Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2012 - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-16, 21:45   #601
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez anagat Pokaż wiadomość
Konia konia, ja Ci tylko piszę na mój lekarski rozum. Medycyna nie powinna ( i w cywilizowanych krajach nie jest) być oparta na zdaniu lekarza, tylko na wytycznych, na badaniach naukowych itd.
Zapytam jutro moich ginów, jak to jest z 'naukowego punktu widzenia' , oni będą w stanie mi to dobrze wyjaśnić. Więc jak tylko się czegoś dowiem, to zapytam. Dla Eleli o USG mam się spytać, więc mam ogólnie serię pytań do ginów. Ale akurat mam jutro zabieg wyciącia macicy, wiec będzie czas
Ok, ja wszystko rozumiem, mój lekarzem jest doktorem nauk medycznych i uważany jest za doskonałego specjalistę.Na czymś swoje zdanie opiera, wykonuje operacje dość często, pewnie ma na koncie ileś tam cc. Ja lekarzem nie jestem, jak już pisałam.Ufałam mu do tej pory i nie zamierzam zmieniać o nim zdania.
Będę wdzięczna za informacje, pogadam z nim na następnej wizycie o tym, zobaczę co powie.Nie wykluczone ,ze źle go zrozumiałam kiedyś tam, wiadomo jak to w ciąży na wizycie lekkie zaćmienie mogłam mieć.
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-16, 21:46   #602
anagat
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 005
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
Ja jestem przeciwniczką cc na życzenie bez wskazań medycznych.Raz się popłakałam w szpitalu przed porodem, właśnie jak mi oznajmili,ze trzeba cc zrobić. Wiedziałam ,że muszę, ale ta świadomość ,że nie dałam rady itd.
Oj naprawdę potrafię sobie wyobrazić, co czułaś..
Ale najważniejsze, że dzidzia cała i zdrowa, no nie?

No i co do Twojego postu u góry.. Mi się wydaje, że mogliście się nie zrozumieć. Że on jakiś skrót myślowy zastosował i tyle nic się nie martw!

Edytowane przez anagat
Czas edycji: 2011-10-16 o 21:48
anagat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-16, 21:47   #603
Zariah
Rozeznanie
 
Avatar Zariah
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 764
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko Pokaż wiadomość
czego sie obawiam ze to co czuje jest czyms zlym ze tak byc nie powinno,ze zagraza to zdrowiu i zyciu dziecka,boje sie ze strace ciaze. Nie wiem skad ten bol bo to dziwny bol tak naprawde jak sie lezy czy siedzi to nic nie boli czasem tylko przy przewracaniu z plecow na bok ,przy wstawianiu z pozycji lezacej do siedzacej, bol jakby hmmkosc sie rozchodzila lub sie przebieglo maraton i tak wewnetrzna strona ud oraz kosci miednicy nad szyjka macicy bolaly z przeciazenia, czasem mnie piknie w krzyzu ale to pewnie sprawa nerwow. Dla pewnosci jakby to nie bylo to łykam nospe i magnez nadal i czekam az bedzie 13 zebym pojechala do gina!
będę trzymać kciuki za Ciebie. pewnie faktycznie to częściowo sprawa nerwów bo Cię boli i się stresujesz i boli bardziej. No ale jak tu się nie martwić jak boli. Może pas ciążowy by Ci pomógł?
Daj znać co gin powiedział.
__________________





Zariah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-16, 21:47   #604
desia888
Wtajemniczenie
 
Avatar desia888
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 2 649
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez anagat Pokaż wiadomość
Konia konia, ja Ci tylko piszę na mój lekarski rozum. Medycyna nie powinna ( i w cywilizowanych krajach nie jest) być oparta na zdaniu lekarza, tylko na wytycznych, na badaniach naukowych itd.
Zapytam jutro moich ginów, jak to jest z 'naukowego punktu widzenia' , oni będą w stanie mi to dobrze wyjaśnić. Więc jak tylko się czegoś dowiem, to zapytam. Dla Eleli o USG mam się spytać, więc mam ogólnie serię pytań do ginów. Ale akurat mam jutro zabieg wyciącia macicy, wiec będzie czas
No zgadzam sie anagat!
Jak ja bylam w ciazy z adasiem w szwecji to szlo sie do poloznej i kazdy byl tak samo( bardzo milo) traktowany , mial takie same badania, na kazde pytanie 20 poloznych udzieliloby mi tej samej odpowiedzi itd. I to wszytsko nie bylo prywatnie , u nich wogole nie ma prywatnej sluzby zdrowia! Ale generalnie chodzi mi oto ze u nas ilu lekazry tule opinii a oni maja to jakos tak odgornie narzucone i git.
Jak byl temat czego nie je kobieta w ciazy to dostalam wydrukowana kartke z rzeczami ktorych kategorycznie nie mam jesc , min rozpiske gatunkow ryb, a bylo ich pamietam duzo, ktorych nie nalezy nawet skosztowac itd
Jasno i przejzyscie.
A w PL najczesciej jak sie czlowiek sam nie doksztalci to nie wie, niestety!
I nie zebym tak bardzo na Nasz Kraj narzekala ale takie sa fakty po prostu

Gizmiatko to co opisujesz to najprawdopodobniej spojenie! Ja tak samo ten bol pamietam.
W zadnym wypadku nie zagraza to dziecku, wiec nie martw sie!
__________________
Adas 23.08.2005


Viki 28.04.2012
desia888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-16, 21:51   #605
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko Pokaż wiadomość
doczytalam do tego fragmentu za duzo jak dla mnie
mam do ciebie pytanie jak bys opisala bol rozchodzace sie sie spojenia oraz hmm czy boli cie czasem w krzyzy lub pika? przepraszam za przepytywanie ale ja podejrzewam u siebie wlasnie rozchodzenie sie spojenia jutro ide do gina tylko nie wiem jak on moze to potwierdziec bo to chyba tylko na rtg widac ;/ no i jakie twoj gin dal tobie wytyczne?
Z krzyżem jest ok, nic mnie nie boli jak na tą chwilę.To jest taki ból dziwny , ale nie pikający ,a trwający przez cały czas poruszania się.Np.teraz siedzę, ale jak wstanę i zrobię krok to będę czuć jakby takie "szczypanie " tam , no trudno mi to opisać,potem jak rozruszam się to przejdzie i znów mnie złapie.Jak leżę na boku i chcę się przekręcić jest tak samo.
Mogą Ci zrobić usg, ale nie wiem czy to bedzie dobrze widać.U mnie niby usg nie pokazywało tego, ale objawy pasowały.
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-16, 21:55   #606
desia888
Wtajemniczenie
 
Avatar desia888
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 2 649
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Uciekam spac dzieewczynki, milej nocki zycze!
__________________
Adas 23.08.2005


Viki 28.04.2012
desia888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-16, 21:58   #607
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez anagat Pokaż wiadomość
Oj naprawdę potrafię sobie wyobrazić, co czułaś..
Ale najważniejsze, że dzidzia cała i zdrowa, no nie?

No i co do Twojego postu u góry.. Mi się wydaje, że mogliście się nie zrozumieć. Że on jakiś skrót myślowy zastosował i tyle nic się nie martw!
Wiesz ja tego mojego gina lubię bardzo to Go bronię jak jakaś postrzelona. Myślę ,że on się zna dobrze na swojej robocie tylko ja laik faktycznie mogłam coś źle zrozumieć.No nic, koniec końcow i tak u mnie akcji nie było, krwi starczyło , szyło się chyba dobrze
Wiadomo,że najważniejsze,że Mała wyszła z tego cała i zdrowa.A tak chciałam przeżyć sn, latałam po schodach , przysiady itd. i nic.Nie balam się cc, tylko tak mi było smutno ,że nie będzie tak jak sobie wyobrażałam.
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-16, 21:59   #608
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

zariah -pas ciazowy ten po ciazy ??? o ten chodzi bo tylko taki znam!!!

koniakonia- no wlasni ja na poczatku jak mnie bolalo to porownywalam z suchoscia pochwy,potem myslalam ze miesnie w miejscu gdzie cc mialam ne bola sa tu ;/ yhhhhhhh


dziekuje za slowa otuchy i kciuki za jutro!!
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-16, 22:00   #609
Aguśkaa83
Zakorzenienie
 
Avatar Aguśkaa83
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 409
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Ja rowniez spadam spac
mnie za to bardzo boli kregoslup ledzwiowy, bol promieniuje do posladka mam to samo co w poprzedniej ciazy...;/
W tym tygodniu musze wyciagnac meza na basen
__________________
FILIPEK
16.05.2009 godz. 11:55
SZYMONEK

08.03.2012 GODZ. 18:47

Najpiękniejsze dni w moim życiu!

Aguśkaa83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-16, 22:05   #610
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko Pokaż wiadomość
zariah -pas ciazowy ten po ciazy ??? o ten chodzi bo tylko taki znam!!!

koniakonia- no wlasni ja na poczatku jak mnie bolalo to porownywalam z suchoscia pochwy,potem myslalam ze miesnie w miejscu gdzie cc mialam ne bola sa tu ;/ yhhhhhhh


dziekuje za slowa otuchy i kciuki za jutro!!
To są takie pasy ortopedyczne, nie wiem czy mogę tu linka wstawić ...
Może u Cienie to nie problem spojenia, bo u mnie szczerze mówiąc to ten ból tak dalej od pochwy jest, tzn.typowo we wzgórku łonowym ,a w pochwie ok wszystko.
Trzymam kciuki za jutro, wszystko będzie dobrze
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-16, 22:10   #611
Zariah
Rozeznanie
 
Avatar Zariah
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 764
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko Pokaż wiadomość
zariah -pas ciazowy ten po ciazy ??? o ten chodzi bo tylko taki znam!!!
mnie o coś takiego chodziło KLIK
__________________





Zariah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-16, 22:12   #612
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
To są takie pasy ortopedyczne, nie wiem czy mogę tu linka wstawić ...
Może u Cienie to nie problem spojenia, bo u mnie szczerze mówiąc to ten ból tak dalej od pochwy jest, tzn.typowo we wzgórku łonowym ,a w pochwie ok wszystko.
Trzymam kciuki za jutro, wszystko będzie dobrze
linka wstaw chyba mozna
yhhh o jestem roizbita ide do gina jutro a tera z ide spac tylko czy zasne dobranoc
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-16, 22:14   #613
Zariah
Rozeznanie
 
Avatar Zariah
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 764
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko Pokaż wiadomość
linka wstaw chyba mozna
yhhh o jestem roizbita ide do gina jutro a tera z ide spac tylko czy zasne dobranoc
KLIK
__________________





Zariah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-16, 22:15   #614
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko Pokaż wiadomość
linka wstaw chyba mozna
yhhh o jestem roizbita ide do gina jutro a tera z ide spac tylko czy zasne dobranoc
to taki pas jak pokazała Zariah
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-16, 22:18   #615
Roksape
Zadomowienie
 
Avatar Roksape
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: LHR ;)
Wiadomości: 1 428
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez julliczka Pokaż wiadomość
Tż podejrzał tu do monitora, jak akurat czytałam wpis Roksape o tym, że TŻ golił. No i mój mówi, no to kiedy golimy, trzeba poćwiczyć ja nie wiem czy mu się dam

Dziewczyny, nie wiem co mi jest, Wy macie takie apetyty, a chyba ja jedyna ledwo cokolwiek co jem. Mięsożerna byłam, a teraz na mięso i wędliny nie mogę patrzeć, mało jem czy to faktycznie przez chorobę? heh, sama nie wiem martwię się, czy dzidzię nie zagłodzę.. w ogóle jestem byle jaka, nie mam humoru.. dobiła mnie ta choroba no
Ja byłam w szoku jak mój TŻ mi to oznajmił, bo to była jego inicjatywa, strasznie mnie tym wtedy zawstydził, ale mówił poważnie i tak też zrobił :p jakoś sie przemogłam, bo i tak wiem, że samej wtedy mi to nie wyszło
Ale w szpitalu u mnie do porodu naturalnego wymagali golenia, pewnie dlatego, że przy nacięciu krocza, a później przy jego zszywaniu jest lepiej zrobić to co do nich należy

Choroba faktycznie może być przyczyną braku apetytu, ale rónież anemia powoduje odrazę do mięsa.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia

Gizmiatko 3mam kciuki za jutrzejszą wizytę, oby wszystko było dobrze oszczędzaj się ile sił
__________________
27.07.2009 Maciuś
8.03.2012 Basia
9.11.2014 Oleńka
Roksape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-16, 22:26   #616
Zariah
Rozeznanie
 
Avatar Zariah
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 764
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

dobranoc.
Jutro mnie znów pokłują. Tyle już ze mnie krwi w tej ciąży wyciągnęli że masakra ;/
ciekawe kiedy będę miała wyniki.

miłych snów dziewczynki!
__________________





Zariah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-16, 22:36   #617
ewelajna25
Zadomowienie
 
Avatar ewelajna25
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: To stąd, to stamtąd, a czasem jeszcze skąd indziej;-)
Wiadomości: 1 200
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
Ewelajna, ale u kosmetyczki mozesz poddac sie depilacji woskiem lub pasta cukrowa ... czyli wyrywanie wloskow. Ja bym tego nie polecala, jesli przed ciaza tego nie robilas - w ciazy u niektorych kobiet wzrasta wrazliwosc skory i bardziej odczuwa sie ten bol depilacyjny co za tym idzie jest stres takze dla dziecka, poza tym istnieje ryzyko wrastania wloskow.... A ogolic Cie chyba raczej nikt nie ogoli - przynajmniej w salonie w ktorym pracowalam byla tylko opcja wosku.
Emigra, stosowałam depilację woskiem przed ciążą, a także posiadam depilator elektryczny w domu. Maszynkę stosuję z wygody, bo szybko. Oczywiście, że nie myślałam o goleniu w salonie, tylko o poddaniu się depilacji woskiem bądż pastą, raz na jakiś czas i z głowy. Skóry nie mam wrażliwszej niż przed ciążą, ani przebarwien czy pękajacych naczynek, stosuję nawet peeling solny albo cukrowy. Zresztą, boleć to dopiero poród będzie a depilację wytrzymam

Na kolację był podwieczorek, opiekane gofry z dżemem malinowym i koktajl owocowo-jogurtowy. W zasadzie anagat narobiła mi ochoty na naleśniki, ale zbyt pracochłonne były żeby je robić na noc, zatem będą jutro Teraz trzasnę sobie kubek ciepłego mleka przed spaniem


Co do bikini-ja tak aganat lubię być wydepilowana na zero, inaczej już sobie nie wyobrażam. Ale aguśka ma rację co do włosów-w niektórych miejscahc pełnią ważną funkcję, i pamietam jak moja przyjaciółka zgarnęła kiedyś ochrzan od swojego gina, za depilację tych obszarów na zero. Nie zgadzam się tylko co do paszek, tam włosy wydają się nie pełnić żadnej istotnej funkcji, a wręcz przeciwnie-zbierający się na nich pot i bakterei powodują przykry zapaszek.... Na nogach też w sumie włosów w dzisiejszych czasach nie potrzebujemy hehe. A pamietam na satrym polskim filmie komediowym taką scenkę gdzie facet poszedl z kochanką do łózka, i miała po prostu gąszcz pod pachami! Z perspektywy dzisiejszych czasów i obyczajów taki widok bije po oczach i odstrasza, jako mało estetyczny! Tym miłym akcenetm mówię dobranoc, ale spać się jescze nie kładę, idę oglądać z mężulkiem filmik.

Edytowane przez ewelajna25
Czas edycji: 2011-10-16 o 22:55
ewelajna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-16, 22:53   #618
anagat
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 005
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez ewelajna25 Pokaż wiadomość
Emigra, stosowałam depilację woskiem przed ciążą, a także posiadam depilator elektryczny w domu. Maszynkę stosuję z wygody, bo szybko. Oczywiście, że nie myślałam o goleniu w salonie, tylko o poddaniu się depilacji woskiem bądż pastą, raz na jakiś czas i z głowy. Skóry nie mam wrażliwszej niż przed ciążą, ani przebarwien czy pękajacych naczynek, stosuję nawet peeling solny albo cukrowy. Zresztą, boleć to dopiero poród będzie a depilację wytrzymam

Na kolację był podwieczorek, opiekane gofry z dżemem malinowym i koktajl owocowo-jogurtowy. W zasadzie anagat narobiła mi ochoty na naleśniki, ale zbyt pracochłonne były żeby je robić na noc, zatem będą jutro Teraz trzasnę sobie kubek ciepłego mleka przed spaniem
Kurcze.. zazdroszczę tej depilacji, pisałam już o ranach , które miesiącami leczyłam po depilacji. To te moje cholerne delikane włoski.. one nie dają rady przez skórę się przebić, żadne pillingi nic nie pomaga

A co do naleśników To się przyznaje Ale mi zajęły ok 10 min;p

Co do golenia się , to obecne badania mówią, że przed zabiegami nie powinno się golić. Ale w Polsce , nikt tych najnowszych badań nie czyta
My przed operacjami na sali op. używamy trimmerów- golenie powoduje mikrozranienia, które w procesie gojenia się rany mogą spowodować powiększenie stanu zapalnego. To zostało udowodnione.

Z drugiej strony jak ktoś goli się stale, ta skóra jest przyzwyczajona ( to już tak na mój chłopski rozum)
Matko, Wy mnie znienawidzicie, ja się tak mądrze.. Ale ja tych rzeczy jak tu przyjechałam i zaczęłam pracować nie wiedziałam i wszystko mnie dziwiło, bo inaczej niż w PL.
Tylko ,że oni tu potrafią uzasadnić, czemu robią coś tak a nie inaczej, a w Polsce, robi się coś, bo tak sie robiło od lat I to jest smutne.

Kurcze będę miała ogromny problem z przystosowaniem się po powrocie

Smutno mi się robi.. Męża nie ma , jutro dyżur.. Idę spać!
anagat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-17, 01:33   #619
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez Zariah Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
to taki pas jak pokazała Zariah
dziekuje ;] musi byc strasznie niewygodny ten pas, japoszlam spac ale nerwy mn8ie trzymaja ze od 1 nie spie teraz tule mocno lapka zeby bateria nie 0adla bo inaczej musialabym isc do drugiego pokoju u zasilacz odnalesc ;/




co do golenia to ja sie gole co 3 dzien i to dosc nisko - nie umiem si enie ogolic bo jak ide na wizyte a doktorek chcialby mnie zbadac to bym sie gluio czula z gąszczem ;/w pierwszej ciazy tez sie golilam caly czas z pomoca lusterka haha ;] ale jakos szlo czasem bylo krzywo ale jednak wygolone i podstrzyzone wlosiaki -ide czytac dalej
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-17, 05:49   #620
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez anagat Pokaż wiadomość
Kurcze.. zazdroszczę tej depilacji, pisałam już o ranach , które miesiącami leczyłam po depilacji. To te moje cholerne delikane włoski.. one nie dają rady przez skórę się przebić, żadne pillingi nic nie pomaga

A co do naleśników To się przyznaje Ale mi zajęły ok 10 min;p

Co do golenia się , to obecne badania mówią, że przed zabiegami nie powinno się golić. Ale w Polsce , nikt tych najnowszych badań nie czyta
My przed operacjami na sali op. używamy trimmerów- golenie powoduje mikrozranienia, które w procesie gojenia się rany mogą spowodować powiększenie stanu zapalnego. To zostało udowodnione.

Z drugiej strony jak ktoś goli się stale, ta skóra jest przyzwyczajona ( to już tak na mój chłopski rozum)
Matko, Wy mnie znienawidzicie, ja się tak mądrze.. Ale ja tych rzeczy jak tu przyjechałam i zaczęłam pracować nie wiedziałam i wszystko mnie dziwiło, bo inaczej niż w PL.
Tylko ,że oni tu potrafią uzasadnić, czemu robią coś tak a nie inaczej, a w Polsce, robi się coś, bo tak sie robiło od lat I to jest smutne.

Kurcze będę miała ogromny problem z przystosowaniem się po powrocie

Smutno mi się robi.. Męża nie ma , jutro dyżur.. Idę spać!
Witam o poranku z kawusią
Widzę,że bardzo nisko oceniasz polskich lekarzy .Uważam,że chyba jednak zbytnio generalizujesz.Wielu moich znajomych mieszkających w UK strasznie narzekało na tamtejszą opiekę zdrowotną. Chyba jednak nie jest tam ,aż tak różowo.Pewnie tu i tu można spotkać "lekarzy" i lekarzy. Podejrzewam ,że gdybyś była lekarzem w Polsce zaliczałabyś się do tej grupy lekarzy, którzy wiedzę swoją poszerzają nieustannie . Myślę,że takich lekarzy jest wielu w Polsce,bo nie od kraju, w którym się mieszka zależy podejście do zawodu.


A propos golenia to chyba nie trzeba być lekarzem ,żeby wiedzieć ,że podczas golenia powstają drobne uszkodzenia. Myślę,że wiele kobiet goli się samemu ( z własnego wyboru) do zera, choć wiele szpitali już tego nie wymaga.Z drugiej strony patrząc, włosy jednak rosną szybko i powiem szczerze ,że mi osobiście nie byłoby komfortowo gdybym podczas połogu miała tam choćby i centymetrowe włosy.

---------- Dopisano o 06:41 ---------- Poprzedni post napisano o 06:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko Pokaż wiadomość
dziekuje ;] musi byc strasznie niewygodny ten pas, japoszlam spac ale nerwy mn8ie trzymaja ze od 1 nie spie teraz tule mocno lapka zeby bateria nie 0adla bo inaczej musialabym isc do drugiego pokoju u zasilacz odnalesc ;/




co do golenia to ja sie gole co 3 dzien i to dosc nisko - nie umiem si enie ogolic bo jak ide na wizyte a doktorek chcialby mnie zbadac to bym sie gluio czula z gąszczem ;/w pierwszej ciazy tez sie golilam caly czas z pomoca lusterka haha ;] ale jakos szlo czasem bylo krzywo ale jednak wygolone i podstrzyzone wlosiaki -ide czytac dalej
Ja jakoś też kiepsko ostatnio sypiam, nie umiem się wyciszyć przed snem, przez co sen jest płytki i byle co mnie może obudzić, a już jak się przebudzę to znów tysiąc myśli w głowie i jak tu spać ?

---------- Dopisano o 06:49 ---------- Poprzedni post napisano o 06:41 ----------

Mam pytanie, czy jest tu gdzieś lista z płcią dzieci i imionami jakie wybrałyście?
Wszystkie znacie płeć, a może ktoś nie chce znać ?

Edytowane przez koniakonia
Czas edycji: 2011-10-17 o 05:43
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-17, 06:45   #621
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Ewelajna, to dobrze, jak masz juz doswiadczenia to polecam wosk /paste cukrowa


Gizmiatko, trzymam kciuki za wizyte
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-17, 06:51   #622
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Gizmiatko - mam nadzieję, że ten Twój ból, to nie będzie nic zagrażającego ciąży. Trzyma kciuki, żeby wizyta przebiegła pomyślnie i lekarz Cię uspokoił.

Anagat, - a ja Cię doskonale rozumiem, że inaczej postrzegasz służbę zdrowia. Wedlug mnie tu nie chodzi tylko o lekarzy, ale rownież o pielęgniarki i całą ekpę szpitalną.
A co do golenia, to uważam, ze to w szpitalu kobieta powienna zostać przygotowana do porodu i ogolona. Ja sobie zupełnie nie wyobrażam, jak ogolić sie dobrze z takim wielkim brzuchem. Uważam, że ten problem golenia, to raczej pod niedbałości o szczegóły w naszej slużbie zdrowia podlega.
Wczoraj oglądałam program, że przed każdym dotknięciem pacjenta lekarz, czy pielęgniarka powinni mieć zdezynfekowane i dobrze umyte ręce. Ciekawa jestem jak to w naszych szpitalach wygląda.
__________________


Edytowane przez kolanka
Czas edycji: 2011-10-17 o 06:52
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-17, 07:38   #623
Madziara 26
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 630
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Gizmontko kciuki za wizyte
Za mnie też trzymajcie ja mam dzisiaj na 18 30

A co do cc to ja prawdopodobnie na 80% bede miała ze względu na moje nerki
__________________
25.06.2010 ; 1.05.2011 mama aniołka

Dzielić się radością to dwa razy tyle radości, dzielić się smutkiem to połowa smutku.


http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj48aeu99g4kn.png
Madziara 26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-17, 07:41   #624
desia888
Wtajemniczenie
 
Avatar desia888
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 2 649
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Dzien dobry!
Gizmiatko :
Ja mialam taki pas ciazowy:
http://www.portalmedyczny.com/produk...C4%85%C5%BCowy.
byl dosc wygodny, w momencie jak boli i sie taki pas zalozy i to przynosi ulge to sama mozesz sobie wyobrazic to uczucie
Ale w sumie ten, ktory znalazla Zariah wyglada na lepszy bo na wiele roznych rzeczy dziala, odciaza kregoslup a to tez bardzo wazne! Pewnie trzeba bedzie zainwestowac w nowy pas.

Konia o lekarzach to temat rzeka wszytsko ma plusy i minusy. Ja pochwalilam szwedzka sluzbe zdrowia w poprzednim poscie, ale rownie dobrze moglabym znalezc wiele minusow z korzyscia na temat Polskiej sluzby zdrowia, wiec mozna o tak bez konca.
A lista jest na pierwszej stronie, popatrz sobie. Musisz napsiac maila do Karolci z prosba o dopisanie do listy. Jest plec, termin porodu, wiek , nie ma chyba jeszcze imion, ale penwi predzej czy pozniej sie pojawia, trzeba by pomysl Karolci zapodac

Ciekawe o ktorej Gizmiatko ma wizyte dzisiaj

Ja o 14 odbieram wyniki testuPAPP-a
__________________
Adas 23.08.2005


Viki 28.04.2012
desia888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-17, 07:45   #625
cziqua
Zadomowienie
 
Avatar cziqua
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 371
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

witam,
ale szalejecie z pisaniem mnie od wczoraj rana dynka na....la i marudna jestem mój mąż sierota jedna noge sobie skrecil wczoraj jak gral w pilke z kolegami a wiecie jak to jest jak faceta cos boli wyolbrzymia wszystko :/ i jest marudny nie d zniesienia mówie mu ze prawie wcale nie spuchlo a tż na to jak to nie zobacz jak puchnie jutro chodzic nie bede umial czuje sie jakbym juz miala dziecko w domu dobrze ze poszedl do pracy no i ma lekarza odwiedzic podobno z ta noga .
__________________

Filip Jan


16.04.2012
godzina 16:30
najszczęśliwszy dzień w moim życiu
narodziny syna Filipa!!!

cziqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-17, 07:55   #626
desia888
Wtajemniczenie
 
Avatar desia888
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 2 649
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez cziqua Pokaż wiadomość
witam,
ale szalejecie z pisaniem mnie od wczoraj rana dynka na....la i marudna jestem mój mąż sierota jedna noge sobie skrecil wczoraj jak gral w pilke z kolegami a wiecie jak to jest jak faceta cos boli wyolbrzymia wszystko :/ i jest marudny nie d zniesienia mówie mu ze prawie wcale nie spuchlo a tż na to jak to nie zobacz jak puchnie jutro chodzic nie bede umial czuje sie jakbym juz miala dziecko w domu dobrze ze poszedl do pracy no i ma lekarza odwiedzic podobno z ta noga .
Ty to masz przeboje z tym swoim
A dosypalas mu kiedys ziemi z doniczki do wanny? Tak mialas zrobic pamietam.
Ale widzisz jak to dobrze, on napewno robi to zebys nabyla troche wprawy w opiekowaniu sie dzieckiem
__________________
Adas 23.08.2005


Viki 28.04.2012
desia888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-17, 08:05   #627
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez desia888 Pokaż wiadomość
Dzien dobry!
Gizmiatko :
Ja mialam taki pas ciazowy:
http://www.portalmedyczny.com/produk...C4%85%C5%BCowy.
byl dosc wygodny, w momencie jak boli i sie taki pas zalozy i to przynosi ulge to sama mozesz sobie wyobrazic to uczucie
Ale w sumie ten, ktory znalazla Zariah wyglada na lepszy bo na wiele roznych rzeczy dziala, odciaza kregoslup a to tez bardzo wazne! Pewnie trzeba bedzie zainwestowac w nowy pas.

Konia o lekarzach to temat rzeka wszytsko ma plusy i minusy. Ja pochwalilam szwedzka sluzbe zdrowia w poprzednim poscie, ale rownie dobrze moglabym znalezc wiele minusow z korzyscia na temat Polskiej sluzby zdrowia, wiec mozna o tak bez konca.
A lista jest na pierwszej stronie, popatrz sobie. Musisz napsiac maila do Karolci z prosba o dopisanie do listy. Jest plec, termin porodu, wiek , nie ma chyba jeszcze imion, ale penwi predzej czy pozniej sie pojawia, trzeba by pomysl Karolci zapodac

Ciekawe o ktorej Gizmiatko ma wizyte dzisiaj

Ja o 14 odbieram wyniki testuPAPP-a
O dzięki , muszę się w tym forum ogarnąć , bo ciemna masa ze mnie na tą chwilę.
Maila dzisiaj wysmyczę.
Za wyniki testu wielgachne kciuki.
A tej służbie zdrowia to faktycznie temat rzeka .....

Do posiadaczek pasa...czy miałyście do tego refundajcę z NFZ , bo ja w poprzedniej ciązy miałam na to papier ( nie kupiłam , bo to już było na końcówce ciązy) i teraz nie wiem czy znów sobie to załatwiać czy kupić normalnie.
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-17, 08:15   #628
joanaros
Zakorzenienie
 
Avatar joanaros
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 260
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Dzień dobry
Melduje sie cięższa i większa
joanaros jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-17, 08:16   #629
desia888
Wtajemniczenie
 
Avatar desia888
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 2 649
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Pas dostalam w szwecji bez zadnych oplat
Jak jest u nas to nie wiem, ale sprobowac i spytac lekarza zawsze warto! A nuz sie uda

A Ty konia znasz plec? Bo ja nie, jest jeszcze za wczesnie, ale bardzo chce wiedziez, uzalezniam od tego wszelkie zakupy dla dziecka, mam nadzieje ze na polowkowym sie dowiem. Dzisiaj bede sobie rezerwowac wizyte za 5 tygodni mniej wiecej w tygodniu 20. Tak dlugo jeszcze zanim zobacze dzidziusia
__________________
Adas 23.08.2005


Viki 28.04.2012
desia888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-17, 08:18   #630
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez Madziara 26 Pokaż wiadomość
Gizmontko kciuki za wizyte
Za mnie też trzymajcie ja mam dzisiaj na 18 30

A co do cc to ja prawdopodobnie na 80% bede miała ze względu na moje nerki

Cytat:
Napisane przez desia888 Pokaż wiadomość
Pas dostalam w szwecji bez zadnych oplat
Jak jest u nas to nie wiem, ale sprobowac i spytac lekarza zawsze warto! A nuz sie uda

A Ty konia znasz plec? Bo ja nie, jest jeszcze za wczesnie, ale bardzo chce wiedziez, uzalezniam od tego wszelkie zakupy dla dziecka, mam nadzieje ze na polowkowym sie dowiem. Dzisiaj bede sobie rezerwowac wizyte za 5 tygodni mniej wiecej w tygodniu 20. Tak dlugo jeszcze zanim zobacze dzidziusia
Ja poznalam w 18 tygodniu plec
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:12.