Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa! IX/X - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Najlepszy tytuł nowego wątku to:
Wszystkie dzieci są już z nami - z Odchowalnią się witamy. 32 66,67%
Dzieci nasze wyskoczyły z brzuchów jak z procy, a my na odchowalnię idziemy na ploty. 1 2,08%
Brzuszków już nie mamy, nasze dzieci już bujamy. 1 2,08%
Trudy porodu nareszcie za nami - od kilku tygodni jesteśmy mamami. 10 20,83%
Wszystkie w komplecie jesteśmy mamami ,więc w odchowalni rozmowy zaczynamy. 6 12,50%
Ciąża, poród już za nami, grzecznie zmykamy do odchowalni. 0 0%
Franek rozpoczął, Kamilka peleton zamyka, do odchowalni nasza drużyna zmyka. 3 6,25%
Franek był pierwszy, Kamilka ostatnia, teraz naszym miejscem będzie odchowalnia. 10 20,83%
Kolorowe liście z drzew spadają, jesienne mamy na ochowalnię zmykają. 6 12,50%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 48. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-14, 14:53   #2191
kapka
Zadomowienie
 
Avatar kapka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 234
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

Cotka- z wagą nam się ostatnio pomiar zgadzał, u nas tez walka o każdu gram, bo malutko przybrał na wadze od urodzenia . W najbliższym tygodniu jak bedziemy na szczepieniu i ważeniu, to zaraz przed wyjsciem do lekarza też zważe na zwykłej i dam znać czy daje podobny wynik.
Trzymam kciuki za Filipka wage oby ruszyła w góre
__________________
powrót do zdrowia..marzenia zaczekają


LIVE,LOVE,LIFT.

:5

Edytowane przez kapka
Czas edycji: 2011-10-14 o 14:54
kapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 15:37   #2192
mmadziaa
Rozeznanie
 
Avatar mmadziaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 959
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

rany ale nam się Brzuchatki pięknie rozpakowywują

GRATULACJE DLA NOWYCH MAMINEK
mmadziaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 16:08   #2193
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

Co prawda szału nie ma bo 4020g ale ważne, że do przodu

Poza tym w cerf promocja na chuseczki pampersa e które najbardziej uwielbiam. 4 paczki za 19,90 z czego 5 zł zwracają na kolejne zakupy, więc wychodzi że 4 paczki po 15zł jak dla mnie super, tym bardziej, ze normalnie po 7 za pakę płace
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 16:13   #2194
MalgosiaM8
Zakorzenienie
 
Avatar MalgosiaM8
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Okolice Lublina
Wiadomości: 4 467
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

gratulacje dla nowych mamuś!
__________________
Obrączkę mi wcisnał na rękę... 5.09.2009

Staś wziął rodziców z zaskoczenia i już jest z nami!
25.08.2011

Stanisław wywrócił moje życie do góry kołami
MalgosiaM8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 16:30   #2195
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 040
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

Ktoś mi Bernika podmienił Wczoraj nie spał cały dzień, usnął dopiero o północy Noc też ciężka, a dziś od rana znowu czuwanie (całe szczęście spanie też). Chyba się zaczyna ten skok, czy coś. I jeszcze akurat od wczorajszej nocy zajmuję się nim sama (mąż na wylocie) i dzieciak wykończył mnie fizycznie - boli kręgosłup i cięcie. W nocy mały spał ze mną, bo nie byłam już w stanie wyjmować go z łóżeczka. Dobrze, że teraz mąż jest już w domu i mogę odpocząć, uffff...
A Benuś zaczął zwracać uwagę na różne rzeczy, jak się zapatrzy to głowy mu nie można odwrócić, zauważył dziś, że mamy w domu kota I zdarzyły mu się już uśmieszki takie nie po jedzeniu, czy na śpiąco, ale jak coś się do niego powie

Martusia, Eveline (niezła niespodzianka! ), Julia, Ulcia, Cheakyrockchick - gratuluję serdecznie nowym Mamom i ich dzieciom

Cytat:
Napisane przez mmadziaa Pokaż wiadomość
a jeszcze jedno sobie pozwolę wiem ze kiedyś był temat higieny dziewczynek to ja terazw kierunku mam chłopczyków
JAK JEST Z HIGIENĄ SIUSIACZKÓW, OD KIEDY TRZEBA NACIĄGAĆ SKÓRKĘ??
Z tego co mi mówili, to naciągać (tak jakoś na siłę) się nie powinno. Za to przy kąpieli dobrze jest lekko odsuwac napletek (u nas to tylko taki mały otworek na czubku powstaje) i przemywać wodą, żeby wymyć wydzielinę. Teraz ten otworek jest nieco większy niż na samym początku, więc chyba sama skóra się naciąga, choć robimy to naprawdę delikatnie i nic na siłę.

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
Agnysko i tobie nie odpowiedziałam chyba co do tego hegara - tak nazywają u nas lewatywę nie wiedziałam ze jakies różne określenia istnieją
Hehe, dobrze, że się z Gerdą nie zakładałam Nie słyszałam wcześniej tej nazwy to sobie wyszukałam i wyskoczyło mi, że to jakieś narzędzie do rozwierania szyjki To przy tym lewatywa to rzeczywiście przyjemniaczek

Madzialena, a to Ci mała numer wywinęła

Kapka, chyba już laktacja mi całkiem ustała, ostatnio odciągałam ze trzy dni temu, a tylko dlatego, że czułam ucisk. Miałam już dość tego, że męczę się, tak mnie boli, a udoję 10-40 ml na dzień (pewnie mogłabym więcej, ale znowu brodawki zaczęły pękać i bałam się je przeciążać) i Benek zje to w 5 minut i tyle. Ale jeśli masz siłę i nie jest to dla Ciebie bardzo uciążliwe, to może warto jeszcze trochę pociągnąć
__________________

Joga z rana jak śmietana.

Edytowane przez agnyska81
Czas edycji: 2011-10-14 o 16:35
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 16:44   #2196
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

Cytat:
Napisane przez kapka Pokaż wiadomość
Cotka- z wagą nam się ostatnio pomiar zgadzał, u nas tez walka o każdu gram, bo malutko przybrał na wadze od urodzenia . W najbliższym tygodniu jak bedziemy na szczepieniu i ważeniu, to zaraz przed wyjsciem do lekarza też zważe na zwykłej i dam znać czy daje podobny wynik.
Trzymam kciuki za Filipka wage oby ruszyła w góre
Eee to super, mój tż zawsze się lubi powymądrzać a może i moja waga pokazuje tyle ile trzeba

Widzę że obie zmagamy się z wagą. Ehhh.


W ogóle zaczęłam się zastanawiać nad mm. Skoro wszystkie używacie nan to to chyba jakieś dobre mleczko Tylko ja tu stosuję enfamilu?
Dzisiaj nawet się wahałam czy nie wziąć nan bo ten enfamil mi rochę podejrzany się wydaje przez rzadko pojawiające się kupki... ale chyba nie można tak z mleka na mleko skakać nie ?

Idę spać póki mały śpi
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 16:49   #2197
MoniaZ82
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaZ82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 390
GG do MoniaZ82 Send a message via Skype™ to MoniaZ82
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Eee to super, mój tż zawsze się lubi powymądrzać a może i moja waga pokazuje tyle ile trzeba

Widzę że obie zmagamy się z wagą. Ehhh.


W ogóle zaczęłam się zastanawiać nad mm. Skoro wszystkie używacie nan to to chyba jakieś dobre mleczko Tylko ja tu stosuję enfamilu?
Dzisiaj nawet się wahałam czy nie wziąć nan bo ten enfamil mi rochę podejrzany się wydaje przez rzadko pojawiające się kupki... ale chyba nie można tak z mleka na mleko skakać nie ?

Idę spać póki mały śpi

O zmianie mleka zawsze decyduje lekarz...
__________________
Ząbki

Edytowane przez MoniaZ82
Czas edycji: 2011-10-14 o 16:53
MoniaZ82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-14, 17:44   #2198
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
O zmianie mleka zawsze decyduje lekarz...
Hmmm pierwsze słyszę
Ja wybrałam mleko, którym karmimy od początku sama i jakbym chciała zmienić, nie zamierzam radzić się lekarza
__________________




miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 17:49   #2199
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
O zmianie mleka zawsze decyduje lekarz...
To dobrze wiedzieć. Mimo, że mi nawet nie doradził wyboru to i tak kupiłam dzisiaj to co zwykle będe obserwować od czego te rzadko pojawiające się kupki i pogadam z pediatrą,ale nie tym z przychodni bo ona mam wrażenie ma lekkie podejście strasznie, jak ją spytałam co to za krostki mogą być pokazując to na twarzy to powiedziała że ona nie wie i coś tam że za blisko buzi, że coś tam... a wydaje mi się, że mogłaby mnie nakierować, albo się przyjrzeć. Na głowie pokazałam takie krosteczki to też powiedziała, że o raczej potówki
Teraz na tę wizytę z obadaniem bioderek pójdę prywatnie może wtedy się czegoś dowiem i poradzę co do mleka

Mały po pobieraniu krwi i pierwszych zakupach w supermarkecie do którego musieliśmy go wziąć z braku innej opcji śpi już 4 godziny. Znając życie jak rozłożę deskę do prasowania to się obudzi .
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 17:50   #2200
MoniaZ82
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaZ82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 390
GG do MoniaZ82 Send a message via Skype™ to MoniaZ82
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

Cytat:
Napisane przez miss.hot Pokaż wiadomość
Hmmm pierwsze słyszę
Ja wybrałam mleko, którym karmimy od początku sama i jakbym chciała zmienić, nie zamierzam radzić się lekarza


Tak mi pediatra powiedziala......... nie zrobisz szkody maluszkowi tym bardziej ze ma bardzo delikatny brzuszek i musza byc ku temu powody zeby zmienic mleko
__________________
Ząbki

Edytowane przez MoniaZ82
Czas edycji: 2011-10-14 o 18:10
MoniaZ82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 18:17   #2201
minio1984
Zadomowienie
 
Avatar minio1984
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z Gór Świętokrzyskich
Wiadomości: 1 902
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
witam po obiadku

tez za mną rybka chodzi jakaś dobra ale sie własnie boje bo podobno ryby są silnymi alergenami...

a wiesz ze mojej czkawka nie wybudza...czka sobie bidulka niekiedy ale śpi. Za to nie moze cyca złapać jak ma czkawkę, chyba ją to rozprasza

Danika mój dostał czkawki jak nie spał, musiałam go na śpiocha przebrać bo mega kupa i mu się trochę ulało i po ulewaniu często na czkawkę a u mnie Adaś umie załapać cycka przy czkawce, jak akurat czka to nie ciągnie, tylko między przerwami, ale cycka trzyma dzielnie
a co do rybki, to mam nadzieję, że po jednej małej nie będzie miał żadnych sensacji alergicznych i żołądkowych
heh...mam to samo ciągle wyciągam albo wkładam do zmywarki, podłoge przecieram, pranie robie


o budzi się mój cycożerca mały
Cytat:
Napisane przez kapka Pokaż wiadomość
Cotka- z wagą nam się ostatnio pomiar zgadzał, u nas tez walka o każdu gram, bo malutko przybrał na wadze od urodzenia . W najbliższym tygodniu jak bedziemy na szczepieniu i ważeniu, to zaraz przed wyjsciem do lekarza też zważe na zwykłej i dam znać czy daje podobny wynik.
Trzymam kciuki za Filipka wage oby ruszyła w góre
Ja też tak ważę i byłam wczoraj na szczepieniu i był ważony i waga się zgadzała z tą z przychodni

Cotka Kapka trzymam za wasze dzieciaczki wagę, będzie dobrze
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę

30.05.2009

30.08.2011 Adaś

minio1984 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-14, 18:43   #2202
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

Cytat:
Napisane przez miss.hot Pokaż wiadomość
Hmmm pierwsze słyszę
Ja wybrałam mleko, którym karmimy od początku sama i jakbym chciała zmienić, nie zamierzam radzić się lekarza
ja tak samo
zresztą do lekarza pewnie gdzies za 2 tyg a do tej pory niuńka musi coś jeść
danika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 18:59   #2203
lullaby_ml
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby_ml
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 688
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

Cytat:
Napisane przez eveline22 Pokaż wiadomość
cześć kobitki melduję że 8.10.2011 o godz 18:55 urodziłam....córkę Dominikę waga 3900 i 57 cm,termin porodu był na 27-29 wrzesień było CC nasza największa niespodzianka Pozdraiwam
Cytat:
Napisane przez julia1906 Pokaż wiadomość
Nie nadrabiam tylko informuje ze

09.10.2011 o 14.15 przyszedł na świat mój kochany syneczek przez cc.


p.s. Po urodzeniu zmienilismy imie ma KUBUŚ to bardziej do niego pasuje .Zgram zdjecia z aparatu to w kleje.
Gratulacje dziewczyny!!!

Cytat:
Napisane przez mmadziaa Pokaż wiadomość
dziewczynki ja tak z doskoku - JAK CZESTO TRZEBA ZMIENIAC SMOCZEK ???
Co ok miesiąc

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
Wiadomosc od Ulci :


Moj synek urodzil sie o 5.08 czasu polskiego. Wazy 4476gr I ma 60 cm. Silami natury. Bolalo, kilka szwow. Obciagnal oba cyce, dopil mm I spi. Gratucje dla wszystkich rozpakowanych I kciuki dla potrzebujacych ich. Buziaki

Cytat:
Napisane przez cheakyrockchick Pokaż wiadomość
witam wszystkich i gratuluje wszystkim mamusiom.

nie dam rady nadrobic wszystkiego ale tak szybciutko chcialabym tylko poinformowac ze moj kochany syneczek przyszedl na swiat 6 pazdziernika o godz 4.34 rano. wazyl 2860g i mial 52cm. porod trwal 7.54h.

Gratulacje mamuski!

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
Wszystkim nowym maminkom gratuluje....

My juz po USG...dziekujemy za kciuki.....Badanie wyszlo dobrze, ale ostatecznie musimy poczekac na list od pediatry.

Musze sie pochwalic , ze moja ksiezniczka przez caly wczorajszy dzien byla grzeczniutka....az z podziwu nie moglam wyjsc Sama zasnela w ciagu dnia i wieczorem....Bawilysmy sie razem a ona tak slodko sie usmiechala.......Ko lki na szczescie nie bylo wczoraj. Oby juz sobie poszla na zawsze

Rano dostala lekkiego katarku i teraz pytanko co moge jej zapodac na katarek bo nie wiem...
Super ze wszystko ok co do katarku-albo masc majerankowa albo ta sol a najlepsza podobno jest frida

Cytat:
Napisane przez BordAna Pokaż wiadomość

ja mam jeszcze obrzek w dolnej częsci brzucha..
wogole to w ost dwoch miesiącach ciązy strasznie poszło mi w brzuch i okropne rozstepy się porobiły na dole brzucha i teraz po tej cesarce to taki obrzydliwy flaczek mi zwisa..
ktoś tez tak ma?
mam nadzieję że odrobina się sama wciągnie a reszta to chyba poprzez gimnastykę, coo? tylko 2 tyg po cc chyba za wcześnie troche?
wogole to masakra... nawet w polar nie wchodzę.. bo w górnych partiach ciała jest ok.. jakby tam zaczynal się zamek..
ale niestety zamek zaczyna się na biodrach a ja tam ciągle szeroka jestem... hlip hlip
ojj..bede marzła tej jesieni i zimy
Ehh mi tez troszke zostal flaczek ale tylko kiedy siedze bo jak jestem wyprostowana to tego nie ma i tez mam nadz ze to sie jeszcze wchlonie, zreszta blizna jednak jest jeszcze pewnie troszke obrzeknieta i minie troszke czasu zanim sie "zrowna" z powloka brzuszka wiec wiesz..a 2 tyg po cesarce to wiesz, ze spokojem, napewno bedzie si, przeciez przed chwila rodzilas
__________________
Synuś
lullaby_ml jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 18:59   #2204
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 040
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
W ogóle zaczęłam się zastanawiać nad mm. Skoro wszystkie używacie nan to to chyba jakieś dobre mleczko Tylko ja tu stosuję enfamilu?
Dzisiaj nawet się wahałam czy nie wziąć nan bo ten enfamil mi rochę podejrzany się wydaje przez rzadko pojawiające się kupki... ale chyba nie można tak z mleka na mleko skakać nie ?
Ja akurat wybrałam Nan, bo tym właśnie mlekiem Benia karmili w szpitalu i skoro dobrze tolerował, to postanowiłam karmić tym samym. Z tego co wiem, zmienianie mleka, jak nic poważnego się nie dzieje nie jest wskazane, bo może więcej zaszkodzić niż pomóc.
Cotka, najczęściej dolegliwości brzuszkowe nie są wynikiem tego, że mama coś zjadła, czy że mleko dziecku nie służy, tylko po prostu wynikają z niedojrzałości układu pokarmowego, który nie działa jeszcze jak powinien. No i można wspomagać jego działanie, ale nie zawsze to jest skuteczne, po prostu trzeba przeczekać.
Benek też ma takie dni, że robi tylko jedną kupę.

Miss hot, Kapka, z tego co kojarzę Wy miałyście dwa razy cesarkę. Czy przy drugiej ciąży czułyście jakieś inne bóle macicy? Czy lekarz jakoś szczególnie miał na Was oko?
Jak urodziłam, to powiedziałam mężowi, że jak chce mieć drugie dziecko, to nie ze mną Ale teraz jakoś zmieniam zdanie i się interesuję jak to jest z ciążą po cesarce.

Viburcol, ktoś pytał Pediatra przepisała te czopki przy przeziębieniu, ale nie zauważyłam żeby Benek był po tym jakiś inny Jest na receptę, płaciłam 26 zł.
__________________

Joga z rana jak śmietana.

Edytowane przez agnyska81
Czas edycji: 2011-10-14 o 19:08
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 19:00   #2205
mucka21
Rozeznanie
 
Avatar mucka21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 819
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

Mamalutka, Irmith, Aiszka22, Martusia21, eveline22, julia1906, Ulcia, cheakyrockchick
Gratulacje
ale was się rozpakowało

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
ja mojej daje codziennie herbatke koperkowa ..ta w granulkach... i wlasnie po niej sobie ladnie puszcza baczki i robi kupke....jak jej nie daje to wogle nie pryka.......jesli chodzi o rodzaj herbatki to musisz po prostu wyprobowac ktora bedzie lepiej smakowala maluszkowi.....
A rumiankowa jest na co ??

za pepowinke...
rumiankowa ma takie właściwości jak koperkowa tylko więcej jeszcze. Dałam Izuni i lepiej chyba po niej brzuszek pracuje


Cytat:
Napisane przez 81gosia Pokaż wiadomość
co miałaś na tej liście?
bo pytałam kiedyś na forum co kupujecie w aptece i żadna mi nie odpowiedziała
pisałam kiedyś ale nie mogę teraz tego znaleźć
ja kupiłam: gaziki, nadmangalian potasu, paracetamol w czopkach, czopki glicerynowe, maść majerankową, herbatę koperkową i rumiankową. Wszystko to kupowałam z myślą że nie mam blisko apteki z racji mieszkania na wsi i wolę mieć na wszelki wypadek


Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
też kawy nie ruszam, ale nawet mnie nie ciągnie, a herbatę zwykła pijecie ?
czytałam że powinno się pić owocowe, ale mi już zbrzydły ( w zwykłej jest teina która może powodować większą aktywność dziecka)


Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
Ancia jadłam jajka gotowane i jajecznicę

uciekam na dzis bo bedziemy zaraz kąpać dziada małego w asyście teściów uparli sie ze oni musza zobaczyc małą w kąpieli....

trzymajcie kciuki zebym wytrzymała nerwowo
jak po kąpieli



Cytat:
Napisane przez spray Pokaż wiadomość

Dzisiaj mój mały Ryś konćzy miesiąc
dla Eryczka

mam pytanie do was: bo moja Izunia mruga czasami tylko jednym oczkiem, np mrugnie kilka razy prawie pod rząd lewym oczkiem, innym razem to samo tylko prawym. Mruga też normalnie oboma oczkami, ale czemu czasami tylko jednym? zapomniałam się pediatry spytać czy to normalne a jeśli nie to co to może znaczyć

dzisiaj zajrzała teściowa i tż mówi że małą brzuszek bolał to ona stwierdziła że pewnie z głodu głupia baba będzie wmawiać że dziecko głodzę

i postanowiliśmy starać się o stypendium- warto spróbować a może się uda. i dzisiaj się dowiedzieliśmy że mimo że jesteśmy samodzielni finansowo, ale z racji że mieszkamy z teściową to ją też trzeba wliczyć, a ona jedna ma większy dochód niż my na naszą 3 i teściowa marudzi bo musi wyciągnąć z US zaświadczenie o dochodach. Boję się że przez jej duże dochody my stypendium nie dostaniemy
__________________
27.11.2006r - mój książę
27.12.2010r - jestem szczęśliwą żonką
21.01.2011r - II kreski
05.02.2011- nasz aniołek jeden bliźniak [*]
Izunia jest już z nami
30.IX.2011 g.17:20, 2790g, 57cm
Kochamy Cię



mucka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 19:13   #2206
lullaby_ml
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby_ml
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 688
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Co prawda szału nie ma bo 4020g ale ważne, że do przodu

Poza tym w cerf promocja na chuseczki pampersa e które najbardziej uwielbiam. 4 paczki za 19,90 z czego 5 zł zwracają na kolejne zakupy, więc wychodzi że 4 paczki po 15zł jak dla mnie super, tym bardziej, ze normalnie po 7 za pakę płace
O zobacz, wczoraj wazylismy Mikulencje i maja taka sama wage z Filipkiem

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
To dobrze wiedzieć. Mimo, że mi nawet nie doradził wyboru to i tak kupiłam dzisiaj to co zwykle będe obserwować od czego te rzadko pojawiające się kupki i pogadam z pediatrą,ale nie tym z przychodni bo ona mam wrażenie ma lekkie podejście strasznie, jak ją spytałam co to za krostki mogą być pokazując to na twarzy to powiedziała że ona nie wie i coś tam że za blisko buzi, że coś tam... a wydaje mi się, że mogłaby mnie nakierować, albo się przyjrzeć. Na głowie pokazałam takie krosteczki to też powiedziała, że o raczej potówki
Teraz na tę wizytę z obadaniem bioderek pójdę prywatnie może wtedy się czegoś dowiem i poradzę co do mleka

Mały po pobieraniu krwi i pierwszych zakupach w supermarkecie do którego musieliśmy go wziąć z braku innej opcji śpi już 4 godziny. Znając życie jak rozłożę deskę do prasowania to się obudzi .
Cotka trzymam kciuki za kupke Filipka co do mleka i kupek-moze sprobuj Bebilon? a te krostki to normalna rzecz, ost jak Mikiemu wyszly potowki(a mial je wlasnie na glowce i na buzce) to polozna pow zeby nawet dodac do kapielki troche krochmalu i to sie ladnie zasuszy i wygoi co prawda nie zastosowalam tego ale moze ta inf bedzie dla Ciebie przydatna.

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

A ja sie chcialam pozalic bo juz wczoraj sie ucieszylam ze plamienie zanika i ze to koniec a dzisiaj znowu i takie jakby ciemniejsze az mi sie wierzyc nie chce ze dostalam teraz okres chociaz czysto teoretycznie to mozliwe..nie mam goraczki a mnie nic nie boli wiec to chyba zaden krwotok wewnetrzny z rany a na przeglad chce pojsc jak mi sie skonczy ten caly glupi polog noooo poza tym po tym jak sie naschizowalam tym usg przeciemiaczkowym zaczelam sama sprawdzac prawidlowosc ruchow Mikiego, laskotalam go po stopkach, wkladalam palec w jego raczke i sprawdzalam jego chwyty w obydwu, glowke caly czas podnosi, zreszta jak siedzi czy lezy to za kazdym razem cos go tak zainteresuje ze gdzies dazy wzrokiem i sie odwraca, moze niepotrzebnie sie nakrecilam; jeszcze malo tego z tego wszystkiego ubzduralam sobie ze to usg mamy zrobic w przyszlym tyg a dzisiaj moj Ł mowi ze przeciez pediatra w szpitalu pow ze to mamy zrobic po prawie 2 mc profilaktycznie zeby mozna bylo sprawdzic jak tam sie rozwija glowka a ja oczywiscie panika i schiza ale usg bioderek robimy w przyszlym tyg. Cos jestem za malo komunikatywna ostatnio
__________________
Synuś
lullaby_ml jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 19:19   #2207
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
Tak mi pediatra powiedziala......... nie zrobisz szkody maluszkowi tym bardziej ze ma bardzo delikatny brzuszek i musza byc ku temu powody zeby zmienic mleko
Wiesz jak idę do pediatry to w takiej sytuacji mogę powiedzieć, że chcę zmienić mleko z takiego i takiego powodu i tyle - a lekarz zaproponuje jakieś mleko i już Jeśli powodem nie jest alergia czy coś, to można samemu moim zdaniem zdecydować jakie się mleko podaje
Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Miss hot, Kapka, z tego co kojarzę Wy miałyście dwa razy cesarkę. Czy przy drugiej ciąży czułyście jakieś inne bóle macicy? Czy lekarz jakoś szczególnie miał na Was oko?
Jak urodziłam, to powiedziałam mężowi, że jak chce mieć drugie dziecko, to nie ze mną Ale teraz jakoś zmieniam zdanie i się interesuję jak to jest z ciążą po cesarce.
Ja w sumie całą drugą ciążę czułam się ok, podobnie jak w pierwszej, może bardziej zmęczona, ze względu na opiekę na starszym synem Nie miałam ani częstszych wizyt ani szczególnych zaleceń, ale to dlatego, że było ok i nic szczególnego mi nie dolegało, ale pamiętaj - każda ciąża jest inna i inaczej organizm reaguje
__________________




miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 19:35   #2208
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

[COLOR="rgb(255, 140, 0)"]Mamalutka, Irmith, Aiszka22, Martusia21, eveline22, julia1906, Ulcia, cheakyrockchick[/COLOR]



Któraś z Was pytała o zakupy apteczne

- frida do czyszczenie noska
- woda morska
- witaminy d i k
- dicoflor
- linomag maść z witaminami
- termometr
- jałowe gaziki do przemywania

i tyle

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość

Miss hot, Kapka, z tego co kojarzę Wy miałyście dwa razy cesarkę. Czy przy drugiej ciąży czułyście jakieś inne bóle macicy? Czy lekarz jakoś szczególnie miał na Was oko?
Jak urodziłam, to powiedziałam mężowi, że jak chce mieć drugie dziecko, to nie ze mną Ale teraz jakoś zmieniam zdanie i się interesuję jak to jest z ciążą po cesarce.
Mnie lekarz mówił że przynajmniej dwa lata sugerowałby poczekać.


Czy któraś z Was zdecydowała się na antykoncepcję hormonalną po ciąży? mówię o tych mini pigułkach sama się nad nimi zastanawiam
__________________
Maluszek
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 19:39   #2209
tusia872
Zadomowienie
 
Avatar tusia872
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 679
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość

Miss hot, Kapka, z tego co kojarzę Wy miałyście dwa razy cesarkę. Czy przy drugiej ciąży czułyście jakieś inne bóle macicy? Czy lekarz jakoś szczególnie miał na Was oko?
Jak urodziłam, to powiedziałam mężowi, że jak chce mieć drugie dziecko, to nie ze mną Ale teraz jakoś zmieniam zdanie i się interesuję jak to jest z ciążą po cesarce.
.
ja narazie dalej nie chce miec drugiego dziecka jakos jeszcze mi nie przeszło
ale tez jestem ciekawa tak na przyszlosc jakby cos
jak z zabezpieczeniem po cesarce na co sie decydujecie bo czytałam zeby przerwa miedzy nastepnym dzieckiem byla minimum 2 lata

i jeszcze pytanie do mamusiek po cesarce po jakim czasie odzyskałyscie czucie nad blizna?? bo ja dalej mam tam takie zdrętwiałei nie czuje jak tam dotkne i zastanawiam kiedy to przejdzie
__________________
KAMILKA - 02.10.2011

"Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje."
tusia872 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-14, 19:41   #2210
lullaby_ml
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby_ml
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 688
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
[COLOR="rgb(255, 140, 0)"]Mamalutka, Irmith, Aiszka22, Martusia21, eveline22, julia1906, Ulcia, cheakyrockchick[/COLOR]



Któraś z Was pytała o zakupy apteczne

- frida do czyszczenie noska
- woda morska
- witaminy d i k
- dicoflor
- linomag maść z witaminami
- termometr
- jałowe gaziki do przemywania

i tyle



Mnie lekarz mówił że przynajmniej dwa lata sugerowałby poczekać.


Czy któraś z Was zdecydowała się na antykoncepcję hormonalną po ciąży? mówię o tych mini pigułkach sama się nad nimi zastanawiam
Ja sie zdecydowalam na wkladke mirena; przeswietlilam wszystkie mozliwe metody antykoncepcji a ze niestety przez okres ok 2 lat nie mozemy zajsc w ciaze to chce miec absolutna pewnosc i to jest chyba najlepsze co moglam znalezc.

---------- Dopisano o 20:41 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

Cytat:
Napisane przez tusia872 Pokaż wiadomość
ja narazie dalej nie chce miec drugiego dziecka jakos jeszcze mi nie przeszło
ale tez jestem ciekawa tak na przyszlosc jakby cos
jak z zabezpieczeniem po cesarce na co sie decydujecie bo czytałam zeby przerwa miedzy nastepnym dzieckiem byla minimum 2 lata

i jeszcze pytanie do mamusiek po cesarce po jakim czasie odzyskałyscie czucie nad blizna?? bo ja dalej mam tam takie zdrętwiałei nie czuje jak tam dotkne i zastanawiam kiedy to przejdzie
Ja caly czas czuje takie male odretwienie w tym miejscu. Podobno przechodzi po paru mies jak sie wszystko ladnie wygoi, jednak bylo nacinanie paru powlok brzusznych.
__________________
Synuś
lullaby_ml jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 19:41   #2211
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

Cytat:
Napisane przez tusia872 Pokaż wiadomość
ja narazie dalej nie chce miec drugiego dziecka jakos jeszcze mi nie przeszło
ale tez jestem ciekawa tak na przyszlosc jakby cos
jak z zabezpieczeniem po cesarce na co sie decydujecie bo czytałam zeby przerwa miedzy nastepnym dzieckiem byla minimum 2 lata

i jeszcze pytanie do mamusiek po cesarce po jakim czasie odzyskałyscie czucie nad blizna?? bo ja dalej mam tam takie zdrętwiałei nie czuje jak tam dotkne i zastanawiam kiedy to przejdzie
Ja też w sumie nie wiem czy chcę następne dziecko Dlatego zaczęłam się zastanawiać nad tabletkami anty

Co do czucia nad blizną- jestem 6 tyg po cesarce i już mam pełne czucie
__________________
Maluszek
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 19:42   #2212
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

Cytat:
Napisane przez madzialena-lublin Pokaż wiadomość
Tadaaaaaam- oto Hania
Jaka czarnulka

Cytat:
Napisane przez lausanne Pokaż wiadomość
Cześć dziewczynki
Trzymam kciuki żeby się wszystko dobrze poukładało

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
Wiem właśnie że zalecają i w ogóle ale jak czytałam w różnych gazetkach, że są uczulające i bałam się jeść, no ale kiedyś trzeba spróbować i właśnie skończyłam jeść mirunę z ziemniaczkami
A co do gruszek to szkoda, bo dziadek mi całą reklamówę gruszek przyniósł i myślałam, że kompotu sobie nagotuję, a tu lipa
A to nie słyszałam, że uczulają A było napisane które mogą najbardziej uczulać czy tak ogólnie?
Ee kompot to możesz zrobić moim zdaniem

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
o widzisz no faktycznie była taka reklama
A jak twoje cukry? Mierzysz jeszcze?

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Co prawda szału nie ma bo 4020g ale ważne, że do przodu

Poza tym w cerf promocja na chuseczki pampersa e które najbardziej uwielbiam. 4 paczki za 19,90 z czego 5 zł zwracają na kolejne zakupy, więc wychodzi że 4 paczki po 15zł jak dla mnie super, tym bardziej, ze normalnie po 7 za pakę płace
Dobrze wiedzieć Ja ostatnio wypróbowałam chusteczki Kindi z Cleanica i też są bardzo fajne - w promocji były 4x65 szt za 12 zł w Kauflandzie

Cytat:
Napisane przez lullaby_ml Pokaż wiadomość

A ja sie chcialam pozalic bo juz wczoraj sie ucieszylam ze plamienie zanika i ze to koniec a dzisiaj znowu i takie jakby ciemniejsze az mi sie wierzyc nie chce ze dostalam teraz okres chociaz czysto teoretycznie to mozliwe..nie mam goraczki a mnie nic nie boli wiec to chyba zaden krwotok wewnetrzny z rany a na przeglad chce pojsc jak mi sie skonczy ten caly glupi polog noooo poza tym po tym jak sie naschizowalam tym usg przeciemiaczkowym zaczelam sama sprawdzac prawidlowosc ruchow Mikiego, laskotalam go po stopkach, wkladalam palec w jego raczke i sprawdzalam jego chwyty w obydwu, glowke caly czas podnosi, zreszta jak siedzi czy lezy to za kazdym razem cos go tak zainteresuje ze gdzies dazy wzrokiem i sie odwraca, moze niepotrzebnie sie nakrecilam; jeszcze malo tego z tego wszystkiego ubzduralam sobie ze to usg mamy zrobic w przyszlym tyg a dzisiaj moj Ł mowi ze przeciez pediatra w szpitalu pow ze to mamy zrobic po prawie 2 mc profilaktycznie zeby mozna bylo sprawdzic jak tam sie rozwija glowka a ja oczywiscie panika i schiza ale usg bioderek robimy w przyszlym tyg. Cos jestem za malo komunikatywna ostatnio
Ja ostatnio kąpałam Szymka w krochmalu i faktycznie pomogło na wysypkę
Co do krwawienia to ja też się tak cieszyłam co drugi dzień że już się skończyło a tu lipa
Nie schizuj
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 19:44   #2213
lullaby_ml
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby_ml
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 688
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Jaka czarnulka



Trzymam kciuki żeby się wszystko dobrze poukładało



A to nie słyszałam, że uczulają A było napisane które mogą najbardziej uczulać czy tak ogólnie?
Ee kompot to możesz zrobić moim zdaniem



A jak twoje cukry? Mierzysz jeszcze?



Dobrze wiedzieć Ja ostatnio wypróbowałam chusteczki Kindi z Cleanica i też są bardzo fajne - w promocji były 4x65 szt za 12 zł w Kauflandzie



Ja ostatnio kąpałam Szymka w krochmalu i faktycznie pomogło na wysypkę
Co do krwawienia to ja też się tak cieszyłam co drugi dzień że już się skończyło a tu lipa
Nie schizuj
Tez tak mialas??? jej jak dobrze ze nie jestem sama, czyli wszystko w porzadku a moze my mamy okres? a z tym krochmalem to zobacz, polozna mowila ze to pomaga, Ty tez mowisz ze pomoglo czyli ta moja polozna retro nie jest az taka zla
__________________
Synuś
lullaby_ml jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 19:53   #2214
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

Cytat:
Napisane przez lullaby_ml Pokaż wiadomość
Tez tak mialas??? jej jak dobrze ze nie jestem sama, czyli wszystko w porzadku a moze my mamy okres? a z tym krochmalem to zobacz, polozna mowila ze to pomaga, Ty tez mowisz ze pomoglo czyli ta moja polozna retro nie jest az taka zla
Teraz już się naprawdę skończyło na szczęście (bo u mnie to już 6 tydzień po cc się kończy) Właśnie czytałam ostatnio o tym kiedy pojawia się okres i jak się karmi piersią to może go nie być jeszcze kilka dobrych miesięcy podobno
Odnośnie krochmalu to właśnie kiedyś miałam paskudne uczulenie i nie pomagały żadne maści ani inne środki a po okładach z krochmalu do dzisiaj to dziadostwo nie wróciło
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 19:57   #2215
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

moje dziecko padło po maratonie 1,5h na cycu - juz jej sie mleko z buzi wylewało bo nie chciało jej sie łykać ale nie dała się odessać

zjadłam na kolacje barszczyk czerwony z ziemniakiem...mam nadzieje ze młodej nic nie bedzie

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
A jak twoje cukry? Mierzysz jeszcze?

zmierzyłam 3 razy - po śniadaniu (tej zamówionej do szpitala białej bułeczce z szynką ), po obiedzie i po placku mamusi i za każdym razem było dobrze
juz nie mierze, i tak musze zrobic krzywą cukrową po 6 tyg wiec na razie olewam grunt ze Olga miała dobre cukry w szpitalu



Ja ostatnio kąpałam Szymka w krochmalu i faktycznie pomogło na wysypkę
dobrze wiedzieć na razie młoda ma jakies takie pojedyncze krostki na buzi ale to chyba od moich hormonów bo ja mam takie same


Cytat:
Napisane przez lullaby_ml Pokaż wiadomość
a z tym krochmalem to zobacz, polozna mowila ze to pomaga, Ty tez mowisz ze pomoglo czyli ta moja polozna retro nie jest az taka zla
a przychodzi do ciebie jeszcze?
danika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 20:00   #2216
indygo79
Zadomowienie
 
Avatar indygo79
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 772
GG do indygo79
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

NOWE MAMUSIE WIEEEELKIE GRATULACJE

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Eee to super, mój tż zawsze się lubi powymądrzać a może i moja waga pokazuje tyle ile trzeba

Widzę że obie zmagamy się z wagą. Ehhh.


W ogóle zaczęłam się zastanawiać nad mm. Skoro wszystkie używacie nan to to chyba jakieś dobre mleczko Tylko ja tu stosuję enfamilu?
Dzisiaj nawet się wahałam czy nie wziąć nan bo ten enfamil mi rochę podejrzany się wydaje przez rzadko pojawiające się kupki... ale chyba nie można tak z mleka na mleko skakać nie ?

Idę spać póki mały śpi
My karmimy enfamilem, wszystko jest oki. a kupki ostatnio zrobiły się ste, dołożyło się kilka innych czynników i jest uzasadnione podejrzenie, ze mała ma nietolerancje laktozy. więc od dziś jest enfamil o-lac, a do mojego mleka delicol

cotka, a jesteś pewna że twój Filipek nie ma początków skazy białkowej?ta wysypka, słabe przybieranie na wadze, kupki wodniste...
__________________
Agatka

"w pewnym momencie kobieta powinna ustalić ile ma lat. I konsekwentnie się tego trzymać". M.C.


indygo79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 20:03   #2217
lullaby_ml
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby_ml
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 688
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Teraz już się naprawdę skończyło na szczęście (bo u mnie to już 6 tydzień po cc się kończy) Właśnie czytałam ostatnio o tym kiedy pojawia się okres i jak się karmi piersią to może go nie być jeszcze kilka dobrych miesięcy podobno
Odnośnie krochmalu to właśnie kiedyś miałam paskudne uczulenie i nie pomagały żadne maści ani inne środki a po okładach z krochmalu do dzisiaj to dziadostwo nie wróciło
O kurcze, 6 tyg, ale masakra..mi we wtorek minie mc i sama jestem ciekawa ile to potrwa ja nie karmie piersia co prawda ale tez wlasnie czytalam ze przy laktacji moze nie byc okresu, ten polog to jest w ogole jakas masakra, wszystko sie rozregulowywuje i czlowiek nie wie na czym stoi no zobacz, czyli krochmal daje rade nie tylko u dzidzi

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
moje dziecko padło po maratonie 1,5h na cycu - juz jej sie mleko z buzi wylewało bo nie chciało jej sie łykać ale nie dała się odessać

zjadłam na kolacje barszczyk czerwony z ziemniakiem...mam nadzieje ze młodej nic nie bedzie



dobrze wiedzieć na razie młoda ma jakies takie pojedyncze krostki na buzi ale to chyba od moich hormonów bo ja mam takie same



a przychodzi do ciebie jeszcze?
NOm jeszcze pare wizyt, ost mi przywiozla wage zebysmy mogli wazyc Mikulencje i odbierze ja w przyszlym tyg
__________________
Synuś
lullaby_ml jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 20:05   #2218
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

Cytat:
Napisane przez lullaby_ml Pokaż wiadomość

NOm jeszcze pare wizyt, ost mi przywiozla wage zebysmy mogli wazyc Mikulencje i odbierze ja w przyszlym tyg
fajnie do mnie ma dzwonić położna w poniedziałek - tez ja poprosze zeby wzieła wagę jeśli ma taką możliwość bo ciekawa jestem czy młoda przybiera
danika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 20:09   #2219
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 040
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

Cytat:
Napisane przez miss.hot Pokaż wiadomość
Ja w sumie całą drugą ciążę czułam się ok, podobnie jak w pierwszej, może bardziej zmęczona, ze względu na opiekę na starszym synem Nie miałam ani częstszych wizyt ani szczególnych zaleceń, ale to dlatego, że było ok i nic szczególnego mi nie dolegało, ale pamiętaj - każda ciąża jest inna i inaczej organizm reaguje
Dzięki

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
1. Mnie lekarz mówił że przynajmniej dwa lata sugerowałby poczekać.

2. Czy któraś z Was zdecydowała się na antykoncepcję hormonalną po ciąży? mówię o tych mini pigułkach sama się nad nimi zastanawiam
1. Mi lekarz na zdjęciu szwów (nie mój prowadzący) mówił, że minimum rok zanim zajdę w ciążę, to akurat do porodu będzie prawie dwa lata. No ale patrzał też na mój zaawansowany wiek, to stąd ewentualnie pozwoliłby wcześniej Ciekawe co mój prowadzący powie
2. Ja się wlaśnie zastanawiam nad pigułkami, niekoniecznie mini.

Cytat:
Napisane przez tusia872 Pokaż wiadomość
ja narazie dalej nie chce miec drugiego dziecka jakos jeszcze mi nie przeszło
ale tez jestem ciekawa tak na przyszlosc jakby cos
jak z zabezpieczeniem po cesarce na co sie decydujecie bo czytałam zeby przerwa miedzy nastepnym dzieckiem byla minimum 2 lata

i jeszcze pytanie do mamusiek po cesarce po jakim czasie odzyskałyscie czucie nad blizna?? bo ja dalej mam tam takie zdrętwiałei nie czuje jak tam dotkne i zastanawiam kiedy to przejdzie
A wcześniej chciałaś drugie dziecko? Bo ja tak, nawet o trójce myślelismy, ale po tym porodzie miałam taką schizę, że powiedziałam sobie, że nigdy więcej nie chcę przez to przechodzić Jednak mi przechodzi pomału
A z blizną mam odwrotnie, jest jakaś nadwrażliwa i czasem ubrania mi przeszkadzają

Lula, mi już już plamienie przeszło (miałam ze dwa dni całkowicie bez), a potem nagle mnie zalało (czysta krew w sporej ilości) i tak kilka razy w ciągu dwóch chyba dni. Teraz znowu sobie plamię Tak na mój chłopski rozum na okres to za wcześnie, bo żeby coś nam się złuszczało, to najpierw musi narosnąć, a jak ciągle w połogu wydalamy te resztki, to potem musiałaby być ta przerwa, kiedy błona śluzowa by narosła. Nie wiem czy dobrze myślę, tak mędrkuję sobie
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 20:21   #2220
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: Rozpakowanym mamusiom należą się brawa, reszta pamięta że poród to super sprawa

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
1. Mi lekarz na zdjęciu szwów (nie mój prowadzący) mówił, że minimum rok zanim zajdę w ciążę, to akurat do porodu będzie prawie dwa lata. No ale patrzał też na mój zaawansowany wiek, to stąd ewentualnie pozwoliłby wcześniej Ciekawe co mój prowadzący powie
Hehe jaki zaawansowany wiek
Ja zaszłam w drugą ciążę w rok i 2 m-ce po pierwszym porodzie i różnica między synkami jest rok i 11 m-cy
__________________




miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:34.