Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-22, 14:42   #4291
Mala_Zmijka
Raczkowanie
 
Avatar Mala_Zmijka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Aha, okej
Dzięki śliczne
Mala_Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 14:43   #4292
Soffiaa
Raczkowanie
 
Avatar Soffiaa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 211
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Kobietki i mężczyźni jesli takowi tutaj są mogłabym się przyłączyc do waszego tupotu małych stóp ?;>
__________________
64 63 62 61,8 60 59 58 57 56 55
Uparłam się !

+ moje pierwsze kroki z Blogowaniem
+ uczę się języków obcych
+ ruch to zdrowie [ moje nowe uzależnienie - bieganie ]
Soffiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 14:57   #4293
ivoncja
Raczkowanie
 
Avatar ivoncja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 312
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Oj, bardzo Ci współczuję. Moje pierwsze podejście do biegania (2 lata temu) tak się skończyło, ale mam nadzieję że u Ciebie szybko przejdzie- młoda jesteś...
Może spróbuj posmarować jakąś maścią np. naproxen? Mnie czasem pobolewają kolana po bieganiu, a ja jeszcze dodatkowo codziennie rowerem jeżdżę, więc czasem wieczorem smaruję, zawijam lekko bandażem elastycznym i w takim opatrunku idę spać.
__________________
Tu są drzwi do mojego świata.
-------------------------------------------
http://www.endomondo.com/workouts/user/1455347
-------------------------------------------
Twardym trza być, a nie miętkim!
ivoncja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 20:00   #4294
asiulek19
Zakorzenienie
 
Avatar asiulek19
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 5 666
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

A myślicie jeżeli będę biegać ok 2,3 razy w tyg ok 2 km to pozbędę się oponki a może też da się chudnać?
__________________
Uśmiechnij się...Jutro możesz nie mieć zębów

asiulek19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 20:19   #4295
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 687
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez annan_ Pokaż wiadomość
do kosza

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------



wideoanaliza uwzględnia jedynie pracę achillesa, zaś ból może powodować np. szew buta, który coś ci uciska. Być może faktycznie zmiana sznurowania pomoże, może inne skarpety. Trzeba kombinować. Niestety, zazwyczaj trochę czasu mija, zanim buty się ułożą. Dlatego w nówkach nie idzie się na moce treningi czy starty.
Dzięki za odpowiedź
Kurde to jest prawa stopa - czyli ta którą biegam normalnie. Lewa mi dość mocno pronuje, może to dlatego. Wcześniej miałam buty dla neutralnej i było git w sumie, ehh może sie rozbiegają. A może za mocno zacisnęłam sznurowadła

---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

Cytat:
Napisane przez asiulek19 Pokaż wiadomość
A myślicie jeżeli będę biegać ok 2,3 razy w tyg ok 2 km to pozbędę się oponki a może też da się chudnać?
Staraj się dojść do min 30 minut biegu, im dłuższy bieg, tym większe spalanie.
stupify jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 22:12   #4296
Mala_Zmijka
Raczkowanie
 
Avatar Mala_Zmijka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

@ivoncja

Cieszę się, że mimo początkowych problemów dalej biegasz. Czyli dla mnie też jest jeszcze nadzieja
A na poważnie, kolana dalej pobolewają, chciałam pojeździć na rowerku stacjonarnym, ale chwilowo odpuszczę. Poczekam, aż się "wygoją".

Co do spalania to czytałam, że prawdziwe spalanie tłuszczyku zaczyna się dopiero po 45 minutach aktywności fizycznej, bo pierwszy spala się glikogen w wątrobie. Dlatego na zmniejszenie wagi zaleca się bieganie powolne ale długie. No i pamiętaj, że bilans kaloryczny musi być ujemny, bo inaczej choćbyś jajko zniosła to i tak waga nie ruszy :P
Mala_Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-23, 16:15   #4297
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

tez bym tak chciala zgubic oponke po 2 km
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-23, 16:21   #4298
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;2769941 7]tez bym tak chciala zgubic oponke po 2 km [/QUOTE]
Ja gubię, a biegam po około 2 km
W diecie niczego specjalnego nie zmieniałam (czyli brak konkretnej diety ) a oponka mniejsza, nawet TŻ zauważył
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-23, 16:25   #4299
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

2km jako caly bieg? mi sie moje 5km wydaja male, w porownaniu do niektorych tutaj wizazanek, ale w lecie jest tak goraco, ze nie ma mowy o zwiekszaniu
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-23, 16:48   #4300
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

A ja dzisiaj wybyłam rano pobiegać - po raz pierwszy w życiu Nastawiłam budzik na 8 i sio - tak do 10 nawet dało się biegać. Ale przyjemnie tak z rana, szkoda, że wcześniej tego nie praktykowałam
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-23, 16:50   #4301
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;2769955 1]2km jako caly bieg? mi sie moje 5km wydaja male, w porownaniu do niektorych tutaj wizazanek, ale w lecie jest tak goraco, ze nie ma mowy o zwiekszaniu[/QUOTE]
Najczęściej tak. Wiem że to malutko, ale wychodzę z założenia że lepiej regularnie kilka razy w tygodniu robić 2 km niż więcej tylko od wielkiego dzwonu, jak to było wcześniej w moim przypadku. W ubiegłym roku biegałam z TŻ i się bardzo szybko zniechęciłam. Teraz "po mojemu" jest lepiej i sprawia mi to dużą przyjemność
Mam w planach zwiększenie dystansu, ale wszystko w swoim czasie
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-23, 17:00   #4302
stinger
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 40
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

No i po herbacie - 8 km zaliczone w 50 i pół minuty. Było ciężko, szczególnie, że przez 2/3 dystansu towarzyszył mi straszny żar, ale ze dwa razy polałem się wodą i końcówka nawet wyglądała spokojnie. Teraz tak jak napisałem we wtorek, na razie przystopuję sobie z wydłużaniem dystansu. Postaram się za to pracować nad bieganiem w trochę szybszym tempie, zobaczymy jak to mi będzie szło. Fajnie byłoby zejść poniżej 50 minut, a może nawet w okolice 45-47.

Jeszcze pytanie - jak sobie radzicie z kryzysami na trasie (o ile je w ogóle macie...)? Szczególnie chodzi mi o mentalne, bo ja gdzieś w połowie trasy - gdy odzywa się pierwsze zauważalne zmęczenie - mam strasznie pesymistyczne myśli, że daleko do mety, zaraz będzie trzeba zejść, itd... Ciężko to przezwyciężyć, choć na razie jakoś jeszcze daje sobie radę.


Niestety moje ulubione buddyjskie (?) powiedzenie jeżeli chodzi o uprawianie sportu się nie za dobrze sprawdza, może dlatego, że wywodzi się ze strzelania z łuku w jabłko - wygrywa nie ten łucznik, który najbardziej koncentruje się na trafieniu do celu, a ten, który ma największą satysfakcję z możliwości wypróbowania swoich sił.

Edytowane przez stinger
Czas edycji: 2011-06-23 o 17:17
stinger jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-23, 18:19   #4303
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

a ja dzisiaj 35 km... na rowerze
chyba nic takiego się nie stanie, jeśli jednak już dzisiaj nie pobiegam trochę nie mam siły...
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-23, 18:40   #4304
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj wybyłam rano pobiegać - po raz pierwszy w życiu Nastawiłam budzik na 8 i sio - tak do 10 nawet dało się biegać. Ale przyjemnie tak z rana, szkoda, że wcześniej tego nie praktykowałam
to masz dobrze. u mnie tylko wyjdzie slonce i juz pali nawet o 7 rano. dzisiaj bieg po zachodzie
Cytat:
Napisane przez Różowy Strachulec Pokaż wiadomość
Najczęściej tak. Wiem że to malutko, ale wychodzę z założenia że lepiej regularnie kilka razy w tygodniu robić 2 km niż więcej tylko od wielkiego dzwonu, jak to było wcześniej w moim przypadku. W ubiegłym roku biegałam z TŻ i się bardzo szybko zniechęciłam. Teraz "po mojemu" jest lepiej i sprawia mi to dużą przyjemność
Mam w planach zwiększenie dystansu, ale wszystko w swoim czasie
no pewnie. wiadomo, ze lepiej te 2km niz nic. zawsze pare kalorii sie straci
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-23, 19:27   #4305
ivoncja
Raczkowanie
 
Avatar ivoncja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 312
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Dziewczyny kochane, huraaa, właśnie wylicytowałam za śmieszne pieniądze Asicsy! Specjalnie ostatnio w autoryzowanym sklepie mierzyłam podobny model, żeby zorientować się w rozmiarówce, więc mam nadzieję, że będą pasować.

A teraz zakładam jeszcze póki co Nike'i z dziurą oraz resztę oporządzenia i idę biegać. Przedwczoraj w 50 minut zrobiłam 11 interwałów (2 minuty biegu+2 minuty marszu), ciekawe czy uda mi się to dziś powtórzyć.

Żmijko, jak tam Twoje kolano?
__________________
Tu są drzwi do mojego świata.
-------------------------------------------
http://www.endomondo.com/workouts/user/1455347
-------------------------------------------
Twardym trza być, a nie miętkim!
ivoncja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-23, 19:50   #4306
Mala_Zmijka
Raczkowanie
 
Avatar Mala_Zmijka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

@ivoncja

Dzięki za pamięć
No trochę mniej pobolewają. Ogólnie zmierza ku lepszemu, tylko straaaasznie powoli.
Gratulację aukcji, a po ile wylicytowałaś, tak z ciekawości? Ja chyba też sobię kupię jakieś obuwie do biegania, aczkolwiek te moje buciaczki mają całkiem niezłą amortyzacje. Takie jakby adidasy ale z grubszą podeszwą.
Mala_Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-23, 20:55   #4307
Lorenail
Raczkowanie
 
Avatar Lorenail
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 195
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Nie wiem co się ostatnio dzieje, ale dzisiaj zaczęło mnie przeraźliwie boleć śródstopie w prawej nodze, chodzić nie mogę, o bieganiu nie wspominając. Nawet w sumie nie ma po czym boleć, bo wczoraj nic takiego nie robiłam. No i lipa
Lorenail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-23, 22:18   #4308
ivoncja
Raczkowanie
 
Avatar ivoncja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 312
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez Mala_Zmijka Pokaż wiadomość
@ivoncja

Dzięki za pamięć
No trochę mniej pobolewają. Ogólnie zmierza ku lepszemu, tylko straaaasznie powoli.
Gratulację aukcji, a po ile wylicytowałaś, tak z ciekawości? Ja chyba też sobię kupię jakieś obuwie do biegania, aczkolwiek te moje buciaczki mają całkiem niezłą amortyzacje. Takie jakby adidasy ale z grubszą podeszwą.
Smaruj, smaruj na noc jak ja. Mnie z każdym treningiem bolą coraz mniej.
Wylicytowałam za 57 zł z przesyłką. Nie są nowe, ale tak wyglądają. Nie jest to też najnowszy, super-hiper zaawansowany technologicznie model, ale za cenę chińszczyzny z bazarku nie ma co cudów oczekiwać, a chyba będą lepsze od tych, które mam.Fota poniżej.

Dzisiejszy trening: 60 minut-7,7 km-12 interwałów.
Było jakoś trudniej niż przedwczoraj, może dlatego, że to 1. dzień @- ale o dziwo zrobiłam jedno kółko więcej. Twardym trza być, a nie miętkim, jak mawiał Jurek Kiler.Dodatkowo znów atakowały mnie te latające paskudztwa, nawet udało mi się jedno sfotografować, bo jednemu oddałam i padł pacnięty u mych stóp na grzbiet. Może ktoś wie, co to za g...?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg asics.jpg (163,6 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01089.jpg (260,8 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01087.jpg (94,0 KB, 29 załadowań)
__________________
Tu są drzwi do mojego świata.
-------------------------------------------
http://www.endomondo.com/workouts/user/1455347
-------------------------------------------
Twardym trza być, a nie miętkim!
ivoncja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-23, 22:51   #4309
bita smietana
Zakorzenienie
 
Avatar bita smietana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 371
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez Lorenail Pokaż wiadomość
Nie wiem co się ostatnio dzieje, ale dzisiaj zaczęło mnie przeraźliwie boleć śródstopie w prawej nodze, chodzić nie mogę, o bieganiu nie wspominając. Nawet w sumie nie ma po czym boleć, bo wczoraj nic takiego nie robiłam. No i lipa
idź do lekarza, ja po czymś takim (nieświadomie spiesząc się na tramwaj źle ustawiłam nogę i coś przeskoczyło) wymiksowałam się z aktywności na 3 tygodnie, a skutki czuję do dzisiaj- po 2 latach.

I pochwalę się- dzisiaj moje pierwsze 40 minut! W żółwim tempie, ale jest

---------- Dopisano o 23:51 ---------- Poprzedni post napisano o 23:47 ----------

Cytat:
Napisane przez ivoncja Pokaż wiadomość
Dodatkowo znów atakowały mnie te latające paskudztwa, nawet udało mi się jedno sfotografować, bo jednemu oddałam i padł pacnięty u mych stóp na grzbiet. Może ktoś wie, co to za g...?
o, to samo zaatakowało mnie ostatnio w mieszkaniu. Niegroźne, wydaje mi się, że to one: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrab%C4%85szcz_majowy

buty bardzo fajne, no i cena- gratuluję zdobyczy
__________________
bita smietana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-24, 00:31   #4310
Mala_Zmijka
Raczkowanie
 
Avatar Mala_Zmijka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

O_O !
Moja Nemezis! Zawsze o tej samej porze roku, to robactwo lęgnie się na podeście przy wejściu do mojego bloku. Chyba przylatuje z okolicznych drzew. Fuj. Bzyczą i tyle ich, że przejść się nie da. A ludzie po tym łażą i miażdżą i te pancerze silikonowe im tak potwornie chrupią. ARGH!

Już, już się uspokoiłam :P
Butki bardzo fajne, zwłaszcza jak na taką cenę. Ale niech się nasze biegaczki odezwą, bo nie jestem specem od butów do biegania.
Mala_Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 08:36   #4311
ivoncja
Raczkowanie
 
Avatar ivoncja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 312
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez bita smietana Pokaż wiadomość
o, to samo zaatakowało mnie ostatnio w mieszkaniu. Niegroźne, wydaje mi się, że to one: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrab%C4%85szcz_majowy
Dzięki Ci, dobra kobieto, uspokoiłaś mnie! Czyli jest nadzieja, że wkrótce pójdą sobie precz te chrabąszcze (nawet z nazwy fuj, chociaż majowe) Nad boiskiem lata też masa ptaków (pewnie polują na to majowe świństwo)- dobrze, że przynajmniej od nich żadna nieprzyjemność mnie nie spotkała... (odpukać!). Nietoperzy też nie brakuje. Ale psów luzem nie ma.
A 40 minut gratuluję!
__________________
Tu są drzwi do mojego świata.
-------------------------------------------
http://www.endomondo.com/workouts/user/1455347
-------------------------------------------
Twardym trza być, a nie miętkim!
ivoncja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 08:39   #4312
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Bardzo fajnie butki, asicsy jeśli dobrze widzę, powinny sprawować się odpowiednio I udało Ci się trafić promocję, bo cena naprawdę niewielka. Zależy tylko czy mocno wyrobiona jest podeszwa, żebyś nie czuła się wiecznie jak w cudzych butach.

Ja po kontuzji, która miała miejsce niemal 5 tyg temu byłam we wtorek po raz pierwszy na siłowni robić nogi - zaliczyłam przy okazji 10 min truchtu. Zakwasy jak jasna cholera (robiłam trening sprzed kontuzji ) ale czuję, że powoli mogę wracać do biegania. Mówię Wam, tego uczucia nie da się opisać Brakowało mi biegania strasznie. Teraz mam jeszcze ok. tygodnia do wyjazdu nad morze, gdzie zamierzam zasuwać "jak motorek", więc przez ten czas powoli będę wdrażać na nowo bieganie do aktywności fizycznej. Dzisiaj kolejny raz idę zrobić nogi, bieganie też wpadnie (kusi mnie tym razem 15 min, i tak biegam takim tempem że normalnie o mało się nie zmęczyłam No, ale mus to mus)
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 08:52   #4313
ivoncja
Raczkowanie
 
Avatar ivoncja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 312
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;27710078]
Ja po kontuzji, która miała miejsce niemal 5 tyg temu byłam we wtorek po raz pierwszy na siłowni robić nogi [/QUOTE]
Fajnie to brzmi: "robić nogi". Mogłabyś przybliżyć nieco to "robienie"? Nad czym pracujesz tzn. co chcesz osiągnąć i w jaki sposób? Chyba, że piszesz o tym gdzie indziej- chętnie poczytam.
__________________
Tu są drzwi do mojego świata.
-------------------------------------------
http://www.endomondo.com/workouts/user/1455347
-------------------------------------------
Twardym trza być, a nie miętkim!
ivoncja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 10:18   #4314
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez ivoncja Pokaż wiadomość
Dodatkowo znów atakowały mnie te latające paskudztwa, nawet udało mi się jedno sfotografować, bo jednemu oddałam i padł pacnięty u mych stóp na grzbiet. Może ktoś wie, co to za g...?
Chrabąszcze One są niegroźne, jedne z tych owadów, których się nie boję Nie zabijaj ich!

Jak byłam mała, tata pokazał mi sztuczkę - łapaliśmy je, zamykaliśmy na chwilę do pudełka od zapałek, to tak fajnie chrobotały A potem je wypuszczaliśmy
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 10:27   #4315
Praan
Wtajemniczenie
 
Avatar Praan
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 2 024
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
Chrabąszcze One są niegroźne, jedne z tych owadów, których się nie boję Nie zabijaj ich!

Jak byłam mała, tata pokazał mi sztuczkę - łapaliśmy je, zamykaliśmy na chwilę do pudełka od zapałek, to tak fajnie chrobotały A potem je wypuszczaliśmy
Robiłam tak samo jak byłam mała!
I wrzucaliśmy je sobie za koszulki, a one łaskotały
Chrabąszcze to moje ulubione owady! I są niegroźne, bardzo proszę o nie robienie im krzywdy.
__________________
jesteś nikim i będziesz nikim dotąd,
dopóki choć raz pracując nad sobą, nie upadniesz omdlały ze zmęczenia.
Praan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 10:28   #4316
ivoncja
Raczkowanie
 
Avatar ivoncja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 312
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
Chrabąszcze One są niegroźne, jedne z tych owadów, których się nie boję Nie zabijaj ich!
Nie zabijam. Teraz kiedy już wiem, co to jest, wiem że nie trzeba się ich bać. O, i właśnie przypomniało mi się, jak mi to paskudztwo wpadło za kołnierz, jak jechałam rowerem i zahaczyłam kaskiem o nisko zwieszone gałęzie drzew- dopiero po chwili poczułam, że mam coś pod bluzą. Ale spanikowałam! Czujesz, że coś ci łazi po plecach i nie wiesz co! Dobrze, że małżon był ze mną- zaczęłam krzyczeć, żeby się zatrzymał i zabrał TO COŚ!
__________________
Tu są drzwi do mojego świata.
-------------------------------------------
http://www.endomondo.com/workouts/user/1455347
-------------------------------------------
Twardym trza być, a nie miętkim!
ivoncja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 10:30   #4317
AgggJ
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zakopane
Wiadomości: 643
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

W środę zaczęłam biegać według schematu i bardzo mi się to spodobało będę biegać z moim psem, więc oboje na tym skorzystamy

PS nic mi nie bedzie jeśli po bieganiu wezmę zimny prysznic? nie będę miala jakiegoś szoku termicznego czy coś?
__________________
Mój kanał YouTube
Instagram
AgggJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 10:39   #4318
ivoncja
Raczkowanie
 
Avatar ivoncja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 312
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez AgggJ Pokaż wiadomość
W środę zaczęłam biegać według schematu i bardzo mi się to spodobało będę biegać z moim psem, więc oboje na tym skorzystamy

PS nic mi nie bedzie jeśli po bieganiu wezmę zimny prysznic? nie będę miala jakiegoś szoku termicznego czy coś?
Tak od razu zimny? Brr... Na zgrzane, spocone ciało chyba lepszy byłby na początek taki lekko ciepły w kierunku letniego. A jak poczujesz się komfortowo, to wtedy dopiero stopniowo schładzaj temp. wody.
A wg jakiego schematu biegasz? No i jak psu się podobało?
__________________
Tu są drzwi do mojego świata.
-------------------------------------------
http://www.endomondo.com/workouts/user/1455347
-------------------------------------------
Twardym trza być, a nie miętkim!
ivoncja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 10:40   #4319
bita smietana
Zakorzenienie
 
Avatar bita smietana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 371
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez Praan Pokaż wiadomość
Robiłam tak samo jak byłam mała!
I wrzucaliśmy je sobie za koszulki, a one łaskotały
Chrabąszcze to moje ulubione owady! I są niegroźne, bardzo proszę o nie robienie im krzywdy.
ja ich w ogóle nie pamiętam z dzieciństwa, ale kiedy niedawno zobaczyłam je po raz pierwszy-strasznie spanikowałam, boję się robaków
__________________
bita smietana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 11:11   #4320
Mala_Zmijka
Raczkowanie
 
Avatar Mala_Zmijka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Ja zanim załatwiłam sobie kolana, robiłam po bieganku prysznic naprzemienny, polecam, fajna sprawa
Mala_Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:14.