Czas honoru - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-13, 11:33   #541
Kenworth
Raczkowanie
 
Avatar Kenworth
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 48
GG do Kenworth
Dot.: Czas honoru

Cytat:
Napisane przez Jamajka007 Pokaż wiadomość
Właśnie coś mi nie pasowało, jak ją zobaczyłam, bo byłam pewna, że Boczarska grała już w poprzednich sezonach.
Grała, grała. Została odstrzelona przez Larsa Rainera (P. Adamczyk). Więc i mnie nieco zdziwiło jej pojawienie się w najnowszej serii...

W każdym razie "Czas Honoru" to najlepszy (i chyba jedyny) serial "kostiumowy" jaki polska produkcja filmowa popełniła w czasie ostatnich lat. Przynajmniej dla mnie. Jako entuzjasta historii niezwykle mocno sobie cenię tego typu produkcje. A trzeba przyznać, że jest na co popatrzeć (że tak powiem), bo jakby nie było po "Czterech Pancernych" i "Stawce większej niż życie", "Czas Honoru" jest pierwszym serialem, którego akcja traktuje o drugowojennej rzeczywistości i to tej pod okupacją niemiecką.
Scenariusz produkcji i jego wykonanie zasługuje na aplauz. Wszystkie pięknie się ze sobą zazębia, pokazuje "od kuchni" działalność polskiego podziemia. Poza tym dobór aktorów również determinuje dość spore zainteresowanie "Czasem Honoru". Przyznam, że jak zobaczyłem Zakościelnego oraz "Igora z Na Wspólnej" to na mej twarzy pojawił się uśmieszek politowania. Nie wiem czemu ale nadal za cholerę nie mogę przyzwyczaić się do tych facetów w obranych przez nich rolach. Szczególnie nie pasuje mi "Igor". Na szczęście pozostała obsada oraz wartka akcja skutecznie maskują tę niedoskonałość (moim zdaniem).
Natomiast mistrzostwem świata są dla mnie aktorzy wcielający się w gestapowców. Szczególnie przypadł mi do gustu Adamczyk (może w końcu facet dzięki Larsowi Reinerowi zrzucił z siebie "jarzmo" Papieża-Polaka) oraz Kozyra (gubernator Fisher). Jako krzewiciele hitleryzmu wypadli rewelacyjnie; no i do twarzy im w nazistowskich mundurach (jeśli w ogóle można tak powiedzieć).
Serial pierwsza klasa
Aha - aktorka wcielająca się w Wandę (narzeczona Bronka) w pierwszej serii wypadła o wiele lepiej niż jej następczyni w kolejnych sezonach. Nie wiem... po prostu jej uroda, cała kreacja czy gra aktorska, bardziej pasowała mi do zilustrowanej w serialu rzeczywistości.
__________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Edytowane przez Kenworth
Czas edycji: 2011-10-13 o 11:36
Kenworth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 11:55   #542
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Czas honoru

Rainer zastrzelił tą kulawą co mu donosiła, to byla inna osoba (i aktorka)
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 18:42   #543
Selene _
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 497
Dot.: Czas honoru

Dziewczyny, nowy odcinek z nami, a tu na wątku cisza. Jak wrażenia?

Akcja się zaczyna coraz bardziej komplikować... Dla równowagi teraz Janka wzięli na Szucha, bo zdaje się, że w ostatnich częściach tylko on uniknął przesłuchań. Szkoda mi tylko biednej Leny (zwłaszcza jej, w tym stanie) i Romka, tyle złych informacji w tym samym czasie
Swoją drogą, ciekawe, czy Rainerowi uda się zrealizować jego niecny plan związany z Jankiem? (oby nie było powtórki jak przy Bronku, w sensie, żeby nie uwierzyli w jego zdradę...)

Za to bardzo podobał mi się moment, w którym chłopacy się dowiedzieli, że ich matka żyje, a potem Władek spotkał się z nią na targu. Aż się łezka w oku kręciła, taka wzruszająca ta scena była

Odnośnie Karoliny, naiwny Michał nie wie, w co się wplątuje. Ależ on jest głupi, jak dziecko dał się omamić zupełnie nieznajomej kobiecie,a ona pewnie wywinie mu niezly numer. coraz bardziej chyba jest oczywiste, że Karolina trzyma z komunistami i że niezla z niej manipulantka.
Ciekawe tylko, czy też się w nim zakocha i będzie mieć moralny dylemat czy będzie caly czas tylko udawać uczucie?

Co do Wandy, tak sobie myślę, czy ten gospodarz, u którego jest jej matka, nie mógłby jej u siebie zatrudnić? Widać, że porządny z niego gość (jak na Niemca ), miałaby u niego spokój przynajmniej...

Jeszcze mnie zastanawia postać Rudej. Jak myślicie, czy to przez to, czym się zajmuje, odsunęła się od Władka? Ciekawe, jak się potoczy ich wątek, choć finalnie pewnie i tak będą razem

Edytowane przez Selene _
Czas edycji: 2011-10-24 o 18:55
Selene _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 19:01   #544
maddd
Wtajemniczenie
 
Avatar maddd
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 027
Dot.: Czas honoru

Cytat:
Napisane przez Selene _ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nowy odcinek z nami, a tu na wątku cisza. Jak wrażenia?

Akcja się zaczyna coraz bardziej komplikować... Dla równowagi teraz Janka wzięli na Szucha, bo zdaje się, że w ostatnich częściach tylko on uniknął przesłuchań. Szkoda mi tylko biednej Leny (zwłaszcza jej, w tym stanie) i Romka, tyle złych informacji w tym samym czasie
Swoją drogą, ciekawe, czy Rainerowi uda się zrealizować jego niecny plan związany z Jankiem? (oby nie było powtórki jak przy Bronku...)

Za to bardzo podobał mi się moment, w którym chłopacy się dowiedzieli, że ich matka żyje, a potem Władek spotkał się z nią na targu. Aż się łezka w oku kręciła, taka wzruszająca ta scena była

Odnośnie Karoliny, naiwny Michał nie wie, w co się wplątuje. Ależ on jest głupi, jak dziecko dał się omamić zupełnie nieznajomej kobiecie,a ona pewnie wywinie mu niezly numer. coraz bardziej chyba jest oczywiste, że Karolina trzyma z komunistami i że niezla z niej manipulantka.
Ciekawe tylko, czy też się w nim zakocha i będzie mieć moralny dylemat czy będzie caly czas tylko udawać uczucie?

Co do Wandy, tak sobie myślę, czy ten gospodarz, u którego jest jej matka, nie mógłby jej u siebie zatrudnić? Widać, że porządny z niego gość (jak na Niemca ), miałaby u niego spokój przynajmniej...

Jeszcze mnie zastanawia postać Rudej. Jak myślicie, czy to przez to, czym się zajmuje, odsunęła się od Władka? Ciekawe, jak się potoczy ich wątek, choć finalnie pewnie i tak będą razem
Czytałam, że dowództwo podziemia będzie chciało wykorzystać obecność doktor Marii w domu tego niemieckiego dowódcy (nie pamiętam jak kozyra się nazywa w tym serialu), i będzie miała zdobywać jakieś cenne informacje. I pewnie synowie nie będą mogli jej stamtąd za szybko wydostać

Też mi się wydaje, że Karolina trzyma z komunistami Swoją drogą, jeśli to będzie prawda, i będzie wykorzystywać małżeństwo z Michałem do współpracy z komunistami - to Boczarska ma już wprawę w takich rolach Nie wiem czy oglądałyście film Różyczka - tam grała żonę sławnego pisarza w PRL, na którego donosiła dla SB (dla mnie osobiście jest to potworne).

A jeśli chodzi o Rudą, to strasznie jej współczuję... nie dziwie się, że się odsuwa od najbliższych, bo z jednej strony wie, że walczy w słusznej sprawie mordując zwyrodnialców, a z drugiej strony ma zapewne moralnego kaca, że zabija człowieka... a do tego zastrzeliła wczoraj niewinną kobietę... Może takie coś siąść na psychice.
Ale będzie zapewne tak jak mówisz, Selene Że w ostateczności zapewne zejdą się z Władkiem
maddd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 19:07   #545
iwa2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 181
Dot.: Czas honoru

Ja osobiście wytrzymałam ze trzy odcinki pod czujnym okiem męża, który jest fanem tego serialu. Ja ostatnio zakochałam się w "Bez tajemnic" - serial jest o sesjach psychoterapeutycznych dzisiejszych Polaków. świetny. Przepraszam za wyjście poza temat, ale musiałam się podzielić wrażeniem.
iwa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 19:51   #546
Selene _
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 497
Dot.: Czas honoru

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość

A jeśli chodzi o Rudą, to strasznie jej współczuję... nie dziwie się, że się odsuwa od najbliższych, bo z jednej strony wie, że walczy w słusznej sprawie mordując zwyrodnialców, a z drugiej strony ma zapewne moralnego kaca, że zabija człowieka... a do tego zastrzeliła wczoraj niewinną kobietę... Może takie coś siąść na psychice.
Ale będzie zapewne tak jak mówisz, Selene Że w ostateczności zapewne zejdą się z Władkiem
Szkoda tylko, że tak mało miejsca poświęcają postaci Rudej... fajnie, jakby poglębili jej wątek, pokazali psychologię postaci. Bo od początku tej serii widać, że coś się z nią dzieje. Niby z zewnątrz taka twarda babka się wydaje (np. zupełnie nie widzę w roli morderczyni Leny czy Wandy, a Ruda mi pasuje), ale jednak coś w niej pękło...

Co do tekstu na biało, wcale mnie to nie dziwi. Właśnie tak myślałam, że pójdą w tym kierunku, no bo jak nie wykorzystać takiej okazji
tylko z drugiej strony między doktor Marią a matką tego gubernatora mam wrażenie, że pojawiła się jakaś wątła nić porozumienia. I ta matka (nie pamiętam, jak się nazywa) zaczyna się chyba do niej przekonywać

Różyczkę mam na kompie i już dawno miałam obejrzeć, ale jakoś ciągle nie było okazji hehe. Boczarska nadaje się do takich ról, ma takie kur*iki w oczach,jak by to powiedziała była posłanka, pani B.
No a Karolina musi współpracować z sowietami, bo jak nie z nimi to z kim? pamiętacie, że ten komunista, którego grał Gonera, "podrzucił" ją chłopakom, niby jako swojego jeńca. A poza tym, przecież ona zrobiła te zdjęcia, a Michałowi powiedziala, że nie. I jak latwo mogłaby wpaść, gdyby Michał nie uległ i zabral jej aparat. Ale już widać wyczuła, jak można uśpić jego czujność/odwrócić uwagę

Edytowane przez Selene _
Czas edycji: 2011-10-24 o 19:53
Selene _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 20:56   #547
NoisyGhost
Zadomowienie
 
Avatar NoisyGhost
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 459
Dot.: Czas honoru

Cytat:
Napisane przez Selene _ Pokaż wiadomość

tylko z drugiej strony między doktor Marią a matką tego gubernatora mam wrażenie, że pojawiła się jakaś wątła nić porozumienia. I ta matka (nie pamiętam, jak się nazywa) zaczyna się chyba do niej przekonywać
i dlatego mimo, że współczuję pani Marii chciałabym żeby jak najdłużej została w tym domu. A odcinki coraz bardziej nabierają tempa, i pozostawiają wiele niedosytu
NoisyGhost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-24, 21:03   #548
Jamajka007
Zakorzenienie
 
Avatar Jamajka007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomiedzy niebem a piekłem
Wiadomości: 5 564
Dot.: Czas honoru

Też zastanawia mnie, dlaczego gospodarz nie zatrudni Wandy u siebie.. myślałam że tym diamentem matka będzie chciała ją wykupić a nie wybłagać żeby wezwali lekarza
__________________

"Każdy popełnia głupstwa, kiedy jest nieszczęśliwy.."



Jamajka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 21:11   #549
cornflake-girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 61
Dot.: Czas honoru

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
Też mi się wydaje, że Karolina trzyma z komunistami Swoją drogą, jeśli to będzie prawda, i będzie wykorzystywać małżeństwo z Michałem do współpracy z komunistami - to Boczarska ma już wprawę w takich rolach Nie wiem czy oglądałyście film Różyczka - tam grała żonę sławnego pisarza w PRL, na którego donosiła dla SB (dla mnie osobiście jest to potworne).
Boczarska ma taki typ urody przebiegłej suki i dlatego tak świetnie sprawdza się w tego typu rolach - dwoistych postaci, sprytnych manipulantek,które umieją grać na kilka frontów,oszukiewać innych zaskoczonych potem ich prawdziwym obliczem...Do tego jest bardzo seksowna i ma piękne ciało, co razem daje świetną mieszankę Dziwię się, że nie udawało jej się wcześniej i dopiero teraz pojawia się częściej na ekranach.

Gorczyca też super-jedna z najbardziej obiecujących aktorek młodego pokolenia.

Pawlicki,Więdłocha- ich też bardzo lubię i kibicuję

Generalnie to "czas honoru" ma jedną z najlepszych serialowych obsad. Rzadko widzę tutaj źle zagrane role,a aktorzy są idealnie dopasowani pod względem warunków zewnętrznych i wrażenia jakie wywierają.Nawet taka Samusionek fajnie tutaj gra Przyczepiłabym się tylko do Wesołowskiego - jest tak samo słaby w każdym serialu.
cornflake-girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 21:54   #550
Selene _
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 497
Dot.: Czas honoru

Cytat:
Napisane przez Jamajka007 Pokaż wiadomość
Też zastanawia mnie, dlaczego gospodarz nie zatrudni Wandy u siebie.. myślałam że tym diamentem matka będzie chciała ją wykupić a nie wybłagać żeby wezwali lekarza
No dokładnie - też byłam zła, że ona oddała caly swój majątek (de facto ten kamień zdaje się, że stanowił równowartość jej mieszkania?) za jedną wizytę lekarza i tymczasowe lepsze traktowanie Wandy.
też miałam nadzieję, że za diament ten gospodarz mógłby ją "wykupić". Skoro niby nie można było jej zwolnić, mogli to jakoś inaczej załatwić, zaproponować wymianę czy coś. A teraz, jak Wanda wyzdrowieje, nie wiadomo, co dalej z nią będzie. Ta wredna Niemka może jej jeszcze bardziej dokuczać, coś się na nią uwzięła od samego początku. I teraz jeszcze jej towarzyszki mogą być przeciwko niej za te fory...

Co do Gorczycy, przypomniał mi się wywiad z nią, czytałam ostatnio chyba w Twoim Stylu. Wiecie, że ona jest z Wojtkiem Zielińskim, z którym grała w Huśtawce ( notabene on grał też w serialu 1920. Wojna i miłość) i że niedawno urodziła córkę? Bardzo byłam zaskoczona, zwlaszcza że ona ma dopiero 26 lat, więc dosyć młodo urodzila jak na aktorkę
Selene _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 10:40   #551
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: Czas honoru

Moim zdaniem to chyba najlepszy obecnie polski serial. Zdala od błazenady, którą ostatnio karmią Nas wszystkie telewizje.
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-28, 13:29   #552
iwa2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 181
Dot.: Czas honoru

Jest w tym sporo racji. Ten serial jest o pewnych postawach, których niestety nie zobaczymy w innych serialach rodzimej produkcji.
iwa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 19:48   #553
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: Czas honoru

Cytat:
Napisane przez Jamajka007 Pokaż wiadomość
Też zastanawia mnie, dlaczego gospodarz nie zatrudni Wandy u siebie.. myślałam że tym diamentem matka będzie chciała ją wykupić a nie wybłagać żeby wezwali lekarza
Raczej byłoby to niemożliwe, Niemcy dość mocno dbali o biurokrację przy tego typu sprawach.

Mnie coraz bardziej ciekawi, jak się potoczy relacja między doktor Marią, a matką Fischera... Coś mi się wydaje, że ich losy jakoś tak na dłużej się splączą. Scena spotkania na targu rzeczywiście wzruszająca.

No i podzielam frustrację wywołaną naiwnością Michała. Generalnie irytuje mnie ten bohater, wieczny chłopiec, typ faceta, którego strasznie nie lubię
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 20:15   #554
sadie
Zadomowienie
 
Avatar sadie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 372
Dot.: Czas honoru

może mi ktoś przypomnieć dlaczego Władek i Ruda się rozstali? Cos mi swita, że ona była ranna i wyjechala gdzies na wieś, ale za nic nie mogę sobie przypomniec jak to dokładnie z nimi było.

W serialu jest tyle nieścislości i historii kompletnie nieprawdopodobnych, że glowa boli - a mimo to wciąga diabelnie. Nadmiar niedociagnięc historycznych sprawia, że tupie czasem noga i mówie, ze więcej ogladac nie będę - po uplywie kilku tygodni jednak rzucam się do nadrabiania zaległości, to silniejsze ode mnie.
Ciekawa jestem bardzo jak rozwiążą sprawe Janka - jesli dzielni chłopcy zorganizują kolejne odbicie z Szucha, to obawiam się, ze moze to zaskutkowac kolejną przerwą od serialu

Edytowane przez sadie
Czas edycji: 2011-11-01 o 22:35
sadie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 13:07   #555
maddd
Wtajemniczenie
 
Avatar maddd
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 027
Dot.: Czas honoru

Wydaje mi się, że Władek z Rudą tak na prawdę wogóle się nie rozstali - po prostu od ich ostatniego spotkania minęły dwa lata, wojna ich rozdzieliła (Władka wysłali poza granice PL, a Ruda zaczęła się zajmować likwidowaniem Niemieckich morderców) - no i jak się w końcu spotkali, to się okazało, że Rudej delikatnie mówiąc odbiło i dlatego nie mogą się teraz za bardzo dogadać...

Co do Janka -to bardzo prawdopodobne, że go odbiją Ale wolę to, niż mają myśleć, że ich wsypał

Edytowane przez maddd
Czas edycji: 2011-11-02 o 13:11
maddd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 14:01   #556
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Czas honoru

Cytat:
Napisane przez sadie Pokaż wiadomość
może mi ktoś przypomnieć dlaczego Władek i Ruda się rozstali? Cos mi swita, że ona była ranna i wyjechala gdzies na wieś, ale za nic nie mogę sobie przypomniec jak to dokładnie z nimi było.

W serialu jest tyle nieścislości i historii kompletnie nieprawdopodobnych, że glowa boli - a mimo to wciąga diabelnie. Nadmiar niedociagnięc historycznych sprawia, że tupie czasem noga i mówie, ze więcej ogladac nie będę - po uplywie kilku tygodni jednak rzucam się do nadrabiania zaległości, to silniejsze ode mnie.
Ciekawa jestem bardzo jak rozwiążą sprawe Janka - jesli dzielni chłopcy zorganizują kolejne odbicie z Szucha, to obawiam się, ze moze to zaskutkowac kolejną przerwą od serialu
A możesz napisać co Ci nie odpowiadało?
Chciałabym się dowiedzieć jaki jest Twój punkt widzenia- chociaż interesuję się tematem II w to nie jestem chyba jeszcze w stanie powiedzieć wiele odnośnie akcji i całego tego podziemia i odróżnić co mogło być a czego nie w serialu.
masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 17:26   #557
sadie
Zadomowienie
 
Avatar sadie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 372
Dot.: Czas honoru

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
A możesz napisać co Ci nie odpowiadało?
Chciałabym się dowiedzieć jaki jest Twój punkt widzenia- chociaż interesuję się tematem II w to nie jestem chyba jeszcze w stanie powiedzieć wiele odnośnie akcji i całego tego podziemia i odróżnić co mogło być a czego nie w serialu.
sporo było takich kwiatków, kiedys już chyba o kilku tu nawet pisałam (jak np. Bronek-pólbóg przemierzajacy cała Warszawę, zakrwawiony, po kilkudniowych torturach - przecietny człowiek, nie dośc, że ledwo by trzy kroki był w stanie postawić, to jeszcze zapewne zwróciłby na siebie uwagę patroli niemieckich No i scena finałowa trzeciego sezonu, trochę jak Desperado w sumie ).
Marię wywieziono do Auschwitz w 41 roku, podczas gdy pierwszy transport kobiet do tego obozu był rok później. Zastanawia mnie też bardzo scena, w której widzimy pania doktor leżącą samotnie na pryczy w jednosobowej celi - ale tu przyznaje, ze odcinek ogladałam jedynm okiem, i byc moze umknął mi moment, w ktorym z obozu przetransportowano ja do więzienia/izolatki czy tez nadano specjalne przywileje, co sprawiałoby, ze tak luksusowe warunki mogłyby miec prawo bytu.
Inna sprawa, że nasi Cichociemni kompani łamia na kazdym kroku wszelkie zasady przynależnosci do konspiracji. Po zrzutach Cichociemni zmieniali nazwiska, nie kontaktowali sie z rodziną, zasadniczo zyli zupełnie nowym zyciem (tym bardziej, że zrzuty zazwyczaj odbywały się do innych miejsc, niż pochodzenia). A ci, nie dośc, że zmiane personaliów uznali chyba za zbędne ceregiele, to i po aresztowaniach ochoczo, bezproblemowo i w trymiga wracali do sluzby (ponownie: bez wygłupów typu nowe nazwiska).
Swoją drogą, te aresztowania sprowadzają do kolejnego ciekawego aspektu: ciagłe odbicia z Pawiaka, codziennośc niemal. Nie wiem doprawdy dlaczego taka np. Akcja pod Arsenałem była tyle czasu dopracowywana przez oddzialy konspiracyjne, skoro ewidentnie starczyło zatrudnic Bronka i kumpli, zeby powyciagać więźniów Nie pamietam dokładnie już sceny odbicia chlopakow aresztowanych po ślubie Janka, ale przypominam sobie, że akcje podjete wówczas przez Niemców wywołaly własnie jedną z tych przerw od serialu.

Przy czym, zaznaczyc tu muszę, ze mimo wszystko lubię ten serial, choć czasem do bialej gorączki doprowadza i mocno oczy trzeba mrużyć
sadie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 18:05   #558
novax
Raczkowanie
 
Avatar novax
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: ok. Trn
Wiadomości: 42
Dot.: Czas honoru

Bardzo mi sie podoba ten mlody chlopak, ktory razem z Lena pojechal do niemieckiego gospodarstwa po Wande i jej matke , nie pamietam jego imienia serialowego. Naprawde nazywa sie Bartosz Gelner. Wg mnie ma taka urode typowa dla tych lat. Cud miod
novax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 20:32   #559
sadie
Zadomowienie
 
Avatar sadie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 372
Dot.: Czas honoru

Cytat:
Napisane przez Kenworth Pokaż wiadomość
A trzeba przyznać, że jest na co popatrzeć (że tak powiem), bo jakby nie było po "Czterech Pancernych" i "Stawce większej niż życie", "Czas Honoru" jest pierwszym serialem, którego akcja traktuje o drugowojennej rzeczywistości i to tej pod okupacją niemiecką.
rozumiem, że mowa tu o Twoim prywatnym rankingu, a nie o tym, że faktycznie tylko te trzy seriale wojenne polskiej produkcji sie pojawiły? Między "Czterema...", a "Stawką..." byli jeszcze chocby "Kolumbowie" (swoją drogą, dużo lepiej oddające realia okupowanego kraju niż "Czas Honoru" - ale tu nie ma sie co dziwić, bo scenariusz powstał na podstawie ksiązki napisanej przez jednego z żołnierzy AK), "Polskie drogi", czy całkiem niedawno wyprodukowane "Sprawiedliwi" i "Tajemnica Tiwerdzy Szyfrów" - myslę, że jakby poszperac to wiecej by sie ich znalazło
sadie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-06, 21:24   #560
maddd
Wtajemniczenie
 
Avatar maddd
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 027
Dot.: Czas honoru

Odcinek jak zwykle intrygujący Ale przyznam szczerze, że w niektórych momentach tylko jednym okiem zerkałam - możecie mi wyjaśnić, czy ten nowy podwładny Rainera został nasłany na niego przez dowództwo - żeby mu zaszkodzić, jakoś śledzić? Bo nie podchwyciłam wątku
I jeśli chodzi o uratowanie Wandy - to co Lena z tym chłopakiem powiedzieli dla tego Niemca przy biurku? Tzn. jaki powód podali, że muszą ją zabrać?
Dziękuję z góy za odpowiedź

chociaż nie powiem, trochę sztucznie wyszło to, że udało im się jeszcze matkę Wandy odbić - wg mnie to już trochę nierealne było

I bardzo dobrze, że Ruda zauważyła tą Osmańską na cmentarzu, jak gada z Gonerą który gra po stronie Sowietów
Ciekawe co na to wszystko Michał
maddd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 22:26   #561
Triss Merigold
Raczkowanie
 
Avatar Triss Merigold
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 279
Dot.: Czas honoru

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
Odcinek jak zwykle intrygujący Ale przyznam szczerze, że w niektórych momentach tylko jednym okiem zerkałam - możecie mi wyjaśnić, czy ten nowy podwładny Rainera został nasłany na niego przez dowództwo - żeby mu zaszkodzić, jakoś śledzić? Bo nie podchwyciłam wątku
I jeśli chodzi o uratowanie Wandy - to co Lena z tym chłopakiem powiedzieli dla tego Niemca przy biurku? Tzn. jaki powód podali, że muszą ją zabrać?
Dziękuję z góy za odpowiedź

Lena i ten drugi powiedzieli, że prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa Schebbla (tego dowódcy gestapo) i muszą zabrać Wandę, ponieważ jest ona zamieszana w to morderstwo. Natomiast co do nowego podwładnego Rainera to nie zostało wyjaśnione jeszcze kto zacz. Póki co ma zastępowac tego oficera, którey zginął w poprzednim odcinku.
Ja natomiast nie kojarzę kim był ten Niemiec, którego Rainer zabił na końcu?
Triss Merigold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 22:36   #562
agami87
Zadomowienie
 
Avatar agami87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 567
GG do agami87
Dot.: Czas honoru

Cytat:
Napisane przez Triss Merigold Pokaż wiadomość
Lena i ten drugi powiedzieli, że prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa Schebbla (tego dowódcy gestapo) i muszą zabrać Wandę, ponieważ jest ona zamieszana w to morderstwo. Natomiast co do nowego podwładnego Rainera to nie zostało wyjaśnione jeszcze kto zacz. Póki co ma zastępowac tego oficera, którey zginął w poprzednim odcinku.
Ja natomiast nie kojarzę kim był ten Niemiec, którego Rainer zabił na końcu?
Ja również nie . Poczatkowo myslałam, że to ten nowy zastępca, ale okazało się inaczej.
Biedny Lars, sam musi się wszystkim zajmować, ale wrócą nasi wspaniali i mu pomogą jak w finale 3-ciej serii
__________________
agami87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 09:05   #563
novax
Raczkowanie
 
Avatar novax
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: ok. Trn
Wiadomości: 42
Dot.: Czas honoru

Cytat:
Napisane przez Triss Merigold Pokaż wiadomość
Lena i ten drugi powiedzieli, że prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa Schebbla (tego dowódcy gestapo) i muszą zabrać Wandę, ponieważ jest ona zamieszana w to morderstwo. Natomiast co do nowego podwładnego Rainera to nie zostało wyjaśnione jeszcze kto zacz. Póki co ma zastępowac tego oficera, którey zginął w poprzednim odcinku.
Ja natomiast nie kojarzę kim był ten Niemiec, którego Rainer zabił na końcu?
Ten Niemiec, ktorego zabil Rainer to Blazer. On pracuje dla Stocka ( tego z jednym okiem). Rainer chce sie dowiedziec od niego dla kogo pracuje Stock. Chodzi o ta akcje ze zlotem.
novax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 12:15   #564
iwa2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 181
Dot.: Czas honoru

Mam pytanie - oglądacie ten serial, ja tylko wyrywkowo: jest tam przedstawiony w jakiś sposób Holocaust? W którymś z odcinków widziałam rodzinę żydowską, ale czy jest tam jakiś szczególny wątek odnośnie Zagłady?
iwa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 14:26   #565
agami87
Zadomowienie
 
Avatar agami87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 567
GG do agami87
Dot.: Czas honoru

Cytat:
Napisane przez novax Pokaż wiadomość
Ten Niemiec, ktorego zabil Rainer to Blazer. On pracuje dla Stocka ( tego z jednym okiem). Rainer chce sie dowiedziec od niego dla kogo pracuje Stock. Chodzi o ta akcje ze zlotem.
A pamiętasz może kiedy pojawił się on w serialu? Bo za nic nie mogę gościa skojarzyć. Czy to ten, który zabił człowieka, który wczesniej zastrzelił Willy'ego?

Cytat:
Napisane przez iwa2 Pokaż wiadomość
Mam pytanie - oglądacie ten serial, ja tylko wyrywkowo: jest tam przedstawiony w jakiś sposób Holocaust? W którymś z odcinków widziałam rodzinę żydowską, ale czy jest tam jakiś szczególny wątek odnośnie Zagłady?
W zasadzie poza scanami w gettcie nic więcej nie było. Sytuacja Żydów byłą pokazywana do sezonu trzeciego. Potem Lena znów została stamtąd wydostana a jej rodziców zabito.
Nie było zbyt dużo rozmów na temat samego Holcaustu, koncentowano się na pojedynczych przypadkach, sytuacjach.
__________________
agami87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 16:53   #566
novax
Raczkowanie
 
Avatar novax
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: ok. Trn
Wiadomości: 42
Dot.: Czas honoru

[QUOTE=agami87;30371415]A pamiętasz może kiedy pojawił się on w serialu? Bo za nic nie mogę gościa skojarzyć. Czy to ten, który zabił człowieka, który wczesniej zastrzelił Willy'ego?


Wydaje mi sie, ze zobaczylismy go tylko w jednym odcinku, gdy Reiner go torturowal. Wczesniej byly tylko wzmianki o nim, ze pracuje dla Stocka.
novax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 17:03   #567
Jamajka007
Zakorzenienie
 
Avatar Jamajka007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomiedzy niebem a piekłem
Wiadomości: 5 564
Dot.: Czas honoru

Ja się strasznie gubię w wątku przekrętów ze złotem.. Pełno jakichś nazwisk, których nie umiem połączyć z twarzami

W ogóle właśnie obejrzałam ostatni odcinek (nigdy nie mogę go normalnie obejrzeć w niedzielę wieczorem - ładuje się pierwsze 15 min ) i strasznie wzruszyła mnie scena, gdy Wanda spotkała się z Bronkiem
__________________

"Każdy popełnia głupstwa, kiedy jest nieszczęśliwy.."



Jamajka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 17:28   #568
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Czas honoru

Cytat:
Napisane przez Jamajka007 Pokaż wiadomość
Ja się strasznie gubię w wątku przekrętów ze złotem.. Pełno jakichś nazwisk, których nie umiem połączyć z twarzami

W ogóle właśnie obejrzałam ostatni odcinek (nigdy nie mogę go normalnie obejrzeć w niedzielę wieczorem - ładuje się pierwsze 15 min ) i strasznie wzruszyła mnie scena, gdy Wanda spotkała się z Bronkiem
A mnie się podobało jak matka Wanda wsiadła do auta, Wanda ją chwyciła za rękę i tak fajnie całą 3 nakręcili-ta ich mimika-Wanda z mamą-ulga, a Lena-czysta satysfakcja! No strasznie mnie to ujęło
A i mam nadzieję, że Karolina szybko wpadnie
A zachowania Michała nie skomentuję..:rolley es:
masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 20:14   #569
Jamajka007
Zakorzenienie
 
Avatar Jamajka007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomiedzy niebem a piekłem
Wiadomości: 5 564
Dot.: Czas honoru

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
A mnie się podobało jak matka Wanda wsiadła do auta, Wanda ją chwyciła za rękę i tak fajnie całą 3 nakręcili-ta ich mimika-Wanda z mamą-ulga, a Lena-czysta satysfakcja! No strasznie mnie to ujęło
A i mam nadzieję, że Karolina szybko wpadnie
A zachowania Michała nie skomentuję..:rolley es:
a mnie ciekawi spotkanie Karoliny z Wandą, bo chyba muszą się kiedyś spotkać, nie?
__________________

"Każdy popełnia głupstwa, kiedy jest nieszczęśliwy.."



Jamajka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 21:08   #570
enka999
Zadomowienie
 
Avatar enka999
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 942
Dot.: Czas honoru

Cytat:
Napisane przez Jamajka007 Pokaż wiadomość
a mnie ciekawi spotkanie Karoliny z Wandą, bo chyba muszą się kiedyś spotkać, nie?
też się nad tym wczoraj zastanawiałam
__________________
from skinny to fit

Włosomaniaczka

enka999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-19 23:28:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:20.