WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2011-07-28, 14:36   #3691
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomo¶ci: 8 379
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez liliputkaABC Poka¿ wiadomo¶æ
hej dziewczyny. wlosy wypadaly mi w ilosci nawet do 240sztuk podczas mycia. Przyczyna okazaly sie owsiki. Moja dermatolog zapisala mi wcierke, nazwala to "mikstura drazniaca". Po 3 dniach uzywania preparatu 2 razy dziennie wypadanie ograniczylo sie do uwaga 60 sztuk. Tak dla ciekawostki z moich zapiskow (pierwsza liczba to po 1 myciu, druga po drugim):
21.07 --240(100:140)
24.07 --60(35:25)
26.07 --50(20:30)
28.07 --40(20:20) czyli zahamowanie wypadania o 83%
Wlasciwie nie wiem, po co to napisalam, bo moje pytanie jest zupelnie inne sklad tej wcierki wyglada tak:
Hydrocortisoni 1,0
Tinct. Capsici 1,0
Tinct Chinae 1,0
Ol. Lavanduale XV guttae
Spir Vini 70% 100,0

Powiedzcie, ktory skladnik mogl mi tak spektakularnie pomoc? Mozecie przetlumaczyc mi te lacinskie nazwy? Nie rozumiem tu za wiele Pozdrawiam
pierwsze to hydrokortyzon, steroid/hormon... poczytaj np. tutaj:
http://www.atopowe-zapalenie.pl/atopedia/Hydrokortyzon
te dwa tinct to nie wiem co to... jakies ekstrakty? potem lawendowy olejek i spirytus. to wlasnie hydrokortyzon podzialal, ale glownie dlatego pewnie, ze u ciebie przyczyna byly owsiki. kremy z hydrokortyzonem mi pomagaly przy ostrych wysypkach alergicznych...
cloche jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-07-30, 21:12   #3692
Malgorzatka21
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Przemy¶l
Wiadomo¶ci: 826
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

A ja zrobi³am sobie badanie krwi na obecno¶æ grzybów dro¿dzopodobnych, zw³aszcza Candida.
Oczywi¶cie wysz³o wszystko w porz±dku, czyli nie posiadam w organi¿mie ¿adnych szkodliwych grzybów.

Tak wiêc, skoro wyeliminowa³am wszystkie przyczyny wypadania w³osów , to zosta³ tylko ten ³upie¿ t³usty.
Mia³am ju¿ umawiaæ siê na wizyte do dermatologa, ale obawiam siê, ¿e dostane jakie¶ wcierki i po nich tylko powypadaja mi w³osy, a nic pozytywnego sie nie stanie.
Jak dawniej zreszt±...
I tak no kurcze boje sie tego wcierania czy co¶.

Mo¿e dziewczyny orientujecie siê, czy jakie¶ skuteczne p³ukanki s± na ten ³upie¿ t³usty?
Mo¿e p³ukanki z piwa pomog³yby co¶...

U mnie ³upie¿ t³usty objawia siê no przet³uszczaniem siê w³osów ( obecnie myjê co 3 dni), oraz tym, ¿e po umyciu zw³aszcza, jak podrapie siê w g³owê to za paznokciami zostaje mi taka ¿ó³tawa ma¼.
Malgorzatka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-07-30, 22:01   #3693
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomo¶ci: 8 379
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

hmmm... a jakie przyczyny ma lupiez tlusty? moze by trzeba z tej strony zaczac...
i byc moze dobrze by bylo w miedzyczasie myc lagodnymi szamponami (ale takimi, ktore poradza sobie ze zmyciem sebum) - ale za to czesciej... zeby skora glowy nie zdazyla sie zbytnio obtluszczyc, zeby mogla oddychac... czego uzywasz teraz do mycia? i jak wygladaja wlosy po pierwszym, drugim i trzecim dniu?

tutaj co nieco na temat:
http://www.biomedical.pl/uroda/lupiez-tlusty-584.html
oczywiscie to nie jedyna strona na temat...

Edytowane przez cloche
Czas edycji: 2011-07-30 o 22:10
cloche jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-07-30, 22:17   #3694
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 3 533
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Wa¿ne ¿eby nie stosowaæ szamponów dla dzieci, bo one nie usuwaj± sebum wcale. Spróbuj z Bia³ego Jelenia do t³ustej skóry g³owy mo¿e? A mo¿e peeling skóry g³owy? Tylko w³osy mog± po peelingu lecieæ...
__________________
blair witch jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-07-31, 10:34   #3695
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Ma³gorzatko21, kup sobie szampon Selsun blue oraz olejek z drzewa herbacianego, dodawaj do tego szamponu po kilka kropli i ciup na g³owê, myj dok³adnie ca³± skórê g³owy, ka¿dy zakamarek, zw³aszcza miejsca przy uszach.

Kup sobie zio³a: pokrzywê, sza³wiê, skrzyp mo¿e chmiel, mo¿e byæ te¿ rozmaryn i tymianek i do zaparzonej p³ukanki dodawaj kolka kropli olejków: z drzewa herbacianego, mo¿esz te¿ dodaæ po 2 krople olejków: lawendowego, tymiankowego, rozmarynowego. Wymieszaj wszytko i dok³adnie sp³ucz skórê g³owy.

Mo¿e warto zastanowiæ siê ad wierzbownic± do picia? Tylko nie wiem, jak± masz skórê na twarzy/ciele - bo wierzbownica mo¿e bardzo wysuszyæ.

Pozdrawiam
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-07-31, 15:12   #3696
dodaja
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 14 018
GG do dodaja
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Witam dziewczyny

Podobnie jak i Wam, strasznie wypadaj± mi w³osy. Nigdy nie mia³am burzy loków ani te¿ baaardzo gêstych w³osów, aczkolwiek da³o siê spokojnie zaple¶æ francuza i przede wszystkim w³osy mia³am zdrowe.

Tak naprawdê ju¿ nie pamiêtam kiedy zaczê³y siê moje problemy z w³osami. Zaczyna³y wypadaæ coraz mocniej i mocniej. Wypróbowa³am oczywi¶cie mnóstwo sepcyfików, tabletek i masek i efekt bardzo marny. W maju tego roku posz³am w koncu do dermatologa. Badania krwi w porz±dku, tarczyca równie¿. OB mam podwy¿szone, ale nie wiem co dalej z tym robiæ, bo ani lekarz ogólny ani dermatolog nie chc± mi daæ skierowania na badania I tutaj pierwsze pytanie. Jakie badanie zrobiæ ¿eby sprawdziæ czemu OB jest tak wysokie?

Dermatolog przepisa³a mi 30 zastrzyków witaminy B6, do tego zincas forte (2 tabletki na noc) plus kwas foliowy 5mg, dwa razy dziennie po jednej. Ju¿ jestem po kuracji zastrzykami i szczerze powiem, ¿e odrostów trochê jest, ale w³osy dalej "lec±" jak lecia³y Jestem ju¿ tym wszystkim pod³amana. Jest ich mnóstwo na poduszce, jak myjê w³osy to odp³yw zatkany. Nie wspominaj±c o tym, ¿e jak ide czy nawet siedzê, to one poporstu mi spadaj± na rêce czy te¿ pod³ogê.

Obecnie dalej biorê zincas forte i kwas foliowy. Do tego wcieram seboradin niger. Nigdy w³osów nie farbowa³am i nie prostowa³am. Suszarkê u¿ywam baaaardzo rzadko i okazjonalnie.

Jutro wybieram siê na kolejn± wizytê do dermatolog. Zobaczymy co mi doradzi, ale ju¿ przestaje wierzyæ, ¿e cokolwiek jest w stanie mi pomóc
dodaja jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-07-31, 17:42   #3697
Malgorzatka21
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Przemy¶l
Wiadomo¶ci: 826
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez cloche Poka¿ wiadomo¶æ
hmmm... a jakie przyczyny ma lupiez tlusty? moze by trzeba z tej strony zaczac...
i byc moze dobrze by bylo w miedzyczasie myc lagodnymi szamponami (ale takimi, ktore poradza sobie ze zmyciem sebum) - ale za to czesciej... zeby skora glowy nie zdazyla sie zbytnio obtluszczyc, zeby mogla oddychac... czego uzywasz teraz do mycia? i jak wygladaja wlosy po pierwszym, drugim i trzecim dniu?

tutaj co nieco na temat:
http://www.biomedical.pl/uroda/lupiez-tlusty-584.html
oczywiscie to nie jedyna strona na temat...
Przyczyn± ³upie¿u t³ustego to u mnie raczej s± zaburzenia hormonalne.
£adnie mi siê to wszystko uk³ada, od oko³o 2 lat zaczê³y siê u mnie problemy z miesi±czkowaniem, a po jakim¶ czasie no niestety zaczê³y bardzo wypadac w³osy. Dodatkowo w tamtym czasie by³am no pod wp³ywem d³ugotrwa³ego stresu i dlatego to wszystko tak siê potoczy³o.
Co¿, na te zaburzenia hormonalne przyjmowa³am leki. Podczas ich brania miesi±czka wystêpowa³a normalnie. Ale wiadomo, leki przesta³am braæ ( nie bêde ich za¿ywaæ ca³e ¿ycie) no i od nowa nie mogê dostaæ okresu. Znaczy co¶ tam by³o, ale to takie nijakie.
A nie chcê dalej braæ tych tabletek, no tych czy innych.

U¿ywam teraz szamponu Joanna z Apteczki babuni-tymianek z tatarakiem- do w³osów z ³upie¿em.
No i musze powiedzieæ, ¿e tych w³osów podczas mycia wypada naprawde mniej. I mo¿e nie chce zapeszaæ ale tak jakby utrzymywala siê tendencja spadkowa tych wypadaj±cych w³osow.
Ogólnie w³osy mam do¶æ puszyste, ale takie sianowate.
Pierwszego i drugiego dnia po myciu, s± puszyste i ok, trzeciego dnia to ju¿ bardziej przet³uszczone.No i wtedy je myjê.

---------- Dopisano o 18:37 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

Cytat:
Napisane przez blair witch Poka¿ wiadomo¶æ
Wa¿ne ¿eby nie stosowaæ szamponów dla dzieci, bo one nie usuwaj± sebum wcale. Spróbuj z Bia³ego Jelenia do t³ustej skóry g³owy mo¿e? A mo¿e peeling skóry g³owy? Tylko w³osy mog± po peelingu lecieæ...
Tak, ja wiem, aby nie u¿ywaæ szamponów dla dzieci . Ten bia³y jeleñ moze spróbuje, ale peeling to chyba nie bardzo .
Jak po peelingu w³osy mog± wypadaæ bardziej-to ja nie zaryzykuje jednak. Przynajmniej póki co.
Ale dziêkujê bardzo za odpowied¼.

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Ma³gorzatko21, kup sobie szampon Selsun blue oraz olejek z drzewa herbacianego, dodawaj do tego szamponu po kilka kropli i ciup na g³owê, myj dok³adnie ca³± skórê g³owy, ka¿dy zakamarek, zw³aszcza miejsca przy uszach.

Kup sobie zio³a: pokrzywê, sza³wiê, skrzyp mo¿e chmiel, mo¿e byæ te¿ rozmaryn i tymianek i do zaparzonej p³ukanki dodawaj kolka kropli olejków: z drzewa herbacianego, mo¿esz te¿ dodaæ po 2 krople olejków: lawendowego, tymiankowego, rozmarynowego. Wymieszaj wszytko i dok³adnie sp³ucz skórê g³owy.

Mo¿e warto zastanowiæ siê ad wierzbownic± do picia? Tylko nie wiem, jak± masz skórê na twarzy/ciele - bo wierzbownica mo¿e bardzo wysuszyæ.

Pozdrawiam
Kurcze, dziekuje za tak dok³adne rozpisanie wszystkiego.
Ogólnie skórê mam raczej taka such±.

A czy po takich p³ukankach mo¿na siê pozbyæ tego ³upie¿u?

W³a¶nie mi zale¿y bardzo na p³ukankach...
Wcze¶niej mia³am do wcierania ró¿ne rzeczy i po nich to tylko w³osy traci³am no bardzo bardzo. Dlatego chcia³abym tak delikatnie jako¶ do tego podej¶æ.
Malgorzatka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-07-31, 18:52   #3698
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomo¶ci: 8 379
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

dodaja, podwyzszone OB o ile mialas? podobno to normalne w ktoryms tam dniu cyklu, a skoro z tarczyca wszystko w porzadku (bo o problemach z nia moze swiadczyc wlasnie podwyzszone OB), to na hormonach lekarze nie chcieli sie wiecej skupiac... chyba... procz tego podwyzszone OB moze wynikac ze stanow zapalnych w ogranizmie, chorob reumatycznych czy problemow z watroba... i bialaczki... chyba to wszystko lekarze tez wykluczyli? chyba ze poziom nie byl w ogole niepokojacy i po prostu tu olali.
zastanawia mnie jednak, ze poza tym wyniki mialas dobre, a oni cie faszeruja kwasem foliowym... i zastrzykami... hmm... fakt, kwas foliowy ma poprawic wchlanialnosc zelaza (niedobory bardzo czesto prowadza do wypadania wlosow) i poziom hemoglobiny, ale najwyrazniej u ciebie nie to bylo problemem.
a zdiagnozowali chociaz, jaki to rodzaj "lysienia" jest? czy wszedzie tak samo, czy plackami, czy tak jak to u facetow - na czubie?
informuj, co derma powie. sama jestem ciekawa...

Malgorzatka21, a wiesz dokladnie, ktore hormony sa nie w normie? bo mozna niektorymi ziolkami od wewnatrz troche uregulowac gospodarke hormonalna. tak jak Maria221 pisala, wierzbownica jest przykladem. tylko ze ona moze wysuszyc... a te ziolka to koniecznie sprobuj, wcierki fajna sprawa
cloche jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-07-31, 20:47   #3699
dodaja
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 14 018
GG do dodaja
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez cloche Poka¿ wiadomo¶æ
dodaja[SIZE=2][FONT=Verdana], podwyzszone OB o ile mialas? podobno to normalne w ktoryms tam dniu cyklu, a skoro z tarczyca wszystko w porzadku (bo o problemach z nia moze swiadczyc wlasnie podwyzszone OB), to na hormonach lekarze nie chcieli sie wiecej skupiac... chyba... procz tego podwyzszone OB moze wynikac ze stanow zapalnych w ogranizmie, chorob reumatycznych czy problemow z watroba... i bialaczki... chyba to wszystko lekarze tez wykluczyli? chyba ze poziom nie byl w ogole niepokojacy i po prostu tu olali.
zastanawia mnie jednak, ze poza tym wyniki mialas dobre, a oni cie faszeruja kwasem foliowym... i zastrzykami... hmm... fakt, kwas foliowy ma poprawic wchlanialnosc zelaza (niedobory bardzo czesto prowadza do wypadania wlosow) i poziom hemoglobiny, ale najwyrazniej u ciebie nie to bylo problemem.
a zdiagnozowali chociaz, jaki to rodzaj "lysienia" jest? czy wszedzie tak samo, czy plackami, czy tak jak to u facetow - na czubie?
informuj, co derma powie. sama jestem ciekawa...
Tak naprawdê to oni z tym OB nic konkretnego nie zrobili i to mnie martwi. O skierowanie doprosiæ siê nie mogê, dlatego te¿ chcê zrobiæ co¶ w tym kierunku, sama.
OB wysz³o mi 36, a norma, któr± pokazali to do 10

Wiêcej badañ robionych nie mia³am. U poprzedniej dermatolog chcia³a mi tylko daæ silicê i szampon apteczny i tyle. Poziom polskiej s³u¿by zdrowia jest naprawdê kiepski i bardzo nad tym ubolewam.

Co do ³ysienia, to nie powiedzia³a mi jaki to jest typ, tylko powiedzia³a, ¿e jest ¼le, ¿e jest widoczna bardzo du¿a utrata w³osów. Tyle.

Jutro dam znaæ co mi powiedzia³a.
dodaja jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-07-31, 21:03   #3700
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomo¶ci: 8 379
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

pociesze cie ja w niemczech i mi dermatolog zadnych badan nie zrobila. nawet glupiej morfologii... ale moze morfologie robia glownie, zeby sprawdzic poziom zelaza, a ja mam go bardzo duzo, hemoglobina przy gornej granicy... wiem, bo co jakis czas oddaje krew.
mimo wszystko wlosy leca, zrobily sie duzo ciensze, przeswity mam na czubie... a derma mi kazala brac kapsulki (kuracja 3miesieczna kosztuje 80 euro) i wcierac jakis preparat codziennie (100ml kosztuje 15 euro...). i tak przez pol roku. pol roku mija za pare dni. i co z tego, ze cos mi rosnie, jak czub dalej lysy? i kitka jeszcze ciensza, bo tych dlugich w miedzyczasie mi tyle wypadlo, ze nie ma z czego zrobic "fryzury" (bo przeciez z tych paru antenek nic ladnego nie zrobie poki co...).
ciekawa jestem, co mi moja dermatolog powie po tych szesciu miesiacach wydatkow moze w koncu wezmie sie za szukanie przyczyn...
cloche jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-08-01, 00:00   #3701
Malgorzatka21
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Przemy¶l
Wiadomo¶ci: 826
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez cloche Poka¿ wiadomo¶æ
pociesze cie ja w niemczech i mi dermatolog zadnych badan nie zrobila. nawet glupiej morfologii... ale moze morfologie robia glownie, zeby sprawdzic poziom zelaza, a ja mam go bardzo duzo, hemoglobina przy gornej granicy... wiem, bo co jakis czas oddaje krew.
mimo wszystko wlosy leca, zrobily sie duzo ciensze, przeswity mam na czubie... a derma mi kazala brac kapsulki (kuracja 3miesieczna kosztuje 80 euro) i wcierac jakis preparat codziennie (100ml kosztuje 15 euro...). i tak przez pol roku. pol roku mija za pare dni. i co z tego, ze cos mi rosnie, jak czub dalej lysy? i kitka jeszcze ciensza, bo tych dlugich w miedzyczasie mi tyle wypadlo, ze nie ma z czego zrobic "fryzury" (bo przeciez z tych paru antenek nic ladnego nie zrobie poki co...).
ciekawa jestem, co mi moja dermatolog powie po tych szesciu miesiacach wydatkow moze w koncu wezmie sie za szukanie przyczyn...
Hmm cloche, dziêkujê Ci bardzo za odpowiedzi.
Znaczy ja wiem, ¿e mam podwy¿szona prolaktynê. I chyba przez ni± nie mogê dostaæ miesi±czki.
Prolaktynê wysok± maj± kobiety w ci±¿y i karmi±ce piersi±, dlatego nie maj± okresu. No ale za to maj± piêkne w³osy. Czyli ta moja prolaktyna powinna raczej dzia³aæ na korzy¶æ mnie, znaczy w³osom.
Z tego co wiem, to mog³abym mieæ ciut wiêcej estradiolu, mam go w dolnej granicy.
No i podobno mam zaburzone proporcje miêdzy LH i FSH, ale na tymi hormonami, to ¿aden lekarz siê nie zaj±³ gdy¿, ka¿dy machn±³ rêk±, ¿e niby ujdzie i abym tym siê nie martwi³a.
A ta prolaktyna to taki hormon, który podwy¿sza siê podczas np. nieprzespanych nocy czy stresu.
Ja dlatego staram siê wysypiac i k³a¶æ siê wcze¶niej spaæ, no czasami mi to nie wychodzi ( tak jak dzi¶ hehe).

Cloche, no a nie masz ¿adnych zaburzen hormonalnych ?
Je¶li wypadaj± Ci w³osy tak g³ownie z czubka g³owy to mo¿e to to ³ysienie androgenowe?

Mnie wypadaj± chyba równomiernie, ale po bokach g³owy widac do¶æ spore przerzedzenie.

Edytowane przez Malgorzatka21
Czas edycji: 2011-08-01 o 00:11
Malgorzatka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-01, 07:48   #3702
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomo¶ci: 24 494
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

by³am u dermatolog, powiedzia³a ¿e albo stres albo po tabletkach jednak i ¿e ogólnie os³abione
wyniki mam ok

przepisa³a mi witaminy do ³ykania i p³yn robiony do wcierania w skórê g³owy
za miesi±c mam i¶æ do kontroli
T'ai jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-08-01, 08:22   #3703
dodaja
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 14 018
GG do dodaja
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez cloche Poka¿ wiadomo¶æ
pociesze cie ja w niemczech i mi dermatolog zadnych badan nie zrobila. nawet glupiej morfologii... ale moze morfologie robia glownie, zeby sprawdzic poziom zelaza, a ja mam go bardzo duzo, hemoglobina przy gornej granicy... wiem, bo co jakis czas oddaje krew.
mimo wszystko wlosy leca, zrobily sie duzo ciensze, przeswity mam na czubie... a derma mi kazala brac kapsulki (kuracja 3miesieczna kosztuje 80 euro) i wcierac jakis preparat codziennie (100ml kosztuje 15 euro...). i tak przez pol roku. pol roku mija za pare dni. i co z tego, ze cos mi rosnie, jak czub dalej lysy? i kitka jeszcze ciensza, bo tych dlugich w miedzyczasie mi tyle wypadlo, ze nie ma z czego zrobic "fryzury" (bo przeciez z tych paru antenek nic ladnego nie zrobie poki co...).
ciekawa jestem, co mi moja dermatolog powie po tych szesciu miesiacach wydatkow moze w koncu wezmie sie za szukanie przyczyn...
I to siê nazywa leczenie? Koszmar jaki¶.

Ja dzi¶ siê ju¿ nie dosta³am do dermatologa, bo czeka³am w innej kolejce zbyt d³ugo
dodaja jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-08-01, 13:34   #3704
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 18 154
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Puk puk Mo¿na???

Do³±czê do Was, w kupie ra¼niej

Od czego by tu zacz±æ
mo¿e jednak od ¿elaza (cholernik jeden) od 2 lat mam stwierdzony niedobór ferrytyny, a w³a¶ciwie to prawie ca³kowity brak, bo wska¼nik 18, to jak nazwa³ mój lekarz hematolog, w³a¶ciwie nic, "0"...
no nic po leczeniu ok 6miesiêcy wzros³o do 30 i stoi...

jednak przestrzegam nie dajcie siê zwie¶æ pozorom
u mnie wska¼nik ¿elaza (tego co robi siê w zwyk³ej morfologii) wyszed³ w normie i to b.dobrej, a hemoglobinê te¿ mam w górnej granicy
wiêc dla pewno¶ci zróbcie sobie poziom ferrytyny
jednak w³osy mi nie wypada³y z powodu niskiego ¿elaza (zaznaczam to tylko dlatego, ¿e ostatnio o tym pisa³y¶cie)

Wpad³am jednak w kwietniu tego roku na wspania³y pomys³ schudniêcia, plan mia³am taki ¿e schudnê ok 12-14kg na diecie dukan,
chud³o mi siê wspaniale, po 1,5 miesi±ca diety schud³am 11kg, jednak zacz±³ mi dolegaæ ¿o³±dek i postanowi³am przerwaæ dietê.
Po kolejnym miesi±cu ju¿ tak u mnie fajnie nie by³o
wiadomo w³osy na wszelkie zmiany w organizmie reaguj± z opó¼nieniem,
u mnie zaczê³y wychodziæ gar¶ciami
sypi± siê przy chodzeniu, czesaniu, na poduszkê i po k±pieli zostaje dywanik w wannie
koszmar s± teraz cienkie, matowe.
W³a¶ciwie gubiê je na ca³ej g³owie, wiêc jest to z pewno¶ci± reakcja na dietê.
By³am w zesz³y poniedzia³ek u dermatologa (z kompletem badañ, które wysz³y ok i USG)
dosta³am do stosowania zewnêtrznie robion± w aptece wcierkê
a do ³ykania ¿elazo (tardyferon Fol), cynk (zincas forte), najmocniejsz± vit E 400mg i biotebal 5
17 sierpnia idê do kontroli, mam nadziejê na choæ umiarkowan± poprawê
17 wrze¶nia wychodzê za m±¿ i mam nadziejê, ¿e ³ysa nie bêdê
__________________
Figarro Scent Stories - pisze siê o perfumach ....troszkê www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam siê

Edytowane przez Figarro
Czas edycji: 2011-08-01 o 13:44
Figarro jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-08-01, 19:36   #3705
magdziaS
Podró¿niczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomo¶ci: 9 398
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Zrobi³am dzisiaj zakupy poniewa¿ u¿ywany przeze mnie Merz skoñczy³ siê i tym razem siêgnê³am po Revalid. Zobaczymy, co bêdzie bo Merz do najgorszych nie nale¿a³. Kupi³am te¿ Seboren do wcierania i za namow± znajomej i farmaceutki szampon Catsy Healing. W zwi±zku z tym pytanie, czy która¶ z Was go stosowa³a ? Te¿ mam problemy z ³upie¿em t³ustym i ponoæ jest to dobra alternatywa ?
Ogólnie mój bilans po prawie pó³toramiesiêcznym leczeniu g³ównie farmaceutykami wspomaganymi specyfikami od zewn±trz przynosi ¶rednie rezultaty, ale w³osy nie wypadaj± ju¿ tak drastycznie jak 3 m-ce temu, tfu tfu ¿eby to siê utrzyma³o. Choæ najgorsza jest teraz walka o to by w³osy w ogóle zaczê³y odrastaæ.
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-08-01, 20:35   #3706
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomo¶ci: 8 379
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Malgorzatka21 Poka¿ wiadomo¶æ
Hmm cloche, dziêkujê Ci bardzo za odpowiedzi.
Znaczy ja wiem, ¿e mam podwy¿szona prolaktynê. I chyba przez ni± nie mogê dostaæ miesi±czki.
Prolaktynê wysok± maj± kobiety w ci±¿y i karmi±ce piersi±, dlatego nie maj± okresu. No ale za to maj± piêkne w³osy. Czyli ta moja prolaktyna powinna raczej dzia³aæ na korzy¶æ mnie, znaczy w³osom.
Z tego co wiem, to mog³abym mieæ ciut wiêcej estradiolu, mam go w dolnej granicy.
No i podobno mam zaburzone proporcje miêdzy LH i FSH, ale na tymi hormonami, to ¿aden lekarz siê nie zaj±³ gdy¿, ka¿dy machn±³ rêk±, ¿e niby ujdzie i abym tym siê nie martwi³a.
A ta prolaktyna to taki hormon, który podwy¿sza siê podczas np. nieprzespanych nocy czy stresu.
Ja dlatego staram siê wysypiac i k³a¶æ siê wcze¶niej spaæ, no czasami mi to nie wychodzi ( tak jak dzi¶ hehe).

Cloche, no a nie masz ¿adnych zaburzen hormonalnych ?
Je¶li wypadaj± Ci w³osy tak g³ownie z czubka g³owy to mo¿e to to ³ysienie androgenowe?

Mnie wypadaj± chyba równomiernie, ale po bokach g³owy widac do¶æ spore przerzedzenie.
oj stres... latwo powiedziec "unikaj stresu" dzisiaj malo co nie zamordowalam przynajmniej pieciu ludzi w pracy, tak mnie wkurzyli...
co mi pomagalo w stresujacych okresach to ziolowe tabletki - przed snem walerian+chmiel (taka kombinacja jest w wiekszosci nieuzalezniajacych drazetek pomagajacych zasnac), a na dzien, jak trzeba bylo byc odpornym na stres i nie przejmowac sie na zapas, to kapsulki z dziurawcem. nie jakas herbatka, tylko ekstrakt w duzej dawce na dziurawcu zdawalam wiekszosc egzaminow. tylko nie wolno po tym na slonce i pigulki anty moga nie podzialac
aha, a co do mnie, to owszem... przypuszczam, ze hormony skopane. i jak mnie derma nie posle na te badania, to sobie sama pojde gdzies zrobic, zaplace. podejrzewam, ze u mnie hormony i inne faktory doprowadzily do tego, ze ogolnie mi wszedzie wlosy wypadaja. i to, co biore, pomoglo czesciowo na to wypadanie na reszcie glowy, a czub czeka na regulacje hormonow


---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

Cytat:
Napisane przez dodaja Poka¿ wiadomo¶æ
I to siê nazywa leczenie? Koszmar jaki¶.

Ja dzi¶ siê ju¿ nie dosta³am do dermatologa, bo czeka³am w innej kolejce zbyt d³ugo
ach te kolejki a co do mojego "leczenia", to mam nadzieje, ze moja derma "przesiewa" w ten sposob pacjentow. bo wiekszosc przychodzi na przyklad z tym problemem z powodu wlasnego zaniedbania. i te kapsulki co biore, podobno wiekszosci pomaga. wiec jesli w ten sposob zadowoli sie 90% pacjentow, to czemu nie... ale "leczeniem" tego nie mozna nazwac. sprobuje sie wybrac pod koniec sierpnia do niej i zobaczymy co wymysli

Edytowane przez cloche
Czas edycji: 2011-08-01 o 20:30
cloche jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-08-01, 20:50   #3707
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomo¶ci: 24 494
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

na ³upie¿ i podra¿nion± skórê poleci³a mi szampon dermena plus - nawet pomaga
T'ai jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-08-01, 21:08   #3708
angelina_
Przyczajenie
 
Avatar angelina_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 26
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Do liliputkaABC:
Hydrocortisoni 1,0
Tinct. Capsici 1,0
Tinct Chinae 1,0
Ol. Lavanduale XV guttae
Spir Vini 70% 100,0

1. Hydrokortyzon - tak jak pisa³y dziewczyn to uzale¿niaj±cy steryd, hmm my¶lê, ¿e on móg³ zwalczyæ stan zapalny.
2. Nalewka z pieprzu tureckiego (nalewka z pieprzowca) zawiera rozgrzewaj±c± kapsaicynê, która dodatkowo mo¿e te¿ powodowaæ ³uszczenie.
3. Nalewka z chinowca (pamiêtasz co dawa³ Sta¶ gdy mia³ malariê? w³a¶nie chininê...) - wchodzi w sk³ad np szamponów z chinin± KLORANE. Pobudza cebulki, mikrokr±¿enie, ogólnie dobry sk³adnik.
4. 15 kropli olejku eter. lawendowego.
5. Spirytus 96 i do rozcieñczenia woda.

Bardzo zaintrygowa³a mnie zale¿no¶æ miêdzy owsikami a wypadaniem w³osów...

Do Ma³gorzatka21 ja te¿ niestety mam ogromne problemy z wypadaniem... W³osy na koñcach mia³am suche, a skalp okropnie swêdzia³ a za paznokciami mia³am ¿ó³ty ³upie¿, taki maziowaty. Kupi³am wiêc Nizoral i nie pomaga³ mimo regularno¶ci i staranno¶ci, nastêpnie Ketoxin forte i te¿ nic, potem kupi³am Johnson Baby, mówiê mo¿e co¶ delikatnego i by³o jeszcze gorzej... Chodzi³am od dermatologa do dermatologa i nic. Ka¿dy ogl±da³ ma pani sporo w³osów, czego pani od nas chce :| jeden przepisa³ jaki¶ r-r spirytusowy z hydrokortyzonem i rezorcynolem ale ¿eby to co¶ da³o nic a nic, jeszcze zaostrzy³o swêdzenie. a¿ wreszcie trafi³am do do¶æ dobrej kobiety, która mój skalp obejrza³a przez lupê, w grubych okularach cm po cm dok³adnie, powoli i d³ugo. Diagnoza to ³ojotokowe zapalenie skóry g³owy. Ciê¿ki orzech do zgryzienia - pomy¶la³am, ale grzecznie wykupi³am Alpicort do wcierania i do mycia w³osów Pirolam. Efekty... Jakie efekty Nie wydajê mi siê, ¿eby to lub to cokolwiek da³o. Po Pirolamie ju¿ sama kupi³am sobie szampon i emulsjê Clarsebic, której importerem by³a firma JELFA (obecnie ju¿ nie do kupienia), wysusza³a, ale czy pomog³a? Nie bardzo. Jedyne efekty jakie zobaczy³am to po stosowaniu szamponu Vichy Dercos do ³upie¿u t³ustego i La Roche Kerium te¿ do t³ustego. Niestety w³oski szybciutko siê przyzwyczajaj±... Dalej szukam sposobu na ³zs/³upie¿ t³usty czy co ja tam mam i na to straszne wypadanie Plus dobrego dermatologa...
__________________
[reebok_b]817936[/reebok_b] SPORT


Przed snem liczê barany w po przebudzeniu muszê siê liczyæ z baranami
angelina_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-08-01, 21:17   #3709
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomo¶ci: 8 379
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Figarro Poka¿ wiadomo¶æ
Puk puk Mo¿na???
jednak przestrzegam nie dajcie siê zwie¶æ pozorom
u mnie wska¼nik ¿elaza (tego co robi siê w zwyk³ej morfologii) wyszed³ w normie i to b.dobrej, a hemoglobinê te¿ mam w górnej granicy
wiêc dla pewno¶ci zróbcie sobie poziom ferrytyny
ja sama nie wiem, czego mam ile... przy oddawaniu krwi sprawdzaja. i kaza mi zawsze duuuuzo wody pic, zanim mi wbija rure, bo mam gesta krew. bardzo ciemna jest, cala kupa hemoglobiny. jak sie ma ferrytyna do tego, to nie mam pojecia...
w ogole tak czytam o tej ferrytynie i juz sama nie wiem, o czym ona swiadczy... szczegolnie, jesli zelaza i hemoglobiny ma sie pod dostatkiem... nie moge polaczyc faktow
a co do dukana, to masz na mysli, ze ci wlosy polecialy, bo "przebialkowalas" organizm, niedowitaminizowalas, czy w ogole za malo jadlas? jak sie ma dukan do wlosow wlasnie? ogolnie mnie przerazil fakt, ze nie moge jesc warzyw i owocow (przynajmniej na poczatku). ja nie potrafie bez nich zyc
cloche jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-01, 21:20   #3710
dodaja
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 14 018
GG do dodaja
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez cloche Poka¿ wiadomo¶æ
ja sama nie wiem, czego mam ile... przy oddawaniu krwi sprawdzaja. i kaza mi zawsze duuuuzo wody pic, zanim mi wbija rure, bo mam gesta krew. bardzo ciemna jest, cala kupa hemoglobiny. jak sie ma ferrytyna do tego, to nie mam pojecia...
w ogole tak czytam o tej ferrytynie i juz sama nie wiem, o czym ona swiadczy... szczegolnie, jesli zelaza i hemoglobiny ma sie pod dostatkiem... nie moge polaczyc faktow
a co do dukana, to masz na mysli, ze ci wlosy polecialy, bo "przebialkowalas" organizm, niedowitaminizowalas, czy w ogole za malo jadlas? jak sie ma dukan do wlosow wlasnie? ogolnie mnie przerazil fakt, ze nie moge jesc warzyw i owocow (przynajmniej na poczatku). ja nie potrafie bez nich zyc
Z tego co wiem to chodzi o witaminy i potrzebne mikroelementy. South beach o wiele przyjemniejsza Oczywi¶cie pod wzglêdem owoców, warzyw i ogólnie urozmaicenia.
dodaja jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-08-02, 10:48   #3711
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 18 154
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez cloche Poka¿ wiadomo¶æ
ja sama nie wiem, czego mam ile... przy oddawaniu krwi sprawdzaja. i kaza mi zawsze duuuuzo wody pic, zanim mi wbija rure, bo mam gesta krew. bardzo ciemna jest, cala kupa hemoglobiny. jak sie ma ferrytyna do tego, to nie mam pojecia...
w ogole tak czytam o tej ferrytynie i juz sama nie wiem, o czym ona swiadczy... szczegolnie, jesli zelaza i hemoglobiny ma sie pod dostatkiem... nie moge polaczyc faktow
a co do dukana, to masz na mysli, ze ci wlosy polecialy, bo "przebialkowalas" organizm, niedowitaminizowalas, czy w ogole za malo jadlas? jak sie ma dukan do wlosow wlasnie? ogolnie mnie przerazil fakt, ze nie moge jesc warzyw i owocow (przynajmniej na poczatku). ja nie potrafie bez nich zyc
Kiedy¶ te¿ mia³am ciemn± i gêst±,
teraz mam bardzo jasn± i niestety rzadk±
trafi³am do hematologa, bo mia³am problemy z krzepniêciem krwi, siñce itp sprawy
dr jak tylko mnie zobaczy³a i sobie ogl±dnê³a, kaza³a zbadaæ poziom ferrytyny (wcze¶niej mia³am robion± tylko morfologiê i hormony tarczycy)
i przyj¶æ do kontroli za miesi±c z wynikami, ale ju¿ "w ciemno" przepisa³a mi ¿elazo do ³ykania.
samego poziomu zwyk³ego ¿elaza nawet nie kaza³a robiæ.

to zwyk³e mia³am robione po raz pierwszy w³a¶nie w ostatniej morfologii wysz³o ok

Ferrytyna, to ¿elazo, które nasz organizm "magazynuje", na zapas
jego brak mo¿e powodowaæ problemy z krzepniêciem, z³e samopoczucie, omdlenia, apatiê, mog± wypadaæ równie¿ w³osy
__________________
Figarro Scent Stories - pisze siê o perfumach ....troszkê www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam siê
Figarro jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-08-02, 10:57   #3712
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomo¶ci: 11 297
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Figarku, ja te¿ mam bardzo ma³o ferrytyny i po tardyferonie fol wzros³a mi w ci±gu 5 miesiêcy 5-krotnie a startowa³am z 9. Z tego co czyta³am to przy poziomie 40 ferrytyny w³osy powinny przestaæ wypadaæ, a przy 70 odrastaæ.
__________________



Edytowane przez Contax
Czas edycji: 2011-08-02 o 10:58
Contax jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-08-02, 11:07   #3713
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 18 154
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Contax Poka¿ wiadomo¶æ
Figarku, ja te¿ mam bardzo ma³o ferrytyny i po tardyferonie fol wzros³a mi w ci±gu 5 miesiêcy 5-krotnie a startowa³am z 9. Z tego co czyta³am to przy poziomie 40 ferrytyny w³osy powinny przestaæ wypadaæ, a przy 70 odrastaæ.
nooo,
to jeszcze troszkê mi zosta³o
Contax Ka¶, ju¿ tak 2 lata nie mogê podskoczyæ z ferrytyn± (choæ wcze¶niej przyjmowa³am Ferrum, ale to jeden czort jest), jednak musia³am robiæ przerwy w kuracji, bo ¿elazo ¼le na jelita z kolei dzia³a
i tak w ko³o

ale w³osy w tym czasie mi nie wypada³y,
teraz zaczê³y, po diecie, a mo¿e to wszystko razem ma wp³yw,
zobaczymy czy bêdzie poprawa jak wybiorê wszystkie przepisane tabletki, oby
__________________
Figarro Scent Stories - pisze siê o perfumach ....troszkê www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam siê
Figarro jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-08-02, 11:22   #3714
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomo¶ci: 11 297
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Figarro Poka¿ wiadomo¶æ
nooo,
to jeszcze troszkê mi zosta³o
Contax Ka¶, ju¿ tak 2 lata nie mogê podskoczyæ z ferrytyn± (choæ wcze¶niej przyjmowa³am Ferrum, ale to jeden czort jest), jednak musia³am robiæ przerwy w kuracji, bo ¿elazo ¼le na jelita z kolei dzia³a
i tak w ko³o

ale w³osy w tym czasie mi nie wypada³y,
teraz zaczê³y, po diecie, a mo¿e to wszystko razem ma wp³yw,
zobaczymy czy bêdzie poprawa jak wybiorê wszystkie przepisane tabletki, oby

to mo¿e jakie¶ problemy z wch³anianiem co na to Twój lekarz
my¶la³a¶ o testach na celiakiê sporo ludzi ma j± tylko w fazie utajonej, a wch³anialno¶æ upo¶ledzona

http://www.resmedica.pl/pl/archiwum/zdart6006.html
http://www.nursing.com.pl/Aktualnosc...objawy_83.html
http://zdrowienaj.blogspot.com/2011/...-celiakii.html
__________________



Edytowane przez Contax
Czas edycji: 2011-08-02 o 11:32
Contax jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-08-02, 12:35   #3715
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 18 154
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Contax Poka¿ wiadomo¶æ
to mo¿e jakie¶ problemy z wch³anianiem co na to Twój lekarz
my¶la³a¶ o testach na celiakiê sporo ludzi ma j± tylko w fazie utajonej, a wch³anialno¶æ upo¶ledzona

http://www.resmedica.pl/pl/archiwum/zdart6006.html
http://www.nursing.com.pl/Aktualnosc...objawy_83.html
http://zdrowienaj.blogspot.com/2011/...-celiakii.html
a jako¶ nikt na to nie zwraca³ uwagi
tu mi pasuje tylko ta wra¿liwo¶æ jelit i anemia z niedoboru ¿elaza, oporna na leczenie
jak bêdê na kontroli to zapytam, jednak z tego co wiem, to wiêkszo¶æ osób miewa problemy z jelitami ³ykaj±c ¿elazo.
__________________
Figarro Scent Stories - pisze siê o perfumach ....troszkê www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam siê
Figarro jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-08-02, 12:45   #3716
dodaja
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 14 018
GG do dodaja
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Dziewczyny a myslicie, ¿e przewlek³e zaparcia mog± mieæ co¶ wspólnego z takim strasznym wypadaniem?
dodaja jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-08-02, 14:09   #3717
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomo¶ci: 11 297
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Figarro Poka¿ wiadomo¶æ
a jako¶ nikt na to nie zwraca³ uwagi
tu mi pasuje tylko ta wra¿liwo¶æ jelit i anemia z niedoboru ¿elaza, oporna na leczenie
jak bêdê na kontroli to zapytam, jednak z tego co wiem, to wiêkszo¶æ osób miewa problemy z jelitami ³ykaj±c ¿elazo.
Ja nie mam

Tak tylko zasugerowa³am, bo przy czytaniu ró¿nych publikacji nt. w³osów trafi³am i w³a¶nie na takie. Dlatego najlepiej skonsultuj siê z lekarzem, szczególnie, ¿e u Ciebie tyle to trwa
Czêsto celikania w fazie utajonej nie daje ¿adnych typowych symptomów, poza bólami brzucha sama przymierzam siê to testów ¿eby wykluczyæ albo w porê przej¶æ na dietê.
__________________


Contax jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-08-02, 14:33   #3718
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Figarro Poka¿ wiadomo¶æ
a jako¶ nikt na to nie zwraca³ uwagi
tu mi pasuje tylko ta wra¿liwo¶æ jelit i anemia z niedoboru ¿elaza, oporna na leczenie
jak bêdê na kontroli to zapytam, jednak z tego co wiem, to wiêkszo¶æ osób miewa problemy z jelitami ³ykaj±c ¿elazo.
Ja w³a¶nie siê leczê na to i na to, a wra¿liwo¶æ jelit od pól roku i nikt nie zna przyczyny...ka¿dy lekarz mi wmawia, ¿e to stres
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamiêci legnie rok
Serce mnie nie boli, rêce ci±gle zdolne do po¶wiêceñ s±
Oczy trochê senne, wszystkie moje drogi wiod± w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-08-02, 17:57   #3719
Malgorzatka21
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Przemy¶l
Wiadomo¶ci: 826
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez dodaja Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny a myslicie, ¿e przewlek³e zaparcia mog± mieæ co¶ wspólnego z takim strasznym wypadaniem?
Dobre pytanie...
Ja mam zaparcia chyba tak od pó³ roku.
A moja dieta jak kilka lat temu tak i teraz jest taka sama. Nawet teraz jeszcze bardziej dbam o siebie.
Znaczy ja, na przemian w sumie, to mam czasami i zaparcia i biegunki.
Ale te biegunki s± skutkiem bólu brzucha zwiastuj±cego niby okres.
Z okresem u mnie w sumie teraz to te¿ kiepsko.
Tak¿e ja sama siê w tym motam ju¿.

Czyta³am opinie na temat szamponu zwalczaj±cego ³upie¿ t³usty, i ludzie polecaj± bardzo ten Selsun Blue.
Chyba sama sobie zakupiê go.
Chocia¿ mnie jakby w³osy mniej wypadaj± ni¿ dawniej, bojê siê aby od nowa nie wróci³o to okropne wypadanie.
No, ale teraz to te¿ wypadaj± okropnie.

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

Ogólnie rzecz bior±c, my³am w³osy w sobotê, a dzi¶ ju¿ wtorek. Dzi¶ 3 dzieñ od ostatniego mycia w³osów, a moje k³aki nie s± jeszcze t³uste.
Normalnie nie wiem co siê dzieje...
Równie¿ dosta³am jakby okres, oby siê utrzyma³ te kilka dni...

Napewno zaburzenia hormonalne s± sprawk± tego ca³ego zamieszania...i ³upie¿u t³ustego oczywi¶cie.
Malgorzatka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-08-02, 18:40   #3720
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Ja w³osy myjê codziennie, szampony zmienia³am ju¿ 3 razy i dalej to samo...
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamiêci legnie rok
Serce mnie nie boli, rêce ci±gle zdolne do po¶wiêceñ s±
Oczy trochê senne, wszystkie moje drogi wiod± w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:53.