Aparaty ortodontyczne cz. XI - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-09, 09:46   #2821
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez kejsi Pokaż wiadomość
biedna ja bym od razu kazała Ci wyrwać hehe (ale ze mnie sadystka:p)
Ja tam byłabym Ci wdzięczna za to

defuckto, można zamki w czasie leczenia odkleić (albo same się odklejają czasami) i na ich miejsce przykleić nowe. Powiedz orto o asystentce, ale stanowczo, żeby nie próbowała Ci wmówić, że np. przy jedzeniu uszkodziłaś, bo coś takiego trudno zrobić.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 10:26   #2822
kejsi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Skwierzyna
Wiadomości: 186
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Ja tam byłabym Ci wdzięczna za to

defuckto, można zamki w czasie leczenia odkleić (albo same się odklejają czasami) i na ich miejsce przykleić nowe. Powiedz orto o asystentce, ale stanowczo, żeby nie próbowała Ci wmówić, że np. przy jedzeniu uszkodziłaś, bo coś takiego trudno zrobić.

hehe nie ma sprawy, biorę piłę do i lecę

pewnie, że można wymienić i to napewno musiała być asystentka.. mi przez te pare lat leczenia zamek sie nigdy nie polamal, mogl sie odczepic jedynie przy jedzeniu czegos twardego, ale złamać (?)
kejsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 16:10   #2823
aQ01
Zadomowienie
 
Avatar aQ01
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 619
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez defuckto Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem załamana! Mam aparat z zamkami ceramicznymi jakieś 2 miesiące. Wczoraj miałam usuwane dwie czwórki u dentysty z tej samej przychodni co moja orto. Przed ekstrakcją orto miała pacjenta i wysłała swoją asystentkę żeby ściągnęła mi łuk, żeby stomatolog miał lepszy dostęp do zębów. Asystentka siłowała się jak na moje oko trochę za długo z tym łukiem ale ok.. po wyrwaniu zębów byłam słaba i marzyłam tylko o powrocie do domu. Ortodontka jak mnie zobaczyła to z przerażeniem stwierdziła, że mam 3 (!) ułamane zamki powiedziałam jej tylko, że nic nie zauważyłam.. po tym znieczuleniu za bardzo też nie przyjarzyłam o co chodzi.. ale teraz w domu jak się przyjrzałam to wygląda to TRAGICZNIE! Zamki są ułamane na 1,2 i 3..
Podejrzewam, że zrobiła to ta asystentka... nie wiem co mam zrobić.. Kolejną wizytę mam w październiku. Chyba powiem o swoich podejrzeniach orto ale czy mi uwierzy? Czy da się te zamki odkleić i przykleić nowe? Gdzieś czytałam, że w przypadku aparatu ceramicznego łatwo i w bezpieczny sposób można odkleić zamki., ale czy można to zrobić w trakcie leczenia? Matko.. mam ten aparat tak krótko a już takie coś.. jestem załamana... to wygląda okropnie..
Się nie przyznała ta asystentka Ja bym poszła do orto i o tym powiedziała.

A co do odklejania zamków w trakcie leczenia - oczywiście, że można to robic Mi po 3 miesiącach leczenia orto sama odkleiła zamek z jedynki i przekleiła inaczej żeby ząb się ustawiał Także z tym bez obaw.
__________________


aQ01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 16:54   #2824
lilkaa009
Zadomowienie
 
Avatar lilkaa009
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 175
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Ja polecam szafirowy Uwazam, ze jest mniej widoczny niz porcelanowy.
Prawde mowiac troche drogo jak na Katowice... Ja we Wroclawiu za caly szafirowy placilam 2500 zl.

Też uważam, że drogo..chciałam nawet z tego powodu zmienić ortodontkę.. Chociaż może z drugiej strony jest tak drogo, bo wizyty kontrolne kosztują 80zł. A z tego co się orientuję u niektórych kosztują przeciętnie od 100-130zł

A masz metalowy drucik czy biały?? Mi ortodontka powiedziała, że białego się nie opłaca, bo zaraz farbka się zdziera i drut już nie jest biały..
lilkaa009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 16:58   #2825
kejsi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Skwierzyna
Wiadomości: 186
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez lilkaa009 Pokaż wiadomość
Też uważam, że drogo..chciałam nawet z tego powodu zmienić ortodontkę.. Chociaż może z drugiej strony jest tak drogo, bo wizyty kontrolne kosztują 80zł. A z tego co się orientuję u niektórych kosztują przeciętnie od 100-130zł

A masz metalowy drucik czy biały?? Mi ortodontka powiedziała, że białego się nie opłaca, bo zaraz farbka się zdziera i drut już nie jest biały..
ja za kontrolną płacę 170zł ...
kejsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 17:21   #2826
lilkaa009
Zadomowienie
 
Avatar lilkaa009
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 175
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez kejsi Pokaż wiadomość
ja za kontrolną płacę 170zł ...

bardzo drogo.. Może w takim razie miałaś tańszy aparat??

Ja chyba zdecyduję się na ten aparat mieszany ze względu na koszty, bo różnica to aż 500zł zresztą ogólnie jak mówię to średnio widać mi zęby, zawsze wstydziłam się, ze mam krzywe dlatego starałam się tak układać usta, żeby zęby były jak najmniej widoczne..
lilkaa009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 18:34   #2827
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

U mnie za 10 minut wizyty, na której dowiedziałam się jakie mam zęby, czyli to co sama wiedziałam, to zapłaciłam 50 zł. A za zdjęcie panoramiczne i tak muszę wybulić 40 zł. Najgorsze jest to, że oni nie dają paragonów, nie płacą podatków, czyli po prostu kasują wszystko do kieszeni. Inni muszą tyrać i jeszcze płacić podatek, to niesprawiedliwe.. No ale cóż, prawda jest taka, że piękny uśmiech mogą mieć tylko Ci, którzy mają trochę pieniędzy. (Oczywiście mowa o osobach z defektem, szczęśliwcy nie muszą się tym martwić.. )
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-09, 19:25   #2828
lilkaa009
Zadomowienie
 
Avatar lilkaa009
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 175
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez biedronka91 Pokaż wiadomość
U mnie za 10 minut wizyty, na której dowiedziałam się jakie mam zęby, czyli to co sama wiedziałam, to zapłaciłam 50 zł. A za zdjęcie panoramiczne i tak muszę wybulić 40 zł. Najgorsze jest to, że oni nie dają paragonów, nie płacą podatków, czyli po prostu kasują wszystko do kieszeni. Inni muszą tyrać i jeszcze płacić podatek, to niesprawiedliwe.. No ale cóż, prawda jest taka, że piękny uśmiech mogą mieć tylko Ci, którzy mają trochę pieniędzy. (Oczywiście mowa o osobach z defektem, szczęśliwcy nie muszą się tym martwić.. )
dokładnie, zgadzam się..

Ja za panoramiczne też płaciłam 40zł, a za boczne czaszki już 70zł.. do tego koszty zaleczenia wszystkich zębów wyniosły mnie 1000zł.. naprawdę zazdroszczę osobom, które mają naturalnie proste, ładne zęby aparat aparatem, ale mnie przeraża jeszcze to, że po zdjęciu trzeba będzie nosić aparat retencyjny..to wszystko wydaje się nie mieć końca. Jednak w końcu będziemy miały ten upragniony hollywodzki uśmiech
lilkaa009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 19:27   #2829
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

dziś mijają 4 miesiące od założenia aparatu na górze i zauważyłam, że schodzą mi się szpary! z lewej strony już prawie nie widać miejsca po wyrwanej piątce, z prawej też mi znika szpara, niestety średnio prawidłowo, bo kieł odsunął się od dwójki i zrobił tam dodatkową szparę ale jednak coś się dzieje! i na dole też! góra już ładnie mi się uśmiecha, jedyneczki cofnięte, szpary prawie pozamykane (poza tą jedną świeżą, jakbym trójki nie miała )
w każdym razie jestem bardzo zadowolona z mojego leczenia
__________________
"Dlaczego wszystko jest tak proste póki nie przytrafi się Tobie?"

Edytowane przez basior
Czas edycji: 2011-09-09 o 19:28
basior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 20:30   #2830
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez lilkaa009 Pokaż wiadomość
Też uważam, że drogo..chciałam nawet z tego powodu zmienić ortodontkę.. Chociaż może z drugiej strony jest tak drogo, bo wizyty kontrolne kosztują 80zł. A z tego co się orientuję u niektórych kosztują przeciętnie od 100-130zł

A masz metalowy drucik czy biały?? Mi ortodontka powiedziała, że białego się nie opłaca, bo zaraz farbka się zdziera i drut już nie jest biały..


We Wrocławiu zakładają w jednej klinice za 2100 zł szafirowy,czyli bardzo tanio.Wizyty też są tanie-ok.50-100 zł w zależności od tego co robią.Ale jest jeden szkopuł-nie mam w tym gabinecie ani jednego ortodonty,sami stomatolodzy.
Dlatego zrezygnowałam z ich usług,bo się bałam.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 20:50   #2831
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Farbują i to nawet u mnie szybciej niż perłowe

a niech to szlag...
czy ktos ma jeszcze przezroczyste? moze komuś nie farbuja... bo to bedzie masakra...
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dół: 02.06.2011
WŁOSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy być lepsi niż jesteśmy..

ejzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-09, 22:35   #2832
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez lilkaa009 Pokaż wiadomość
Też uważam, że drogo..chciałam nawet z tego powodu zmienić ortodontkę.. Chociaż może z drugiej strony jest tak drogo, bo wizyty kontrolne kosztują 80zł. A z tego co się orientuję u niektórych kosztują przeciętnie od 100-130zł

A masz metalowy drucik czy biały?? Mi ortodontka powiedziała, że białego się nie opłaca, bo zaraz farbka się zdziera i drut już nie jest biały..
U mnie wizyta kontrola kosztuje 100 zl, niezaleznie co robi orotodnta

Ja mam bialy i jestem z niego bardzo zadowolona. I wcale tak szybko nie zdziera sie z niego farba.


Cytat:
Napisane przez biedronka91 Pokaż wiadomość
U mnie za 10 minut wizyty, na której dowiedziałam się jakie mam zęby, czyli to co sama wiedziałam, to zapłaciłam 50 zł. A za zdjęcie panoramiczne i tak muszę wybulić 40 zł. Najgorsze jest to, że oni nie dają paragonów, nie płacą podatków, czyli po prostu kasują wszystko do kieszeni. Inni muszą tyrać i jeszcze płacić podatek, to niesprawiedliwe.. No ale cóż, prawda jest taka, że piękny uśmiech mogą mieć tylko Ci, którzy mają trochę pieniędzy. (Oczywiście mowa o osobach z defektem, szczęśliwcy nie muszą się tym martwić.. )
U mnie daja

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
We Wrocławiu zakładają w jednej klinice za 2100 zł szafirowy,czyli bardzo tanio.Wizyty też są tanie-ok.50-100 zł w zależności od tego co robią.Ale jest jeden szkopuł-nie mam w tym gabinecie ani jednego ortodonty,sami stomatolodzy.
Dlatego zrezygnowałam z ich usług,bo się bałam.
A mozesz napisac do to za klinika? Wydaje mi sie, ze tez ja mialam na uwadze podczas wyboru miejsca, ale zrezygnowalam z tych samych powodow co Ty
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 22:42   #2833
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
A mozesz napisac do to za klinika? Wydaje mi sie, ze tez ja mialam na uwadze podczas wyboru miejsca, ale zrezygnowalam z tych samych powodow co Ty


Nie pamiętam nazwy,ale jest naprzeciwko szpitala przy ul.Kamieńskiego.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 07:56   #2834
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Nie pamiętam nazwy,ale jest naprzeciwko szpitala przy ul.Kamieńskiego.
Taaaak, to ta sama klinika
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 10:41   #2835
hejYou
Zakorzenienie
 
Avatar hejYou
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 005
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Hej
Ja wczoraj wybrałam się na pantomogram i tele-boczne głowy, i Pani zapytała się ile będę płaciła za łuk u mojego orto , no i mówię , że 2100 zł i Pani powiedziała , że tu przyjmuje orto i za łuk 1700zł to jednak jest różnica no , a wizyta tu i tu 150 zł kosztuje. Tyle , że u poprzedniego orto miałam robione już wyciski , jak myślicie czy można by było iść do niego i wziąć te wyciski i zmienić orto bo jednak 800 zł to jest różnica i bym miała tutaj 5 wizyt z tej sumy różnicy
__________________
Świat jest mały. Ostatecznie wszyscy kiedyś spotkamy się w łóżku.
hejYou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 11:05   #2836
boangelina
Rozeznanie
 
Avatar boangelina
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: ślązaczka-śpiewaczka
Wiadomości: 641
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez hejYou Pokaż wiadomość
Hej
Ja wczoraj wybrałam się na pantomogram i tele-boczne głowy, i Pani zapytała się ile będę płaciła za łuk u mojego orto , no i mówię , że 2100 zł i Pani powiedziała , że tu przyjmuje orto i za łuk 1700zł to jednak jest różnica no , a wizyta tu i tu 150 zł kosztuje. Tyle , że u poprzedniego orto miałam robione już wyciski , jak myślicie czy można by było iść do niego i wziąć te wyciski i zmienić orto bo jednak 800 zł to jest różnica i bym miała tutaj 5 wizyt z tej sumy różnicy

Ja sprawdziłabym opinie o obu orto, dodatkowo trzeba sprawdzić czy to są na pewno te same zamki. Ten za 2100 to jest zwykły metalowy czy samoligaturujący? Bo rzeczywiście drogo.

Też mialam sytuacje, gdzie na samym początku musiałam zmienic ortodonte i nie mialam z tego zadnych konsekwencji. Wiele osob tak robi (np, jesli jeden proponuje mi wyrwanie polowy zębow a drugi chce leczyc wade zgryzu to logiczne ze pojde do drugiego )
__________________
Aga walczy o idealną sylwetkę !
-> cel: 54 kg

moje recenzje -> https://wizaz.pl/kosmetyki/recenzent...ent=boangelina
boangelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 11:51   #2837
defuckto
Raczkowanie
 
Avatar defuckto
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 149
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

dzięki wam za odpowiedzi, uspokoiłyście mnie Czy zmiana zamków jest płatna czy będzie to w cenie wizyty?
Ktoś mówił o drogim aparacie w Katowicach. Ja też jestem ze śląska i obdzwoniłam kilka katowickich ortodontów i ceny były zabójcze. Jedna babka mi powiedziała, że całkowity koszt będzie wynosił 50-80tys zł!!! szok :P
ja zakładałam w Mysłowicach (rzut kamieniem od Katowic) aparat mieszany za 2300zł, wizyty kontrolne 100zł. Ortodontę polecam ale od asystentki radzę się trzymać z daleka ;P
__________________

21.06.2011 - aparatka (góra)
11.10.2011 - dół

Zapuszczam i dbam o włosy

jaki piękny jest ten świat.. tylko czarne, białe..
defuckto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 12:22   #2838
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez defuckto Pokaż wiadomość
dzięki wam za odpowiedzi, uspokoiłyście mnie Czy zmiana zamków jest płatna czy będzie to w cenie wizyty?
Ktoś mówił o drogim aparacie w Katowicach. Ja też jestem ze śląska i obdzwoniłam kilka katowickich ortodontów i ceny były zabójcze. Jedna babka mi powiedziała, że całkowity koszt będzie wynosił 50-80tys zł!!! szok :P
ja zakładałam w Mysłowicach (rzut kamieniem od Katowic) aparat mieszany za 2300zł, wizyty kontrolne 100zł. Ortodontę polecam ale od asystentki radzę się trzymać z daleka ;P
To juz zalezy od ortodonty Ja np mam w cenie wizyty. Natomiast moja kolezanka u innego ortodonty za przyklejenie odpadnietego zamka placila dodatkowe 100 zl (czyli razem 200 zl podczas jednej wizyty). Takze musisz popytac.
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 20:32   #2839
Felaa
Raczkowanie
 
Avatar Felaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 289
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez defuckto Pokaż wiadomość
dzięki wam za odpowiedzi, uspokoiłyście mnie Czy zmiana zamków jest płatna czy będzie to w cenie wizyty?
Ktoś mówił o drogim aparacie w Katowicach. Ja też jestem ze śląska i obdzwoniłam kilka katowickich ortodontów i ceny były zabójcze. Jedna babka mi powiedziała, że całkowity koszt będzie wynosił 50-80tys zł!!! szok :P
ja zakładałam w Mysłowicach (rzut kamieniem od Katowic) aparat mieszany za 2300zł, wizyty kontrolne 100zł. Ortodontę polecam ale od asystentki radzę się trzymać z daleka ;P
50-80 tys. zł to niemożliwe, chyba 5000-8000 zł. Mój całkowity koszt leczenia orto wycenił na 7500 zł.
__________________
Podpisz petycję przeciwko okrutnemu zabijaniu psów w celach konsumpcyjnych

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
Felaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-11, 07:36   #2840
Ula05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 136
GG do Ula05
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

hej sorka że dopiero teraz odp ale jestem na śląsku bez neta... ten drucik nosze po to żeby szczękę podciągnąć w górę cel likwidacja uśmiechu dziąsłowego
Ula05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 09:44   #2841
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Ula05 Pokaż wiadomość
hej sorka że dopiero teraz odp ale jestem na śląsku bez neta... ten drucik nosze po to żeby szczękę podciągnąć w górę cel likwidacja uśmiechu dziąsłowego
o! to tak sie da? bo ja tez mam usmiech dziaslowy, zapytam moja orto o to!
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 13:06   #2842
lemm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 55
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Hej. Miała któraś z was usuwane zawiązki ósemek do aparatu? Ja chcę to zrobić, ale moja mama się waha. Co mam zrobić?
lemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 14:04   #2843
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez lemm Pokaż wiadomość
Hej. Miała któraś z was usuwane zawiązki ósemek do aparatu? Ja chcę to zrobić, ale moja mama się waha. Co mam zrobić?
A czemu się waha? Bardzo dużo osób ma usuwane/dłutowane ósemki, to nic strasznego, a te zęby akurat więcej szkodzą niż pomagają
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 14:34   #2844
lilkaa009
Zadomowienie
 
Avatar lilkaa009
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 175
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

klajdla- a ile płacisz za ten biały drucik?? dużo droższy od metalowego??

Ogólnie to orto powiedziała mi, że kosmetyczny niezbyt nadaje się do mojej wady, no ale uparłam się...teraz rozważam czy nie założyć mieszanego dla mojego dobra i dla dobra mojej kieszeni..
lilkaa009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 14:48   #2845
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez lilkaa009 Pokaż wiadomość
klajdla- a ile płacisz za ten biały drucik?? dużo droższy od metalowego??

Ogólnie to orto powiedziała mi, że kosmetyczny niezbyt nadaje się do mojej wady, no ale uparłam się...teraz rozważam czy nie założyć mieszanego dla mojego dobra i dla dobra mojej kieszeni..
Lepiej sie zastosuj do tego, co orto mówi, bo po co masz mieć trudniejsze i dłuższe leczenie Lepiej nosić mieszany czy metalowy krócej niż dłużej się męczyć z kosmetycznym
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 15:07   #2846
lilkaa009
Zadomowienie
 
Avatar lilkaa009
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 175
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Lepiej sie zastosuj do tego, co orto mówi, bo po co masz mieć trudniejsze i dłuższe leczenie Lepiej nosić mieszany czy metalowy krócej niż dłużej się męczyć z kosmetycznym
masz rację i tak zrobię.. poza tym jak już wspominałam, jak mówię to nie widać mi zbytnio zębów, więc mieszany powinien być w sam raz
lilkaa009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 15:07   #2847
lemm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 55
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
A czemu się waha? Bardzo dużo osób ma usuwane/dłutowane ósemki, to nic strasznego, a te zęby akurat więcej szkodzą niż pomagają
Cóż... mama boi się, że mogą mi coś uszkodzić. Pewnie, że mogą. Ryzyko jest zawsze. Ale ja chcę usunąć. Próbuję z nią o tym rozmawiać, ale sądzę, że nie umiem, bo gdy tylko zaczynam temat, ona krzyczy
lemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 15:09   #2848
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez lilkaa009 Pokaż wiadomość
klajdla- a ile płacisz za ten biały drucik?? dużo droższy od metalowego??

Ogólnie to orto powiedziała mi, że kosmetyczny niezbyt nadaje się do mojej wady, no ale uparłam się...teraz rozważam czy nie założyć mieszanego dla mojego dobra i dla dobra mojej kieszeni..
Tak jak pisalam wczesniej, place 100 zl przy wizycie kontrolnej, niezaleznie od tego co robi ortodontka. Takze mam go, ze tak powiem 'w cenie'
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 15:24   #2849
lemm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 55
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

kurczę, zabrzmiało to jak żądanie. po prostu jeży mnie to, że ona nie bierze pod uwagę mojego zdania.

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:12 ----------

czytam, co inni piszą na temat usuwania zawiązków. wychodzi na to, że ból nie utrzymuje się długo. skoro wy żyjecie, to ja też powinnam
tylko jak to wytłumaczyć mamie...
lemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 16:23   #2850
lilkaa009
Zadomowienie
 
Avatar lilkaa009
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 175
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Tak jak pisalam wczesniej, place 100 zl przy wizycie kontrolnej, niezaleznie od tego co robi ortodontka. Takze mam go, ze tak powiem 'w cenie'
no to masz fajnie ja za każdą wizytę 80zł, a za wymianę łuku 130zł
lilkaa009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:46.