Storczyk (orchidea) cz.IV - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-16, 12:55   #601
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

U mnie wreszcie jeden ze storczysławów zakwitnął. Zrobił mi niespodziankę lekką, bo byłam przekonana, że to inny kolor zakwita (biel z różową warżką - z małymi kwiatami) i się zdziwiłam, a jednocześnie mi się przypomniało, bo storczyk okazał się być koloru ciemnego bordu też z małymi kwiatami

Na pozostałe nadal czekam z wielką niecierpliwością, bo już mi brakuje okna pełnego kwiatów. Ahhh!

U rodziny jak byłam mieli storczyka z keikami, ale bez kwitnienia głównej roślinki i nie chciałam odcinać keika (a był już taki, że spokojnie by można), bo niby był fioletowawy, ale takich to już mam w różnych odmianach.

Edytowane przez evilcia
Czas edycji: 2011-05-16 o 12:57
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 14:17   #602
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Zjechałam pół Krakowa w poszukiwaniu mchu, nigdzie nie ma, wiec póki co kupiłam kermazyt i spróbuję w taki sposób odratować storczyka.
Niestety tu znowu nie mogę znaleźć konkretnej informacji co do podlewanie, pomożecie?
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 10:25   #603
bichett
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 420
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Ja Ci nie pomogę, próbowałam w keramzycie i wszystkie mi gniły, resztki korzeni w których pokładałam nadzieje zgniły, ja kupuje mech tylko w LM, ale nie zawsze mają, a jak nie to na allegro.
Jak wpiszesz w google reanimacja storczyka w keramzycie to Ci sporo wyskoczy, poczytaj.
Doriska chyba też próbowala w keramzycie, ale nie jestem pewna.
__________________
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego...
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni...
BOLI??? to dobrze TO ZNACZY ŻE ŻYJESZ...

Edytowane przez bichett
Czas edycji: 2011-05-17 o 10:27
bichett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 10:59   #604
doriskap
Rozeznanie
 
Avatar doriskap
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 592
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Anoula Pokaż wiadomość
Zjechałam pół Krakowa w poszukiwaniu mchu, nigdzie nie ma, wiec póki co kupiłam kermazyt i spróbuję w taki sposób odratować storczyka.
Niestety tu znowu nie mogę znaleźć konkretnej informacji co do podlewanie, pomożecie?
Ja bym wymieszała keramzyt z grubą korą u mnie korzonki zaczynają rosnąć w takiej mieszance A dokłądnie zrobiłam warsty na dnie osłonki keramzyt (ale taki lekki brązowy bo miałą kiedyś pomarańczowy i był bleee...) a tak gdzie usadzasz kwiatka to gruba kora z keramzytem (większość kory) i tak palstikową osłonkę wkłada do szklanej i zostawiam milimetr wody na dnie ale, żeby nie dotykała osłonki ze storczykiem, a podlewam przez namaczanie po wyschnięciu podłoża i jest super jak dla mnie
doriskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 12:22   #605
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

http://www.orchidarium.pl/forum/read_thr.php?f=0&r=5989 skorzystałam z tego wątku, zobaczymy co z tego wyniknie, na wszelki wypadek zamówię sobie mech na przeszłośc
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 13:52   #606
The_SylwiA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Łask
Wiadomości: 45
Exclamation Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

hej! kupiłam przelanego storczyka, wyjęłam go z doniczki i okazało się,że nie ma prawie wcale korzeni liście są miękkie i pomarszczone, co robić?
The_SylwiA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 14:17   #607
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez The_SylwiA Pokaż wiadomość
hej! kupiłam przelanego storczyka, wyjęłam go z doniczki i okazało się,że nie ma prawie wcale korzeni liście są miękkie i pomarszczone, co robić?
też jestem w trakcie reanimacji
http://storczyki.wikia.com/wiki/Reanimacja_storczyka
zamiast reanimacji w keramzycie można reanimować w spaghnum pisałyśmy o tym kilka postów wcześniej
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-17, 14:55   #608
The_SylwiA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Łask
Wiadomości: 45
Post Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

już zrobiłam tak wcześniej i liście nadal są miękkie i pomarszczone;( na dodatek jeden jest poparzony przez słońce, w sumie ten storczyk ma jeden korzeń i jeden liść w miarę żywy już sama nie wiem co robić;( a o myślicie o tym,żeby włożyć go od akwarium i zwilżać lekko? stosowała któraś z Was tę metodę? bo w temacie reanimacji storczyków jestem bezradana
The_SylwiA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 16:44   #609
bichett
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 420
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Niunia20 Pokaż wiadomość
dziewczyny w kauflandzie są storczyki miniaturki niestety poszłam dzisiaj a one w tym spagnum zalane całe wodą aż z nich kapało jak wyjęłam z doniczki... nie kupiłam żadnego...za to zamówiłam w kwiaciarni miniaturkę na jutro ma być mam do was pytanie czy taką miniaturkę można przesadzić do podłoża dla storczyków czy trzymać w tym spagnum lepiej ?
Ja też bylam tam w niedzielę jak jechalam do Łodzi i kupiłam sobie 2 i jestem bardzo zadowolona. Raczej zawsze z miniaturek kapie woda, ale jak korzenie są w większości zielone, ladne to jest ok.
Co prawda mech jest już nieco zielony, ale przy okazji go podmienie.
Ja byłam w Konstantynowie Łódzkim.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Mini-koral-1.jpg (29,6 KB, 87 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mini-zebra1.jpg (52,6 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mini-zebra2.jpg (46,3 KB, 57 załadowań)
__________________
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego...
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni...
BOLI??? to dobrze TO ZNACZY ŻE ŻYJESZ...
bichett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 17:16   #610
marka997
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
żółte liście

Witam!
Mam problem. Liście mojego storczyka pokolei robią się zółte, a na końcu odpadaja.co to znaczy? prosze o pomoc!
marka997 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 17:54   #611
zakochana:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 86
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

doriskap a jakiej firmy poleciłabyś ten brązowy keramzyt ?
__________________
mój meil: bandziorek0001@wp.pl
zakochana:) jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-17, 18:35   #612
75ddc484932d6abe74127785cb7415263f83996c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 10 734
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez bichett Pokaż wiadomość
Ja też bylam tam w niedzielę jak jechalam do Łodzi i kupiłam sobie 2 i jestem bardzo zadowolona. Raczej zawsze z miniaturek kapie woda, ale jak korzenie są w większości zielone, ladne to jest ok.
Co prawda mech jest już nieco zielony, ale przy okazji go podmienie.
Ja byłam w Konstantynowie Łódzkim.
Ten pierwszy jest śliczny. Też takiego chcę.
75ddc484932d6abe74127785cb7415263f83996c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 18:44   #613
Niunia20
Rozeznanie
 
Avatar Niunia20
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łowicz/Sochaczew
Wiadomości: 840
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez bichett Pokaż wiadomość
Ja też bylam tam w niedzielę jak jechalam do Łodzi i kupiłam sobie 2 i jestem bardzo zadowolona. Raczej zawsze z miniaturek kapie woda, ale jak korzenie są w większości zielone, ladne to jest ok.
Co prawda mech jest już nieco zielony, ale przy okazji go podmienie.
Ja byłam w Konstantynowie Łódzkim.
u mnie w kaufl. był tylko jeden rodzaj tych mini 2 na twoim zdjęciu...
jednak nie żałuję że go nie kupiłam... dzisiaj odwiedziłam kwiaciarnię i dostałam 2 różne mini falki w dobrym stanie przekwitnięte i zapłaciłam tylko 2 zł ... tylko teraz będę oczekiwać kwitnienia żeby dowiedzieć się jakiego koloru mają kwiaty a na mini z kauflandu poczekam do następnego razu wtedy może zdążę przed podlaniem ich.
__________________
"dziecko to taki szczęśliwy początek człowieka"
Niunia20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 18:55   #614
Karola S
Raczkowanie
 
Avatar Karola S
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 175
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez bichett Pokaż wiadomość
Ja też bylam tam w niedzielę jak jechalam do Łodzi i kupiłam sobie 2 i jestem bardzo zadowolona. Raczej zawsze z miniaturek kapie woda, ale jak korzenie są w większości zielone, ladne to jest ok.
Co prawda mech jest już nieco zielony, ale przy okazji go podmienie.
Ja byłam w Konstantynowie Łódzkim.
Śliczny ten pierwszy a takiego drugiego ja tez mam:P
Bichett czy ty moze kiedys bylas w kwiaciarni przy placu wolnosci?? duzy sklep na zewnatrz widac rozne kaktusy itd?? rog Legionow a Kosciuszki albo rog Legionow a Zachodnia niewiem dokladnie, w kazdym badz razie facet na zamowienie storczyki kupuje happy:P
Karola S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 19:10   #615
jola2243
Zakorzenienie
 
Avatar jola2243
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Spod maszyny do szycia
Wiadomości: 20 694
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Miałam taką jak na 2 fotce i uśmierciłam, mam nadzieję, że ta mi długo pożyje
__________________
Moje prace:

http://pasja-przeplatane.blogspot.com/

Lubimy Czytać--- jola2243
jola2243 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 21:37   #616
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

ja mam za to od dwóch lat miniaturkę taką jak jest na pierwszym zdjęciu
tylko ma bardzo dużo korzeni wystających poza doniczkę.

Zastanawiam się nad odżywką w sprayu. Czy są one lepsze niż te do podlewania?
Kiedyś prawie uśmierciłam jednego storczyka taką odżywką do rozpuszczania w wodzie Dlatego od tego czasu boje się takich wynalazków. Czy taka odżywka do liści jest "bezpieczniejsza"? Czy nią tak samo łatwo można wyrządzić krzywdę storczykom?

Edytowane przez madzia.a
Czas edycji: 2011-05-17 o 22:21
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 07:36   #617
kam0il0a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 75
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Madzia.a ja mam taką odżywkę w sprayu dwa razy już nią psikałam storczyki ponieważ psika się nią co tydzień i jak na razie nie widzę ani poprawy ani pogorszenia stanu storczyków. Kusz osiada się dalej jak się osiadał i żółte plamy z poparzenia też nie poznikały. Oprócz tej odżywki w sprayu stosuję również taką do rozcieńczania w wodzie.
W ogóle muszę się pochwalić mój biały storczyk wypuszcza dwa pędy jeden już ma 3 oczka, drugi dopiero się wyłania, ale już się cieszę bo tak długo nie kwitł że nie pamiętam już jaką miał warżkę :P Dziewczyny i mam związku z tym pytanie bo ten storczyk stoi pod oknem, myślicie żeby go postawić na parapecie do słońca, czy zostawić go w ciemniejszym i chłodniejszym miejscu?
kam0il0a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 10:17   #618
doriskap
Rozeznanie
 
Avatar doriskap
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 592
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez zakochana:) Pokaż wiadomość
doriskap a jakiej firmy poleciłabyś ten brązowy keramzyt ?
nie mam pojęcia jaka to firma bo dawno go kupiłam a wygląda tak http://www.leier.pl/malbork/technolo...echnologia.php a ten co mnie nie przekonuje to taki http://www.agroflora.pl/product/1395...dniczy16l.html

ten lepszy też jest w podłożu z substrala
doriskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 13:25   #619
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Kobietki powiedzcie mi co to jest?
ps. bichett piękne maleństwa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg k.jpg (35,9 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kk.jpg (35,6 KB, 51 załadowań)
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-18, 13:50   #620
The_SylwiA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Łask
Wiadomości: 45
Exclamation Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

wyjęłam dziś mojego zdechlaka z doniczki i okazało się,że nie ma korzeni ;( wrzucam fotkę jak to wygląda, jak myślicie co z nim zrobić? bo kiedyś wsadziłam takiego w podłoże i nie przeżył, poradzcie coś plissss
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P180511_14.44.jpg (94,0 KB, 64 załadowań)
The_SylwiA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 15:52   #621
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

dziewczyny, mam taki problem z jedną moją miniaturką Mam ją dwa lata. ma bardzo dużo korzeni powietrznych. Wczoraj zauważyłam że liście są troszkę (ale nie bardzo) miękkie, i jakby jaśniejsze (taka jasna zieleń z małym dodatkiem żółtego). Dodam, że storczyk jest w trakcie kwitnięcia (kwitnie już od dłuższego czasu przedłużając łodygę, zazwyczaj pojawiają się dwa, trzy kwiatki) i właśnie wypuszcza liść.W pierwszej chwili pomyślałam, że może ma za sucho. Podlewałam go na początku zeszłego tygodnia. Ale po podlaniu, liście nie stwardniały. Oglądałam dokładnie korzenie, nie ma żadnych zgnitych. Teraz spróbuje go troszkę przesuszyć i zobaczymy co będzie.
Ale zastanawiam się czy może to być spowodowane tym , ze z rana świeci na niego słońce, dość intensywnie? A moze potrzebuje jakiejś odżwyki?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 17:12   #622
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

oto mój kolejny podopieczny
jeszcze poluję na miniaturkę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg j.jpg (53,6 KB, 68 załadowań)
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 18:26   #623
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Leyla89 Pokaż wiadomość
oto mój kolejny podopieczny
jeszcze poluję na miniaturkę
Piekniutki jest.Ma bardzo intensywny kolor,cudny poprostu Niech kwitnie zdrowo i dlugo
Ja przed swietami kupilam dwie miniaturki,byly taniutkie bo niecale 4€ jednego dalam tesciowej a drugi sobie u mnie kwitnie. (Taki sam jakiego ma bichett na 2 fotce)
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 18:37   #624
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Norka podradzilas mi przesadzci cambrie i dzieki Tobie dziś rosnie jej piekny pęd kwiatowy, dziekuję ***
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 18:47   #625
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez bierka83 Pokaż wiadomość
Piekniutki jest.Ma bardzo intensywny kolor,cudny poprostu Niech kwitnie zdrowo i dlugo
Ja przed swietami kupilam dwie miniaturki,byly taniutkie bo niecale 4€ jednego dalam tesciowej a drugi sobie u mnie kwitnie. (Taki sam jakiego ma bichett na 2 fotce)
Nie dziękuje kwitnie jak szalony i w końcu jakiś bardziej wyrazisty kolor mi się trafił...zaraz weselej na parapecie

fajniutkie są te miniaturki piękne macie
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 19:43   #626
cherry_cake
Przyczajenie
 
Avatar cherry_cake
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Czeladz
Wiadomości: 13
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez The_SylwiA Pokaż wiadomość
wyjęłam dziś mojego zdechlaka z doniczki i okazało się,że nie ma korzeni ;( wrzucam fotkę jak to wygląda, jak myślicie co z nim zrobić? bo kiedyś wsadziłam takiego w podłoże i nie przeżył, poradzcie coś plissss
Na allego moźna kupić specialną paste do storczyków Root Paste, za 30zł na zdjęciach sa zadowalające efekty ale nie próbowałam osobiście.

Oto link do tej pasty, ta paska jest na ukorzenianie, ale sprzedawca ma paste do rozmnażania i do wywołania kwitnienia :
http://allegro.pl/storczyk-phalaenop...617287644.html

Edytowane przez cherry_cake
Czas edycji: 2011-05-18 o 19:46 Powód: Dodanie linka do sotrny www
cherry_cake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 20:46   #627
jessy86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zgierz
Wiadomości: 141
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Witam Panie

Jakiś czas temu kupiłam w OBI przecenionego storka, chyba dendrobium jakieś. Miał kilka fioletowawych wypustek. Zastanowiło mnie to ale nie miałam pojęcia cóż to takiego. Ostatnio patrzę a kilka z nich sporo podrosła, a jedna ma korzonek... Czy to po prostu keik? Nie wiem jak one wyglądają na tego typu roślinie. Załączam zdjecia.

Mam też problem z innym dendrobium. Zaczynają żółknąć liście, korzonki w kiepskim stanie. Jak go namówić by spróbował wypuścić keik? Albo inaczej mu pomóc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1510198.jpg (53,2 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1510199.jpg (55,5 KB, 34 załadowań)
jessy86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 22:33   #628
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez The_SylwiA Pokaż wiadomość
wyjęłam dziś mojego zdechlaka z doniczki i okazało się,że nie ma korzeni ;( wrzucam fotkę jak to wygląda, jak myślicie co z nim zrobić? bo kiedyś wsadziłam takiego w podłoże i nie przeżył, poradzcie coś plissss
Czytałam gdzieś że przy reanimacji dobrze jest obciąć pęd kwiatowy, nie wiem ile w tym prawdy, ale było to uargumentowane tak, ze roślina poświęca wystarczająco dużo energii na odrodzenie i lepiej, żeby nie męczyła się jeszcze utrzymywaniem pędu.
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 00:53   #629
bichett
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 420
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Karola S Pokaż wiadomość
Śliczny ten pierwszy a takiego drugiego ja tez mam:P
Bichett czy ty moze kiedys bylas w kwiaciarni przy placu wolnosci?? duzy sklep na zewnatrz widac rozne kaktusy itd?? rog Legionow a Kosciuszki albo rog Legionow a Zachodnia niewiem dokladnie, w kazdym badz razie facet na zamowienie storczyki kupuje happy:P
Nigdy tam nie byłam, ale dzieki za informacje, też mialam już takiego jak na moim 2 zdjęciu ale padł, po przesadzeniu do kory zgniły mu korzenie
Kam0iloa ja bym go dała do światła na parapet, tylko mie na pełne nasłonecznienie oczywiście.
The_Sylwia wydaję mi się że on ma marne szanse na przeżycie, ale jak chcesz to próbuj, może w mchu sphagnum u mnie to się najlepiej sprawdza.
madzia.a które liście żółkną, jeśli te najstarsze to jest to normalne
Leyla, śliczny ten kolorek
Root paste mam i z miesiąc temu stosowałam, oberwałam w całości najmłodszy liść na dorosłej roślinie tak by odsłonić trochę młodszą część stożka wzrostu i posmarowałam, coś tam się dzieje, ale korzeni jeszcze nie ma tylko 2 guzki się na razie zrobiły, bardzo wolno to idzie,
O obcięciu pędu przy reanimacji ja pisałam, to moje wlasne obserwację, po obcieciu nad najwyższym oczkiem roślina się umacnia, lub wypuszcza pedy z oczek bocznych które pozostały, jeśli się tak dzieję to obcinam u samej podstawy by storczyk nie tracil energi na nowe pędy, ma przecież przedewszystkim wypuścić nowe korzenie i liście.
Ja jadę dzisiaj do domu pod Łodzią , będę miała znów ręcę pełne roboty na ogrodku, no i nie omieszkam zajechać do Obi .
Mam trochę nowych storczyków, ale jakoś nie mam czasu wkleić ich zdjeć, ale to nadrobię niebawem, tylko mnie nie , bo znów zaszalałam w sklepach miniaturki to nie wszystko co przywiozłam w ostatni weekend z Łodzi.

---------- Dopisano o 01:53 ---------- Poprzedni post napisano o 01:52 ----------

Cytat:
Napisane przez jessy86 Pokaż wiadomość
Witam Panie

Jakiś czas temu kupiłam w OBI przecenionego storka, chyba dendrobium jakieś. Miał kilka fioletowawych wypustek. Zastanowiło mnie to ale nie miałam pojęcia cóż to takiego. Ostatnio patrzę a kilka z nich sporo podrosła, a jedna ma korzonek... Czy to po prostu keik? Nie wiem jak one wyglądają na tego typu roślinie. Załączam zdjecia.

Mam też problem z innym dendrobium. Zaczynają żółknąć liście, korzonki w kiepskim stanie. Jak go namówić by spróbował wypuścić keik? Albo inaczej mu pomóc.
Tak to keiki, ale nie pomogę Ci w tym temacie, nie mam żanego dendrobium jeszcze i sie nie znam
__________________
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego...
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni...
BOLI??? to dobrze TO ZNACZY ŻE ŻYJESZ...
bichett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 08:43   #630
The_SylwiA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Łask
Wiadomości: 45
Smile Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Dziękuję dziewczyny za rady myślę,że spróbuje z ta pastą bo już jeden storek mi umarł;( jak na razie włożyłam go do pojemnika tak żeby miał tylko dużą wilgotność powietrza i czekam może wypuści korzenie, w sumie już nie mam nic do stracenia
The_SylwiA jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-08 13:09:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:21.