Studiujące w Anglii. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-11, 09:54   #61
Sorymina
Rozeznanie
 
Avatar Sorymina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 747
Dot.: Studiujące w Anglii.

No nie strasz... nie cierpię papierkowej roboty
__________________
http://poznam-to.blogspot.co.uk/ Misz masz wszystkiego... Zapraszam na bloga oraz do obserwowania i komentowania.... Chetnie poczytam ciekawe blogi
Sorymina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 17:08   #62
dashuria92
Raczkowanie
 
Avatar dashuria92
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: London
Wiadomości: 174
Dot.: Studiujące w Anglii.

Hej dziewczyny Ten Wolverhapton Uni jest na w miare dobrym poziomie, co o nim myślicie ? Bo ja się w zeszłym roku nad tym uniwersytetem poważnie zastanawiałam, szczególnie że znalazłam polską stronę o nim, ale poszperałam w necie i przychylnych informacji o nim nie znalazłam...W efekcie czego za 3 tyg zaczynam studia na MDX w Londynie
dashuria92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 17:15   #63
Sorymina
Rozeznanie
 
Avatar Sorymina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 747
Dot.: Studiujące w Anglii.

Cytat:
Napisane przez dashuria92 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Ten Wolverhapton Uni jest na w miare dobrym poziomie, co o nim myślicie ? Bo ja się w zeszłym roku nad tym uniwersytetem poważnie zastanawiałam, szczególnie że znalazłam polską stronę o nim, ale poszperałam w necie i przychylnych informacji o nim nie znalazłam...W efekcie czego za 3 tyg zaczynam studia na MDX w Londynie
A jaki kierunek ?
__________________
http://poznam-to.blogspot.co.uk/ Misz masz wszystkiego... Zapraszam na bloga oraz do obserwowania i komentowania.... Chetnie poczytam ciekawe blogi
Sorymina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 19:21   #64
dashuria92
Raczkowanie
 
Avatar dashuria92
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: London
Wiadomości: 174
Dot.: Studiujące w Anglii.

International Tourism Management with Spanish
dashuria92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 03:44   #65
nutcase
Raczkowanie
 
Avatar nutcase
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 261
Dot.: Studiujące w Anglii.

Cytat:
Napisane przez dashuria92 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Ten Wolverhapton Uni jest na w miare dobrym poziomie, co o nim myślicie ? Bo ja się w zeszłym roku nad tym uniwersytetem poważnie zastanawiałam, szczególnie że znalazłam polską stronę o nim, ale poszperałam w necie i przychylnych informacji o nim nie znalazłam...W efekcie czego za 3 tyg zaczynam studia na MDX w Londynie
tzn w rankingach stoi dość nisko ale ludzie ktorzy tam studiuja sa raczej zadowoleni bo caly czas zmienia sie na lepsze tak samo czytalam pare niepochlebnych opinii w internecie ale teraz absolutnie nie zaluje ze sie zdecydowalam tzn, poczekajmy na oficjalne rozpoczecie
nutcase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 07:24   #66
Sorymina
Rozeznanie
 
Avatar Sorymina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 747
Dot.: Studiujące w Anglii.

Ja ogólnie nie znalazłam nikogo z Buxton... więc całkowicie w ciemno wybierałam xD

+Nutcase chyba spać nie możesz ? :P
__________________
http://poznam-to.blogspot.co.uk/ Misz masz wszystkiego... Zapraszam na bloga oraz do obserwowania i komentowania.... Chetnie poczytam ciekawe blogi
Sorymina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 08:36   #67
nutcase
Raczkowanie
 
Avatar nutcase
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 261
Dot.: Studiujące w Anglii.

nie, własnie trwa u mnie tydzien powitalny i dopiero co wróciłam z imprezki zresztą sama niedługo przekonasz się na własnej skórze

---------- Dopisano o 08:36 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------

a ja teraz lece na unii pozniej zalatwic jakies papierki i moze wkoncu rozejrzałabym sie za pracaaaa...
nutcase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-12, 12:53   #68
natalia_wo
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 87
Dot.: Studiujące w Anglii.

dziewczyny, zaświadczenie o znajomości języka jest konieczne w podaniu na studia? może niektórym to pytanie wyda się głupie, ale wszędzie gdzie patrzyłam potrzebowali jakiegoś dokumentu, natomiast moja koleżanka twierdzi, że nie jest to konieczne.
natalia_wo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 20:01   #69
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Studiujące w Anglii.

Cytat:
Napisane przez natalia_wo Pokaż wiadomość
dziewczyny, zaświadczenie o znajomości języka jest konieczne w podaniu na studia? może niektórym to pytanie wyda się głupie, ale wszędzie gdzie patrzyłam potrzebowali jakiegoś dokumentu, natomiast moja koleżanka twierdzi, że nie jest to konieczne.
To zależy od uczelni i nawet od kraju. W Szkocji zazwyczaj nie potrzeba żadnego dodatkowego egzaminu, spotkałam się z przypadkami, w których wystarczy tylko matura rozszerzona. Natomiast w Anglii nie widziałam, żeby przyjmowali bez potwierdzenia znajomości języka. Mówię o większych uczelniach, bo w tych się mniej więcej orientuję.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 21:35   #70
dreamwall
Raczkowanie
 
Avatar dreamwall
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 86
Dot.: Studiujące w Anglii.

Właśnie jak to jest z tymi zaświadczeniami, certyfikatami czy tam innymi papierkami ze znajomością języka? Bo słyszałam że na niektóre uczelnie trzeba mieć IELTS
__________________
Chiwla która trwa, może być najlepszą z twoich chwil.
dreamwall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 23:36   #71
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Studiujące w Anglii.

Cytat:
Napisane przez dreamwall Pokaż wiadomość
Właśnie jak to jest z tymi zaświadczeniami, certyfikatami czy tam innymi papierkami ze znajomością języka? Bo słyszałam że na niektóre uczelnie trzeba mieć IELTS
Wszędzie najlepszy jest IELTS Ewentualnie TOEFL. To najbardziej uniwersalne i życiowe egzaminy. Te tak uwielbiane w Polsce CAE i CPE praktycznie się nie liczą, a jak już, to tylko z najwyższymi ocenami, a w IELTS/TOEFL łatwiej jest zdobyć wymaganą ilość punktów. Ja zdawałam właśnie IELTS i bardzo sobie chwalę, naprawdę inteligentny egzamin i przydatny wszędzie. Oczywiście drogi, ale chyba za wszystkie wymienione przeze mnie płaci się ok. 600 zł.
Raczej rzadko spotykałam się z wymaganiami tylko co do matury z angielskiego, wolą generalnie coś uniwersalnego.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-13, 21:35   #72
dreamwall
Raczkowanie
 
Avatar dreamwall
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 86
Dot.: Studiujące w Anglii.

Aaaa no to teraz już wiem za jaki egzamin się brać Bo chciałam zrobić FCE ale widze ze IELTS się bardziej opłaca
Trudny jest ten egzamin
__________________
Chiwla która trwa, może być najlepszą z twoich chwil.
dreamwall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 23:05   #73
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Studiujące w Anglii.

Cytat:
Napisane przez dreamwall Pokaż wiadomość
Aaaa no to teraz już wiem za jaki egzamin się brać Bo chciałam zrobić FCE ale widze ze IELTS się bardziej opłaca
Trudny jest ten egzamin
Pewnie nie jestem obiektywna, bo nigdy nie uczyłam się pod FCE/CAE, tylko 'ogólnie' angielskiego, a wśród moich znajomych była to niespotykana postawa. Ale, z drugiej strony, też zaczęłam się przygotowywać do CAE, a w trakcie okazało się, że na studia zagraniczne to jednak IELTS. Głównie z przyczyny ocen, o których pisałam.

Na pewno ciężko się na niektóre rzeczy przestawić ze szkolnego angielskiego. Słuchanie leci tylko raz (ja akurat trafiłam na naprawdę banalne, i nie jest to fałszywa skromność, wszystko było mówione przesadnie wyraźnie, ale pewnie co egzamin to różny stopień trudności) i jest mało czasu na wypracowanie. Konkretniej, część pisemna dzieli się na dwie, krótką formę dwudziestominutową, polegającą na opisaniu wykresu/schematu (na moim egzaminie był schemat o egzaminie na prawo jazdy, chodzi głównie o opisowe słowa, bo najczęściej są wykresy liniowe i musisz na milion sposobów napisać, że od tego momentu wykres się wznosi, a za chwilę gwałtownie opada, po czym stabilizuje się) i stworzeniu rozprawki (40 min).

Nie podeszłam do tego tak bardzo metodycznie jak niektórzy (opisywania wykresów uczyłam się kilka dni przed egzaminem), na pewno nie uczyłam się dwa lata na specjalnych kursach. Chodziłam do znajomej lektorki i niby coś tam robiłyśmy, ale większość czasu przegadałyśmy o wszystkim i niczym, oczywiście po angielsku, i dużo mi to dało - co innego sama gramatyka, a jak wdrożyłam się w jej używanie, to jakoś to na IELTSie poszło. Części odtwórcze najlepiej, przy pisemnej i mówionej oczywiście się zacinałam, w rozprawce ciągle pisałam to samo, na speakingu chyba też byłam monotematyczna. Ale liczy się średnia, zwykle nie chcą specjalnie dużo (6.0/6.5 na 9), więc udało się.

Ciężko ocenić mi ten egzamin jako trudny/łatwy, na pewno jest dosyć życiowy - słuchanie i readingi były zwyczajnie ciekawe, speaking i writing jakby wyjęte z dyskusji ze znajomymi o polityce i gospodarce. Przystępna forma tego wszystkiego.

FCE na uczelnię w ogóle chyba nie wchodzi w grę, jak już to CAE, z tego co widziałam. Z tym że najczęściej z oceną A, a to jak dla mnie praktycznie nie do zrobienia.

W tym całym bełkocie powyżej mówię oczywiście o wersji academic, tej wymaganej na studia.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 23:19   #74
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Studiujące w Anglii.

Cytat:
Napisane przez mbamboo Pokaż wiadomość
FCE na uczelnię w ogóle chyba nie wchodzi w grę, jak już to CAE, z tego co widziałam. Z tym że najczęściej z oceną A, a to jak dla mnie praktycznie nie do zrobienia.
Zgadza się.

Ja zdawałam IELTS 2 lata temu i z tego co pamiętam najtrudniejszą częścią było pisanie- nienawidzę opisywania wykresów, a tego można jak najbardziej się spodziewać.

Rzekła studentka 3-go już roku
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 08:31   #75
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Studiujące w Anglii.

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość
Zgadza się.

Ja zdawałam IELTS 2 lata temu i z tego co pamiętam najtrudniejszą częścią było pisanie- nienawidzę opisywania wykresów, a tego można jak najbardziej się spodziewać.

Rzekła studentka 3-go już roku
Co studiujesz? I gdzie?
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 11:20   #76
kachnienka
Przyczajenie
 
Avatar kachnienka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19
Dot.: Studiujące w Anglii.

HEj dziewczyny,

na wstępie wszystkim gratuluję i życze powodzenia

ja planuję zdawać IELTS w lutym (studiuję na wydziale ekarskim w Lodzi ale chcialam aplikwoac o 3 miesieczna wymiane w uk) i mialam dylemat czy sama (bo ja tez na zasadzie ogolnie angielski i zadnego fce czy cae nie zdawalam -.-' czy na kurs ale ostatecnie zxdecydowalam sie na kurs,

jak ktoras chce sprawdzic mniej wiecej poziom IELTS'a to neich przejzy przykaldowe testy:

http://www.ielts.org/test_takers_inf...paign=HomePage

od siebie polecam stronkę:

http://ielts-simon.com/

jest super do robienia czegos samemu w domu.


Mam takie pytanie, pośrednio związane z nauką w uk
Ile kosztuje pokoj w akademiku na miesiac?
kachnienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 11:43   #77
nutcase
Raczkowanie
 
Avatar nutcase
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 261
Dot.: Studiujące w Anglii.

Cytat:
Napisane przez kachnienka Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie, pośrednio związane z nauką w uk
Ile kosztuje pokoj w akademiku na miesiac?
u mnie jest to koszt około 70-95Ł tygodniowo, w zależności od standardu,ale wiadomo że np. w Londynie bedzie dużo drożej
nutcase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 15:56   #78
unrepeatable
Zakorzenienie
 
Avatar unrepeatable
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: London
Wiadomości: 4 256
Dot.: Studiujące w Anglii.

Dziewczyny sry ze tak wyskakuje z nikad ale jestem przerazona tymi podwyzkami....mialam plan od przyszlego roku isc na Fashion manag. a tu patrze z 3,5 tys ktore sa dobra cena podskoczylo do 10 tys masakra;/

czy ktoras brala pozyczke studencka na czym to polega?? btw studiuje ktoras na London College of fashion albo na LMU??
__________________
Follow your dreams honey...


http://www.fashiolista.com/style/unrepeatable/

http://instagram.com/gosiaduma



unrepeatable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 21:42   #79
dreamwall
Raczkowanie
 
Avatar dreamwall
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 86
Dot.: Studiujące w Anglii.

Cytat:
Napisane przez mbamboo Pokaż wiadomość
Pewnie nie jestem obiektywna, bo nigdy nie uczyłam się pod FCE/CAE, tylko 'ogólnie' angielskiego, a wśród moich znajomych była to niespotykana postawa. Ale, z drugiej strony, też zaczęłam się przygotowywać do CAE, a w trakcie okazało się, że na studia zagraniczne to jednak IELTS. Głównie z przyczyny ocen, o których pisałam.

Na pewno ciężko się na niektóre rzeczy przestawić ze szkolnego angielskiego. Słuchanie leci tylko raz (ja akurat trafiłam na naprawdę banalne, i nie jest to fałszywa skromność, wszystko było mówione przesadnie wyraźnie, ale pewnie co egzamin to różny stopień trudności) i jest mało czasu na wypracowanie. Konkretniej, część pisemna dzieli się na dwie, krótką formę dwudziestominutową, polegającą na opisaniu wykresu/schematu (na moim egzaminie był schemat o egzaminie na prawo jazdy, chodzi głównie o opisowe słowa, bo najczęściej są wykresy liniowe i musisz na milion sposobów napisać, że od tego momentu wykres się wznosi, a za chwilę gwałtownie opada, po czym stabilizuje się) i stworzeniu rozprawki (40 min).

Nie podeszłam do tego tak bardzo metodycznie jak niektórzy (opisywania wykresów uczyłam się kilka dni przed egzaminem), na pewno nie uczyłam się dwa lata na specjalnych kursach. Chodziłam do znajomej lektorki i niby coś tam robiłyśmy, ale większość czasu przegadałyśmy o wszystkim i niczym, oczywiście po angielsku, i dużo mi to dało - co innego sama gramatyka, a jak wdrożyłam się w jej używanie, to jakoś to na IELTSie poszło. Części odtwórcze najlepiej, przy pisemnej i mówionej oczywiście się zacinałam, w rozprawce ciągle pisałam to samo, na speakingu chyba też byłam monotematyczna. Ale liczy się średnia, zwykle nie chcą specjalnie dużo (6.0/6.5 na 9), więc udało się.

Ciężko ocenić mi ten egzamin jako trudny/łatwy, na pewno jest dosyć życiowy - słuchanie i readingi były zwyczajnie ciekawe, speaking i writing jakby wyjęte z dyskusji ze znajomymi o polityce i gospodarce. Przystępna forma tego wszystkiego.

FCE na uczelnię w ogóle chyba nie wchodzi w grę, jak już to CAE, z tego co widziałam. Z tym że najczęściej z oceną A, a to jak dla mnie praktycznie nie do zrobienia.

W tym całym bełkocie powyżej mówię oczywiście o wersji academic, tej wymaganej na studia.
Dzięki że napisałaś coś troche i tym IELTS bo myślałam ze to wygląda całkiem inaczej Ja tam lubie pisać po angielsku rozprawki listy i inne duperele z gramatyką ciut gorzej i z mówieniem to luuzik byle nie trafić na kosmiczne tematy bo wtedy to zaczynam mówić kompletne bzdury
__________________
Chiwla która trwa, może być najlepszą z twoich chwil.
dreamwall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-16, 22:38   #80
Serdussko
Raczkowanie
 
Avatar Serdussko
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: CK/Londyn
Wiadomości: 360
Dot.: Studiujące w Anglii.

Cytat:
Napisane przez unrepeatable Pokaż wiadomość
Dziewczyny sry ze tak wyskakuje z nikad ale jestem przerazona tymi podwyzkami....mialam plan od przyszlego roku isc na Fashion manag. a tu patrze z 3,5 tys ktore sa dobra cena podskoczylo do 10 tys masakra;/

czy ktoras brala pozyczke studencka na czym to polega?? btw studiuje ktoras na London College of fashion albo na LMU??
unrepeatable, nie martw sie tak ! zrobili z tego wielka afere bo podwyzki a nikt juz nie wzial pod uwage, ze zmienia sie warunki splacania fakt jest taki, ze bedzie wieksza kwota do splacenia, chociaz to zalezy od universytetu i kierunku, podobno najczesciej wybierane kierunki maja miec te najwyzsze ceny chociaz to uniwersytet ma prawo wyboru (podobno!) za to na pewno zmieniaja sie te warunki, bo:
1. zaczynasz splacac dopiero gdy zarabiasz powyzej 21tys. funtów rocznie, a teraz jest od 15tys.
2. wciaz zostaje 9% jak jest teraz
3. wciaz masz na splate 30lat, a to czego nie zdarzysz splacic w tym czasie jest odliczanie i nie musisz tego splacac
podsumowujac, wychodzi na to ze mimo wyzszych czesnych, biorac pozyczke nie odczujesz zbytnio tej róznicy.. natomiast jesli bedziesz sama placila za studia to hm, nie oplaca sie to po prostu, a pozyczke moze dostac kazdy wiec nie widze powodów do tych wszystkich strajków jakie sie odbywaly -.- oraz do tego bys miala sie czym przejmowac :P a przy okazji na direct.gov.uk jest duzo informacji na ten temat oraz na tej stronie mozesz troche poczytac: http://studentfinance-yourfuture.direct.gov.uk/
__________________
" .. nie pozwól by strach wyeliminowal Cie z dalszej gry ! "





Serdussko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 07:33   #81
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Studiujące w Anglii.

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość
Zgadza się.

Ja zdawałam IELTS 2 lata temu i z tego co pamiętam najtrudniejszą częścią było pisanie- nienawidzę opisywania wykresów, a tego można jak najbardziej się spodziewać.

Rzekła studentka 3-go już roku
to juz 3 rok, ale szybko leci

Co do wykresów mam podobne odczucia.
IELTS zdawałam w tym roku. Przygotowywałam się sama.
Nie taki straszny ten egzamin...
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 12:12   #82
unrepeatable
Zakorzenienie
 
Avatar unrepeatable
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: London
Wiadomości: 4 256
Dot.: Studiujące w Anglii.

Cytat:
Napisane przez Serdussko Pokaż wiadomość
unrepeatable, nie martw sie tak ! zrobili z tego wielka afere bo podwyzki a nikt juz nie wzial pod uwage, ze zmienia sie warunki splacania fakt jest taki, ze bedzie wieksza kwota do splacenia, chociaz to zalezy od universytetu i kierunku, podobno najczesciej wybierane kierunki maja miec te najwyzsze ceny chociaz to uniwersytet ma prawo wyboru (podobno!) za to na pewno zmieniaja sie te warunki, bo:
1. zaczynasz splacac dopiero gdy zarabiasz powyzej 21tys. funtów rocznie, a teraz jest od 15tys.
2. wciaz zostaje 9% jak jest teraz
3. wciaz masz na splate 30lat, a to czego nie zdarzysz splacic w tym czasie jest odliczanie i nie musisz tego splacac
podsumowujac, wychodzi na to ze mimo wyzszych czesnych, biorac pozyczke nie odczujesz zbytnio tej róznicy.. natomiast jesli bedziesz sama placila za studia to hm, nie oplaca sie to po prostu, a pozyczke moze dostac kazdy wiec nie widze powodów do tych wszystkich strajków jakie sie odbywaly -.- oraz do tego bys miala sie czym przejmowac :P a przy okazji na direct.gov.uk jest duzo informacji na ten temat oraz na tej stronie mozesz troche poczytac: http://studentfinance-yourfuture.direct.gov.uk/
dziekuje ;**** mega mnie to pocieszylo ;*
__________________
Follow your dreams honey...


http://www.fashiolista.com/style/unrepeatable/

http://instagram.com/gosiaduma



unrepeatable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 22:48   #83
dreamwall
Raczkowanie
 
Avatar dreamwall
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 86
Dot.: Studiujące w Anglii.

A gdzie o ten kredyt się ubiega? Dużo wcześniej trzeba składać podanie?
Maaatko chce iść na te studia a taka zielona jestem w tym wszystkim że aż wstyd
__________________
Chiwla która trwa, może być najlepszą z twoich chwil.
dreamwall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 23:47   #84
Serdussko
Raczkowanie
 
Avatar Serdussko
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: CK/Londyn
Wiadomości: 360
Dot.: Studiujące w Anglii.

Cytat:
Napisane przez dreamwall Pokaż wiadomość
A gdzie o ten kredyt się ubiega? Dużo wcześniej trzeba składać podanie?
Maaatko chce iść na te studia a taka zielona jestem w tym wszystkim że aż wstyd
Jak zlozysz aplikacje na uni i dostaniesz oferte bez wzgledu na to czy conditional czy unconditional to wtedy mozesz skladac aplikacje o pozyczke (mozesz zlozyc o pozyczke na czesne, pozyczke na zycie +grant). Aplikacja i duzo informacji jest tutaj http://www.direct.gov.uk/en/Educatio...ance/index.htm aa no i mozesz zlozyc aplikacje online lub wydrukowac i potem wyslac poczta do tego potem mozesz przez zalogowanie sie na tej stronie sprawdzic status swojej aplikacji itd
wgl zdecydowalas sie na który uni chcesz isc ?
__________________
" .. nie pozwól by strach wyeliminowal Cie z dalszej gry ! "





Serdussko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 02:08   #85
LadyLauran
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 18
Dot.: Studiujące w Anglii.

Ja mam jutro rozpoczęcie... Jestem przerażona..
Zaczynam pierwszy rok w Huddersfield Business International Management.
Jestem tylko w Anglii 4 miesiące i ja nie wiem jak sobie poradzę na tym uniwerku. Generalnie słyszałam, że tutaj nie jest jakoś "ciężko" przynajmniej tak mi powiedziała osoba mieszkajaca tutaj dłużej na drugim końcu Anglii...

A wy słyszałyście coś o tym uni?Jakieś opinie czy coś?
Składając papierki bardzo musiałam się nagimnastykować żeby nie pisać testów i miałam rozmowę kwalifikacyjną z dziekanem, no wymęczył mnie strasznie.
Może nie chodziło o język jak o umowywowanie czemu chcę tutaj studiować i akurat to a nie nic innego.
Problem polegał na tym, że dwa argumenty nie wystarczały i facet pytał o kolejne no chyba z godzinę tam siedziałam.

W ogóle może jest ktoś z Yorkshire?!
LadyLauran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 14:16   #86
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Studiujące w Anglii.

I jak tam, dziewczyny? Żyjecie?
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 14:57   #87
Sorymina
Rozeznanie
 
Avatar Sorymina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 747
Dot.: Studiujące w Anglii.

Hej dziewczyny... Ja od 2 tygodni jestem w UK. Mam zajefajny Uniwersytet i strasznie milych wykladowcow i uczniow.... W sumie mielismy wiele imprez dla internashionals students i poznalam swietnych ludzi z calego swiata... a w poniedzialek zaczynam wyklady.
__________________
http://poznam-to.blogspot.co.uk/ Misz masz wszystkiego... Zapraszam na bloga oraz do obserwowania i komentowania.... Chetnie poczytam ciekawe blogi
Sorymina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 00:17   #88
LadyLauran
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 18
Dot.: Studiujące w Anglii.

No ja już jestem po tygodniu wprowadzającym i jestem trochę zawiedziona bo mam tylko 12 godzin tygodniowo, a jestem na normalnych studiach nie jakiś part-time....
No myślałam, że trochę, że tak powiem ambitniej będzie.... No cóż ale bedzie czas na prace chociaż .

Co do relacji to ja też jestem zadowolona, miałam problem z legitymacją to bezproblemowo miałam sporo obcych ludzi pod ręką chetnych do pomocy.

Jest tam pełno osób które kierują i pomagają, objaśniają itp. ^^'
Więc jak czegoś nie wiesz to spoko Ci pomogą.

Ja mam problem z wysławianiem się generalnie po angielsku, ale oni są bardziej domyślni i mili niż się wydaje.

Dostałam sporo gażetów zaczynając od otwieracza do piwka kończąc na plecaku , więc dla mnie wrażenia miłe.

Ja niestety nie zaczynam w poniedziałek bo poniedziałki mam wolne więc z senstencji "nienawidzę poniedziałków" będzie za parę tygodni pewnie nienawidze wtorków ^^'
LadyLauran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 06:48   #89
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Studiujące w Anglii.

LadyLauran niemogłaś dobrać sobie jakiś ekstra modułów?

U mnie też bardzo miło
Jak na razie atmosfera świetna.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 15:38   #90
agniecha9313
Rozeznanie
 
Avatar agniecha9313
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 945
Dot.: Studiujące w Anglii.

Hej Dziewczyny można dołączyc? w tym roku zdaje mature i mam w planach studia w Londynie. Marzeniem byłyby dla mnie studia na UCL. Jest tu ktoś z tego uniwerku?
agniecha9313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:38.