Twin Peaks. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-28, 20:14   #1
Sherilyn_
Raczkowanie
 
Avatar Sherilyn_
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Twin Peaks
Wiadomości: 75
Thumbs up

Twin Peaks.


Pełno tutaj wątków o różnych serialach, ale ciągle brakuje mi jednego! Czy nie ma tu już żadnej fanki Twin Peaks? Wiem, że serial dawno się skończył, ale.. jest kultowy! Zdecydowanie
Kto chętny żeby sobie powspominać? Żeby podyskutować o co w końcu chodziło, co się stało i co nas zaskoczyło?
A może ktoś właśnie zaczyna go oglądać? Albo może kogoś zachęcimy?
Chciałabym bardzo znaleźć jeszcze kilka fanek serialu i rozwinąć jakąś bardzo interesującą dyskusję, mam nadzieję, że mi się uda!
Ja oglądałam go raz jako mała dziewczyna, ostatnio po raz drugi.. i zdecydowanie nie ostatni.
Już za nim tęsknie! Za genialnym i słodkim Dale Cooperem, moją ukochaną Audrey Horne, a przede wszystkim za mnóstwem irytujących postaci i totalnie schizofrenicznym scenariuszem.
Nie muszę wspominać, że przechodzą mnie ciarki kiedy tylko słyszę...
http://www.youtube.com/watch?v=7oDuGN6K3VQ
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg twin-peaks.jpg (25,3 KB, 8 załadowań)
__________________

mój modowy blog :- )
http://fashi1.blogspot.com//
serdecznie zapraszam!
Sherilyn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 21:22   #2
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Twin Peaks.

Oj pamięta się, pamięta Jak leciał ten serial, na dworze były pustki U mnie wszyscy jak jeden mąż przed telewizorem Ta piosenka jest przerażająca, często jej słucham W czasach podstawówki opowiadaliśmy sobie przy niej historie o duchach Sam serial ma w sobie niesamowity klimat, taki ponury, że aż ciarki przechodzą Muszę gdzieś obejrzeć on line i przypomnieć sobie
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 00:25   #3
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Twin Peaks.

Oglądałam jako dziecko. Wszyscy oglądaliśmy w domu. I cała klasa chyba. Do dziś pamiętam wszystkich bohaterów i główne wątki. Mam uraz i słabo mi jak zranię się w paznokieć
Od kilku lat zabieram się, żeby sobie odświeżyć - w końcu trzeba. Jestem ciekawa jak na to spojrzę o 20 parę lat starsza Trochę się obawiam, bo mam dość wypielęgnowany obraz w pamięci tych czasów, tego klimatu, jak tata z mamą tłumaczyli mi jak nie rozumiałam jakiejś sceny, wszystko razem, muzyka, ścigałyśmy się z siostrą która pierwsza zdąży na "ptaszka" na początku czołówki, i kolacja na kolanach w niedzielę przed tv, i jak z koleżankami bawiłyśmy się w ogrodzie w TP, każda chciała być Laurą albo Doną, najczęściej byłam Cooperem:/. Pewnie będę ryczeć co minutę.
No i oczywiście dyskoteka w podstawówce...intro było naszymi pierwszymi wolnymi tancami

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2011-09-29 o 00:32
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 07:46   #4
Pampalini
Rozeznanie
 
Avatar Pampalini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 719
Dot.: Twin Peaks.

zgłaszam się jako fanka serialu nie można przejść obojętne obok "Twin Peaks", oj nie da się... nie znałam zbytnio tej historii w dzieciństwie, raczej w moją pamięć wbił się główny temat muzyczny, sama sceneria i co poniektórzy aktorzy, dlatego też postanowiłam to sobie odświeżyć po tylu latach Twin Peaks wciąga niesamowicie, i w zeszłym roku Dale Cooper uplasował się na liście idealnego faceta dla mnie, z numerem 1

wyjątkowy serial, muzyka, krajobrazy, główna postać i jej pokręcony, zagadkowy świat... mając już te 20 lat, mimo wszystko odczuwałam pewien niepokój, gdy oglądałam te co bardziej "drastyczne" momenty i na ekranie pojawiał się Bob, jego ohydne spojrzenie... -.- myślę, że był to dość nietypowy, symboliczny sposób na przedstawienie tzw. mrocznych zakamarków ludzkiej duszy

a Audrey uważam za przepiękną dziewczynę sama chciałabym tak wyglądać!

aach, a wątek powstał idealnie w czasie, hah bo właśnie miałam zebrać się do tego, by ponownie obejrzeć Twin Peaks w tym tygodniu!
__________________
"Doctors finally figured out what's wrong with my brain:
on the left side, there's nothing right and on the right side, there's nothing left."

Edytowane przez Pampalini
Czas edycji: 2011-09-29 o 07:47
Pampalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 08:24   #5
Laura_Palmer
Raczkowanie
 
Avatar Laura_Palmer
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 169
Dot.: Twin Peaks.

No witam siostry! Chyba nie muszę się przedstawiać bo na tym wątku to wszystkie mnie kojarzycie

też oglądałam jako dziecko i guzik rozumiałam wtedy, ale jakiś rok temu zrobiliśmy sobie maraton z mężem i oglądaliśmy ciurkiem oba sezony z przerwani na siku, spanie i wyjście z psem
Uwielbiam ten serial, jest najlepszym filmem dla mnie ever! Ma klimat, nastrój. Strasznie podobają mi się wnętrza w tym serialu (szczególnie kamienny otwarty kominek w gabinecie Bena Horna) Każdy odcinek jest genialny i kończy się tak, że trzeba zaraz obejrzeć kolejny. Aktorzy też są dobranib.dobrze. Mogłabym tak pisać i pisać...
Laura_Palmer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 08:52   #6
Heidi_
Rozeznanie
 
Avatar Heidi_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 936
Dot.: Twin Peaks.

melduje się kolejna fanka Jestem z serialem na świeżo, został mi ostatni odcinek 1 sezonu i cały 2, dlatego proszę Was, jakby co - spoilery na biało! :P
Uwieeelbiam "Twin Peaks", uwielbiam samego Lyncha, Cooper jest cu-do-wny, a jego sny mnie przerażają. Aż nie chce myśleć co będzie jak już go skończę...
__________________
There's nothing so black as the inferno of the human mind.

Ćwiczenia z Jillian Michaels - 6/30

Edytowane przez Heidi_
Czas edycji: 2011-09-29 o 08:53
Heidi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 19:51   #7
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Twin Peaks.

Ja też, ja też!!!
Obejrzałam serial, film "ogniu krocz ze mną", przeczytałam "dziennik laury palmer" i książkę o Cooperze i jeszcze tą "Sowy nie są tym czym się wydają". Jestem fanką, choć dotychczas taki gatunek filmu nie był moim ulubionym. Nadal nie jest, a mimo to Twin Peaks kocham.
Zaczęło się przez przypadek. Byłam po sesji już i szukałam jakiegoś ebooka. A ponieważ lubię książki w formie dzienników to trafiłam na dziennik Laury P. Nic kompletnie nie rozumiałam z niego. Ona umarła i koniec książki. Zaczęłam szperać w necie o co chodzi. I dowiedziałam się, że najpierw trzeba obejrzeć serial... No i tak zaczęła się moja mania.
Obejrzę jeszcze kiedyś na pewno
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-30, 08:05   #8
Laura_Palmer
Raczkowanie
 
Avatar Laura_Palmer
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 169
Dot.: Twin Peaks.

Dobrze, że nas przybywa Mam nadzieję, że wątek sie jeszcze rozręci.
Powiem Wam, że najbardziej jednak podoba mi się serial, bo film pełnometrażowy trochę psuje mi obraz całości. Aktorzy już nie są w komplecie i jakoś tak to nie ro samo Ale warto obejrzeć jako pocieszenie, kiedy serial już się skończy.

Mam pytanie czy też miałyście oglądając ochotę na pączki? Cooper i szeryf Truman pożerali je z dużych ilościach i do tego placek (ciekawa jestem jak on smakuje) u Normy i kawa czarna i gorzka - taka jaką Dale Cooper lubi najbardziej

Snafu bardzo podoba mi się Twój podpis.
Laura_Palmer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 08:16   #9
Pampalini
Rozeznanie
 
Avatar Pampalini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 719
Dot.: Twin Peaks.

Cytat:
Napisane przez Laura_Palmer Pokaż wiadomość
Dobrze, że nas przybywa Mam nadzieję, że wątek sie jeszcze rozręci.
Powiem Wam, że najbardziej jednak podoba mi się serial, bo film pełnometrażowy trochę psuje mi obraz całości. Aktorzy już nie są w komplecie i jakoś tak to nie ro samo Ale warto obejrzeć jako pocieszenie, kiedy serial już się skończy.

Mam pytanie czy też miałyście oglądając ochotę na pączki? Cooper i szeryf Truman pożerali je z dużych ilościach i do tego placek (ciekawa jestem jak on smakuje) u Normy i kawa czarna i gorzka - taka jaką Dale Cooper lubi najbardziej

Snafu bardzo podoba mi się Twój podpis.
placek! też się zawsze nad tym zastanawiałam, bo tak go zachwalali...

co do podpisu - również mi się bardzo podoba, hah
__________________
"Doctors finally figured out what's wrong with my brain:
on the left side, there's nothing right and on the right side, there's nothing left."
Pampalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 09:03   #10
regretsareuseless
Zadomowienie
 
Avatar regretsareuseless
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 559
Dot.: Twin Peaks.

Zgłaszam się jako fanka serialu W 1990 czy 91, kiedy serial był emitowany po raz pierwszy, nie było mnie jeszcze na świecie ale pamiętam wspomnienia starszych kuzynów, którzy oglądali ten serial jako kilkuletnie dzieci
Twin Peaks chyba nigdy mi się nie znudzi, oglądałam ten serial już 4 razy i na pewno obejrzę jeszcze nieraz Atmosfera tego serialu jest naprawdę niesamowita
regretsareuseless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 09:22   #11
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Twin Peaks.

właśnie zaczynam oglądać on line
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-30, 10:36   #12
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Twin Peaks.

Cytat:
Napisane przez Pampalini Pokaż wiadomość

co do podpisu - również mi się bardzo podoba, hah
Wiem komu spodobałby się jeszcze bardziej. Mojej córze lat 4

a tak, na te słodkości też miałam ochotę zawsze.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 18:17   #13
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Twin Peaks.

Dzięki, dzięki

O tak pamiętne pączki i słynne ciasto Andy był niezły! Przezabawne były dialogi jego i Lucy. Świetna para.
Dla mnie Audrey była ikoną stylu w serialu. Świetne stylizacje miała.
Za to nie rozumiałam co ludzie widzieli w Josie? Dla mnie ona była jakaś nijaka.
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 18:41   #14
regretsareuseless
Zadomowienie
 
Avatar regretsareuseless
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 559
Dot.: Twin Peaks.

[1=6962ee0b3adcbc2617b598b d1f25bcc17ef659a8_65822eb 548399;29722746]Dzięki, dzięki

O tak pamiętne pączki i słynne ciasto Andy był niezły! Przezabawne były dialogi jego i Lucy. Świetna para.
Dla mnie Audrey była ikoną stylu w serialu. Świetne stylizacje miała.
Za to nie rozumiałam co ludzie widzieli w Josie? Dla mnie ona była jakaś nijaka.[/QUOTE]

Dokładnie, Andy i Lucy byli najfajniejszą parą w tym serialu, ich dialogi czasami powalały na kolana
Audrey dla mnie była przepiękna wtedy
regretsareuseless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 08:37   #15
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Twin Peaks.

Ja zakochałam się w tej piosence z tego serialu:
http://www.youtube.com/watch?v=c8MLR...&feature=feedf
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 14:06   #16
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Twin Peaks.

O tak! Muzyka jest wspaniała w tym serialu. Taka nastrojowa, mroczna Jest to na pewno jeden z bardziej kultowych seriali na świecie.
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 14:17   #17
regretsareuseless
Zadomowienie
 
Avatar regretsareuseless
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 559
Dot.: Twin Peaks.

Bardzo mi się podoba ta piosenka
A pamiętacie taniec Audrey? http://www.youtube.com/watch?v=kYSYlVFF_94
regretsareuseless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 14:45   #18
Sherilyn_
Raczkowanie
 
Avatar Sherilyn_
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Twin Peaks
Wiadomości: 75
Dot.: Twin Peaks.

Nie było mnie dwa dni (koniec kampanii wrześniowej ;-)) a tu wątek tak się rozkkręcił! Fajnie, że jest nas tak dużo.

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Oglądałam jako dziecko. Wszyscy oglądaliśmy w domu. I cała klasa chyba. Do dziś pamiętam wszystkich bohaterów i główne wątki. Mam uraz i słabo mi jak zranię się w paznokieć
Od kilku lat zabieram się, żeby sobie odświeżyć - w końcu trzeba. Jestem ciekawa jak na to spojrzę o 20 parę lat starsza Trochę się obawiam, bo mam dość wypielęgnowany obraz w pamięci tych czasów, tego klimatu, jak tata z mamą tłumaczyli mi jak nie rozumiałam jakiejś sceny, wszystko razem, muzyka, ścigałyśmy się z siostrą która pierwsza zdąży na "ptaszka" na początku czołówki, i kolacja na kolanach w niedzielę przed tv, i jak z koleżankami bawiłyśmy się w ogrodzie w TP, każda chciała być Laurą albo Doną, najczęściej byłam Cooperem:/. Pewnie będę ryczeć co minutę.
No i oczywiście dyskoteka w podstawówce...intro było naszymi pierwszymi wolnymi tancami
Z tym paznokciem to aż mnie ciarki przeszły jak sobie przypomniałam! Ale ja za każdym razem jak wyciągali te literki to zamykałam oczy. Więc w sumie nic nie widziałam :P Cooper był moim ideałem mężczyzny! haha a ideałem kobiety- Audrey ;-) długo, długo chciałam wyglądać tak jak ona. Ale... jestem zupełnym przeciwieństwem, więc porzuciłam marzenia... :P

Cytat:
Napisane przez Pampalini Pokaż wiadomość
Twin Peaks wciąga niesamowicie, i w zeszłym roku Dale Cooper uplasował się na liście idealnego faceta dla mnie, z numerem 1 (...)
a Audrey uważam za przepiękną dziewczynę sama chciałabym tak wyglądać!
jak już wspominałam wcześniej- Cooper a pamiętasz Audrey's dance? Dopiero oglądając TP jako DUŻA dziewczyna uświadomiłam sobie jaka ona jest nieziemsko seksowna szkoda, że tak cicho o Sherilyn Fenn. Mogła być z niej dobra aktorka.

Cytat:
Napisane przez Laura_Palmer Pokaż wiadomość
Mam pytanie czy też miałyście oglądając ochotę na pączki? Cooper i szeryf Truman pożerali je z dużych ilościach i do tego placek (ciekawa jestem jak on smakuje) u Normy i kawa czarna i gorzka - taka jaką Dale Cooper lubi najbardziej
oooo taaaaaaak! kawa to koniecznie jak oglądałam serial! a na pączki zawsze miałam ochotę chciałabym mieć taką Lucy, która mi je zrobi. W ogóle Lucy była rozkoszna A placki... jak to powiedzial Dale? Że "już wie gdzie placki idą po śmierci" ? coś takiego. to było dobre :P

[1=8d6bb8e295b6f8a6661e98c da8040e22ff42086f_6577a3b fbbbd4;29729598]Ja zakochałam się w tej piosence z tego serialu:
http://www.youtube.com/watch?v=c8MLR...&feature=feedf[/QUOTE]
nie pamiętam jej z serialu to powód dla którego powinnam go jeszcze raz obejrzeć ;-)

Cytat:
Napisane przez regretsareuseless Pokaż wiadomość
Bardzo mi się podoba ta piosenka
A pamiętacie taniec Audrey? http://www.youtube.com/watch?v=kYSYlVFF_94
Oooo! napisałam o tym na górze, nie widziałam że to tu jest. Była genialna!
__________________

mój modowy blog :- )
http://fashi1.blogspot.com//
serdecznie zapraszam!
Sherilyn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 15:01   #19
regretsareuseless
Zadomowienie
 
Avatar regretsareuseless
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 559
Dot.: Twin Peaks.

Sherilyn_, Cooper o plackach powiedział dokładnie to, co napisałaś

A pamiętacie Pieńkową Damę (chyba nic nie pokręciłam), dla mnie zawsze była bardzo intrygującą osobą i o ile się nie mylę, to ona powiedziała "sowy nie są tym, czym się wydają", tak?
regretsareuseless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-01, 18:55   #20
Sherilyn_
Raczkowanie
 
Avatar Sherilyn_
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Twin Peaks
Wiadomości: 75
Dot.: Twin Peaks.

Dokładnie! Teraz jak z moim widzimy sowy to on mi zawsze mówi "sowy nie są tym czym się wydają" a ja sikam po kolanach ze strachu ;P
__________________

mój modowy blog :- )
http://fashi1.blogspot.com//
serdecznie zapraszam!
Sherilyn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 19:14   #21
holalola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 73
Dot.: Twin Peaks.

Właśnie kończę oglądać drugi sezon i trzeba przyznać, że serial jest zupełnie wyjątkowy. Mroczny klimat i zgrabne połączenie różnych gatunków (wątki kryminalne, surrealistyczne, komediowe...). Wszystkie postacie są ciekawe i wyraziste, a młode aktorki- piękne. Choć moim zdaniem, niestety, odcinki po rozwikłaniu zagadki śmierci Laury nie są już tak dobre.

Uwielbiam Audrey Horne. A ta scena zawsze mnie rozwala
http://www.youtube.com/watch?v=VFxTHrYk0IA
holalola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 21:05   #22
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Twin Peaks.

Ja się bałam pani z pieńkiem. Czekałam, aż się skończy
Nie ma bata, jak skonczę "Breaking Bad" oglądać, zabieramy się za TP.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2011-10-01 o 21:06
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 21:14   #23
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Twin Peaks.

Arcydzieło! Najlepszy serial ever... klimat, postacie, muzyka, pieńkowa dama, miasteczko, wszystko! Oba sezony + 'Fire walk with me' pochłonęłam w kilka dni, od tamtego momentu jestem psychofanką Lyncha Polecam inne jego filmy.
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 23:33   #24
Sherilyn_
Raczkowanie
 
Avatar Sherilyn_
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Twin Peaks
Wiadomości: 75
Dot.: Twin Peaks.

Cytat:
Napisane przez svamp Pokaż wiadomość
Arcydzieło! Najlepszy serial ever... klimat, postacie, muzyka, pieńkowa dama, miasteczko, wszystko! Oba sezony + 'Fire walk with me' pochłonęłam w kilka dni, od tamtego momentu jestem psychofanką Lyncha Polecam inne jego filmy.
uwielbiam Cię svamp! mam tak samo jak Ty! ;-)
__________________

mój modowy blog :- )
http://fashi1.blogspot.com//
serdecznie zapraszam!
Sherilyn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 09:37   #25
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Twin Peaks.

Cytat:
Napisane przez Sherilyn_ Pokaż wiadomość
uwielbiam Cię svamp! mam tak samo jak Ty! ;-)
Cieszę się

Od siebie polecam 'Blue Velvet' i "Zagubioną autostradę' Lyncha, poziom abstrakcji i klimatu idealny A, no i w 'Blue Velvet' i w "Diunie' można zobaczyć Dale`a Cooper`a
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 15:55   #26
regretsareuseless
Zadomowienie
 
Avatar regretsareuseless
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 559
Dot.: Twin Peaks.

Ja "Fire walk with me" jeszcze nie widziałam, a zabieram się za to i zabieram
Tak jeszcze trochę poza tematem, to z filmów Lynch'a za każdym razem bardzo wzrusza mnie "Prosta historia", nie wiem czy ktoś oglądał
regretsareuseless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 19:55   #27
Sandra86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 434
Dot.: Twin Peaks.

p { margin-bottom: 0.21cm; }a:link { color: rgb(0, 0, 128); text-decoration: underline; } Intro do filmu twin peaks ( wykonanie Julee Cruise – Falling) zawsze wzbudzało we mnie strach i niepokój. Nie lubiłam i nadal nie lubię tego utworu.

p { margin-bottom: 0.21cm; }a:link { color: rgb(0, 0, 128); text-decoration: underline; } Ten film stanowił tylko dla dwóch osób trampolinę do sławy, dla Kylea MacLachlaan grającego agenta Coopera oraz
p { margin-bottom: 0.21cm; }a:link { color: rgb(0, 0, 128); text-decoration: underline; } Lary Flynn Boyle grającej Donnę Hayward. Moim zdaniem wielcy przegrani to Sherilyn Fenn grająca Audrey Horne oraz Sheryl Lee grająca Laurę Palmer.

p { margin-bottom: 0.21cm; } Najładniejszą dziewczyną w filmie była dla mnie Shelly Johnson.
__________________
Aby kobieta była szczęśliwa, nie może zmieniać mężczyzn, tak jak się zmienia koszule.
http://www.kameja.pl
Sandra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 08:37   #28
Laura_Palmer
Raczkowanie
 
Avatar Laura_Palmer
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 169
Dot.: Twin Peaks.

Też uważam, że Audey Horne czyli Sherilyn Fenn jest najpiękniejszą kobietą w serialu. Jak dla mnie 200% kobiecości. Cooper głupi był, że sie oparł jej wdzękom Ale też fajna była Josie Packard (ta azjatka) taka egzotyczna

Melodię Audrey's Dance mam jako dzwonek w komórce i często przeciagam moment odebrania, żeby jeszcze posłuchać
Laura_Palmer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 19:09   #29
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Twin Peaks.

gdzie można obejżeć
uwielbiam tą piosenkę a serial prawie zapomniałam
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 19:28   #30
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Twin Peaks.

np. tu
http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/twin-peaks/
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-08 14:41:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:20.