Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19 - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-15, 10:01   #4501
natuso
Wtajemniczenie
 
Avatar natuso
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 296
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19

Cytat:
Napisane przez Ninlil Pokaż wiadomość
czemu uwazacie że 3 faza jest najtrudniejsza? Przestudiowałam ją, jest dużo mniej ograniczeń, owoce, pieczywo? Co w niej takiego trudnego?
Niby tak, ale dochodzą uczty i tu trzeba uważać, żeby nie "popłynąć"

---------- Dopisano o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
gratuluje ladnego spadku!!
Masz moze zdjecia przed i po???

a wlasciwie w trakcie..

Nie martw sie zastojem, tu jest masa dziewczyn ktore w mgnieniu oka Ci poprawia humor i pomoga walczyc z zastojem))
Niestety nie mam zdjęć właśnie mam nadzieję na pomoc w walce z zastojem
__________________
68/2018
36/2017
29/2016
25/2015

natuso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 10:03   #4502
WrednaZ
Raczkowanie
 
Avatar WrednaZ
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 254
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19

Cytat:
Napisane przez ania230 Pokaż wiadomość
przyznam się coś zapominam o otrębach ... ale zawsze trafiają do jogurtu
menu się zmieniło
na śniadanie makrela i jogurcik
idem jeść
buzioleeee


Jak ja bym chciała mieć taki problem, że zapominam o otrębach. To mój ukochany dodatek, i muszę wręcz w drugą stronę, kombinować jak ich nie zjeść za dużo ... bo uwielbiam na śniadanko zjeść bułeczkę dukanowską, albo owsianeczkę, a na obiadek piersi z kurczaka jako gyros (czyli też w otrębkach) , a i chętnie muffinkę... no ale deserek to zawsze mozna jakoś zastąpić.
WrednaZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 10:06   #4503
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19

Dziękuję za odpowiedzi A czy te uczty mogą się opierac na produktach niedozwolonych? Np. na ziemniakach i schabowym?



Czy mogę użyć mąki kukurydzianej?Wysłałam faceta po skrobię, przyniósł mąkę
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 10:11   #4504
natuso
Wtajemniczenie
 
Avatar natuso
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 296
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19

Cytat:
Napisane przez WrednaZ Pokaż wiadomość
Jak ja bym chciała mieć taki problem, że zapominam o otrębach. To mój ukochany dodatek, i muszę wręcz w drugą stronę, kombinować jak ich nie zjeść za dużo ... bo uwielbiam na śniadanko zjeść bułeczkę dukanowską, albo owsianeczkę, a na obiadek piersi z kurczaka jako gyros (czyli też w otrębkach) , a i chętnie muffinkę... no ale deserek to zawsze mozna jakoś zastąpić.
Mam ten sam problem, muszę się nieźle nakombinować, żeby wyrobić się w dziennej dawce otrąb, a co ciekawe przed dietą ich nie lubiłam i trochę się bałam jak to będzie na Dukanie

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Ninlil Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi A czy te uczty mogą się opierac na produktach niedozwolonych? Np. na ziemniakach i schabowym?



Czy mogę użyć mąki kukurydzianej?Wysłałam faceta po skrobię, przyniósł mąkę
Jeśli chodzi o uczty, to 2 razy w tygodniu można sobie przyrządzić dowolny posiłek, nie przejmując się czy dany produkt jest dozwolony czy nie. Między ucztami musi być przynajmniej 1 dzień wolny. I jeszcze: uczta to 1 posiłek, a nie cały dzień!

Mąka nie bardzo, podobno już lepiej użyć skrobi ziemniaczanej.
__________________
68/2018
36/2017
29/2016
25/2015

natuso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 10:17   #4505
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19

moniczorek
Pysznie brzmi, dzięki za przepis

Dunka
Mogę przepis na owsiane ciasteczka ? Proszeee
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 10:20   #4506
Margotka_
Zadomowienie
 
Avatar Margotka_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 139
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość
moniczorek
Pysznie brzmi, dzięki za przepis

Dunka
Mogę przepis na owsiane ciasteczka ? Proszeee
Ja uwielbiam te ciasteczka:

  • 3 żółtka
  • 9 łyżek otrąb zmielonych
  • 1/2 łyżki słodziku mielonego
  • 2 łyżki skrobii kukurydzianej
  • 1 łyżka jogurtu
Wyrabiamy ciasto. Jezeli ciasto jest zbyt rzadkie, dodajemy wiecej skrobii. Wyrabiamy walkiem na blacie. Rozwalkowujemy i wycinamy ciasteczka. Nalezy pamietac, ze ciasto jest dosc kruche i szybko sie lamie.
Pieczemy 5 do 10 minut, do zrumienia w 180 stopniach. Na koniec posypac slodzikiem.

http://margotka-kucharzy.blogspot.co...ka-kruche.html
__________________
Where the beauty of nature meets excellence in craft, only perfect things result.Like diamonds.Like us...
27.03.2009
1+1=3 29.02.2016
Margotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 10:24   #4507
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19

Margotko, czy te ciasteczka można jakoś zmodyfikować żeby nie było w nich skrobii?( Bo nie mam, mam tylko mąkę kukurydzianą) lub czymś ją zastąpic?

Ile ciasteczek wychodzi z takiej ilości produktów? Bo chętnie bym zrobiła, ale od razu całą blachę
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-15, 10:50   #4508
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19

ok uwaga, bedzie glupie pytanie



czy skrobia to mniej wiecej to samo co maizena?
czy widzac w przepisie skrobie moge já zastepowac maizená???

edit:

Dukanki, jesli kogos interesuje ciasto czekoladowe z mikrofali to informujé Was, ze korzystalam z tego przepisu http://margotka-kucharzy.blogspot.co...ekoladowe.html i zmodyfikowalam go dodajac lyzke serka homo i nie wyszlo takie suche, jak ostatnim razem.
Calosc polalam jeszcze jogurtem naturalnym, odrobiná slodzika i cynamonem ....wyglada pieknie i smakuje fantastycznie
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood

Edytowane przez roux666
Czas edycji: 2011-05-15 o 10:53
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 10:52   #4509
WrednaZ
Raczkowanie
 
Avatar WrednaZ
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 254
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
ok uwaga, bedzie glupie pytanie



czy skrobia to mniej wiecej to samo co maizena?
czy widzac w przepisie skrobie moge já zastepowac maizená???
Maizena to właśnie skrobia przynajmniej na opakowaniu mojej tak jest napisane. Skrobia kukurydziana, a dużymi MAIZENA
WrednaZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 10:55   #4510
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19

Cytat:
Napisane przez WrednaZ Pokaż wiadomość
Maizena to właśnie skrobia przynajmniej na opakowaniu mojej tak jest napisane. Skrobia kukurydziana, a dużymi MAIZENA
merci!
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 10:57   #4511
Margotka_
Zadomowienie
 
Avatar Margotka_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 139
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19

Cytat:
Napisane przez Ninlil Pokaż wiadomość
Margotko, czy te ciasteczka można jakoś zmodyfikować żeby nie było w nich skrobii?( Bo nie mam, mam tylko mąkę kukurydzianą) lub czymś ją zastąpic?

Ile ciasteczek wychodzi z takiej ilości produktów? Bo chętnie bym zrobiła, ale od razu całą blachę
Mnie wychodzi cała blacha ciasteczek, ok. 30 sztuk, to zależy jak duże je robisz ... jak dużej wielkości masz foremki. Nie da się dokładnie określić. Jak chcesz większą ilość, zrób z podwojonej ilości składników. Zamiast skrobii możesz zwiększyć ilość otrąb, ale wtedy wyjdzie Ci mniejsza ilość ciasteczek do zjedzenia , niestety ! Aaa.. i skrobie można zastąpić budyniem, z tego co wiem, ale ja tak nie robiłam niektóre Dukanki zamiast skrobii używają budyniu, hmm może spróbuj i sama zmodyfikuj przepis, a może wyjdą o niebo smaczniejsze Te w smaku przypominają faworki

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
ok uwaga, bedzie glupie pytanie



czy skrobia to mniej wiecej to samo co maizena?
czy widzac w przepisie skrobie moge já zastepowac maizená???

edit:

Dukanki, jesli kogos interesuje ciasto czekoladowe z mikrofali to informujé Was, ze korzystalam z tego przepisu http://margotka-kucharzy.blogspot.co...ekoladowe.html i zmodyfikowalam go dodajac lyzke serka homo i nie wyszlo takie suche, jak ostatnim razem.
Calosc polalam jeszcze jogurtem naturalnym, odrobiná slodzika i cynamonem ....wyglada pieknie i smakuje fantastycznie
Można też zmniejszyć moc mikrofalii i też nie wyjdzie takie suche

A co do serka? hmm spróbuje sama tej modyfikacji aż mnie ciekawość zżera jakie w smaku wychodzi
__________________
Where the beauty of nature meets excellence in craft, only perfect things result.Like diamonds.Like us...
27.03.2009
1+1=3 29.02.2016
Margotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-15, 10:58   #4512
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19

Cytat:
Napisane przez Margotka_ Pokaż wiadomość
Mnie wychodzi cała blacha ciasteczek, ok. 30 sztuk, to zależy jak duże je robisz ... jak dużej wielkości masz foremki. Nie da się dokładnie określić. Jak chcesz większą ilość, zrób z podwojonej ilości składników. Zamiast skrobii możesz zwiększyć ilość otrąb, ale wtedy wyjdzie Ci mniejsza ilość ciasteczek do zjedzenia , niestety ! Aaa.. i skrobie można zastąpić budyniem, z tego co wiem, ale ja tak nie robiłam niektóre Dukanki zamiast skrobii używają budyniu, hmm może spróbuj i sama zmodyfikuj przepis, a może wyjdą o niebo smaczniejsze Te w smaku przypominają faworki

o jezu ßwietny!
jak przypominaja faworki to dodaje przepis do MUST BAKE
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 11:26   #4513
kasica123
Zakorzenienie
 
Avatar kasica123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z krainy gdzie nie przestaje padać deszcz...
Wiadomości: 3 189
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19

Cytat:
Napisane przez WrednaZ Pokaż wiadomość
Maizena to właśnie skrobia przynajmniej na opakowaniu mojej tak jest napisane. Skrobia kukurydziana, a dużymi MAIZENA
To ja na nieświadomce kupiłam ostatnio tą MAIZENA tylko co bym teraz mogła z tym przygotować tzn do czego to dodawać?

Ja wczoraj grzecznie u brata miałam swego kuraka,zgrzeszyłam tylko kilkoma pomidorkami koktajlowymi aż jestem z siebie dumna nawet tż mi rano powiedział,że brzuch mam jakiś mniejszy z tym że my zawsze na weekend szaleństwa kuchenne przygotowywaliśmy a tym razem grzecznie

Obżarłam się sałatką i zaraz biorę się za obiadek: warzywka pieczone w folii
__________________
Szczyt fantazji: polozyc sie w kaluży, wsadzic piórko w dupe i udawac żaglowke...
kasica123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 11:28   #4514
Margotka_
Zadomowienie
 
Avatar Margotka_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 139
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość

o jezu ßwietny!
jak przypominaja faworki to dodaje przepis do MUST BAKE
Ha hA, uważaj, bo uzależniają Jak mi Mama napiekła całe pudełko ciastek to zniknęło a pare dni :P choć nie wolno ze względu na ilość otrąb, ale cóż poradzę, mało mi język do pupy nie uciekł :P pyszne, chrupiące, mniam

Tu oryginalne w postaci faworków, z których czerpałam inspirację:
http://sliweczka.blox.pl/2010/04/FAWORKI.html

P.S łatwiej się jednak wykraja ciasteczka, ale jak kto woli
__________________
Where the beauty of nature meets excellence in craft, only perfect things result.Like diamonds.Like us...
27.03.2009
1+1=3 29.02.2016
Margotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 11:44   #4515
Dunka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 825
GG do Dunka
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19

Cytat:
Napisane przez natuso Pokaż wiadomość
można do Was dołączyć? Jestem na diecie od 8.10.2010r, do tej pory schudłam 20kg przede mną jeszcze 7 (jak schudnę 5 to też będzie super) niestety dopadł mnie zastój i trochę się załamuję, ale trwam dalej w diecie
Rewelacyjny wynik, gratuluje! Zastojem sie nie przejmuj, minie

Cytat:
Napisane przez mal00nie Pokaż wiadomość
dziewczyny chyba ponownie zacznę z Wami - moją zmorą jest to co jeść w pracy - (ryba wszystkim śmierdzi ;/)a już najgorzej jeśli nie zdążę czegoś przygotować w domu i idę do sklepu osiedlowego - stoję i myślę CO KUPIĆ - jogurt serek wiejski light? no ale gdzie mięso - widzę że doszło dużo różnych ciekawych pomysłów na słodkości ale powiem Wam szczerze że jestem ciasteczkowy potwór więc albo nie jem słodyczy wcale albo tonami więc chyba te przepisy nie dla mnie
(dodam że byłam już na III fazie - w sumie zrzuciłam 10 kg - ale niestety w grudniu przyszedł kryzys i przybrałam spowrotem 3 - od grudnia do teraz nie byłam na diecie i jadłam bez opamiętania)
Jest duzo rzeczy ktore mozna wziac i nie są śmierdzącą rybą Jak bardzo lubisz rybke to mozesz brac placki tunczykowe, one wg mnie ryba nie smierdza. mozesz robic placuszki z sera bialego, jesli jestes ciasteczkożercą to polecam ciastka owsiane albo muffinki, te drugie są strasznie sycące Można kombinować, nie daj się sklepowi osiedlowemu

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Ninlil Pokaż wiadomość
czemu uwazacie że 3 faza jest najtrudniejsza? Przestudiowałam ją, jest dużo mniej ograniczeń, owoce, pieczywo? Co w niej takiego trudnego?
Wlasnie trudne jest to, ze jest mniej ograniczej Latwiej poplynac, sa uczty i w dodatku roznie organizmy reaguja na dodanie węgli Niektorzy jeszcze chudna dodatkowo, inni tyja. teraz na II fazie kazdy grzech z weglowodanami powoduje u mnie skok wagi w gore wiec nie wyobrazam sobie zeby po dodaniu pieczywa czy owocow waga miala stac w miejscu

---------- Dopisano o 12:39 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

Cytat:
Napisane przez WrednaZ Pokaż wiadomość
Jak ja bym chciała mieć taki problem, że zapominam o otrębach. To mój ukochany dodatek, i muszę wręcz w drugą stronę, kombinować jak ich nie zjeść za dużo ... bo uwielbiam na śniadanko zjeść bułeczkę dukanowską, albo owsianeczkę, a na obiadek piersi z kurczaka jako gyros (czyli też w otrębkach) , a i chętnie muffinkę... no ale deserek to zawsze mozna jakoś zastąpić.
Mam ten sam problem Na sniadanko zawsze owsianka A potem przydalyby sie np. ciasteczka owsiane Czasem w niektorych ciastach, placuszkach, stosuje tez zmielone otręby zamiast skrobii bo skrobia w każdej dawce wywołuje u mnie zastoje i wzrosty a otręby na szczęście nie, czasem nawet mam wrażenie, że szybciej chudnę.

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość
moniczorek
Pysznie brzmi, dzięki za przepis

Dunka
Mogę przepis na owsiane ciasteczka ? Proszeee
Mam je tutaj z forum od którejś dziewczyny, ale wybaczcie - nie pamietam kto mi go podał W każdym razie przekazuje dalej, są totalnie proste w przygotowaniu, jednomiskowe, robi się je naprawde szybciutko!
Składniki:
3 łyżki otrąb owsianych
1 jajko
pół łyżeczki proszku do pieczenia
przyprawy do smaku Na początku robiłam słodzik plus cynamon, teraz trochę słodziku i kakao, czasem przyprawa do piernika, jakiś aromat, polecam np. pomarańczowy do kakao

To wszystko mieszamy razem, wychodzi dość zwarta papka Wykładamy ją na papier do pieczenia, pieczemy ok 20 min w temp 180 stopni Wychodzą 3-4 większe ciasteczka, oczywiscie mozna je uformować mniejsze, żeby chociaż optycznie było ich więcej Nie ma ich dużo ale są super bo otręby są całe co lepiej działa na jelitka no i nie zawierają skrobii, są naprawde rewelacyjne, smakują na tyle niedietetycznie że mój tata je podjada jak zrobię więcej

Edytowane przez Dunka
Czas edycji: 2011-05-15 o 11:45
Dunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 12:47   #4516
Agucha 79
Raczkowanie
 
Avatar Agucha 79
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lódź
Wiadomości: 392
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19

Witam Kochane Wytrwaluszki !!!

Cytat:
Napisane przez karciocha2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny prooosze napiszcie mi jaki jest przepis na buleczku dukanowe !!!!!!!!
1 jajko
2-3 łyzki otrąb owsianych
szczypta proszku do pieczenia
szczypta soli
2 czubate łyżki serka wiejskiego
wszystko zmiksować i przelać do salaterki

kuchenka mikrofalowa moc 750W na 6 minut

Cytat:
Napisane przez zombiegirl15 Pokaż wiadomość
jestem załamana!;( Mam zastój;(( 4 dzień a ja już mam zastój. Mam przez to doła i zły nastrój;x A do tego czuje się jak jakaś kula dzisiaj ;/
proszę Cię ja mam zastoje po 3 tygodnie ale za to później jak schodzi to od razu 2 kg.
Dla mnie zastój to zadna zmora

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
Agucha 79, raz jeszcze dziękuję za przepis na naleśniki
Noooo, to są naleśniki
Zrobiłam z nich coś a la Torrtilla z cycem z kurczaka i sosem czosnkowym
Pyyycha

Obżarłam się jak bąk
Bardzo się cieszę też uwielbiam tortilkę


Cytat:
Napisane przez natuso Pokaż wiadomość
można do Was dołączyć? Jestem na diecie od 8.10.2010r, do tej pory schudłam 20kg przede mną jeszcze 7 (jak schudnę 5 to też będzie super) niestety dopadł mnie zastój i trochę się załamuję, ale trwam dalej w diecie
Witam i gratuluję wyczynu )
__________________
Wzrost 165 cm.
Start 6.03.2011 ---73,3

-----31.05.2011 ---62,5

Faza III
- 1.06.2011 - 18.09.2011
29.06.2011 ---60,6
Bez papieroska już 3 lata

Agucha 79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 15:24   #4517
pocokomunazwa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 617
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19

Dziewczyny, help!
Jutro zaczynam nową pracę, będę w zespole z 3 facetami. Jak im ładnie wytłumaczyć że nie pójdę z nimi na obiad ani dziś, ani jutro ani za 2 tygodnie?
pocokomunazwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 15:27   #4518
Dunka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 825
GG do Dunka
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19

Cytat:
Napisane przez pocokomunazwa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, help!
Jutro zaczynam nową pracę, będę w zespole z 3 facetami. Jak im ładnie wytłumaczyć że nie pójdę z nimi na obiad ani dziś, ani jutro ani za 2 tygodnie?
Najlepiej prawde, ze jestes na diecie Albo po prostu zjesc cos dozwolonego, np. lososia z sałatą bez sosu
Dunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 15:29   #4519
kasica123
Zakorzenienie
 
Avatar kasica123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z krainy gdzie nie przestaje padać deszcz...
Wiadomości: 3 189
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19

Cytat:
Napisane przez pocokomunazwa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, help!
Jutro zaczynam nową pracę, będę w zespole z 3 facetami. Jak im ładnie wytłumaczyć że nie pójdę z nimi na obiad ani dziś, ani jutro ani za 2 tygodnie?
Po prostu... Normalnie powiedz że nie idziesz, bo jesteś na diecie- a poza tym nie masz ochoty

A tak w ogóle zadaj sobie pytanie czy ważniejsze jest dla Ciebie ich zdanie, czy Twoja dieta, zdrowie i samopoczucie?
__________________
Szczyt fantazji: polozyc sie w kaluży, wsadzic piórko w dupe i udawac żaglowke...
kasica123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-15, 15:35   #4520
pocokomunazwa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 617
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19

Cytat:
Napisane przez kasica123 Pokaż wiadomość
A tak w ogóle zadaj sobie pytanie czy ważniejsze jest dla Ciebie ich zdanie, czy Twoja dieta, zdrowie i samopoczucie?
Ogólnie widzisz, ja nie lubię w ogóle rozmawiać na temat jedzenia z ludźmi których jeszcze nie znam. Jakoś się tak hmm... niepewnie z tym czuję. Spory udział w "wychowaniu" mojego nastawienia miała moja babcia, która zawsze musiała dopowiedzieć swoje i zawsze wie lepiej. Stąd mam jakieś przekonanie, ze każdy kto usłyszy, że jestem na diecie od razu mnie za to zjedzie...

Cytat:
Napisane przez Dunka Pokaż wiadomość
Najlepiej prawde, ze jestes na diecie Albo po prostu zjesc cos dozwolonego, np. lososia z sałatą bez sosu
Nie ma co tam jeść dozwolonego Już w tej firmie pracowałam (inny dział) i bufet jest taki... mega męski. 50 rodzajów wielkich smażonych kotletów... z "damskich" dań to znajdziesz mega słodkie naleśniki albo sałatki syto wymieszane z majonezem (I hate majonez).

Przynieść swoje rzeczy to nie problem, mam nadzieję, że blisko bedziemy mieć jakąś kuchnię z lodówką i mikrofalą

Edytowane przez pocokomunazwa
Czas edycji: 2011-05-15 o 15:39
pocokomunazwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 15:38   #4521
kasica123
Zakorzenienie
 
Avatar kasica123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z krainy gdzie nie przestaje padać deszcz...
Wiadomości: 3 189
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19

Cytat:
Napisane przez pocokomunazwa Pokaż wiadomość
Ogólnie widzisz, ja nie lubię w ogóle rozmawiać na temat jedzenia z ludźmi których jeszcze nie znam. Jakoś się tak hmm... niepewnie z tym czuję. Spory udział w "wychowaniu" mojego nastawienia miała moja babcia, która zawsze musiała dopowiedzieć swoje i zawsze wie lepiej. Stąd mam jakieś przekonanie, ze każdy kto usłyszy, że jestem na diecie od razu mnie za to zjedzie...
Ok, ale jakie oni maja do tego prawo???
Babcia rozumiem-babcie zawsze jak słyszą słowo "DIETA" maja wyższe ciśnienie
ale koledzy z pracy???? kim oni w ogóle są,żeby Ci narzucać co Ty masz jeść?!
Pamiętaj: JESTEŚ TYM CO JESZ -( moja dzisiejsza złota myśl )
__________________
Szczyt fantazji: polozyc sie w kaluży, wsadzic piórko w dupe i udawac żaglowke...
kasica123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 15:42   #4522
pocokomunazwa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 617
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19

Cytat:
Napisane przez kasica123 Pokaż wiadomość
Ok, ale jakie oni maja do tego prawo???
Babcia rozumiem-babcie zawsze jak słyszą słowo "DIETA" maja wyższe ciśnienie
ale koledzy z pracy???? kim oni w ogóle są,żeby Ci narzucać co Ty masz jeść?!
Pamiętaj: JESTEŚ TYM CO JESZ -( moja dzisiejsza złota myśl )
Niby logiczne, ale co w głowie zakorzenione siedzi to siedzi.
W sumie będzie ich trzech, to nie będzie im smutno jeść. Wcześniej pracowałam z jednym kolegą i temu to się musiałam natłumaczyć dlaczego z nim nie pójdę na obiad. Miał tak jak ja - nie lubił jeść sam. Ja jak go nie było w pracy to szłam do bufetu i brałam na wynos i jadłam w biurze Nie cierpię siedzieć sama przy stoliku
pocokomunazwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 16:52   #4523
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19

mam takie jeszcze pytanko. Czy często grzeszycie? Bo kumpel zamówił pizze którą kocham ( Mafioso) i ja się boję że nie wytrzymam. Wprawdzie powinnam juz przejsć na 3 faze gdzie są dozwolone 2 królewskie posiłki w tygodniu , ale nie wiem czy ta pizza za bardzo mi nie zaszkodzi. Jak myślicie? Czy mogę się po połowie pizzy spodziewac zaprzepaszczenia całej diety? Czy ona wpłynie na moją wagę jeśli dalej będę się pilnowac?

Edytowane przez Ninlil
Czas edycji: 2011-05-15 o 16:53
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 17:09   #4524
Renka2
Raczkowanie
 
Avatar Renka2
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Roztocze
Wiadomości: 104
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19

Cytat:
Napisane przez Ninlil Pokaż wiadomość
mam takie jeszcze pytanko. Czy często grzeszycie? Bo kumpel zamówił pizze którą kocham ( Mafioso) i ja się boję że nie wytrzymam. Wprawdzie powinnam juz przejsć na 3 faze gdzie są dozwolone 2 królewskie posiłki w tygodniu , ale nie wiem czy ta pizza za bardzo mi nie zaszkodzi. Jak myślicie? Czy mogę się po połowie pizzy spodziewac zaprzepaszczenia całej diety? Czy ona wpłynie na moją wagę jeśli dalej będę się pilnowac?

Jak juz wyżej było napisane , jezeli przechodzisz na III fazę to dwa posiłki w tygodniu możesz zjeść bez wyrzutów sumienia. Decyzja nalezy do ciebie jakie sa to posiłki i kiedy - między jednym a drugim musi byc przynajmniej 1 dzień przerwy.


Witam wszystkich
__________________
Wzrost 176 cm
Start 23.02.2011 - 93kg
II faza 1.03.2011 - 91kg (-2kg)
1.04.2011 - 88,3kg (-4,7kg)
1.05.2011 - 85,1kg (-7,9kg)
1.06.2011 - 81,6kg (-11,4kg)
III faza 6.06.2011 - 81,8kg

może kiedyś będzie 70kg, ale to daleka przyszłość


Renka2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 17:10   #4525
mal00nie
Zakorzenienie
 
Avatar mal00nie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 10 096
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19

macie może link do stronki lub gdzieś zapisane na komputerze:
proste przepisy w fazie uderzeniowej (przykład placki z tuńczyka - super) - szukałam na internecie ale są same przekombinowane
__________________
---

mal00nie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 17:17   #4526
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19

Cytat:
Napisane przez mal00nie Pokaż wiadomość
macie może link do stronki lub gdzieś zapisane na komputerze:
proste przepisy w fazie uderzeniowej (przykład placki z tuńczyka - super) - szukałam na internecie ale są same przekombinowane
maloonie, tak naprawde do Uderzeniowki wszystko jest latwe i nie ma z czym kombinowac....

Mrs Dukanowa ma fajne przepisy- wygoogluj...


a poza tym, troche inwencji wystarczy Ci cala lista produktow ktore mozesz jesc i ...pomysly same przychodza do glowy )

powodzenia!
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 17:20   #4527
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19


Zachciało mi się słodyczy, więc sernik właśnie siedzi w piekarniku

lekko zmodyfikowany jednak

zamiast serka 3x mielonego (500g)
dodałam 1 twaróg 250g 0%
i 1 serek homo Maćkowy 0%
i zamiast skrobii
dodałam 1,5 łyżki budyniu waniliowego (naszego z lidla)
+ kapka ekstraktu wanilii

mam nadzeję na coś pyyysznego
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 17:35   #4528
ania230
Zakorzenienie
 
Avatar ania230
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 16 106
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19

Cytat:
Napisane przez WrednaZ Pokaż wiadomość
Jak ja bym chciała mieć taki problem, że zapominam o otrębach. To mój ukochany dodatek, i muszę wręcz w drugą stronę, kombinować jak ich nie zjeść za dużo ... bo uwielbiam na śniadanko zjeść bułeczkę dukanowską, albo owsianeczkę, a na obiadek piersi z kurczaka jako gyros (czyli też w otrębkach) , a i chętnie muffinkę... no ale deserek to zawsze mozna jakoś zastąpić.
to ja w takim razie bardzo proszę o przepis na muffinkę i na bułeczkę dukanowską z jajeczkiem bym z miła chęcią zjadła...

ile bułeczek można zjeść dziennie i ile muffinek ???
do pracy taka bułeczka do bomba
a na podwieczorek muffinka pychaaaa..

bo się chyba już pogubiłam ... bułeczki i chlebki można pewnie jeść codziennie nie ważne czy jest się na p czy na pw
a muffinki i inne słodkości jak na to się zasłuży heheh

jeszcze nie robiłam żadnych słodkości na diecie ....
__________________
To niemożliwe powiedział rozsądek to ryzykowne powiedziało doświadczenie to bezsensowne powiedziała duma mimo wszystko spróbuj powiedziało serce

11.06.2016 - Maja


15 kg do celu
ania230 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 17:49   #4529
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19

Figarro
Chyba robimy ten sam sernik Mój zaraz wchodzi do piekarnika, tylko że ja dałam jednak skrobię, bo nie mam tutaj budyniu a zamiast tego mielonego sera-twaróg 275g i serek homo ok250g
Do tego w piekarniku siedzi jeszcze chlebek, a zaraz biore się za ptasiankę
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 17:52   #4530
ania230
Zakorzenienie
 
Avatar ania230
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 16 106
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 19

aaaa wkurzyłam i się i postanowiłam
kupuje segregator drukuje najlepsze przepisy Dukana i będę zbierać....

bo nigdy nie wiem co mogę zjeść a czego nie i w jakich ilościach.... a tak to będę miała na papierze....
za dużo człowiek ma na głowie i nie może spamiętać paru rzeczy...

muszę na allegro poszukać otrąb bo u mnie kupić w dobrej cenie to się nie da .... zdzierają jak się ma ....
za opakowanie 180g - 4, 5 zł bez jaj wydaje mi się że to już za drogo...

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość
Figarro
Chyba robimy ten sam sernik Mój zaraz wchodzi do piekarnika, tylko że ja dałam jednak skrobię, bo nie mam tutaj budyniu a zamiast tego mielonego sera-twaróg 275g i serek homo ok250g
Do tego w piekarniku siedzi jeszcze chlebek, a zaraz biore się za ptasiankę
mogę prosić o pyszniutkie przepisy na chlebek i rarytaski :pro si:
__________________
To niemożliwe powiedział rozsądek to ryzykowne powiedziało doświadczenie to bezsensowne powiedziała duma mimo wszystko spróbuj powiedziało serce

11.06.2016 - Maja


15 kg do celu
ania230 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:14.