seks przed ślubem - problem - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-27, 09:26   #121
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Sama nie wierzysz chyba, w to, co piszesz.
Widocznie mamy inną definicję udanego pożycia seksualnego.
wierzę w to co piszę - uwielbiam seks z ukochanym facetem i megaprzejemność jaką to daje - i korzystam z tego kiedy tylko mogę - i to jest dla mnie udane pożycie
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 09:27   #122
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez plameczka Pokaż wiadomość
Rozmawialam ze swoim facetem. Szczerze zmarwtil sie tym, co wcale mnie nie dziwi - w koncu seks prawie na co dzien, a teraz jednak z kilkutygodniowymi przerwami. Mowil roznie, widac nie chcial tego zmieniac, ale powiedzial, ze mnie kocha i ze jak mam takie potrzeby, to poczeka (widzialam, ze z niechecia). I ze nie chcialby calkiem z tego zrezygowac. Pytal tez czy moze w zwiazku jest cos nie tak - zapewnilam go, ze wszystko jest idealnie, cudownie. Ja żaluje, ze od poczatku tak nie bylo, bo jednak jak sie "przyzwyczai" do dobrego, to ciezko jest to ograniczyc. Ale czasu nie cofnę. I nie mowie tylko o nim, wczoraj mialam ogromna ochote na niego, kocham go. Boje sie jednak, ze nie to wszystko nie przetrwa. Ze moj facet potrzebuje seksu na co dzien, ze jest to da niego najwazniejsze. Ze nie bedzie wytrzymywal co jakis czas tych kilku tygodni. A przeciez jak sie kogos naprawade kocha, to czerpie sie radosc nie tyko z seksu, ale tez z innych czynnosci? Czemu ten seks musi byc co dnia?
Miałaś ochotę na swojego faceta, ale się umęczałaś w myśl religii... Ja naprawdę tego nie pojmuje, bo ja uważam, że jeśli Bóg istnieje, to kocha ludzi i chciałby, żeby mieli fajne życie.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 09:28   #123
czarodziejka18
Raczkowanie
 
Avatar czarodziejka18
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 414
Dot.: seks przed ślubem - problem

Za bardzo najeżdżacie na zasady katolickie. Przeczytajcie sobie:

http://www.czystysex.pl/prawdziwe-hi...ectwo-mam.html
__________________
D.

Blanka mój Aniołek
czarodziejka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 09:28   #124
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
wierzę w to co piszę - uwielbiam seks z ukochanym facetem i megaprzejemność jaką to daje - i korzystam z tego kiedy tylko mogę - i to jest dla mnie udane pożycie
Mogłabyś zawsze, ale z własnej woli z tego nie korzystasz. Dla mnie seks raz na 3 miesiące to nie jest "zawsze kiedy można".
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 09:29   #125
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: seks przed ślubem - problem

plameczka,weźcie szybki ślub, żeby móc legalnie seks uprawiać, innego wyjścia nie ma

Zadziwia mnie to, jak skuteczny jest KK w praniu mózgów, straszne
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 09:29   #126
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez czarodziejka18 Pokaż wiadomość
Za bardzo najeżdżacie na zasady katolickie. Przeczytajcie sobie:

http://www.czystysex.pl/prawdziwe-hi...ectwo-mam.html
Mnie takie oazowe historyjki nie imponują. Z własnej woli czekali z seksem, chociaż mieli na siebie ochotę - ich sprawa. Ale żaden to powód do podziwu, co najwyżej może mi być ich żal.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 09:30   #127
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez czarodziejka18 Pokaż wiadomość
Za bardzo najeżdżacie na zasady katolickie. Przeczytajcie sobie:

http://www.czystysex.pl/prawdziwe-hi...ectwo-mam.html
Dobre
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-27, 09:31   #128
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez plameczka Pokaż wiadomość
Boje sie jednak, ze nie to wszystko nie przetrwa. Ze moj facet potrzebuje seksu na co dzien, ze jest to da niego najwazniejsze. Ze nie bedzie wytrzymywal co jakis czas tych kilku tygodni. A przeciez jak sie kogos naprawade kocha, to czerpie sie radosc nie tyko z seksu, ale tez z innych czynnosci? Czemu ten seks musi byc co dnia?
A kto powiedział,ze co dnia? Mzoe po prostu wtedy,kiedy chcecie?

Oczywiscie,ze w zwiazku czerpie sie radosc tez z innych czynności. Ale satysfakcji seksualnej czymś innym nie zastąpisz.
Ty rezygujesz z seksu dla idei. Ok,dla ciebie ta idea jest wazna.
On jest zmuszony zrezygnowac z seksu dla idei ,ktora dla niego wazna nie jest.
I jesli stwierdzi za jakis czas,ze to mu nie pasuje i odejdzie to ciezko bedzie go winić.
Ma prawo. Od poczatku zasady były inne,wiedział w co wchodzi. Teraz Ty narzucasz zmiany.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 09:36   #129
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
scarlett26 - to co przeczytałam mnie zszokowało. Nie wiem, jak można być takim masochistą i świadomie utrudniać sobie życie. Zamiast korzystać z życia i kochać się ze swoim facetem, to Ty się umęczasz w imię jakiejś dziwnej idei. Myślisz, że Bóg siedzi Wam pod kołdrą albo w Twojej głowie, żeby sprawdzić, czy nie masz grzesznych myśli? Jeśli Bóg istnieje, to na pewno ma ciekawsze rzeczy do roboty. Czekać 3 miesiące na seks... Dla mnie masakra. Nie wytrzymałabym. Brak seksu ze względu na stan zdrowia - rozumiem. Ale z powodu religii? Nie wierzę, że jest Ci z tym dobrze.
rozmawialiśmy o tym wielokrotnie przed ślubem - wierzymy, chcemy kościelnego - no dobra, ale nie możemy być hipokrytami, iść tam, odprawić teatrzyku i robić swoje - jak taki to z wszystkimi konsekwencjami z tego płynącymi... nie myślę w czyjej głowie i gdzie siedzi Bóg, nie zastanawiam się nad tym wcale. Tak chce Kościół, więc to przyjęliśmu i choć nie wszystko nam się podoba i nie wszystko akceptujemy to stosujemy się do tego

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Skoro nie chodzisz do spowiedzi, to znaczy, że i do Komunii nie przystępujesz?
Jeśli nie przystępujesz, to na nic Ci się zda ten cały NPR, wg KK i tak czeka Cię piekiełko, smutne ale prawdziwe
oczywiście, skoro nie spowiadam się to i do komunii nie przystępuję

nie jest tak jak piszesz - nawet nie trzeba wierzyć żeby być zbawionym
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 09:36   #130
plameczka
Wtajemniczenie
 
Avatar plameczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 589
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość

Ty rezygujesz z seksu dla idei. Ok,dla ciebie ta idea jest wazna.
On jest zmuszony zrezygnowac z seksu dla idei ,ktora dla niego wazna nie jest.
I jesli stwierdzi za jakis czas,ze to mu nie pasuje i odejdzie to ciezko bedzie go winić.
A jeśli naprawdę kocha? Nie da rady? Ja byłabym w stanie zrezygnować dla niego...

Nie mam już sił o tym myśleć. Widzę już tyko czarne scenariusze.
__________________

plameczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 09:38   #131
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Mogłabyś zawsze, ale z własnej woli z tego nie korzystasz. Dla mnie seks raz na 3 miesiące to nie jest "zawsze kiedy można".
dla mnie zawsze kiedy można to wtedy gdy mam okres niepłodny - raz na 3 miesiące to przykład ekstremalny, zwykle jest to około tygodnia gdy możemy
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-27, 09:40   #132
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Prawdziwy chrześcijanin to osoba prawdziwie wierząca w Chrystusa, a nie osoba wierząca w to, że za seks przedmałżeński pójdzie się do piekła
Więc wyzwania żadnego tutaj nie ma
A tym bardziej w dzisiejszych czasach, dzisiaj nikt nie spali Cię na stosie za to, że jesteś chrześcijanką (czy raczej katoliczką jak mniemam ), tym bardziej w Polsce
Wybacz ja nie napisałam nigdzie to co sama sobie dopisałaś.. I nigdzie o tym mowy nie było.
Uwazam,ze to jest wyzwanie,jezeli ktos chce doczekać z wieloma tematami do ślubu i liczy się ze swoją wiarą. Szczególnie patrząc na niektóre wyśmiewcze odpowiedzi.....
Nie chodzi o zadne spalenie na stosie,wogole nie rozumiem Twojej odpowiedzi....

Cytat:
Napisane przez Beata 1986 Pokaż wiadomość
To problem chyba wielu ludzi wierzących.
Ja wiem,że wszystko się zmienia i to również.
Jednak dobrze,że Kościół ma jakieś Słowo do powiedzenia i wciąż jakiś wpłyhw na nas, bo inaczej uprawialibyśmy seks z każdym i o kazdej porze, bo nie byłoby żadnych zasad...
A ja akurat się z tym zgodzę.
Ciekawe jaką wy dzisiaj widzicie moralnosc w ludziach? Nie wiem czy większosc jest ślepa czy chce niedowidzieć dokładnie co się dzieje ale dzisiaj nikt nie mysli o żadnej miłości albo buduje coś kompletnie fałszywego,co oznacza dla innych stron całkowicie co innego a wynik jest dla każdego byle jaki. Nikt nie widzi,że dzisiaj po prostu facet chce kogos ten tego i tyle?ze nie interesuje go zadna milosc? ze juz teraz kupywanie seksu to totalnie rzecz normalna ?
Nie wiem naprawdę gdzie tu wszyscy dzisiaj widzą szeroko pojętą miłość bo kompletnie ona się różni od tej prawie idealnej a jak nie różni to nawet nie dorasta jej do pięt!
Niektórzy katolicy przynajmniej widzą jakiś cel ograniczania seksu- bo moim zdaniem nie chodzi tutaj o to,żeby zlikwidować tę sprawę a dojrzeć do tematu miłości która będzie dojrzała w sobie. Ciekawa jestem ile osób zaczyna związek z pewnością taką,że będzie z kimś na zawsze?
I ile osób z tego się z tymi osobami rozchodzi?
większość? prawie wszyscy?
Każdy zakłada z góry,JEST PEWIEN że to miłość,ślub i życie na zawsze.
A później jest nieplanowana ciąża albo skutek taki ,że ktoś uważa iż sex to normalne.Okej. Ale następnie przychodzą kłótnie i rozstanie.Może ktoś uważa,że te sytuacje powtarzane wielokrotnie są w porządku.
Ja uważam,że nie. Dokładnie nie przytoczę swojego zdania,bo i tak większość tego nie zrozumie,że ktoś może tak myśleć, ale jeżeli większość małżeństw jest zawierana na zasadzie takiej jakiej widać potem ile jest rozwodów ,to rzeczywiście ja nie wiem w czym doszukiwać się sensu tej "miłości". Wogóle dzisiejszy świat jest wspaniale wypaczony pod tym względem. A później patologie i cuda wianki.
Korelując to wszystko racja- Ci co nie chodzą do kościoła mają na wszystko 'wywalone' ,kompletnie nie interesuje ich jakaś miłość,oby tylko się wyżyć i wsio. Nie mówię,że wszyscy,bo niektórzy mają zasady,ale także takowe buduje się na doświadczeniu. Ja bym nie chciała go szukać w trakcie swojego krótkiego życia, kiedy mam je podane na tacy w chrześcijaństwie.
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 09:42   #133
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Oboje sfiksują i tyle. Te wszystkie nawiedzone baby pod pałacem prezydenta to od czego niby mają klepki poluzowane ? Od braku seksu i miłości. Ileż można wyć do księżyca i zaciskać uda. Zawsze jest coś za coś. Gdzieś frustracje trzeba rozładowywać, nie
Smutne, ale tak to się często kończy.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 09:44   #134
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
oczywiście, skoro nie spowiadam się to i do komunii nie przystępuję

nie jest tak jak piszesz - nawet nie trzeba wierzyć żeby być zbawionym

Za to nie można stosować antykoncpecji, żeby zostać zbawionym?

Przykro mi, ale na ten temat nic w Biblii nie ma. Za to jest tekst o zbawieniu przez wiarę i o tym, że "kto nie spożywa Mojego ciała, ten nie ma w sobie życia...", więc wiesz

Umartwiasz się bez sensu, zamiast skupić się na tym, co naprawdę powinno być ważne dla chrześcijanina. Nie pojmuję tego
__________________
Jesteś!

Edytowane przez pani-jesień
Czas edycji: 2011-04-27 o 09:46
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 09:44   #135
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez Clemence Pokaż wiadomość
Ciekawe jaką wy dzisiaj widzicie moralnosc w ludziach? Nie wiem czy większosc jest ślepa czy chce niedowidzieć dokładnie co się dzieje ale dzisiaj nikt nie mysli o żadnej miłości albo buduje coś kompletnie fałszywego,co oznacza dla innych stron całkowicie co innego a wynik jest dla każdego byle jaki. Nikt nie widzi,że dzisiaj po prostu facet chce kogos ten tego i tyle?ze nie interesuje go zadna milosc? ze juz teraz kupywanie seksu to totalnie rzecz normalna ?
Nie wiem naprawdę gdzie tu wszyscy dzisiaj widzą szeroko pojętą miłość bo kompletnie ona się różni od tej prawie idealnej a jak nie różni to nawet nie dorasta jej do pięt!
Niektórzy katolicy przynajmniej widzą jakiś cel ograniczania seksu- bo moim zdaniem nie chodzi tutaj o to,żeby zlikwidować tę sprawę a dojrzeć do tematu miłości która będzie dojrzała w sobie. Ciekawa jestem ile osób zaczyna związek z pewnością taką,że będzie z kimś na zawsze?
I ile osób z tego się z tymi osobami rozchodzi?
większość? prawie wszyscy?
Każdy zakłada z góry,JEST PEWIEN że to miłość,ślub i życie na zawsze.
A później jest nieplanowana ciąża albo skutek taki ,że ktoś uważa iż sex to normalne.Okej. Ale następnie przychodzą kłótnie i rozstanie.Może ktoś uważa,że te sytuacje powtarzane wielokrotnie są w porządku.
Ja uważam,że nie. Dokładnie nie przytoczę swojego zdania,bo i tak większość tego nie zrozumie,że ktoś może tak myśleć, ale jeżeli większość małżeństw jest zawierana na zasadzie takiej jakiej widać potem ile jest rozwodów ,to rzeczywiście ja nie wiem w czym doszukiwać się sensu tej "miłości". Wogóle dzisiejszy świat jest wspaniale wypaczony pod tym względem. A później patologie i cuda wianki.
Korelując to wszystko racja- Ci co nie chodzą do kościoła mają na wszystko 'wywalone' ,kompletnie nie interesuje ich jakaś miłość,oby tylko się wyżyć i wsio. Nie mówię,że wszyscy,bo niektórzy mają zasady,ale także takowe buduje się na doświadczeniu. Ja bym nie chciała go szukać w trakcie swojego krótkiego życia, kiedy mam je podane na tacy w chrześcijaństwie.
chyba żyjemy w innym świecie.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 09:46   #136
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez plameczka Pokaż wiadomość
A jeśli naprawdę kocha? Nie da rady? Ja byłabym w stanie zrezygnować dla niego...

Nie mam już sił o tym myśleć. Widzę już tyko czarne scenariusze.
Pomysl ,co sklada sie na miłość?

Przywiazanie,zaufanie,prz yjazn,porządanie..... Cieżko utrzymac związek rezygnując z któregokolwiek "składnika"...

Miłość,to nie jest jakaś abstrakcja,teoria,to codziennie budowane uczucie.

Ja naprawdę kocham mojego męża. Ale nie wiem,czy byłabym w stanie wytrzymac w takim ukladzie,jaki proponujesz TZ. Czułabym sie zwyczajnie odrzucona i oszukana.
Obecnie mamy okres absytnencji, juz 3 miesiace...Przed nami jeszcze przynajmniej 2. I dajemy radę. Bo to sytuacja niezalezna od nas. Po prostu czasem trzeba.
Ale oboje wiemy dlaczego,oboje się na to godzimy,oboje mamy swiadomosc tego,ze nadal sie pragniemy,ot zycie postawiło nas w takiej sytuacji.
Żadne z nas nie wybrało czegoś wazniejszego od partnera.


Clemence dla mnie ktoś,kto trzyma sie zasad "podanych na tacy",a nie przemyslanych,wynikającyc h z własnej moralności jest kiepskim człowiekiem. Co się stanie z takimi "gotowcami" ,jesli zachwieja się podstawy wiary np. ? Tego nie mozna wykluczyc.
I co wtedy?
Mogę wszstko ,bo mnie KK nie ogranicza?

Jesli ktos ma kręgosłup morlany i swoj wewnetrzny kodeks to nie potrzebuje zadnego bata z zewnątrz,zeby byc po prostu przyzwioitym człowiekiem.
A jesli kogoś w ryzach trzyma tylko ten bat....no coż... Zwierzęta tez bywają tak tresowane.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684

Edytowane przez stokrotka_to_ja
Czas edycji: 2011-04-27 o 09:51
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 09:46   #137
czarodziejka18
Raczkowanie
 
Avatar czarodziejka18
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 414
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Mnie takie oazowe historyjki nie imponują. Z własnej woli czekali z seksem, chociaż mieli na siebie ochotę - ich sprawa. Ale żaden to powód do podziwu, co najwyżej może mi być ich żal.
Dlaczego jest Ci ich żal? Wg mnie lepiej jest skupić się na poznawaniu siebie nawzajem jeśli chodzi o zgodność charakterów,a nie zgodność seksualną.Dobra,może się po ślubie okazać że coś tam w łóżku nie "zagra",ale czy to jest powód żeby się rozchodzić? To tylko jedna mała przeszkoda na drodze do całkowitego porozumienia.Przecież nikt nie powie:"nie jest mi z tobą dobrze w łóżku więc chcę rozwodu".To nie jest miłość w takim przypadku tylko jakaś durna selekcja.
__________________
D.

Blanka mój Aniołek
czarodziejka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 09:47   #138
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez czarodziejka18 Pokaż wiadomość
Dlaczego jest Ci ich żal? Wg mnie lepiej jest skupić się na poznawaniu siebie nawzajem jeśli chodzi o zgodność charakterów,a nie zgodność seksualną.Dobra,może się po ślubie okazać że coś tam w łóżku nie "zagra",ale czy to jest powód żeby się rozchodzić? To tylko jedna mała przeszkoda na drodze do całkowitego porozumienia.Przecież nikt nie powie:"nie jest mi z tobą dobrze w łóżku więc chcę rozwodu".To nie jest miłość w takim przypadku tylko jakaś durna selekcja.
Widać, że jesteś jeszcze bardzo młoda i nie masz zielonego pojęcia o miłości, seksie, związkach.

Niedopasowanie seksualne nie jest jakąś tam drobną preszkodą ()
Seks jest jednym z fundamentów związku. Więc bez udanego seksu większość związków się zwyczajnie posypie.
__________________
Jesteś!

Edytowane przez pani-jesień
Czas edycji: 2011-04-27 o 09:52
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 09:47   #139
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość

Za to nie można stosować antykoncpecji, żeby zostać zbawionym?

Przykro mi, ale na ten temat nic w Biblii nie ma. Za to jest tekst o zbawieniu przez wiarę i o tym, że "kto nie spożywa Mojego ciała, ten nie ma w sobie życia...", więc wiesz
należy żyć zgodnie z zasadami kościoła, a Biblia to nie jedyna wyrocznia, ale to OFF TOP. wątków z dywagacjami dogmatycznymi jest cała masa
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-27, 09:51   #140
plameczka
Wtajemniczenie
 
Avatar plameczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 589
Dot.: seks przed ślubem - problem

Ja się tylko zastanawiam czy seks naprawdę jest najważniejszy w związku - wydaje mi się, że nie. Że planuje sie wspolną przyszlość, spedza sie milo czas w inny sposob, a seks jest tylko dodatkiem, ktory spaja i ktory tez jest potrzebny, ale nie niezbedny na co dzien. Jak sie kogos kocha, to jest sie sklonnym do wyrzeczen dla dobra tej drugiej osoby. Nie chcialam zeby dziewczyny ocenialy moja wiare, ale zeby doradzily mi jak to funkcjonuje na co dzien, jak to jest w zwiazkach, jak facet okazuje swoja milosc? Jak to jest z prawdziwa miloscia...

Powinnam sie liczyc, ze moj facet moze odejsc - ale czy wtedy naprawde mnie kocha?

---------- Dopisano o 10:51 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Pomysl ,co sklada sie na miłość?

Przywiazanie,zaufanie,prz yjazn,porządanie..... Cieżko utrzymac związek rezygnując z któregokolwiek "składnika"...

Miłość,to nie jest jakaś abstrakcja,teoria,to codziennie budowane uczucie.

Ja naprawdę kocham mojego męża. Ale nie wiem,czy byłabym w stanie wytrzymac w takim ukladzie,jaki proponujesz TZ. Czułabym sie zwyczajnie odrzucona i oszukana.
Obecnie mamy okres absytnencji, juz 3 miesiace...Przed nami jeszcze przynajmniej 2. I dajemy radę. Bo to sytuacja niezalezna od nas. Po prostu czasem trzeba.
Ale oboje wiemy dlaczego,oboje się na to godzimy,oboje mamy swiadomosc tego,ze nadal sie pragniemy,ot zycie postawiło nas w takiej sytuacji.
Żadne z nas nie wybrało czegoś wazniejszego od partnera.
A jeśli mogę spytać czemu macie tak długi okres abstynencji?
__________________

plameczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 09:52   #141
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
należy żyć zgodnie z zasadami kościoła, a Biblia to nie jedyna wyrocznia, ale to OFF TOP.
A należy dlatego że?
Dlatego że Kościół tak twierdzi?

Proszę Cię

Zresztą. Mnie nic do tego. Chcesz wyć do księżyca, to sobie wyj. Może Bóg faktycznie kiedyś Ci to wynagrodzi
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 09:55   #142
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
A należy dlatego że?
Dlatego że Kościół tak twierdzi?

Proszę Cię

Zresztą. Mnie nic do tego. Chcesz wyć do księżyca, to sobie wyj. Może Bóg faktycznie kiedyś Ci to wynagrodzi


Ja bym już zaczęła szukać terapeuty małżeńskiego - przyda się mieć kontakt do kogoś dobrego.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 09:58   #143
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez plameczka Pokaż wiadomość
Powinnam sie liczyc, ze moj facet moze odejsc - ale czy wtedy naprawde mnie kocha?
a on moze zadac sobie pytanie :czy ona naprawdę mnie kocha,skoro dla jakiej idei mnie odrzuca?

Wszytsko ma dwie strony.


Cytat:
Napisane przez plameczka Pokaż wiadomość
A jeśli mogę spytać czemu macie tak długi okres abstynencji?
Przyczyną sa wskazania mojego ginekologa. Jestem w zaawansowanej ciazy,zagrozonej przedwczesnym porodem. Po porodzie dochodzi 6 tygodni połogu -wiec tez absytencja.

Okazujemy sobie porządanie na rózne mozliwe ,dozwolone obecnie sposoby. Bo tego potrzebujemy.
Ale w Twojej sytuacji to tez byłoby grzechem.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 09:59   #144
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
A należy dlatego że?
Dlatego że Kościół tak twierdzi?

Proszę Cię

Zresztą. Mnie nic do tego. Chcesz wyć do księżyca, to sobie wyj. Może Bóg faktycznie kiedyś Ci to wynagrodzi
nie - sama zaczęłaś pisać o tym strasząc mnie piekiełkiem bez komunijki - otóż nawet niewierząca osoba może zostać zbawiona...

nie wyję do księżyca - choć czasem nie jest lekko. ale może mam po prostu trochę inne priorytety niż zaspakajanie wszystkich swoich zachcianek teraz, zaraz, natychmiast...
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 10:01   #145
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez GhostInTheFog Pokaż wiadomość
Doskonale rozumiem autorkę. Czuję jakbym czytała o sobie...
Z resztą w którymś wątku już poruszałam ten temat, ale posypały się gromy.
Co do pytanie czy facet zaakceptuje... Skoro religia w jego życiu nie odgrywa tak ważnej roli jak dla Ciebie, to na pewno będzie mu trudniej, bo to zawsze dodatkowy bodziec, ale jeśli jesteś dla niego ważna i będzie chcial spróbować, to kto wie(takie teoretyczne gdybanie, w koncu go nie znam).
To na moim przykładzie: Jestem katoliczką, wcześniej bardzo praktykującą i starającą się przestrzegać 'zasad'. Mniejsza z tym, ze z niektórymi po prostu nie umiem się zgodzić i nigdy nie umiałam. (ale zakładam ze ta droga lekka byc nie moze i jakieś wyrzeczenia muszą byc)
Potem poznałam cudownego faceta, teoretycznie innego wyznania, a praktycznie nie wierzącego. Myślałam, ze będę silna w swoich postanowieniach. I co? Wszystko padło, ponad rok nie byłam u spowiedzi, a przy okazji świąt maksymalnie przygniotły mnie wyrzuty sumienia. Z jednej strony chciałabym zrezygnować z seksu, ale nie wyobrażam sobie jak mogłabym po takim czasie zrobić to mojemu facetowi (i mnie samej, bo temperament niestety mam). I jestem w takim zawieszeniu już ponad rok.
Takie postanowienia wstrzemięźliwości trwały u mnie max 2 tygodnie, potem nie wytrzymywaliśmy...
Myślę sobie, wystarczy poczekać do ślubu. Potem juz wszystko będzie wolno... Ale potem dociera do mnie, ze antykoncepcja dla kościoła też jest grzechem. Z jednej strony przeraza mnie ciągłe zycie z wyrzutami sumienia, a z drugiej wiem, ze nie będe potrafiła dostosować się do wszytskich 'zasad'
Doskonale Ciebie rozumiem.
Ja sama nie wiem jak sobie dam radę po slubie,ale wiem,ze mam szczytne cele w tym temacie i też często uprawiać seksu nie zamierzamy..
Moze jak ktoś raz na miesiąc to zrobi to w ciążę nie zajdzie akurat
ale naprawdę szacun,ze podejmujesz wyzwanie !

Cytat:
Napisane przez velara Pokaż wiadomość
Tak.

Da. Kochający Cię człowiek powinien zrozumieć Twoje poglądy religijne i zdecydować czy jest w stanie je zaakceptować i dalej z Tobą być czy nie.

Musi/nie musi... Od braku seksu jeszcze nikt nie umarł Zapytaj o to swojego chłopaka. To z nim powinnaś porozmawiać na ten temat, powiedz mu o swoich przemyśleniach i zapytaj czy jest w stanie powstrzymać się od współżycia.
Dokladnie.

Cytat:
Napisane przez arsea Pokaż wiadomość
Osobiście jestem ateistką, więc się na wierze 'nie znam', ale uważam że warto odgraniczyć Kościół od Boga w końcu wierzy się w niego, a nie w instytucję, która do Biblii dopisywała przeróżne rzeczy z biegiem czasu. Duża część zasad jest zwyczajnie wymyślona przez księży.
O ile dobrze pamiętam, jako dziecko byłam wierząca (tak mnie wychowano), a oddaliłam się przez te wszystkie zasady, które uważałam za nonsensowne... potem przyszła reszta wątpliwości, wybór wygodnego życia i bach.
No ale nie o tym mowa. Wracając do tematu - moim zdaniem można żyć w zgodzie z Bogiem a jednocześnie czerpać przyjemność z życia. Wątpię by Bóg faktycznie miał coś przeciwko zbliżeniu dwóch szczerze kochających się osób.

No ale to moje zdanie
Wiesz,to zalezy czyu probowalas dociec dlaczego ktos tak decyduje.Ja np uwazam,ze jakas wstrzemieźliwosc od seksu duzo daje do myslenia i nie jest zwyczajnym wymyslem ksiedza czy nie ksiedza czy kogos innego.
Ciezko jest rozgraniczyc- czy ma cos Bog na przeciw czy nie. Jezeli ktos jest na tyle pewny ,ze slub będzie.. to jego decyzja co zrobi. Ale wiekszosc ma taką pewnosc,ze pootem się rozchodzą.. wiec wiesz.Moze sęk w tym zeby naprawdę dobrać sobie kogoś i go sprawdzić na polu psychicznym czy rzeczywiście coś z tego ma być czy nie.. a wiekszosc pomija parę spraw ,uprawia seks a potem jest ogromna afera i rozejscie.
I tak upraweiamy seks z tyloma partnerami-zazwyczaj tak jest- ze wiesz;p ja bym się nie czula z tym dobrze.
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 10:01   #146
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość


Ja bym już zaczęła szukać terapeuty małżeńskiego - przyda się mieć kontakt do kogoś dobrego.
nie rozumiem po co się upieracie co do tej terapii skoro nam razem bardzo dobrze... może podstawowym fundamentem waszych związków jest codzienny seks... jeśli tak to współczuję
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 10:04   #147
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
jak pisałam w pierwszym poście nie chodzę do spowiedzi.
Dziwnie sobie to wszystko "powybierałaś". Do spowiedzi nie chodzisz, komunii nie przyjmujesz ale jak chodzi o życie seksualne, to zalecenia kościoła realizujesz gorliwie. Dlaczego tak ?
A może to jakiś wybieg, może coś ci to rekompensuje ? Pisałaś, że przez 26 lat w ogóle nie interesowały cię sprawy seksu. A w innym miejscu też nadmieniłaś, że fajne jest to, że kochacie się z mężem tak rzadko, bo dzięki temu seks wam się nie "przeje".
Może boisz się "roztrwonić" swój świeżo rozbudzony popęd seksualny, moze boisz się, że jak zaczniesz regularnie współżyć, to znowu spadnie ci on do zera ? Myślałaś kiedyś o tym w ten sposób ?
Bo wiesz, twoje postępowanie jest naprawdę baaardzo dziwne. Myślałam, że jesteś ultrakatoliczką, a tu okazuje się, że bynajmniej. Może więc religią maskujesz jakiś inny problem ?
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 10:04   #148
Titanilla
Raczkowanie
 
Avatar Titanilla
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 36
Dot.: seks przed ślubem - problem

Plameczka, seks nie jest najważniejszy, ale jest jedną z wielu ważnych rzeczy. Ktoś już wymieniał tutaj składnie miłości. Podejrzewam, że jeśli ty nie czułabyś się bezpieczna w związku lub nie miałabyś zaufania do chłopaka to też byś odeszła. Jeśli chłopak będzie się chciał rozstać z powodu braku seksu to nie oznacza to, że Cie nie kocha. Oczywiście nie mówię, że musisz się zmuszać do seksu z nim. Ale skoro on chce a ty nie to nie możesz mu mieć za złe jeśli on jednak odejdzie. Jak by nie było wasze poglądy bardzo się różnią.
Titanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 10:05   #149
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
nie rozumiem po co się upieracie co do tej terapii skoro nam razem bardzo dobrze... może podstawowym fundamentem waszych związków jest codzienny seks... jeśli tak to współczuję
Ani codzienny ani co trzymiesięczny. A zgodny z potrzebami i chęciami. Tak jest zdrowo, nie uważasz ?
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 10:07   #150
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
nie rozumiem po co się upieracie co do tej terapii skoro nam razem bardzo dobrze... może podstawowym fundamentem waszych związków jest codzienny seks... jeśli tak to współczuję
To nie chodzi o codzienny seks, czy nawet raz w tygodniu, ale o to co Ty piszesz i jak piszesz. Wycia do księżyca i inne takie. W tym nie ma radości, czegoś takiego, że cieszysz się związkiem, facetem. Jest za to sporo jakiegoś takiego "poczucia obowiązku", smutku. Może Ty sama tego nie czujesz, ja to tak odczytuję - sorry. Po prostu na razie macie siłę, ale za parę lat tej siły może być nieco mniej (tak działa czas), a mała frustracja, jakieś takie uczucie niespełnienia, obciążenia z czasem będą narastać.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-06 13:01:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:02.