Dietowanie studentek :) - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-13, 20:10   #1681
Veiovis
Zakorzenienie
 
Avatar Veiovis
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 4 135
Dot.: Dietowanie studentek :)

Hej Kochane
Chętnie się do Was dołączę!
Veiovis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 22:55   #1682
plu
Rozeznanie
 
Avatar plu
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 686
Dot.: Dietowanie studentek :)

dziewczyyyny znów postaram sie wrócić z podkulonym ogonem co mnie do tego skłoniło? Dzisiaj mój współlokator dorwał sie do moich zdjeć z liceum (czyli z ponad 3 lat temu) i bez ogródek powiedział że nie może mnei na nich poznać bo ZGRUBŁAM i w życiu by nie powiedział że to ja na tych zdjęciach nie żeby mnie to wpędziło w jakieś ogromne kompleksy ale trzeba sie wziąć za siebie... i chyba muszę zacząć od wyjedzenia wszystkich niezdrowych rzeczy z mojej lodówki i zrobienia jakichś konkretnych zakupów
plu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 21:10   #1683
grusiaa
Raczkowanie
 
Avatar grusiaa
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 123
Dot.: Dietowanie studentek :)

Witam was po sporej przerwie
Niestety praca oderwała mnie od zaglądania tutaj, ale również pomogła mi trochę zrzucić. Niestety praca skończona i centymetry zostały nadrobione Ale wczoraj zaczęłam już liczyć kalorie, 2 dzień mija i idzie do przodu, w dodatku rower poszedł w ruch. Jak tylko dostanę z powrotem legitymację od razu kupuję karnet na basen!
Powiedzcie mi tylko czy jest tu ktoś kto walczy ze swoimi nogami? Z nimi mam ten wielki kłopot i nie wiem jak sobie dać radę, wszystko mi chudnie tylko od pasa w dół nie chce
Macie jakieś sprawdzone metody jak pozbyć się centymetrów w nóżkach?
grusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 21:18   #1684
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)
 
Avatar noseknosek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 562
Dot.: Dietowanie studentek :)

Cytat:
Napisane przez grusiaa Pokaż wiadomość
Witam was po sporej przerwie
Niestety praca oderwała mnie od zaglądania tutaj, ale również pomogła mi trochę zrzucić. Niestety praca skończona i centymetry zostały nadrobione Ale wczoraj zaczęłam już liczyć kalorie, 2 dzień mija i idzie do przodu, w dodatku rower poszedł w ruch. Jak tylko dostanę z powrotem legitymację od razu kupuję karnet na basen!
Powiedzcie mi tylko czy jest tu ktoś kto walczy ze swoimi nogami? Z nimi mam ten wielki kłopot i nie wiem jak sobie dać radę, wszystko mi chudnie tylko od pasa w dół nie chce
Macie jakieś sprawdzone metody jak pozbyć się centymetrów w nóżkach?
polecam stepper
__________________
what defines us is how well we rise after falling

biegam
noseknosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 10:29   #1685
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Dietowanie studentek :)

Melduję się też Co prawda nie jestem już studentką, ale się i tak nie dam przegonić Melduję się, bo już bardzo długo ćwiczę codziennie, a efektów w wymiarach brak, ale to dlatego, że jem niezdrowo i to bardzo. Dlatego w ramach mobilizacji postanowiłam się dołączyć. Na razie nie planuję ograniczania ilości jedzenia tylko zamianę na zdrowe produkty, jeśli nie nastąpi wtedy spadek wagi, to pomyślę o staranniejszej diecie. Do zrzucenia mam około 3 kg, ale chce to zrobić powolutku i chcę, żeby to był tłuszcz. I na cm w nogach polecam również stepper (bardzo przyjemny, tym bardziej, że można dreptać robiąc inne rzeczy w międzyczasie) albo Turbo Fire, w którym jestem chyba zakochana;...
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 19:59   #1686
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: Dietowanie studentek :)

Cytat:
Napisane przez Veiovis Pokaż wiadomość
Hej Kochane
Chętnie się do Was dołączę!
witamy w naszych skromnych progach

No, dziewczyny...znowu dieta z przymusu:/ znów miałam ten zakichany atak bólu mojej głupiej dwunastnicy ale sama jestem sobie winna... trza było trzymać się lekkostrawnej diety a nie...pierożków ruskich mi się zachciało...

no więc lecę znowu na lekach:/

no i na diecie...no może poza dzisiejszą kolacją (zjadłam 3 placki z jabłkami)
ostatnio na obiad jadam ten sam zestaw - tj. banan, jogurt i musli...

Obiecałam sobie, że będę jeść więcej owoców i warzyw...zobaczymy na ile mi to wyjdzie.
Dodatkowo zamierzam jutro na obiad zrobić potrawkę z kurczaka..wieki nie jadłam.
A ostatnio przez cały tydzień jadłam mój pierwszy raz w życiu ugotowany krupnik <dumna>
__________________
Aparatka od 04/08/2013


"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 17:18   #1687
Marilenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Kraina Czarnego Złota ;)
Wiadomości: 13
Dot.: Dietowanie studentek :)

Witam wszystkich!
poczytałam co tu wszystkie po sobie zostawiacie i spodobało mi się
teraz zaczynam ostatnie pół roku na studiach(które są 3,5 letnie i mieszkam razem ze swoim facetem. Oczywiście na mnie spadł obowiązek kucharzenia! ale nie przeszkadza mi to, tylko czasem brak mi pomysłów... Ja do zrzucenia znalazłabym 3kg a i Mojemu przydało by się troszkę stracić;p
nie zawsze mam czas zeby cos przyrządzić, więc chetnie posłucham jeśli macie jakieś sprawdzone przepisy
i oczywiście trzymam kciuki za Wasze osiągnięcia!
Marilenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-18, 17:15   #1688
grusiaa
Raczkowanie
 
Avatar grusiaa
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 123
Dot.: Dietowanie studentek :)

Niestety nie posiadam steppera, wiecie może czym mogłabym go zastąpić?
neitka zdradź mi co to Turbo Fire bo nie mam pojęcia
grusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 19:54   #1689
ojalika
Wtajemniczenie
 
Avatar ojalika
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: .
Wiadomości: 2 017
Dot.: Dietowanie studentek :)

dziewczyny przyjmiecie mnie?
potrzebuje wsparcia.. bo już fiksuje
__________________
biegam
dbam o siebie
ojalika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 08:41   #1690
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Dietowanie studentek :)

Cytat:
Napisane przez Marilenka Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!
poczytałam co tu wszystkie po sobie zostawiacie i spodobało mi się
teraz zaczynam ostatnie pół roku na studiach(które są 3,5 letnie i mieszkam razem ze swoim facetem. Oczywiście na mnie spadł obowiązek kucharzenia! ale nie przeszkadza mi to, tylko czasem brak mi pomysłów... Ja do zrzucenia znalazłabym 3kg a i Mojemu przydało by się troszkę stracić;p
nie zawsze mam czas zeby cos przyrządzić, więc chetnie posłucham jeśli macie jakieś sprawdzone przepisy
i oczywiście trzymam kciuki za Wasze osiągnięcia!
Mój Tż ostatnio jest pomysłodawcą kilku przepisów, tzn, on wymyśla, co by chciał, a ja się staram to zrobić. Naszym największym problemem są fast foody, więc liczę na to, że nawet nie ograniczając mocno kalorii, tylko zamieniając je na zdrowsze uda nam się schudnąć. i tak:
1) w domu usmażyłam na teflonie i bez tłuszczu piersi z kurczaka z odrobiną curry, dołożyłam do tego sporo sałaty, pomidora, ogórka, odrobinę ketchupu, zawinęłam w placek tortillowy i miał do pracy zamiast kanapki.
2) zrobiłam dziś olbrzymią kanapkę - wydrążyłam środek bagietki wiejskiej z tesco (jakakolwiek ciemna buła się nada), włożyłam do niej pomidora, ogórka, odrobinę sera żółtego, kilka kropli sosu bbq (kupny, niestety) i dużo kurczaka usmażonego w najcieńsze kotleciki, jakie udało mi się ukroić (również na teflonie bez tłuszczu)
3) Jutro resztki składników do kanapki sobie wymiesza - kurczak, pomidor, ogórek, dorzuci ugotowane jajko i będzie miał sałatkę.
4) sałatka z gotowanego kurczaka, ciemnego ryżu, ogórka i dużej ilości kopru (świeży lub torebkowy), do tego sos 1:1 majonez z jogurtem greckim (ale naprawdę mało, musiałam długo mieszać, żeby to wszystko "obtoczyć").
5) Ja bardzo lubię sałatkę ( jest trochę dziwna....) ze smażonego kurczaka (j.w.), ugotowanych brokuł, kukurydzy i ciemnego makaronu, bez żadnego sosu, jakoś mi leży ten skład, chociaż wszyscy inni się krzywią.
6) Jako sos do makaronu i kurczaka ugotowałam paczkę mrożonych pieczarek bez przypraw i zmiksowałam blenderem. na talerzu dodałam trochę jogurtu, żeby zabielić.
Generalnie kucharka ze mnie żadna, ale może komuś się coś przyda

I jeszcze w ramach porad mam taką głupotkę, która jednak pozytywnie wpłynęła na mnie i na Tż. Wiadomo, jak się robi kanapkę, to się bierze pajdę chleba, a na nią się nakłada taki cieniuśki plasterek szynki. I to co najbardziej tuczące, czyli wegle, zawsze zajmuje objętościowo przynajmniej pół kanapki. A to co najfajniejsze, czyli to co kładziemy na kanapkę - warzywo + białko to zawsze dość mało. Dlatego od teraz jak kupimy bułkę, to nie kroimy jej na pół, tylko kroimy ją w pionie, robią się takie malutkie kanapeczki jakby. I teraz jesteśmy w stanie najeść się jedną zwykłą bułką.

Cytat:
Napisane przez grusiaa Pokaż wiadomość
Niestety nie posiadam steppera, wiecie może czym mogłabym go zastąpić?
neitka zdradź mi co to Turbo Fire bo nie mam pojęcia
To moje najnowsze hobby --> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=452427&page=76
Cytat:
Napisane przez ojalika Pokaż wiadomość
dziewczyny przyjmiecie mnie?
potrzebuje wsparcia.. bo już fiksuje
Ja tu nie gospodyni, bo już po studiach, ale myślę, że się mogę wypowiedzieć, że przyjmiemy na pewno
__________________
I will marry melody...


neitka

Edytowane przez neitka
Czas edycji: 2011-09-19 o 08:45
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 11:50   #1691
unodostres
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 11
Dot.: Dietowanie studentek :)

zaczynam dietę od dzisiaj i chce się przyłączyć ! dodam, że mam spore doświadczenie w dietach (która dziewczyna go nie ma) i chętnie coś komuś doradzę btw. taka jestem mądra a wczoraj zaczęłam dietę i cały dzień się dosyć ładnie trzymałam a na kolacje pochłonęłam z 7 wafelków chałwowych dodam, że moja mama piecze mnóstwo ciast, ciastka kupuje kartonami więc nie ma lekko mam 23 lata waga początkowa 58,6, waga wymarzona 55kg no i wzrost 170. Potrzebuje wsparcia jak przetrwać bez podjadania słodyczy jeśli są na każdym kroku w domu:P
__________________
unodostres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-21, 15:43   #1692
grusiaa
Raczkowanie
 
Avatar grusiaa
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 123
Dot.: Dietowanie studentek :)

Cytat:
Napisane przez unodostres Pokaż wiadomość
zaczynam dietę od dzisiaj i chce się przyłączyć ! dodam, że mam spore doświadczenie w dietach (która dziewczyna go nie ma) i chętnie coś komuś doradzę btw. taka jestem mądra a wczoraj zaczęłam dietę i cały dzień się dosyć ładnie trzymałam a na kolacje pochłonęłam z 7 wafelków chałwowych dodam, że moja mama piecze mnóstwo ciast, ciastka kupuje kartonami więc nie ma lekko mam 23 lata waga początkowa 58,6, waga wymarzona 55kg no i wzrost 170. Potrzebuje wsparcia jak przetrwać bez podjadania słodyczy jeśli są na każdym kroku w domu:P
Nawet nie wiesz jak dobrze cie rozumiem!!!
Mamy podobne wymiary, tylko, że ja nie wiem ile ważę ponieważ wagi nie posiadam, ale sądzę, że podobnie do ciebie
Chciałabym też dojść do 55kg albo nawet troszeczkę niżej, ale jak tu schudnąć jak przy takich pysznościach i pełnej lodówce!
Powiedz mi jakie masz swoje sposoby na opanowywanie głodu i jaką dietę stosujesz?
grusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 22:28   #1693
Moni_sss91
Zadomowienie
 
Avatar Moni_sss91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 297
Dot.: Dietowanie studentek :)

Dziewczyny, po raz kolejny wracam z podkulonym ogonem do Was... byłam na dobrej drodze, pojawiło się -2kg na wadze, miałam motywację żeby ruszać dupkę na basen... a tu nagle wyjazd kilkudniowy do Warszawy, jedzenie na mieście, cudowne pączusie z Chmielnej, babeczki, nieprzespane nocki. Dzisiaj postanowiłam odespać cały wyjazd (głównie przez nocne podróże samochodem) i jutro ruszam na basen, od wtorku znowy warszawa, ale już tak na stałe, bez żadnych wyskoków, mam groupona na siłownie to go wykorzystam akurat Na polsacie lecił film 'Miłość na zamówienie' jak zobaczyłam chudziutką i umięśnioną S.J.Parker to automatycznie dostałam kopa do działania No i umięśniony Matthew McConaughey ...

no i przede wszystkim witam wszystkie studentki i te osoby, które studia mają już za sobą powodzenia!!

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Mój Tż ostatnio jest pomysłodawcą kilku przepisów, tzn, on wymyśla, co by chciał, a ja się staram to zrobić. Naszym największym problemem są fast foody, więc liczę na to, że nawet nie ograniczając mocno kalorii, tylko zamieniając je na zdrowsze uda nam się schudnąć. i tak:
1) w domu usmażyłam na teflonie i bez tłuszczu piersi z kurczaka z odrobiną curry, dołożyłam do tego sporo sałaty, pomidora, ogórka, odrobinę ketchupu, zawinęłam w placek tortillowy i miał do pracy zamiast kanapki.
2) zrobiłam dziś olbrzymią kanapkę - wydrążyłam środek bagietki wiejskiej z tesco (jakakolwiek ciemna buła się nada), włożyłam do niej pomidora, ogórka, odrobinę sera żółtego, kilka kropli sosu bbq (kupny, niestety) i dużo kurczaka usmażonego w najcieńsze kotleciki, jakie udało mi się ukroić (również na teflonie bez tłuszczu)
3) Jutro resztki składników do kanapki sobie wymiesza - kurczak, pomidor, ogórek, dorzuci ugotowane jajko i będzie miał sałatkę.
4) sałatka z gotowanego kurczaka, ciemnego ryżu, ogórka i dużej ilości kopru (świeży lub torebkowy), do tego sos 1:1 majonez z jogurtem greckim (ale naprawdę mało, musiałam długo mieszać, żeby to wszystko "obtoczyć").
5) Ja bardzo lubię sałatkę ( jest trochę dziwna....) ze smażonego kurczaka (j.w.), ugotowanych brokuł, kukurydzy i ciemnego makaronu, bez żadnego sosu, jakoś mi leży ten skład, chociaż wszyscy inni się krzywią.
6) Jako sos do makaronu i kurczaka ugotowałam paczkę mrożonych pieczarek bez przypraw i zmiksowałam blenderem. na talerzu dodałam trochę jogurtu, żeby zabielić.
Generalnie kucharka ze mnie żadna, ale może komuś się coś przyda
Bardzo fajne pomysły, szczególnie spodobał mi się ten z wydrążoną bagietką Bułki też kroje w małe kromki, a nie na pół, no chyba że robie kanapkę na uczelnie A nie jest dla Ciebie za sucha ta sałatka? bo ja robię w s umie podobną tylko dodaje jeszcze ogórka kiszonego/konserwowego i robię jakiś sos jogurtowy do tego
__________________
Every person has magic in them, they just don't know they possess it.

Moni_sss91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 09:19   #1694
Marilenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Kraina Czarnego Złota ;)
Wiadomości: 13
Dot.: Dietowanie studentek :)

neitka!
świetne przepisy! na pewno w najblizszym czasie wykorzystam!
co do salatek to ja jeszcze lubie: ugotowany brokułek, marchewka tez ugotowana i pokrojona w talarki i jajko pokrojone w ósemki do tego sosik czosnkowy (robie z majonezu i jogurtu naturalnego, do tego wyciśniety czosnek, troszke soli, pieprz lub inne przyprawy jak mam pod ręka)
jeszcze inna opcja, która często wykorzystuje z sosem czosnkowym to: papryka czerwona, kapusta pekinska, ogórek konserwowy, kukurydza, kurczak(wczesniej pokrojony na kawałki i obsmażony na paleni z minimalna iloscia, dosławnie kropelka, tluszczyku;p ) po prostu pychotka!

szukam dobrej motywacji zeby wybrac sie na silownie lub basen, ale to musze jeszcze troszke poczekac, az unormuje wszystkie oplaty (studia, mieszkanie itp....) i tak pomyślalam że kupie taki karnet zebym razem z Moim moga razem korzystac, przynajmniej spedzalibysmy czas azme nie siedzac w domu;p

Miłego dnia Panie!
Marilenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 10:27   #1695
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Dietowanie studentek :)

Hej hej, można dołączyć?
Cały czas zmagam się z sesją i jestem u rodziców w domu, a to niestety nie służy diecie. Jednak już w poniedziałek się wyprowadzam do akademika, więc wreszcie postanowiłam się wziąć za siebie, bo mój brzuch i uda wołają o pomstę do nieba!

Swego czasu chodziłam na spinning i efekty był super. Jak tylko pozdaję egzaminy to znów zacznę chodzić. Póki co diety jakiejś specjalnej nie mam. Po prostu zamierzam ograniczyć fast foody (choć z moim TŻ to ciężkie ), ale będąc w akademiku będę sobie znów gotować Słyszałam też, czerwona herbata pu erh podobno wchłania tłuszcz z pokarmu, więc staram się pijać jej co najmniej 2 kubki dziennie, zwłaszcza po dużych i ciężkostrawnych posiłkach.
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 12:12   #1696
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Dietowanie studentek :)

Cytat:
Napisane przez Moni_sss91 Pokaż wiadomość
Bardzo fajne pomysły, szczególnie spodobał mi się ten z wydrążoną bagietką Bułki też kroje w małe kromki, a nie na pół, no chyba że robie kanapkę na uczelnie A nie jest dla Ciebie za sucha ta sałatka? bo ja robię w s umie podobną tylko dodaje jeszcze ogórka kiszonego/konserwowego i robię jakiś sos jogurtowy do tego
Nie jest sucha, chociaż nie wiem, jak to się dzieje, ale b.dużo osób narzeka na zapach brokuł(ów?), który rzeczywiście jest charakterystyczny...

Cytat:
Napisane przez Marilenka Pokaż wiadomość
neitka!
świetne przepisy! na pewno w najblizszym czasie wykorzystam!
co do salatek to ja jeszcze lubie: ugotowany brokułek, marchewka tez ugotowana i pokrojona w talarki i jajko pokrojone w ósemki do tego sosik czosnkowy (robie z majonezu i jogurtu naturalnego, do tego wyciśniety czosnek, troszke soli, pieprz lub inne przyprawy jak mam pod ręka)
jeszcze inna opcja, która często wykorzystuje z sosem czosnkowym to: papryka czerwona, kapusta pekinska, ogórek konserwowy, kukurydza, kurczak(wczesniej pokrojony na kawałki i obsmażony na paleni z minimalna iloscia, dosławnie kropelka, tluszczyku;p ) po prostu pychotka!

szukam dobrej motywacji zeby wybrac sie na silownie lub basen, ale to musze jeszcze troszke poczekac, az unormuje wszystkie oplaty (studia, mieszkanie itp....) i tak pomyślalam że kupie taki karnet zebym razem z Moim moga razem korzystac, przynajmniej spedzalibysmy czas azme nie siedzac w domu;p
Dzięki za pomysły, na pewno wypróbuję A odnośnie wysiłku razem, to ja jakiś czas temu robiłam z Tż Insanity i robienie tego we dwoje było bardzo motywujące
Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Hej hej, można dołączyć?
Cały czas zmagam się z sesją i jestem u rodziców w domu, a to niestety nie służy diecie. Jednak już w poniedziałek się wyprowadzam do akademika, więc wreszcie postanowiłam się wziąć za siebie, bo mój brzuch i uda wołają o pomstę do nieba!

Swego czasu chodziłam na spinning i efekty był super. Jak tylko pozdaję egzaminy to znów zacznę chodzić. Póki co diety jakiejś specjalnej nie mam. Po prostu zamierzam ograniczyć fast foody (choć z moim TŻ to ciężkie ), ale będąc w akademiku będę sobie znów gotować Słyszałam też, czerwona herbata pu erh podobno wchłania tłuszcz z pokarmu, więc staram się pijać jej co najmniej 2 kubki dziennie, zwłaszcza po dużych i ciężkostrawnych posiłkach.
Zapraszamy Jak to jest, że zawsze Tżci nas nakłaniają do jedzenia fast foodów,no nie? Ja jeszcze 5 lat temu to nie "wierzyłam", że mając w domu obiad można tak po prostu zamówić pizzę


Jeszcze taka mała historyjka: moja mama kupiła sobie niedawno książkę "Jedz pysznie, chudnij cudnie". Sama zawartość jest trudna do przedstawienia tutaj, ale generalnie chodzi o to, żeby jeść to co się lubi i że czasem odmawiamy sobie naszych ulubionych rzeczy, bo uważamy je za zbyt drogie - np ja uwielbiam łososia wędzonego, którego kupuję bardzo rzadko, a przecież to jest koszt równy dwóm dużym paczkom chipsów, które kupuję dużo częściej. Generalnie założenia diety zawartej w książce to nie mnie oceniać, bo ani nie jestem ekspertem, ani nie byłam na tej diecie, ale jaka ta książka jest motywująca!!! Przeczytałam kilka pierwszych rozdziałów i stuknęłam się w głowę, że przecież mogę sobie swoją utratę wagi rozłożyć na naprawdę długi czas, nie muszę się spieszyć i jeśli ktoś ogólnie dobrze je to pizza, czy ciacho od czasu do czasu nie są w stanie zniweczyć diety całej. Ja wiem, że to jest oczywista oczywistość, ale nie tak łatwo zakorzenić w głowie te fakty
__________________
I will marry melody...


neitka

Edytowane przez neitka
Czas edycji: 2011-09-24 o 12:19
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 12:56   #1697
Moni_sss91
Zadomowienie
 
Avatar Moni_sss91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 297
Dot.: Dietowanie studentek :)

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Nie jest sucha, chociaż nie wiem, jak to się dzieje, ale b.dużo osób narzeka na zapach brokuł(ów?), który rzeczywiście jest charakterystyczny...
akurat jestem fanką brokuł, więc mi to nie przeszkadza

wiecie co dziewczyny? nie płakałabym gdyby zamieszkała ze mną taka Jillian Micheals i dawała codziennie porządnego kopniaka, tj. może i bym płakała jakby zaczęła się na mnie wydzierać i wchodzić na moje słabe punkty (tak jak w tym programie na tvn style), ale przynajmniej przyniosło to by jakieś efekty

no nic, ja dzisiaj zjadłam owsiankę na mleku, później łososia z pomidorkiem i ogórkiem, a zaraz spadam na basen (po tygodniu nieobecności )
__________________
Every person has magic in them, they just don't know they possess it.

Moni_sss91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 14:47   #1698
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Dietowanie studentek :)

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość

Zapraszamy Jak to jest, że zawsze Tżci nas nakłaniają do jedzenia fast foodów,no nie? Ja jeszcze 5 lat temu to nie "wierzyłam", że mając w domu obiad można tak po prostu zamówić pizzę
Ahh urwanie głowy z tymi TŻtami No właśnie to jest najgorsze, jest jedzenie w domu, a się pizzę zamawia. Bo smaczniejsza, bo szybciej, bo się nie chce nic samemu robić. Ale koniec z tym!
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 15:23   #1699
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)
 
Avatar noseknosek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 562
Dot.: Dietowanie studentek :)

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Ahh urwanie głowy z tymi TŻtami No właśnie to jest najgorsze, jest jedzenie w domu, a się pizzę zamawia. Bo smaczniejsza, bo szybciej, bo się nie chce nic samemu robić. Ale koniec z tym!
No ja swojego nauczyłam i robi mi inne obiady niż dla siebie.
__________________
what defines us is how well we rise after falling

biegam
noseknosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-24, 15:32   #1700
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Dietowanie studentek :)

Cytat:
Napisane przez noseknosek Pokaż wiadomość
No ja swojego nauczyłam i robi mi inne obiady niż dla siebie.
TŻ Ci gotuje? Takiej to dobrze Mój tylko od czasu do czasu zrobi spaghetti albo jajecznicę. No ewentualnie jakieś wariacje z ryżem lub makaronem, najczęściej z dużą ilością sosu, szynki i sera
Ja nie miałam kłopotu z gotowaniem jak pracowałam, bo zawsze w pracy jadałam obiady, więc jak wracałam do domu to miałam z głowy, a teraz będę się musiała męczyć znowu

U mnie dziś na koncie na plus 2 czerwone herbaty i jabłko na mnie czeka do zjedzenia Poza tym bez szału, na śniadanie drożdżówka, później leczo, później mała miseczka pomidorówki no i zaraz jabłko. Pewnie jakaś kanapka dziś wpadnie.
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 15:35   #1701
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)
 
Avatar noseknosek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 562
Dot.: Dietowanie studentek :)

No on bardzo lubi gotować, zresztą takie dietetyczne dania raczej nie wymagają wielkiego wysiłku, najczęściej mi piecze rybę, albo kurczaka, albo robi sałatkę z kurczakiem. Ja najchętniej żywiłabym się prosto z lodówki.
__________________
what defines us is how well we rise after falling

biegam
noseknosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 18:17   #1702
grusiaa
Raczkowanie
 
Avatar grusiaa
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 123
Dot.: Dietowanie studentek :)

Ojoj to masz dobrze
Ja się cieszę, że narazie nie mieszkam z TŻ-tem, on mnie co chwile gani, że jestem chuda i mam normalnie jeść, ale co ja poradzę, brzuch mam chudziutki, rozmiar spódnicy 36 ze mnie zjeżdża, ale w dół to już 38 bo 36 za małe i jak tu się pozytywnie nastawić
grusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 18:52   #1703
jabluuuszko
Rozeznanie
 
Avatar jabluuuszko
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
Dot.: Dietowanie studentek :)

Dziewczyny idzie mi @ i nie mam totalnie motywacji! ;(
__________________
Be beauty, be perfect
Brand new me
jabluuuszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 18:54   #1704
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Dietowanie studentek :)

Cytat:
Napisane przez jabluuuszko Pokaż wiadomość
Dziewczyny idzie mi @ i nie mam totalnie motywacji! ;(
Ja właśnie mam i czuję się jak słoń, a brzuch mam jak balon W dodatku mam jakieś kłopoty z żołądkiem i strasznie mi coś jakby "leży" na mostku :/
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 19:21   #1705
jabluuuszko
Rozeznanie
 
Avatar jabluuuszko
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
Dot.: Dietowanie studentek :)

tez mam brzuch jak balon jak bym była w 3 miesiącu ciązy.. cała wodę zatrzymmuje w sobie mimo tego ze pije czerwona herbate..
__________________
Be beauty, be perfect
Brand new me
jabluuuszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 21:53   #1706
Marilenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Kraina Czarnego Złota ;)
Wiadomości: 13
Dot.: Dietowanie studentek :)

ja i Mój na początku umówiliśmy sie tak, ze obiadki robimy na przemian jeden dzien On jeden dzien ja, ale po tygodniu super plan sie rozpadl... no i teraz ja wymyslam co wrzucic na stoł ale nie powiem, czasem cos wymysli i jak pozno wracam to postara sie cos zrobic, dobry i ten sos z makaronem, wazne, ze jest!

moje dzisiejsze menu to rano kanapka i herbata, w pracy jablko, ciasteczko (nie moglam odmowic!) i herbatka, a na obiado-kolacje tortillki wlasnej roboty z kapsta pekinska, papryczkami roznymi, ogoraskiem, kurczaczkiem i sosikiem Mmmm PYCHA!

moja @ naszczescie dobiega konca, ale tez mam zawsze brzuch jak balon, i do tego nic mi sie nie chce... ale co zrobic, Dziewczęta przeczekac trzeba i dzielnie walczyc dalej!

trzymajcie sie!
Marilenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 12:41   #1707
karateczka000
Zakorzenienie
 
Avatar karateczka000
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: ~.~.~.~
Wiadomości: 6 683
Dot.: Dietowanie studentek :)

hej kochane
przypomniałam sobie o naszym wątku dopiero teraz, miesiac temu wróciłam z wakacji, folgowałam sobie, ze hoohooo, a waga? ta sama, ustabilizowana
Widzę teraz jak ważne jest mieć dobry metabolizm i ważne jest żeby chudnąć powolutku do wymarzonej wagi, wtedy on się stabilizuje i nagłe skoki kaloryczne nie sa mu tak straszne.
Teraz przez miesiąc jeżdżę na rowerze trzymam zdrową dietę, ale mam też dni fatalne, jeżeli chodzi o słodycze, a waga wciąż ta sama. Dodatkowo dzięki rowerowi wzmocniłam mięśnie i nie jestem taka sflaczała.
A jak tam u was przed rokiem akademickim?
__________________
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~


karateczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 17:15   #1708
jabluuuszko
Rozeznanie
 
Avatar jabluuuszko
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
Dot.: Dietowanie studentek :)

Haaloo, studentki i nie tylko, jest tu ktos jeszcze? Bo potrzebuje wsparcia co by pozbyć sie poświątecznych kilogramów
__________________
Be beauty, be perfect
Brand new me
jabluuuszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 17:24   #1709
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)
 
Avatar noseknosek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 562
Dot.: Dietowanie studentek :)

ja jestem
__________________
what defines us is how well we rise after falling

biegam
noseknosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 19:22   #1710
karateczka000
Zakorzenienie
 
Avatar karateczka000
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: ~.~.~.~
Wiadomości: 6 683
Dot.: Dietowanie studentek :)

hejj
też się melduję!

jabłko- duzo tych kilogramów poświątecznych Ci przybyło? nie martw się, teraz karanawal to szybko wszystko spalisz podczas szalenstw
__________________
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~



Edytowane przez karateczka000
Czas edycji: 2011-12-30 o 19:23
karateczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:43.