Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2 - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-13, 07:21   #1231
regretsareuseless
Zadomowienie
 
Avatar regretsareuseless
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 559
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Myślę, że to dobry pomysł Sporo ludzi jest wzrokowcami, więc na pewno zapamiętaliby opakowania kosmetyków testowanych i nietestowanych
regretsareuseless jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 09:19   #1232
Pani Filifionka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 392
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Kurcze, trochę martwi mnie ta nasza lista, bo już nie pierwszy raz jest coś nieaktualne. Nie mam w żadnym razie pretensji do teteesi, tylko że wielu firm brakuje, a to by mogło zachęcić nowe dziewczyny.

Jeśli chodzi o bloga - uważacie, że takie filmy i zdjęcia są konieczne? Według mnie tak, ale tylko przy ostrzeżeniu za każdym razem, że dany wpis ogląda się na własną odpowiedzialność, a na photoblogu chyba nie ma takiej opcji... Ja myślałam bardziej o zrobieniu ściągawki-obrazka z logo firm testujących.

Co do pierwszego filmu/zdjęcia jakie widziałam, to było naprawdę dawno temu... i to była gazeta. Może ta sama co u Ciebie agatri? Bo pamiętam, że to były wakacje. Był artykuł o tym, że w laboratoriach trzyma się małpy i otwiera im się czaszki bez żadnego znieczulenia i robi jakieś testy. Nawet nie pamiętam już jakie. W każdym razie byłam bardzo młoda wtedy i właściwie oprócz mojego przerażenia i smutku nie wiedziałam, że mogę z tym cokolwiek zrobić oprócz posiadania świadomości o czymś takim.
__________________

Pani Filifionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 10:29   #1233
Wardruna
Raczkowanie
 
Avatar Wardruna
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: subcarpathia
Wiadomości: 386
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Patrzyłam sobie na photobloga i widzę, że jest opcja ostrzegania, że blog zawiera treści nieodpowiednie itp. Ale nie wiem jeszcze na jakiej zasadzie się to uruchamia. Wiem też, że nie tędy droga. Można skupić się na samych kosmetykach, liście cruelty free, a jeśli znajdzie się odpowiedni film, można będzie go wstawić. W sumie jeśli ktoś będzie zainteresowany, sam znajdzie. Uważam, że dobrym pomysłem będzie też dodanie linku do forum tutaj Będzie nas może więcej dzięki temu?
__________________
http://fundacjaczarnykot.pl/
Wardruna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 11:59   #1234
agatri
Rozeznanie
 
Avatar agatri
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 545
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Wardruna Pokaż wiadomość
Patrzyłam sobie na photobloga i widzę, że jest opcja ostrzegania, że blog zawiera treści nieodpowiednie itp. Ale nie wiem jeszcze na jakiej zasadzie się to uruchamia. Wiem też, że nie tędy droga. Można skupić się na samych kosmetykach, liście cruelty free, a jeśli znajdzie się odpowiedni film, można będzie go wstawić. W sumie jeśli ktoś będzie zainteresowany, sam znajdzie. Uważam, że dobrym pomysłem będzie też dodanie linku do forum tutaj Będzie nas może więcej dzięki temu?
moim zdaniem można czasami dać linka do jakiegoś filmu
agatri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 12:50   #1235
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Hej!! Jako ekonomistka, marketingowiec i milosniczka kosmetykow, choc nie zwizana z ta branza, podpowiem, ze do ludzi nie da sie trafic jedna jedyna metoda.
Sa ludzie:
1. bojazliwi i wrazliwi, ktorym nie wolno pokazywac drastycznych ujec, szantazowac, czy od razu nakladac na nich klatwe - tym wystarczy powiedziec, ze to jest 'be', ze jest zle i dlaczego takie jest, oraz podac im liste produktow alternatywnych
2. sa ludzie topory i mloty pneumatyczne, ktorym, jak nie wrzasniesz i nie walniesz drastycznym obrazkiem po glowie, nie sprowadzisz na nich policji czy CIA, zadne spokojne pertraktacje nie pomoga.
3. to ludzie przecietni, ktorym, jak sie przestawi wszystko na lawe, poda plusy i minusy, poda sie korzysci ze zmiany itd - predzej tacy posluchaja.

Powiem tak, najlepiej dochodzi sie do ludzi metoda lagodna lecz pokazujaca wszelkie korzysci. To ma byc jak reklama. Trzeba pokazac, co konsument zyska przez zmiane swojej postawy. Trzeba sie odwolac do najintymniejszych i najbardziej osobistych pobudek (twoj kot, twoje dziecko, twoje zdrowie, twoja lepsza jakosc zycia), zapytac retorycznie, czy ta osoba by chciala karmic kota karma, ktora jest testowana na innych kotach .... i tu opis testow.
Czy ta osoba chce uzywac takich a takich kosmetykow, ktore zawieraja..... tu lista swinstw, i testowac je na wlasnych dzieciach i rodzinie.
Czy ta osoba chce przyczyniac sie do wzrostu bogactwa przez wielkei koncrny, ktore nie licza sie z pracowanikami, konsumentami, srodowiskiem naturalnym i unkaja placenia podatkow w karaju, w ktorym prowadza dzialalnosc.
Czy ta osoba chce kupowac produkty niepolskie tylko dlatego, ze daja one zrodle zludnego prestizu.
Czy ta osoba zdaje sobie sprawe, ze za markami wielkich koncernow stoja olbrzymie pieniadze, laboratoria, PR, czesto nielegalne akcje i protesty otoczenia. Ze koszt produkcji jednostkowej danego produktu to zaledwie kilka procent jego ceny na polce?

Ze swojego doswiadczenia dodam, ze zmiana myslenia poszla mi na dobre, bo zmniejszyla mi sie ilosc chemii na polce, mniej kupuje kosmetykow, wiecej raczej uniwersalnych mazidel arabskich i naturalnych, nie mam ciagat i atakow bulimii, gdy widze nowa szminke czy puder YSL lub Lancome, zastanawiam sie, co spozywam i czym sie smaruje. A takze, do kogo trafiaja pieniadze przeze mnie wydane.

Ps. Ja uzywam nieszczesnego Avene, ale dlugo czytalam o Pierre Fabre i z wielu zrodel wyciagnelam info, ze kosmetykow i ich skladnikow nie testuja. Jesli testuja leki, to inna sprawa. Nie chce wchodzic w szczegoly farmaceutyczne, bo tu kazdy legnie w boju. Jesli ktos mi poda linka mowiacego o tym, ze PF testuje na potege, calkowicie przestawie sie na SVR. Nie jedna marke aptezna skreslilam z listy, tym razem tez ne bedzie problemu.

---------- Dopisano o 13:50 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

Mam wielka prosbe!!! Czy mozecie podac nazwe karmy medycznej, ktora daje sie kotom przeciwko otylosci i kamieniom ukladu moczowego? Mieszkam w Szwecji i robie zakupy kociego jedzenia przez internet, a dostawa ma miejsce w Warszawie. Zakupy robie na Animalii, bo sa niezawodni. Jedyne, co mnie trapi to ewentualna mozliwosc zmiany karmy. Moje koty sa sterylizowane, latwo tyja, a kotka do tego ma ryzyko kamieni nerkowych i pecherzowych, bo malpa malo pije.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 13:09   #1236
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Wardruna Pokaż wiadomość
Dziękuję za podpowiedź, znacznie ułatwi mi poszukiwania kosmetyków w moim mieście.

Ja natomiast poprosiłam znajomego, który pokazał mi kosmetyki FM, (dopiero skojarzyłam, że była o nich mowa), aby zapytał jak ma się sprawa, odpisali :
"Witam,
Produkty FM GROUP nigdy nie były testowane na zwierzętach.
(...)

Zastanawiam się nad prawdziwością tej odpowiedzi, jest nieco chaotyczna i ma błędy, co myślicie??

Wybaczcie chwilowy brak polskich liter. Moja odpowiedz na Twojego posta jest rownoczesnie odpowiedzia dla uzytkowniczki paranoja, z ktora rozpetala sie goraca dyskusja na perelkach cruelty - free.

Juz od jakiegos czasu meczylo mnie jak dziala sprawa testowania i nietestowania, bo dla przecietnego laika sprawa testow w UE wyglada jasno: zakazane. Skoro testy wciaz sa przeprowadzane w UE, to w tym prawie MUSI istniec luka prawna, cos, co daje firmom mozliwosc wykorzystania niepelnego aktu prawnego albo ogolnego sformulowania (z ktym mozna pokombinowac i nagiac dla siebie) do wlasnych celow.

Mysle, ze udalo mi sie luke znalezc. Dyrektywa faktycznie zabrania testow na zwierzetach i zabrania sprzedawania produktow na zwierzetach przetestowanych po 2009 roku, ale nie kazdy o tym wie, ze w UE wydawane sa 2 rodzaje aktow prawnych: dyrektywy i rozporzadzenia. Rozporzadzenia obowiazuja bezposrednio, co znaczy w takim stanie, w jakim zostaly wydane w EU. Dyrektywy musza byc implementowane, co znaczy, ze kazde panstwo musi wydac wlasna ustawe, ktora mniej wiecej osiaga cel, ktory powinien byc osiagniety. Czyli ta dyrektywa UE NICZEGO w UE NIE ZABRANIA, tylko nakazuje panstwom wydac ustawe, w ktorej same panstwa czegos zabronia. Juz kiedys wklejalam linka do komentarza do naszej poslkiej ustawy o kosmetykach,niby wdrazajacej dyrektywe, ale ktora zostala nazwana kompetnym bublem i niestety z dyrektywa nie ma nic wspolnego, poniewaz jest wewnetrznie sprzeczna (zakazuje testow, ale jednoczesnie nakazuje testy nowych substancji, do tej pory niezbadanych). Dlaczego tak jest? I tu chyba znalazlam LUKE w dyrektywie: dyrektywa wyraznie nakazuje testowanie wszystkich substancji w celu zbadania bezpieczenstwa i zagrozen dla zdrowia ludzkiego w przypadku regularnego uzywania. Nastepnie zakazuje testow n zwierzetach pod jakakolwiek postacia, ALE Z ZASRZEZENIEM art. 2, ktory mowi o bezpieczenstwie. Wniosek jaki mi sie z tego nasuwa:

a) wazniejszym artykulem jest artykul o bezpieczenstwie, czyli w teorii testy sa zakazane, ale w praktyce firmy moga sie zaslonic argumentem, ze dzialaja w celu nieszkodzenia klientom, ze taki a taki skladnik byl podejrzany o to, ze moze powodowac powazne komplikacje zdrowotne i dlatego testy byly konieczne

b) sporo malych firm o tym nie wie, bo nie stac ich na wynajecie prawnika, ale kolosy i molochy maja sztaby prawnikow dla nich pracujacych i stad wiedza jak obejsc przepisy

c) poniewaz kazde panstwo ma WLASNE PRAWO dotyczace testow i zrobil sie pewnie syl, bo zadne nie ulozylo go dobrze, UE ustanowila te magiczna date 2013 rok, w ktorym to roku prawdopodobnie wyda rozporzadzenie, BADZ zacznie sprawdzac czy panstwa prawidlowo wdrozyly dyrektywe do ich systemow prawnych (UE zawsze daje czas na dostosowanie sie do tego typu dyrektyw)

Mam nadzieje, ze cos wyjasnilam. Tak czy siak odpowiedz firmy FM NIE JEST z bledami, oni po prostu tak zinterpretowali ustawe. Bez prawnika pod reka firmy nawet nie wiedza, ze maja furtke w takiej postaci. Oczywiscie, nie dam sobie glowy uciac w 100%, ze dobrze to zrozumialam, musialabym poczytac komentarze do ustawy i pare orzeczen ETSu, ale nie mam ich tu pod reka, a na gole oko sprawa wyglada tak dla mnie.

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2011-05-13 o 13:16
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 13:30   #1237
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Wybaczcie chwilowy brak polskich liter. Moja odpowiedz na Twojego posta jest rownoczesnie odpowiedzia dla uzytkowniczki paranoja, z ktora rozpetala sie goraca dyskusja na perelkach cruelty - free.

Juz od jakiegos czasu meczylo mnie jak dziala sprawa testowania i nietestowania, bo dla przecietnego laika sprawa testow w UE wyglada jasno: zakazane. Skoro testy wciaz sa przeprowadzane w UE, to w tym prawie MUSI istniec luka prawna, cos, co daje firmom mozliwosc wykorzystania niepelnego aktu prawnego albo ogolnego sformulowania (z ktym mozna pokombinowac i nagiac dla siebie) do wlasnych celow.

Mysle, ze udalo mi sie luke znalezc. Dyrektywa faktycznie zabrania testow na zwierzetach i zabrania sprzedawania produktow na zwierzetach przetestowanych po 2009 roku, ale nie kazdy o tym wie, ze w UE wydawane sa 2 rodzaje aktow prawnych: dyrektywy i rozporzadzenia. Rozporzadzenia obowiazuja bezposrednio, co znaczy w takim stanie, w jakim zostaly wydane w EU. Dyrektywy musza byc implementowane, co znaczy, ze kazde panstwo musi wydac wlasna ustawe, ktora mniej wiecej osiaga cel, ktory powinien byc osiagniety. Czyli ta dyrektywa UE NICZEGO w UE NIE ZABRANIA, tylko nakazuje panstwom wydac ustawe, w ktorej same panstwa czegos zabronia. Juz kiedys wklejalam linka do komentarza do naszej poslkiej ustawy o kosmetykach,niby wdrazajacej dyrektywe, ale ktora zostala nazwana kompetnym bublem i niestety z dyrektywa nie ma nic wspolnego, poniewaz jest wewnetrznie sprzeczna (zakazuje testow, ale jednoczesnie nakazuje testy nowych substancji, do tej pory niezbadanych). Dlaczego tak jest? I tu chyba znalazlam LUKE w dyrektywie: dyrektywa wyraznie nakazuje testowanie wszystkich substancji w celu zbadania bezpieczenstwa i zagrozen dla zdrowia ludzkiego w przypadku regularnego uzywania. Nastepnie zakazuje testow n zwierzetach pod jakakolwiek postacia, ALE Z ZASRZEZENIEM art. 2, ktory mowi o bezpieczenstwie. Wniosek jaki mi sie z tego nasuwa:

a) wazniejszym artykulem jest artykul o bezpieczenstwie, czyli w teorii testy sa zakazane, ale w praktyce firmy moga sie zaslonic argumentem, ze dzialaja w celu nieszkodzenia klientom, ze taki a taki skladnik byl podejrzany o to, ze moze powodowac powazne komplikacje zdrowotne i dlatego testy byly konieczne

b) sporo malych firm o tym nie wie, bo nie stac ich na wynajecie prawnika, ale kolosy i molochy maja sztaby prawnikow dla nich pracujacych i stad wiedza jak obejsc przepisy

c) poniewaz kazde panstwo ma WLASNE PRAWO dotyczace testow i zrobil sie pewnie syl, bo zadne nie ulozylo go dobrze, UE ustanowila te magiczna date 2013 rok, w ktorym to roku prawdopodobnie wyda rozporzadzenie, BADZ zacznie sprawdzac czy panstwa prawidlowo wdrozyly dyrektywe do ich systemow prawnych (UE zawsze daje czas na dostosowanie sie do tego typu dyrektyw)

Mam nadzieje, ze cos wyjasnilam. Tak czy siak odpowiedz firmy FM NIE JEST z bledami, oni po prostu tak zinterpretowali ustawe. Bez prawnika pod reka firmy nawet nie wiedza, ze maja furtke w takiej postaci. Oczywiscie, nie dam sobie glowy uciac w 100%, ze dobrze to zrozumialam, musialabym poczytac komentarze do ustawy i pare orzeczen ETSu, ale nie mam ich tu pod reka, a na gole oko sprawa wyglada tak dla mnie.
I tak i nie.
Prawdą jest, że wszystkie składniki i produkty mają być przetestowane pod względem bezpieczeństwa, ale błędnie założyłaś, że chodzi o testowanie na zwierzętach. Na wielu kosmetykach można znaleźć napis "testowane dermatologicznie" - ale to nie jest jakaś osobliwość danego kosmetyku, bo wszystkie muszą być właśnie przetestowane dermatologicznie. Nie mam teraz za bardzo czasu, ale wieczorem poszukam na ten temat artykułów, chyba że ty będziesz miała chwilę i dotrzesz do źródła.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-13, 13:40   #1238
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26892392]I tak i nie.
Prawdą jest, że wszystkie składniki i produkty mają być przetestowane pod względem bezpieczeństwa, ale błędnie założyłaś, że chodzi o testowanie na zwierzętach. Na wielu kosmetykach można znaleźć napis "testowane dermatologicznie" - ale to nie jest jakaś osobliwość danego kosmetyku, bo wszystkie muszą być właśnie przetestowane dermatologicznie. Nie mam teraz za bardzo czasu, ale wieczorem poszukam na ten temat artykułów, chyba że ty będziesz miała chwilę i dotrzesz do źródła.
[/QUOTE]

Alez nie, oczywiscie, ze istnieje wiele testow dermatologicznych i innych metod alternatywnych, niewiazacych sie z testami na zwierzetach. Ale przeciez chodzilo o znalezienie LUKI prawnej, umozliwiajacej firmom obejscie prawa i przeprowadzanie testow na zwierzetach (sa tansze poza tym dobrze znane i niektorym jest po prostu latwiej niczego nie zmieniac). Mi nie musisz tlumaczyc, ze istnieja inne testy, ale jakos ogromne firmy dalej na zwierzakach testuja, a wydaje sie to zabronione w obecnym stanie prawnym (wkleilas mi sama dyrektywe). Skoro na tym sie skupilam, na znalezieniu luki przy testach na ZWIERZETACH, to jak ja moglam miec INNE ZALOZENIE? Paranojo, co Ty tak wlasciwie chcesz mi udowodnic, bo nie rozumiem? Zainteresowalas sie sprawa testow i probowalas przekazac, ze dla Ciebie sprawa jest jasna (dyrektywa). Ja Ci mowie, ze nie jest jasna, bo same firmy przyznaja, ze testuja na zwierzetach. Probmem polega na tym, ze czesc w odpowiedziach na maile pisze, ze testy sa zabronione, czesc nie i tworzy sie syf, bo nikt juz nic nie wie. Probowalam wyjasnic watpliwosc to teraz mi piszesz, ze wyszlam ze zlego zalozenia?

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2011-05-13 o 13:42
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 13:45   #1239
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Alez nie, oczywiscie, ze istnieje wiele testow dermatologicznych i innych metod alternatywnym, niewiazacych sie z testami na zwierzetach, ale przeciez chodzilo o znalezienie LUKI prawnej, umozliwiajacej firmom obejscie prawa. Mi nie musisz tlumaczyc, ze istnieja inne testy, ale jakos te firmy dalej na zwierzakach testuja, a wydaje sie to zabronione. Skoro na tym sie skupilam, na znalezieniu luki przy testach na ZWIERZETACH, to jak ja moglam miec INNE ZALOZENIE? Paranojo, co Ty tak wlasciwie chcesz mi udowodnic, bo nie rozumiem? Zainteresowalas sie sprawa testow i probowalas przekazac, ze dla Ciebie sprawa jest jasna. Ja Ci mowie, ze nie jest jasna, bo same firmy przyznaja, ze testuja na zwierzetach. Probmlem polega na tym, ze czesc pisze, ze testy sa zabronione i tworzy sie syf, bo nikt juz nic nie wie. Probowalam wyjasnic watpliwosc to teraz mi piszesz, ze wyszlam ze zlego zalozenia?
Ale ty to źle interpretujesz, to nie jest żadna luka prawna, bo nakaz przebadania kosmetyku absolutnie nie znosi zakazu testowania na zwierzętach.

Która firma po 2009 roku (od kiedy wszedł zakaz) przyznała, że testuje na zwierzętach? Możesz mi podać konkretne marki? Jeżeli faktycznie przyznali (po 2009), że się tego dopuszczają, to z ręka na sercu obiecuję, że zrezygnuję z ich kosmetyków.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 13:50   #1240
agatri
Rozeznanie
 
Avatar agatri
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 545
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

hej jeśli ktoś ma hbo albo na internecie można zobaczyć mega dokument "korporacyjna żywność " tytuł angielcki to "Food Inc" była nominowany do oskara jest to bardziej o żywności w ameryce ale i tak polecam można się wielu rzweczy dowiedzieć
agatri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 13:51   #1241
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26892765]Ale ty to źle interpretujesz, to nie jest żadna luka prawna, bo nakaz przebadania kosmetyku absolutnie nie znosi zakazu testowania na zwierzętach.

Która firma po 2009 roku (od kiedy wszedł zakaz) przyznała, że testuje na zwierzętach? Możesz mi podać konkretne marki? Jeżeli faktycznie przyznali (po 2009), że się tego dopuszczają, to z ręka na sercu obiecuję, że zrezygnuję z ich kosmetyków.
[/QUOTE]

Paranojo, moze zaczniemy od ustalenie stanu faktycznego: co Ty probujesz udowodnic i jaki jest Twoj argument? I kto tu mowi o znoszeniu zakazu testowania? Przeciez luka prawna ma to do siebie, ze jest LUKA, czyli zakaz istnieje, ale go latwo obejsc. Czy Ty w ogole zrozumialas, co ja napisalam tam? Zakaz testow na zwierzetach istnieje, ale nie jest respektowany i wyjasnilam jak go najlatwiej obejsc. Jakby nakaz testowania znosil zakaz testow na zwierzetach, to niczego nie trzeba by obchodzic!

W sprawie firm sie otwarcie przyznajacych w mailach, wspomozcie mnie dziewczyny, bo ja pamietam tylko Sephore i bodajze Tolpe.

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2011-05-13 o 13:52
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-13, 13:55   #1242
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Paranojo, moze zaczniemy od ustalenie stanu faktycznego: co Ty probujesz udowodnic i jaki jest Twoj argument? I kto tu mowi o znoszeniu zakazu testowania? Przeciez luka prawna ma to do siebie, ze jest LUKA, czyli zakaz istnieje, ale go latwo obejsc. Czy Ty w ogole zrozumialas, co ja napisalam tam? Zakaz testow na zwierzetach istnieje, ale nie jest respektowany i wyjasnilam jak go najlatwiej obejsc. Jakby nakaz testowania znosil zakaz testow na zwierzetach, to niczego nie trzeba by obchodzic!
Nie próbuję nic udowodnić, tylko staram się jak najwięcej o tym dowiedzieć. A skoro ty nazywasz siebie "aktywistką", to powinnaś mi to ułatwić. Zatem proszę cię, oświeć mnie, które firmy przyznały się (po 2009) do tego, że testują na zwierzętach.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 13:59   #1243
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26892982]Nie próbuję nic udowodnić, tylko staram się jak najwięcej o tym dowiedzieć. A skoro ty nazywasz siebie "aktywistką", to powinnaś mi to ułatwić. Zatem proszę cię, oświeć mnie, które firmy przyznały się (po 2009) do tego, że testują na zwierzętach.
[/QUOTE]

To nie firmy sie przyznaly, ze testuja, tylko ze uzywaja skladnikow testowanych na zwierzetach (masz napisane wyzej ktore). I nie, nie MUSZE Ci niczego wyjasniac, tylko sie bardzo staram, ale mam wrazenie, ze troche to jak kamieniem o sciane. Masz zdanie, ze firmy nie testuja na zwierzetach i piszesz ze sprawa jest oczywista. My wiemy, ze testuja, wiec staram sie znalezc luke, zeby sprawdzic na jakiej podstawie. Ty mowisz, ze w takim razie wyszlam z blednego zalozenia, to ja juz nie wiem o co Ci chodzi, slowo honoru. Bo zadne tlumaczenia Ci nie odpowiadaja, Ty po prostu wiesz, ze nie mamy racji. A prawda jest taka, ze po prostu nie widzisz szerszego spektrum (jak z importem skladnikow) i dziwisz sie, ze ktos Ci chce to pokazac. Slowo honoru, ja sie poddaje. Nie chcesz do nas dolaczyc to nie dolaczaj, ale nie udowadniaj calemu swiatu ze cos jest inaczej, jesli nie potrafisz tego udowodnic.

Dziewczyny, ja uwazam, ze photoblog bylby super rozwiazaniem. Ja mam sporo zdjec produktow nietestowanych na zwierzakach, moglabym cos pomoc

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2011-05-13 o 14:13
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 14:14   #1244
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
To nie firmy sie przyznaly, ze testuja, tylko ze uzywaja skladnikow testowanych na zwierzetach (masz napisane wyzej ktore). I nie, nie MUSZE Ci niczego wyjasniac, tylko sie bardzo staram, ale mam wrazenie, ze troche to jak kamieniem o sciane. Masz zdanie, ze firmy nie testuja na zwierzetach i piszesz ze sprawa jest oczywista. My wiemy, ze testuja, wiec staram sie znalezc luke, zeby sprawdzic na jakiej podstawie. Ty mowisz, ze w takim razie wyszlam z blednego zalozenia, to ja juz nie wiem o co Ci chodzi, slowo honoru. Bo zadne tlumaczenia Ci nie odpowiadaja, Ty po prostu wiesz, ze nie mamy racji. A prawda jest taka, ze po prostu nie widzisz szerszego spektrum (jak z importem skladnikow) i dziwisz sie, ze ktos Ci chce to pokazac. Slowo honoru, ja sie poddaje. Nie chcesz do nas dolaczyc to nie dolaczaj, ale nie udowadniaj calemu swiatu ze cos jest inaczej, jesli nie potrafisz tego udowodnic.
Ty nie widzisz szerszego spektrum. Zachowujesz się trochę jak hiszpańska inkwizycja.
Postaraj się poznać wszystkie dane i być na bieżąco, bo świat się codziennie zmienia.

http://forsal.pl/artykuly/504178,zak...innowacje.html


edit: Poczytaj tez sobie artykuły Parlamentu Europejskiego.

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2011-05-13 o 14:17
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 14:37   #1245
agatri
Rozeznanie
 
Avatar agatri
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 545
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26893356]Ty nie widzisz szerszego spektrum. Zachowujesz się trochę jak hiszpańska inkwizycja.
Postaraj się poznać wszystkie dane i być na bieżąco, bo świat się codziennie zmienia.

http://forsal.pl/artykuly/504178,zak...innowacje.html


edit: Poczytaj tez sobie artykuły Parlamentu Europejskiego.
[/QUOTE]

a ty jesteś Angilą na którą hiszpańska inkwizycja się nie wdarła
jesli uważasz ,że nie ma testów i wielkie koncerny to dobre firmy po co przekonujesz kogos do swoich racji
agatri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 14:58   #1246
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26893356]Ty nie widzisz szerszego spektrum. Zachowujesz się trochę jak hiszpańska inkwizycja.
Postaraj się poznać wszystkie dane i być na bieżąco, bo świat się codziennie zmienia.

http://forsal.pl/artykuly/504178,zak...innowacje.html


edit: Poczytaj tez sobie artykuły Parlamentu Europejskiego.
[/QUOTE]

Ale Ty mnie kompletnie nie sluchasz dalej Przeczytalas najpierw jak sie tworzy prawo w UE? Jaki jest proces decyzyjny? Ktore akty prawne sa obowiazujace, a ktore tylko sluza jako wytyczne polityki? Masz jakies przeszkolenie w tym wzgledzie? I w ogole to co starasz sie udowodnic? Serio? Bo ja to widze tak, ze nie za bardzo po nosie jest Ci to, ze testy istnieja, lubisz te swoje kosmetyki i rezygnowac nie chcesz, bardzo chcesz wierzyc, ze jestes fair i pomagasz lepiej i wiecej bo przeciez nie jesz miesa i wolami nie bedzie sie dalo Ciebie przekonac. I nie, nie inkwizycja, a ciekawosc i proba dociekania prawdy. I co, wg Ciebie, wszystkie te europejskie organizacje ochrony praw zwierzat to sie zmowily, zeby oskarzac biedne koncerny o testy? Lista firm BUAV i lista OK to zmowa tych durnych obroncow praw zwierzat, co czytac nie potrafia?

Rece mi opadly po rozmowie z Toba i - wybacz pytanie - ale ile Ty tak wlasciwie masz lat, jesli mozna spytac? Bo konsekwencji w Twoich wypowiedziach nie widze, nie uznajesz, ze masz wiedze wyrywkowa, przy wylozeniu Ci argumentow kawe na lawe (import skladnikow), bronisz sie atakiem, ze agatri i tak nie chodzilo o import skladnikow, ale kosmetykow - i nigdzie zadnej wzmianki, ze w sumie tak, mamy racje, a Ty sie mylilas.

Temat uwazam za zamkniety, bo ile bym sie nie naprodukowala (a spedzilam troche czasu na czytaniu aktow prawnych) to i tak guzik do Ciebie trafi. A widze, ze nawet nie wiesz do konca kto tak naprawde decyduje o tym, w jaki sposob prawo obowiazuje, a kto ma tylko glos "pogadankowy" (tak jakbys mi przedstawila dyskusje zwiazku studenckiego rozprawiajacego o tym, ze testy sa zakazane i radzila mi poczytac ich artykuly - moge poczytac, ale co to da jak ich glos nie ma mocy obowiazujacej ani nie decyduje jak prawo ma obowiazywac?) Dobrodusznie wiec sobie odpuszczam, bo czasami nie ma sensu dywagowac z osobami, ktore i tak wiedza lepiej, tylko nie wiedza co wiedza lepiej ani jak do tego doszly.

Rozmowa z Toba przypomina mi rozmowe z ludzmi zaprzeczajacymi, ze Holocaust mial miejsce, bo przeciez 'niby skad masz na to dowody' i w ogole to wielkie klamstwo jest. Jak do nich historia i dokumenty nie orzemaewiaja to juz nic nie przemowi, wiec amen. Ja tu urywam, a Ty dalej glos swoje, jeszcze na dodatek jako wegetarianka.

A Was, dziewczyny, bardzo uprzejmie prosze o danie mi znac co myslicie o tym photoblogu, zeby sprawa nie upadla jak z innymi sprawami

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2011-05-13 o 15:14
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 15:27   #1247
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Potwierdzam slowa Linusiaczka. Pracowalam w koncernach i wiem, jak tam ma sie polityka wzgledem srodowiska, konsumentow i wszelkiej etyki. Wszystko jest sterowane pieniadzem i maksymalizacja zysku. Nie twierdze, ze koncerny maja pracowac pro publico bono, ale stanowcze nie mowie wielu ich praktykom.
Po pierwsze... czesto bywa tak, ze ten sam wsad wchodzi pod rozne marki, a formula jest 'wzbogacana' o zapach, kolor lub gram wiecej jakiegos wypelniacza. Chemicznie identyczny produkt sprzedawany jest pod kilkoma markami i po roznych cenach.

Kolejna sprawa, po co koncerny zatrudniaja najdrozszych prawnikow??? Po to by sie wywijac ze swoich akcji nie do konca etycznych lub omijac przepisy na swoja finansowa korzysc. Popatrzcie na liste skandali z udzialem Nestle, Procter and Gamble czy chociaz L'oreal. Koncerny te wiedza, ze konsumenci staja sie bardziej wymagajacy i coraz ostrzej oceniaja to, za co maja placic ciezkie pieniadze. Dlatego tez wszelkie skandale sa ukrywane pod gleboka warstwa pudru i pod sztandarek chocby eko-marek, ktore niby maja wzmocnic pozytywny przekaz glownego wlasciciela marki.

Zaden koncern sam z siebie nie bedzie dazyl do umniejszania jego prezychodow. Zaden!!! Aby produkt mial byc super eko i cruelty-free, koncern taki musialby polozyc mase pieniedzy na stol na zmiany strukturalne, organizacyjne i technologiczne. Pociaga to za soba zmiany dostawcow, zmiany formul, zmiany linii produkcyjnych, byc moze nowy personel, nowy PR, nowe reklamy, wsio nowe...

Zanim wylozysz konsumencie swoje ciezko zarobione pieniadze na stol, zastanow sie, na co je wydajesz i co za nie otrzymujesz.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 16:37   #1248
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

ludwik "nie wymaga od dostawców deklaracji, iż surowce nie są testowane na zwierzętach (chemia gospodarcza, nawozy)". Innych maili nie pamiętam.

Photoblog - jak najbardziej jestem za wprowadzeniem w życie.

Osobiście też mam wrażenie, że wszystkie mamy się skupić na jednej osobie i subtelnie tłumaczyć jej o co tutaj chodzi w tym wątku, tak więc Linusiaczek powinien sobie odpocząć tym bardziej, że jest na urlopie, a jeśli mnie pamięć nie myli to nie tak dawno biła się tu na słowa z inną użytkowniczką nie dającą sobie nic wmówić (która zresztą już się tu nie udziela).

Czy tak trudno przyjąć za fakt istnienie laboratoriów gdzie testuje się w dalszym ciągu na zwierzętach? Stop Huntingdon Animal Cruelty to organizacja mająca na celu zamknięcie Huntington Life Sciences gdzie rocznie ukatrupia się 75 tys. zwierząt. To laboratorium istnieje w Europie. Czy to jest jakaś jedna wielka ściema? Urojenie? Ja nie wierzę, że koncerny nagle zrezygnowały z testowania na zwierzętach.
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 20:07   #1249
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Osobiście też mam wrażenie, że wszystkie mamy się skupić na jednej osobie i subtelnie tłumaczyć jej o co tutaj chodzi w tym wątku, tak więc Linusiaczek powinien sobie odpocząć tym bardziej, że jest na urlopie, a jeśli mnie pamięć nie myli to nie tak dawno biła się tu na słowa z inną użytkowniczką nie dającą sobie nic wmówić (która zresztą już się tu nie udziela).
W sumie masz rację. Tak samo jak kocham ludzi, którzy mają wszystko w tyłku, tak kocham argumenty: nie nie, to nie ja nie wiem, tylko Ty - jako kontrodpowiedź.

I całkowicie się z Tobą zgadzam guacamole. Pro publico bono nie pracuje w zasadzie nic (przecież nawet w organizacjach non profit osoby zatrudnione zarabiają), ale są pewne rzeczy, o których trzeba wiedzieć, a także których popierać się nie powinno. Tylko że cóż poradzisz, niektórym nie pomożesz, bo nawet jak podsuniesz link do filmiku, 100 tys artykułów i wyjaśnisz, że taka a taka rzecz nie obowiązuje to i tak będą wiedzieć lepiej.
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-13, 23:06   #1250
RougeAddict
Raczkowanie
 
Avatar RougeAddict
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 62
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Myślę, że Photoblog to fajna inicjatywa.

Podbijam też pytanie, czy wiecie coś o firmie Barba (od lakierów), odpisała komuś?
RougeAddict jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 23:42   #1251
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez RougeAddict Pokaż wiadomość
Myślę, że Photoblog to fajna inicjatywa.

Podbijam też pytanie, czy wiecie coś o firmie Barba (od lakierów), odpisała komuś?
To słuchajcie, może zróbmy tak. Photoblog może być takim photoblogiem wątkowym, gdzie każdy może wrzucać zdjęcia produktów, które posiada. Proponuję założyć photobloga wyłącznie ze zdjęciami "dobrych" produktów, bo już istnieje grupa na fb, która wkleja zdjęcia obu list (jeden album dobry, drugi zły). Widziałam takie blogi np na minerałkowym, gdzie każda może wrzucać zdjęcia swatchy swoich minerałków bądź zdjęcia opakowań mineralków. Blog byłby publiczny i każda na wątku miałaby do niego hasło (bo żadnych prywatnych treści tam i tak nie będziemy umieszczać). Co myślicie?

Co do filmów to nie mam pojęcia jak miałybyśmy to technicznie przeprowadzić, więc nie wiem, zostawiam to wam

Interesowałam się Barbrą, ale chyba nic o nich nie znalazłam. Pisać nie pisałam, bo w USA i tak dostępna nie jest.

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2011-05-13 o 23:44
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 23:52   #1252
RougeAddict
Raczkowanie
 
Avatar RougeAddict
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 62
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Interesowałam się Barbrą, ale chyba nic o nich nie znalazłam. Pisać nie pisałam, bo w USA i tak dostępna nie jest.
Dzięki za odpowiedź i udanego urlopu.
Mi nie odpisują i z tego, co czytałam na wątku innym dziewczynom też nie odpisali. Ale może jest już ktoś kto dostała odpowiedź?
Z jednej strony to mała polska firma i na pewno sama kosmetyków nie testuje, ale może mieć testujących dostawców. W każdym razie to nie jest miłe, że nie odpisują
RougeAddict jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 08:07   #1253
regretsareuseless
Zadomowienie
 
Avatar regretsareuseless
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 559
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
To słuchajcie, może zróbmy tak. Photoblog może być takim photoblogiem wątkowym, gdzie każdy może wrzucać zdjęcia produktów, które posiada. Proponuję założyć photobloga wyłącznie ze zdjęciami "dobrych" produktów, bo już istnieje grupa na fb, która wkleja zdjęcia obu list (jeden album dobry, drugi zły). Widziałam takie blogi np na minerałkowym, gdzie każda może wrzucać zdjęcia swatchy swoich minerałków bądź zdjęcia opakowań mineralków. Blog byłby publiczny i każda na wątku miałaby do niego hasło (bo żadnych prywatnych treści tam i tak nie będziemy umieszczać). Co myślicie?

Co do filmów to nie mam pojęcia jak miałybyśmy to technicznie przeprowadzić, więc nie wiem, zostawiam to wam

Interesowałam się Barbrą, ale chyba nic o nich nie znalazłam. Pisać nie pisałam, bo w USA i tak dostępna nie jest.
Ja myślę, że to bardzo dobry pomysł ze zdjęciami "dobrych" produktów Co do filmów, to co one miałyby dokładnie ukazywać?
regretsareuseless jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 10:25   #1254
Mulen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 160
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Odnośnie FM Group rozmawiałam kiedyś z kolegą, który chciał mnie w to wciągnąć. Wychwalał przy tym FM, że korzystają z tych samych źródeł substancji co np. Dior i Henkel, a są o wiele tańsi. Także nie mając żadnych większych dowodów, ale patrząc na to, że idą trochę "tą samą drogą" co Henkel i Dior sama uznałam tą markę za testującą. Osobiście pewnie nie testują, ale też raczej nie sprawdzają czy substancje, które mają od dostawców są testowane.
Uprzedzam, że to nie są żadne sprawdzone źródła, jedynie słowa mojego kolegi, który zajmuje się tam sprzedażą.
Mulen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 11:05   #1255
Pani Filifionka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 392
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Linusiaczku, podziwiam Cię szczerze. Robisz mnóstwo dobrego, masz ogromną wiedzę, a do tego cierpliwość by udzielać się w dyskusji. Niestety, czasami nie jesteśmy w stanie przekonać wszystkich do pewnych rzeczy i myślę, że nie ma co walczyć o to w nieskończoność...

Jeśli chodzi o photobloga, to uważam to za świetny pomysł. Inaczej oddziałuje na człowieka suchy tekst, a zupełnie inaczej zdjęcia. Ja muszę w końcu zacząć fotografować swoje kosmetyki, tylko ostatnio pogoda nie dopisuje, a do tego nie mam za bardzo gdzie, ale będę kombinować . Bo własne zdjęcia też na pewno dodają wiarygodności tekstowi.

Mogłybyście podać mi nazwę tej grupy na facebooku? Gdzieś mi umknęła, a chciałabym tam zajrzeć.



Doszły do mnie paczki od Ziai i Yves Rocher . Z Ziai zamówiłam zapas pasty szałwiowej, w której się zakochałam, do tego wzięłam maść oliwkową (strasznie mała tubeczka!) i dezodorant męski, który świetnie pachnie i ma dobry skład, nieprzeładowany, a przede wszystkim nie zawiera alkoholu. Zobaczymy jak się sprawdzi w praktyce.

Z Yves Rocher wzięłam krem do twarzy, niestety ma alkohol dość wysoko, ale posmarowałam się nim na noc i nie zrobił mi krzywdy. Będzie fajny na dzień, bo jest bardzo lekki. Do tego korektory do twarzy, których jeszcze nie użyłam, żel-szampon o zapachu zielonej herbaty (będzie idealny na podróż) i znowu męski dezodorant w obawie, że Ziaja będzie kiepska - ten ma jeszcze krótszy skład i pachnie równie ładnie, choć inaczej. Cieszę się, bo mam spokój pewnie na najbliższe pół roku z dezodorantami dla mojego faceta . W gratisie dostałam perfumowany żel o zapachu wanilii .

I niech ktoś mi teraz powie, że nie można zakupowo szaleć bez testowańców - bluźnierstwo !
__________________

Pani Filifionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 11:12   #1256
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Linusiaczek, czyli żadne firmy nie przyznały się do testowania i tylko tak palnęłaś?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 13:06   #1257
Truskawkowy Jogurt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 34
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

nie udzielam się już na Wizażu, podczytuje tylko kilka wątków, ale chciałabym podziękować Wam bardzo, bo otworzyłyście mi oczy, dzięki temu wątkowi i liście przestałam kupować produkty testowane i zainteresowałam się tematem
Truskawkowy Jogurt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 14:04   #1258
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26908181]Linusiaczek, czyli żadne firmy nie przyznały się do testowania i tylko tak palnęłaś?[/QUOTE]

A czy Ty w ogóle czytasz moje posty? Napisałam wyraźnie, że pamiętam tylko Sephorę i Tołpę A 2 firmy to chyba nie jest żadna firma.

A i jeszcze na koniec (bo tej dyskuji nie zamierzam kontynuować w nieskończoność) - dla pewności, napisałaś wyżej, że nie próbujesz niczego udowodnić ani w sumie nie masz argumentu, którego bronisz, a tu przyszłaś, żeby się jak najwięcej o temacie dowiedzieć dowiedzieć (bo sama nie wiesz o tym wystarczająco), tak?

P.s. Pani Filifionko, bardzo dziękuję za miłe słowa, ale do tej pani to mi się cierpliwość już dawno skończyła, jak zresztą wielu z was, co widzę po postach i innych wypowiedziach.

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2011-05-14 o 14:08
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 14:12   #1259
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
A czy Ty w ogóle czytasz moje posty? Napisałam wyraźnie, że pamiętam tylko Sephorę i Tołpę A 2 firmy to chyba nie jest żadna firma.

A i jeszcze na koniec (bo tej dyskuji nie zamierzam kontynuować w nieskończoność) - dla pewności, napisałaś wyżej, że nie próbujesz niczego udowodnić ani w sumie nie masz argumentu, którego bronisz, a tu przyszłaś, żeby się jak najwięcej o temacie dowiedzieć dowiedzieć (bo sama nie wiesz o tym wystarczająco), tak?
Dokładnie.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 14:20   #1260
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26911036]Dokładnie. [/QUOTE]

Czyli wiesz, że o polityce testowania guzik wiesz, przyznałaś się, że nie masz o tym pojęcia, zdziwiłaś się polityką koncernową, nie wiesz kto tworzy prawo w UE i jak obowiązują dyrektywy (nie wprost), zdziwił Cię fakt importu składników, formuł i całych kosmetyków (argument, że L'Oreal ma fabryki w Polsce), przyszłaś na wątek, zadałaś MI mnóstwo pytań, bo sama nie znasz odpowiedzi i na koniec mówisz mi, że to JA powinnam więcej wiedzieć i regularnie czytać artykuły, bo świat się zmienia?

No dobra, ja umywam ręce do reszty dyskusji, serio. Ale za to się ubawiłam jej przebiegiem.
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:44.