê zdawaæ zawodowe? Bo je¶li nie to super by by³o..
Sprawd¼ ten link:
http://www.cosinus.pl/MojCosinus/Pla...PlanID/47.aspx

To jest lista przedmiotów i godzin, które musisz mieæ zaliczone . Tak, 2 lata.
Proszê
Nimfa20 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-17, 20:18   #217
my dee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zbyt czêsto sie przenoszê by deklarowaæ siê na jedno miast o;)
Wiadomo¶ci: 254
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

Cytat:
Napisane przez malutka2O Poka¿ wiadomo¶æ
Powiedzcie mi dziewczyny czy mozna sie na tym techniku nauczyæ przed³u¿ania i zdobienia paznokci czy trzeba robiæ dodatkowe kursy?
wiesz co z tego co wiem i mia³am to w programie nauczania je¶li chodzi o d³onie to jest masa¿, maska parafinowa, manicure - french i malowanie kolorem, jakie¶ zdobienia - jesli chodzi o samo przed³u¿anie paznokci, to szko³a czêsto przeprowadza kursy na ktore mozna sie zapisaæ
my dee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-03-18, 11:44   #218
malutka2O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 32
GG do malutka2O
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

Dziêkujê Ci za odpowied¼ w koñcu siê czego¶ dowiedzia³am bo chcia³am siê zapisaæ od nastêpnego semestru tak mo¿e trochê bardziej dla siebie i zawsze to dodatkowy zawód oprócz studiów
malutka2O jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-18, 20:31   #219
superstarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 49
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

Cytat:
Napisane przez malutka2O Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê Ci za odpowied¼ w koñcu siê czego¶ dowiedzia³am bo chcia³am siê zapisaæ od nastêpnego semestru tak mo¿e trochê bardziej dla siebie i zawsze to dodatkowy zawód oprócz studiów
zgadzam sie w 100% - ja zrobilam podobny myk - studia-marketing, cosinus - kosmetyka wiem bynajmniej jakimi kremami dbac o buzienkê
superstarr jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-19, 08:39   #220
malutka2O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 32
GG do malutka2O
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

Ja z kolei studiujê chemiê kosmetyków i marzy mi siê praca w jakiej¶ fabryce tak bym wiedzia³a jakie s± oczekiwania klientek(nabywców kosmetyków) chcia³am i¶æ na technika farmacji ale nie da³a bym rady pogodziæ tego z moimi studiami bo nauki i tak mam bardzo du¿o
malutka2O jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-22, 10:12   #221
astaroth666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

Uczy³ siê kto¶ logistyki/spedycji/informatyki w cosinusie albo w ap edukacji ? Je¶li tak to mo¿e mi co¶ wiêcej o tym powiedzieæ?
astaroth666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-22, 20:52   #222
agattaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 16
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

Cytat:
Napisane przez malamila Poka¿ wiadomo¶æ
hehehe, no tak mo¿na pos³uchaæ zdania wiza¿ystki, ale z dystansem a nie ³ykaæ wszystko co siê przeczyta
z moich info, cosinus bêdzie bezp³atny do "usranej" ¶mierci
hej, ja jestem sluchaczem w cosinusie 2 semestr i statnio opiekun naszej gr nam powiedzial ze od 2012 r nauka w szkolach policealnych ma byc platna. jest to zwiazane z jakimis zmianami w ustawie dot szkolnictwa. ale z tego co zrozumialam dotyczy to osob "doroslych" - czyli nie swierzo po szkle sredniej. Wiem ze jesli ktos bedzie mial jakies wyksztalcenie juz wyzsze/policealne to bedzie musial placic. co do osob po szkole sredniej - nie wiem, nie pamietam dokladnie.

i dodam jeszcze cos od siebie na temat samej szkly i jakosci nauczania - uczeszczam na kierunek kosmetyka, z tego co wyczytalam w watku nie ja jedyna zapisalam sie w ramach hobby :P ogolnie koncze wlasnie studia dzienne, wlasciwie przeciaga mi sie obrona pracy, wiec mam wiecej czasu. najpierw sie upewnilam czy na pewno moge w kazdej chwili zrezygnowac Zajecia sa ciekawe, ale mysle ze wplyw na to maja osoby wykladajace dany przedmiot zasada jest prosta - jesli chcesz - to sie czegos nauczysz. Jestem bardzo zadowolona z zajec w pracowni kosmetycznej - bardzo ³adna, nowa pracownia, du¿o miejsca, jedn ³ó¿ko na parê, nie ma problemu z wydzielaniem materia³ów no i bardzo konkretna pani prowadz±ca.

zeby zaliczyc semestr trzeba miec minimum 50% obecnosci na poszczegolnych zajeciach, do tego trzeba oddac prace kontrolna oraz zaliczyc egzamin (pisemny lub ustny) ja balansowalam na krawedzi tych 50% obecnosci (pozno zaczelam chodzic na zajecia, bo na poczatku zapisalam sie "dla legitymacji" ale w pazdzierniku stwierdzilam ze sobie zobacze jak tam w ogole jest.. no i juz zostalam :P) przepisanie notatek od kolezanki i przejzenie ich pozwolilo mi pozaliczac wiekszosc przedmiotow na 4 i 5 (i jedna albo dwie 3 ) - takze poziom egzaminow nie jest jakis porazajacy

jednak uwazam ze nauczylam sie wielu ciekawych rzeczy, mam nadzieje skonczyc szkole, zawsze to dodatkowy papier, nie wiadomo kiedy moze sie przydac
agattaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-23, 19:23   #223
my dee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zbyt czêsto sie przenoszê by deklarowaæ siê na jedno miast o;)
Wiadomo¶ci: 254
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

Cytat:
Napisane przez agattaaa Poka¿ wiadomo¶æ
hej, ja jestem sluchaczem w cosinusie 2 semestr i statnio opiekun naszej gr nam powiedzial ze od 2012 r nauka w szkolach policealnych ma byc platna. jest to zwiazane z jakimis zmianami w ustawie dot szkolnictwa. ale z tego co zrozumialam dotyczy to osob "doroslych" - czyli nie swierzo po szkle sredniej. Wiem ze jesli ktos bedzie mial jakies wyksztalcenie juz wyzsze/policealne to bedzie musial placic. co do osob po szkole sredniej - nie wiem, nie pamietam dokladnie.

i dodam jeszcze cos od siebie na temat samej szkly i jakosci nauczania - uczeszczam na kierunek kosmetyka, z tego co wyczytalam w watku nie ja jedyna zapisalam sie w ramach hobby :P ogolnie koncze wlasnie studia dzienne, wlasciwie przeciaga mi sie obrona pracy, wiec mam wiecej czasu. najpierw sie upewnilam czy na pewno moge w kazdej chwili zrezygnowac Zajecia sa ciekawe, ale mysle ze wplyw na to maja osoby wykladajace dany przedmiot zasada jest prosta - jesli chcesz - to sie czegos nauczysz. Jestem bardzo zadowolona z zajec w pracowni kosmetycznej - bardzo ³adna, nowa pracownia, du¿o miejsca, jedn ³ó¿ko na parê, nie ma problemu z wydzielaniem materia³ów no i bardzo konkretna pani prowadz±ca.

zeby zaliczyc semestr trzeba miec minimum 50% obecnosci na poszczegolnych zajeciach, do tego trzeba oddac prace kontrolna oraz zaliczyc egzamin (pisemny lub ustny) ja balansowalam na krawedzi tych 50% obecnosci (pozno zaczelam chodzic na zajecia, bo na poczatku zapisalam sie "dla legitymacji" ale w pazdzierniku stwierdzilam ze sobie zobacze jak tam w ogole jest.. no i juz zostalam :P) przepisanie notatek od kolezanki i przejzenie ich pozwolilo mi pozaliczac wiekszosc przedmiotow na 4 i 5 (i jedna albo dwie 3 ) - takze poziom egzaminow nie jest jakis porazajacy

jednak uwazam ze nauczylam sie wielu ciekawych rzeczy, mam nadzieje skonczyc szkole, zawsze to dodatkowy papier, nie wiadomo kiedy moze sie przydac
wow, pierwsze s³yszê... a w jakim mie¶cie tam powiedzieli?
my dee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-24, 10:07   #224
agattaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 16
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

w gdyni
agattaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-26, 00:43   #225
Nisha93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: LO 'Cosinus'-nauka zaoczna.Jak to wygl±da???

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Poka¿ wiadomo¶æ
Sprawd¼ ten link:
http://www.cosinus.pl/MojCosinus/Pla...PlanID/47.aspx

To jest lista przedmiotów i godzin, które musisz mieæ zaliczone . Tak, 2 lata.
Proszê
Aaa, ju¿ rozumiem o co chodzi w tych godzinach..
A jak my¶lisz/my¶licie? Mo¿na zdaæ mature na prawdê w tej szkole?
Jak z dostaniem siê na studia po niej? Bo kolega mówi, ¿e po szkole zaocznej o wiele gorzej siê dostaæ, wy¿sze progi s±...
Nisha93 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-26, 19:44   #226
lizawietta
Zadomowienie
 
Avatar lizawietta
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 1 310
Dot.: LO 'Cosinus'-nauka zaoczna.Jak to wygl±da???

Cytat:
Napisane przez Nisha93 Poka¿ wiadomo¶æ
Aaa, ju¿ rozumiem o co chodzi w tych godzinach..
A jak my¶lisz/my¶licie? Mo¿na zdaæ mature na prawdê w tej szkole?
Jak z dostaniem siê na studia po niej? Bo kolega mówi, ¿e po szkole zaocznej o wiele gorzej siê dostaæ, wy¿sze progi s±...
bzdura, na studia po prostu licza sie wyniki z matury i niewa¿ne czy chodzi³as do najlepszego lo w Polsce czy do zaocznej na wiosce. W zaocznej bedzie ci torche ciê¿ej ale to w koñcu zale¿y od ciebie wszystko- je¶li bedziesz sie przykladac sama w domu (bo np w cosinusie przedmioty sa prowadzone tylko na podstawie, a jesli bys chciala zdawac rozszerzenie to we wlasnym zakresie douczyc sie trzeba). Moj t¿ chodzi do tej szkoly, wiec jak cos to slu¿e pomoca
__________________
æwiczê od 16.05.2013

shred level1 level2 level3
Mel B :
posladki
ramiona
lizawietta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-27, 21:18   #227
malamila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 94
Dot.: LO 'Cosinus'-nauka zaoczna.Jak to wygl±da???

Cytat:
Napisane przez Nisha93 Poka¿ wiadomo¶æ
Aaa, ju¿ rozumiem o co chodzi w tych godzinach..
A jak my¶lisz/my¶licie? Mo¿na zdaæ mature na prawdê w tej szkole?
Jak z dostaniem siê na studia po niej? Bo kolega mówi, ¿e po szkole zaocznej o wiele gorzej siê dostaæ, wy¿sze progi s±...
wiesz co, a w cosinusie jest jeszcze tak, ¿e szko³a ma kursy przygotowuj±ce do matury, wiec samej cie nie zostawi, ale nie znam szczegó³ów- warto podbiæ i podpytaæ, zawsze to jaka¶ kontrola i regularno¶æ w nauce-powodzenia!
malamila jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-27, 21:26   #228
malamila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 94
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

Cytat:
Napisane przez agattaaa Poka¿ wiadomo¶æ
hej, ja jestem sluchaczem w cosinusie 2 semestr i statnio opiekun naszej gr nam powiedzial ze od 2012 r nauka w szkolach policealnych ma byc platna. jest to zwiazane z jakimis zmianami w ustawie dot szkolnictwa. ale z tego co zrozumialam dotyczy to osob "doroslych" - czyli nie swierzo po szkle sredniej. Wiem ze jesli ktos bedzie mial jakies wyksztalcenie juz wyzsze/policealne to bedzie musial placic. co do osob po szkole sredniej - nie wiem, nie pamietam dokladnie.

i dodam jeszcze cos od siebie na temat samej szkly i jakosci nauczania - uczeszczam na kierunek kosmetyka, z tego co wyczytalam w watku nie ja jedyna zapisalam sie w ramach hobby :P ogolnie koncze wlasnie studia dzienne, wlasciwie przeciaga mi sie obrona pracy, wiec mam wiecej czasu. najpierw sie upewnilam czy na pewno moge w kazdej chwili zrezygnowac Zajecia sa ciekawe, ale mysle ze wplyw na to maja osoby wykladajace dany przedmiot zasada jest prosta - jesli chcesz - to sie czegos nauczysz. Jestem bardzo zadowolona z zajec w pracowni kosmetycznej - bardzo ³adna, nowa pracownia, du¿o miejsca, jedn ³ó¿ko na parê, nie ma problemu z wydzielaniem materia³ów no i bardzo konkretna pani prowadz±ca.

zeby zaliczyc semestr trzeba miec minimum 50% obecnosci na poszczegolnych zajeciach, do tego trzeba oddac prace kontrolna oraz zaliczyc egzamin (pisemny lub ustny) ja balansowalam na krawedzi tych 50% obecnosci (pozno zaczelam chodzic na zajecia, bo na poczatku zapisalam sie "dla legitymacji" ale w pazdzierniku stwierdzilam ze sobie zobacze jak tam w ogole jest.. no i juz zostalam :P) przepisanie notatek od kolezanki i przejzenie ich pozwolilo mi pozaliczac wiekszosc przedmiotow na 4 i 5 (i jedna albo dwie 3 ) - takze poziom egzaminow nie jest jakis porazajacy

jednak uwazam ze nauczylam sie wielu ciekawych rzeczy, mam nadzieje skonczyc szkole, zawsze to dodatkowy papier, nie wiadomo kiedy moze sie przydac


wiesz co, my¶lê, ¿e na tym etapie nie ma siê co martwiæ u nas by³y podobne gadki, ale nas uspokoili, bo ten przepis o p³atnej szkole - jest bardzo odleg³y i póki co nie wiadomo czy w ogóle realny. Rzad wymy¶li³ sobie jaki¶ sposób by naprawiæ ¶wiat, nie wiadomo czy w ogole przepis wejdzie dalej.
ja na tym etapie bym sie nie martwi³a na zapas, jeszcze daleko nam do 100% informacji, ¿e bêdzie trzeba p³aciæ
malamila jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-28, 20:45   #229
patiska21
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomo¶ci: 15
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

ja chodzi³am do podobnej szko³y jak Cosinus- do ¯aka. zda³am egzamin na 91 % na technika bhp, u nas w naszym mie¶cie by³a bardzo du¿a zdawalno¶æ.
patiska21 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-29, 14:48   #230
lasiczkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 206
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

Cytat:
Napisane przez Honey7 Poka¿ wiadomo¶æ
wiecie mo¿e czy w marcu trwaj± jeszcze zapisy ? strasznie ¿a³ujê, ¿e nie zapisa³am siê, straci³abym tylko 4 zjazdy (weekendy) da³oby siê to nadrobiæ, bo dla chc±cego nic trudnego
to ju¿ chyba ostatni dzwonek na zapisy. w szkolach policealnych jak ap edukacji czy cos zamykaja wlasnie rekrutacje. slyszlam ostatnio w radio takie info. ale najlepiej zadzwonic do zrodla i sprawdzic samemu
lasiczkaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-29, 20:07   #231
my dee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zbyt czêsto sie przenoszê by deklarowaæ siê na jedno miast o;)
Wiadomo¶ci: 254
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

Cytat:
Napisane przez lasiczkaa Poka¿ wiadomo¶æ
to ju¿ chyba ostatni dzwonek na zapisy. w szkolach policealnych jak ap edukacji czy cos zamykaja wlasnie rekrutacje. slyszlam ostatnio w radio takie info. ale najlepiej zadzwonic do zrodla i sprawdzic samemu
podobnie jest w³a¶nie tez w cosinusie jak to mawiaj± - ostatni dzwonek D
my dee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-02, 18:53   #232
anetika
Rozeznanie
 
Avatar anetika
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 514
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

Hej mam pytanie do tych, którzy koñczyli kierunek reklama i multimedia lub organizacja reklamy - a konkretnie interesuje mnie przedmiot rysunek i liternictwo - czy trzeba umieæ ³adnie rysowaæ itp? Jak wygl±daj± takie zajêcia? Bo sama zastanawiam siê czy nie uzupe³niæ studiów edytorskich tym kierunkiem tylko rysowaæ nie potrafiê Wie kto¶ jak to wygl±da z tym rysowaniem na tym kierunku?
__________________
"Ty¶ szczê¶cie moje..."

Razem
¦lubowali¶my
Dzidziu¶
anetika jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-03, 08:24   #233
malamila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 94
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

Cytat:
Napisane przez anetika Poka¿ wiadomo¶æ
Hej mam pytanie do tych, którzy koñczyli kierunek reklama i multimedia lub organizacja reklamy - a konkretnie interesuje mnie przedmiot rysunek i liternictwo - czy trzeba umieæ ³adnie rysowaæ itp? Jak wygl±daj± takie zajêcia? Bo sama zastanawiam siê czy nie uzupe³niæ studiów edytorskich tym kierunkiem tylko rysowaæ nie potrafiê Wie kto¶ jak to wygl±da z tym rysowaniem na tym kierunku?

wiesz co, ja to w ogóle zrobi³am wielkie oczy, ¿e kazali mi cokolwiek malowaæ na reklamie w cosinusie, a jak ju¿ to prze³knê³am, to zaczê³am zachodziæ w g³owê po kiego grzyba mi te rysunki... teraz nieco m±drzejsza powiem tak: nie do koñca siê liczy jak malujesz, nie musza to byæ arcydzie³a sztuki - czê¶æ by³a - chodzi tutaj o rozwiniêcie swojej kreatywno¶ci, zmys³u kombinowania, ³±czenia, tworzenia czego¶ od podstaw.
ja skoñczy³am reklamê 2 lata temu pomog³am nieco?
malamila jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-03, 10:48   #234
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomo¶ci: 748
GG do irmusiek
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

cze¶æ dziewczyny

ostatnio zastanawia³am siê nad technikiem informatyki w Cosinus (w Katowicach) czy która¶ z was co¶ wie o tym kierunku?

jestem ju¿ studentk±, aczkolwiek informatyka bardzo mnie interesuje i pomy¶la³am sobie, ze mo¿e chocia¿ bym technika zrobi³a studiuje anglistyke i prawo, zatem kierunki ca³kowicie odleg³e informatyce.

co o tym my¶licie?
irmusiek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-04, 11:00   #235
anetika
Rozeznanie
 
Avatar anetika
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 514
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

Cytat:
Napisane przez malamila Poka¿ wiadomo¶æ
wiesz co, ja to w ogóle zrobi³am wielkie oczy, ¿e kazali mi cokolwiek malowaæ na reklamie w cosinusie, a jak ju¿ to prze³knê³am, to zaczê³am zachodziæ w g³owê po kiego grzyba mi te rysunki... teraz nieco m±drzejsza powiem tak: nie do koñca siê liczy jak malujesz, nie musza to byæ arcydzie³a sztuki - czê¶æ by³a - chodzi tutaj o rozwiniêcie swojej kreatywno¶ci, zmys³u kombinowania, ³±czenia, tworzenia czego¶ od podstaw.
ja skoñczy³am reklamê 2 lata temu pomog³am nieco?
Dziêki wielkie Chyba siê skuszê na ten kierunek - najwy¿ej bêd± mieli niez³y ubaw z mojego beztalencia rysunkowego Jak by¶ mi jeszcze mog³a napisaæ jak wygl±da zaliczenie tego przedmiotu - oceniane s± rysunki z ca³ego semestru czy mo¿e rysuje siê co¶ na zaliczenie?
__________________
"Ty¶ szczê¶cie moje..."

Razem
¦lubowali¶my
Dzidziu¶
anetika jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-05, 20:44   #236
malamila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 94
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

Cytat:
Napisane przez anetika Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki wielkie Chyba siê skuszê na ten kierunek - najwy¿ej bêd± mieli niez³y ubaw z mojego beztalencia rysunkowego Jak by¶ mi jeszcze mog³a napisaæ jak wygl±da zaliczenie tego przedmiotu - oceniane s± rysunki z ca³ego semestru czy mo¿e rysuje siê co¶ na zaliczenie?
heheh naprawdê nie bêdzie tak, zle - mnie nie pobijesz, uwierz - a na koniec ca³kiem fajnie mi te bochomazy wychodzi³y :P:P:P
wiesz co to wygl±da³o z zaleczeniem tak, ze by³a praca do oddania - ale trzeba by³o mieæ inne tez oddane- wiec bylo to niejako sumowane i wszystkie musialy byc zdane - u mnie to byly 3 prace w semestrze o ile pamiêtam
malamila jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-06, 09:09   #237
anetika
Rozeznanie
 
Avatar anetika
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 514
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

Cytat:
Napisane przez malamila Poka¿ wiadomo¶æ
heheh naprawdê nie bêdzie tak, zle - mnie nie pobijesz, uwierz - a na koniec ca³kiem fajnie mi te bochomazy wychodzi³y :P:P:P
wiesz co to wygl±da³o z zaleczeniem tak, ze by³a praca do oddania - ale trzeba by³o mieæ inne tez oddane- wiec bylo to niejako sumowane i wszystkie musialy byc zdane - u mnie to byly 3 prace w semestrze o ile pamiêtam
Dziêki wielkie raz jeszcze
__________________
"Ty¶ szczê¶cie moje..."

Razem
¦lubowali¶my
Dzidziu¶
anetika jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-06, 22:03   #238
malamila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 94
Dot.: Cosinus - szko³y policealne/licealne dla doros³ych - opinie

Cytat:
Napisane przez anetika Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki wielkie raz jeszcze
nie ma problemu, jak my sobie same nie pomozemy to kto jakbys mia³a jeszcze jakies pytania to wal ¶mia³o
malamila jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-11, 16:50   #239
Misskitten
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomo¶ci: 39
GG do Misskitten
Dot.: LO 'Cosinus'-nauka zaoczna.Jak to wygl±da???

Witam. Chcia³abym siê dowiedzieæ jak to jest z tym przyjmowaniem do klasy. Jestem w 3 klasie technikum, mia³am na pierwszy semestr 1 z matmy. Nie zaliczy³am tego semestru i postanowi³am zrezygnowaæ ze szko³y i i¶æ do zaocznej. St±d moje pytanie od jakiego semestru musia³abym zacz±æ naukê?
__________________
"Obcuj±c z kotem cz³owiek ryzykuje jedynie to, ¿e stanie siê wewnêtrznie bogatszy"
www.przytulasek.boo.pl
Misskitten jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-12, 11:19   #240
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 7 440
Dot.: LO 'Cosinus'-nauka zaoczna.Jak to wygl±da???

A mo¿na np zapisaæ sie do cosinusa w ¶rodku semestru np teraz?
echme jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Szko³a i edukacja


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2022-04-28 16:59:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:29.