Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy! - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-04, 19:21   #541
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Mi się wydaje, że to właśnie o androstendion chodzi, tym bardziej, że jest również wymieniony DHEA-S, który także jest androgenem.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 23:33   #542
peola2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7
wypadające włosy, problem na tle hormonalnym

witam, mam problem z włosami, a właściwie z ich nadmiernym wypadaniem, byłam u dermatologa, który po ogólnym wywiadzie, zalecił wizytę u ginekologa, mam 18 lat, nie miesiączkuję regularnie, zdarzało się, że okres nie pojawił się przez 2 miesiące i potem nagle niespodzianka!, ale myślałam, że to nic strasznego, ponieważ dostałam pierwszą miesiączkę stosunkowo późno, a więc sądziłam, że wszystko dopiero się ustabilizuje, ale wystąpił problem z włosami, dodatkowo paznokcie tez nie są w dobrej kondycji i w związku z wizytą u ginekologa, dodam, ze pierwszą w życiu, spodziewam się przepisania mi tabletek na uregulowanie krwawienia i tutaj pojawia się moje pytanie czy przed ich przepisaniem lekarz zleci mi jakieś badania hormonalne? czy po prostu ot tak wypiszę receptę? zależy mi na tym, ażeby upewnić się, a raczej poznać konkretną przyczynę wypadania włosów, bo poleciało mi ich dużo, po to, aby ją wyeliminować, jak myślicie dostanę skierowanie na badania hormonów, a jeśli nie, to czy powinnam się ich domagać? myślę, że na pewno wtedy czułabym się też i lepiej psychicznie, bo powoli cała ta sytuacja zaczyna mnie przerastać...
peola2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 08:10   #543
kami1984
Rozeznanie
 
Avatar kami1984
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 822
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Dziękuję Ci serdecznie.... tyle nad tym myślałam ...
__________________
Coco Chanel Mademoiselle
kami1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 09:04   #544
Karinkaa88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 59
GG do Karinkaa88
Dot.: wypadające włosy, problem na tle hormonalnym

Jeżeli powiesz lekarzowi,że zależy Ci na badaniu hormonów to na pewno da Ci na nie skierowanie, no chyba,że stwierdzi,że jednak nie beda one potrzebne przy braniu tych tabletek.
Mam koleżanke która tez bierze tabletki na uregulowanie okresu ale ona miala problem z jajnikiem i wczesniej miała robione badania hormonalne, ale jeszcze wczesniej była badana ginekologicznie
aa to ze wypadaja Ci włosy to moze byc związane z tym,że regularnie nie miesiączkujesz hmmm ... wydaje mi się,że co innego ma na to wpływ
__________________
05.06.2010 -
04.08.2012
- g. 16:00
Karinkaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 09:24   #545
peola2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7
Dot.: wypadające włosy, problem na tle hormonalnym

generalnie miesiączkę dostałam z 3 lata temu po okresie, w którym schudłam 12 kg, więc zapewne dlatego tak późno, ale dermatolog stwierdził, że od tego raczej włosy mi nie wypadają, bo odchudzanie zakończyłam właśnie 3 lata temu, teraz przytyłam 6 kg, wypadają mi włosy, mam kruche paznokcie, wiec zaczęłam myśleć, że to właśnie te hormony, tak na prawdę obawiam się o te badania, bo słyszałam, że lekarze niechętnie wypisują na nie skierowanie, a prywatnie są drogie, mam jednak nadzieję, że już wkrótce poznam przyczynę wypadania włosów, bo zaczynam mieć kompleksy na tym punkcie...
peola2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 10:40   #546
peola2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7
Dot.: wypadające włosy, problem na tle hormonalnym

Karinka a co Twoim zdaniem innego może mieć wpływ na wypadanie moich włosów? Bo właśnie p.dermatolog powiedziała mi, że najpierw w kierunku ginekologicznym pójdziemy, bo w moim wieku okres powinien byc już regularny. Dodam, że miesiączkę dostałam 3 lata temu, po czasie odchudzania, kiedy waga spadła mi 12 kg, ostatnio przytyłam 6 kg i nie wiem czy to wpływ jakiegoś hormonu? Najlepiej dla mnie będzie przeprowadzić badania, bo tak jak pisałam wcześniej, co jeśli to jednak nie hormony? muszę mieć pewność, bo wpadłam w kompleksy na tle moich włosów... Mam nadzieję, że trafię do dobrego ginekologa, który podejdzie do sprawy fachowo.
peola2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 13:21   #547
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-05, 13:26   #548
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: wypadające włosy, problem na tle hormonalnym

Ja też mam problemy z wypadaniem włosów na tle hormonalnym. U mnie przyczyną są podwyższone androgeny (DHEA-S, androstendion, 17-OHp. i testosteron w górnej granicy). Ja bym radziła najpierw udać się do endokrynologa, bo ginekolodzy zazwyczaj słabo się na hormonach znają. Jeśli byś jednak szła do ginekologa, koniecznie domagaj się skierowania na badania hormonów. Nieprawidłowo dobrane tabletki mogą jeszcze bardziej zaburzyć możliwe nieprawidłowe poziomy hormonów.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 18:48   #549
kiya83
Raczkowanie
 
Avatar kiya83
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 74
Dot.: wypadające włosy, problem na tle hormonalnym

wypadanie wlosow i kiepskie paznokcie to faktycznie dosc powazny objaw dotego nieregularny okres. Tak jak dziewczyny wyzej idz do ginekologa i popros o badanie hormonow, a wczesniej czy robilas juz zwykle wyniki morfologi bo o tym nie pisalas. ja mialam dosc duzy problem w okresie dojrzewania paznokcie odchosdzily mi platkami nie lamaly sie ale i dodatkowo rozwarstwialy dotego czesto mdlalam po wysilku lub sresie. 2 lata odzywiali mnie magnezem i wapniem dotego cos na serducho, nie pamietam juz jak sie nazywalo. teraz mam swiertne paznokcie regularny okres i lsniace wlosy. polecam odwiedzic wszystkich lekarzy jakich ci zasugeruja, a tak dodatkowo kup sobie magnez w ltabletkach i po jednej bierz tak dodatkowo. magnez podobno wzmacnia organizm, jako suplement diety.
kiya83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 19:06   #550
ogolnie
Zakorzenienie
 
Avatar ogolnie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 9 099
Dot.: wypadające włosy, problem na tle hormonalnym

Cytat:
Napisane przez peola2 Pokaż wiadomość
witam, mam problem z włosami, a właściwie z ich nadmiernym wypadaniem, byłam u dermatologa, który po ogólnym wywiadzie, zalecił wizytę u ginekologa, mam 18 lat, nie miesiączkuję regularnie, zdarzało się, że okres nie pojawił się przez 2 miesiące i potem nagle niespodzianka!, ale myślałam, że to nic strasznego, ponieważ dostałam pierwszą miesiączkę stosunkowo późno, a więc sądziłam, że wszystko dopiero się ustabilizuje, ale wystąpił problem z włosami, dodatkowo paznokcie tez nie są w dobrej kondycji i w związku z wizytą u ginekologa, dodam, ze pierwszą w życiu, spodziewam się przepisania mi tabletek na uregulowanie krwawienia i tutaj pojawia się moje pytanie czy przed ich przepisaniem lekarz zleci mi jakieś badania hormonalne? czy po prostu ot tak wypiszę receptę? zależy mi na tym, ażeby upewnić się, a raczej poznać konkretną przyczynę wypadania włosów, bo poleciało mi ich dużo, po to, aby ją wyeliminować, jak myślicie dostanę skierowanie na badania hormonów, a jeśli nie, to czy powinnam się ich domagać? myślę, że na pewno wtedy czułabym się też i lepiej psychicznie, bo powoli cała ta sytuacja zaczyna mnie przerastać...
mi włosy bardzo wypadały jak nabawiłam się drożdżycy przez zażywanie antybiotyków. zresztą, teraz jestem tak wrażliwa , że i bez antybiotyku potrafię ni stąd ni zowąd dostać drożdżaków...a seksu zero, bo i partnera brak
ogolnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 22:09   #551
peola2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7
Dot.: wypadające włosy, problem na tle hormonalnym

gwiazdka93 - bierzesz jakieś tabletki hormonalne z powodu tych androgenów? jeśli tak to napisz mi proszę co i jak, tzn czy musisz cały czas je brać?

kiya83 - dajesz mi nadzieję, że moje włosy wrócą do swej dobrej kondycji, denerwuje mnie to, że mając 18 lat nigdy włosów nie farbowałam, zero pasemek, szamponetek czy farb, prostownicy tez nie używałam, suszarkę rzadko, a włosy lecą i lecą, natomiast patrząc na to co moje koleżanki robią z włosami nie mogę się nadziwić, dlaczego ja mam taki właśnie problem?
co do badań krwi, ostatnio stwierdziłam, że muszę sobie zrobić, bo właściwie dermatolog mi nie kazał, co też świadczy o jego fachowym podejściu do problemu, pytał mnie o tarczycę i kiedy starałam się drążyć temat żeby może sprawdzić ją to powiedział, że skoro w rodzinie nie było żadnych objawów to nie... po niedzieli idę do ginekologa i robię morfologię krwi, tylko nie wiem jakie badanie jeszcze zrobić, na żelazo czy magnez?

ogólnie - w grudniu przeszłam ciężką anginę, aczkolwiek od tego czasu nie chorowałam i nie zażywałam innych leków
peola2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-06, 10:39   #552
kiya83
Raczkowanie
 
Avatar kiya83
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 74
Dot.: wypadające włosy, problem na tle hormonalnym

Cytat:
Napisane przez peola2 Pokaż wiadomość
gwiazdka93 - bierzesz jakieś tabletki hormonalne z powodu tych androgenów? jeśli tak to napisz mi proszę co i jak, tzn czy musisz cały czas je brać?

kiya83 - dajesz mi nadzieję, że moje włosy wrócą do swej dobrej kondycji, denerwuje mnie to, że mając 18 lat nigdy włosów nie farbowałam, zero pasemek, szamponetek czy farb, prostownicy tez nie używałam, suszarkę rzadko, a włosy lecą i lecą, natomiast patrząc na to co moje koleżanki robią z włosami nie mogę się nadziwić, dlaczego ja mam taki właśnie problem?
co do badań krwi, ostatnio stwierdziłam, że muszę sobie zrobić, bo właściwie dermatolog mi nie kazał, co też świadczy o jego fachowym podejściu do problemu, pytał mnie o tarczycę i kiedy starałam się drążyć temat żeby może sprawdzić ją to powiedział, że skoro w rodzinie nie było żadnych objawów to nie... po niedzieli idę do ginekologa i robię morfologię krwi, tylko nie wiem jakie badanie jeszcze zrobić, na żelazo czy magnez?

ogólnie - w grudniu przeszłam ciężką anginę, aczkolwiek od tego czasu nie chorowałam i nie zażywałam innych leków
Mnie lekarz powiedzial ze paznokcie i wlosy to najbardziej odnawialne wytwory twojego ciala. czyli ze jak juz beda mialy z czego rosnac to beda ladnejsze.
nie musisz robic specjalnych badan na zelazo to wszystko jest w morfologi poziom zelaza to poziom Hemoglobiny powinien byc 12-16 g/dl [takie wartosci rferencyjne mam na swoim dbadaniu] ja mam lekko ponizej ale jestem w ciazy wiec to zadna tragedia trzeba tylko jest dodatkowo zelazo w tabletkach ja jem Biofer.
Co do lekarza to faktycznie jak badan nie chce zrobic to nie zastanawiaj sie i zmień. nawet jak chcesz to mozesz zrobic sobie sama badania, tylko trzeba za to płacić. badanie moczu morfologia wymaz z gardła to chyba takie podstawowe ktore potrafia naprowadzić lekarza na to co ci moze dolegać. moja siostra ciagle miala anginy zadnej grypy tylko odrazu opuchniete wezły chłonne lekarze od reki dawali antybiotyki i wmawiali mamie ze o dzieci niedba skoro przychodzi dopiero jak dziecko ma juz angine. okazalo sie ze miala paciorkowca czy gronkowca[niepamietam bo to jak dziecmi bylysmy] wystarczym wymaz z gardla i dolaczony do tego antybiogram i dziewczyna juz nie pamieta co to angina.
Niestety nasi kochani lekarze nie lubia zlecać badań...wola zato faszerować nasz lekami ;D
kiya83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 15:18   #553
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: wypadające włosy, problem na tle hormonalnym

Cytat:
Napisane przez peola2 Pokaż wiadomość
gwiazdka93 - bierzesz jakieś tabletki hormonalne z powodu tych androgenów? jeśli tak to napisz mi proszę co i jak, tzn czy musisz cały czas je brać?
Nie, niestety jeszcze nie biorę. Nie jestem chyba łatwym przypadkiem do zdiagnozowania i przede mną jeszcze wiele badań i konsultacji. Po prostu lekarze jeszcze nie wiedzą, jaka choroba jest przyczyną podwyższonych poziomów w.w. hormonów i narazie leków dać mi nie mogą.
Ogólnie myślę, że dostanę tabletki antykoncepcyjne, które trzeba brać cały czas (z przerwami na ciążę), gdyż po odstawieniu problem powraca. Mimo to, mam nadzieję, że sterydy mi nie grożą (to w przypadku chorych nadnerczy).
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 16:33   #554
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: wypadające włosy, problem na tle hormonalnym

Cytat:
Napisane przez Karinkaa88 Pokaż wiadomość
Jeżeli powiesz lekarzowi,że zależy Ci na badaniu hormonów to na pewno da Ci na nie skierowanie, no chyba,że stwierdzi,że jednak nie beda one potrzebne przy braniu tych tabletek.
Mam koleżanke która tez bierze tabletki na uregulowanie okresu ale ona miala problem z jajnikiem i wczesniej miała robione badania hormonalne, ale jeszcze wczesniej była badana ginekologicznie
aa to ze wypadaja Ci włosy to moze byc związane z tym,że regularnie nie miesiączkujesz hmmm ... wydaje mi się,że co innego ma na to wpływ
Trochę mnie dziwi to co napisałaś. JAk to można dać tabletki bez badań. Przecież to nie grypa. Diagnoza nie jest wypisana na czole. Poza ty, hormony to nie witamina C.

Bezwzględnie powinnaś się domagać badań. Ja się nie domagałam i wylądowałam w szpital
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 20:22   #555
Darmorka
Raczkowanie
 
Avatar Darmorka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kielce/Warszawa
Wiadomości: 95
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

dostałam dzis wyniki badan i mam bardzo wysoki ALT norma wynosi 35 a ja mam 66. Co to moze oznaczac?? Do tego biore tabletki anty, co moze byc nie tak ??
Darmorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 12:52   #556
kami1984
Rozeznanie
 
Avatar kami1984
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 822
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Darmorka Pokaż wiadomość
dostałam dzis wyniki badan i mam bardzo wysoki ALT norma wynosi 35 a ja mam 66. Co to moze oznaczac?? Do tego biore tabletki anty, co moze byc nie tak ??
Jak się bierze tabletki to próby wątrobowe są wyższe

Z kolei ja mam pytanie również.... W lipcu dostałam okres tak jak zawsze.... (nigdy mi się nie spóźniał) .... ale przez cały lipiec brałam tabletki na skórę głowy przeciwgrzybiczne o podwyższonej toksyczności dla organizmu (trochę nawet było mi po nich nie dobrze).... Miałam zrobić badania hormonów Alat, Aspat, PRL, Androstendion, TSH, DHEAS..... Wykonałam je 4 dni temu i PRL, DHEAS jest lekko ponad normę.... Nadmienię, że pierwszy raz okres mi się w w tym miesiącu spóźnił o 4 dni.... Czy branie tabletek i spóźniony okres mógł być powodem zawyżonych dwóch hormonów??? Czy teraz po okresie mam wykonać je po raz drugi ????
__________________
Coco Chanel Mademoiselle
kami1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 07:42   #557
olap93
Zakorzenienie
 
Avatar olap93
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 625
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Hej dziewczyny Otoz mam nieregularne miesiaczki (22-38) i zaczelam plamic miedzy okresami i pod koniec okresu pojawia mi sie taka dziwna jakby brazowa wydzielina. Jestem tez nadmiernie owlosiona tzn plecy, brzuch, piersi a nawet mam lekkie baczki.. myslalam ze to w miare normalne bo jestem brunetka. W ostatnim cyklu strasznie mnie bolal brzuch. Mam tez problemy z cera ktore lecze antybiotykiem. Poza tym moje piersi kiedys byly duze i dosć twarde a teraz raz mam bardzo malutkie a potem znow duze raz twarde raz bardzo miekkie. Wiem ze wielkosc zmienia sie podczas okresu ale az tak bardzo? Myliscie ze moze miec to cos wspolnego z hormonami? Mam 18lat.
olap93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 11:23   #558
passion80
Zakorzenienie
 
Avatar passion80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15 643
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Witam, ostatni okres mialam w kwietniu, w ciązy nie jestem. Jakos szczególnie mnie to nei dziwi, bo zawsze tak mialam, ale gdzies tam pojawia sie mysl o dziecku i zaczynam sie denerwować. Ginekolog powiedziała, że są kobiety, ktore misiączkują 2 razy w roku i zachodza w ciążę
w tej sytuacji lepiej iść do ginekologa czy endokrynologa? Na jakie hormony powinnam zrobic badania?
__________________
28.05.2011
29.08.2013
passion80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 19:31   #559
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez passion80 Pokaż wiadomość
Witam, ostatni okres mialam w kwietniu, w ciązy nie jestem. Jakos szczególnie mnie to nei dziwi, bo zawsze tak mialam, ale gdzies tam pojawia sie mysl o dziecku i zaczynam sie denerwować. Ginekolog powiedziała, że są kobiety, ktore misiączkują 2 razy w roku i zachodza w ciążę
w tej sytuacji lepiej iść do ginekologa czy endokrynologa? Na jakie hormony powinnam zrobic badania?
Myślę, że do ginekologa.Mi w podobnej syt. pani dr kazała zbadać: LH i FSH, prolaktyna, estriadol, progesteron.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-17, 19:39   #560
passion80
Zakorzenienie
 
Avatar passion80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15 643
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Myślę, że do ginekologa.Mi w podobnej syt. pani dr kazała zbadać: LH i FSH, prolaktyna, estriadol, progesteron.
dzięki
__________________
28.05.2011
29.08.2013
passion80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 10:41   #561
goferek_go
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 166
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Dziewczyny, a ja mam takie ogólne pytanie ( ostrzegam trochę będę się żalić :P )
Dostałam wczoraj wyniki badań. Prolaktyna podwyższona dwukrotnie w stosunku do maksymalnego poziomu normy podanej na wyniku. Do tego w wynikach posiewu okazało się,że stałam się posiadaczką Streptococcus agalactiae. Do tego dochodzi podwyższone w ostatnim czasie TSH. Co najważniejsze staram się od jakiegoś czasu o dziecko i z moich starań nic do tej pory nie wychodziło. Nikt wcześniej na żadne tego typu badania jak prolaktyna mnie nie wysyłał. Teraz przynajmniej wiem dlaczego nic z naszych starań nie wychodzi.
Mam do Was pytanko bo nie znam się na tym zupełnie czy prolaktyna i TSH mają się jakoś do siebie? Na tarczyce na razie się nie leczę bo po diecie jodowej poziom ładnie się obniżył, ale teraz wyskoczyła ta prolaktyna i już nie wiem. Czy to też sprawa do endokrynologa? czy ma zająć się tym moja gin? Ona na razie skupiła się na tej bakterii i nafaszerowała mnie antybiotykami. Mówi,że prolaktyną zajmiemy się później, ale ja mam zaraz wizytę u endokrynologa, może on będzie bardziej zorientowany?? Kurcze gdyby była jedna rzecz do pokonania to bym się nie martwiła, a tu i tarczyca i ta prolaktyn i jakieś bakterie mnie zżerają A mnie się tak już dzidziusia chce
__________________
goferek_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 12:26   #562
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez goferek_go Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanko bo nie znam się na tym zupełnie czy prolaktyna i TSH mają się jakoś do siebie? Na tarczyce na razie się nie leczę bo po diecie jodowej poziom ładnie się obniżył, ale teraz wyskoczyła ta prolaktyna i już nie wiem. Czy to też sprawa do endokrynologa? czy ma zająć się tym moja gin? Ona na razie skupiła się na tej bakterii i nafaszerowała mnie antybiotykami. Mówi,że prolaktyną zajmiemy się później, ale ja mam zaraz wizytę u endokrynologa, może on będzie bardziej zorientowany?? Kurcze gdyby była jedna rzecz do pokonania to bym się nie martwiła, a tu i tarczyca i ta prolaktyn i jakieś bakterie mnie zżerają A mnie się tak już dzidziusia chce
Ja myślę, że endokrynolog w tym temacie powinien być bardziej zorientowany
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 17:19   #563
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Androstendion - pytanie.

Dziewczęta, a orientujecie się jak ma się ten hormon do wypadania włosów i łysienia?
inverso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 11:20   #564
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Goferek najlepiej znaleźć ginekologa-endokrynologa. Ja mam problemy z hormonami i wiem, że takie chodzenie od ginekologa do endokrynologa i z powrotem nie jest fajne.
A TSH masz na jakim poziomie?
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 22:13   #565
dodkaaa
Raczkowanie
 
Avatar dodkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 54
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

hej, powiedzcie mi jakie mam badania zrobić jesli wystepuje u mnie problem z nadmiernym owłosieniem i poceniem, nieregularną miesiączką? dodam że robiłam już TSH i jest w porządku.
Jakie mam zrobić badania hormonalne i w jakich dniach cyklu?
dodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 22:15   #566
dodkaaa
Raczkowanie
 
Avatar dodkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 54
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

hej, powiedzcie mi prosze jakie mam badania zrobić jeśli mam problem z nadmiernym owłosieniem i poceniem, nieregularną miesiączką?
dodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 16:21   #567
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez dodkaaa Pokaż wiadomość
hej, powiedzcie mi prosze jakie mam badania zrobić jeśli mam problem z nadmiernym owłosieniem i poceniem, nieregularną miesiączką?
LH, FSH, TSH, testosteron, androstendion, 17-OH progesteron, DHEA-S, estriadol, progesteron, prolaktyna.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 17:06   #568
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Ja bym dodała jeszcze SHBG do kompletu i to, że te badania robi się konkretnych dniach cyklu - nie wszystkie naraz.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest

Edytowane przez mezaga
Czas edycji: 2011-08-28 o 17:08
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 23:45   #569
dodkaaa
Raczkowanie
 
Avatar dodkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 54
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

dzięki za odpowiedz

czyli nie będę mogła ich zrobić wszystkich naraz?
kurde..
dodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 08:04   #570
goferek_go
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 166
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Goferek najlepiej znaleźć ginekologa-endokrynologa. Ja mam problemy z hormonami i wiem, że takie chodzenie od ginekologa do endokrynologa i z powrotem nie jest fajne.
A TSH masz na jakim poziomie?
TSH w świeżutkich wynikach jest w normie ( 2,33uIU/ml )
Dziś mam umówioną wizytę kontrolną u endokrynologa, pokażę mu ta prolaktynę i zobaczymy co ciekawego wykombinuje
__________________
goferek_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-28 08:37:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:25.