Aparaty ortodontyczne cz. XI - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-05, 22:50   #1081
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Wiecie, ortodonta mówił mi jeszcze przed podjęciem leczenia, że zmienią mi się nieco rysy twarzy. I dziś spotkałam się z pewną osobą, która nie widziała mnie prawie rok, nie wiedziała też, że założyłam aparat (sama zdjęła go miesiąc temu więc jest w temacie). Jak mnie zobaczyła, to powiedziała, że od razu widać działanie aparatu, że niesamowicie zmieniła mi się twarz, na szczęście podobno to zmiana na plus Ja tego nie zauważam, ale ona twierdzi, że "wysubtelniałam" a rysy twarzy zrobiły mi się wyraźniejsze. Inna sprawa, że zeszczuplałam mocno przez te 9 miesięcy, a to też wpływa na wygląd twarzy.
Ale fajnie usłyszeć coś takiego, bo nawet nie spodziewałam się, że poza zębami zmienię się jeszcze "z zewnątrz" a tym bardziej nie spodziewałam się, że zmiana taka nastąpi w zasadzie tak szybko

....taka moja refleksja
__________________
...:::bez planów życie - to cały mój plan:::...

byłam kiedyś "aparatką"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 08:30   #1082
Yoshka88
Raczkowanie
 
Avatar Yoshka88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 67
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Brodorex Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad aparatem ortodontycznym... U mnie jest trochę inny problem. Mam proste zęby z brakiem dwójki. Jak narazie na miejscu dwójki jest stała trójka (nie wiem jak ona tam wyrosła) Na miejscu trójki jest mleczna trójka (długo się trzyma, bo żaden ząb jej nie wypycha). Ale jeśli wypadnie to nic mi w tym miejscu nie wyrośnie
I mam kilka możliwości:
-kupić aparat ortodontyczny i zęby przesunąć o 1 miejsce do przodu. W efekcie nie będzie widać braku uzębienia. Niektóre zęby przypiłować, żeby nie rzucało się to w oczy
-wstawić sztucznego zęba. Przypiłować niektóre zęby
- Cofnąć część zębów do tyłu tak, żeby miejsce na dwójkę było puste. W te miejsce wstawić ząb. Wtedy nie byłoby widać, że jest coś nie tak. Ale przede mną byłaby daleka droga...

To mam problem. Pewnie nikt nic z tego nie zrozumiał
Tak czy inaczej również zastanawiam się nad aparatem ortopedycznym
Witam w klubie bezdwójkowców Ja też nie mam stałych dwójek a w ich miejscu trójki. Zęby przesuwam do przodu, bo korzenie trójek są idealnie wzdłuż korzeni jedynek i ciężko byłoby je ruszyć (mogłyby się wygiąć, sam wierzchołek pozostałby na swoim miejscu. Wtedy nie dałoby rady wstawić implanta). Aparat na górze mam już ponad rok, a szpary po wyrwanych mleczakach nadal ogromne i nie wiadomo czy czwórki uda się "przepchnąć" nad dolnymi kłami. Jeśli nie, to będziemy myśleć, co z tym fantem Chciałabym już mieć wszystko ładnie. Dziewczyny, które mają tylko krzywe zęby różnicę widzą już po kilku tygodniach, a ja po roku nadal nie mogę się uśmiechnąć, bo mam dziury w miejscu 3
Ale w czwartek kolejna wizyta, więc może się czegoś dowiem.

Prawdopodobnie też będę mieć licówki. Koszt ok. 1200zl u mnie (Warszawa). Ale najpierw mozna zrobic uzupełnienie kompozytem (120-200zł) i zobaczyć, jak to będzie wyglądało
__________________
już nie Aparatka
Yoshka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 08:53   #1083
redrose89
Zadomowienie
 
Avatar redrose89
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 310
GG do redrose89
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Masakra z cenami Nie spotkałam się jeszcze nigdzie, żeby metalowe kosztowały ponad 2000 zł, no chyba, że piszesz o Damonie to wtedy ok.
Zwykly teraz jakos tyle u nich kosztuje

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Nie bedziemy sie teraz licytowac, kto zaczynal ocene a kto nie...
Ale przeciez ja napisalam, ze doskonale wiem, ze leczenie dwoch lukow jest efektowniejsze
Odnosilam sie tylko i wylacznie do przypadku redrose89. Przy takim uzebieniu na dole, aparat dolny wydaje mi sie zbedny. Powtorze, ze ortodonta wiedzial co robi i watpie, czy redrose89 zdecydowalaby sie na leczenie tylko gornego luku, gdyby ortodonta wyraznie powiedzial, ze leczenie dolu jest koniecznie. Poza tym nie kazdy jest w stanie uzbierac 1500 zl + retainer na dol (ok 300 zl)...
No ale jednak ryzyko podjela i zycze jej, by nie musiala pozniej tego zalowac



No to tym bardziej podtrzymuje swoja opinie Ze po 1. na dol rzeczywiscie nie jest potrzebny, a po 2. koszty finansowe sa rzeczywiscie zabojcze, wiec teraz kolejny luk to ponad 2000 zl + retainer
Ceny naprawde zabojcze!



Chyba, ze w Warszawie... No ale widze, ze redrose89 jest ze Slaska, wiec ta opcja odpada
Za retainer placilam 130zl. Bodajze to jest ten o nazwie OSAMU - taka przezroczysta nakladka na zeby

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Koka_inna Pokaż wiadomość
Ja poszłam do orto z zamiarem zakładania samej góry, ale niestety było to niemożliwe, ponieważ w moim przypadku jest zgryz otwarty i coś tam jeszcze co wymaga skorygowania dwoma łukami.;] Na dole mam jedną dwójkę lekko cofnięta, ale nie rzuca się w oczy ;] kiedy mówię raczej nie widać mi dolnych zębów jak u większości chyba, dlatego też nie chciałam tego dołu. Aparat jak aparat, ale do tego jeszcze wizyty z dolnym łukiem przecież też kosztują i to nie mało.. U mnie co miesiąc za podkręcenie i wymianę gumek (w dodatku tylko na szare, bo kolorów nie praktykują) kosztuje 120 zł . Więc z dwoma łukami będę płaciła po 240zł . Przez dwa lata ten dolny łuk pociągnie mnie sporo po kieszeni, więc wcale Ci się nie dziwie. Masz piękne zęby i to najważniejsze ;] moja siostra ma na dole krzywą trójkę, tylko że dużo bardziej niż Ty i zawsze mówi, że nie chce aparatu bo to jej znak rozpoznawczy xD
Ja na poczatku za wizyte placilam 100zl, po niecalym roku 110zl, a przy ostatniej wizycie (sciaganie) i przed ostatniej wizyta juz kosztowala 120zl
__________________
...czerp z życia to co najlepsze...


redrose89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 09:07   #1084
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Kurczę, moje jedynki się cofnęły ale szpara między 1 i 2 się powiększa.. pocieszam się, że to po to, żeby mi się ząbki przesunęły trochę w prawo, bo mam asymetrię względem dołu.. ale nie wiem ile to może potrwać,widać tę szczerbę z daleka
basior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 12:59   #1085
oska99
Rozeznanie
 
Avatar oska99
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 507
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez basior Pokaż wiadomość
Kurczę, moje jedynki się cofnęły ale szpara między 1 i 2 się powiększa.. pocieszam się, że to po to, żeby mi się ząbki przesunęły trochę w prawo, bo mam asymetrię względem dołu.. ale nie wiem ile to może potrwać,widać tę szczerbę z daleka
z tego co mówiłaś to masz aparat ponad miesiąc wiec cierpliwości

nie mogłam się powstrzymać i musze to tu wstawic :x
http://www.wiocha.pl/83384,Kroliczek
__________________
Starania od 2015 r.
3x iui
2x ivf Artvimed
10.2019 Macierzyństwo - dr Mirocki lub Przybycień ?



oska99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 13:16   #1086
KamilaEwa
Raczkowanie
 
Avatar KamilaEwa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 458
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Hej!
Obiecałam, że wstawię fotki, jak będę miała kamień oczyszczony :P
także na dzień dzisiejszy po 1 roku i 1 miesiącu noszenia aparatu
ząbki się już wyprostowały, teraz jedynie wyciągami muszę ładnie ustawić zgryz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 110606_140627.jpg (81,8 KB, 92 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 110606_140605.jpg (79,3 KB, 81 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 110606_140545.jpg (76,6 KB, 87 załadowań)
__________________
Pielęgnacja włosów
Fitness

I’ve loved and I’ve lost .





KamilaEwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 13:19   #1087
Agravka2
Raczkowanie
 
Avatar Agravka2
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 60
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Heyka, nie było mnie od piątku a forum tak poszło do przodu, że nie dam rady dzisiaj wszystkiego przeczytać.

Od wczoraj aparat w ogóle mi nie przeszkadza. Jakby się poluźnił czy cuś. Mam go dopiero niecały tydzień a już widać, że działa. Ja nie zauważyłam, ale mój chłopak mówi, że ten najbardziej odstający ząb "kieł" jakby się przesunął i moja miniaturowa dwójka robi się większa

Może dzisiaj w końcu uda mi się wkleić zdjęcia, po pracy jakoś nie mam czasu i ochoty na kompa.

Wizyta dopiero 08 sieprnia i wtedy zobaczymy co dalej.

Pozdrawiam wszystkie aparatki !

---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Cytat:
Napisane przez KamilaEwa Pokaż wiadomość
Hej!
Obiecałam, że wstawię fotki, jak będę miała kamień oczyszczony :P
także na dzień dzisiejszy po 1 roku i 1 miesiącu noszenia aparatu
ząbki się już wyprostowały, teraz jedynie wyciągami muszę ładnie ustawić zgryz

ładne ząbki !!!
__________________
aparat góra 31.05.2011
aparat dół - 31.10.2011
Agravka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-06, 13:19   #1088
Antarktyda
Raczkowanie
 
Avatar Antarktyda
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 449
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Hej , słuchajcie...
nie wiecie ile możn wytrzymać bez zamka?
W środę przy myciu zębów odkleił mi się zamek z jedynki i przesunął na drugiego zęba. Palcami przesunęłam go z powrotem na swoje właściwe miejsce i się trzymał cały czas, do ponownego umycia zębów. Nie przemieszaczał się nawet przy jedzeniu (oby nie zapeszyć). Od środy nie miałam możliwości pojechać do orto. No i tak od środy żyję z odkleionym zamkiem, który zawsze gdy myję zęby mi się przemieszcza. Wizytę mam 16.
Stąd moje pytanie, czy coś może się stać? Jakoś mi się te zęby skrzywią? Tzn. ząb? Narazie truddno mi odwiedzić orto niestety. Wytrzymam do 16 czy lepiej już teraz coś działać?
__________________
"Wolę być jego dziwką, niż Twoją żoną!" - Rose (Titanic)


"
Antarktyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 13:25   #1089
KamilaEwa
Raczkowanie
 
Avatar KamilaEwa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 458
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Agravka2 Pokaż wiadomość
Heyka, nie było mnie od piątku a forum tak poszło do przodu, że nie dam rady dzisiaj wszystkiego przeczytać.

Od wczoraj aparat w ogóle mi nie przeszkadza. Jakby się poluźnił czy cuś. Mam go dopiero niecały tydzień a już widać, że działa. Ja nie zauważyłam, ale mój chłopak mówi, że ten najbardziej odstający ząb "kieł" jakby się przesunął i moja miniaturowa dwójka robi się większa

Może dzisiaj w końcu uda mi się wkleić zdjęcia, po pracy jakoś nie mam czasu i ochoty na kompa.

Wizyta dopiero 08 sieprnia i wtedy zobaczymy co dalej.

Pozdrawiam wszystkie aparatki !
witamy w naszym gronie ! i życzymy powodzenia w prostowaniu :P
__________________
Pielęgnacja włosów
Fitness

I’ve loved and I’ve lost .





KamilaEwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 13:27   #1090
szprotka_mada
Wtajemniczenie
 
Avatar szprotka_mada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 298
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez oska99 Pokaż wiadomość
z tego co mówiłaś to masz aparat ponad miesiąc wiec cierpliwości

nie mogłam się powstrzymać i musze to tu wstawic :x
http://www.wiocha.pl/83384,Kroliczek

Grrr... Aż mi ciarki po plecach przeszły!

KamilaEwa- ładniutkie ząbki!

A ja mam pytanie do osób które miały stripping robiony- czy to normalne, że po miesiącu od jego wykonania nadal mam szpary między 2-kami a 3-kami Jak szybko Wam się zeszły zabki?
__________________
29. 01. 2002 09. 02. 2011 10. 09. 2011

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł


szprotka_mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 13:34   #1091
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Antarktyda spokojnie, zęby się tak szybko nie wykrzywią
Ja bez 2 zamków na dole chodziłam 3 tyg. i podobno nie miało to wpływu na leczenie, bo zęby i tak się prostują W każdym bądź razie nie wykrzywiły się bardziej
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-06, 13:35   #1092
oska99
Rozeznanie
 
Avatar oska99
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 507
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

KamilaEwa, śliczne ząbki
__________________
Starania od 2015 r.
3x iui
2x ivf Artvimed
10.2019 Macierzyństwo - dr Mirocki lub Przybycień ?



oska99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 13:41   #1093
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Antarktyda Pokaż wiadomość
Hej , słuchajcie...
nie wiecie ile możn wytrzymać bez zamka?
W środę przy myciu zębów odkleił mi się zamek z jedynki i przesunął na drugiego zęba. Palcami przesunęłam go z powrotem na swoje właściwe miejsce i się trzymał cały czas, do ponownego umycia zębów. Nie przemieszaczał się nawet przy jedzeniu (oby nie zapeszyć). Od środy nie miałam możliwości pojechać do orto. No i tak od środy żyję z odkleionym zamkiem, który zawsze gdy myję zęby mi się przemieszcza. Wizytę mam 16.
Stąd moje pytanie, czy coś może się stać? Jakoś mi się te zęby skrzywią? Tzn. ząb? Narazie truddno mi odwiedzić orto niestety. Wytrzymam do 16 czy lepiej już teraz coś działać?
właśnie ja z jednym zamkiem tak samo mam.. przekreca się w góre i na dół i wgl po druciku lata bo tam mam luke... i dwa inne jeszcze sie ruszaja a wizyte mam 07 lipca. jechać znowu ?
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dół: 02.06.2011
WŁOSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy być lepsi niż jesteśmy..

ejzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 17:09   #1094
Brodorex
Przyczajenie
 
Avatar Brodorex
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 29
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Musisz spytać dentysty,a najlepiej ortodonty. Z tym zębami to nie jest taka prosta sprawa, że tu sobie wyrwiesz, tu przesuniesz i wszystko będzie pasowało, niestety :/ Moja dentystka mówi, że dużo ludzi, którzy nie mają 6,7 (czyli tylnych, niewidocznych zębów) zostawiają to, no bo przecież nie widać, a żal kasy na implanty. A mało kto zdaje sobie sprawę, że ten brak ma wpływ na cały łuk, zęby się rozchodzą itp. Dlatego nie wiem, czy mozesz tak zrobić ze swoimi.
A co do tego, ile się czeka na aparat, to trochę się czeka. Na pierwszej wizycie bierze wyciski, na drugiej omawia plan leczenia, a na trzeciej zakłada. Odstępy między wizytami są zależne od liczby pacjentów. Ja od pierwszej wizyty do zakładania paratu miałam jakies 6 tyg.
Teraz to mi nagmatwałaś, za co dziękuję oczywiście Dziwnie to trochę zabrzmiało he
Pogadam z dentystą jeszcze. Trzeba od dentysty skierowanie do ortopedy czy od razu jechać?

---------- Dopisano o 18:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Yoshka88 Pokaż wiadomość
Witam w klubie bezdwójkowców Ja też nie mam stałych dwójek a w ich miejscu trójki. Zęby przesuwam do przodu, bo korzenie trójek są idealnie wzdłuż korzeni jedynek i ciężko byłoby je ruszyć (mogłyby się wygiąć, sam wierzchołek pozostałby na swoim miejscu. Wtedy nie dałoby rady wstawić implanta). Aparat na górze mam już ponad rok, a szpary po wyrwanych mleczakach nadal ogromne i nie wiadomo czy czwórki uda się "przepchnąć" nad dolnymi kłami. Jeśli nie, to będziemy myśleć, co z tym fantem Chciałabym już mieć wszystko ładnie. Dziewczyny, które mają tylko krzywe zęby różnicę widzą już po kilku tygodniach, a ja po roku nadal nie mogę się uśmiechnąć, bo mam dziury w miejscu 3
Ale w czwartek kolejna wizyta, więc może się czegoś dowiem.

Prawdopodobnie też będę mieć licówki. Koszt ok. 1200zl u mnie (Warszawa). Ale najpierw mozna zrobic uzupełnienie kompozytem (120-200zł) i zobaczyć, jak to będzie wyglądało

Witam w klubie
Wiesz, Ty chyba masz trochę ciekawszą sytuację od mojej. Nie masz dwóch dwójek i jeśli zęby się już przesuną to będzie wszystko równe (tzn. nie będzie asymetrii).
Mam jedno pytanie: Mocno rzucają się w oczy te luki?
Kurczę, przez jakiś czas nie miałam w miejscu dwójki żadnego zęba i straszne katusze przeżywałam...
Brodorex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 17:11   #1095
meg22
Zakorzenienie
 
Avatar meg22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 13 986
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Brodorex Pokaż wiadomość
Teraz to mi nagmatwałaś, za co dziękuję oczywiście Dziwnie to trochę zabrzmiało he
Pogadam z dentystą jeszcze. Trzeba od dentysty skierowanie do ortopedy czy od razu jechać?
do ortopedy może ci nie dać skierowania

Dobra, to i ja pochwalę się swoich aparatem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1070636.jpg (13,6 KB, 137 załadowań)
__________________
"Zaiste, chciałoby się powiedzieć, że ludzie są diabłami na ziemi, a zwierzęta dręczonymi przez nich duszami"
meg22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 17:12   #1096
Brodorex
Przyczajenie
 
Avatar Brodorex
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 29
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez oska99 Pokaż wiadomość
z tego co mówiłaś to masz aparat ponad miesiąc wiec cierpliwości

nie mogłam się powstrzymać i musze to tu wstawic :x
http://www.wiocha.pl/83384,Kroliczek

Brodorex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 17:13   #1097
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez redrose89 Pokaż wiadomość
Za retainer placilam 130zl. Bodajze to jest ten o nazwie OSAMU - taka przezroczysta nakladka na zeby
A to to akurat tanio Ja za retainer Osamu bede placic 300 zl za jeden luk
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 17:14   #1098
Brodorex
Przyczajenie
 
Avatar Brodorex
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 29
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

meg22 - super aparat masz Prawie go nie widać I thx za odpowiedź
Brodorex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 17:17   #1099
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Brodorex Pokaż wiadomość
Teraz to mi nagmatwałaś, za co dziękuję oczywiście Dziwnie to trochę zabrzmiało he
Pogadam z dentystą jeszcze. Trzeba od dentysty skierowanie do ortopedy czy od razu jechać?
ORTODOOOOOONTYYYY!
Wybacz, ale strasznie razi ten "ortopeda"
A odpowiadając na pytanie - jak idziesz prywatnie to nie potrzeba żadnego skierowania. Jak państwowo to...to nie mam pojęcia, nie korzystam z takich przyjemności
__________________
...:::bez planów życie - to cały mój plan:::...

byłam kiedyś "aparatką"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-06, 17:21   #1100
meg22
Zakorzenienie
 
Avatar meg22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 13 986
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez madzieeek Pokaż wiadomość
ORTODOOOOOONTYYYY!
Wybacz, ale strasznie razi ten "ortopeda"
A odpowiadając na pytanie - jak idziesz prywatnie to nie potrzeba żadnego skierowania. Jak państwowo to...to nie mam pojęcia, nie korzystam z takich przyjemności
Jak państwowo to też chyba nie trzeba mieć skierowania. Tak mnie się wydaje...
__________________
"Zaiste, chciałoby się powiedzieć, że ludzie są diabłami na ziemi, a zwierzęta dręczonymi przez nich duszami"
meg22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 18:12   #1101
Adaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Adaa_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 590
GG do Adaa_
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Brodorex Pokaż wiadomość
Teraz to mi nagmatwałaś, za co dziękuję oczywiście Dziwnie to trochę zabrzmiało he
Pogadam z dentystą jeszcze. Trzeba od dentysty skierowanie do ortopedy czy od razu jechać?
Przecież to nawet nie jest podobne, no chyba wiesz gdzie chcesz iść to czemu ciągle piszesz ortopeda ?
I bez skierowania


edit. A przyjmują w ogóle państwowo?
__________________
Pamiętaj o tym: jak jesteś w piekle, tylko diabeł może ci pomóc.



Aparatka:

Góra-21.09.10r
Dół-16.06.11r



Dbam o włosy
Adaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 18:37   #1102
meg22
Zakorzenienie
 
Avatar meg22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 13 986
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Adaa_ Pokaż wiadomość
Przecież to nawet nie jest podobne, no chyba wiesz gdzie chcesz iść to czemu ciągle piszesz ortopeda ?
I bez skierowania


edit. A przyjmują w ogóle państwowo?
chyba do 15. roku życia
__________________
"Zaiste, chciałoby się powiedzieć, że ludzie są diabłami na ziemi, a zwierzęta dręczonymi przez nich duszami"
meg22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 20:14   #1103
Agravka2
Raczkowanie
 
Avatar Agravka2
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 60
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Uwaga !!!

Pokazuje swoje masakrycznie krzywe zęby.

Czy ktoś miał też tak mała niewyrośnietą dwójkę i później ona jakoś cudownie wyrosła od aparatu ??? bo moja jest tragiczna, nawet jak mi się wszystko naprostuje to ona i tak będzie mi psuła cały efekt, pewnie będę musiala zapłacić jeszcze za licówki, skąd tą kasę brać ?!!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P6060002.jpg (59,9 KB, 121 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P6060003.jpg (29,0 KB, 108 załadowań)
__________________
aparat góra 31.05.2011
aparat dół - 31.10.2011

Edytowane przez Agravka2
Czas edycji: 2011-06-06 o 20:16
Agravka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 20:57   #1104
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Agravka2 Pokaż wiadomość
Uwaga !!!

Pokazuje swoje masakrycznie krzywe zęby.

Czy ktoś miał też tak mała niewyrośnietą dwójkę i później ona jakoś cudownie wyrosła od aparatu ??? bo moja jest tragiczna, nawet jak mi się wszystko naprostuje to ona i tak będzie mi psuła cały efekt, pewnie będę musiala zapłacić jeszcze za licówki, skąd tą kasę brać ?!!!
nie przesadzaj ładne proste masz zeby!!
ii jakoś dziwne malutkie zamki masz
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dół: 02.06.2011
WŁOSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy być lepsi niż jesteśmy..

ejzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 21:07   #1105
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
nie przesadzaj ładne proste masz zeby!!
ii jakoś dziwne malutkie zamki masz
No właśnie. Jak widzę matalowe zamki na zębach Agravki, to zaczynam żałować, że płaciłam 4 razy więcej za kosmetyczny. Ale to chyba właśnie zależy od kształtu zęba. Przy dużych i szerokich zamki wydają się mniejsze i vice versa Specjalnie oglądnęłam kilka zadrustowanych uśmiechów, żeby się przekonać
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 22:41   #1106
1magda1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 95
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez glamorousbabe Pokaż wiadomość
W czwartek idę na ostatnią wizytę do ortodonty. Ale szybko minęły te dwa lata.. ) Powiedzcie mi drogie panie i panowie jak wygląda taka wizyta? ) moze któraś z was już tego doświadczyła) dowiedziałam się tylko że mam mieć robione wyciski do płytki którą będę miała na noc. Ile po takiej wizycie będę mieć ściągnięty aparat ? tydzień dwa ?
pozdrowienia)
Nie wiem czy w Twoim przypadku będzie tak samo, ale ja miałam najpierw ściągany aparat i robione wyciski, a następnego dnia szłam po odbiór płytki.
__________________
Umrę z uśmiechem na ustach
1magda1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 22:41   #1107
ajeva
Raczkowanie
 
Avatar ajeva
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 459
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

aaaaaaaaaaaaa jutro zakładam górę!!!
strasznie się boję..

apropo tego, co piszecie to ciekawe jak u mnie te zamki będą wyglądać.
chciałabym żeby tak jak u Agravki ale raczej nie mam takich fajnych szerokich dużych ząbków.. (
zobaczymy jutro. już mi orto raz mówiła, że można sobie wybierać kolorki więc chyba spróbuje się tym zrelaksować myślę o jakichś jasno błękitnych. zobaczymy jak będzie.. musiałam się wygadać;p
__________________
orto
start - góra metal 07.06.2011 (+hyrax)
dół 17.01.2012
koniec 10.01.2014

"It's not a dream anymore.

It's worth fighting for!"



proszę o udostępnianie=》 https://zrzutka.pl/ndpe6p dla mamy
ajeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 05:59   #1108
Brodorex
Przyczajenie
 
Avatar Brodorex
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 29
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

ORTODONTA, ORTODONTA, ORTODONTA, ORTODONTA
raczej pójdę do prywatnego
Brodorex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 07:37   #1109
Agravka2
Raczkowanie
 
Avatar Agravka2
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 60
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
nie przesadzaj ładne proste masz zeby!!
ii jakoś dziwne malutkie zamki masz

Cieszę się, że mam takie małe zamki. Ta babka w Kościanie właśnie mi mówiła, że ona pracuje na najmniejszych zamkach , fajne bo nie mam pół zebów zakrytych przez ten aparat. Zastanawiałam się nad kosmetycznym, ale mi powiedziała, że zamki będą o wiele większe, więc wziełam ten.

---------- Dopisano o 08:37 ---------- Poprzedni post napisano o 08:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Brodorex Pokaż wiadomość
ORTODONTA, ORTODONTA, ORTODONTA, ORTODONTA
raczej pójdę do prywatnego

Jeżeli masz więcej lat niż 12 to tylko możesz iść do prywatnego.
Dzieci do 12 roku życia mają refundowany aparat ruchomy. Stały aparat jest zawsze odpłatny.

Ja jestem z pod Poznania, ale wybrałam się do Kościana z polecenia. te same km jeśli chodzi o dojazd, wizyty kosztują mnie 50 zł- nawet jeśli coś się zepsuje, czy będę miała dwa łuki, zawsze 50 zł - za ściaganie aparatu też płaci się 50 zł- no i tak jak pisałam wyżej, babka pracuje na jak najmniejszych zamkach, nie mówie, że tylko ona w całej Polsce, ale z tego co widziałam kilka osób co robili w Poznaniu to mają większe zamki ode mnie. Także jak na razie same plusy!!!
__________________
aparat góra 31.05.2011
aparat dół - 31.10.2011
Agravka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 07:55   #1110
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Agravka2 Pokaż wiadomość
Cieszę się, że mam takie małe zamki. Ta babka w Kościanie właśnie mi mówiła, że ona pracuje na najmniejszych zamkach , fajne bo nie mam pół zebów zakrytych przez ten aparat. Zastanawiałam się nad kosmetycznym, ale mi powiedziała, że zamki będą o wiele większe, więc wziełam




Mam takie same.
Czasami się zastanawiam czy one nie mają słabszej siły działania.



Cytat:
Napisane przez Agravka2 Pokaż wiadomość
Ja jestem z pod Poznania, ale wybrałam się do Kościana z polecenia. te same km jeśli chodzi o dojazd, wizyty kosztują mnie 50 zł- nawet jeśli coś się zepsuje, czy będę miała dwa łuki, zawsze 50 zł - za ściaganie aparatu też płaci się 50 zł- no i tak jak pisałam wyżej,




Jakie ceny!!!!!!!!ZAZDROSZCZĘ!! !
U mojej orto ściąganie jak na razie kosztuje 600 zł.
Ale jako ponoszę jeszcze z rok aparat,to pewnie będzie drożej.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:23.