Jaki mam rodzaj cery? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-25, 10:52   #1
Anesthesia
Wtajemniczenie
 
Avatar Anesthesia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 708

Jaki mam rodzaj cery?


Witam,
Przeszukałam to forum dość dobrze, używając wyszukiwarki i niestety nie znalazłam żadnego wątku zbiorczego dotyczącego tego tematu, czyli odpowiedzi na pytanie, jak określić swój typ cery. Z góry przepraszam, jeśli jednak wątek jakimś sposobem zdublowałam i proszę o przekierowanie do odpowiedniego

Mam pytanie odnośnie swojej cery. Dawniej wydawała mi się raczej bez problemów, potem długi czas uważałam, że jest mieszana. Obecnie jednak zauważyłam kilka niepokojących sygnałów i zaczęłam się zastanawiać czy moja cera jest mieszana, naczynkowa czy może wrażliwa? Będę wdzięczna za pomoc, ponieważ nigdzie nie znalazłam konkretnej odpowiedzi na moje niepokoje ... A chcę wiedzieć, jakich kosmetyków używać do pielęgnacji.

Mam 20 lat. Wydaje mi się, że nie mam zbytnio przetłuszczającej się skóry - w ciągu dnia nie świecę się narmiernie, potrzebuję 1-2 razy przetrzeć twarz bibułkami matującymi, ale nie ma żadnej tragedii. Po myciu twarzy, bez nakładania kremu (myłam różnymi specyfikami, więc to raczej nie kwestia uczulenia) moja skóra jest lekko sucha i nieco piecze (to takie uczucie piekąco-grzejące). W dodatku na policzkach jest zaróżowiona. Przy płatkach nosa wyraźniej widać popękane naczynka. Niedawno również pojawił się u mnie problem dość mocno i wyraźnie rozszerzonych porów na policzkach i płatkach nosa. Mam też trochę wągrów na nosie, które jednak nie rzucają się zbytnio w oczy. Raz na czas wyskoczy mi jakaś "niespodzianka", ale nigdy nie jestem "zsypana".

Proszę więc jeszcze raz o radę, bo mam mętlik w głowie... Nie wiem czy moja skóra jest sucha albo naczynkowa, bo wydaje mi się, że wtedy nie miałabym problemów z porami... Boję się przede wszystkim, aby problem z naczynkami się nie powiększył. Chętnie usłyszę wszelkie sugestie dotyczące kremów, po jakie powinnam sięgać.
Anesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 16:27   #2
TouchOfAngel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tu gdzie jest moje miejsce. Wizaż (;
Wiadomości: 169
GG do TouchOfAngel Send a message via Skype™ to TouchOfAngel
Dot.: Jaki mam rodzaj cery?

Z chęcia też sie dowiem jaki mam typ cery, a szczególnie chodzi mi o to czy w moim przypadku tez powinnam ja stale nawilżać. Nos, czoło, broda, obszar wokół nosa tłuste, reszta normalne. Pryszczy, krosek brak, jedynie pojedyncze niespodzianki. troche wągrów mało widocznych w strefie T. Cera nie jest zmeczona, szara. Moja pielęgnacja: rano- żel LRP + delikatny peeling szmatka muslinowa, krem matujacy barwa, i make up (fliud revlon) wieczorem-płyn miceralny perfecta, zel LRP+ szmatka muslinowa, tonik ziaja ogórkowy, krem LRP duo + k (na przemian). Tyle mówi sie o nawilzaniu cery tłustej wiec aby uciszyc sumienie tez czasami ja nawilzam kremem, ale tylko na noc, nie wiadomo jak moja skóra była by przesuszona, po kremie nawilzajacym swiece sie jak latarnia. Wiec czy to na pewno jest korzystne? Wydzielanie sebum u mnie jest bardzo aktywne, w ciagu dnia musze wiele razy matowić twarz. Czy mam cos zmienic??
__________________
"W nieśmiertelnej kopercie oddaję Ci raz jeszcze duszę [...]"


Edukacja
TouchOfAngel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 21:53   #3
panna mrau
Zakorzenienie
 
Avatar panna mrau
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 593
GG do panna mrau
Dot.: Jaki mam rodzaj cery?

Cytat:
Napisane przez Anesthesia Pokaż wiadomość
zaczęłam się zastanawiać czy moja cera jest mieszana, naczynkowa czy może wrażliwa?
to że cera jest mieszana wcale nie znaczy, że nie może być też wrażliwa i naczynkowa.
jak dla mnie to wygląda mi to na cerę mieszaną w stronę suchej (dlatego jest wrażliwa) i naczynkową.
jeśli problem z przetłuszczaniem nie jest dla Ciebie dramatyczny to postawiłabym na dobrej jakości kremy nawilżające (matujący mogłyby tylko bardziej przesuszyć i podrażnić skórę) do skóry ze skłonnością do naczynek. ewentualnie jakieś zabiegi u kosmetyczki od czasu do czasu uszczelniające naczynka (szczególnie przed zimą!). żel do mycia - raczej jakiś delikatny, bez alkoholu w składzie, ważne żeby porządnie oczyszczał skórę.
Peelingów mechanicznych nie polecam - postawiłabym na enzymatyczne 2-3 razy w tygodniu (ja brdzo lubię Ziaja Nuno - jest tani, ale skuteczny), żeby na bieżąco odświeżać skórę - wtedy też mniej zaskórników będzie Ci się robić (przetestowałam na sobie )
No i tonik - nawilżający albo normalizujący (ale nie matujący).

Mam skórę dosyć podobną do Twojej, wrażliwa, naczynkowa i mieszana, w zalezności od humoru albo w stronę tłustej albo w stronę przesuszonej. Jak miałam epizody 'suchości' i duże podrażnienia to zawsze pomagał mi nawilżający krem physiogel - ale tylko na noc, bo na dzień był za ciężki. Jak z kolei miałam epizody tłustości i używałam kosmetyków do cery z niedoskonałościami to tylko mi się stan skóry pogarszał, i pomagał krem normalizujący, nawilżający do cery skłonnej do podrażnień

tak naprawdę ciężko polecić konkretne produkty, bo każda skóra inaczej reaguje - musisz sama znaleźć swoje idealne preparaty - nie ma tu innej metody niż ta prób i błędów
panna mrau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 11:58   #4
Anesthesia
Wtajemniczenie
 
Avatar Anesthesia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 708
Dot.: Jaki mam rodzaj cery?

Dziękuję za odpowiedź Postaram się więc poszukać jakiegoś dobrego kremu nawilżającego i równocześnie do skóry naczynkowej - widziałam, że Ziaja ma jakieś w ten deseń w swojej ofercie. Physiogel znam, ale jako żel do mycia twarzy - mój Luby stosuje na ŁZS, fajny i delikatny produkt.
Anesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 11:18   #5
mibo
Przyczajenie
 
Avatar mibo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 12
Dot.: Jaki mam rodzaj cery?

Może mi też ktoś pomoże? ^.^

Mam cerę na pewno naczynkową.

Jak umyję twarz to po 2 min jest mega sucha, a 10 min, twarz mi się wręcz kruszy, ściąga okropnie dopóki nie nawilżę porządnie.
Zawsze tłusta w okolicach brwi, pomiędzy, nad i brodzie.
Zdarza się bok policzków przy nosie.

Wyprysków żadnych, tylko paskudne zaskórniki (ale walczę z tym)

Pielęgnować cerę pod katem suchej czy mieszanej?
Dotychczas robiłam w kratkę.
mibo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:04.