przebarwienia + trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-02, 12:03   #1
patiii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 17

przebarwienia + trądzik


Witam mam 25 lat od 3 walczę z trądzikiem, zmorą która szczęśliwie mnie ominęła jak miałam naście latek i nieszczęśliwie zaatakowała jak naście juz nie mam. Od dwóch miesięcy używam ACNE-DERM(krem 20%) i pryszcze sie juz prawie nie pojawiają, liczyłam jednak również na stopniową likwidację przebarwień jednak ten preparat jest dla mnie za słaby. Czy możecie mi polecić coś na trądzik pospolity jednak z silnym dzialaniem złuszczajcym (żebym latem mogla wyjść bez podkladu- to takie moje ciche marzenie).
Dziękuje za wszystkie dobre rady.
Miłego dnia
patiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-02, 21:07   #2
Agnieszka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 47
Wyślij wiadomość przez ICQ do Agnieszka24 GG do Agnieszka24
Re: przebarwienia + trądzik

Jestem w podobnej sytuacji. Acne derm wyleczył mnie z tradziku, bliz i przebarwien. Oczywiscie nie do konca dlatego szukam dobrego lekarza dermatologa, ktory moglby mi zrobic mikrodermabrazje. Podobno to swietny sposob na pozbycie sie blizn i sladów do wypryskach.
Agnieszka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-04, 20:07   #3
patiii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 17
Re: przebarwienia + trądzik

Agnieszko mam pytanie kiedy uznałaś że jesteś wyleczona, po jakim czasie stosowania Acne-derm? I czy po odstawieniu leku nie miałaś nawrotu krosteczek?
patiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-04, 22:13   #4
Agnieszka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 47
Wyślij wiadomość przez ICQ do Agnieszka24 GG do Agnieszka24
Re: przebarwienia + trądzik

Nie jestem calkowicie wyleczona, uwazam ze zawsze mogloby byc lepiej. Ja stosuje ten krem od ponad trzech miesiecy codziennie rano i wieczorem. W porownaniu do tego jak wygladalam wczesniej - teraz jest super. Nie odstawiłam go jeszcze, poniewaz jestem bardzo zadowolona z efektow i boje sie ze kiedy to zrobie to znowu wszystko wroci. Moj problem polega na tym ze mam duzo zaskornikow z ktorych po pewnym czasie robia sie krostki. Gdyby udalo mi sie oczyscic skore twarzy np za pomoca mikrodermabrazji wydaje mi sie ze moglabym raz na zawsze zapomniec o krostach, bliznach i przebarwieniach. Mam 24 lata i jetem juz zmeczona tymi kremami, masciami......itd
Agnieszka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-04, 22:20   #5
Agnieszka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 47
Wyślij wiadomość przez ICQ do Agnieszka24 GG do Agnieszka24
Re: przebarwienia + trądzik

Wlsnie konczy mi sie trzecie opakowanie kremu i mam zamiar kupic jeszcze jedno. Nie wiem co bedzie potem. Bede musiala przestac go uzywac, poniewaz jest to krem z kwasem (nie pamietam nazwy) i wydaje mi sie ze nie powinno sie go stosowac, kiedy slonce zaczyna mocniej przygrzewac. Jesli masz jeszcze jakies pytania chetnie odpowiem.
Agnieszka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-06, 17:32   #6
patiii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 17
Re: przebarwienia + trądzik

Hej to znowu ja. Byłam wczoraj u Pani dermatolog i podziękowałam jej za trafny dobór leku. Wyobraźcie sobie że ja już 3 lata walczę z trądzikiem i dopiero 4 czy 5 napotkany dermatolog przepisał mi Acne-Derm, który okazał sie strzałem w dziesiątkę. Tylko ten proces złuszczania w celu pozbycia się przebarwień był dla mnie za wolny i poprosiłam dermatolog o coś mocniejszego. Dostałam receptę na isotrex jest o tym kremie wspomniane w artykule Basi (http://www.wizaz.pl/witaminy_i_kosme...mina_a_cz2.php). Podobno ma silne działanie złuszczające. Poinformowano mnie, że lepiej okres złuszczania przesiedzieć w domu (weekend) bo mogę nieciekawie wyglądać. Aplikacje Isotrexu mam dostosować do swojej cery ale nie częściej niż raz w tygodniu. Nie mogę rezygnować z Acne-Dermu bo jeszcze za wcześnie na odstawienie. Spróbuję kuracji z isotrexem nie mam blizn tylko same przebarwienia więc może nie będzie konieczna mikroderm...
patiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-06, 19:55   #7
styska
Rozeznanie
 
Avatar styska
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 647
Re: przebarwienia + trądzik

Ja mam pytanko,czy ten krem acne-dem jest na recepte?I jaka jest jego cena? Z gory dziekuje za odp!!!
styska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-02-06, 20:46   #8
Agnieszka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 47
Wyślij wiadomość przez ICQ do Agnieszka24 GG do Agnieszka24
Re: przebarwienia + trądzik

Acne derm nie jest na recepte. Kosztuje ok 16 zl.
Agnieszka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-06, 20:48   #9
Agnieszka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 47
Wyślij wiadomość przez ICQ do Agnieszka24 GG do Agnieszka24
Re: przebarwienia + trądzik

Patti mam pytanko czy ten isotrex to to samo co differin? differin stosowałam i jest tez bardzo dobry.
Agnieszka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-06, 21:30   #10
Ananke
Rozeznanie
 
Avatar Ananke
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 534
Re: przebarwienia + trądzik

Czy piszecie o Acne derm 20%? co oznacza te 20%. Czy jest to tłusty krem/maść? Dobrze się wchłania? I mówicie o Isotrex żelu (na receptę)? Kiedyś go stosowałam, a teraz jak do niego wróciłam to po parokrotnym użyciu strasznie wysuszył skórę. Tak samo z erytromycyną http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon9.gif więc już sama nie wiem co stosować
Ananke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-07, 17:35   #11
patiii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 17
Re: przebarwienia + trądzik

Tak chodzi o Acne Derm 20%. Te procenty to zawartość kwasu azelainowego.

"Kwas azelainowy został zastosowany w leczeniu trądziku po raz pierwszy w 1989 roku. Okazało się, że jest on skuteczny również w kontrolowaniu zmian w przebiegu trądziku różowatego oraz w leczeniu przebarwień skóry, głównie o typie ostudy. Kwas azelainowy normalizuje proces keratynizacji w obrębie mieszka włosowego i ma działanie przeciwbakteryjne. Wykazano, że przy ośmiotygodniowym miejscowym stosowaniu kwasu azelainowego dochodzi nawet do 98-proc. redukcji bakterii zasiedlających mieszek włosowy. Nie bez znaczenia jest również efekt przeciwzapalny kwasu azelainowego, polegający na hamowaniu aktywacji eozynofili. Jest to ten element mechanizmu działania kwasu azelainowego, który wykorzystuje się w leczeniu trądziku różowatego. Ponadto kwas azelainowy hamuje aktywność tyrozynazy, będąc inhibitorem tioredoksyny stanowiącej mechanizm regulujący aktywność tyrozynazy. Dlatego też kwas azelainowy może być z powodzeniem wykorzystywany w terapii przebarwień skóry czy to o charakterze ostudy, czy też przebarwień pozapalnych. Dodatkowo kwas azelainowy ma antyproliferacyjny i cytotoksyczny wpływ na złośliwe komórki barwnikowe poprzez hamowanie mitochondrialnej oksydoreduktazy oraz syntezy DNA."
W skrócie działa!

Nie jest tłusty i u mnie świetnie się wchłania. A Isotrexu jeszcze nie stosowałam ale z pewnością wypróbuję.Chodzi mi o złuszczenie naskórka i szybsze pozbycie sie przebarwień, Acne Derm działa ale stopniowo, powoli bez widocznego złuszczania.
patiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-02-07, 17:43   #12
patiii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 17
Re: przebarwienia + trądzik

ACNE-DERM
(Azelaic - acid)
krem 20% ( 200mg/g)

Skład:
100 g kremu zawiera:
substancję czynną : kwas azelainowy 20,0 g Substancje pomocnicze: glikol propylenowy, glicerol, kwas benzoesowy, Arlatone 938 S, ( samoemulgujący się monostearynian glicerolu) , Cutina CBS, PCL w płynie, woda oczyszczona.

Opis działania
Kwas azelainowy będący substancją czynną preparatu wykazuje działanie przeciwtrądzikowe oraz wybielające skórę w przypadku hiperpigmentacji.
Mechanizm działania przeciwtrądzikowego nie jest dokładnie poznany, ale najprawdopodobniej kwas azelainowy wykazuje efekt przeciwbakteryjny poprzez hamowanie syntezy białek komórkowych tlenowych i beztlenowych szczególnie Propionibacterium acnes i Staphylococcus epidermitis. Ponadto kwas azelainowy zmniejsza ilość mikrozaskórników poprzez normalizację procesu powstawania keratyny oraz przez obniżenie : grubości warstwy rogowej skóry, ilości i wielkości granulek keratohialiny. Działanie wybielające preparatu polega na hamowaniu aktywności tyrozenazy i enzymów mitochondrialnych. Kwas azelainowy może przerwać nadczynność normalnych melanocytów. Ponadto ma on zdolność wychwytywania wolnych rodników, które mogą być przyczyną nadczynności melanocytów.

Wskazania do stosowania
Wskazaniem do stosowania kremu jest trądzik pospolity ( Acne vulgaris) oraz przebarwienia skóry ( melanoderma).


Przeciwwskazania
Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu jest nadwrażliwość na substancję aktywną tj. kwas azelainowy lub na składniki pomocnicze wchodzące w skład podłoża.


Ostrzeżenia Po pierwszym zastosowaniu kremu może wystąpić podrażnienie skóry. Przy utrzymującym się podrażnieniu należy stosować preparat raz dziennie aż do ustąpienia dyskomfortu. Jeśli zmniejszenie dawki nie spowoduje ustąpienia podrażnienia skóry, należy przerwać leczenie. W przypadku pominięcia dawki, należy zastosować lek tak szybko jak to jest możliwe, lecz nie stosować, jeśli zbliża się pora zastosowania następnej dawki.
W przypadku równoczesnego stosowania innych preparatów na skórę, zaleca się ich nanoszenie pomiędzy kolejnymi aplikacjami Acne-Dermu. Należy chronić usta, oczy, błony śluzowe przed kontaktem z lekiem. Jeśli nastąpi przypadkowy kontakt w w/wym. miejscem, trzeba przemyć je dużą ilością wody. Gdy pomimo przemycia, podrażnienie utrzymuje się, należy zasięgnąć porady lekarza.
Ze względu na właściwości wybielające preparatu, w przypadku osób o ciemnej karnacji, należy szczególnie obserwować skórę w miejscu stosowania leku, gdyż istnieje możliwość jej rozjaśnienia.

Stosowanie leku podczas ciąży i karmienia piersią.
Lek może być stosowany przez kobiety w ciąży jedynie w przypadkach , gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Kwas azelainowy może przechodzić do mleka matki, dlatego nie zaleca się stosowania u kobiet karmiących piersią.

Wpływ leku na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn i sprawność psychofizyczną.
Nie stwierdzono wpływu kwasu azelainowego na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych , obsługę maszyn i sprawność psychofizyczną.

Oddziaływanie z innymi lekami ( interakcje)
Nie opisano przypadków występowania interakcji kremu zawierającego kwas azelainowy z innymi lekami.

Dawkowanie i sposób podawania
Krem stosuje się dwa razy dziennie ( rano i wieczorem) nakładając na umyte i dokładnie osuszone , chorobowo zmienione miejsca skóry. Wskazane jest lekkie wcieranie kremu. Po nałożeniu kremu należy dokładnie umyć ręce.

Działania niepożądane:
Działania występujące rzadko:
- Białe plamy lub rozjaśnienie skóry w miejscu stosowania u pacjentów o ciemnej karnacji.
Działania występujące częściej:
- Złuszczanie się i suchość skóry, rumień (erytema), łagodny stan zapalny skóry (pieczenie i swędzenie) występuje u 1-5 % pacjentów stosujących preparaty z kwasem azelainowym.
Objawy te występują na początku leczenia, szczególnie gdy preparat stosowany jest na zmienioną zapalnie lub zranioną skórę i najczęściej ustępują po 5 - 20 minutach od chwili zastosowania.

Przechowywanie:
Preparat należy przechowywać w temperaturze pokojowej tj. od 15° do 25° C, w szczelnie zamkniętym oryginalnym opakowaniu. Nie zamrażać.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Acne-Derm.jpg (10,2 KB, 28 załadowań)
patiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-08, 00:14   #13
Agnieszka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 47
Wyślij wiadomość przez ICQ do Agnieszka24 GG do Agnieszka24
Re: przebarwienia + trądzik

Kiedy stosowałam differin dermatolog powiedziala ze nie moge stosowac dodatkowo zadnych kremow i masci. Z tego co zdarzylam sie zorientowac isotrex ma podobny sklad co differin. Skoro jednak tak zalecil ci dermatolog to chyba nie ma sie czego obawiac?
Agnieszka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-08, 13:54   #14
patiii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 17
Re: przebarwienia + trądzik

Jak często stosowałaś differin? Może jak będę stosować isotrex raz w tygodniu to tego dnia odpuszę sobie Acne-Derm.
Jak moja skóra źle będzie to znosić to odpuszę sobie isotrex i pozostanę tylko przy Acne-Derm. Z tego co wiem kwasy mogę stosować jeszcze przez całą wiosnę może ten okres czasu wystarczy i przebarwienia się złuszczą.
Mój cel to lato bez podkładu!
patiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-08, 14:43   #15
_Kitten_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 167
Re: przebarwienia + trądzik

ja stosuję differin codziennie na noc, przy nim nie można używać żadnych kosmetyków antybakreryjnych, szczerze- to to rewelacja nie jest, przynajmniej dla mnie lepszy był Dalacin, tych dwóch (acne... i isotrexu) nie stosowałam. Czy można je stosować razem z differinem? http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon21.gif
_Kitten_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-08, 15:00   #16
Agnieszka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 47
Wyślij wiadomość przez ICQ do Agnieszka24 GG do Agnieszka24
Re: przebarwienia + trądzik

Ja stosowałam differin przez trzy miesiace i poza nim nic wiecej. Nie wiem co teraz zrobic konczy mi sie acne derm i musze cos kupic. Mysle o tym isotrexie i sama nie wiem. Chcialabym miec krem, czy zel ktory moge stosowac codziennie tak jak acne derm. A slyszalam ze isotrex jest bardzo mocny i nie wiem czy w jego przypadku bedzie to mozliwe.
Pati czy ty juz zaczelas stosowac isotrex, jak tylko zaczniesz napisz prosze co o nim myslisz. Co powiedzial dermatolog? Czy uprzedzil cie ze nie da rady stosowac isotrexu codziennie?
Agnieszka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-08, 15:17   #17
_Kitten_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 167
Re: przebarwienia + trądzik

Isotretinoina.
SG: kwas 13-cis-retinowy, syntetyczny stereoizomer tretinoiny.
DL: złuszczające, zmniejszające produkcję łoju, przeciwnowotworowe, przeciwzapalne, przeciwzaskórnikowe.
DN: suchość i łuszczenie się skóry oraz warg.
W: trądzik ostry, przewlekły, ropowiczy, bliznowcowy, różowaty, skupiony.
PW: nietolerancja leku, ciąża, laktacja, niewydolność nerek i wątroby.
I: nie stosować równolegle z innymi preparatami !.
SU: doustnie 1-2 kaps. 10 mg 2 razy dz. przez 3-5 miesięcy. W pierwszym okresie leczenia zmiany trądzikowe nasilają się. Miejscowo żel wcierać 2 razy dz. lub na noc. Należy skojarzyć leczenie wewnętrzne z zewnętrznym.
K: Efekty leczenia izotretinoiną są różne u różnych osób. Z reguły chorzy tracą cierpliwość i zaufanie do preparatu ze względu na długotrwały okres leczenia oraz początkowe nasilenie się objawów. Ponadto brak możliwości równoległego stosowania innych preparatów przeciwtrądzikowych jest kolejną wadą izotretinoiny. Bezwzględnie należy zapobiegać ciąży w czasie leczenia tym preparatem. Wreszcie nie wolno zażywać preparatów zawierających witaminę A. Osobiście nie jestem przekonany do stosowania tego leku.
Preparaty:
Ř Isotrex (Stiefel) - żel 0,05% [30 g].
Ř Accutane (Robins, Roche) - kaps. 10; 20; 40 mg.
Ř Roaccutan (Roche) – kaps. 10 i 20 mg.
Ř Roaccutane (Hoffmannn-La Roche) - kaps. 10; 20 mg.
Wyniki testów i próba uzupełnienia - powtórna po 3 latach:
Składnik czynny leków hamuje aktywność gruczołów łojowych, działa silnie przeciwzapalnie. Ulega wchłonięciu z jelit do krwi w ciągu 1-2 godzin od podania per os (doustnego). Pokarmy tłuste przyśpieszają wchłanianie izotretinoiny do krwi a także rozmieszczenie leku w tkankach (wysokie stężenie glicerolu i kwasów tłuszczowych w krwi i w limfie wzmaga przenikanie leku do tkanek z uwagi na jego lipofilność). Nośnikiem składnika czynnego we krwi są albuminy. Działa około 20 godzin. Wykazuje właściwości przeciwnowotworowe. Hamuje keratynizację nabłonków, hamuje rozmnażanie bakterii trądzikotwórczych (gronkowców, paciorkowców). Mechanizm działania leczniczego izotretinoiny jest złożony i dobywa się przez aparat transkrypcyjny i translacyjny komórki. Receptory dla leku mieszczą się w cytoplazmie i jądrze. Modyfikuje on więc metabolizm komórki w szerokim pojęciu.
Wskazania: trądzik ropowiczy, trądzik bliznowcowy, trądzik skupiony i zlewający się, trądzik martwiczy, zaskórniki głębokie, zaburzenia w wydzielaniu łoju, łojotok z nadmiernym rogowaceniem i wyrodnieniem gruczołów.
Przeciwwskazania: ciąża, laktacja, choroby wątroby i nerek. Lek powoduje wady rozwojowe u płodu. Zaleca się więc u kobiet skojarzyć leczenie izotretinoiną z antykoncepcją, aby zapobiec przypadkowej ciąży - tragicznej w skutkach. Po leczeniu, przez około 20 miesięcy nie powinno dopuścić się do ciąży!!!
Nie wolno go stosować u osób uczulonych na izotretinoinę.
Działania niepożądane: ro-dermatitis - swoiste zapalenie skóry i błon śluzowych, świąd skóry, złuszczanie i pękanie skóry, suchość i pieczenie skóry oraz błon śluzowych, krwawienia z nosa i dróg płciowych, rumień. Ponadto wypadanie włosów, światłowstręt, drżenie mięśni, hiperglikemia, przyspieszony odczyn Biernackiego, podwyższenie stężenia cholesterolu we krwi (hipercholesterolemia), bóle stawów i kości, niedokrwistość. Zmienia właściwości biochemiczne i strukturalne nabłonków, w tym nabłonków płciowych. Zaburza spermatogenezę (proces dzielenia i różnicowania plemników) i owogenezę (proces podziału i różnicowania komórek jajowych), może poważnie uszkodzić strukturę i funkcje nabłonków narządów płciowych kobiet i mężczyzn oraz nabłonki narządu wzroku. Lek jest bardzo toksyczny w dużych dawkach.
Dawkowanie: 0,5-1 mg na kg masy ciała, w dwóch dawkach podzielonych, zatem osoba ważąca 70 kg powinna zażywać 17,5-35 mg leku 2 razy dz., w praktyce 20-30 mg 2 razy dz. leczenie trwa około 6 miesięcy. Objawy trądziku początkowo zaostrzają się, zwłaszcza po zastosowaniu żelu Isotrex. Nie leczy trądziku sterydowego i odwróconego oraz trądzików zawodowych i polekowych (w tym pokosmetycznych). Po 1-2 miesiącach dawkę powinno się zmniejszyć do 0,2-0,5 mg/kg masy ciała w dwóch dawkach. Powtórna kuracja możliwa po 3 miesiącach przerwy. Leczenie wewnętrzne warto skojarzyć z leczeniem zewnętrznym (żel Isotrex). Nie można mieszać izotretinoiny z innymi lekami przeciwtrądzikowymi.
Ocena: kuracja kosztowna i wymaga psychologicznego oraz merytorycznego przygotowania pacjenta. Nasze spostrzeżenia są mieszane. Pomimo upływu 3 lat nadal trudno jest nam zając jednoznaczne stanowisko co do skuteczności leku. Jednym pacjentom pomaga, innym z pewnością nie, chociaż mają ten sam rodzaj trądziku. Przypuszczamy, że powodzenie kuracji zależy od wielu dodatkowych czynników zewnętrznych (dieta, higiena, sumienność, środowisko) oraz wewnętrznych (stan fizjologiczny pacjenta, nastawienie psychiczne). U kobiet u których zastosowano leki estrogenne - wydaje się skuteczniejszy (proponujemy Diane - przy okazji zapobiega ciąży). Należy jednak uczciwie poinformować pacjentów o działaniach ubocznych i konsekwencjach kuracji lekami hormonalnymi. Uszkodzenia nabłonków płciowych mogą się utrzymywać wiele lat i być powodem kłopotów z zajściem oraz utrzymaniem ciąży.

tyle znalazłam o tym izotrex-ie, nie za ciekawie to wygląda. Ja skończę opakowanie differinu a jak będzie źle to kupię ten acne derm. O nim znalazłam o wiele lepsze opinie.
_Kitten_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-08, 16:02   #18
patiii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 17
Re: przebarwienia + trądzik

Ten opis u góry nie jest faktycznie zachęcający ale dotyczy leczenia doustnego ja mam przepisany ten isotrex w żelu o niewielkim stężeniu 0,05% i planowałam zastosować go tylko kilka razy w celu złuszczenia naskórka. Pani dermatolog wyraznie zakazała mi odstawiania Acne-Dermu i poleciła stosować isotrex(od czasu do czasu) na przebarwione miejsca. Powiedziała że mogę być zaczerwieniona i że łuszczenie skóry będzie nieładnie wyglądać. Planowałam zastosować isotrex za tydzień dwa jak będę miała urlop żeby przesiedzieć okres łuszczenia w domu. Ale teraz to już sama nie wiem, skoro nie można tego łączyć z niczym innym???
A co to właściwie znaczy nie stosować równolegle?

Powiedzmy że przez dzień nie zastosuję niczego a na noc położę na twarz isotrex, to wywoła łuszczenie- znając życie będę się łuszczyć z tydzień(w tym okresie będę stosować tylko kremy nawilżające)Naskórek mi się ładnie złuszczy przebarwienia trochę się zmniejszą jak już twarz nie będzie podrażniona wrócę do Acne-dermu i za jakiś czas powtórzę operację - Tak to sobie wyobrażam...

Proszę o poradę dr Jankowiaka może zawita za jakiś czas na forum i rozwieje nasze wątpliwości.
patiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-08, 16:18   #19
Agnieszka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 47
Wyślij wiadomość przez ICQ do Agnieszka24 GG do Agnieszka24
Re: przebarwienia + trądzik

Pati skoro dermatolog wyraznie zakazała ci odstawienia Acne-Dermu i poleciła stosować isotrex to chyba wie co mowi i nie ma sie czym przejmowac. Nie stosować równolegle moze oznaczac ze nie mozna smarowac twarzy rownoczesnie dwoma masciami czy zelami lub ze nie mozna w tym samym dniu posmarowac rano twarzy np acne dermem a po dwoch godzinach na to jeszcze isotrex. Moze dobrze by bylo stosowac acne derm od poniedzialku do czwartku a isotrex w piatek i sobote. Przydalaby sie tutaj porada dr.
Gdyby ktos chcial porozmawiac na gg to podaje moj numer 6757595.
Agnieszka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-02-08, 17:05   #20
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: przebarwienia + trądzik

Hej dziewczyny, przepraszam że sie wtrącę, wprawdzie lekarzem nie jestem, ale temat i mnie bliski... też swego czasu dopadły problemy z cerą...
Przede wszystkim radzę nie stosować samodzielnie różnorakich połaczeń coby się to źle dla skóry nie skończyło.
Co do moich doświadczeń - nie miałam nigdy przebarwien, kilka lat temu dostałam differin była to wówczas nowość na rynku, neistety, był to okres leżenia po wybadku, pełen bólu dla mnie i mój organizm zupełnie wymazał wszystkio co się z tym wiąże. Zupełnie nei pamiętam reakcji swojej skóry na differin (stosowałam na problematyczna brodę), pamiętam tylko że nie był zbyt dobrze tolerowany... skóra mi się troche buntowała, choć substancja czynna w dufferinie - adapalen - była uznawana za retinoid dużo łagodniejszy od isotrexu czy retinu a.
W te wakacje miałam chwilowy problem z brodą i dostałam izotrexin, którym dzielnie smarowałam bródkę, z dobrym efektem.
Differin, Retin A, Izotrex oraz Izotrexin to bardzo silne preparaty, dostępne na receptę - choć nie wątpię że można je dostac i bez w niektórych aptekach. Differin to nieco inny retinoid (adapalen) ponoc najłagodniejszy. Izotrexin - oprócz izotretinoiny (w mniejszym zdaje się stężeniu) zawiera antybiotyk - erytromycynę. Myśle ze nie nalezy ich aplikować samodzielnie - działają piekielnie silnie, myslałam ze wypali mi brodę (tylko tam nakladałam). Oczywiście na początku skóra była czerwona jak burak, brzydko się łuszczyła. Udało mi się przetrwać kuracje tylko dzięki odkryciu owsianych kremów A Dermy, które nakładałam gruba warstwą w dzien i które świetnie regenerują naskórek. Myślę że opłaciło sie pocierpieć, nie ma się co oszukiwać - nic nei da takiego efektu jak retinoidy... Ale właśnie dlatego ze ma to dużo róznych skutków ubocznych musi go zaordynowac lekarz, musi nakazać bezwzgledną i silną ochronę przed słońcem (retnoidy uwrażliwają skórę na promienie, i skutkiem mogą być nowe przebarwienia). Prawdą jest że ze względu na swoje silne działanie, zaleca się przy stosowaniu retinoidów unikanie kosmetyków antytrądzikowych, zeby nie spodowować większego przesuszenia skóry (jeśli nie wręcz jej uszkodzenia). Dlatego przynam się, dziwi mnie bardzo pomysł lekarki zeby stosować retinoid razem z silnym preparatem z kwasem (acne derm). Oba silnie złuszczają naskórek, a stosowanie obu wcale nie musi oznaczac iz pozbędziemy się problemu dwa razy szybciej... moze to oznaczać zupełnie nowe problemy z cerą, podrażnioną i nadmiernie złuszczaną (wydaje mi się iż nawet nadużywanie zwykłych kremów z AHA moze sie źle skonczyc i nadmiernie osłabić barierę ochronną skóry).
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-08, 22:04   #21
_Kitten_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 167
Re: przebarwienia + trądzik

dokładnie- zwłaszcza że wysuszona skóra produkuje 2x więcej substancji natłuszczających. Poza tym nigdy w życiu sama bym się nie odważyła stosować antybiotyków na własną rękę, bez porady specjalisty. Tylko też nie można podejść do tego tak- że lekarz wie co robi- są różni lekarze, najlepiej poradzić się kilku. Poza tym jeśli na ulotce w opakowaniu wyraźnie pisze ''nie stosować z ...'' to chyba ma to jakieś znaczenie. Może lepiej poczekać z tym izotrexem, dokończ kurację z acne derm a potem sięgnij po tamten. Ance demr też ma właściwości złuszczające, tylko robi to wolniej i delikatniej, może jednak warto przeczekać...
_Kitten_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-09, 20:54   #22
Agnieszka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 47
Wyślij wiadomość przez ICQ do Agnieszka24 GG do Agnieszka24
Re: przebarwienia + trądzik

Znalazłam w internecie opinie osob ktore stosowaly isorex dermatolog zalecil im stosowanie tego zelu na noc a na dzien metronidazol. Stosowaly go codziennie i sa zadowolone z efektu. Ale trzeba pamietac ze kazdemu z nas moze pomoc cos innego.
Agnieszka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-09, 21:27   #23
filein
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Lubartów
Wiadomości: 33
Re: przebarwienia + trądzik

Dziewczyny stosujące Acne-Derm! Czy po użyciu tej maści pojawiły się na waszej skórze nowe wykwity?? Ja stosuję tę maść od kilku tygodni, ale nieregularnie, właśnie z tego powodu. Tzn. zawsze po posmarowaniu się na noc, budziłam sie z nową niespodzianką na twarzy. Chciałabym zapytać czy jest to normalne na początku kuracji, czy też tylko moja skóra tak reaguje i maść zamiast leczyć powoduje powstawanie nowych wykwitów??
filein jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-19, 22:57   #24
Agnieszka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 47
Wyślij wiadomość przez ICQ do Agnieszka24 GG do Agnieszka24
Re: przebarwienia + trądzik

Pati stosujesz juz isotrex? Ja uzywam go od tygodnia i jestem zadowolona. Odstawiłam acne derm i stosuje isotrex tylko na noc, rano myje buzie i smaruje kremem ziaji ogorkowym. Na poczatku przez 2 czy 3 dni skora mi sie łuszczyla, ale teraz juz jest spokojnie. Nic mnie nie piecze, nie szczypie. Mam zamiar stosowac go tak przez dwa miesiace, potem trzeba niezuzyta ilosc zelu wyrzucic. Jesli o mnie chodzi to uwazam ze to byl dobry wybor. Oby tak dalej! Pozdrawiam
Agnieszka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-29, 23:35   #25
patiii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 17
Re: przebarwienia + trądzik

Nie spróbowałam jeszcze isotrexu ale właśnie kończy mi sie Acne-Derm i po przeczytaniu twojej wypowiedzi mam zamiar zabrać się za isotrex. Tylko powiedz mi proszę przez ile dni po zastosowaniu będę niewyjściowa?
patiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-02, 21:17   #26
Agnieszka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 47
Wyślij wiadomość przez ICQ do Agnieszka24 GG do Agnieszka24
Re: przebarwienia + trądzik

W moim przypadku skora łuszczyla sie mocniej przez pierwsze 3 dni. Codziennie rano jak tylko umyje buzie stosuje krem nawilżający i jestem zadowolona z efektow.Mam nadzieje ze u ciebie bedzie podobnie.Pozdrawiam!
Agnieszka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-02, 21:50   #27
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: przebarwienia + trądzik

złuszczanie i inne takie przypadłosci są reakcją indywidualną: mnie nigdy nic się nie stało po Isotrexinie - nic kompletnie, nawet zaczerwienienie, a zaczęłam go stosować po kuracji kwasami (tubka Lysanelu), więc teoretycznie skóra mogła być wrażliwa, a nie była.
Tak więc, Patiii, być może Tobie też się nic nie stanie, głowa do góry i powodzenia!
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-08, 16:31   #28
monikagwiazda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 24
Re: przebarwienia + trądzik

Do Agnieszki24
czy po tej nowej masci gina ci slady ?
Tzn blizny w postaci dziurek?
monikagwiazda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-09, 17:34   #29
Agnieszka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 47
Wyślij wiadomość przez ICQ do Agnieszka24 GG do Agnieszka24
Re: przebarwienia + trądzik

Te blizny które miałam od bardzo dawna tylko troche sie spłyciły. O wiele lepiej jest z tymi ktore są "swieze". Pomogło tez na przebarwienia. Jesli o mnie chodzi, to nie moge uwierzyc ze stosuje isotrex tylko trzy tygodnie. Na efekty nie musialam dlugo czekac. Moja rodzina jest w szoku, bo pamietaja jak wygladalam i poprawa jest niesamowita. Warto bylo. Pozdrawiam.
p.s. isotrex dla osob ktore dopiero zaczynaja walczyc o piekna skore moze byc za mocny. Ja przez ponad 3 mce stosowalam acne derm skora przyzwyczaila sie do kwasu (ktory jest zawarty w kremie) i łatwiej znosi teraz (w moim przypadku) isotrex. To jest oczywiscie moje zdanie.
Agnieszka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-11, 13:09   #30
patiii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 17
Re: przebarwienia + trądzik

Zaczęłam kuracje isotrexem i nie mam żadnych kłopotów z łuszczeniem czy nawet zaczerwienieniem skóry. Faktem jest że zużyłam wcześniej kilka tubek acne-derm i skóra mi sie na kwasy uodporniła. Stosuję isotrex dopiero kilka dni więc za wcześnie na efekty ale po poscie Agnieszki jestem spokojna o efekty.
patiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:28.